Onteigening voor spoorwegplan in snel tempo Volgende week zijn Eng. sportvrienden in Leiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 26 JULI 19M Staat Leiden aan den voor avond van de uitvoering De Spoorwegplannen, waarover we reeds eenige maanden geleden hebben geschreven, gaan thans met rassche schreden hun uit voering tegemoet, aldus weth. Jongeleen op de conferentie met de pers. Gezien het feit, dat de Ned. Spoorwegen een aanmerkelijke belangstelling voor de verwezenlijking aan den dag leggen, zouden we zelfs kunnen zeggen, dat we aan den vooravond VEya de uitvoering staan. Hiertoe is de gemeenteraad vorige week in geheime vergadering bijeen geweest, waarbij aanwezig waren ir Halm (Weder opbouw), ir Kuiper (supervisor gem. Lei den), architect Buurman (verkaveling), voorts ir. Boogerd, die de algeheele leiding bij de uitvoering van dit plan heeft en en kele technische ambtenaren. Den volgenden dag heeft men een .verga dering gehouden met de gedupeerden, ©m in gezamenlijk overleg een oplossing voor hun moeilijkheden te vinden. Als vertegenwoor digers traden hier op de heeren: ir Westra, en ir Lem, voorts architect Koch en drie ambtenaren van de Ned. Spoorwegen. Men is tot het besluit gekomen, dat de gedupeerden voorrang krijgen om te gaan bouwen, wanneer zij dit wenechen en zij hiervoor genoeg kapitaalkrachtig zijn. Wat de onteigening van huizen en grond betreft, deze zal door het Rijk worden uitgevoerd en de heer Buurman zal, daar hij door „Weder opbouw" werd benoemd, als verkavelaar op treden, zulks in overleg met de door de ge dupeerden aangewezen commissie, bestaande Uit de heeren: v. d. Drift, HuurilTan (aan nemers) en architect Landman. Dat er met de uitvoering van deze plan nen haast wordt gemaakt, blijkt wel het beste uit het feit, dat de materialen voor den bouw van nieuwe panden rond het Sta tionsplein, aanwezig is. Het stadsuitbreidingsplan is natuurlijk ge heel afhankelijk van de spoorwegplannen en zal ook een oplossing bieden aan het we- genvraagstuk, waarvan wij indertijd het ont werp uitvoerig in ons blad hebben beschre ven. Men heeft er nl. voor gezorgd, dat Lei den door middel van breede verkeersstraten dwars door de binnenstad een uitstekende verbinding krijgt met de Prov. en Rijkswe gen beoosten en bewesten de Sleutelstad. De Rijksweg beoosten Leiden is sinds eenigen tijd onder handen. Het Stationsplein zal aanmerkelijk grooter worden dan thans, aangezien men de geheele wijk achter de Haverzaklaan zal laten ver dwijnen en bovendien ter hoogte van .^Schut tershof" met den bouw zal gaan beginnen van een rij panden, welke 1520 meter hoog worden en langs een breeden verkeersweg komen te staan, die over het Schuttersveld zal loopen. De huizen aan den Morschsingel blijven wel staan; alleen zullen deze bewo ners hun voortuintjes moeten afstaan ter verbreeding van den rijweg. De nieuwe weg over het Schuttersveld zal afbuigen naar de Ds. M. J. C. BLOK. In de gisteravond gehouden vergadering van belijdende manslidmaten der Gereform. Kerk (art. 31 K.O.) is in de a.s. vac. ds. A. Veldman met groote meerderheid van stem men tot predikant gekozen en daarna door d»9Ti Kerkeraad beroepen ds. M. J. C. Blok te On n en-Har en Gr Ds. Mattheus Johannes Cornelis Blok werd 17 Nov. 1914 te Rotterdam geboren, waar hij de Dr. H. Bavinckschool en het Marnix- gymnasium bezocht, om vervolgens theologie te stud eer en aan de Theol. Hoogeschool der Geref. Kerken te Kampen. Na in 1940 cum lande te zijn geslaagd voor zijn candidaats- examen, werd hij korten tijd later door de classis Rotterdam der Gerief. Kerken beroep baar verklaard. Hij was ails hulpprediker