Accountantskantoor JAC. STOL Burgemeester Van Kinschot presideert den raad NIEUWE LEIDSCHE COURANT Electriciteitsprijs werd verhoogd met Zi cent per KW Een lange agenda binnen twee uur afgewerkt Voor de eerste maal kwam de gemeente raad gisteren in openbare zitting bijeen on der leiding van den nieuwen burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot en het bleek wel, dat de raadsleden, die vorige week reeds in geheime vergadering met zijn voorzit terskwaliteiten kennis hadden gemaakt, ge makkelijk aan zijn voorzitterschap zullen wennen. De lange agenda werd binnen de twee uur afgewerkt, terwijl de debatten, welke nog werden gevoerd, een dusdanig verloop hadden, dat de voorstellen toch z.h.st. werden aangenomen. Zelfs een ingé- diende motie inzake de Zaterdagmiddag- Sluiting van de „bedrijven" van sohoenher- stellers en een amendement op dit voorstel, werden ingetrokken, hetgeen een vlotten gang van zaken bevorderde. Ontslag werd verleend: aan J. Dek als onderwijzer aan de U.L.O.-jongensschool, mej, N. H. Blaak als onderwijzeres aan de U.L.O.-meisjesschool, aan F. H. N. Bloemink als hoofd van de school voor voortgezet ge woon L.O., aan M. van Zwieten de Blom als onderwijzer aan de B.L.O.-school, aan mevr. J. B. Puissant-Bot als onderwijzeres aan de opleidingsschool aan de 3-Octoberstraat, aan mej. J. C. Baars als hoofd van de bewaar school aan de Atjehstraat. Benoemd werden tot fröbelonderwijzeres aan de B.L.O.-school, mej. A. C. Gaykema, tot onderwijzer aan de school Langebrug A, H. H. Mugge, idem aan de school 3-Octoberstraat, mej. J. Reinders, idem aan de school Zuidtsimgel A, P. Kruit, tot leeraar in de oude talen aan het Gymna sium. dr G. Quispel. Z-hust. werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Noord- wijk voor levering-van gas; tot wijziging van de overeenkomst met Koudekerk. Moerka- pelle en Rijnsburg inzake de afname van electriciteit; tot het verleenen van mede werking voor een kleine verbouwing van de Geref. school aan de Stadhouderslaan; tot wijziging van het uitbreidingsplan ten zuid oosten van den Hoogen Morschweg; tot her stel van de schoolbanken in de H.B.S.; tot het verleenen van subsidie aan het Inst. voor bestuurswetenschappen. Bij het voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden voor het herstellen van de school aan de Paul Krugerstraat. waarvoor f 44.000.- benoodigd is, vraagt de heer Hurr- man (C.H.). of dit bedrag door het Rijk wordt terugbetaald, terwijl de heer A. van Dijk (R.K.) informeert, of de school ook nog voor andere doeleinden zal worden gebruikt, omdat hij vernomen heeft, dat de ouders hun kinderen blijkbaar niet gaarne naar deze school zenden. Ook mr M. B. Vos (P. v. d. V.) sprak van een kwijnende school en vraagt zich af. of dit bedrag nu wel verant woord is. Weth. Jongeleen merkt op, dat hier sprake is van oorlogsschade, waardoor het bedrag door het Rijk zal worden terugbetaald, ter wijl weth. van Schaik naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen antwoordt, dat de school evenals in het verleden straks ook weer zal worden benut door de R.K. Avond- teekenschool. Spr. is er zeker van, dat de school, waaraan een uitnemend hoofd is verbonden, in de toekomst weer zal toene men in leerlingenaantal. Tevens zullen eenige klassen van de bijz. school aan de Potgieter laan in dit gebouw worden gevestigd. Z.h.st. aangenomen. Voorts werden gelden gevoteerd voor het treffen van voorzieningen aan het gebouw van den G.G.D.: voor het inrichten van drie tijdelijke speelweiden, waarbij de heeren Smit (P. v. d. A.) en