NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 ZATERDAG 29 JUNI 19M Stadsnieuws 's PRINSEN VERJAARDAG De Prins verjaart. Men kan het in de stad merken. Er wordt goed gevlagd en velen dragen vandaag de witte anjer als symbool van hun aanhanke lijkheid aan het Vorstenhuis, waarmede zij tevens toonen een open oog te hebben voor dien geestelijken en materieelen nood van ons volk. De anjerverkoop verliep in de morgenuren niet onbevredigend en wekte dan ook hoop volle verwachtingen. Zoo bewijst Leiden zijn medeleven en geneigdheid tot naastenliefde. Bijzondere feestelijkheden vinden er met plaats. Alleen vanavond is er de traditio- neele feestavond van de Chr. Oram j ever- eeniging, waaraan „Sempre Avanti", Chr. kinderkoor „Lenteklokjes" en Het Leidsche Salonorkest medewerken. Na de pauze wordt de Bevrijdèngsfilm vertoond. EVANG. LUTH. VROUWENKRING „DORCAS JUBILEERDE Dezer dagen heeft de Evang. Luth. Vrou wenkring „Dorcas" haar 60-jarig bestaan herdacht, terwijl tevens de dames Marks en Mathol haar jubileum vierden als lid der vereeniging. In haar feestrede heeft de presidente het ontstaan en het wel en wee der vereeniging gememoreerd, waarna zij de beide jubila- ressen hartelijk toesprak. Vervolgens spraken de beide predikanten, ds J. Ph. Makkink en ds J. H. Smit Duyzent- kunst woorden van gelukwensch, alsmede verscheidene afgevaardigden en allen boden bloemen of cadeaux aan. Tenslotte volgde een drukbezochte receptie. Het was een zeer geslaagde herdenking, welke werd besloten met het zingen van den Avondzang. BAKKERIJ-BRAND OP DE HOOGEWOERD Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is brand uitgebroken in de bakkerij van den heer C. P. J. Corba aan de Hoogewoerd. De eige naar, die zich in verband met nachtarbeid ter ruste wilde begeven, rook een zware brand lucht en toen hij in de bakkerij kwam, stond het achterste gedeelte hiervan reeds in lichter laaie. Onmiddellijk waarschuwde hij de Brand weer, welke in enkele minuten ter plaatse verscheen met de motorspuit en de magyrus- ladder. Met drie stralen werd het vuur, dat zich snel uitbreidde, aangevat en zoo kon ver dere uitbreiding worden voorkomen. Na ca. 20 minuten was men het vuur dan ook mees ter. hetgeen zeer zeker te danken is aan het krachtig ingrijpen van de brandweer. Het blusschingswerk dat nog eenigen tijd werd gadegeslagen door den commissaris van politie. R. J. Meyer, stond o.l.v. brandmeester Fiese- ler. De schade bleef beperkt tot het achterste gedeelte van de bakkerij, alsmede een voor raadkamer, waar zich geen grondstoffen bevon den zoodat in het bedrijf geen stagnatie zal ontstaan. Ook de bovenwoning van de fam Werk liep geringe brand- en waterschade op. De oorzaak van den Brand moet gezocht worden in broei van een partij zaagsel en krullen, welke in de nabijheid van den oven waren gelegen. De politie stelt een nader onder zoek in. GODSDIENSTOEFENINGEN Acad. Ziekenhuis, 10.30 u. ds Kelder; Geref. Minnehuis, Dond. 7 u. dhr de Groot; Chr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds Jansen; Geref. Gem. 10 en 5 u. ds Rijksen; Eglise Wallone, 10.30 u. ds Blommaert; Evang. Luth. Kerk, 9 u. ds Smit Duyzentkunst, 10.30 u. dhr. Jan9ma; Rem. Gem. 10.30 u. dr Heering van 's-Gravenhage; Doopsgez. Gern., 10.30 u. ds Tuininga van 's-Gravenhage; Vrijz. Herv. Volkshuis, 10.30 u. ds de Koning van 's-Gra venhage, Willem de Zwijgerkerk, 10.30 u. ds v. d. Heide te Voorburg; Leger des Heils. 