Het 17e lustrum van de Chr. J. V. „Prediker' NIEUWE LEIDSCHE COTJltANT 5 DINSDAG 11 JTJNI IMS MAZUREL. De heer P. Mazurel vertelt over het verleden Wie er ook vandaag ontbrak bij de 17e lustrumviering van de C.J.V. „Prediker", de 89-jarige oud-voorzitter, de bekende Leide- naar, de heer P. Mazurel, niet. Reeds als jon gen van 14 jaar oud maakte hij de 10e jaar vergadering mede en thans mag hij reeds den leeftijd der zeer-sterken overschreden ook de 85e nog medemaken. Hoe heeft hij er naar verlangd en ook om gebeden, dezen dag te mogen beleven, en nu was het ein delijk zoo ver. Reeds vorig jaar sprak hij er met ons over en toen wij hem dezer dagen eens op zochten, teneinde eens een praatje met hem over „Prediker te maken, „zijn" J.V., (wij mogen wel zeggen „Prediker" en Mazurel zijn synoniem), was zijn „hart brandende dn hem". Geen wonder, want vanaf zijn 16e jaar heeft de heer Mazurel banden, hechte banden met de J.V. „Prediker", welke in het Chr. gemeenschapsleven in de Sleutel stad een aparte plaats heeft. Met eere neemt hij dan ook zijn eere-plaats in den vrien denkring dezer oudste Leidsche jongelings- vereeniging in. „Wanneer is die band tusschen de J.V. en U ontstaan?" Eigenlijk reeds op 14-jarigen leeftijd, toen ik de 10e jaarvergadering bezocht, doch vast contact werd er gelegd in mijn 16e levensjaat, bij het lid worden der J.V. Wijlen de heer J. G. Burger, die met de „vrienden" Jac. Verhaar, Keerweer, Weder- horn, G. J. Gijsman en P. M. Gijsman tot de oprichters behoorde, was destijds voor zitter. 't Was een fijne tijd en er heerschte een prachtige geest. Daar vooral waren wij trotsch op. Een-ige jaren later werd ik tot vice-voorzitter gekozen en twee jaar daarna tot voorzitter. Dit is de heer Mazurel ongeveer 10 ja ren geweest en enthousiast ver telt hij over de vergaderingen, de werkwijze der J V., de onderlinge vriendschap, enz Vele oude herin neringen haalt hij op; hij zou uren kunnen vol pra ten met te ver halen over de geschiedenis van deze J.V. in den ouden tijd. Na men komen in herinnering van vrienden, Bart Jansen, Abr. van Borsselen, Frans Eikerbout en Jan Dupont, die zich beijverd hebben voor het Bouwfonds, van predikan ten, o.m. van ds. Frans Los, met wien reeds vriendschapsbanden werden aangeknoopt op de knapenvereeniging. Wij praatten over het Zondagschool-werk van .^Prediker", waaraan de heer Mazurel zich eveneens met hart en ziel heeft gegeven. Jarenlang was hij er ledder van en vele prettige herinneringen behield hij aan dezen tak van arbeid. Dat hij erin leefde, blijkt wel uit het feit, dat hij nog 14 dagen geleden voor de Zondagschool heeft gesproken. Natuurlijk vergeet de krasse verteller niet het een en ander mede te deelen over het Bouwfonds, waarvan hij tot vorig jaar voor zitter is geweest. Vergaderde „Prediker" eerst op de Mid- dwelstegracht, later kwam men bijeen in het Evangelisatielokaal aan het Noordeinde. Reeds vroeg ontstonden er plannen voor een eigettgebouw, doch aanvankelijk kon het denkbeeld om een bouwfonds te stichten geen Ingang vinden. Toen men echter zoo ver was, dat 700 voor dit doel was be waard, en men ook giften ging inzamelen, kwam het Bouwfonds er, want het ideaal om een eigen gebouw te bezitten wilde men toch graag verwezenlijkt zien. En het is er gekomen. Eerst werd „de kroeg" „De Een dracht" aangekocht voor 6000, waarvan de verbouwing nog 2000 vorderde. In den loop van den tijd ontving men vier legaten van 1000 en ook kleinere, evenals flinke giften, zöodat, toen „De Eendracht" werd afgebro ken, men tot den bouw van een eigen Vereenigingsgebouw