werkzaam te Maassluis en werd 28 Sept. 1941 door dr S. P. Dee van Rptt er-dam-C. te Onnen in het ambt 'bevestigd. Aangezien hij zich niet kon neerieggen bij de beslissingen der Generale Synode (Utrecht 19421944) der Geref. Kerken heeft hij zich in 1945 vrijgemaakt, waarin een deel van zijn ge meente hem is gevolgd. Sedert Februari van dit jaar dient hij ook de Geref. Kerk (art. 31 K.O.) van Haren als predikant. Ds. Blok, die praetor was van het studen tencorps F.Q.I., heeft reeds verscheidene be roepen ontvangen en thans hebben de ker ken van Berk el en Rodenrijs en Rotterdam- Kralingen een 'beroep op hem uitgebracht. Hij is gehuwd en vader van twee kindieren. DE WATERGEUS. Deze kleine maar actieve buurtvereeniging hield gisteravond een propaganda-feestavond in den Foyer van de Stadsgehoorzaal. De voorzitter, de heer F. v. d. Mark opende dezen avond met de mededeeling dat ver schillende straten uit de omgeving Heeren straat, op eigen verzoek, in de vereeniging waren opgenomen, en dat de kinderen ge bruik mogen maken van den speeltuin „Zui derkwartier." Op 16 Augustus a.s. houdt „De Watergeus" een gecostumeerden voetbalwedstrijd op het NB.L.O.-terrein en in de vacantie een boot tocht voor de kinderen. Het feestelijk ge deelte van den avond was in handen van de tooneelclub der vereeniging, welke op verdienstelijke wijze eenige luimige tooneel- stukjes opvoerde. EEN UUR MET BACH. Wij herinneren onze lezers aan het concert „Een uur met Bach," dat morgenavond, 8 uur, in de Pieterskerk wordt gegeven en waaraan medewerking verleenen Anneke v; d. Graaf (Zang), die vorig jaar den prijs „uitnemendheid" van het Kon. Conserva torium verwierf, Joh. Legène, organist te Lochem en Leo Mens, die om. Passacaglia speelt. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding van den bouw van 82 arbeiderswoningen voor de W.B.V. „Ons Be lang" werd als volgt ingeschreven: J M de Wolf, Nieuwer Amstel, f 1.343.000; J J Zwa ger en Zoon, Amsterdam, f 1.332.000; L A van Straaten, Gouda, f 1.307.000; A. van Straaten, Gouda, f 1.259.000; Gebrs. Van Duyn en Zn., Noordwijk, f 1.290.000; J Weber, Rijs wijk, f 1.275000; Van Rossums Aannemersbe drijf, Utrecht, f 1249000; Bouwcombinatie de Lange, Leiden, f 1.233070; Gebrs H en J den Ouden, Alphen-Oegstgeest, f 1.230.000; Paul en Karman, Rotterdam, f 1.202.030; Aanne mersbedrijf J. v. Egteren en Zn., Ensche de, f 1.180.000; L F Capiteyns, Rotterdam, f 1.169.000; Fa van Eek en Hoogstraten, Oegstgeest, f 1.165.000; C en A Bergshoeff, Alphen, f 1.164.000; N.V. Bouw- en Aannem. Mij, Lepaka, Hillegersberg, f 1.156.000; S de Vries, Zaandam, f 1.154.570; R A van Baten burg, Leusden, f 1.141.534; Fa v d Geer en Stuifzand, Leiden, f 1.140.000; Gebrs. Schouls, Leiden, f 1.118.400; Alg. Bouw- en Expl.Mij „Albouwex', Den Haag, f 1.113.560; A J Hart man, Den Haag, f 1.110.000; H C Heemskerk, Leiden, f 1.093.400; Fa D Stada en Zn. Den Haag, f889.800. De gunning is aangehouden. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Engelsch m.o., mej. Bertie Cohen Stuart. molen „De Valk" en over de Lammermarkt en gedempte Langegracht kan dan het snel verkeer de binnenstad bereiken, terwijl men dit ook over de Beestenmarkt en verbreede Turfmarktbrug zal kunnen doen. Eij den bouw en de uitvoering ervan zal men terdege rekening- houden met het archi tectonisch stadsschoon, zoodat Leiden een toegang krijgt, welke veel beter past bij zijn „standing" en die bovendien ae vestiging van industrieën en fabrieken zal bevorderen. Op een vraag, wanneer dit alles kon ver wezenlijkt worden, antwoordde weth. Jon geleen, dat men met de onteigening nog dit jaar hoopt klaar te