Oegstgeest verwelkomt zijn burgemeester Burgem. van Diepeningen ging op de schouders NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 2 AUGUSTUS 194€ Er heerschte een prettige feeststemming Het met vlaggen getooide Oegstgeest wa. gisteren in feeststemming, in verband met de komst van den nieuwen burgemeester, den heer J. C. Baumann. Om klokslag 2 uur arriveerde de burge meester, die vergezeld was van zijn echt- genoote en dochter, aan de grens der ge meente op den Warmonderweg en werd daar welkom geheeten door het bestuur der Oranjevereeniging, die in dit geval als Com missie van Ontvangst optrad. Dhr D. G. Sanders vertolkte hierbij gevoelens van de inwoners en zeide, dat het lange uitzien naar een burgemeester thans !s beloond. Al is Uw boek van daden nog gesloten, al dus spr., Oegstgeest verwacht veel van U en de ingezetenen hopen, dat U al Uw krach ten zult geven om deze gemeente tot bloei te bevorderen. Met den wensch, dat God den burgemees ter kracht en lust zal geven al het goede te doen wat mogelijk is, besloot spr. dit wel komstwoord. Een dochter van den, in den bezettingstijd gefusilleerden heer Key, bood mevr. Bau mann bloemen aan, waarna de burgemeester dank bracht voor deze ontvangst. Voorafgegaan door politie te paard, d< muziekvereeniging „Triiumph" en geëscor teerd door leden van de Oegstgeester pad vinderij, ging de stoet, door de met vlaggen getooide straten, naar het Raadhuis. Intusschen had zich hier een groote me nigte ver2ameld, terwijl de leden van d< Oegstg. Gymn. en Atl. Ver. O.G.A.V. een keurig zwart-witte haag voor den ingang vormden. In het Raadhuis merkten wij onder de aanwezige autoriteiten op den Chef van het Kabinet van den Comm. der Kon. in d» Prov. Zuid-Holland, mr Dinger, de burge meesters van Leiden, Rijnsburg, Sassen- heim, Valkenburg, Voorhout, Voorschoten en Warmond, terwijl eveneens aanwezig was de a.s. burgemeester van Woubrugge Voorts mr dr J. H. Luitïng Maten, die hier gedurende drie maanden het burgemeester schap heeft waargenomen, dhr B. van Jul- singha, insp. bij het L.O., dr K. Brouwer, dir. der Zendingsschool, alsmede vertegen woordigers der onderscheidene kerkgenoot schappen. De openbare raadsvergadering werd ge opend door den loco-burgemeester, weth. N. Zandbergen, waarna de gem.-secretaris voorlezing deed van het Kon. Besluit, waar- Ds L. van der Linde deed zijn intrede te Rijnsburg Als predikant der Geref. Kerk (vac. ds v. d. Loo) ..Het waren deze week blijde dagen voor de Geref. Kerk te Rijnsburg, waar reeds thans de vacature van ds C. N. van der Loo, die naar Dordrecht vertrok, werd ver vuld door de overkomst van ds L. van der Linde van Fijnaart (N.-Br.). In een stampvol kerkgebouw (a/h Rapen burg) is de nieuwe predikant Dinsdagavond door zijn plaatselijken collega, ds M. Post, tot zijn ambtswerk ingeleid en gisteravond was hetzelfde bedehuis opnieuw tot de laat ste plaats bezet, in verband met de intrede van ds van der Linde. Deze had tot tekst gekozen Matth. lil 28-30. In zijn inleidend woord merkte spr. op, dat het in deze ure ook ging om de bediening des Woords. De bedienaar van het Woord is de wachter, die door zijn arbeid door en uit het Woord K Gods den eigen- lijken Wachter, Jezus Christusp" Zijn dienst laat verrichten. Ds v. d. Linde ont vouwde in zijn prediking de noo- diging van Jezus om tot Hem te komen en stond achtereenvolgens stil bij: le tot wie deze noodi- ging komt, 2e