10 en 7 u. adj. Offenberg; Evang. Chr. Gem. Middelstegracht 3, 10 en 5.30 u. dhr v. d. Brink te Bloemendaal; Vrije Kath. Gem. Vreeswijkstraat, 19, 10.30 u. dienst. CONCERT PIETERSKERK In de serie Pieterskerkconcerten, die het Werkcomité „Kunst en Ontspanning" van NV.H. dezen zomer organiseert, concerteeren op Donderdag 4 Juli, acht uur, Willem Wey- land (orgel) en Laurens Bogtman (zang). Omlijst door orgelwerken van Pachelbel, Sweelinck, Guilmant en Weyland, zingt L. Bogtman Oud-Nederlandsche liederen, Fran- sche liederen en liederen van Andriessen. v. d. Sigtenhorst Meyer en Diepenbrock. .Om zooveel mogelijk Leidenaars in de ge legenheid te stellen deze concerten te be zoeken, is de toegangsprijs verlaagd tot f 0.50. Tot hoofd van de te openen Chr. Kleuter school te Spakenburg is benoemd mej. J. v. d. Brink» le onderwijzeres aan de Prinses Beatrixschool te Leiden. EINDEXAMENS GEM. H.B.S. Geslaagd voor eindexamen, afd. B,eerste drie groepen; G. J. van Alphen, F. T. Aukes, S. Belonje, Ina de Bie, Hans van den Broek, H. de la Court, J. N. Croes, allen te Leiden; E J. de Geus, Rijnsburg; W. N. de Graaf, Leiden; E. R. A. Groenendijk, Voorschoten; J L. P. A. Hoeken, Oegstgeest; A. van der Kuy, Leidsohendam; H. E. Lindeman, Hille- gom; S. P. Althuis, A. P. Blok, beiden te Leiden; C. van Duyn. Katwijk aan Zee; J. A. Fuchs, L. Ginjaar, beiden te Leiden; S de Graaf, Voorschoten; N. H. Heeroma, Wasse naar; E. L. Hozee, G. J. de Jong en C. M. van de Kreeke, allen te Leiden. Afgewezen 9 candidaten. EXAMENS „KENNIS IS MACHT" Voor het diploma „Kennis is Macht" zijn geslaagd: Ned. Handelscorrespondentie; J R. Kranenburg; Boekhouden: F. M. Klein, J. R. Kranenburg en H C. Spanjaard; Alg. Handelskennis; A. Hillebrand; Stenografie: mej. J. Benning, J. H. M Frentrop, mej A Lit, mej. G. Macdaniel, mej Th J. v. d. Oord en mej W. M. F Zonneveld; Machine- schrijven: A van Baaien, mej. M. Brandt mej, P. C. Brummelkamp, F C Castelein. mej. J. de Graaf, B. M. J de Haas. H. P van Klaveren, J Koree, H. J. van Meurs. mej. C W. Mokkenstorm, E. R. Mugge, mej Th. J. v. d. Oord, mej. M. J. Rosin. J Sjar- din, W F. Taffijn, mej. A. Vos, mej. M C. Westerhout, mej. W M. F. Zonneveld en J Zwart: Schoonschrijven: J H. M Frentrop en J. de Koning: Middenstandsdiploma: H Niepoth. A G. J Oskam, A. v. d. Putten. W. v. d. Ster, E A. Vermond en G. Vlaar- dingerbroek. DISTRIBUTIEVARIA Maandag zijn de letters S. vanaf Smith tot einde en T. aan de beurt voor het af halen van levensmiddelen-, tabak- en ver- sna peri n genkaarten Schoenenbonnen afhalen voor de letters A en B t/m Bizot en aanvragen voor klompen letters A, B en C. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Paulus. z. v. P. Sierê en C. M. Bink; Wilhelmus J., z. v. W. J. v. d. Water en C. de Boer; Ronalde P. H. J„ d. v. A. J. Livingston en P. J. Zandvliet: Adriana, d van H Brandt en J van Tongeren; Bob. z van A. N. Gerritsen en J. Koolhaas: Willem, z. v. J. v. d. Boon en P de Mol; Johannes M., z. van H. A. Hoogmoed en M. van der Zalm; Robertus L. M., z. van A. J. Hilders en N. Riiela. OVERLEDEN: W. A. van der Spek, 6 w.: M. G. de Koning-van Druten, 66 jr; B. H Reinink, 33 jr; C. J T van der Heijden, 67 *r G. J. H. Wobbe, 77 jr. EX-POLITIEKE GEVANGENEN BIJEEN. Gisteravond vond in het Federatiehiuis de jaarvergadering plaats van de Landelijke Ver. van Ex-politieke gevangenen, district Leiden. Volgens het jaarverslag van den secretaris, mr Tj. D. Schaper, heeft het ledental zich behoorlijk ontwikkeld (van 55 tot 133), al is de grens daarvan uiteraard beperkt. Het bestuur is met jeugdige krachten aan gevuld en is thans als volgt samengesteld: H. v. Weizen, voorz.; mr Tj. D. Schaper, secretaris; prof. dr H. P. Blok, dr D. van Lingen; H. J. Maas, M. I. Smit en mevr. SlagimaatVijlbrief, penningmeesteresse. LEIDSCHE TELEGRAMMEN Gisteravond 8 uur bemachtigde de 10-j. C. V. uit de Bakker Korffstraat bij de vuur werkfabriek Katz licht brandbare stoffen, welke hij in brand stak. Zijn kleeren vatten vlam en hij liep verwondingen op aan gelaat en aremen. De E.H.D. vervoerde hem naar het Acad Ziekenhuis. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr van Bockel, de Jager, Kors en Verbrugge. WELKE APOTHEEK? De avond-, nachfi- en Zondagsdienst der apotheken wordt vanaf heden. 13 uur, tot Zaterdag, 6 Juli, 8 uur, waargenomen door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en apotheek „Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. Uit de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN Als 't goed gaat en alles meeloopt, krij gen we een optocht, zegt de volksmond. Zoo kon het ook hier hedenavond zijn. Enkele jongelui, teleurgesteld door de laatste feest vieringen. hebben het voornemen als organi satoren op te treden van een groote fakkel optocht met een daarna te houden vreugde vuur „Arti" verleent medewerking. Het kan goed worden. De Woensdag gehouden collecte voor het Fonds Noodgebieden is een succes geworden. De bus-collecte, door leden van de Oranje Garde gehouden bracht f 2.051.02% op. De vischhandelaar Koren verkocht voor dit doel gebakken visch en droeg f 50.als winst af Voorwaar een best resultaat. De leerlingen van de Chr. School aan de Hooftstraat hebben Donderdag o. 1. v de onderwijzers en het bestuur een uit stapje gemaakt naar Rotterdam. Nog voor half acht vertrok men met een fraaie salon boot, terwijl een gezellig stukje muziek van een aantal „Arti"-leden de stemming aan boord erin bracht. Mede dank zij het fraaie weer is er door jong en oud zeer veel ge noten. Morgen wordt voor het eerst in Gouw- sluis een ochtenddienst der Ned. Herv. Ge meente gehouden; aanvang 10 uur. In ge bouw „Jonathan" wordt nu een avonddienst gehouden, welke om 6.30 aanvangt. De jongere lidmaten der Ned.