NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG K JUNI 1MB Stadsniemvs DE HOOGEWOERD VIERT FEEST Vroolijke klank-en, aardige liedjes, geestige revu-e-scènes, kortom „stemming", dat was er gisteravond; in de Stadsgehoorzaal, waar de bewoners van de Hoo ge woerd het 3e lustrum vierden van de Hoogewoerd- vereeniging. De voorzitter, de heer Th. J. Balkestein sprak een kort openingswoord, waarin hij ln het bijzondeT verwelkomde den commis saris van Politie, den heer R. J. Meyer, af gevaardigden van de besturen van de 3 Octobervereeniging en 5 Mei-vereeniging, Ver. Koninginnedag, alsmede vain verschil lende buurtvereenigingen en de in grooten ge tale* aanwezige militairen. Voorts bracht hij dank aan allen, die zich beijverd hadden om den feestavond te doen slagen. Van de ver. Koninginnedag en de buurt- vereeniging „Het Veertje" waren prachtige bloemstukken ontvangen, terwijl schrijven van gelukwenschen waren binnengekomen van burgemeester Van Kinschot eti den secretaris, den heer H. N. Verhulst, die wegens uitsted'igheid niet aanwezig kon zijn. Kees Manders en zijn gezelschap hebben den geheelen avond met vroolijke liedjes en praatjes, met komische revuescènes en vlotte grappen de talrijke aanwezigen aangenaam bezig gehouden. Herhaaldelijk klonk dave rend applaus en schaterlachen door de zaal. Speciaal willen wij noemen het optreden van Kees Manders, Ferry en Tiny Lavell, die met hun optreden een enorm succes oogstten Het was de heer Stigter, die namens allen hartelijke woorden van dank sprak tot den voorzitter, die zich zoo met hart en ziel aan de vereeniging geeft. DR N. J. HOMMES In de gisteravond gehouden vergadering heeft de kerkeraad der Geref. kerken in samenwerking met de kerken uit de classis leiden beroepen voor den arbeid onder de studeerenden dr N. J. Hommes te Middel burg. Dr Hommes werd 6 Mei 1903 geboren, be zocht het gymnasium en studeerde theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij ook promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid. Hij werd in 1927 candi- daat om op 17 Aug. 1929 zijn ambt te aan vaarden te IJlst. In Mei 1939 verwisselde hij deze gemeente met Middelburg. In het Geref. kerkelijk leven neemt dr Hommes meer en meer een vooraanstaande plaats in. Behalve dat hij voor de classis Middelburg, Part. Syn. van Zeeland en Gen. Synode verscheidene deputaatschappen be kleedt, is dr Hommes herhaaldelijk lid van de Part. Synode van Zeeland, terwijl hij ook d'eel uitmaakte van de appèl-Synode 1946 der Geref. kerken. Voorts is hij medewerker of redacteur van verschillende kerkelijke bla den, bekend spreker voor de jeugd en een uitnemend kanselredenaar, hetgeen ook wel tot uiting komt in de beroepen, welke dr Hommes heeft ontvangen. Onlangs heeft dr Hommes nog een beroep ontvangen van de Geref. kerk te Rotterdam-Hillegersberg (Straatweg). TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM Geslaagd voor het toelatingsexamen 1946 1947 zijn de -volgende candidal, en: C. Arend, Th. Barnard, J. B-arnhoom, P. M. v. Bemme- len, M. P. P. Blind, H. E. M. Boeke, M. A. J. G. Böhi, C. Bovenberg, J. H. Crommelan, J. van Deventer, R. Drost. F. Eikerbout, D. Eringa, K. Hermsen, A. P. Ike, E. A. KaMen- born, J. J. Kr-uyt, J. J. Kuiper, P. Kuiven - hoven, W. Kuyper, N. F. M. Kuypers, T. Lek- kerkerker, J. Matze, J. Molenaar, A. A. van Nes, H. P. Nooteboom, A. H. Qort, M. A. Overdudn, A. K. E. Poortman, J. de Raad, A. Riedel, F. N. Rowaan, G. R. L. Schok- king, M. Schotel, L. Schouten, J. Stapensea, J. B. G. Steensma, A. C. S. Steinz, J. Tinber