H1EUWK LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 1 JUNI 1M« Uit de Omstreken ALPHEN a. d. RIJN. In het Nutsgebouw is Hemelvaartsdag de 10e Zomertentoonstelling gehouden van de Raskonijnenfokkersvereen. „Ons Belang". De catalogus bevatte niet minder dan 90 namen van inzenders, niet alleen uit Alphen, maar ook uit verre omgeving, zelfs uit Lim burg; voorts talrijke uit de provincies Utrecht en Noord-Holland. Het aantal inge zonden dieren was buitengewoon groot. De jury, bestaande uit de heeren A. Graaumans te Soest, A v. d. IJssel, Den Haag, A. v. Maa- neci, 's-Gravendeel en O. Vermeulen te Bun- nik. had dan ook geen gemakkelijke taak. Over het geheel was men over de kwaliteit van de ingezonden dieren best tevreden. De belangstelling voor deze tentoonstelling was als steeds groot. Den geh'eelen dag was er bezoek, niet alleen van de zijde der fokkers, doch ook van hen, die uit zuivere belang stelling een aangenaam uurtje doorbrachten met het bezien van de mooie dieren. De uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten is vrijwel gelijk aan het lan delijk beeld. De A.R boekten ruim 100 stem men minder dan 2 weken geleden, maar hadden winst in cijfers en percentage, verge leken met Staten 1939. De C.H. kregen ruim 200 stemmen meer (vermoedelijk de A.R.- stemmen en een deel Partij v. d. Arbeid) maar gingen procentsgewijze iets terug bij 1939. Evenals vrijwel overal verloor de P- v. d. A. 250 stemmen vergeleken bij de Ka merverkiezing, een verlies van ruim 2 pet. De verdere wijzigingen waren niet zoo groot. De RK. Volkspartij kreeg 7 stemmen meer, de communisten een 20-tal meer, de S.G.P. 37 meer (vermoedelijk Prot. Unie), de Partij van de Vrijheid 16 meer. In A.R. kringen gevoelde men algemeen het bezwaar dat de lijsttrekker, de heer Polet uit Gouda, totaal onbekend was. Voor de Partij v. d. Arbeid, zal ir J. D. J. Waarden- burg, dir. van Gemeentewerken zitting nemen in de Staten In Concordia werd een propaganda- vergadering gehouden van de pl. af deeling Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis". Hiervoor waren speciaal uitgenoodigd de oud-gemobi- liseerden van de jaren 19401945. De lande lijke Bond heeft nJ. besloten ook hen thans als lid toe te laten. Allen die aanwezig waren gaven zich als lid op en verklaarden zich bereid mede te werken aan de propaganda- actie, die door middel van inschrijvingsbil jetten zal gehouden worden. HAZERSWOUDE. De collecte, gehouden op 5 Mei j.l. voor „Eereschuld en Dankbaarheid" heeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f 195.10 en in de Geref. Kerk f 406,28. De Kerkcollecte voor de diaconie in de Ned. Herv. Kerk heeft over het jaar 1945 f7537 opgebracht. Dit werd tevoren nooit bereikt, hierdoor konden ook de bedragen der ondersteuning worden verhoogd. Voorts werd uitgegeven f 4869 en f 400 voor verple ging en in inrichtingen en scholen. De totaal uitgaven bedragen f 6371De extra collecte voor de Ned Herv. school bracht f125 op. Een dezer dagen vergaderde de Ohr. Hist. Jongerengroep waar de heer G. van Dam het onderwerp inleidde: „Wat zal de toekomst ons brengen." Spr. wees er op dat wij een nieuwen koers moeten nemen in ons politieke leven en sprak den wensch uit dat zoowel de C.H. als de A.R. in de toe komst zullen moeten verdwijnen en plaats maken voor één Chr. Nat. Volkspartij. Op deze inleiding volgde