Halotof kaalt bakzeil en 't klopt in Parijs Nieuwtjes uit het ik aan den evenaar NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 9 JULI 1946 „Big four" zijn hef eens over hef reglement Wederom trekt, evenals eind vorige week, de mist over de vier ministers-conferentie in Parijs op. Het rubberstempeldrama van Zaterdagavond herhaalde zich niet, doch in Bidault's kamer van het Luxembourgpaleis vereenigden de heeren zich gisteren voor een informeel gesprek. Zij zaten niet aan de ronde tafel, maar delibereerden uit gemak kelijke armstoelen over de procedure der Algemeene Vredesconferentie. Toen zij gisteravond om half elf uiteen gingen, waren zij het eens over de uitnoo- digingen voor de conferentie en over het reglement, dat bij de invitaties wordt ge voegd. Molotof heeft weer bakzeil moeten halen. Er is uitdrukkelijk bepaald, dat de conferentie vrij is ofh dit' reglement te amendeeren of te verwerpen. Het komt op het volgende neer: een algemeene commissie, bestaande uit de plaatsvervangende delega tieleiders, zal het werk van de conferentie samenvatten. Haar,, beslissingen dienen een twee-derde meerderheid te hébben. Er ko men vijf politieke commissies, samengesteld uit landen, die inderdaad in oorlog waren met de vroegere satellietstaten van de As, plus Frankrijk. Ook deze commissies nemen hun beslissingen met een meerderheid van twee-derde der stemmen, terwijl de minder heid het recht heeft, bij de algemeene verga dering in beroep te gaan. Dit geschiedt ook, als geen twee-derde meerderheid kan wor den bereikt. Tenslotte is besloten, dat de uitnoodigrngen niet mede van China zullen uitgaan. FRANSCHE MINISTERS VOOR DEN RECHTER. Voor het Fransche hooggerechtshof begin nen heden de procedures tegen de Fransche ex-ministers Flandin en Berthelot en „de verraders van Toulon", de admiraals Abrial en Aup'nan. Allen worden beschuldigd van medewerking met de Duitschers. De Latijnsch-Amerikaansche landen verzochten den grooten mogendheden om 'n rechtvaardigen vrede voor Italië. President Truman teekende gisteren de Amerikaansche marinebegrooting groot 4.119.000.000 dollar Maniu, wiens aftreden onder Russischen druk, gisteren werd gemeld, is herkozen als Resident der Roemeensche boerenpartij. Spaansche werkgevers, die tijdens den burgeroorlog, werknemers om politieke re denen ontsloegen, moeten deze thans 75 pet van het achterstallige salaris uitbetalen, De Arabische staten dringen in een memorandum aan Engeland aan op het zoo spoedig mogelijk beëindigen van den hui- digen toestand in Palestina. HET ROOIEN VAN AARDAPPELEN Zooals bekend, is het rooiverbod voor aardappelen, ook van de rassen Eigenheimer en Bintje, opgeheven. Dit sluit evenwel niet in, dat de aardappelen thans in onbeperkte mate op de veilingen kunnen worden aan gevoerd en overgenomen. Den telers wordt derhalve geadviseerd zich vooraf in verbin ding te stellen met de veiling en te infor- meeren hoeveel aardappelen zij mogen af leveren. Alleen op tuinbouwteeltvergunning geteelde aardappelen mogen worden getooid en afgeleverd. CARAIBISCHE CONFERENTIE GISTEREN AANGEVANGEN. De Caraïbisohe conferentie, waarin de V.S., Gr.