van Weizen (Comm.) o.m. vragen om overleg met de federatie van speeltuin vereenigingen, teneinde dit werk te bevorderen. Subsidie wordt verleend voor het sport- contact NederlandEngeland, voor het hou den van cursussen voor het onderwijzend personeel, waarna zonder debat worden aan genomen de voorstellen tot het verleenen van crediet voor vernieuwing van de watergas installatie aan de Lichtfabrieken, voor een HOE WORDT DE GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST. Nu de verkiezingen voor den gemeente raad weer zullen plaats hebben, is het niet oninteressant eens te zien hoe de Raad was en eens na te gaan welke mogelijkheden er a.s. Vrijdag uit de stembus kunnen komen. In ieder geval zullen vijf zittende leden niet in den nieuwen Raad terugkeeren. Voor de C.-H. Unie zijn dit de heeren D. G. San ders, die binnenkort de gemeente gaat ver laten en J. Uittenboogaard. Voorts de hee ren Van Beek en Kerckhof (R.-K.) en mr Goudsmit (P. v. d. A). die zich elders heeft gevestigd. Hoe zal nu de Raad, die was samengesteld uit 4 C.H., 2 A.R., 3 R.K., 2 P. v. d. V., en 2 P. v. d. A. worden? In de eerste plaats zal het aantal Raadsleden, in verband met het in den loop der jaren gestegen aantal inwoners op 15 worden gebracht. Wanneer we aan de hand van de uitge brachte stemmen bij de verkiezingen voor de Prov. Staten nagaan, hoe de Raad zou zijn geworden, indien het toen Gemeente raadsverkiezingen waren geweest, dan zou de zetelverdeeling als volgt zijn: 5 A.R.-C.H., 3 R.K., 2 P. v. d. V.. 2 P. v. d. A. Resten er dan nog 3 zetels. De vraag is nu maar: „Hoe zullen in Oegstgeest de Communisten stemmen en waar zullen de stemmen van de SGP blijven? In het gunstigste geval zouden deze laatste stemmen gevoegd kunnen worden bij de uit te brengen stemmen op de A.R.-C.H. lijst, waardoor deze fractie op 6 zetels zou ko men. Stemmen de Communisten op de P. v. d. A., dan zou ook deze partij 3 zetels ver werven. terwijl de restzetel zou worden toegewezen aan de R.K.-fractie, die dan op 4 zetels zou komen. Werpen de Communisten hun stembiljet blanco in de bus. dan zou dit toch voor alle partijen gelijk blijven, hoewel de derde zetel van de P. v. d. A. dan een restzetel zou zijn. De Raad zou dan dus worden 6 A.R.-C.H (33), 4 R.K., 2 P. v. d. V. en 3 P. v. d. A. Voor 7 Prot. Chr zetels, in den Raad, zou den de A.R.-C.H. 300 stemmen meer moeten behalen dan bij de laatstgehouden verkie zingen voor de Prov. Staten. Dan is het dus zaak, dat zij die stemden op de S.G.P., welke thans niet met een lijst uitkomt en allen, die de Prot. Chr. levensovertuiging zijn toe gedaan, hun stem uitbrengen op lijst 1. de gecombineerde lijst der A R. n C.H. en blijk ven groote waarde te hechten aan de Chr. staatkundige beginselen. Het gaat bij de komende gemeenteraadsverkiezingen om groote dingen in een kleine samenleving. En daarom stemme Oegstgeest op lijst 1. BOERENACTIE VOOR DE MILITAIREN. De boekencoliLecte die Zondag j.l. in de kerken der Ned. Herv. gemeente, voor onze militadrein hder ter lande, en in Indië. is ge houden, is een groot succes geworden. Reeds ruim 665 mooie boeken kon de heer D. Ma rek. ouderling bij de Ned Herv. Gem., aan den dhef der legerprecLikan ten ds A. F W. de Kluis in Den Haag overhandigen, en nog steeds komen boeken en giften om boe ken te koopen binnen. Als een merk waardigheid kan nog ge meld worden, dat Leiden overal is in ons land deze inzameling gehouden de eerste gemeente was, diie de boeken aan ds de Kkus kon aanbieden. uitkeering ineens aan hen, die op 5 Mei 1945 pensioen van de