ken overgaan, hetwelk 14.000 kostte. De ijverige voorzitter van het Bouwfonds zat niet stil voordat ook het geld voor den inventaris bij elkaar was en regelmatig ging hijzelf op stap om gelden te verzamelen. Zoo kon in Juli 1911 het tegen woordige „Prediker"-gebo-uw in gebruik worden genomen. Even trouw als hfj eertijds de gewone vergaderingen bezocht, was de heer Mazurel aanwezig op de latere jaarvergaderingen, niet te vergeten de hoogtij-dagen, als het 25-, 40-, 50- en 75-jarig jubileum. Bij een van deze gelegenheden werd het werk van de J.V. door de Regeering met erkenning bekroond door de benoeming van den heer Mazurel tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, en hij moöht persoonlijk uit handen van wijlen den bekenden minister Schok king de onderscheiding in ontvangst nemen. Doch de heer Mazurel voegt eraan toe: „maar dit was voor „Prediker" bedoeld. Rustig zit de oude baas zijn sigaartje te rooken, als hij ons dit allemaal vertelt en hij gevoelt zich jong, nu hij weer midden in zijn jongelingsjaren „zat". Of er dan geen moeilijkheden en zorgen waren? Natuurlijk heeft „Prediker" deze ook gekend. Qm maar iets te noemen, de Doleantie. Met droefheid in zijn stem ver telt de „prediker"-veteraan, dat toen helaas een aantal vrienden heengingen, maar met dankbaarheid zegt hij erbij, dat de verhou dingen altijd uitnemend zijn gebleven met den kring van hen, die ons verlieten. „En nog steeds heb ik in dien kring warme vrienden, want wij zijn en blijven ons één in den geest gevoelen". De verhouding tot de andere Leidsche jongelingsvereenigingen, zooals b.v. „Obadja", is nooit anders dan goed geweest, hetgeen ook wel tot uitdruk king kwam in de samenwerking bij het be leggen van samenkomsten tijdens de kermis dn de Sleutelstad Als aardige bijzonderheid vertelde de heer Mazurel ons nog in dit verband, dat zijn kleinzoon, de heer P. Mazurel jr, als afge vaardigde van „Obadja" het feest van „Pre diker" medernaakte „Het is altijd onze vreugde geweest dat de J.V. een interkerkelijk karakter heeft ge had". Dit treedt ook nu nog naar voren, alhoewel minder, naarmate andere J.V.'s werden opgericht. Maar in het verleden heeft „Prediker" leden geteld uit onder scheiden kerkelijke kringen. Een van de eerste voorzitters, Jac. Verhage, is predikant geworden in de Chr. Geref. Kerk en de bekende Gereform. predikant, ds. P. Klaar hamer, was eveneens lid van deze J.V. Zoo zouden meer namen te noemen zijn, die allen in de ledenregiisters van „Prediker" voorkomen. God heeft den ouden heer Mazurel een schoonen levensavond geschonken, want hij mag op hoogen ouderdom de vruchten aan schouwen van 85 jaren arbeid van de C.J.V. „Prediker", welke hem ook nu nog zoo na aan het hart ligt Roemen in het werk van menschen doet hij daarbij niet, omdat hij weet, dat het alleen een genade-geschenk Gods is, dat het stand heeft gehouden. En daarom gaat de dank van leden, oud-leden en vrienden van „Prediker" op dezen dag alleen uit tot Hem, Die het kleine stekje van 1861 heeft doen uitgroeien tot een boom, welks levenswortel gegrond is in het eenige vaste fundament, Jezus Christus en Zijn Woord. Het „Soli Deo Gloria" is de grondtoon op dezen 85sten verjaardag van onze oudste Leidsche Chr. Jongelingsvereeniging. De Wijdingsure. Aan den vooravond van den feestdag op den dag der oprichting ging een Wij- dingsdienst vooraf, welke gisteren in de Ma- rekerk werd gehouden, waarin voorging dr G. J: Streeder, Ned. Herv. pred. te 's-Gra- vemhage en ds K. Dronkert, Geref. pred. te Leiden. Dr Streeder, die sprak over „Gemeente opbouw des