komen, terwijl met den bouw van de perceelen aan den Stationsweg en over het Schuttersveld volgend jaar een aanvang zal worden gemaakt. DE SPOORWEGDIEFSTALLEN. Eenige dagen geleden hebben wij een be richt gepubliceerd, dat er in Leiden 13 per sonen zouden zijn gearresteerd, terzake van spoorwegdiefstallen. Het blijkt ons echter, dat hier Hilversum en Leiden zijn verward, aangezien er in de Sleutelstad slechts 6 per sonen in verband met deze diefstal zijn aan gehouden. Daarbij waren in elk geval geen politieagent en ook geen personeel van den besteldienst der N.S. betrokken. WACHTGELDREGELING. De directeur van het Gew. Arbeidsbureau deelt mede, dat ondernemingen, die er prijs op stellen dat de wachtgeldregeling ook n a September 1946 voor haar van toepas sing zal zijn een nieuwe aanvrage moeten indienen bij zijn Bureau. De aanvraag moet worden ingediend voor 1 Augustus. Verdere inlichtingen en formulieren kun nen worden verkregen bij de afd. wacht geld, Kamer 22, Gew. Arbeidsbureau Leiden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Leendert H, zn van G van Polanen en G W Noort; Irene E E, dr van P Heemskerk en L Hartevelt; Jacobus, zn van C Siebert en J W Blikman; Francina, dr van W M Hillebrand en D Boon; Johan nes C, zn van J Verplancke en C T Kuif; Maria P E, dr van J T van den Haak en C E Bartels. OVERLEDEN: W Veefkind, 51 jaar Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Door den Prov. Waterstaat is aanbesteed het verrichten van grondpwerken, het aan brengen van een gewalste wegverharding en het maken van een brug van gewapend beton met bijkomende werken, ten behoeve van den aanleg van het wegvak gelegen tus- schen het Aarkanaal en het dorp Aarlander- veen onder deze gemeente. Hoogste inschrijfster was N.V. tot voort zetting der zaken van C. den Rijer te 's-Gravenhage voor f 252.990 en laagste N.V. Geruischlooze weg te Heemstede voor f 117.900. Alphen's Volksherstel heeft het mooie initiatief genomen om de kinderen uit de geadopteerde gemeenten Hedel, Hoenzadriel en Rossum uit de Bommelerwaard voor één week, t.w. van 29 Juli t/m 3 Aug. onder te brengen bij Alphensche gezinnen. Dit plan, dat thans geheel ten uitvoer gebracht kan worden, omvat een kleine 355 kinderen. Het heeft de instemming van kerkelijke en offi- cieele instanties, zoo zelfs, dat het hoofdbe stuur van Volksherstel het initiatief van Alphen aan den Rijn tot voorbeeld heeft ge steld aan heel Nederland. Alleen met het onderbrengen van die kin deren ziet Volksherstel zijn taak te dezen niet afgepaald. Het heeft een p.racht pro gramma voor die week ontworpen waardoor aan „elk wat wils" wordt geboden en waar in de kinderen en hun hier gemaakte vrien den en vriendinnen dagelijks een aangename en nuttige afleiding en bezigheid zullen vin den. Alles gaat onder voldoende leiding van deskundigen, bij voorkeur onderwijzend personeel, jeugdleiders en -leidsters. Maandag: De kinderen komen te 530 uur aan bij het Bureau van Volksherstel en wor den daar afgehaald door hun pleegouders. Dinsdagmorgen: Opgeven voor kinderspe len voor de jeugd van 7 tot 13 jaar. Twee excursies voor de jeugd boven 12 jaar resp. naar het bedrijf van de fa N. Samsom N.V. en naar de Gemeentelijke Water- en Licht- bedrijvën. Dinsdagmiddag spelen in speeltuin Bloem hof en excursies. Woensdag: Kinderspelen op het terrein van de Alphensche Boys. Donderdag: Boottocht naar Amsterdam en bezoek aan Art is. Uit de gezinnen waar de kinderen logeeren, mag één kind beneden 16 jaar gratis mee. Vrijdagmiddag poppenkast in de Werkzaal van de Martha Stichting. Zaterdag: Vertrek uit Alphen om 10 uur. Plannen zijn in voorbereiding