NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 24 JULI 1M9 Stadsnieuws Het laatste appèl Nog twee dagen en dan kiest Leiden zijn gemeenteraad. Verschillende partijen, zooals de Kath. Volkspartij en de Partij v. d. Ar beid hebben hun verkiezingsmeeting reeds gehouden, terwijl andere nog aan bod moe ten komen. De A.R. en C.H. Kiesvereenigingen richten vanavond in de groote Stadszaal him laatste appèl tot de Leddsche kiezers en wij wekken onze lezers gaarne op deze meeting bij te wonen. Laat dit een massale demonstratie worden van de goede verstandhouding en samenwerking tusschen de twee groote Prot. Chr. partijen, opdat hiervan bezieling uitga voor de twee resteerende dagen voor de be slissende ronde en tevens het gelegde con tact worde verstevigd. Onze candidaten moe ten weten, dat het Prot. Chr. deel der bur gerij achter hen staat, wanneer zij straks in den gemeenteraad het woord voeren. En dit doen zij dan toch als vertegenwoordigers van hen, die de overtuiging zijn toegedaan, dat ook de gemeentepolitiek dient te worden be- heerscht door beginselen, gegrond op Gods Woord. De sprekers, zijn allen bekend en wie zal niet gaarne onzen lijstaanvoerder, den heer D. van der Kw^ak, alsmede mr C. J. Woud stra willen hooren? En dan voorts ds A. D. Meeter, die in vroeger jaren in onze Sleutel stad een gaarne gehoord predikant was, en het Tweede Kamerlid. Chr. v. d. Heuvel. De bijeenkomst zal staan onder leiding van den voorzitter van de C.-H. Kiesvereeniging, den heer L. Questroo. Dus hedenavond naar de Stadsgehoorzaal! S.G.P.-VERG ADERING. In de vergadering der S.G.P. waar naast ds L. Rijksen, ds P. Zandt het woord zou voeren, komt een kleine verandering. Door ziekte is ds Zandt verhinderd en in zijn plaats zal de heer Zacht van Wijngaar den komen spreken. OPROEP AAN INDISCHE GEREPA- TRIEERDEN. Vrouwen boven de 14 jaar in Nederland aangekomen tusschen 16 Maart en 30 Juni 1046 en mannen boven de 14 jaar, aange komen tusschen 16 Maart en 16 April 1946 komen in aanmerking voor een aanvullend kl eedi n gpakket Ter verkrijging van de daarvoor benoo- ddigde groene kaart kunnen zij zich vervoe gen aah het informatiebureau van „Neder land helpt Indiië", Stadhuis Leiden, kamer 112 's Maandags en 's Vrijdags van 1012 u. VAC ANTIEBEZIGHEDEN. Het programma van Vacantiebezigheden is thans definitief vastgesteld en biedt voor ieder kind „elck wat wils". De insohrijfdatum is Vrijdag 26 Juli en reeds de 29 daaropvol gend vermeld het programma sport en spel, w.o. zwemmen; voorts komen er op voor: filmvoorstellingen in de Stadsgehoorzaal en wandeltochten naar Allemansgeest, Postbrug en Weipoort. Verder vindên we op dit zeer uitgebreid programma selectiewedstrijden voor de verschillende stadswijken, stempel- tochten en een boottocht. Op Woensdag 4 September eindigt Vacantiebezigheden haar werkzaamheden met een tentoonstelling en de uitreiking van de wandeldiploma's. De 3-Octobervereeniging stelde voor Vacantie- bezigheid een mobien tocht langs een aantal gevelsteenen samen. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Gisteravond heeft de afd. Leiden van den Prot. Chr. Bond van Spoor-, Tram- en ander vervóerspersoneel in het Geb. voor Chr. Soc. Belangen haar jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord stond de voorzitter stil bij het 30-jarig bestaan der afdeeling en wekte hij op tot strijd en propaganda voor de Chr. vakorganisatie. Vervolgens werden de verslagen uitgebracht van de te Utrecht gehouden Bondsvergadering. Hierna bracht de secretaris, de heer P. M. de Joode, het jaarverslag uit, waarin o.m. werd medegedeeld, dat het ledental in het afgeloopen jaar is gestegen van 88 tot 106. Voorts zijn voor alle groepen van het perso neel belangrijke wijzigingen in de loonrege ling tot stand gekomen. Geconstateerd kan worden, dat er overal een hernieuwde acti viteit valt waar te nemen. Uit het financieel verslag van den penning meester, den heer J. van Hoojje, bleek, dat de kas met een batig saldo sluit. Aangezien geen tegencandidaten waren in gediend, werden de aftredende bestuursleden, de heeren P. M. de Joode, le secretaris en J. Lardee, 2e penningmeester, herkozen. In de vac. P. M. de Joode werd tot lid van de kas- commissie benoemd de heer J. Horsman. In de rondvraag heeft de voorzitter mede- deeling gedaan van de gehouden vergadering van de pl. Unie voor samenwerking, waarbij van gedachten werd gewisseld over de bij de Unie aanhangig gemaakte voorstellen. BURGERLIJKE STAND. Geboren Madeleine M. C., dr van W. E. Bosch en M. Gans; Pieter, zn van P. Koet en J. M. Meneert; Johanna M., dr van P. Koet en J. M. Mensert; Willy I., dr van P. A. Hanselaar en A. G. Voigt; Hendrik B., zn van M. Fontein en E. Weisz; Mirjam H. H.. dr van P. H. van der Meijden en J. M. ae Vrind; Robert, zn van C. J. Oostwouder en P. Been. Overleden: M. H. Waaijer, 59 j.; A. A. Koomen, 12 d. Getrouwd: A. H. Witte en M. L. de Ruiter; A. M. J. van Lith en E. Bus. Leidsche telegrammen Voor Vacanti ©bezigheid kan men zich als leider(ster) dagelijks opgeven bij den por tier van „Oosterkwartier" (einde Bomeo- straat) 7- Op 1 Augustus a.s. hoopt de heer G. Oostenbrug, adj. commies bij de Administra-, tie der Directe Belastingen, Inv. en Acc. ter Inspectie Leiden le afd., den dag te her denken dat hij vóór 40 jaar bij het Rijk in dienst trad. Amsterdamsch Beursoverzicht Bij de opening van de beurs werd met be langstelling geïnformeerd naar den prijs van Koninklijken. Deze aandeelen werden gead viseerd tegen 435 440 ex 11% dividend bij een vorigen koers van 441, zoodat aldus rekening houdende met genoemd dividend een behoorlijke verbetering kon worden waargenomen. Onder beurstijd kwam in de situatie niet veel verandering meer. zoodat tenslotte nog een behoorlijke avance kon worden geboekt. Oorspronkelijk zou heden de handel in de claims voor de bonusaandeelen een aan vang nemen, doch in verband met eenige onzekerheden, betrekking hebbende op de blokkeeringsvoorschriften, werd deze handel vandaag uitgesteld, zoodat hiermede morgen waarschijnlijk een aanvang zou worden ge maakt. Op de beleggingsmarkt voltrok de handel zich zooals tegenwoordig gebruikelijk. De passage in de Troonrede van heden dat ook conversie van binnenlandsche 9taatsleeningen dienstbaar zou worden gemaakt aan de ver mindering van den druk op de binnenland sche staatsschuld, oefende vrijwel geen in vloed uit. Prolongatie KANTONGERECHT. Onder de 87 personen, die voor verschil lende delicten voor den plaatsv. kantonrech ter, mr Vos, moesten terecht staan, waren ook 24 Jehovagetuigen uit Amsterdam en de Haarlemmermeer, waarvan 17 verdachten waren verschenen. Deze 17 verdachten, w.o. ook vrouwen, stonden gelijktijdig wat nog niet was