-Brittannië, Frankrijk en Nederland zitting hebben, is gisteren voor de eerste maal te Washington bijeengekomen. Deze conferentie, die zich alleen op sociaal en economisch gebied beweegt, draagt slechts een karakter van onderling overleg, en zal naar middelen zoeken om de levens voorwaarden in de Caraïbische gebieden te verbeteren. Zullen wij Duitschen grond eischen? (Vervolg van pag. 1) Zoo zouden we eindeloos door kunnen gaan. De 12 milliard schade, die vijf jaar Duit- sche terreur hier achterliet, kan alleen ge delgd worden door Duitschen grond! Grond met mijnen, met bosschen, grond met men- schen om te werken. In de fabrieken aan de kozijnen en deuren, die brood noodig naar hier moeten komen om den duizenden dak- loozen onderdak te geven; in de mijnen, zoodat we niet weer een kolenloozen winter meemaken en bovendien, opdat we kunnen exporteeren. Er blijft daarnaast nog genoeg plaats voor Nederlandsche werkkrachten. We moeten ons, vlak voor 29 Juli, van de absolute noodzakelijkheid van deze eischen bewust zijn. En we moeten vooral niet te weinig vragen. Dr ir F. Bakker Schut vroeg destijds in „Uitbreiding van Nederlandsch grondgebied gewenscht" 25.290 km2 Duit schen grond. Het was een bescheiden eisch. Of de regeering haar overnam? Wij weten, dat er al eischen zijn inge diend. Dat is geschied na de conferentie in Londen, dit voorjaar. Zij kwamen overeen met het rapport der Staatscommissie in zake de annexatie. In Engelsche regeerimgskrin- gen heeft men zich verbaasd over de be scheidenheid der Nederlanders." Zij is in dit geval een zeer groote ondeugd, waarom onze kinderen ons zeker nimmer prijzen zullen Waar het Nederlandsche volk, naar mr Van K-leffens' hierboven geciteerd woord, zich over deze kwestie moet uitspreken, lijkt het ons een eisch van plicht en billijkheid, dat de Nederlandsche regeering terstond over gaat tot het publiceeren van haar plannen Laat het nu eens niet zoo gaan, als met de Indische voorstellen, die we van Ass. Press moesten vernemen. Wij, die ieder persoon lijk op dit oogenblik een schuld van meer dan f 2200.torsen, jong en oud heb ben er recht op te weten, op welke wijze degene, die ons dat koopje leverde, z'n bij drage in de afbetaling zal hebben te geven En of hij het zal moeten geven.- Wij eischen Duitschen grond en we eischen niet te weinig! Gaat de Nederlandsche delegatiie op 29 Juli met deze eischen naar Parijs? De Re- geeriag spreke! De Russische vrees, dat de Conferentie be slissingen zal nemen, die de Groote Vier de macht uit handen zullen nemen, is hier eenigszins door getemperd. Vooral in de vijf commissies heeft Rusland een machtige stem in het kapittel, doch de Algemeene Con ferentie heeft tenslotte toch het laatste wooixl. Ierland thans een land van melk en honing Engelschen kiezen het dan ook als hun vacantieoord. De „News of the world" bevait een repor tage uit Ierland, die als een sprookje aan doet. Ierland, dat geen oorlog heeft gekend, is een land van melk en honing, yoedsel is er in overvloed te krijgen. Men kan er eieren bij het dozijn er nog meer koopen. De veestapel is zeer groot. Er zijn millioe nen kippen en ander gevogelte en men be schikt over groote voorraden kaas en vet. Ook kan men zooveel sinaasappelen, bananen en citroenen koopen als men wil. Het is te begrijpen, dat die Engelschen Ierland als hun vacantie-paradijs uitkiezen. Er zijn thans onderhandelingen met Ier land gaande, ten einde den uitvoer naar En geland te vergrooten. De Ieren zijn bereid Engeland prioriteit te verleenen o.a. wegens de nabije ligging en het gemakkelijke tran sport. DE UITWIJZING DER DUITSCHERS UIT OOSTENRIJK. De Duitschers, die de Russische zone van Oostenrijk, zooals gisteren gemeld, terstond moeten verlaten, mogen niet meer dan 15 kg bagage meenemen. Het bevel slaat niet op hen, die voor