e«n alles, d.w.z. van Maandag tot en met Zatèröag op In het kader van de Sport- uitwisseling met Oxford In het kader van de sportuitwisseling Lei denOxford heeft men een zeer uitgebreid programma vastgesteld. Op Donderdag 1 Augustus komen de Engelsche gasten, 71 m getal, w.o. 20 studenten, met den trein van 10.55 op het Leidsche station aan, vanwaar zij naar Zomerzorg oversteken om daar hun geld te wisselen en distributiebescheiden in ontvangst te nemen. Om vier uur volgt dan de officieele ontvangst door B. en W. op het Stadhuis, waarna men zich naar V. en D. zal begeven om op het terras de lunch te ge bruiken. Vervolgens gaat het naar de Leid sche Hout, waar twee Leidsche twaalftallen een korfbaldemonstratie geven. Den volgenden dag vertrekt men per auto bus naar Alkmaar om de beroemde kaas markt te bezichtigen en vandaar gaat het, na het middagmaal over Volendam en Am sterdam op de Sleutelstad aan. Op 3 Augustus is men van plan met de Sportvrienden een bezoek aan Noordwijk te brengen en daar o.m. den achtergelaten bun ker, compleet met Perzische tapijten en old- finish meubelen, badcellen en tegelkeukens, van onze „beschermers" te bezichtigen, ter wijl 's middags het groote zwemfeest in „De Zijl" een aanvang zal nemen. Voor Zondag 4 Augustus wordt er, ondanks het feit, dat men in Engeland de Zondags rust eerbiedigt, toch tot onze spijt een sport programma samengesteld. 's Maandags volgt een tocht over de me ren met als einddoel de Bloemenveiling te Aalsmeer. Aan dezen boottocht kunnen een 120-tal Leidsche sportvrienden f 2 per per soon deelnemen. Om 8 uur n.m. zal men in groote getale optrekken naar de Stadgehoor- zaal, waar enkele Leidsche gymnastiekver- eenigingen een uitvoering zullen geven en Herman Stenz de community-singing leidt. De laatste dag van het bezoek aan de Sleu telstad wordt rustig doorgebracht, daar men dan o.l.v. den heer Swierstra een excursie Afscheid en installatie De wnd. burgemeester van Oegstgeest, mr dr J. H. Luiting Maten zal Woensdag 31 Juli a.s. in een raadsvergadering, welke om 8 uur n.m. aanvangt, afscheid nemen. De nieuwe burgemeester, de heer J. C. Baumann, wordt den volgenden dag, 1 Aug. geïnstalleerd. Deze raadsvergadering van den noodgemeenteraad vindt plaats 's mid dags, 2.30 uur. een film vast te leggen en deze film later te Hedel, Rossum en Alphen te vertoonen. De boottocht naar Amsterdam is verplicht. Verder zijn de pleegouders met de kinderen vrij. De gelegenheid is geschapen voor goed- koope boottochtjes naar Katwijk. Tenslotte: Niet ieder kon een kind nemen; men storte in dit geval een financieele bijdrage op Post- rek. 255300 van Volksherstel, Alphen aan den Rijn. LEIDERDORP. Op initiatief van eendge ingezetenen heeft zich een comité uit de bungerij gervormd met hi et doel om den nieuwen burgemeester, den heer K. van Diepeningen uit Rijswijk, namiens de burgerij, op den dag der instal latie te verwelkomen. In het comité hebben zitting genomisn: mevr. Wybenga, mevr. Stijnman, mej. Meer burg, mej. Spies en de heeren T. van Ingen Sdhenau, C. Hobe, C. Diseraad, S. J. Braat, J. Nagtegaal, P. M. van der Voort Jr, J. C. Koot, M. Splinter M_Pzn, W. F. Karstens, J. B. Blankenstedn, R. v. d. Hoek, A. Wissel, M. P. Wybenga, J. de Vogel en D. P. Weijers. Het Comité is met haar plannen reeds in vergevorderd stadium. De bedoeling is den burgemeester bij de grens dier gemeente (Spanjaardsbrug) te begroeten, hem een de- filé van alle plaatselijke vereenigingen te doen afnemen en hem een rondrit door het dorp aan te bieden. Daar een en ander met bloemen en lan dauers gepaard moet gaan, doet het Comité een beroep op de ingezetenen