gemeente genoten en tot wijziging van enikeLe verordeningen. Bij het voorstel tot het vaststellen van een verordening tot sluiting van de bedrijven der schoenherstellers dienen de heeren Van Dijk, Hendriks en Stokman een amendement in om den sluitingstijd op de Zaterdagen voor feestdagen te bepalen op 6 uur, terwijl mevr. Braggaar—de Does (P. v. d. A.) een motie indient, waarin wordt uitgesproken dien vrijen middag voor deze bedrijven niet Zaterdags, doch op een anderen werkdag te doen vallen. De burgemeester en weth. van Schaik beant woorden de opmerkingen van de amende ment- en motie-voorstellers, evenals die van de heeren van Oyen en van Weizen, met als gevolg, dat het voorstel tenslotte zii.st. wordt aangenomen. In verband met de gaslevering aan Noord- wijk en andere gemeenten werd besloten tot den aanleg van een persleiding en het tref fen van enkele voorzieningen; voorts werd de electriciteitsprijs verhoogd, terwijl ten slotte credieten werden beschikbaar gesteld tot het verrichten van onderhoudswerken aan gemeentegebouwen en ter bestrijding van de kosten, verbonden aan het ontrui men van woningen, nadat enkele raadsleden hierover nog wenschen hadden uit. In de rondvraag vroeg mevr. Braggaar de Does weth. Menken naar de steunrege ling, waarop deze kon antwoorden, dat hij in Augustus met een voorstel tot verbete ring van deze regeling hoopt te komen; dr Kortmann informeerde, hoe het zat met de wegenverbetering in onze stad en de heer Frowhein naar het ontslag van den N.S.B.- directeur van de Volkscredietbank Kramers. Vóór vier uur stonden de 24 raadsleden, die deze vergadering bijwoonden, weer op het Stadhuisplein. LEIDSCHE BOND VAN VOLKSTUINDERS- VEREENIGINGEN De Leidsche Bond van Volkstuinders- Vereenigingen, met zijn aangesloten afdee- lingen, stellen zich voor om op 6 t/m 9 Sept. 1946, waarmede dus helaas ook de Zondag is gemoeid, in alle zalen van de Stadsgehoorzaal een tentoonstelling te hou den van de voortbrengselen van een volks tuin, waanonder wordt gerekend, Bloemen, fruit en groente, onder den naam LEBOVO- tentoonstelling, welke een afkorting is van de naam van dezen bond. Het doel van deze tentoonstelling is: le de viering van het 5-jarig bestaan van den Bond, waarvan de datum 25 April 1945 was, doch die het bestuur tijdens de bezetting niet wilde herdenken; 2e. als uiting aan de blijdschap dat de volkstuinders, wederom hun liefhebberij kunnen ontplooien in het kweeken van bloemen en fruit, den tuin we derom als ontspanningsoord kunnen gaan beschouwen, waar zij na volbrachte dagtaak met vrouw en kinderen van de natuur kun nen genieten, 3e. als begin voor een groote propaganda-actie, voor het verkrijgen van vaste volkstuincomplexen in de omgeving van de stedencentra. Aan een dergelijke onderneming zijn groote kosten verbonden, waarom de tentoonstel - lings-commissie zich tot de burgerij heeft gewend om steun te willen verleenen, het zij door het schenken van prijzen, of giften. SPREEKUUR BURGEMESTER. De Burgemeester is verhinderd morgen spreekuur te houden. BURGERLIJKE STAND. v GEBOREN: Ilona, dr van H J Broeksma en A I Keieman; Pieter F, zn van A M Bosman en L J Crama; Elly, dr van R J Plasschaert en C E Corsmit; Godefridus J S, zn van G Rijsbergen en J M de Graaf; Elisabeth M, dr van J Lepelaar en A Arnol- dus; Adriana M C, dr van J M van der Maat en C J Lubbe; Gerardus C M, zn van J G Heijnen en T E Steegers; Johannes J, zn van J Schipaanboord en W Haverhoek; Dirk C J, zn van J S van der Meij en H Duijndam; Barbara H, dr van J G de Bol ster en G Brongstgeest; Johannes