het goede, dat Hij bij deze noo- diging aanbiedt VAN DER LINDE De schare, welke Jezus hoorde, aldus spr. had zulke klanken van noodiging nooit ge hoord, wamt hiun leermeesters, de Farizeërs, kenden met het Evangelie, doch alleen de Wet, de wet der 10 Geboden, welke zij had den uitgedijd tot een reeks voorschriften, zóó, dat Jezus moest spreken van Gebod op Gebod en regel op. regel. Het ging niet om Hem, en zij trachtten met goede wetten den weg naar den hemel te plaveien. Daarom werd de Wet tot een juk en joeg men voort naar *t einde, dat op dezen weg nooit te Vïndien was. De heerlijkheid van de prediking is, dat zij mag komen met de prediking van recht en heil. Jezus roept den vermoeiden toe zich tot Hem te wenden, omdat alleen bij Hem uit komst is. Wij moeten rusten in Zijn wel behagen en dit gaat alleen door Christus, Die die schare, de gemeente, roept. En dit roepen beteekent dan tevens een bezig zijn in het Koninkrijk Gods. Hij vraagt veel, doch ondersteunt den mensoh met Zijn Middelaarskracht. Jezus geeft, wat Hij vraagt en Hij eischt nooit anders dan liefde. In dit geven van liefde aan God, ontvangt de Gemeente rust en wie rust in Christus' liefde, zoo besloot spr., zal wertken aan Gods verheerlijking, opdat hij straks rust vinde in eeuwigheid. Namens kerkeraad en Gemeente riep oud. G. Jungerius ds v. d. Linde een hartelijk welkom toe, waarbij spr. wees op de taak van gemeente en predikant tegenover en met elkaar. Op zijn verzoek werd den nieuwen herder en leeraar staande ps 110 9 (gewijzigd) toegezongen. Ds Post heeft in een toespraak, vol geestige momenten, zijn collega begroet uit naam van de Rijnsburgsche Geref. jeugd, die gemak kelijk" is en veel geestelijk werk kan ver zetten, a-ldius ds Post. Tenslotte richtte dr H. B. Visser van Noordwijk-Binnen zich als afgevaardigde van de classis tot ds v. d. Lin de, weJIke hem vol vertrouwen tegemoet treedt. In zijn dankwoord sprak ds v. d. Linde tot ds Post, daarbij zijn blijdschap en wensch tot uiting brengende voor een goede samen werking. tot de afgevaardigden van classis en naburige kerken, tot het college van B en W., hetwelk vertegenwoordigd was door burgemeester,mr Höweler en de wet houders P Kort en K. Zandbergen, tot ge meente en jeugd en tenslotte tot de talrijke aanwezige leden uit zijn vroegere gemeente te Fiinaart, alsmede tot den em. pred. van Riinsburg's kerk, ds Broekstra. De dienst werd besloten met het zingen van ps 103:1. Tot de aanwezigen behoorde ook ds K. J. H. Burgy, Ned. Hexv. pred. te Rijnsburg. bij dhr J. C. Baumann m.i.v. 1 Aug. 1946 tot burgemeester werd benoemd. De Commissie van Ontvangst uit den Raad, bestaande uit de heeren J. van Beek (R.K.), C. Oosterom (A.R.) en den ge meentesecretaris, dhr Jac. de Viser, geleid den den burgemeester en diens gezin naar de Raadzaal, waarna weth. Zandbergen zijn installatie-rede uitsprak. Het heeft lang ge duurd, aldus spr., alvorens in de vacature van burgemeester werd voorzien, zoodat er telkens geruchten de ronde deden, dat Lei den pogingen in het werk stelde Oegstgeest te annexeeren. Maar na Uw benoeming als burgemeester is deze twijfel weggenomen en gelooven wij, dat dit probleem wel voor goed van de baan zal zijn. Nadat spr. een opsomming had gegeven van de financieele moeilijkheden, waarin de gemeente geraakt is na de in 1943 gekomen wijziging in de financieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeente, sprak