-Herv. Ge meente, die nu vereenigd zijn in „De jonge Kerk", komen Woensdagavond 7.45 uur bij een in het wijkgebouw „Gouwsluis", waar ds C. J. Lambour een inleiding zal houden over „Calvijn". Na de bespreking en de pauze volgt een gezellig samenzijn met de clamatie, zang en hersengymnastiek. Uitreiking van formulieren voor het aanvragen van petroleumkaarten voor ver lichting en/of kookdoelednden aan hen, die uitsluitend op petroleum zijn aangewezen, vindt plaats Maandag a.s. van 912 en van 23 uur in het kantoor Wilhehndnalaan 12 (voorzijde); inlevering der formulieren moet geschieden Maandag 8 Juli as. Schoenen bonnen worden aan hen, wier stamkaartnummer op 1 eindigt, uitgereikt op Zaterdag 6 Juld a.s. in het uitreiklokaal achter het Distributiekantoor, Wilhelmina- laan 12 en wed in. onderstaande volgorde: staimkaartnummer 15000, van 99.30 uur; 5000—10.000. van 9.30—10.00, 10.000—15.000. van 10.00—10.30; 15.000—20.000, 10.30—11.00 en 20.00. HAZERSWOUDE. Maandag is het 12% jaar geleden, dat mej. M. Six Dijkstra als onderwijzeres werd verbonden aan de Chr. school. De Herv. jongeren komen Dinsdagavond 8 uur bijeen in „Salvatori". De bijbelinleiding wordt verzorgd door oud. A. de Kort, ter wijl er voorts declamatie is en bespreking van diverse plannen. Met ingang van Maandag 24 Juni 1946 is voor houders van textielkaart VF 605 de gelegenheid opengesteld tegen overlegging van deze kaart, waaraan zich tenminste 40 punten moeten bevinden, een bon voor een baby-pakket in ontvangst te nemen. De aanbieding kan geschieden op eiken zittings dag van de agentschapskantoren en op eiken Donderdag en Vrijdag van 912.30 en van 23 uur op het .distributiekantoor te Zoetermeer. KATWIJK. Ten distributiekantore werd bekend ge maakt, dat bedrijven, waar meer dan 10 ar beiders werkzaam zijn, aanvragen voor werkkleeding collectief moeten indienen. De werkgever vult een formulier MD 333-06 in. waarbij een lijst in tweevoud moet worden ingediend met alle namen en adressen van betrokkenen, onder vermelding van den aard der werkzaamheden. Visschers, rookers, haringinleggers, los sers, enz. moeten hun werkkleeding aanvra gen bij het Bedrijfschap voor Visscher ij pro ducten, Wassenaarscheweg, Den Haag. Per sonen, die werkzaam zijn bij de binnenvaart moeten zich wenden tot de bedrijfsgroep Bin nenscheepvaart. In verband met slijtage kunnen geen aanvragen voor onder- en bovenkleeding, gordijnen en vloerbedekking, enz.> worden ingediend. Zij, die door een of andere oorzaak hun levensmiddelenkaarten nog niet hebben ge haald, kunnen dit nog doen op Vrijdag 5 Juli. In het verslag van de gehouden ge meenteraadsvergadering in ons blad van Woensdagavond is een onjuistheid recht te zetten. De indruk is gewekt als zou. in be trekking tot de zaak ir De Bruin, de heer Van Beelen het niet eens zijn met het be leid van B. en W., inzake het niet-hand- haven van bedoelden hoofdambtenaar. Dit is echter niet waar. De heer v. Beelen staat volledig achter B. en W„ maar is ge kant tegen het toekennen van een supple tie van f 4000. Genoemd raadslid wenscht een anderen weg te bewandelen, welke financieel gunstiger voor de gemeente zal zijn volgens zijn inzichten. De heer v. B. wil geacht worden tegen deze uitgave van f 4000 te hebben gestemd. KATWIJK a. d. RIJN. Nu het vliegveld Valkenburg een Hol- landsche bezetting heeft gekregen, heeft de Kerkeraad van de Geref. Kerk besloten, het contact met de jongelui, die daar gelegerd zijn. op te nemen Plannen zijn in voorbe reiding om binnenkort een contactavond te organiseeren in samenwerking met de jeugd- vereenigingen. KATWIJK AAN ZEE. De directeur van den Distributiedienst maakt bekend, dat de afd. Textiel van 1 Juld tot 13 Juli gesloten zal zijn. Ger. Gem. (Remisestr.). 