de Duitsche bezetting in Oostenrijk woonden. De Amerikanen hebben verklaard, dat het bevel zeker niet op hun zóne van toepassing is. De uitgewezenen mogen zich echter niet In de Amerikaan sche zóne vestigen. De Franschen zeggen niets af te weten van maatregelen om de getroffenen in hun gebied onder te brengen. Vechtpartijen op het schip „Bloemfontein" Op het Ned. schip de „Bloemfontein" zijn, op weg naar Australië, eenige malen vecht partijen voorgekomen tusschen de vrijwil ligers van de bemanning en naar huis kee- rende Austr. soldaten. Zoo als bekend, hebben de vrijwilligers o.w. vele studenten uit Nederland de plaatsen van de stakende bemanning voor één uat- en thuisreis overgenomen. Op 12 Juli vertrekt dé „Bloemfontein" met Ned. repatriéerenden uit Australië naar Neder land Mr H, J. Spit, oud vice-president van den Raad van Ned.-Indië is van zijn evacua tieverlof te Batavia teruggekeerd. Luit.-gen. S. H. Spoor, commandant van 't K.N.I.L., is begiftigd met de Amerikaan sche nijverheidsmedaille met bronzen palm, „voor bijzondere diensten, den V.S. bewezen bij de oorlogvoering tegen den vijand in het Z.W.-deel van den Pacific". Aan de kust van Madoera vond een botsing plaats tusschen een marine-eenheid en extremisten. Twintig Inheemschen wer den gearresteerd, terwijl voorts een aantal van hen werd gedood. De cdt. van de Bali- en Lombok-bri gade, luit.-kol. L. H. Termeulen, is op 4 Juli te Denpasser overleden. Bij het vertrek van 't Ned. schip de „Klipfontein" uit Batavia heeft men een deviezen-smokkel ontdekt, waarbij voor een waarde van minstens één milli oen Ned.-Ind. guldens aan goudstaven, munten, juweelen en geld in beslag is genomen. x Sinds 1 Juli zijn door de republikeinsche „regeering op geheel Java liefdadigheids briefkaarten van één gulden in omloop ge bracht. De opbrengst zal aan het -Inh. Roode Kruis worden afgedragen. Tezelfdertijd wer den republ. postzegels van 5, 20 en 30 cent ln 't leven geroepen. Zeshonderd Australische echtgenooten van Engelschen en Nederlanders kwamen met het vliegtuigmoederschip Victorious in Freemantle aan. Drie millioen inwoners van Groot Hessen zullen op geslachtsziekten onderzocht wor den op Amerikaansch bevel Zij die zich niet vrijwillig aan het onderzoek onderwerpen worden in ziekenhuis-„hechtenis" genomen. Brammetje Flapoor en z'n 39. Boemi Met volle vaart Kwam Bram precies op het vrije eind van de- plank te recht, die op twee schragen lag. De plank wipte met .het andere eind omhoog, en wel met zo'n kracht, dat de lichte bijenkorven met geweld de hoogte in werden geslingerd. Wentelend en draaiend zwierden ze over de schutting. Arnhem gaat over op de trolleybussen Zal uitgave van ruim f 3 millioen vergen De Gemeenteraad van Arnhem heeft thans besloten over te gaan tot de exploitatie van Trolleybustractie voor het Gem. Vervoerbe drijf. Met de aanschaffing van 43 dezer bus sen en pLm. 33 km bovenleiding met toebe- hooren is benoodigd f 3.362.000, voor welk be drag de Raad aan B. en W. een crediet heeft verleend. Eerst in het voorjaar 1948 zullen de eerste bussen in dienst worden gesteld, waarbij er een 7\'2 minutendienst zal worden gereden. Het exploitatie-versdh.il tusschen de tram en trolleybus zal ongeveer f 265.700 per jaar bedragen. De instelling van deze busdiensten betee- kengn de opheffing van het tram vervoer. Diefstallen uit de Tegelberg opgehelderd Getypt briefje bracht de zaak aan t rollen. Bij onderzoek van twee CCD-aonbtenaren in een huis aan