van Ledder- dorp voor dit doel een bijdrage te geven. Groote en kleine bedragen, zij zijn alle zeer welkom. Laat ieder geven, want de burge meester staat boven alle partijen en rich tingen en is de burgemeester van alle Leider dorpers, zonder eenige uitzondering. Dezer dagen zal voor dit doel een huis- aam-buis-collecte worden gehouden. Het Comité is er van overtuigd dat het voor velen in dezen tijd, nu er bijna iedere week langs de huizen gecollecteerd wordt, moei lijk is iets te geven. Maar tooh een gebeurte nis als deze is zoo zeldzaam, dat het Comité met volle vrijmoedigheid een beroep op alle Leiderdorpers doet. LEIMUIDEN. Gisteren kwamen op 't kruispunt Dorp straatNieuweweg een motorrijder en een automobilist met elkander In botsing. De motorrijder kreeg aan beide beenen blessu res. Dr Stapense verleende geneeskundige hulp. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld. In deze gemeente is een commissie op gericht voor het organiseeren van ontspan ningsavonden, welke ten doel hebben, door film, declamatie, voordrachten, muziek, zang enz., de Chr. jeugd enkele genotvolle avon den te verschaffen. De eerste avond is reeds vastgesteld op Vrijdag 4 October a.s. OEGSTGEEST. Op het te Rotterdam gehouden examen voor Nuttige Handwerken, is geslaagd mej. H. Koster. Woensdag had op den Rijnsburgerweg hoek Warmonderweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtwagen en een luxe wa gen, welke geen voorrang verleende. De be stuurder van den luxe wagen voelde zich waarschijnlijk schuldbewust, want hij ver wijderde zich. Aan den vrachtwagen is materieele schade toegebracht. Eveneens had er een aanrijding nabij de 3 wiitte palen plaats tusschen een luxe wagen, komende uit Eindhoven, bestuurd door A. M. J. D., en een wagen komende uit Zwolle, bestuurd door H. L. Door een verkeerd uitwijken reden beide wagens elkaar in de flanken. Materieele schade aan beide wagens, zonder persoonlijke ongeluk ken. GEBORENGeert, d van C van Rossum en G. van Duijn; Margaretha E M, d van H A Jansen en F C van der Putten; Ste phanie M, d van P F M Traast en A Regter; Michael A M, d van G J Peek en C J van Breenen; Annelise M, d van J Jonkman en G L E Goldman. ONDERTROUWD: J Glasbergen, 24 j en G J Voordouw, 24 j. GETROUWD :*H B A Kaufman en M A Lutz; A C Snijders en F A Petit; A Lubach en G van Schooneveld; J de Mooij en J Plug. OVERLEDEN: H J Furst, vr., 67 j. VALKENBURG. Zaterdagavond geeft „Valkenburgs Harmonie" een concert in het dorp. Aanvang om 8 uur. door Oud-Leid en gaat maken, waarna het officieele afscheid op het Stadhuis zal volgen. Als bijzonderheid kunnen we nog mede- deelen, dat het Leidsche gemeentebestuur zijn collega'^ uit Oxford heeft uitgenoodigd, met het gezelschap mee te komen, doch tot heden werd op deze uitnoodiging nog geen antwoord ontvangen. KORFBAL. L.C.K.C. „PERNIX." De gisteren gespeelde wedstrijd Fiks Hl— Pernix IV eindigde in een 51-overwinning voor Pernix. Ruststand 21. Morgen gaat Pernix Hl naar Delft om deel te nemen aan de Excelsior-series 3e klasse. Er wordt in 5 afdeelingen gespeeld en Pernix III is ingedeeld bij Groen-Wit n. Zeemeeuwen I (Monster) en D.K.C. IH (Delft). Vooral laatstgenoemde is een sterke tegenstander, welke de beste kans maakt voor de eerste plaats in deze afdeeling. Pernix V ontvangt morgen om 3 uur de Fluks-junioren uit Noordwijk. WATERPOLO. L.Z.C. I—De Zijl I (2—5). Gisteravond werd in de „De Zijl" boven genoemde wedstrijd gespeeld. Het was een vurige wedstrijd, waarin voor de rust beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Beide doelverdedigers wisten door uitstekend werk doelpunten te voorkomen. Toch