10 u. en 5 u., lees- dienst; Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 5 u„ leesdienst. Zondagsdienst huisartsen; dr C. Steinz. KOUDEKERK. Aanvraagformulieren voor petroleum kaarten voor verlichting en/of kookdoeliein- dien kunnen worden afgehaald Dinsdag 2 Juii in lokaal Wille, van 9.30—12.30 en 1.30—3 u. Inleveren Dinsdag 9 Juill. Uitreiking schoenenbonnen in lokaal Wille op Zaterdag 6 Juli van 911.30 uur. NOORDWIJK In verband met het enorme aantal aan vragen voor rijwielbanden en het kleine aantal toegewezen bonnen, is het onmoge lijk om aan alle reclames te voldoen. Wat de transportbanden betreft, wordt medege deeld. dat er geen kans bestaat, dat deze, of de volgende maand een toewijzing voor transportbanden zal komen. Het motorrijwiel van dr J. v. Nes, dat de vorige week werd ontvreemd, is terecht. Een zekere B uit Leiden had de fiets van het terras bij de woning van dr Van Nes weggehaald. De Zondagsdienst der huisartsen wordt door dr de Ruyter waargenomen. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat van de lijst van instellingen van wel dadigheid, bedoeld in art. 3 der Armenwet, is geschrapt de „Diaconie der Geref. Kerk (in Hersteld Verband)" te Noordwijk aan Zee. Tegen mej. C. uit de Kerkstraat is pro cesverbaal opgemaakt wegens het tegen te hooge prijzen verkoopen van zeemleeren lappen. Van vacantiegangers uit de Zoutmanstr. zijn 2 tasschen, inhoudende resp. f 50 en een aantal distributie-bescheiden verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. V. d. L. had van een zeeman, v. d. N geheeten, 4500 st. sigaretten gekocht tegen 27% ct. per stuk, met de bedoeling deze veel begeerde rookertjes tegen nog hoogere prij zen aan den man te brengen. Om 12 uur 's nachts zou v d. L. de rookwaar overbren gen naar een kennis, echter iets te laat, daar hij juist de politie in den arm liep, die met den buit wel raad wist, en sigaretten én han delaar meenam naar het bureau. OEGSTGEEST. De gecombineerde candidatenlijst van de C.-H. en A-.R. Kiesvereenigingen luidt in afwijking van een reeds eerder door ons geplaatst bericht als volgt: 1. G. Blansjaar; 2. J. den Ouden; 3. N. Zandbergen; 4. C Oosterom; 5. L. de Neef; 6. P. van Nieuw koop; 7. Mr J. R. Valentgoed; 8. C. Vianen; 9. J. P. C. Sentel; 10. H. van Wezel; 11. Nic. van Weizen; 12. A. P. van Egmond; 13. J Brusse; 14. L. Noort; 15. N. Verhoeven; 16. A. B. Breebaart; 17. J. L. Bijl; 18. J. Treur: 19. A. Goedhart. Deze, lijst, waarop de heer G. Blansjaar, die door de C.-H. Kiesvereeniging nummer één is geplaatst, als lijsttrekker fungeert, is ïm volkomen harmonieuze samenwerking van beide kiesvereenigingen tot stand ge komen en van eenige verandering, welke zou zijn aangebracht, is geen sprake. Alleen heeft de heer Sanders, die door de C.