spr. den wensch uit, dat, nu de herziening hiervan op til is, de burgemeester al zijn krachten in zal spannen, opdat onze in wezen draag krachtige gemeente niet bij die .gemeenten behoore, die voor elke uitgave de zienswijze van hoogere colleges moeten vragen. Voorals nog zullen de twee groote plannen, de bouw van een nieuw Raadhuis en het rioleerings- plan, gezien onze financiën, daarom nog wel niet verwezenlijkt worden. Moge de gemeente Oegstgeest onder Uw leiding zich krachtig ontwikkelen en gij, onder Gods zegen, in het belang der ge meente werkzaam zijn. Hierna hing loco-burgemeester weth. Zandbergen den nieuwen burgemeester de ambtsketen om. De burgemeester beantwoordde wethouder Zandbergen met een rede, welke wij reeds in <Jns nummer van gisteren konden afdruk ken. Namens den Raad sprak hierna het oudste Raadslid, dhr C. Oosterom (A.R.), die den burgemeester van harte geluk wenschte met zijn benoeming en een welkom toeriep bij de aanvaarding van zijn ambt. Nadat spr gewaagd had van de annexatie- problemen, die boven ons hoofd hingen, zeide hij den nieuwen burgemeester met vertrouwen tegemoet te treden en vroeg hij namens den Raad wederkeerig vertrouwen te willen schenken. En waar wij aannemen, aldus eindigde dhr Oosterom, dat U de kracht voor Uw arbeid in ons midden niet bij Uzelf zoekt, doch overtuigd bent dat Hij, die de Bron is van alle gezag en die U bij vernieuwing tot dit ambt heeft geroepen, U daartoe be kwaamheid wil schenken, wenschen wij U bij het klimmen der jaren toe, dat het U gegeven moge worden onder Gods zegen den bloei van Oegstgeest medé te bevorderen. De burgemeester dankte dhr Oosterom voor het gesprokene en hoopte, dat de Raad en burgemeester elkander spoedig zullen treffen. De burgemeester sloot hierna de officieele Raadsvergadering. Jhr van Kinschot, burgemeester van Lei den, sprak namens den kring van burge meesters de hoop uit, dat burg. Baumann zich spoedig in den kring zal thuisvoelen. Hierna volgde een zeer druk bezochte re ceptie, waarbij alle aanwezigen hun hand- teekening in het receptie-album plaatsten. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen is er gelegenheid voor prac- tiseerende artsen, veeartsen, wijkverpleeg sters, verloskundigen, niet inwonende ope- ratiezusters en invaliden, werkzaam bij den opbouw, voor aanvragen van rijwielen en/ of rijwielbanden. Onze oud-stadgenoot, de heer G. v. Essen, onderwijzer aan de ,,Haar"-school te Rijssen, slaagde te Zwolle voor de Hoofdacte A. en B. AARDIGE GESTE Bij de plechtige ontvangst van de Ox fords che gasten op het Stadhuis, voerde naast burgemeester jhr v. Kinschot ook de leader van het team, mr Reid Chaul- mer het woord. De gasten lieten hun woorden met enkele geschenken gepaard gaan. Jhr v. Kinschot kreeg een album met foto's van Oxford, terwijl de heer Legerstee een wandversiering met het Oxfondsohe wapen kreeg aangeboden. Gisteravond omstreeks 8 uur ontspoorde op die Biiauwpoortsbrug een tramwagen van de H.TJVI. Een juist passeerende tram der N.Z.H.T.M. geraakte hierdoor bekneld. Door glasscherven werden eenige passagiers ge wond. De stagnatie in het tramverkeer was van langen duur. KATWIJK AAN ZEE In tegenwoordigheid van tal van autoritei ten is gistermiddag de nieuwe zaak van den heer Chr. Verplanken, wiens bedrijf voor den oorlog aan den boulevard was ge vestigd, doch dat thans is herrezen in de Voorstraat, nabij het strand, geopend. Na