tijds" herinnerde eraan, dat veel in de 85 voorbijgegane jaren door ons volk is heengegaan, evenals door de J.V., doch altijd is „Prediker" gebleven in het' spoor van haar naam, „gedenk aan de dagen Uwer jongelingschap." „Prediker" heeft gebouwd met het levende Woord Gods, het eenige ma teriaal, waarmede de gemeente gebouwd kan worden. Spr. schetste den tijd, waarin „Prediker" werd opgericht, opkomend mo dernisme, groot sociaal verval en het was een verheugend verschijnsel, dat jongeren in dezen tijd werden gegrepen door het Woord om daarvan getuige te willen zijn. Achter eenvolgens typeerde dr Streeder den arbeid der J.V. als bijbelsch en evangeliseerend, bijbelsch en toerustend, bijbelsch en inter kerkelijk en bijbelsch en actueel, hetgeen met voorbeelden uit de historie van „Pre diker" werd toegelicht. Tenslotte merkte spr. op, dat ook nu er een opdracht ligt voor de C.J.V. en bij de consolidatie naar binnen, moet ook de expansie naar buiten in het oog worden ge houden. Spr. wekte de jongeren .op met taaie hartstocht aan de idealen vast te hou den onder biddend inwachten van den Geest des Heeren. Ds Dronkert, die tot titel van zijn toe spraak had gekozen, „de roeping van den nieuwster. dag," vergeleek „Prediker" met een zilver-den, welke wel oud wordt, doch nooit oud aandoet, want steeds komen er nieuwe loten bij. Ook in het jeugdwerk is het echter on mogelijk de roeping in de wereld te ver vullen zonder voorafgaande Goddelijke roe ping, aldus spr. en helaas is het niet zoo, dat ieder, die zich Christen noemt, in zijn roeping hiervan getuigenis aflegt tegenover de wereld. Gods roeping is altijd up to date en in Zijn roeping moeten wij vast houden aan Jezus Christus, opdat wij in onze roe ping actief worden. Als jonge mannen, die den naam van Christus willen dragen, moe ten wij Zijn Naam de wereld indragen en tot haar op onze jeugdige manier zeggen, dat Hij d e eenige Verlosser is. Het is de nood van dezen tijd, dat velen vervuld zijn van geld- en genotzucht en juist temidden van de ellende van nu, dient de Christen- jeugd bewust te zijn van haar roeping, om als levende getuigen van Christus Zijn banier hoog te houden. Indien wij dit doen, zoo besloot ds Dronkert, zijn wij nooit ouderwetsch, doch houden wij de kalender met eiken dag bijr Aan dezen wijdingsdienst, welke goed was bezocht, werkten mede de heeren J. Bontje (orgel) en J. v. d. Berg (clarinet) en het koor „Dejo Preza" (dir. P. J. Elkérbout), die op zeer verdienstelijke wijze soli en lie deren ten gehoore brachten. De feestdag van heden. Hedenmorgen is met de feestweek een aan vang gemaakt. Van het gebouw in de Jan Vossensteeg wapperde de Ned. driekleur en ook in de groote zaal waren kleurige versei- ringen aangebracht. In grooten getale waren de leden en oud-leden opgekomen om de ochtendvergadering bij te wonen. De voor zitter van de Lustrumcommissie, de heer J. Sierat Jr., opende deze bijeenkomst met zijn dank uit te spreken voor de ontvangst, die de commissie was bereid. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder den eere voorzitter den heer Mazurel, de eere-leden de Nie en Rosmalen, de commissie van toezicht, de afgevaardigden van andere vereenigingen en onderafdeeling van „Prediker". Na gewezen te hebben op de moeilijkheden, die de Lustrumcommissie bij het organiseeren van dit feest had ondervonden, hoopte spr., dat alles goed zou slagen. „Dankbaar", aldus spr., „kunnen wij terugzien op den dag van gisteren". De grondtoon van ons feestvieren moet zijn de dank aan Hem, Die dit werk heeft doen gelukken. Nadat gezongen was