-H. candidaat was gesteld, zich moeten terug trekken, aangezien hij naar elders vertrekt De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelminapark 8. tel. 26274. RIJNSBURG Mej. D. C. Colijn, kweekelimge aan de Chr. Kleuterschool is geslaagd voor het practijk-examen V.L.O. SASSENHEIM De heeren W. P. en N. De m men ie zijn geslaagd voor het diploma Vakbekwaamheid- Kan too rboekhandel VALKENBURG. De reeds vele eeuwen oude en voor heen ver buiten ons land bekende Valken- burgsche paardenmarkt, is weer in eere her steld. Was zij, tijdens de bezetting eenige jaren verboden, thans zal de paardenmarkt weer gehouden worden op Donderdag 12 September a.s. De nummering der lijsten voor de ge meenteraadsverkiezing is als volgt: 1. „Neu trale lijst" en 2. gecomb. lijst van A.-R.. C.H. en Chr. A.P. VOORSCHOTEN. Bonkaarten. Tabaks- versnaperings- en gecomb kaarten halen Woensdag 3 Juli a.s van 9.3012 30 uur en van 1416 uur voor bewoners van Beatrixstraat, Bijdorpstraat. Donklaan. Duivenvoordestraat, Hyacinth- straat. Schoolstraat, Tulpstraat, Vooretraat De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr v. d. Stoel, Veurscheweg 18. VOORHOUT. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. heeft de buur tver- Sport en Wedstrijden VOETBAL Spoorweg-competitie LeidenDen Haag (33) Donderdagavond ontving het Spoorweg-elftal uit Leiden het dito uit den Haag. De Hagenaars namen voor de rust een 12 voorsprong, voerden deze na de thee zelfs op tot 13. maar konden niet verhinderen, dat Leiden in een kranige eindspurt den stand gelijk maakte De heer Sliggers leidde dezen wedstrijd uitstekend K.P.S.S.V.—Voorburg-Rijswijk (6—4) De voetbalwedstrijd tusschen Politie Kat wijk (KPSSV) en combinatie politie Voor- ug-Rijswijk is geëindigd in een 64-over- winning voor Katwijk. Deze wedstrijd is in Rijswijk gespeeld, terwijl Donderdag 4 Juli dezelfde wedstrijd in Katwijk wordt gespeeld Het eerste elftal van de L.P.S.V. speelt a.s. Dinsdag 6.30 uut op het terrein aan den Zoeterw. Singel een wedstrijd tegen het sterke elftal van de Leidsche Studenten. De burgemeester zal den aftrap verrichten. De Valken I—LSK I. Maandagavond spelen „De Valken" I een voetbalwedstrijd tegen LSK I (Militairen van het vliegveld); aanvang 7 uur De wedstrijd wordt gespeeld op het vliegveld. WATERPOLO AZCAlphen a. d. Rijn. Het eerste dames-zevental van de Alphen- sche Zwemclub speelde tegen WZC 1 uit Woerden. In een spannenden strijd, waarin de Woerdensche dames wel iets sterker wa ren, werd de uitslag een 22 gelijk spel. Ruststand 11. AZC 2HZ en PC 3 ging niet door, daar de gasten niet zijn gékomen. De wedstrijd tusschen AZC 3 en een zeven tal van het Lyceum, eindigde in een 62- overwinning voor AZC 3. VOETBAL Veteranencompetitie. De veteranen van Alphen speelden voor bovengenoemde competitie tegen die van LFC uit Leiden. Voor de rust waren de gasten iets sterker, maar niet productief. Ze namen uit 'n vrijen schop, goed genomen door Van Leeuwen, de leiding. Na de thee had Alphen een licht overwicht. Ook hun voorhoede was niet schotvaardig. Toch kwam de gelijkmaker uit een door Dijkman geno men penalty. Met den stand 11 kwam het einde. eeniging „Boerhaave" feest georganiseerd, 's Morgens waren er kinderspelen met tnac- taties en 's middags een gezellig samenzijn, waarvoor een draaimolen in een der straten was opgesteld. De uitreiking van 9Ch oenen bonnen, voor hen wier stamkaartnummer eindigt op één (1) zal