G H, zn van H Bout en E J C Lemsol; Margaretha, dr van S den Oude en W Burger; Willem R, zn van A Buisert Schaap en R Guijt; Cor nelia D, dr van A Buisert Schaap en R Guijt; Hendrik B. zn van H B Paats en P Sjardijn. OVERLEDENM R de Clippleir, dochter, 4 jr; J C Pieket-Carton, 84 jr; N H de Roo, 61. jr; B Wolfslag-Bos, 68 jr; S I M Pina, 6 dagen; A Focke, 24 jr; A J M van der Burg, 77 jaar. GETROUWD; W. Arnoldus en A. Planjer. Leiden helpt Vlissingen ook met sluisdeuren Zijn gisteren van de Grofsmederij naar de Scheldestad versleept De N.V. Kon. Ned. Grofsmederij heeft gistermorgen weer eens blijk gegeven van haar kunnen, toen trwee groote sluisdeuren met een gewidht van ongeveer 30 ton, welke men met groot endeels uit Engeland afkom stig materiaal heeft vervaardigd, op een Amerikaansche invasie-ponton werden ge laden en naar Vlissingen werden getranspor teerd. Hiervoor had mien de hulp ingeroepen van de sleepboot „Haarlemmermeer" en deze nam „het vrachtje" aan een zacht lijntje mee, terwijl men er een kleinere boot als roerganger had aangehaakt. Zoo ging het om 11 uur den Ouden Rijn af. en het edschte van den kapitein de noodnge bekwaamheid om door de bruggen heen te komen, als men bedenkt, dat de sluisdeuren een breedte hadden van bijna 9 meter en de lengte nog iets meer was, n.l. ruim 10,5 m. De sluizen zijn vervaardigd in opdracht van den Rijkswaterstaat en zijn bestemd voor het Kanaal van Walcheren. Naar wij nog vernemen zijn dit slechts de „kleine deuren", de Grofsmederij hoopt half October het tweede stel sluisdeuren af te leveren, en deze zijn naar liefst 9,70x10,7 m. Wij waren getuigen, hoe de deep door de Koudekerksche brug werd heengemanoeu- vreerd, terwijl er nog geen handbreedte speling overbleef, en daarom zal het ons verwonderen hoe men het volgende paar naar Vlissingen zal krijgen. Toch, wat wij gezien hebben van de sluis deuren en later van het sleepwerk, het blijft „Waterwerken, Holland op z'n best"! Bewoners van kleine huizen zullen niet hieronder vallen Wegens de stijgting der productiekosten werden bij Raadsbesluit van 17 December 1945 de prijzen van gas en electriciteit ver hoogd. Door een op 1 Juni j.l. ingegane ver hooging van alle brandstoffenprijzen met f 4.55 per ton, zijn de productiekosten we derom gestegen, als gevolg waarvan nu ook de verkoopprijzen voor gas en electriciteit mogen worden verhoogd. Voor de grootverbruikers komt de ver hooging van de gas- en electriciteitsprijzen automatisch tot stand door de werking der z.g. kolenclausule in de leveringsovereen komsten, waarbij wordt aangeteekend, dat deze clausule, voor zoover betreft de stroom- leveringscontracten, een grooteren prijstoe- slag zou opleveren dan de Prijzenbeschik king toelaat, zoodat de clausule voor elec triciteit niet ten volle tot uitwerking kan worden gebracht. Ten aanzien van de kleinverbruikers heb ben B. en W. van de toegestane verhooging van de electriciteitsprijzen een halve cent per kWh gedeeltelijk gebruik ge maakt. Weliswaar mag worden vérwacht, dat het loopende jaar geen nadeelig saldo zal opleveren, doch, zooals wij reeds im De cember van het vorig jaar deden uitkomen, een kleine winst kan slechts als een zekere reserve worden beschouwd en moet voor een veilige exploitatie als eisch worden ge steld. Voor verhoogingen kwamen naar hun mee ning in aanmerking de tariieven II (dubbel- tarief), IV (jaar maximumtarief) en V (maand maximumtarief), die voor kleine industrieele afnemers zijn bestemd, dit iai overeenstemming met de prijsverhooging, die voor de grootere industrieelen