een inleidend woord van den heer Verplanken die zijn vreugde uitsprak over het bereikte resultaat, heeft de burg. van Katwijk mr W. J. Woldringh v. d. Hoop namens het ge meentebestuur de gelukwenschen overge bracht. Spr. memoreerde de moeilijkheden welke voor den bouw moesten worden over wonnen, doch was dankbaar, dat thans na energiek arbeiden dit winkelpand kon wor den geopend. De burgemeester zag in deze opening een teeken van het herstel van het zwaar geteisterde Katwijk, waarna hij de zaak voor geopend verklaarde. Voorts verschenen op de receptie mr E. J. M. H. Bolsius, lid van Ged. Staten v. Zuid- Holland, D. C. O. Boekhoven, gem.-secr., mr R^ Warmoltz, inspec. v. Politie, J. C. Tiele- man.-ontvanger, G. Meijer, dir. „Robaver" A-. Bakker, chef afd. Oorlogsgedupeerden van de Kamer van Koophandel te 's-Gra venhage, Gebr. v. d. Oord, dir. R.B.F, te Leiden, e.a. Het nieuwe bedrijf is haar de eischen des tijds ingericht en vormt een sieraad voor de Voorstraat. Een tweetal ruime étalages laat zoowel badgast als dorpbewoners zien, dat hier voor elck wat wils te koop is, terwijl enkele tafeltjes en stoeltjes in den winkel noodigen tot een oogenblik rust. Aan de verbouwing hebben medegewerkt firma A. Haasnoot, aannemer, de Gebr. W. L. Guyt, die het interieur verzorgden, het electr. technisch bureau, Gebr. Bloot en fa Verdoes. stucadoors. Onze plaatsgenoot de heer N. van Duy- veroboden sliaagdie voor het diploma Engel- sdhe Handelscorrespondentie. De Koniinigdnnefeesten, die dit jaar een bijzonder karakter zullen dragen, zullen ge houden worden op Woensdag 4 September. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar wij vernemen hoopt ds J. G. Aal- ders afscheid te nemen van zijn gemeente in den namiddag-dienst van Zondag 15 Sept. De Leiderdorpers zeer enthou siast over zijn komst. De bevolking van Leiderdorp heeft giste ren den nieuwen burgemeester een enthou siaste ontvangst bereid. Het begon reeds in de middaguren, na de ^eenigszins offi cieele receptie, welke druk werd bezocht en waar verschillende sprekers het woord voer den om. de waarn.-burg. van Rijswijk en den directeur van de Bank Ned. Gemeen ten. De geheele schooljeugd had zich voor het Raadhuis verzameld en heeft daar den burgemeester en zijn echtgenoote een grootsche zanghulde gebracht. Hierop kwa men enkele kleuters van de Kleuterschool naar voren en boden verschillende geschen ken aan, hetgeen burg. v. Diepeningen zeer op prijs stelde, wat hij ook in een speech tot uitdrukking bracht. In de avonduren vond een défilé plaats, waaraan door alle vereeni- gingen uit Leiderdorp werd deelgenomen. Om ongeveer 7 uur begaf de burgemeester zich met zijn echtgenoote en beide zoontjes naar het bordes van het raadhuis, waarbij zich ook de wethouders en raadsleden voegden, en het défilé een aanvang nam. Voorafgegaan door de Chr. Muziekver. „Devoto" volgde een tamelijk lange stoet, waaronder wij op merkten gymnastiek- en buurtvereenigingen en talrijke padvindersorganisaties. Tijdens een korte onderbreking overhandigden enkele meisjes van de J.M.V. „Van knop tot bloem" aan mevr. ,v. Diepeningen een prachtige bloemenmand. Nadat de laatste vereenigingen waren ge passeerd, reed een met roode en witte dahlia's versierd rijtuig voor, waarin de burgemeester met zijn echtgenoote en weth. Splinter plaats namen, gevolgd door een zestal rijtuigen, waarin de wethouders en notabelen gezeten waren en ging