plaats vinden op: Maandag 1 Juli de letters A-B; 2 Juld C-H; 4 Juli I-L; 8 Juli M-P; 9 Juli Q-V; 11 Juli W-Z. Telkens des namiddags van 1 tot 3 uur. Na-uitreiking te Oegstgeest op IS Juli WOUBRUGGE. Aanvraagformulieren voor petroleum kaarten voor verlichting en/of kookdoelem- den kunnen worden afgehaald Woensdag 3 Juli in het Gemeentelokaal, van 9.3012.30 en 2.303 uur. Inleveren Woensdag 10 Juli. Uitreiking schoenen bonnen in het Ge meentelokaal op Zaterdag 6 Juli van 9— 11.30 uur. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 29 Juni 1946. Groenteveiling. Spitskool 812; rabarber 59; peen 18; andijvie 610; sla 10—12; aardbeien 115148; nijboonen 140190; tuinboonen 13—22; stamboonen 205—245; doperw ten 4486; peulen 3891; postelein 6— 18; aalbessen 122; spinazie 815; kom kommers 1536; bloemkool 529; meloe nen 105—175; salade 1.20—9.70; perziken 7.80; kroten 511; peterselie 58.10; selderie 3.509.10; bospeen 1218. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 28 Juni. De totale besom ming van de stoomtreilers bedroeg 28.940. Zw. kotters. G.G. 940 7253, 248 6268; Kw. 83 5100; kustvisschers IJm. 1125 71, 275 44, 266 70, 251 45, 215 56, 491 46, 224 2808, 23 3599, 264 358, 203 233, 27 3015, 185 92, 34 833, 109 822, 12 237, 125 76, 181 207, 199 281,; 270 3045, 210 2012 UK 26 287, 141 2043, 176 1134, 190 237, 161 1010, 7 760, 143 1118, 75 1044, 121 1105, 66 86, 174 430, 162 1763, 85 281, 59 738, 1 1391, 62 869, 2 1164, 185 195, 86 Uil, 300 1633, 52 1160, 44 1893, 64 1647, 45 1199, 90 1021, 51 800, 243 1207; BR 58 466, 20 360, 27 147, 10 182, 1 331, 46 207; ED 4 958; GD 60 843; EG 1 24; YE 117 433; HA 4 167, 96 229. Totaal aangevoerd ca. 4000 kg visch, vrije prijzen. Per 50 kg groote chol 2319,50; middelschol 2718; z. schol 26,50— 20,50; schol H 25—/ 24; schol III 15,50; schol IV 10—8; schar H 12; rog 12,50; griet I 4540; griet II 22; tarbot II 50 44; tarbot III 4544; tarbot IV 29— 25; per kg tarbot I 1,180,96; groote tong 1,561,08; middeltong 1,561; kleine middeltong 1,541,14; kleine tong 1,10—f 0,90. Binnengeloopen Kw. 45 met 18 last haring van eigen vangst. Gistermorgen is gezonken de UK 142 met ca. 60 kisten visch aan boord. Het schip was in de haven afgedreven en stuitte daarbij op het wrak van de im 1944 gebombardeerde treiler .Walvisch", IJM 323, waarbij het schip zooveel water binnenkreeg, dat het binnen enkele oogenblikken zonk. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Fort Amsterdam, 21 v. Bangkok n. Hong kong; Straat Malakka, 24 v. Fremantle n. Beira; Galcomme, 22 v. Tyne n. Curagao; Sint Maarten, 23 te Curagao; Saba, 22 v. Curagao n. Maracaibo, Tiba v. Montevideo n. Ant werpen en R'dam, p. 27 (8 vm) Fernando Noronka; Algorab, v. Buenos Aires n. R'dam, 25 te Santos: Merwede, half Juli v. Rosario te R'dam verw.; Berkel, 27 v. R'dam te Stockholm; Mijdrecht, 27 (nm) v. Antwerpen te Nautus; Coryda, 23 v. Curagao n. Buenos Aires; Fort Schuyler, 21 v. Aruba n. de Downs v.o.; Loppersum, 25 v. Freetown n. A'dam; Van der Capelle, v. R'dam n. Beira, p. 25 Dungeness; Nigerstroom, 25 v. A'dam te Takoradi; Fort Resselaar, 11 v. Hongkong n. Bangkok; Fort Wilhelmus, 24 v. Hongkong n. Bangkok; Tjimanoek, 24 