gen, M. J. Valk, J. van Veen, J. Veenstra, E. de Wilde, W. L. de Witt, H. M. Knottnerus, A. M. M. Brouwer. Op Vrijdag 5 Juli a.s. des namiddags te 4 ure zal Dr T. H. van den Honert, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de Plant kunde zijn ambt aanvaarden met het uit spreken van een inaugureele oratie in het groot-auditorium van het Academiegebouw. Hetzelfde zal geschieden op Vrijdag 12 Juli as. des namiddags te 4 ure door dr A. C. Bouman, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de Algemeene taalwetenschap, de talen der oud-germaansche volken en haar letter kunde. Op- Vrijdag 28 Juni a.s. des namiddags te 4 ure zal mr H. F. W. D. Fischer, be noemd tot gewoon hoogleeraar in het Oud- vaderlandsch recht, zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugureele oratie in het groot-auditorium van het Aca demiegebouw. DISTRIBUTIEVARIA Morgen zijn de letters P., Q., R. t/m Reys-t aan de beurt voor het afhalen van levens - middelen-, tabak- en versnaperingenkaarten. Leidsche telegrammen In den nacht van 24 op 25 Juni is bij af wezigheid van de bewoners ingebroken in het perceel Rijnsburgerweg 31 f. Ontvreemd werden een brandkastje, inhoudende een groote hoeveelheid tafelzilver, alsmede een groote partij textiel, wollen dekens en eenige Perzische tapijten. De politie stelt een on derzoek in. Gisteravond om half acht had nabij de Spanjaardsbrug een aanrijding plaats tus- schen een vrachtauto en den 23-j. wielrijder J. J. de G. De G. brak zijn linkerarm en werd door de EHD. naar het Acad. ziekenhuis vervoerd. Gisteravond om kwart over tien is een motorrijder bij de vrouwensteeg geslipt en gevallen. De duozitster, de 38-j. J. B. uit Den Haag liep een lichte hersenschudding op en werd door den E.H.D. naar het Acad. zieken huis vervoerd, Naar aanleiding van de onlangs gepu bliceerde waarschuwing teg«n het aangaan van relaties met de Vereeniging va-n Accoun tants en Belastingconsulenten, Rapenburg 88 (Postbus 105), Leiden, deelt de commissaris van politie nader mede, dat door een wij ziging in de leiding van voornoemde vereeni ging er thans geen termen aanwezig zijn om de gegeven waarschuwing te handhaven, zoodat deze als vervallen kan worden be schouwd. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Gerardus J., z. van A. C. S. van Soest en Rhemann; Maria A. H„ d. van P. P. van den Berg en M. A. Driessen; Hermanus A. J., z. van B. W. van der Wiel en A. E. Vorster- mans; Wilma, d. van B. Groenewegen en R. J. E. Dane; Maria, d. van H. Vermeer en W. P. Fakkel; Hillegonda H„ d. van J. B. Ubbink en S. W. Affourtit; Elisabeth, M. H., d. van T. H. van Schaik en C. J. Brasker; Aagje J., d. van J. Soeting en J. M Jun- gerius; Cornelia A M., d. van J. J. Kerk vliet en A. A. M. Boon; Leonardus Q. J„ z. van J. Q. Onderwater en M. C. Hooymans; Theodora B., d. van W. F. van Oosten en T. B. Engelman. OVERLEDEN: C. M. de Haas, 46 j.; J. Allaart, 54 j.; D. van Booren, 40 j.; C. M. van der Meer-van Zeil, 48 j.; J. P. Hoog kamer-Koster, 46 j.; G. van Delft, 86 j. GETROUWD: W. A. Kraijenhoff van der Leur en baronesse I. B. van Asbeck; M. Koolsbergen en H. M. van den Bos; M. H. Fontein en J. B. van Konijnenburg. NAT. RECLASSEERINGSDAG De samenwerkende Reclasseeringsvereend- gingen hebben het voornemen op 6 Juli a.8. een Nat. Reclasseeringsdag te houden, ten einde de geldmiddelen van de Vereenigingen te versterken, die in verband met de tijds omstandigheden het toch al moeilijk had-den en bovendien