voorgekomen terecht, dat zij op 6 April j.l. te Lisse, zonder vergunning van B. en W., met reclameborden eén op tocht hadden gehouden, w.o. ook „De Wacht toren" te koop was aangeboden. N. Kost, Evangelist uit de Haarlemmermeer, voerde namens de 17 verdachten het woord, en betoogde dat zij geen optocht gehouden had den, wel dat zij „De Wachttoren" te koop tegen drukkerskosten hadden aangebo den en verspreid. Hij had het Evangelie wil len brengen, maar werd, zooals vroeger de Apostel Paulus, hiervoor vervolgd. Door den Amerikaanschen staat en de rechtbank werd deze godsdienst erkend en beschermd, ook volgens het handvest der Vereenigde Naties was geen vergunning noodig, om de „Wacht toren" te verkoopen en Gods Woord, dat geen reclame noodig heeft, te verkondigen. Het O.M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen ieder f3 boete of 1 d. h. N. Kost vroeg vrijspraak maar mr Vos, wilde wel rekening houden met de bedoeling van den optocht, maar daar zij aan de wettelijke voorschriften onder worpen zijn, veroordeelde hij iedere Jehova getuige tot f 1 boete of 1 d. h. S. B., chauffeur, had op 11 April op de K. Mare rijdende met een auto, geen voor rang aan het rechtsche verkeer verleend, waardoor een ernstige autobotsing was ont staan. Verdachte erkende de overtreding, maar hij had niet tijdig kunnen stoppen, omdat..., de remmen niet deugden. Eisch O.M. 1ste feit f 20 boete of 10 d. h., geen foede remmen f 10 boete of 5 d. h. Uitspr. 10 boete of 1 d.h en f 2 boete of 1 d. h. Daarnna moest de eigenaar van den auto J. L. Chr. P. terecht staan, omdat hij zijn knecht met dezen auto had laten rijden. Verdachte erkende, dat de remmen ondeugdelijk wa ren, maar daar was niets aan te doen. Het O.M. hield hierop ee^ scherp requisitoir, en laakte de onverschillige houding van ver dachte, die het de moeite niet waard vond, om maatregelen te nemen. Nu was het on geluk nog goed afgeloopen, maar er hadden dooden kunnen vallen. Het aantal verkeers ongelukken neemt met den dag toe; het O.M. eischte ditmaal nog f 40 boete of 15 d. h., maar zal andere maatregelen nemen, als hierin geen verandering komt. Uitspr. f 25 boete of 10 d. h. J. C. v. H., chauffeur, die met een mili taire Roode Kruis-auto op weg naar een ongeval hoek Haarlemmerstraat geen voorrang rechts verkeer had verleend, met gevolg ernstige autobotsing, werd veroordeeld tot f25 boete of 10 d.h. Eisch O.M. f30 boete of 10 d. h. Uit de Omstreken HAZERSWOUDE. „De Banier" meldt het volgende: De kiezers in de gemeente Hazerswoude wor den er attent op gemaakt, dat er in onze gemeente een S.G.P.-candidatenlijst is inge diend. De thans bestaande S.G.P.-kiesver eeniging te Hazerswoude verklaart echter, dat zij deze lijst niet voor haar verantwoor ding neemt. Morgenavond, 7.30 uur, spreekt in het Gymnastieklokaal voor den Geref. Bond ds M. Ottevanger" van Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Per autobus hebben de leerlingen van de hoogste klasen van de Openb. L.S. een schoolreisje o.l.v. den heer W. Panman, hoofd dier school, naar Rhenen gemaakt, waar het Dierenpark werd bezocht. De terug reis ging over de Pyraniide van Austerlitz, Soestdijk en Amsterdam. Gistermiddag had de begrafenis plaats van Krijn Verloop, die deze week na enkele dagen ernstige ziekte is overleden. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door ds R. P. A. Rutgers. Namens de vrien den sprak Hérman Volbeda. De heer Kete laar uit Friezenveen, waar de overledene in zijn onderduiktijd verbleef, voerde eveneens het woord, evenals de heer D. Goedhart na mens de voetbalvereeniging „Katwijk." Een dankwoord sprak de heer A. Volbeda. Kran sen en bloemen namens de vrienden en voet balvereniging dekten de baar. In de Chr. Geref. Kerk hoopt heden avond 24 Juli. 7.30 uur te spreken ds P. v. d. Bijl van Barendrecht. Op den hoek van de Dwarsstraat en de Voorstraat had een 8-jarige jongen het onge luk van een auto te vallen. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer bij kapper Coorn binnengedragen, waar dr J. de Ruyter Phijlker de eerste hulp verleende. De jongen werd naar zijn woning vervoerd. Bij nader onderzoek schijnt hij een zware hersenschud ding opgeloopen te hebben. In het kader van „De Kerk roept U ook in vacantietijd" zal er Donderdag 25 Juli n.m. 8 uur op het strand voor de Voorstraat een evangeliesamenkomst gehouden worden. Het onderwerp voor dezen avond luidt: „De Kruisvlag in top." OEGSTGEEST In de afgeloopen week hebben inbre kers in Oegstgeest weer eens hun slag ge slagen. In het huis van den heer D. aan den Rijn- zichtweg, hebben inbrekers zich toegang tot het huis weten te verschaffen door het ver breken van 2 glas en loodraampjes. Uit de keuken zijn alle aluminiumpannen meege nomen, terwijl ook de stofzuiger vermist wordt. Ten nadeele van de heeren A. B. en G. v. d. V. resp. wonende in de Emmalaan en Duivenvoordestraat is in den nacht van Woensdag op Donderdag een rijwiel uit het schuurtje achter het huis ontvreemd. Tevens zijn in de afgeloopen week uit een woning de navolgende voorwerpen ont vreemd: een heerencostuum, groote maat, lichtgrijs met zwarte streep, jasje, ruit van blauw zwarte strepen. Merk: P. en C. In het jasje zat nog 'n goudên horloge met lange gouden schakelketting. Aan de bin nenzijde van het stofdekseltje staat gegra veerd: „Remontoir". Tevens zijn ontvreemd een gouden damesdasspeld met 6 7 steen- SASSENHEIM. Zaterdagavond heeft de Chr. Mond orgelclub Excelsior een rondgang in het Zuidelijk gedeelte van ons dorp gemaakt. Het resultaat was dat f 125 werd gecollec teerd. De heer Bisschop had het ongeluk met zijn motor in botsing met een vrachtauto te komen. Hij kwam van Lisse met een dame op de duozitting, die hij een lift had ge geven. Op den Prov. weg kruiste een auto den Rijksstraatweg, richting Noordwijk. De heer B. botste met zijn motor tegen de auto. zoodat hij van de motor werd geslingerd. Met ernstige hoofdwonden werd hij opge nomen en naar zijn woning vervoerd, na verbonden te zijn door een der plaatselijke artsen. De duozitster kwam met den schrik vrij. De A.R. Kiesvereeniging zal Vrijdag avond, 8 uur, in het Hotel 't Bruine Paard, vergaderen, waar de uitslag van de Gemeen teraadsverkiezing zal worden besproken. Nieuw Indonesisch Kabi net" samengesteld Niemand wordt nog als premier aangeduid. Het dagblad „Merdeka" publiceerde heden een niet-officieele lijst van de leden van het nieuwe Indonesische „kabinet" zonder daar bij een hunner als premier aan te duiden. Deze lijst luidt: Sjahrir Buitenl. Zaken; dr Soekiman Binnenlandsche Zaken; Mohamad Natsir Voorlichting; mr Amir Sjarifoedin Defen sie; ir. Soerachman Financiën; Darma- setiawan Volksgezondheid; mevr. mr Maria Ulfah Santoso