de Raamgracht in Amster dam werden in de huiskamer een geopende baal suiker en zes bli'kken koffie aangetrof fen. Een van de CCD-ambtenaren wist, dat een kelder om den hoek op de Groenburg wal bij de woning behoorde. Hij ging een kijkje -nemen en vond 524 kilo boter, 120 kg spek, 60 blikken oornedbeef, 210 kg 9uiker en 35 blikjes gecondenseerde melk. De bewoner, een zekere L., deelde mee de levensmiddelen in een café in de binnenstad van een onbekende te hebben gekocht. Bij fouiüeering vonden de CCD-ambtenaren een getypt schrijven in zijn binnenzak van den volgenden inhoud: „M. V. Tegelberg. 2 Juli 1946. Verzoeke beleefd te laten passeer en met mijn bagage". Daaronder stonden een stempel van de K.P.M. en een onleesbare handtee- kening. L. verklaarde aan boord van de Te gelberg te zijn geweest, waar hij de goederen had gekocht. Vijf leden van de bemanning van de Tegelberg werden gearresteerd. Te zamen hadden zij f 8000 ontvangen. De le vensmiddelen waren afkomstig uit den voor raad voor de repatrieerenden uat Indië. VROUWENHANDELAARS TE BATAVIA GEARRESTEERD. Te Batavia zijn gearresteerd en in de strafgevangenis „Struiswij k" opgesloten de Japanner Washio Awochi, zijn vriendin E. H. Beerhorst, en de dames A. S. T. Dekker- Jaroschka Pohl en Van Wermeskerken. Zij hebben zich tijdens den bezettingstijd schuldig gemaakt aan het leveren van Euro- peesche vrouwen en meisjes aan de Japan ners en reisden voor dat doel geheel Java af. Vier jaar geëischt tegen marconist Op t verkeerde paard gewed. (Van onzen verslaggever voor rechtszaken) In een brief aan Seyss Inquart, onder tee- kerud met „Heil Hitler", had de radiotele grafist, L. C. v. d. Graaf uit Vlaardingen in 1942 om een betrekking bij de P.T.T. ver zocht. Hij was lid van de N.S.B. geworden, later bij de Kriegsmarine gegaan, alles naar hij voor 't Bijz. Gerechtshof bekende, om er voordeel uit te trekken. Hij meende van dit alles niets beweerde hij, en had zelfs geprobeerd naar Engeland te komen. De Proc. Fiscaal mr Kroner wees op den brief aan Seyss Inquart, die druipt van pro- Duitsehheid. Thans doet hij het voorkomen of hij het niet meende, maar in 1933 was hij reeds lid van de N.S.B. geworden. Het berouw van verd. is een gevolg van het feit dat hij op 't verkeerde paard heeft gewed. Spr. eisch te 4 jaar gevangenisstraf. 3 JAAR WEGÉNS VERRAAD GEëlSCHT. De 50-jarige gemeentewerkman J. Vos uit Barendrecht hoorde heden 3 jaar gev. straf tegen zich eischen, met ontzetting uit de beide kiesrechten voor 10 jaar, door den proc. fiscaal mr Kroner, voor 't Bijz. Ge rechtshof. wegens verraad. Li Juli 1944 had verd. aan den comman dant van de Landwacht te Barendrecht meegedeeld dat bij zekeren van fïengel een radiotoestel was verborgen. Hierdoor wer den 2 personen gearresteerd. Na "6 dagen door den S.D. te zijn vastgehouden werden ze na het betalen van een boete van f 500 weer vrijgelaten. Uitspraak over 14 dagen. WIE KAN HELPEN? De Ned. Hervormde Gemeente in Den Burg op Texel heeft voor haar vereenigings- gebouw groote behoefte aan honderd zaal- stoelen, ter vervanging van den inventaris, die door oorlogsgebeurtenissen verloren is gegaan. Wie kan haar helpen? vrienden JUO, rh rotmaw 40. Jongejonge, wat een ontsteltenis, toen Brams achtervolgers, die juist bij de schut ting aangekomen waren, daar opeens drie bijenkorven, boordevol bijen en vergezeld van dichte zwermen van het gonzende en wriemelige ongedierte uit de lucht zagen vallen! Ze struikelden over eikaars voeten van de schrik! Kerk- en School Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Den Bommel C. Treure, cand. te R'dam; te Eindhoven J. A. Peters te Harderwijk; te Herwen (toez.) G. K. Wiers- ma te Noordwolde (Fr.); te Niehove (toez.) dr W. Zikken, pred bij de Prot. Kerk in N.