Gez. 48:1 en 6, en ge lezen Pred. 12, sprak de heer Sierat een openingswoord, waarin hij er op wees, dat wij thans willen gedenken, dat God 85 jaar zijn werk in stand heeft gehouden. Het is een onbe grijpelijk wonder, dat God de menschen voor Zijn doel gebruiken wil. Met dankbaarheid ge waagde spr. van den dienst, die gisteravond in de Marekerk werd gehouden en waar ruim 600 personen aanwezig waren. Met de woor den wij danken, gedenken en verwachten, be sloot spr. zijn openingswoord. Vervolgens werd 1 minuut stilte in acht ge nomen voor hen die vielen. De le secretaris, de heer H. Spel, wees in zijn verslag op de bezettingsjaren, waarin een principieele houding was aangenomen. Na de interne aan gelegenheden der vereeniging te hebben be zien, deelde spr. mede, dat „Prediker" zich heeft aangesloten bij de N.J.G. en bij den Jeugdraad der Ned. Herv. kerk. Uit het fin. jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Mazurel, bleek, dat het saldo f473 bedraagt. Hierna werd aan H.M. de Koningin een tele gram van aanhankelijkheid gezonden. De eere-voorzitter spreekt. Na een korte pauze was het woord aan diverse sprekers, die hun gelukwenschen aan boden. Allereerst sprak de eere-voorzitter, de heer P. Mazurel, die er op wees, dat God ons 85 jaar lang gevormd en geleid heeft. Getuigt het lid-zijn van Prediker1' tegen U, of draagt dat voor U een zegen voor de eeuwig heid weg? Het is niet alleen verstandskerk, zoo heeft spr. ervaren, maar wil het goed zijn, dan moet het werk gedragen worden door het hart. Tenslotte wees spr. nog in een enkel woord op den Leidsman, Jezus Christus, waarna de vergadering den grijsaard staande toezong de zegenbede uit Ps. 134:3, waarvoor de heer Mazurel ontroerd dankte. Daarna voerden achtereenvolgens het woord de heeren K. Galjard namens de leden, W. Heiloo namens de jongeliedenvereeniging. J. Heiloo namens de Zondagsschool- en knapen vereeniging, C. Veerman namens de oud-leden, W. Korswagen namens het zangkoor „Dejo Preza", terwijl de heeren Oudshoorn en Heiloo verslag uitbrachten namens het Bouwfonds actie-comité. Hierna ving een broodmaaltijd aan, waar aan nog verscheidene sprekers speeches heb ben afgestoken. Naar wij nader vernemen, heeft het telegraafkantoor het telegram aan H.M. de Koningin geweigerd. Elfde Zendingsmiddag in de Hooglandsclie Kerk Vanwege den Geref. Zendingsbond. God zet den Profeet Ezechiël op een zeker oogenibliik niet te midden van die levenden, maar tot zijn groote verwondering laat Hij hem staan in een vallei vol met doodsbeen deren, om hem de doodsstaat van het huis Israels te toonen, zoo ving ds M. Ottevangier zijn openingswoord aan, op den 2en Pink sterdag in de Hooglandsche Kerk gehouden op de lie Z-Hollandsehe Zendingsmiddag, uitgaande van de Geref. Zendingsbond. Hier voerden verder het woord de predi kanten: ds J. G. v. Ieperen te Katwijk aan zee, ds L. Vroegindewey te Waddinxveen en ds D. van der Ent Braat te Montfoort. Ds Ottevanger, die sprak naar aanleiding van Ez. 37 1-14, wees op het feit, dat het hier niet ging om 's menschen kracht, slechts Godis Geest zon in deze doodsvallei op Ezechiëls woord leven brengen. Zoo was het op de Pinksterdag en zoo is het in de Zending. Eerst moet het Woord worden gepredikt en alleen daarop zullen er tot Gods Eeuwig ear wonderbaar Licht komen. Het was ds J. G. v. Ieperen, die sprekend over: „Adeldom verplicht" allereerst den nadruk legde op de verplichtingen van de geestelijke adeldom. Deze adeldom, zoo ver volgde spr., die voor ons een groot voor recht is, zal ons uitdrijven om de gewel dige geestelijke