Soc. Zaken; ir. Dar- mawan Mangoenkoesoemo Welvaart; mr Soesanto Justitie; Ki Had jar Dewantoro Onderwijs; Hadji Rasjidi Eeredienst (gods dienstzaken); mr Sartono Algemeene Za ken; Poetoehena Openbare Werken; Wi- kana min. zonder portefeuille. Dit beteekent dus, dat er in dit nieuwe, onofficeele „kabinet" een drietal nieuwe figuren zijn opgenomen, t.w. Soekiman, Soesanto en Sartono. Op de conferentie van Malino is met alge meene stemmen een motie van Nadjamoedin Daeng Malewa (Zuid-Celebes), Noor As-ikin (Zuid-Borneo) en Soekawati (Bali) aangeno men, waarin de wenschelijkheid wordt uitge sproken, dat de Groot Oost en Borneo, tij dens de verdere besprekingen tusschen Sjahrir c.s. eenerzijds en de Ned.-Indische en de Ned. Regeering anderzijds, zullen zijn vertegenwoordigd, indien zij dit verlangen. De mogelijkheid wordt overwogen om de te Malino aangenomen resoluties door een afgevaardigde per Skymaster aan de Ned. Regeering te doen overhandigen. H.M. de Koningin heeft hedenochtend in het Paleis aan het Lange Voorhout den nieuwep voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr Kranenburg, beëedigd. KATWIJK AAN ZEE. Zondagavond 28 Juli a.s. zal ds J. v. d. Krift van Renswoude in de Nieuwe Kerk zijn intrede doen in de Ned. Herv. Gemeente van Katwijk na 's morgens te zijn bevestigd door ds G. J. v. d. Graaf te Nijkerk. Sport en Wedstrijden VOETBAL De voetbalwedstrijd tusschen de Rotter- damsche Spoorwegmannen en hun Leidsche collega's, welke hedenavond op het N.B.L.O.- terrein zou worden gehouden, kan geen door gang vinden. KORFBAL. L.C.K.C. „PERNIX". Pernix IH bracht het er gisteravond goed af, door tegen Fiks II met 22 gelijk te spelen. Met de rust stonden de oranjekragen zelfs met 10 voor. Het 22 gelijk spel was echter die beste verhouding. Vanavond, speelt Pernix I den zeer belang rijken competitiewedstrijd tegen K.V.S. I te Sch evening en. Wint Pernix dezen wedstrijd, dan kan het afdeelingskampioenschap haar pnactisch niet meer ontgaan. Voor K.V.S. is dit lechter de laatste kans om ook nog een woordje mee te spreken, zoodat het een spannende strijd belooft te worden. Morgenavond is Pernix IV de gast bij Fits III te Oegstgeest. Friesland wint teamwedstrijd in de Regenboogklasse (Van onzen specialen verslaggever). De laatste dag der Kaagweek, bracht tevens de derde en beslissende race in den teamwedstrijd der Regenboogklasse tus schen Holland en Friesland. De Friezen hadden voor dezen wedstrijd 1 p. voorsprong, zoodat de Hollanders uitstekend voor den dag moesten komen om den teamprijs te winnen, doch de Friezen lieten zich niet in de kaart kijken. Weliswaar nam Bergsma op eminente wijze de leiding en wist, hij deze tot het einde te behouden. De Friezen bleven echter danig in de voorhoede en bezetten de 2e, 3e en 4e plaats, daardoor reeds zooveel punten behalend, dat zij de winst in hun bezit hadden. Het eindresultaat was tenslotte: *1. D. Bergsma, (Holland), met „Eelko"; 2. K. Vrolijk (Friesland) met „Dolfijn"; 3. dr J. W. v. d. Zijpp (Friesland) met „Jan van Gent"; 4. H. P. v. d. Wéy (Friesland), met „De Bruiser"; 5. W. Conferus, (Friesland); 6. Gerhard Deichsmann (Holland), met „Phecda II"; 7. L. de Wit (Holland) met „Anne Marie"; 8. N. Hendriks (Friesland), met „Nellie"; 9. J. C. v. d. Velden (Holland) met „Duke"; 10. F. A. D. Theunissen (Fries land), met „De Leede Hl." Friesland behaalde gisteren 33 en Holland 22.1 p., zoodat de einduitslag werd: Fries land 88.1 en Holland 76.2 p. HET SLOT VAN DE KAAGWEEK. Na de Holland-Frieslandwedstrijden in de Regenboogklasse werden gisteren op de Kaag nog de volgende series gezeild: 45 m2 klasse: 1. Benati II (Verduyn). Vrijbuiterklasse: 1. Claes Pardons (v. Essen); 2. Silly Gire (Schippers). 