de toe passing van de kolenclausule met zich brengt. Ook het enkeltarief (I) zouden zij willen verhoogen. Dit tarief ds immers als maximum gesteld voor alle verbruikers, die de electriciteit betrekken tegen andere ta rieven, die in normale tijden goedkooper zijn. Zooals opgemerkt, bedraagt de ver hooging overal een halve cent. Het woonhuistarïief en de prijs, die in de verschillende tarieven voor den z.g. nacht- stroom wordt bedongen, dienen h.i. onge wijzigd te blijven. De kWh-prijzen van 5, resp. 2% cent zijn ten aanzien van het meerendeel der overeenkomstige prijzen, be rekend door de andere Zuid-Hollandsche electriciteitsbedrijven aan den hoogen kant "en volgens onze inlichtingen wil men daar slechts de allerlaagste nachtstroomprijzen iets verhoogen. Het prijsgeven van deze ver hooging beteekent bij de nu geldende rant soeneering het afstand doen van een ver meerdering van inkomsten van naar schat ting f 15.000. Bij opheffing van de rantsoe neering, die voorloopig niet is te verwach ten, zou dirt bedrag tot het dubbele stijgen. De uitwerking, die het voorgaande voor de groote groep van particuliere verbruikers heeft, is, dat bij de nu geldende prijzen en rantsoeneering bewoners van huizen met een vloeroppervlakte, kle'ijner dan 130 m2, reeds voordeel van het woonhuistarief heb ben. Voor zoover zij hun rantsoen geheel of practisch geheel gebruiken, zal voor hen geen prijsverhooging ontstaan. B. en W. hebben besloten voorshands geen voorstel tot verhooging van den gasprijs in te dienen. Leidsche telegrammen Zaterdagmiddag, 3 uur, zal de Tuintjes- vereeniging „Ons Belang" onder deskundige leiding een interessante excursie houden, naar de Stadskweekerij aan dé Nachtegaal- laan. Aan het défilé van de Padvinders-lucht- verkenners, dat morgen in 's-Gravenhage voor Prins Bernhard zal worden gehouüen, neemt ook deel een afd. van de Leidsche luchtvaartgroep „Swagerman". Geslaagd voor het ex. Engelsch M. O.: A. van Es. ZOETERWOUDE Voor het examen vliegtuigbouwkundig constructeur zijn geslaagd aan de T.M.S. te Rotterdam zijn geslaagd de heeren G. B. ten Veen en H. J. P. Versteegen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Quick Boys—Lisser Boys (24). Deze wedstrijd werd gespeeld op het veld Pomona te Leiden, onder de eminente leiding van den heer G. v. Tuyl. Neutrale grens rechters waren de heer Van der Velde, scheidsrechter, en de heer Staale. In een zeer snel tempo werd de wedstrijd ingezet en reeds na 5 min. spelen opende de heer J. Vos de score voor L.B., snel gevolgd door een kopbal van den midvoor van L.B., den heer J. Bliek (02). Ditzelfde werd door den heer B. Vaneveld, den kleinen, doch wa tervluggen rechtsbuiten van L.B. gepresteerd. De rust trad in met een veiligen voorsprong van 30. Kort na de rust scoorde de heer B. Vane veld het vierde doelpunt voor L.B. (04). De wedstrijd eindigde met een 24 voor L.B. De wedstrijd stond op zeer hoog peil en er werd een fiksche, maar sportieve wedstrijd gespeeld van beide zijden. KORFBAL. L.C.K.C. „Pernix". De wedstrijd Zuiderkwartier IPernix I leverde een groote overwinning voor Pernix op. Met niet minder dan 102 moest Zuider kwartier in Pernix de meerdere erkennen. In de eerste 10 min. wist Zuiderkwartier een 2—rO voorsprong te nemen, maar bleek hier mee al het kruit verschoten te hebben. Per nix zette echter een hoog tempo in en deze achterstand was met de rust in een 42 voorsprong omgezet. Na rust bleef Pernix snel spelen, maar werkte soms slordig af: toch werden geleidelijk nog 6 doelpunten gemaakt. Het was jammer, dat Zuiderkwar