nood van het heidendom te verlichten. Het moet zijn als in de dagen van Paulius, ieder moet weten, dat God Zijn Zoon heeft gezonden om de zonden der wereld weg te nemen, vooral omdat er nog mülioenen zijn, die leven zonder Christus, zonder God. Deze menschen staan vreemd tegenover Hem en zijn dus zijn vijanden. Spr. wees in dit verband op den modernen mensch, die alleen God-Mammon als de zijne erkent. Indien we iets van Christus' liefdie bezit ten, dan zuillen we hun noodgeschrei „Kom over en help ons" beantwoorden en met waarachtig zendingsbesef de blijde bood schap uitdragen en oncze adeldom zal ons daartoe verplichten. Over: „Stroomen van levend water", sprak vervolgens ds L. Vroegindewey, hetgeen spr. ten grondslag legde aan Joh. 7:37. Waarmede is de mensch in dit voor hem zoo korte leven altijd bezig? Waar zoekt hij altijd naar? Is het niet naar een geluk, dat hij eens heeft bezeten? Daarom staat daar de Christus op de laatste dag van het groote Loofhuttenfeest op het tempelplein en roept tot de menigte, die vol vreugde feestviert: „Wie dorst heeft, hij kome tot Mi1 en Ik zal hem levend water geven" Slechts wie dit water van Hem ontvangen heeft, zal nimmer meer dorsten, hij zal hier van aan anderen kunnen, ja zelfs moeten meedieelen. Het is voor hem een heilige roe ping om uit te gaan tot hen die nog dorsten. Ten besluite sprak ds D. v. d. Ent Braat over: „Met andere talen", en wees op het gebeuren van den Pinksterdag, dat van zulk een ingrijpende beteekenis was voor Chris tus' Kerk. TERAARDEBESTELLING P. DE LOOF*. Zaterdagmiddag vond op de begraafplaats „Rhijnhof" in alle eenvoud de teraardbe- stelling plaats van wijlen den heer P. de Looff, die de vorige week na een smartelijk lijden, op 68-jarigen leeftijd is overleden. Voordat de stoet zich naar „Rhijnhof" be gaf, heeft ds W. H. Kelder Jr., Ned. Herv. pred., in het sterfhuis een rouwdienst ge leid. Toen de kist, welke met bloemstukken was bedekt, in de groeve was neergelaten, trad allereerst naar voren de heer D. Gier, die namens zijn vader den overledene dank bracht voor al datgene wat hij tijdens zijn leven voor nem en ainderen is geweest. Hier na heeft de zoon van den overledene, de heer W. J. P. de Looff uit Den Haag, allen hartelijk dank gezegd namens de familie voor de betoonde belangstelling tijdens zijn ziekte en overlijden. DISTRIBUTIEVARIA Levensmiddelenkaarten afhalen voor de let ters A aan Distributiekantoor Steenschuur van 8.40 tot 12.15 en 14.10 tot 16 uur en Schoenen bonnen voor de letters I. en J. Leidsche telegrammen Zaterdagavond hield de voetbalvereeni- ging „T. en D." o.l.v. den voorz., den heer Kluts, een gezellige avond. Nadat mevr. C. W. Tieleman in een korte troespraak op de steeds toenemende saamhoorigheid had ge wezen, werd een aantrekkelijk programma afgewerkt, waarbij vooral de Hawaiian-girls succes oogstten. Voorts werd een geestige klucht vlot gespeeld en de damsgymnastiek- club leverde goede prestaties. Bij de politie zijn inlichtingen te verkrij gen over een geit, een bok en een lam, welke onbeheerd zijn aangetroffen. Bij een korfbalwedstrijd heeft J. F. Za terdagmiddag een been gebroken. De E.H.