men een rijtoer door het dorp maken. Toen heeft de bevolking eerst recht den nieuwen burgemeester welkom geheeten, want overal waar de stoet passeerde, ston den wuivende en juichende menschen. Tel kens werd men opgehouden, aangezien ver schillende afgevaardigden van buurtvereeni gingen en particulieren burgemeester v. Diepeningen toespraken en geschenken aan boden en natuurlijk een driewerf „hoera" volgde. Burgemeester v. Diepeningen heeft overal waar hij kwam een spontaan wel kom in ontvangst mogen nemen, hetgeen hij dan ook even spontaan beantwoordde, door met den hoogen hoed te zwaaien. Het was een aardig moment, toen de stoet het Kinderhuis „Voordorp" naderde en de kinderen op de 2e verdieping in hun nacht- kleeren voor de vensters verschenen en, wij konden het duidelijk hooren, hoe zij „dag burgemeester" schreeuwden, waarop burge meester v. Diepeningen in zijn rijtuig ging staan en luidkeels „dag jongens" riep. Bijna onmiddellijk volgde hierop aan het einde van de Acacialaan de climax, toen een menigte van ouden en jongen, de bereden Politie ten spijt naar het rijtuig opdrong en burgemeester van Diepeningen op de schouders meevoerde, onder het zingen van „Lang zal hij leven", en een gejuich los barstte, dat de tonen van het muziekgezel schap volkomen overstemde. Wij worstelden ons door de menigte heen en konden aan mevr. v. Diepeningen de vraag stellen, hoe haar indruk was bij deze ontvangst. Mevr. v. Diepeningen kon geen woorden vinden om de grootsche ontvangst uit te drukken. Zij riep over de spontaneïteit en de hartelijk heid van de Leiderdorpsche bevolking, waar van zij niet had durven droomen. De burgemeester was ondertusschen weer naar zijn rijtuig teruggebracht en omstuwd door een enthousiast hoera-geroep reed men naar het Raadhuis, waar het gezelschap nog een oogenblik vertoefde. Deze dag is onvergetelijk geworden voor den burgemeester en voor de Leiderdorpers. LEIDSCH Vn-TAI^-R.Z.C. 2—3. R.Z.C. speelde met een invaller-keeper van De Zijl HI, die zijn doel op keurige wijze verdedigde. De gasten waren over t alge meen veel sneller, wisselden steeds van plaats en brachten na vrij zwemmen vrij spoedig den stand op 01. Niet lang daarna profiteerde Lut (L.Z.C.) van een fout in de RJZ.C.-achterhoede en was de stand gelijk (11). R.Z.C. behield een klein overwicht en toen de rechts-voor er tusschenuit trok werd het met een achterwaartsch, maar houdbaar schot 12. In de tweede helft werd er veel gezwom men, had Leiden bepaald pech toen vele schoten door het lalwerk werden gekeerd en Dragt in het doel -verkeerd uitplaatste, waardoor de stand gemakkelijk op 13 kon worden gebracht. Toch slaagde Lut er opnieuw in den achterstand te verkleinen, 2—3, maar ook toen bleven goede schoten van Tegelaar zonder resultaat. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Al met al een goede oefening voor de komende ontmoeting tegen Oxford. REST VAN LEIDEN—POELMEER 3—2. Poelmeer verscheen met enkele invallers maar was zeker niet de mindere van de rest. Aanvankelijk nam de rest een klein overwicht, maar door slecht plaatsen gingen enkele goede schietkansen verloren. Na een afgeslagen aanval doelpuntte Poelmeer door den links-voor (01) Bijna dadelijk na dit doelpunt kon de Reede (L.Z.C.) gelijk ma ken. Nog voor de rust zorgde Prevoo (De Zijl) voor 21. Na rust wist de rest bijna direct na het uitzwemmen den stand tot 31 op te voeren. Poelmeer gaf zich niet