12 m2-klasse A: hoofdprijs: Aeolus (Dudok v. Heel) met 106 p.; 2. Mustang (Nauta) met 76 p., door overvaring van hoofdprijs uitgesloten; B: 1. Woelwater (Hahn). Valkenklasse: hoofdprijs: Whippet (ir. Zuiderbaan) met 97 p. Drakenklasse: 1. Goede Wind (Vollebregt) met 108 p. 16 m2-eenheidskla£se A: Hoofdprijs: Hol lands Roem (Roem Jr.) met 110 p. Id. B: Endeavour (Homberg). 16 m2-tourklasse1. Roerdomp II (Brunt). Pampus-klasse met bijzeilen: hoofdprijs: Braassemermeer (v. Staveren) met 60 p.; ïd. zonder bijzeilen: hoofdprijs: Alk (Volker) met 92 p. Regenboog-klasse: hoofdprijs, tevens wis- selprijs: Hennie (Hendriks, Sneek) met 118 punten. Olympiajollen: klasse A: 1. Clipper (D. Kagchelland); klasse B: 1. Flossie (H. Le- sage); 12-voetsjollen, klasse A: 1. Tippeltje II (J. B. Wielinga); klasse B: 1. M. A. de Ruyter (H. Englebert); klasse C: 1. Weiwel- wind (Nederlofs). WATERPOLO. De Zijl III D.V.Z. II (2—2). In „De Zijl" werd gisteravond gespeeld de wedstrijd De Zijl III—DVZ II. De eerste aanval was voor D.V.Z., maar het schot werd door Bik keurig gestopt. Door het ver-opzwemmen van DVZ krijgt Kloots den bal en maakt geen fouten (10). Direct daarop gaat DVZ er met den bal van door en een schot wordt wederom door Bik mees terlijk gestopt, waarna de bal bij een DVZ- speler komt, die den stand op gelijken voet brengt (11). Even later is het Kloots, die opnieuw „De Zijl" de leiding geeft (21). Binnen de minuut scoort de midvoor van DVZ den gelijkmaker (22). Met dezen stand gaat de rust in; en daarna wegen beide zeventallen goed tegen elkaar op en er komt geen verandering. De heer A. H. v. Egmond leidde uitstekend. De Zijl IV—R.P.C. II (8—1). Hierna had de wedstrijd plaats tusschen De Zijl IVR.P.C. II. Voor de rust weet De Zijl den stand op te voeren tot 5—0. (Twee door v. d. Mey en 3 door Sanders). Na de rust redt RPC de eer door een ver schot van den midvoor (51). Nog driemaal weet De Zijl het net te vinden en zoo heeft De Zijl den stand op 81 weten te brengen. Hiermede heeft De Zijl IV het kampioen schap in haar afdeeling behaald. Scheids rechter Koppenholt leidde tot aller genoegen. SCHAKEN. SIMULTAANSEANCE VAN SZABO. Dinsdagavond was meester Szabo, de Hon- gaarsche matador, de gast van hiet Leidsdl Schaakgenootschap. Nadat de heer Modderman allen, in htet bijzonder den simultaanspeler, welkom had geheeten, begon de meester zijn tocht langs de dertig borden. De eerste ronden gingen in zeer snel tempo (3de ronde in 1 minuut, 10de ronde in IV2 minuut), daarna zakte hiet tempo iets af (léde ronde in 5 min.), maar toch bleef Szabo vlug spelen. Tot op het einde toe, dat reeds om kwart over elf kwam. bleef het verloop aan verscheidene borden zeer span nend en een hartelijk applaus weerklonk toen Szabo zijn laatste partij beëindigde. Winnaars waren prof. dr W. v. d. Woude, J. van Steenis, L. J. Tummers eh J. Orbaan. Remise maakten G. Bosscha, prof. dr J. Droste, W. Demmendal, J. van Deventer, M. M. Segaar en I. Zitman. De overige 23 partijen