een levendige bespre king, waarin zoowel pro als contra sterk werden verdedigd, en tenslotte bijna allen de bereidheid tot samenwerking op deze nieuwe basis uitspraken. Hierna werd de vergadering gesloten. Benoemd met ingang van 1 Juni 1946 tot tijdelijk hulpcommies ter standplaats Hazerswoude-dorp C. Boevee te Moerkapelle De uitreiking bonkaarten zwaren arbeid en zeepbonnen vuilen arbeid 7e periode '46 (tijdvak 10 Juni t/m 6 Juli vindt plaats voor Hazerswoude Rijndijk in de Chr. school op Zaterdag 1 Juni van 9.15 tot 1130 uur vm. en te Hazerswoude dorp in het Oude Raad huis op Woensdag 5 Juni van 9.15 tot 3 uur n.m. Afhalen formulieren voor verstrekking rantsoenbonnen zeep vindt plaats van 27 Mei t/m 1 Juni 1946. - In de gehouden vergadering der A.-R. Kiesvereeniging zijn de volgende candidaten gesteld voor den gemeenteraad: 1. W. Sloot weg. 2. C van Klaveren. 4. H. van Velde, 5 K. J. Matze, 7. D. Hassefras, 8. P. de Voeel 10. IJ. Bol. 11. Adr. v. d. Linde. Tijdens de stemming en in de rondvraag betuisden enkele leden v d. Chr. Landarbei ders Bond hun leedwezen, dat er geen can- didaat v. d. Chr. Landarbeiders Bond op de lijst was geplaatst, Hierover ontstond een ru moerig debat. HILLEGOM. In onze gemeente is opgericht de „Cen trale Commissie van Nationale Feesten", die ten doel heeft het organiseeren van feeste lijkheden op onze nationale dagen. Hierin Rebben zitting verschillende vertegenwoor- engers van buurt- en straatvereenigingen. Tot voorzitter werd 'gekozen de heer Kap- pert, secr. E. Th la Feber, van Meerbeek straat. Er werd reeds gesproken over het opvoeren van een openluchtspel op 31 Aug. De orgelcommissie van de Geref. Kerk organiseerde Vrijdag een Improvisatie Con cert, waaraan medewerkten Jac. Bijster, Simon C. Jansen, Alb. de Klerk en Bern. Renooy. Het Praeludium en Fuga door S. Jansen gespeeld trok wel de meeste aan dacht, evenals de Fantasie door Albert de Klerk op een Gregoriaansch thema. De Variaties van Bern. Renooy deden niet zoo aangenaam aan, wat wel oorzaak was van het opgegeven them ai Een koraalbewerking van Jac. Bijster op Ps. 68 was mooi, doch had een iets grootschere uitwerking kunnen hebben. Wij vernamen nog dat voor de eerstvol gende reeks concerten het H.O.V.-orkest enkele malen zal optreden. KATWIJK AAN ZEE In de Kapel der Ned. Herv. Gem. werd een Jeugdavond belegd door de C.J.M.V. Na een inleidend woord van den voorz. sprak ds. C. A. van Harten over het onderwerp: „Wat heeft Hemelvaartsdag ons te zeggen?" Het hoogte punt van den avond werd ge vormd door de opvoering van het blijspel „De groote Blijdschap" door de reciteervereeniging „Ora et Labora" Uitgebeeld werd het leven van Hollandsche jongens, die, ook bij him te werkstelling in Duitschland, zich het Evangelie niet schaamden. Medewerking verleende een kwartet, be staande uit mej. W. Liesveld, sopraan, mej. Janny Verloop, sopraan, Cathr. v. Duyn, viool, en de heer Th. Brussee, bas. De avond werd besloten met een prachtig tableau, waarbij de heer J. G. Barendsma het lied van de 18 dood en declameerde. Het was een zeer geslaagde avond, die zeker beantwoordde aan het doel, de jeugd op ge paste wijze de Chr. feestdagen te doen door brengen. In de kapel waren alle Ned. Herv. jeugd vereenigingen o-l.v. ds C. A. v. Harten bijeen om in een eenigszins feestelijk samen zijn het winterseizoen te sluiten. Na