tier het tempo niet kon volgen, waardoor Pernix, vooral na rust. een groot overwicht had. Zuiderkwartier had 4, Pernix 3 inval- lers(sters). DINSDAG 23 JULI 1946 KAAGWEEK 1946 De resultaten van gisteren Het weer was gisteren nu niet zoo fraai. Wel stond er een gunstige zeilwind, doch het was koud en regenachtig. De inzet van den dag was de tweede ronde in de Regen- boogklasse van den HollandFriesLandwecL- strijd. Allerwegen rees de vraag of Holland den achterstand van 2.9 punt zou weten weg te werken. Na den eersten dag leidde Fries land immers met 29 pt. tegen Holland 26.1 pt. Het begin was uitstekend voor de Hollan ders. „Phecda H" van Gerh. Deichmann plaatste zich direct aan den kop en wist zelfs „Hennie" van M, Hendriks (Friesland) uit te schakelen. Daartegenover stond dat de Hollanders L. de Wat en W. Bergsma slecht wegkwamen, maar gezegd dient te worden, dat zij hun achterstand later nog gedeeltelijk wegwerkten en als nos. 5 en 6 eindigden. Zoowaar zag de „Dolfijn" van K. Vrolijk (Friesland) op het laatste rechte eind nog kans de „Phecda" te passeerem. F. A. D. Theunissen met lrDe Leede III" diende een protest in. In ieder geval had Holland toen reeds 20 pt en Friesland 26.1 pt. 45 m2 klasse: Hier wisselden de „Benati II" en „Föhn" weer eens van plaats en werd de uitslag nu: 1 „Benati H" (H. Ver- duijn, Alphen a/d Rijn en 2. „Föhn" (mej. E. Sijthoff, Warmond). 12 m2 klasse A: 1 „Mustang" (C. M. H. Nauta. Oegstgeest). 2. Aeolus" (M. Dudok van Heel, Loosdrecht), 3. „Hanepoel' (Jan Mooy, den Haag), 4. „Dada" (W. J. H. Nauta, Sneek), 5. „Saenden" (W. G. Jungschlager, den Haag). 12 m2 B: 1. „Woelwater" (L. H. Hahn, Vlaardingen), 2. „Tramp" (C. v. Toor, Vlaar- dïngen), 3. „Spitsmuis" (D. Boschma. Lei den), 4. „Thunderstorm" (W. A. Dwars, den Haag) en 5. „Wake" (J. Struyk, Gouda). Vrijbuiterklasse: 1. „Claes Paraous" (H. v. Essen, Loosdrecht), 2. „Sdlly Gire" (H. Schip pers Amstredam Drakenklasse1. „Goedewind" L. P. Volle- bregt, Rotterdam), 2. „Joy" (C. W. Jonker, Heemstede), 3. „Vliegende Hollander" (ir J. de Nerée tot Babberich, Wassenaar), 4. „Aemilia" (T. Houweling. Warmond), 5. „Ran" (Ph. H. Keegstra, Amsterdam). 16 m2 eenheidsklasse A: (klasse no. 9): 1. „Nix" (G. H. v. Harten. N. Loosdrecht), 2. „Roerdomp HI" (J. Brunt, Hilversum), 3. „Snip Snap (J. v. d. Smits jr. Ridderkerk), 4. „Gone with the wind" (P. J. Terpstra), 5. „Ideaal" (H. Molenaar). 16 m2 eenheidsklasse A (no. 10): 1. „Hol lands Roem" (J. Roem jr, Zaandam), 2. „Akidi" (J. v. d. Horst, Amsterdam), 3. „Rixt" (G. de Boer. Amsterdam), 4. „Agna Birda" (M H. v. Tok, Gouda) en 5. „Liona" (D. v. Tol, Beverwijk) 16 m2 eenheidsklasse B: 1. „Corda" (D. Eisma, den Haag). 2. „Aaltje" (W. Struys, Wassenaar), 3. „Swalken" (Heeroma), 4. „Wionca" (G. H. Jansen, Amsterdam). 16 m2 toerklasse: 1. „Roerdomp II" (mej. H. Brunt. Hilversum). 2. „Watergeest" (J. W. Schmidt, Bergen), 3. „Jan van Gent" (J. v. Dusschoten, Amsterdam). Pampusklasse met bij zeilen: 1. „Braasse- mermeer" (W. M. v. Staveren, Oude Wete ring), 2. „Zilvermeeuw" (Mr A. M. v. Dus- seldorp, Scheveningen). Pampusklasse zonder bij zeilen: 1. „Furie" (A. de Groot jr, Hillegersberg), 2. „Alk" (A. Volker), den Haag), 3. „Windekind" (J. H. C. Sieverts, Bloemendaal), 4. „Donderkopje" (J. P. Damme) en 5. „Coninckskint" (G. A- Pfeiffer, Rijswijk). Regenboogklasse: 1. „Jan van Gent" (Dr J. W. v. ZijpD. Sneek), 2. „Hennie", M. Hen driks. Sneek)", 3. „Eelko" W. Bergsma. Voor burg), 4. „Dolfijn" K. Vrolijk, Sneek) ett 5. „Piet Hein" (O W. Mulder, den Haag). Olymp ia klasse A: 1. „Glipper" (D. Kagchel- land, den Haag), 2.» „Teb H" (A. D. Bakker, Hilversum), 3. „Zomerweelde" (de Jong, Hillegersberg), 4. „Teb H" (Bakker, Hil versum), 5. „Magneet" (Bob Willerhs, Am sterdam). Olympiaklasse B: 1. „Pechvogel" (Schip per jr, Loosdrecht), 2. „Dreumes" (Loog- man). 