-Indië, met verlof; te Noord-Laren (toez.) W. G. Meyering te Haulerwijk (Fr.); te Nij- kerk J. C. Stelwagen te Giessendam-Neder- Hardinxveld; te Ommelanderwijk (toez.) J. L. Meesters te Nieuw-Scheemda, die voor dit beroep bedankte: te Rottum en Stitswerd J. W. van der Heil te Hantum. Aangenomen naar Den Haag (pred. in alg. dienst voor de varende gemeente) dr L. D. Ter laak Poot te Den Haag; naar Nederhorst den Berg A. van der Hey te Sta voren; naar R'dam-Delfshaven ir D. Harte- veld te Vleuten. Bedankt voor Goes-Wilhelminadorp J. van der Sar te Moerdijk; voor Gramsbergen (toez.) A. M. Lindenburg te Koekange; voor 's-Hertogenboech D. v. Krugten te Almkerk. Geref. Kerken. Beroepen; te Barohem en te Gees J. H. de Boer, cand. te Makkum; te Barneveld (2e pred.pl.) W. C. P. den Boer te Den Bom mel; te Katwijk a/d Rijn en te Yerseke H. de Valk te Stellendam; te R'dam-Delfshaven F. E. Hoekstra te Sassènheim; te IJsselmonde B. Bouma te Noordwijk a. Zee. Aangenomen naar Bruchterveld A. J. R Brussaard, cand te Bloemendaal; naar Sens (Yonne, Frankrijk) H. J. Winter te Antwerpen; naar Winsum (Gr.) E. G. Buiten- bos te Opeinde (Fr.). Bedankt voor Ede (3e pred.pl.) en voor Klundert E. Verburg te Pernis. Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen: te Berkel-Rodenrijs M. J. C. Blok te Ommen; te Groningen H. Knoop te R'dam-Delfshaven; te Leek H. Woldring te Kornhorn; te Murmerwoude F. Boonstra te Leens. Bedankt voor Eindhoven W. C. J. van Oene te Oud-Loosdrecht. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Harderwijk M. Drayer, cand. te Apeldoorn en C. v. d. Weele, cand. te Apeldoorn: te Nieuw-Vennep M. W. Nieuwenhuyze te 's-Gravenhage en C. v. d. Weele, cand. te Apeldoorn; te Soestdijk M. Drayer en C. v. d. Weele, beiden cand. te Apeldoorn. Beroepen: te Aalsmeer C. v. d. Weele, cand. te Apeldoorn. Vrije Evang. Gemeenten. Bedankt: voor Yerseke G. v. Bruggen te Heerde. Hersteld Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Wildervank C. F. S. Stegenga te Harlingen. PERSONALIA Ir F. H. C. Barkhuysen is tijdelijk be noemd tot bedrijfsingenieur-conservator bij de analytische scheikunde aan de T.H. te Delft ACAD. EXAMENS -UTRECHT, 8 Juli. Geslaagd voor cand. soc. geographie: E. Huisman, Vianen; J. R. Eysink-Smeets, Nijmegen; cand. Ind. recht: J. E. van Lith, Hilversum; chem. arts: H. M. Kalis, G. v. d. Waa, mej. P. Timmerman, W. L. A. v. d. Heuvel, B. Wissing; arts: J. Knoppe, H. H. J. Korsten, A. J J. G. Muyns, Tan Hen Lim; theor. tandheelk. Ie ged.: J. A. v. d. Venne, J. P. Boelens, W. H. Dekker, A. Have, G. F. Kooien, P. A. Schols, R. Sy- brandy, H. B. P. Verbeek, mej. H. Koster, K. J. v. d. Laan, J. A. J. Leemans, F. Mahler, mej. H. Marring, J. Ch. Spronckel, J. Vermeulen, mej. J. P. Wielingen; theor. tandheelk. 