werden door Szabo gewonnen. Het resultaat», ruim 76 tegen een ploeg waarbij vrijwel het geheele eerste tiental van L.S.G., is zeer bevredigend voor den, Hongaar. Heden- en morgenavond speelt Szabo een tweetal partijen tegen den kampioen van *t L.S.G., C. B. van den Berg. VISSCHERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 23 Juli 1946. De totale besom ming der stoomtreilers bedroeg heden f 72.185. HD 18 f 4176; IJM 266 f 104. Aan gevoerd werden 3400 kisten visch; prijzen per 50 kg; griet f 43—36 gr. schol f 32—28, md. schol f 34—32, z. schol f 32; poontjes f 9.508.75; vleet f 6.20; rog f 6.105.10; tar bot II f 62—42, III 48—42, IV f 29, tarbot I f 1.60—1.54 p/kg. MARKTBERICHTEN Groenteveiling Leiden. 22 Juli '46: Andij vie f 4—8.10; bieten f 5—10; bloemkool IA f 29—78. I f 25—91, II f 7.50—38, III f 5—7; snijbooneei f 100—125; stokboonen f 95145; tuinboonen f 8.50—13.50; dorperwten f 2076; komkommers I f 13—31, II f 11—22, III f 5— 17, stekkomkommers f 35; groene kool f 1819; roode kool f 2029; spitskool f 3— 13; meloenen f 75—165, II f 19—150; bospeen f 9—22; waspeen f 11—13.50; peterselie f 1.90 5.80; peulen f 65; postelein f 1328; rabar ber f 5—8; radijs f 1.30; seldery f 3.10—6.10; sla I f 2—7.80, II f 1—1.90; kropsla f 10; spinazie f 827; tomaten f 5470, bonte to maten f 5052; uien f 522; perziken f 384; aalbessen f 124—130. Alles per 100 kg, 100 bos of 100 stuks. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Aert van der Neer, 25 v. R'dam te Mobile verw.; Bengkalis, v. Sydney n. Antwerpen, 20 v. Newcastle; Boissevain, 21 v. Paramaribo te Curasao; Clavella, v. Portsmouth n. Aba- dan, 20 v. Suez; Ena, 20 v. Singapore te Abadan;v Edam, 20 v. R'dam te Tampico; Fort Schuyler, 20 v. Bremen te Philadelphia; Jan Steen, v. R'dam n. Japan, 22 (n.m.) te Antwerpen, vertr. 25; Kota Baroe. 23 van Rotterdam naar Java, via Southampton; La- renberg, v. A'dam n. Buenos Aires. 20 te Montevideo; Pieter de Hoogh, v. Antwerpen n. Ned. Indië, p. 21 Dover; Sloterdijk, v. Batavia n. R'dam, 21 te Suez, 30/31 Juli te R'dam verw.; Themisto, 22 v. R'dam n. Barry; Waterland, 22 v. Montreal te R'dam. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; NCRV. 9.00 Handel; 9.15 Morgendienst; KRO. 10.00 Eeuwfeest St Vincentius Ver.; 12.30 Vaude ville-orkest; 13.00 Nieuws; 13.45 Voordracht; NCRV. 14.00 Muziekkorps; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Concert; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Zangduetten; 17.15 Orgel; 17.55 Mandolinata; 18.30 Ned. strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Ha waiian; 20.00 Nieuws; 20.08 Radio Philh. Ork.; 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Avondconcert; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m) AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.36 Zang en piano; 11.10 Kamermuziek; 12.00 Viool; 12.35 Sky- masters: 13.00 Nieuws; 13.15 Romancers; 14.00 Voordracht; 14.20 Sextet; 15.20 Confetti; 16.15 Zomer-potpourri; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Musette-orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Bing Crosby; 18.45 Sport; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.15 Metropole-orkest; 20.45 Hoor spel; 21.15 Cavalcade der sterren; 22.00 Kur- hausconcert; 23.00 Nieuws; 23.15 Vierdaaf- sche; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3