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis. P. W. A. W. is op den Stationsweg dus danig gevallen, dat hij zijn dijbeen ernstig heeft gekneusd. Opname in het ziekenhuis bleek noodzakelijk te zijn. De 4-jarige D. H. is over een tuinhekje gevallen, waardoor hij een zware hoofdwond opliep. Hij werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Hoe bestaat het! De E.H.D. moest gisteravond op de Haar lemmerstraat assistentie verleenen aan een 17-jarig meisje, dat onwel was geworden van ....het vele sigaretten-rookea. Een koude Pinksteren, maar tochi trokken velen naar buiten Treinen en trams hadden veel reizigers te vervoeren De voorteekenen van Zaterdag hebben niet bedrogen, want de zware onweersbui, die zich dien middag ook boven Leiden en omstreken ontlastte, heeft de natuur van streek gebracht. Wij hebben in jaren niet zoo'n noodweer meegemaakt. In de Sleutel stad hebben zich geen ernstige ongevallen voorgedaan. In het pand Timorstraat 6 is de bliksem ingeslagen in een schoorsteen, ge lukkig zonder ernstige gevolgen. De brand weer. welke was uitgerukt, heeft enkele losse deelen van den schoorsteen, die gevaar opleverden, kunnen verwijderen. Ook werd assistentie ingeroepen voor het onderloopen van een keuken in een woning aan den Witten Singel, daar de riolen de massa's water niet konden opnemen. Zaterdagavond klaarde het weer iets op, doch de straffe wind maakte de menschen koud en rillerig. Op den len Pinksterdag was het al niet veel beter, alhoewel het zomerzonnetje niet ontbrak. Gisteren was het echter weer minder en vroeg in den morgen viel er een gestadige regen, welke niet tot uitgaan lokte. Toch zijn velen op stap geweest en zoowel de Spoorwegen als de Blauwe Tram hebben een drukken Tweeden Pinksterdag gehad. Dank zij het loopen van voortreinen en extra trams kon men echter het vervoer aan en ieder is op zijn plaats van bestemming ge komen. Aan het Leidsche station was het vooral 's avonds zeer druk met terugkeerende rei zigers, terwijl de Blauwe Tram den geheelen dag duizenden heeft vervoerd, die het „fraaie" zomerweer trotseerden om toch een daagje uit te zijn, al was het maar voor familiebezoek. In de morgenuren zijn extra-trams inge legd op de lijnen naar Katwijk en Noord- wijk en aan het strand was het dan cok tamelijk druk. Ook naar Haarlem moesten extra-trams worden ingelegd, evenzoo in de avonduren. De grootste drukte voor de „Blauwe" was echter op de lijn Amsterdam Zandvoort, waar een kwartierdienst noodig was om den stroom van strand bezoekers te vervoeren. Helaas heeft bij Heemstede een doodelijk ongeluk plaatsgehad, waar een knaapje door onoplettendheid bij het oversteken door een Blauwe tram is overreden. Een langdurige stagnatie is hierdoor ontstaan, hetgeen ook 's avonds op het drukste punt van Leiden, het Stationsplein het geval was, toen een bijwagen van de Gele tram op een verkeer den wissel reed, waardoor het stadstramver- keer danig in de war raakte. In de stad was het vooral in de avond uren erg druk en de restaurants maakten goede zaken, voorzoover zij het publiek nog konden bedienen. CANDIDATENLIJST COMM. PARTIJ. De C.P.N. De Waarheid heeft voor de ge meenteraadsverkiezing die volgende Candi da tenlijst vastgesteld: 1. H. v. Weizen. 2. dr J. A. N. Knuttel, 3. J. M. Vijl'brief. 4. J. Cats. 5. W F. Smit. 6. Mevr. A. v. Staveren.Vet, 7. J. W Eige- man, 8. G. Elkérbout. 9. J. Teundssen, 10. Mevr. M. E. SwetsKeyzer, 11. J. F. Blij- leven, 12. W. v. Egmond, 13. Mevr. J. van GillissenUitenbogaart, 14. S. Hols wilder, 15. W. Baart en 16. D. v. Pijlen. MIDDENSTANDSEXAMEN. Geslaagd op 5 en 6 Juni: H. C. Gottenbos, P. Goudriaan, H. A. de Graaf, St. de Graaf, M. J. Greive, H. C. Grimbergen. A. Groen, C. Groen, A. Groenewoud, C. v. Groeningen, P. J. v. Groeningen-Potgieser, C. J. de Groot, C. P. de Groot, H. M. de Groot, J. E. de Groot, L. de Groot, M. A. J. de Groot, T. E. J. de Groot, W. C. A. de Groot. J. E. Gulde- mond, M. v. Haastrecht, W. Harland. J. J. Haverkamp, M. F. L. Haverkort, D. Haze- noot, J. A. Heemskerk, J. H. Heemskerk, L. J. Heemskerk, S. A. Heemskerk, J. W. v. Helden, C. v. d. Helm, J. Hensen, H. Hesoe- ling, J. v. Hovelingen, J. M. Heyker, J. v. Heyst, J. den Hoed, P. A. Hoek, J. v. d. Hoe ven, A. v. 