door Subsidie-vermindering voortdurend worden bedreigd. Alle instellingen doen aan deze actie mede. Ook in Leiden is er een Comité gevormd, dat speciaal belast is met de uitvoering van deze collecte. Het secretariaat wordt waar genomen door den heer M. L. Mussert, Lam- menschansweg 35. De Haagsche Politierechter veroordeel de L. B. wegens het in bezit hebben van vervalschte suikerbonnen tot drie weken gevangenisstraf. De officier van, de Haagsche rechtbank eischte tegen J. J. v. T., die een autowiel gestolen had, zeven maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. De raads man, mr Schaper, pleitte clementie. Uit de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad is voorloopig vastgesteld op Dinsdag 9 Juli. In deze zitting zullen ook de begrootingén voor 1946 behandeld worden. De nummering van de candidatenlijsten voor den gemeenteraad is als volgt: No. 1, C.H.-A.R., no. 2, Kath. V.P., no. 3, Partij van den Arbeid; no. 4, Partij van de Vrijheid; no 5, Onafhankelijke Volksgroep; no. 6, Staatk. Geref. Partij. Morgen begint in het lokaal achter het Distributiekantoor, Wilhelminalaan 12, de uitreiking van de bonkaarten K 608 en L 608, tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten. Aan de beurt zijn dan: de letters A, B, C; Vrijdag de letters D, E, F, G; Maandag 1 Juli de letters: H, I, J, K; Dinsdag 2 Juli de letters: L, M, N, O, P; Woensdag 3 Juli de letters: Q, R. S, T, U; Donderdag 4 Juli de letters: V, W, X, IJ, Z, alle dagen van 912 en van 24 uur. In hotel Toor vergaderden de leden van de Coöp. Boerenleenbank. Uit het verslag van den kassier, den heer J. P. Liefhebber, bleek, dat de bank in een gunstige positie verkeert. De rekening en balans over het afgeloopen jaar werden na toelichting door den voorzitter, zonder verdere bespreking goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacature werd de heer Kroft met vrijwel algemeene stem men herkozen, evenals de heer M Keyzer in den Raad van Toezicht. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Habben Jansen, werd gekozen de heer A. Wolmerstett. HAZERSWOUDE. Morgenavond, 7.30 uur, hoopt in het Gymnastieklokaal ds P. J. Dorsman van Schelluinen te spreken voor de afd. v. d. Geref. Bond. KATWIJK. De Noodigemeenteraad kwam onder voorzitterschap van mr. W. J. WoldTingh van der Hoop in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deed mededeel!ng van een inge komen stuk van de bewoners van de - De Waal Malefijtstraat over het storten van huisvuil achter die straat. Er zal in wonden voorzien. Daarna richtte de voorzitter zeer waardeerende woorden tot den vertrek ken den gemeente-ontvanger, dian heer B. J. Thijssen. De gemeente verliest een veelzij dige kracht. De heer Van der Zwam sprak in gelijken zin namens den Raad. Tot com missaris der Gemeentespaarbank werd be-r ruoemd de heer C. Varkevisser. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het Openbaar Voorber. L. O. wenden benoemd mevr. U. Woldringh v. d. HoopAndré de ia Porte, mevr. BoekhovenKruyt, mevr. s' Jacob Vaillant, mevr. Warnsv. Tuin en mevr. ParlevüdetBloot. Hierna volgde de behan deling van de Gemeentebegrootingen 1946. Bij salarissen ambtenaren en werklieden pleitten de heeren v. d. Zwan en Brouwer voor verhooging, in 't bijzonder voor die der lagere salarisklassen. Bij Openbare Werken kwam die zaak ir. De Bruin ter sprake. De voorzitter gaf, op een vraag daaromtrent, uitvoerige inlichtingen. De heer De Bruin Sport en Wedstrijden VOETBAL. K.P.S.S.V. TE KATWIJK. Donderdagmiddag a.s. speelt het Politie- elftal (K.P.S.S.V.) tegen een gecombineerd elftal van de Voorburgsche en Rijswijksche politie op het Katwijkterein aan den Nieuwen Duinweg. KORFBAL. CHRISTELIJKE KORFBAL BOND. Gisteravond speelde het C.K.B.