gewonnen en een fraai en hard schot van Udens bracht den eindstand op 32. KORFBAL. L.C.K.C. „PERNIX." Morgen is het bij de Excelsior-seriewed- strijden de beurt aan de eerste klassers. Voor Pernix I staan twee wedstrijden, van 40 min. op het program en wel tegen Ijs vogels uit den Haag en de siterke club Rotterdam-Zuid. Vooral de wedstrijd tegen laatstgenoemde kan een spannende en teveüc interessante strijd worden, want het kan wel eens zijn, dat deze beide twaalf tallen elkaar ook zullen ontmoeten in de kampioensoompetitie van de CK.B. Ln een andere afdeeling merken we Fiks I uit Oegstgeest op en deze club krijgt eenige zware tegenstanders te bekampen. D.I.O. luit Rotterdam lijkt ons hier favoriet. In de derde afdeeling heeft Excelsior I het waarschijnlijk niet zoo moeilijk, aan gezien deze afd. de minst zware is. De eerst- geplaatsten uit deze drie afd. zullen in een halve competitie spelen om den len, 2en en 3en prijs. Demonstratie in „De Leidsche Hout." Gisterenavond werd op het terrein van de Leidsche Hout een demonstratie korf balwedstrijd gespeeld, waarbij onze gasten Uit Oxford aanwezig waren. In dezen wedstrijd, waarbij Vicus Oriëntus tegéli de Rest van Leiden in het strijdperk trad, werd goed spel vertoond, dat zeker het aanzien waard was en soms zeer moode momenten had. Vdcus, dat in het veld een goed overwicht had, mede doordat het ploegverband beter was, wist dit aanvankelijk niet in cijfers udt te drukken. Het schot was dan ook veel minder zuiver dan dat van de Rest van Leden, waar vrijwel iederen aanval met een gevaarlijk schot werd besloten. Dit was dan ook de oorzaak, dat na pljm. 10 minuten spelen de Rest van Leiden door 2 goede doelpunten met 20 de leiding had genomen. Na de vakwisseling werd het spel iets fel ler en slaagde Vicus Oriëntus er door van ^den Broek en Hensen weer gelijk te maken (22) Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting was het weer de Rest van Leiden, dat de leiding nam. Die vreugde was echter van korten duur, want direct daarna viel aan den anderen kant de gelijk maker door den mand, terwijl nog even later Vicus met een goed schot voor het eerst in dezen wedstrijd de leiding nam, die zij niet meer afstond. Over het geheel een geslaagde demon stratie, alhoewel o.i. soms wel eens wat te veel show-spel werd vertoond, wat het wed strijdelement wel wat te kort deed. Vooral was het de V.O.-ploeg die zidh hieraan soms te buiten ging. Hierdoor kreeg de Rest van Leiden nogal eens de kans om in te grijpen. De belangstelling van het Leidsche publiek had, hoewel zij niet onbevredigend was, toch wel grooter kunnen zijn. Korf bal is een goede en aantrekkelijke sport en is zeer zeker een grootere .belangstelling, dan er in Leiden voor bestaat, ten volle waard. LEIDEN, 2 Aug. 1946 Veemarkt. Fok stieren 14, slachtstieren 31, kalf en melk koeien 71, f 400725, tamelijk goedvare koeien e.a. 810, f 300425, vette koeien 150, pinken 51, f 200—300; gtraskalv. 14, nuchtere slachtkialveren. 