nam „De Zijl" de leiding, door aangeven met een fraai doorgegeven bal. Rust 01. Na de rust werd het spoedig 20 door Van Weizen, na goed samenspel met Blans- jaar. Een schot van Elzinga stopte Kruit echter. Toch wist L.Z.C. den achterstand te verkleinen door Tegelaar (12). Daarna nam „De Zijl" het spel geheel in handen en Van Egmond en Prevoo brachten den stand op 15, waarna de Reede nog éénmaal tegenscoorde voor L.Z.C. Einde 28. De zyi m—a.z.c. n, 4—6. vermogensaanwasbelasting Tijdens een mondeling overleg inzake het wetsontwerp „Vermogensaanwasbelasting" tusschen den minister van Financiën en de desbetreffende commissie wees de minis ter er o.m. op, dat de mogelijkheid zal worden geopend, genoemde belasting te be talen met bepaalde effecten. Een voorstel der commissie, strekkende tot het niet be- rekepen van aanwas op bedrijfsmiddelen van natuurlijke personen, achtte de Minister niet aanvaardbaar, evenmin als een wijziging in het in het wetsontwerp vastgelegde tarief (50 pet.) t.a.v. het belastingbedrag. Aan de kade van Van Es en van Omme ren te A'dam liggen HM. onderzeeërs O 21 en Zwaardvisch. Deze zijn van Vrijdag tot en met Maandagss middags van 2 tot 5 uur voor het publiek te bezichtigen. De sit-downstaking bij Wilton-Feije- noord te Schiedam is beëindigd. Er wordt onderhandeld over den vacantietoeslag. met inschakeling der Rijksbemiddelaars. „MGR. MUTSAERSOORD." Op 3 Aug. a.s. zal er in Leiden een speld jesdag worden georganiseerd ten bate van het Herstellingsoord voor Spoor- en Tram wegpersoneel „Mgr.-Mutsaersoord." Dit her stellingsoord is tijdens de Duitsche bezetting zoo goed als geheel verwoest, en het Spoor- en Tramwegpersoneel is hard aan 't werk om het weer in zijn oude glorie te doen her rijzen. Men begrijpt echter dat hier onnoe melijk veel geld voor noodig is. Dit is echter wel te bereiken als iedereen mede helpt. Daarom doen wij een beroep op de geheele burgerij. Werkt mede om dezen speldjesdag tot een goed einde te brengen. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Leiden, 26 Juli: Fokstieren 17, slachtstieren 25, kalf- en melkkoeien 98, van f 400750, handel vlug; varenkoeien 180, pinken 41 van f270—230, tam; graskalveren van f70140, mat; vette kalveren 2; nuch tere kalveren 85; vette schapen 200 f 70110, t. vlug; weideschapen 142. van f 4070, t. vlug; lammeren 317, van f 1520, mat; zeu gen 2; mestvarkens 77, van f 30—45, z. mat; biggen 423, van f 1620, z. mat; paarden 31, van f3001000, z. mat; veulens 11, van f 150— 200, z. mat; bokken en geiten 56, f 1540, zeer mat. Kaasmarkt. Leiden 26 Juli: Goudsche kaas Ie srt. van f 1.33—1.40; 2e srt. f 1.26—1.32; aantal partijen 62. Leidsche kaas f 1.32—133; aant. part. 11. Prijzen per 50 kg. Matige handel. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 25 Juli. De totale besomming der stoomtreilers bedroeg heden f 55.000. Zweedsch kotters G.G. 72, f 11.000; KW 190, f98; 34, f98; 12, f32; 125, f48; 77, f1700; 160, f121; Tx 32, f1770 46, f160; H 104, f72; 96, f73- W 110, f70; 14 f70; 43, f350; £5, f92; 174, f250; 7, f169; 143, f250; IJm. 202, f94- 318, f144; 310, f48; 25, f8; 207, f145; 214, f3036 216, f61; 227, f2270; 241, f160; 211, f 12. Aangevoerd werden 3 000 kisten visch en 1750 versche haring. Prijzen per 50 kg gr. schol f 2822; gr. md. schol f 30— 26; md. schol f32—30; kl. schol f2.25—1.90; kl. md. schol f2.12—1.80; schar I f21; II f7.50; tongschar I f 35; tarbot n f 62; gr. schelvisch. f2726; md. schelvisch f2726; kabeljauw f 18; II f 12; prijzen per kg tarbot I fl.80 1.56; md. tong fl.541.50; kl. tong f 1.24. Amsterdamsch Beursoverzicht Gisteren was er bitter weinig te doen