-twaalftal een oefenwedstrijd tegen een D.K.C. (Ie kl. N.K.B.) - D.E.S. Ie klasse CK.B.)-twaalftal. Het i C.K.B.-twaalftal speelde niet enthou siast genoeg en behaale een bescheiden 52 overwinning. Rust 22. Zaterdag a.s. vindt dan plaats de wed strijd C.K.B.-twaalftalH.K.B.-twaalftal, die gespeeld wordt om 3.30 uur op het sport terrein aan de Hoekwaterstraat te Voor burg, waar menige Bondsdag van den C.K.B. werd gehouden. Het H.K.B.-twaalftal is zeer sterk samengesteld. De begijn-verdediging wordt gevormd door G.K.V. uit Den Haag, het middenvak is samengesteld uit H.K.V. en H.S.V., eveneens uit Den Haag, terwijl de begin-aanval wordt gevormd door D.K.C. uit Delft, waarin de internationaal Hüter meespeelt. In CJK.B.-kringen verwacht men dan ook een zware nederlaag van het CKB- twaalftal. De opstelling van het C.K.B.-twaalftal luidt als volgt: Aanval: mej. I. v. d. Mey (Pernï,x, Leiden) en mej. T. Zoutendijk (D.E.S., Delft); N. Jansen (Fiks, Oegstgeest) en W. van Zwieten (Pernix, Leiden). Mid denvak: mej. van Zuilen (Vriendenschaar, Hardinxveld), mej. Tuinenburg (Rotterdam- Zuid), H. Groenendijk, aanvoerder en P. Kalkman (beiden Rotter<jam-Zuid). Ver dediging: mej. A. Bronsema (V.E.S., Den Haag) en mej. Hessels (Vriendenschaar, Hardinxveld), K. v. d. Gieken (Excelsior, Delft) en Keiler (Rotterdam-Zuid). De wedstrijd wordt waarschijnlijk geleid door den heer Hos, die ook den wedstijd BelgiëHolland te Antwerpen heeft gefloten. L.C.K.C. „PERNIX". In verband met een voetbalwedstrijd van de Spoorwegen heeft Pernix deze week niet Donderdag, maar Vrijdag de beschikking over het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. De wedstrijd Pernix IIIPernix IV wordt dus gespeeld Vrijdagavond a.s. 7 uur. Zaterdag speelt Pernix V om 3 uur (terrein Burggravenlaan) tegen de Zuiderkwartier- junioren. WATERPOLO. DE ZIJL I—L.Z.C. I (3—7). In de zweminrichting „De Zijl" vond gis teravond onder enorme belangstelling plaats de wedstrijd De Zijl I—L.Z.C. I. Beide zeventallen waren volledig. De eer- was mdet berekend voor zijn taak. De benoe ming, die indertijd door den Raad was ge daan, waarbij no. 3 van de voordracht was gekozen, was een groote mislukking geble ken. Na de uiteenzetting spraken meerdere leden zich uit, dat het kostte wat het kost, de heer De Bruin verdwijnen moest. De Raad keurt het beleid van B. en W. goed. De heer v. Boelen wil geacht worden tag en te hebben gestemd. Bij Onderwijs blijkt, dat i.v.p. f 8, f 10 per leerling is uitgetrokken, dit in af wachting van de beslissing van den onderwijs raad. De begroating sluit met een tekort van f 350.000, welk bedrag uit den fcapdtaaldiensit aangevuld zal worden. Hierna volgdie de be noeming tot gemeente-ontvanger. Met alg. stemmen wordt als zoodanig benoemd de heer F. M. N. Fornara, thans commies 1ste klas ter secretarie. De voorzitter feliciteert den heer Fornara, die als hoofdcommies in den Raad fungeert, met zijn benoeming en spreekt waardeerende woorden voor de werkzaamheden gedurende 26 jaren als amb tenaar ter secretarie reeds verricht. Bij de rondvraag wordt door den heer v. Beelen te sprake gebracht de nieuw aan te leggen weg langs het Vliegveld. Daar de weg ge projecteerd wordt door veel kostbaar wei en teeüand, waaraan toch al zoo groote behoefte