108, vette schapen 200, f 70— 110, weidescbapen 495, f 50—70, zeugen 2, mestvarkens 40, f 24—40; biggen 367, f 15 20. Paarden 26. f 300—1000, veulens 12, f 200- 400, bokken en geiten 60, f 15—50, handel matig. Kaasmarkt. Goudsche kaas 94 partijen le soort f 1.33—1.40, 2e soort f 1.25—1.32. Ledsche kaas 7 partijen f 1.301.34, han del matig. Amsterdamsch Beurso verzicht Voor olies duurde het gisteren lang al vorens de hoeklieden omtrent den koers tot overeenstemming konden geraken, maar ten slotte konden zoowel de aandeelen als de claims zich vrij belangrijk verbeteren. Op de industrie-afdeeling bestond weinig aanbod en hoewel de vraag ook niet groot was, waren de koopers klaarblijkelijk toch iets in de meerderheid en diverse aandeelen waren dan ook iets hooger. Unilevers behaalden een koerswinst van een zevental procenten, ook Aku's waren iets beter; de Philipsaandeelen echter kwa men eenige punten lager te liggen. Bij ge- ringe affaire waren de bankaandeelen goed prijshoudend. De scheepvaartmarkt leed onder gebrek aan orders, maarook hier was de vraag iets grooter dan het aanbod, zoo dat in de meeste gevallen verbeteringen konden worden opgemerkt. Van de suikerwaarden waren H.VA.'s na genoeg onveranderd. Billiton tweede rubriek ging een paar punten naar boven. De beleggingsmarkt was rustig; de Ned. staatspapieren prijshoudend, maar niet veel veranderd, enkele pandbrieven werden een fractie hooger afgedaan. Voor de Gem. en Prov. leeningen kwamen slechts weinig notee- ringen tot stand en er waren welhaast geen variaties. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Rembrandt, 31 te Antwerpen; Wim, 31 v. R'dam te Antwerpen; Katwijk, 1 van Kal- mar n. Dordrecht; Indrapoera, 31 te en v. Pa ri an g; Kedoe, 29 v. Durban vertr.; Brastagi, 28 te Penang aangek.; Algenib, 31 v. Port Said%n. R'dam; Delfdijk, 31 v. New York n. R'dam; Westplein, 30 v. Norfolk voor Hol land; Duiveland, 30 v. Swansea n. A'dam; Nottingham, 31 v. Londen n. R dam;. Algar- ve, 31 v. Montiluoto n. R'dam; San Antonio, 31 v. R'dam te Teignmouth; Witte Zee, vertr. 31 v. Glasgow n. R'dam (met een droogdok op sleeptouw); Mr Harm Smeenge, 1 v. Delfzijl n. Goole vertr.; Prins Willem IV, pass. 1 Lands End; Vulcanus, 31 v. Alexan- drië n. Adam; Oranje, 1 v. A'dam n. Oost- Indië; Merwode, 1 v. A'dam n. Oost-Indië; Van Ostade, 29 te Cadix; Rossum, 28 Azoren n. West-Indië. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M). KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.45 Kamermuziek (ffindemiith); 10.15 Zangreci tal; 10.45 Voordracht; 11.00 Ziekenbezoek; 12.03 Piano; 12.30 Continental quintet; 13.00 Ned. Strijdkr.; 13.30 Joan Lancé; 14.00 Louis Amstrong; 14.15 Engelsche les; 15.00 Kin derland; 16.00 Mahler; 16.30 Causerie; 17.15 Jonge Kunstenaars; 18.00 Ballroom Melo- dians; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.20 Klaas van Beeck; 20.00 Nieuws; 20.08 Pater de Greeve; 20.40 Pa Pinkelman; 21.15 Voetbal; 21.30 Metropole-orkest; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 23.00 Ensemble: 23.30 Dansmuziek; 23.45 Bing Crosby; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 M). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.50 Kwartet (Mozart). VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.20 Voordracht; 10.35 Viool en piano; 11.00 Voor de arbeiders; 12.00 Kwartet; 12.35 Eddy Wa- lfe; 13.00 Nieuws; 13.15 Cocktails for two; 13.45 Viool en piano; 14.15 Sport, 15.30 Radio Pihilh. Orkest (Tschaikowsky, Berlioz); 15.30 Wandelliedjes; 16.30 Men vraagt en wij draaien; 17.00 Voor de jongeren; 17.30 Film; 18.00 Nieuws; 18.15 Jan Corduwener; 19.00 Trio. VPRO. 19.30 Bijbelvertelling; 20.00 Nbeuws. VARA. 20.05 En nu oké; 21.45 Ram blers; 22.15 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Ac cordeon; 23.40 Orgel; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3