v. Singapore n. Bangkok; Limburg, 24 v. Singapore n. Ran goon; Albert Cuyp, v. Montevideo n. A'dam, p. 26 Finisterre 30 verw.; Ittersum, 6 v. Nor folk te Londen verw.; Tabinta, v. Batavia n. A'dam, 9 te Suez verw.; Zaanstroom, v Para maribo; Randfontein, v. Beira n. A'dam, 27 v. Port Said; Ariadne, 30 v. Alexandrië te A'dam verw.; Aruba, 30 v Buehos Aires te A'dam verw Ophir, 21 v. Batavia te A'dam verw. met repatr.; Talisse, v. R'dam n Java 27 te Southampton; Bantam, v. Calcutta n. Vancouver, 26 (nm) v. Colombo: Kota Agoeng, (uitr.) 26 te en v. Colombo; Gerard Dou, 26 v. Curagao te New Westminster; Sibajak (thuisr.) p. 27 (5 nm) Gibraltar 2 Juli n.m. te R'dam verw.; Nieuw Holland, v. A'dam n. Java. 27 v. Suez; Odysseus, 27 te Istanboul; Theseus, 27 v. Bari n. Barcelona; Cottica, 26 v. Christobal n. Curagao; Van Ostade. 27 v A'dam n West Indië. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum 1 (301 m) VARA: 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 9.20 Orgel, 10.00 Bach, 10.30 Poëzie, 10.50 Haarlemsche Orkest Ver. AVRO: 12.00 Operette, 12.40 Mannenkoor, 13.00 Nieuws, 13.15 Renova- Septet, 14.05 Boekenhalfuur, 14.30 Kurhaus- concert. 16.16 Sport. VARA: 17.00 G.G.-Caba- ret, 17.30 Oome Keesje, 18.00 Nieuws, 18.15 Sport. 18.30 Ned. StrijdkT. IKOR: 19.00 Prot. Studiodienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.15 Kur- hausconcert. 21.30 Hersengymnastiek. 22.00 Het verliefde cabaret. 23.00 Nieuws, 23.15 The Skymasters, 24 00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m) KRO: 8.00 Nieuws, 8.30 Hoogmis. NCRV; 9.45 Gewilde muziek. IKOR: 10.00 Prot. 13.00 Nieuws. 13.40 Apologie, 14.00 Hartvelt kwartet. 14 30 Pater de Greeve, 14.50 Surina me. 15.20 De Gooische Kring, 16.15 NEC— NAC, 16.30 Zekenlof IKOR: 17.00 Prot. kerk dienst. NCRV: 19.00 Gewijde muziek, 19.30 Nieuws. KRO: 20 05 Reportage uit Luik, 20.35 Orgel met zang, 21.00 onbekend, 24.00 Sluiting. WAT DE RADIO MAANDAG BRENGT. Programma voor Hilversum I (301 m.). N.C.R.V. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. 8.00 Gymn.; 9.15 Voor de jonge zieken; 9.30 Trio; 10.30 Morgendienst; 11.15 Schrijvers: 12.00 Marinierskapel; 13.00 Nieuws; 13.20 Sextet; 14.00 Voor jonge moeders. 14.20 Quatre-maïns; 15.00 Koorzang; 15.30 Piano kwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Oud-Hol- landsche composities; 17.15 Cinderella; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.30 Athletiek; 20.08 Diepenbrock; 21.05 Pro Arte Kwartet: 21.30 Vrij en blij: 22.00 Nieuws; 22.15 Con certgebouw; 23.00 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m.). V.A.R.A. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 820 Gram; V.P.R.O. 10.00 Morgen wijding; VARA. 10.20 De Regenboog; 10.45 Feestconcert; 12.15 Jack Payne; 12.35 Kwar tet; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Opera; 15.30 Voor de kleu ters; 15.45 Stalenboek; 16.30 De school is uit; 17.00 Novelty Serenaders: 17.40 Orgel; 18.00 Nieuws; 18.15 Spoor- en tramwegenjubileum; 19.30 Harp en viool; 20.00 Nieuws; 20.05 Ram blers; 20.40 Hoorspel; 21.15 Radio Philharm. Orkest: 10.45 Geestelijk leven; 23.00 Njeuws; i 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7