opening door den voorzitter en een toespraak door den secr., den heer R. Varkevisser bracht een kwartet, bestaande uit de dames W. Liesveld, Jannie Verloop (sopranen), Cath. Verduyn (viool) en Th. Brussee (bas) enkele liederen ten gehoore. Hierna werd gespeeld het stü\: „Groote Blijdschap" spelende in de bezettingstijd, waarna een tableau, waarbij de heer J. G. Barendsma declameerde het bekende verzetsgedicht „De achttien dooden" werd opgevoerd. Nadat ds Van Harten nog medegedeeld had, dat in den afgeloopen win ter de jongens voor de zending de somma van f591.09 hadden gecollecteerd, werd deze mooie avond gesloten. Onder leiding van dr L. Borleffs werd in de stampvolle Oranjezaal van het Jeugdhuis de eerste vergadering gehouden van de .Stichting tot behartiging der belangen van oorlogsgeteisterden Katwijk". Enkele maan den geleden hadden enkele heeren het ini tiatief genomen om voor de reeds landelijk bestaande Stichting een afdeeling Katwijk op te richten. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat vele oorlogsgedupeerden on tevreden zijn over den afloop van de schade regeling. Wat betreft het opbouwplan stelde spr. de vraag: „Is er wel voldoende reke ning gehouden met gedupeerden?" De Stich ting is nu opgeridht om de belangen van de gedupeerden te behartigen. Hierna kreeg het woord de heer Merx uit Nijmegen. Met oorlogsgeteisterden is een probleem aangesneden, dat ruim een mil- lioen landgenooten bezig houdt. De vraag is nu: Hoe zal schadevergoeding plaats vinden? Van de zijde der regeering wordt deze ma terie niet gezien als een algemeen belang, daar het een belang is van ongeveer 10 der bevolknig. Een bijdrage, dus niet vol ledig. Plicht van rechtvaardigheid is echter volledige vergoeding. De vergoedingsbasis 1940 ligt op een derde van de waarde van vandaag. Wij eischen volledige schadever goeding, er moet een weg gevonden wor den om de schade over het heele volk uit te smeren. We vragen alleen om vergoeding van schade, die te vergoeden is. Het is daarom ook onbillijk, dat we de geleden schade grootendeels alleen moeten dragen, omdat wij, geteisterden, meehelpen voor het herstel in het on geteisterde gebied, omdat het niet geteisterde gebied meer in staat is om op te bouwen, dan in geteisterde plaatsen. Ons doel zal zijn druk uitoefenen op de regeering en druk uitoefenen op diegenen, die niet gedupeerd zijn. Op deze met aandacht aangehoorde rede volgde een zeer uitvoerige gedachtenwisse- ling. Aandacht verdienen een paar zaken. Is er iets bekend over de schadeloosstel ling in Engeland? De Engelsche regeering streeft naar volledige vervanging van het geen de gedupeerden verloren. Voorts kwamen ter sprake de wederopbouw- piannen. Wie heeft in deze de bevoegdheid: de wederopbouw of het gemeentebestuur? Wat betreft het onteigeningsplan, dit is een zaak van de gemeente, terwijl het weder- opbouwplan buiten de bevoegdheid van het gemeentebestuur ligt. De gemeenteraad is bevoegd de wenschen der burgerij ter ken nis te brengen van wederopbouw, welke heeft te beslissen Besloten werd door verschillende gedu peerden uit alle deelen van het dorp een gezamenlijk rapport in te dienen te bevoeg- der plaatse om alsnog de bezwaren, die deze menschen tegen het plan in zijn huldigen vorm hebben, kenbaar te maken. KATWIJK a. d. RIJN. Bekend gemaakt werd, dat er gelegen heid bestaat voor herijk van maten en ge wichten in 't gebouw van de J V., Rijnstraat 37: Maandag 3 Juni 9.20—12 en 13—16 uur; Dinsdag 4 Juni 9.3012 en 1315 uur. Maandagavond, 8 uur, vergadert de A.R Kiesvereeniging in de zaal achter de Geref. Kerk. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van de candidatenlijst voor de ajs. gemeenteraads verkiezing. De leerlingen van de hoogste klassen der Chr. UI.O. school alhier speelden op het Quick Boys-terrein enkele handbalwedstrijden tegen leerlingen van een Chr. UX.O. te Leiden. Het waren aantrekkelijke wedstrijden, waar bij soms aardig samenspelwerd vertoond. De uitslagen waren: 1ste groep KatwijkLeiden 36; 2de groep KatwijkLeiden 43 en 3e groep (meisjes) KatwijkLeiden 80. A.s. Woensdag zullen de Kat wij kers een tegenbe zoek brengen aan Leiden. LIS SE. Het was Maandagmiddag in de „Nach tegaal" een ongewone drukte in verband met de herdenking van een viertal jubilea van personen ,die verbonden zijn aan de zaak van de firma C. Schrama Az. te Lisse. Een der firmanten, de heer P. Schrama, nu be- Sport en Wedstrijden Een 3e kl. KNVB voor Zaterdag middagclubs op komst Plannen in vergevorderd stadium. In een artikel in de „Sportkroniek" van de hand van Kuiphok merkt deze op dat he Zaterdagmiddag-voetbal geen doodloopend straatje maar een flinke verkeersweg is. De 4de klasse K.N.V.B die gevormd wordt doof afdeelingen te Leiden Den Haag Rotter dam en Dordrecht, floreert en er besaan plan nen (ze zijn reeds in een vergevorderd sta dium) om in he komende seizoen een derde klasse in te stellen. Men wil hiertoe komen, door de kampioenen der afd. en ook in het eer ste seizoen waarschijnlijk de nummers 2 van de ranglijsten te laten promoveeren om de 3de klasse voltallig te maken. Wie onderaan ein digt, degradeert. Voorts is er een keuze-commissie voor het Zaterdagmiddag-voetbal ingesteld, wat be langrijk is voor de samenstelling der vertegen woordigende elftallen. Deze keuze-commissie heef al direc tot taak gekregen om een weste lijk elftal samen e stellen, dat in he najaar een jubileum-wedsrijd gaa spelen tegen het vertegenwoordigend elftal van de afd. Zwolle Haag^elie SpoorwegenLeidsche Spoorwegen Woensdagavond speelde in Den Haag het Haagsche Spoorwegelftal tegen het Leidsche Spoorwegelftal. Voor de rust, die met den stand 00 inging, wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Na de rust kwam tot tweemaal toe de midvoor van de Hagenaars alleen voor keeper Koet, maar deze hield den bal er schitterend uit. Leiden deed het beter en maakte 3 goals achter elkaar. Met een 30 overwinning voor de Leidenaars kwam het einde. KORFBAL. Pernix boekt successen bij de K.V.S.- seriewedstrijden. Bij de door K.V.S. te Scheveningen op kleine schaal georganiseerde serie wedstrij den heeft Pernix weer succesen geboekt. De sterke Pernix I/n combinatie wist door haar 4 wedstrijden te winnen als nummer I te eindigen. Zij won daardoor den K.V.S.