bestaat, vraagt spr. te trachten ver legging van den weg te verkrijgen, meer Westwaarts. B. en W. zeggen toe te trachten hierin verandering te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Er wordt de laatste dagen herhaalde lijk bij de politie aangifte gedaan door tuinders, dat menschen de nieuwe aardap pelen van de velden rooien. Van de zijde der politie zal met kracht tegen deze onge oorloofde methodes opgetreden worden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de Oranjevereeniging de Oranje feesten te organiseeren op Dinsdag en Woens dag 20 en 21 Augustus. Nadere bijzonder heden zullen worden bekend gemaakt. Men houde deze data vrij Onder de energieke leiding van den heer C. v. d. Molen gaf het Mannenkoor van de ver. „Volksonderwijs" op het Schoolplein der Openbare School een zeer geslaagde openluchtuitvoering. Dreigde de regen de uitvoering te verhinderen, gelukkig werd het droog en konden de talrijke toehoorders ge nieten van den prachtigen zang. Met een dankbaar applaus beloonden de toehoorders elk nummer van het met zorg gekozen pro gramma, waarvan wij speciaal willen noe men de compositie van den dirigent: „On verdeeld." De Bond van Plattelandsvrouwen ver gaderde in Hotel v. Egmond. Na opening door de presidente werd het Bondslied ge zongen. Mevr. van der Lely bracht verslag uit van de algemeene vergadering te Utrecht. Verschillende dames leverden een pakje in, bevattende levensmiddelen of eenige lectuur voor de oorlogsinvaliden, die verpleegd wor den in het Militair Hospitaal „Oog in Al" te Utrecht. Het tweede gedeelte van de ver gadering bracht een interessante causerie van dr Vlaanderen over: „Eerste verband- legging." LISSE. Ds J. Hadder van Bovensmüde heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. (2e pred. plaats) aangenomen. Dit bericht werd Zondag in. de Ned. Herv. Gemeente met groote blijdschap vernomen. Zij mag nu haar tweeden predikant tegemoet zien, een feit, dat getuigt van inwendigen opbloei der gemeente, wier geestelijke bearbeiding te groot werd voor ds Alma alleen., daar de gemeente bijna 3000 zielen telt! Ds Hadder is gefhuwd, heeft 2 jonge kinderen en is Kunst en Letteren GEMENGD KOOR DER MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Naar wij vernemen bestaan er plannen tot weider-oprichting van het gemengd koor der Maatschappij voor Toonkunst, onder leiding van Willem Mizée. In een stad als Leiden is naast de bestaande koren, zeer zeker be hoefte aan een neutraal koor. De repetities zullen worden gehouden in het gebouw der Maatschappij, Rapenburg 22. Vermoedelijk zal in studie worden genomen „Les Béatitu- des" van César Franck. Nadere gegevens zullen tz.t. worden verstrekt. Voor inlich tingen kan men zich wenden tot den heer C. de Kemp, Botermarkt 12 te Leiden. ste aanval is voor De Zijl, maar van Eg- mond (De Zijl) schiet er naast. Dan volgt een aanval van L.Z.C.doch ook deze mis lukt. Dan is hét De Zijl, die door Blansjaar den stand op 10 brengt. Snel gaat het van doel tot doel en C. de Reede (L.Z.C.) doet den stand 11 worden. Opnieuw opent L.Z.C. een aanval en door goed samenspel van Teegelaar en P. Lut, brengt laatstge noemde den stand op 12, even later op 1—3. Een mooie doorslagbal van Lut brengt den stand op 14. Hierna is De Zijl weer in den aanval en W. v. Weizen (De Zijl) doet den stand 24 worden. Geen minuut later is het C. de Reede, die met een hard schot er 25 van maakt. Na de rust gaat het spel op en neer. Schoten worden gelost, maar gaan of over, of de keeper is