3. „Tib" (B. Boeschoten, Loosdrecht), 4. „Hurricane" (v. d. Lee, Aardenhout). 12-Voetsjollen klasse A: 1. „Duikelaartje" (Mastenbroek, Leiden, 2. „Tippeltje II" (Wielinga. Amsterdam), 3. ,,Fit" Colenbran der), 4. „Hella" (de Jong), 5. „v. Kinsbergen" (v. Eek, Leiden). 12-Voetsjollen klasse B: 1. „Avanti" (Sips), 2. „Alvertje" (mej. v. Noordt, Boskoop). 3. „Mich. Adriaansz. de Ruyter" (Engelbert, Wassenaar). 4. „Jorisz. Jol" (Schoute, Heem stede), 5. „Robbertje II" (mevr. v. Tien hovenv. Poelje, Reeuwijk). 12-Voetsjollen klasse C: 1. „Jolly Joker" (Snoeck, den Haag), 2. „Harrewar" (V. Geerenstein, den Haag). ZWEMMEN. Gouwe IA.Z.C. I 21. Door deze nederlaag heeft AZC de theore tische kampioenskans verspeeld. Immers de club uit Waddinxveen was nog ongeslagen. AZC had 2 verliespunten. Men had dus ge lijk kunnen komen. Het was een harde partij, die herhaaldelijk door scheidsrechter de Wilde onderbroken moest worden. Goede spelmomenten kwamen slechts zelden voor. De gastheeren amen reeds voor de rust een 20 voorsprong. Ook in de tweede helft was de Gouwe vrijwel steeds eterker, maar de AZC-doelman was keurig op dreef. Tegen de verhouding in gaf Stehouwer en kele oogenblikken voor het einde AZC nog een tegenpunt, waarmee het einde kwam. AZC IV—Gouwe III 1—3. Dames AZC IIGouwe II 31. Wat de Radio morgen brengt Programma van Hilversum I (301 m). NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Morgenconcert. 9.15 Ziekenbezoek. 9.30 Ned liederen. 9.50 Rachmaninoff. 10.30 Joh. de Heer. 11.00 Vioolrecital. 11.30 Gamelan. 12.00 Koor. 12.30 Klein orkest. 13.00 Nieuws. 13.20 Vierdaagsche. 14.15 Sextet. 15 00 Kamer orkest. 16.15 Meisjeskoor. 16.45 Voor de jeugd. 17.35 Orgel. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.09 Nieuws. 19.30 Engelsche les. 20.00 Nieuws 20.08 Wan delliederen. 21.20 Collegium Musicorum. 22.00 Nieuws. 22.15 Chr. Nat Vakverbond. 23.00 Avondconcert. 24.00 Sluiting Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram 9.00 Kamerorkest. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Zang en piano. 11.45 Voordracht 12.01 Johan Jong. 12.35 Ensemble. 13.00 Nieuws. 13.15 Vaudeville-orkest. 14.15 Strijkkwartet. 15.00 Voor de jeugd. 15.45 Kwintet 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Accordeon 18 00 Nieuws. 18.30 Het Javaansch Facisme. 19.00 Novelty Serenaders. VPRO. 19.30 Lezing. 20.00 Nieuws. 20.15 Residentie-Orkest. 21.00 P. v. 4. A 22.15 Gram. 23.00 Nieuws 23 25 Bennv fiooriman. 24.00 Sluiting VISSCHERIJBERICK V IJmuiden, 22 Juli. 1946. De totale be somming der stöomtreilers bedroeg heden: f31.259. Zw. kotters, KG 139 f5842: 343 f8365; motorloggersKW 162 f3305: 24 f4656 89 f 2305; 64 f3032: 66 1 3865: 33 f 1638: 173 f 2109; 94 f 3108; IJM 204 f 3514; 224 f 2243. In totaal werden aangevoerd 2000 kisten visch. Prijzen per 50 kg. poontjes f 8.506; gr. en md. schol f31—27; z-schol f36—25; kl. schol f 15—10.50; vleet f5.60; schar II f 12—11.50; griet f50— 45; wijting f25; tarbot f59; prijzen per kg: tarbot II f 1.801.50: md. tong f 1.80 Binnengeloopen haringloggers KW 144 25 last, KW 45 29 last. LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE BREESTRAAT 117 LEIDEN Tel. 24891 Privé-adres: VAN SLINGELANDTLAAN 1 Belast xich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7