't Hoff, S. Hofman, M. Hogen- boom, W. P. den Hollander, G. M. Hölscher, A. M. v. d. Holst, C. M. Hoogeboom, C. Hoo- genboom, B Hoogendorp, J. P. J. Hooger- vorst, T. Hoogervorst, G. Hoogeveen. J. Hoo- geveen, M. J. Hoogeveen, P. C. Hoogeveen, P. J. Hoogeveen, D. Hoogstraten-v. d. Haak, P. A. v. Houten, C. Huiberts, L. Huisman, D. Huiting, S. Huisman, G. P. v. d. Hulst, C. Hundersmarck, M. Husken, A. J. J B van Huijster, J. v Yperen, D. Jacobs, A. R. v d. Jagt, M. G. Jansen, J. T. de Jeu. J. W. de Jeu, G. de-Jong, W. de Jeu, J. Joha-Meyrink, D. de Jong, E. J. de Jong. A. J. Jongeneel. D. A. Jongeneel, C J. Jonk. J. M. Ju. E. R. Jür- gens, T. J. v. Kampen. W. A. v. Kampen, J. L. Kanbier. A. Kapteyn, J. Karsemeijer, H. J. Karstens, H. M. Kasbergen, B. J. Kauff- man, K. v. Keeken, W. v. Keeken. H. J. J. Kerkhoven, L. v. Kesteren, F. X. Kiel, G. J. Kikkert, J. Kinkel. T. W. Kinkel. M T. Kin*, ff aar bevinden zich onze zeeschepen Blommersdijk. 9 (n.m.) van Havana, van Antwerpen te R'dam verw.; Edam, 9 (n.m.) v. New Orleans, v. Antwerpen te R'dam verw.: Klipfontein, v. A'dam n. Batavia, 7 v. Port Said; Jan van Goyen, 8 (v.m.) van New York te A/ntwerpen; Oosterbeek, 7 v. Sundsvall te Mariënberg; Iris, 7 v. Barcelona te Valencia: Johan de Witt (thuisreis). 6 te Suez; Ruys, v. A'dam n. Batavia, 6 v. Suez; Tegelberg, v. Batavia n. A'dam, 7 van Suez; Fort Schuyler, 25 Mei v. Yokohama n. Bal boa en Aruba: Oranjefontein, 4 v. Kaapstad n. R'dam: Melampus, 7 v. Sydney te Ant werpen: Vulcanus, 7 v. Antwerpen te A'dam; Tiba, 4 v. Rosario te Buenos Aires: West- land, v. Santos n. A'dam, 6 v Las Palmas; Barendreclit, 6 v. Eastham te Curasao. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M.) VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 gymn. 730 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 8.50 Vrouw. 9.00 Ka- mermuz. 9.30 Kwartet. VPRO. 10.00 Mor- genw. VARA. 10.20 Vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Continubedr. 11.45 Fam.ber. In- dië. 12.00 Politiemuziek. 13.00 Nieuws. 13 15 De Raaff en Schutte 13.45 Eddy Walis. 14.00 Vrouw. 14.15 Verv. 13.45. 14.30 Herd. Diepen- brock. 15.00 Jeugd. 15.30 Kinderkoor. 15.45 Journaal. 16.15 Vragen. 17.00 Strijkkwartet. 17.30 Volksherstel, 17.35 Ramblers. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgel. 18.30 Strijdkr. 19.00 verv. 18.15. 19.15 Lezing. 19.30 Uit de Psal men. 20.00 Nieuws. 20.20 Vaudeville Ork. 21.00 Hoorspel. 21.45 Philharm. ork. Alb. v. Raal- te. 22.45 Garmt Stuiveling. 23.00 Nieuws. 23.15 Joh. Jong en Eddy Walis. 23.25 Gram. 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 M). NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Koor. 7.45 Woord voor den dag. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.15 v. d. zieken. 9.50 T Schiffersteyn. 10.05 Gram. 10.20 Jackie Davie 10.30 Mor- genw. 11.00 Orgel. 11.15 Viool. 12.00 All Round Sextet. 13.00 Nieuws. 13.20 Molto Cantabile. 13.45 Bondsdag Meisjesver. 15.00 Kamermuz. 16.00 Postzegelverz. 16.15 Kinderkoor. 16.45 Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Indië. 18.00 Mando- linata. 18.45 Orgel. 19.00 Nieuws. 19.30 Eng. les. 20.05 USO. 20.50 Bijbelgenootsch 21 05 Rubinstein. 21.20 USO verv. 22.00 Nieuws. 2280 Zangconcours. 23.10 Gram. 23.57 Sluitina.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7