op zijn post. Door een mooien aanval van L.Z.C. komt de bal bij Teege laar en de stand is 26 en even later is het Lut, die den stand op 27 brengt. Opnieuw wordt het door een goed schot voor De Zijl 37. Hierin komt geen verandering meer en L.Z.C. heeft verdiend gewonnen. DE ZIJL n—S.V.H. m (3—2). Onder leiding van scheidsrechter Beuning stellen beide zeventallen zich op. De Zijl is het eerst bij den bal, doch er wordt slecht afgewerkt. Dan gaat de rechtsbuiten van S.V.H. er van door en met een ver schot wordt de stand 01. Spoedig maakt De Zijl door goed opzwemmen den stand gelijk 111). Even later is het J. v. Weizen (De Zijl), die met een ver schot den stand op 21 brengt en J. Schouten voert den stand op tot 31. Hierna breekt de rust aan, waar na het S.V.H. is, die het eerst het net weet te vinden. 32. Hierin komt geen verande ring. Onder protest van S.V.H. DE ZIJL (dames)—ZWIP (dames) (3—0). Voor de rust weet De Zijl den stand op 10 te brengen. Onder grooten bijval van het publiek maakt Gees de Blaauw (De Zijl) er 20 van. Het is een lust om de dames te zien vechten voor de overwinning. Het is T. Sjardin (De Zijl) die den stand op 30 brengt. Hierna zagen wij Zwip bijna tegen- scoren, maar het schot, dat goed gegooid werd. ging net over. Eindstand 30. Scheids rechter Rooyakkers leidde correct. A.Z.C.—ALPHEN. Vier zeventallen van A.Z.C. trokken Maan dagavond naar Boskoop, voor het spelen van 4 wedstrijden tegen de poloclub van dien naam. En alle ploegen moesten met een fiksche nederlaag genoegen nemen. De on voldoende training was wel de voornaamste oorzaak hiervan. Eerst speelde de adspiran- ten van beide vereenigingen, met als resul taat 50 voor Boskoop; hierna het 2e A.Z.C.- dames zevental tegen het le van de Bos- koopsche dames, met als resultaat 72 voor Boskoop; de le heeren zeventallen werd een aardige strijd, die door Boskoop met 31 werd gewonnen; en Boskoop 2 won van A.Z.C. 2 met 60. Hier speelden onze plaats- genooten met slechts 6 spelers. 31 jaar oud. Zeer waarschijnlijk zal ds Hadder nog in de maand Augustus naar Lisse overkomen om volledig aan het win terwerk te kunnen deelnemen. Wij wen— echen de Ned. Herv. Gem. gelaak met de vervulling van de tweede predikantsplaats. Bij de verkiezing van ambtsdragers der Geref Kerk zijn gekozen tot Ouderling de heer M. J. de Blieck en tot Maken de heer C. SchoneveLd. J. C. J. van H. werd wegens clandes tiene slachting veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf. SASSENHEIM. Het Chr. zangkoor „Lenteklokje" zong in Vogelenzang voor de 'patiënten. De avond werd geopend door ds. Dokter, die allen een welkomstwoord toeriep. De „Lenteklokjes** begonnen met den .Avondzang". In een vlot tempo werd het programma afgewerkt. Ds. Dokter sloot den avond. Spr. zei, dat hij niet .tweemaal een geschenk durfde vragen, maar toch hoopte hij, dat „Lenteklokjes" weer eens terug komt. Hij had vesl verwacht, maar niet zoovéél. De patiënten hadden ook erg genooten. Mej. R. Me ij ering werden bloemen overhandigd. Het was een zeer geslaagde avond. Gisteravond maakte zich een vijftal op geschoten jongens schuldig aan ergerlijke baldadigheid door kopspijkers te strooien op den Rijksstraatweg. Hierdoor veroorzaakten zij vaak ernstige schade aan de banden der passeerende auto's, terwijl tientallen wa gens een aanzienlijk oponthoud hadden. De politie arresteerde de schuldigen. PASSAGIERSLIJST „SIBAJAK." De passagierelijst van de „Sibajak, weBc schip vermoedelijk 2 Juli te Rotterdam zal arriveeren, ligt op ons