2e ged: G. M. Beek, B. F. Cli- teur, G. J. Th. van Wijk, L. J. Klaessen, J. Oh. Korthof; pract. tandheelk.; A. Borkent, J. M. Hoyng, P. J. A. van Wingerden; cand. veeartsenijkmej. G. W. Tiecken, G. H. P. J. Gouda-Quint; doet. Ind. recht: D. G. van Malen, Utrecht; H. W. van Benten, Heem stede; doet. Ned. lett.: mej. D. Neidig, Den Haag; doet gesch.: J. H. J. v. d. Pot, Utrecht; cand wis- en natuurk. A: N. Abas, Bilt- hoven; C: J. Tolk, Hilversum; D: G. J. Hooyman, Arnhem, H. M. Jongerius, Utrech;, A. P. F. O verveem, Woerden, W. A. Heu- sinkveld, Oss; I: G. S. Jamin, Maastricht; J: L. R. v. d. Werff, Den Haag; doet. mu ziekwetenschap: mej. E. Winkler, Utrecht, dr E. Gans, Amsterdam; econ. doet. Indo logie: J. Amesz, Utrecht, H. N. Brouwer, Arnhem, J. van Olmen, Amsterdam; cand. rechten: J. H. M. Akkerman, Eindhoven, P. H. van An del, Den Haag, mej. M. J. Been, Amersfoort, F. J. A. v. d. Berg, Utrecht, mej. C. D. Dekker, Baarn, J. A. J. M. van Goe- them, Breda, J. J. A. Houperichs, Eindhoven, mej. F. Klamer, Arnhem, E. O. Langelaar, Utrecht, M. W. H. te Leeuw, Utrecht, S. B. L. baron Lewe van Aduard, Utrecht, jhr M. N. van Loon, Laren, mej. B. Nepperus, Ouden Rijn, A. K. M. Schmutzer, Utrecht, J. J. A. Sirtema van Grovestins, Utrecht, H. Snel, Den Haag, mej. E. Th. Verboom, Utrecht, mej. E. A. Verloop, Den Haag, F. M. A. Vervest, Eindhoven, J. R. Voute, Utrecht, L. W. Lansink, Utrecht, W. A. Wil- lemsen, Utrecht, mej. M. Stork, Soestdijk. NIJMEGEN, 8 Juli. Geslaagd doet. rech ten P C. Steures, Den Bosch en L. F W. Wetsels, Heerlen: voor doet. theologie: pater W. Boels, Nijmegen; voor cand. geschiedenis: P. Leuven, Amsterdam. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Joh. van Oldenbarneveldt, p. 5 Juli Perlm; Noesaniwi, 5 Juli te New York van R'dam; Cottica, 5 te Paramaribo v. Curagao; Tegel berg, 6 v. A'dam n. Batavia; Jupiter, 5 van Paramaribo n. Demarara; Boskoop (uitreis), 6 v Madeira n. Trinidad; Stuyvesant (uitr.), 7 v. Dover n. Madeira; Juno, 6 v. Mobile n. Maracaibo; Theseus, 6 v. Barcelona n. Genua; Venus, 6 v, Lissabon n. R'dam; Deo Duce, 6 v. Odense n. A'dam; Hercules, 6 v. Barry n. Lissabon: Iris, 6 te Passages v. R'dam; Vul- canus, 6 v. Newport n Gibraltar; Gerard Don, 1 v. R'dam te Vancouver; Straat Soenda, 3 v. Vancouver te Bombay; Tjibadak, 2 te Hong kong; Nederland, v. Abadan n. Lands End, 2 v Port Said; Tibia, 2 v. Bahrein'n. Sydney; Meïchior Treub, 30 te Singapore; Tabian, 2 v. Singapore n. Bombay; Nero, 2 v. Guayaquil n. Cristobal; Aruba, 29 v. Buenos Aires te Curagao; Galeomma, 3 v. Curagao n. Mara caibo: Titus, 1 te Aruba; Perna, 4 v. R'dam te Curagao; Fort Nassau, v. Bremen n. New York, p. 4 Dungeness; Van der Capelle, van Antwerpen n Beira, 3 te Genum Themisto, 30 v. Quebec n. R'dam; Waterland, 30 van Antwerpen te Montreal; Amstelkerk, 1 van Lome n. Kotonou; Ovula. 4 v Calcutta naar Abadan; Ena, 30 te Singapore; Survena, 3 v. Singapore n. Batavia; Paula, 28 te Makassar; Fort Rensselaer, 3 te Hongkong; Bloemfon tein, 4 v. A'dam te Brisbane; Jobshaven, 3 v. Antwerpen te Rosario; Van I-Ionthorst, 7 v. Cebu te R'dam; Stad Vlaardingen, 6 van R'dam n. Philadelphia; Oranjefontein, 8 van R'dam te A'dam; Sommelsdijk, v. Batavia n. R'dam, p 6 Perim; Indrapoera, v. R'dam n. Batavia, 7 te Southampton; Tiba, v. Rosario n. Antwerpen en R'dam, 5 (n.m.) van Las Palmas; Jan van Goyen, 4 v. Antwerpen te New York, 5 n. Philadelphia; Keilehaven, 5 v. R'dam n. St. Vincent; Tjibesar, 7 v. Ant werpen te Sjanghai; Streefkerk, v. R'dam n. Perzische Golf, 7 te Antwerpen; Aldabi, van Australië n. Antwerpen en R'dam, 7 v. Port Said; Zijpenberg, v. A'dam n. Britsch-Indië en Australië, 6 te Marseille: Rembrandt, van Australië n. Antwerpen en R'dam, pass. 8 Ouessant; Algenib, 6 v. Calcutta te Basra; Alphard, v. R'dam n. Buenos Aires, 6 van Santos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2