en toch waren de verkoapers weer in de meer derheid en tal van fondsen vertoonden op nieuw een uitgesproken neiging tot reagee- ren, die in de hand werd gewerkt door het feit; dat Koninklijken wat minder weer standsvermogen aan den dag legden. Bij de opening werd een koers genoemd van 435, maar naderhand werd geadviseerd tegen 430 435 en tenslotte kwam de noteering eenige punten beneden die van gisteren te liggen. Voor industrieelen was de belangstelling gering; de hoofdfondsen konden zich tame lijk goed handhaven. Van Berkels waren, iets beter. Diverse outsiders, waaronder bv. Ford, moesten zich eén opoffering van een paar punten getroosten. Zooals gewoonlijk waren er ook uitzonderingen, want een paar specialiteiten zooals, bv. Ponts Houthandel en Buhrman papier, werden wat hooger ge noteerd. Van de suiker waarden bleven H.V.A. op peil. De bankaandeelen waren stil. Aandeelen Incassobank waren een fractie beter, Rot- terdamsche Bank daarentegen wat lager. De handel op de beleggingsmarkt was van kleine afmetingen. Prolongatie 2JA pet. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Kota Ba roe (uitr.), 24 te Southampton; Kelbergen, 24 v. R'dam te Genua; Papen- drecht, verfcr. 27 v. R'dam n. Key West v.o.; Glashaven, 25 v. R'dam n. Ostende; Tjitja- lenka, 24 te IJmuiden, 25 v. IJ-muiden naar Indië; Nigerstroom, 23 v. uPento Amboin n. Lagos; Amstelkerk, 23 v. Lagos m. Cotonouf Boskoop, 24 te La Guaira, v. Curacao; Iri% 24 v. La Pallice n. A'dam; Stuyvesant, 23 V. Paramaribo n. Trinidad; Vermeer, 24 va® Cristobal n. Curacao, v. Chili naar A'daml Geomitra (tnieuw tankschip Kon. Shell), 23 V. MwJdlesborough n. Curacao; Ittersum, 24 Antwerpen te R'dam; Jupiter, 22 v. NeW York te Houston; Larenbèrg, 22 v. A'dam t® Buenos Aires; Maaskerk, 21 v. Monrovia n. Port Bouet; Noord-Brabant, v. Norfolk n. San Francisco, pass. 23 Cristobal; Orestes, 23 v. R'dam te Dublin; Oosterbeek, v. R'dam n. Baltimore, 23 te Barry; Prins Willem IV, 24 v. d. Noordzee te R'dam (terug v. proef tocht) Salawati, 23 v. Batavia te Bombay; Saroena, 22 v. Singapore n. Abadan; Straat Soenda, 22 v. Basrah n. Bombay; Winsum, 23 v. R'dam te Almeira. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO.: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn,; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 10.10 Fluit en piano; 10.45 Voordracht; 11.00 Zie kenbezoek; 12.05 Muziekkorps; 12.30 En semble; 13.00 Ned. Strijdkr.; 13.45 Tooneel- kijker; 14.00 Charlie Barnet; 14.15 Engelsche les; 15.00 Kinderland; 16.15 Mozart; 16.30 Causerie; 17.15 Jonge kunstenaars; 17.45 Sport; 18.00 Klaas van Beeck; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.20 Zie 18.C0; 20.00 Nieuws; 20.08 Pater de Greeve; 20.40 Pa Pin kelman; 21.15 Vaudeville-orkest; 21.45 Zeil- reportage; 22.00 Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.35 Hawaiian; 23.15 Spaansche klanken; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m) V.A.R.A.; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; V.P.R.O.: 1000 Morgen wijding; V.AJR.A.: 10.20 Viool en piano; 10.50 Voordracht; 11.05 Vacantieplannen; 12.00 Mu ziekkorps; 12.35 Paris qui chante; 13.00 Nieuws; 13.15 Jan Corduwener; 13.45 Piano; 14.15 Sport; 14.30 Radio Philh. Orkest; 15.30 Ramblers; 16.30 Gram.; 17.00 A.J.C.; 17.30 Zeilen; 18.00 Nieuws; 18.15 Eddy Wali^; 19.00 Trio; V.P.R.O.: 19.30 Bij.belvertelling; 20.00 Nieuws; V.AJR.A.: 20.05 Metropole-orkest; 20.40 Weekoverzicht; 20.55 ABC-cabaret; 22.00 Central Band of the R.A.F.; 22.30 Jan Cordu wener; 23.00 Nieuws; 23.15 Speellieden; 23.40 When day is done; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3