bureau ter inzage. Amsterdamsch Beursoverzicht Ëenige vraag doet koersen stijgen Op de effectenbeurs te Amsterdam was de handel vandaag wederom van bescheiden af metingen, maar de stemming was verbeterd. Er bestond thans maar zeer weinig aan bod en daar tegenover ontwikkelde zich op vrijwel alle af deelingen eenige vraag, zoodat de koersen meerendeels hooger kwamen te liggen. Daar de markt nog altijd zeer nauw is, konden enkele specialiteiten zich behoor lijk verbeteren. Zoo stegen Koninklijke bij een vorige noteering van 427 tot 434. De Philips aan- deelen boekten een flink avance en stegen bij den vorigen prijs van 295 tot 308. Ook de scheepvaartaandeelen konden zich over het geheel genomen iets verheffen. De beleggingsmarkt was kalm. Op de markt der staatspapieren bestond eenig aanbod. De diverse 4 pCt. obligatiën waren iets luier. De oude schuld was nauwelijks prijshou dend. Integralen waren weer zwakker en zakten in tot 82. De Indische leeningen waren prijshoudend. VISSCHERIJBERICHTEN IJMUIDEN, 25 Juli. De besommingen waren als volgt: stoomtreilers totaal f 8986, Zweedsohe kottere G.G. 410 87 f 5617; G.G. 104 87 f 8010; G.G. 507 87 f 3975; kustvdsscher» KW 203 f 1133, IJM 214 f 5263. IJM 265 f 5244. IJM 239 f 5216, IJM 491 f 5275, IJM 251 f 5223, IJM 211 f 5214, IJM 202 f 5310, UK 47 f 5158, BR 25 f 5111, BR 15 f 5109, KW 165 f 5114. Waar bevinden zich onze zeeschepen Pieter de Hoogh, 25 v. Necochea te R'dam verw.; Oranjefontein, 27 v. Durban, laatst, v. Antwerpen te R'dam verw.; Kedoe, 23 v«. Port of Spain n. Zuid-Afrika; Boschfontein, v. A'dam n. Batavia, 24 te Southampton; Bantam, v. Calcutta n. Vancouver, 23 ta Colombo; vertr. verm. 26; Glashaven, 24 v. Kopenhagen n. Kalmar; Stad Arnhem, ver* trok 25 v. Bilbao n. R'dam; Stad Vlaardin- gen, 24 v. Casablanca n. R'dam; Mijdrecht» 24 v. Antwerpen n. Nantes, 26 verwacht en vertr. daarna naar Houston; Venus, 25 van A'dam n. Vilvoorde; Oranje, 23 v. A'dam te Batavia; Gouwe, 24 v. Stugsund te R'dam* Alkaid, 24 v. Buenos Aires te R'dam; Baren- drecht, 25 v. Curagao te R'dam; Nijkerk, 25 v. R'dam te A'daan; vertr. 26/27 n. Beira; Ittersum, 23 v. Norfolk n. Londen; Nlger- stroom, v. R'dam n. Monrovia, 22 v. Daka^ Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuwst 8.15 Gr.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeids vitaminen; 10.36 Orgel; 11.10 Piano; 12.00 Orgel; 12.35 Bandi Balogh; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-orkest; 14.00 Voordracht; 14.20 Zang en piano: 15.20 Confetti; 16.15 Sadnt-Saëns; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Radio dansorkest; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijd kr.; 19.05 Sport: 19.45 RVD; 20.00 Nieuws* 20.20 Residentie-Orkest; 21.30 Hoorspel; 22.30 Metnopole-orkest; 23.00 Nieuws; 23.30 Aan sluiting Scheveningen; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m.) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn..; 8.00 Nieuws# 8.20 Gram.; NCRV. 10.00 Philh. Orkest; 10.Ï5 Morgendienst; 10.45 Klass. muziek; KRCX Voor de zieken; 11.45 Zangrecital; 1230 Dans» orkest; 13.00 Nieuws;. NCRV. 14.00 Sextet* 14.40 Causerie; 15.00 Orgel; 15.30 Die Serei naden; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Hobo-reed tall 17.15 Rott. Pianokwartet; 18.00 Traveller** 19.00 Nieuws; 19.40 De vaart der volken* 20.00 Nieuws; 20.05 Utr. Mannenkoor, 21.00 NCRV-orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Reportage* 23.00 Avondconcert; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3