- wimpel, die nu voor een jaar in het bezit van Pernix is. De Pemix H/IH combinatie deed het niet minder en won in de 2de klasse eveneens den eersten prijs. Van de wedstrijden won zij er 2 en speelde er 1 gelijk. Dit twaalftal schoot wel zeer uit de slof in den wedstrijd tegen Wordt Kwiek uit Uithoorn, dat na 30 min. spelen met 50 werd geslagen. Pernix IV moest ki de derde klasse de eer aan eeti ander laten. Met 2 punten uit 4 wedstrijden eindigde het op de laatste plaats Hier won VEO IH uit Voorburg den eersten prüs niet 6 punten uit wedstrijden. drijfsleider, de boekhouder, de heer T. van Werkhoven en de beide vertegenwoordigers, de heeren J. van der Aart en J. van der Valk, vierden het feit, dat zij gedurende 25 jaar aan deze zaak verbonden waren. Des middags hebben zeer velen op een receptie van hun belangstelling blijk gegeven, niet alleen uit den kring van zakenrelaties, doch ook uit de gemeente zelf kwamen velen de jubilarissen complimenteeren. Na de recep tie werd in de groote zaal een diner gege ven, waaraan de jubilarissen met familie leden en de overige leden van het personeel aanzaten, terwijl het verdere van den avond in een gezellige stemming werd doorge bracht. Het moet voor mevrouw Schrama, weduwe van den stichter van dit bedrijf, wijlen den heer C. Schrama, een buitenge woon genoegen zijn om het werk van haar man, met noeste vlijt en ijver begonnen, met zooveel succes bekroond te zien. Wij vernemen, dat het monument voor de gesneuvelden uit onze gemeente spoedig door het permanente monument zal worden vervangen. Men hoopt op 31 Aug. a.s. het monument gereed te hebben. Het comité voor uitzending van zwakke kinderen naar buiten is wederom opgericht. Voor deze uitzending komen in aanmerking kinderen die niet tuberculeus zijn en ten minste 1 jaar de school bezocht hebben. Het comité is als volgt samengesteld: dr Th. Ruys Jr., voorz.; ds A. Ponstein, 2e voorz.; L. Bunt, secr.; W. P. de Jonge, perrn.; mevr. H. v. d. Zaal-Franssen, mej. H. J. Minder- man, mej. E Mulder, mej. A- J- Talens, L. Boot, dr A. J. Duymaer van Twist, G. Kroon, J. v. d. Lely. Aanvragen kunnen worden ingediend bij den heer L. Bunt voor 9 Juni as., adres: Kanaalstraat 88. Het comité hoopt op den steun van velen door een contributiebedrag te willen geven van fl per jaar. Ongetwij feld zal men gaarne voor dit mooie sociale werk een steentje willen bijdragen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 4 uur, ds A. Ponstein. Ger. Gem. 10 uur en 4 uur, ds A. Ver hagen, (H.A. en Dankz.) Oud Geref. Gem. 9.30 en 3 uur Lees- dienst. Met ingang van 1 Juni is ter uitbreiding van het aantal belastingambtenaren be noemd, de heer G. Kracht van Sneek. SASSENHEIM. Door de buurt ver eeni ging D.V.V. zullen op Woensdag en Donderdag as., telkens na den middag, kinder-volksspelen worden ge houden. Onze plaatsgenoot J. C. Schrama is bij de Provinciale Statenverkiezing tot lid van dit college verkozen. Hij behoort tot de K.V.P. Op het zangconcours te Wassenaar wist de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" een 2den prijs te behalen. Dr J. M. v. Nes zal den Zondagsdienst der doktoren waarnemen. VOORSCHOTEN Onder voorzitterschap van burgemeester Van der Hoeven kwam de raad in openbare zitting bijeen, waarin de beëdiging plaats vond van den heer J. de Bres tot gemeente secretaris. Nadat de heer De Bres de ver- eischte eeden had afgelegd is deze op harte lijke wijze door den burgemeester toege sproken. Bij het voorstel van B. en W. tot aanvul ling van de Alg. Politieverordening, ontwik kelde de heer Hoogwerff Kroon eenige be zwaren, welke door den voorzitter werden weerlegd, waarna het voorstel z.h.st. werd aangenomen. Voor den bouw van 20 arbeiderswoningen in de Nieuw-Voordorpstraat werd een cre- diet gevoteerd van f 250.000.terwijl het crediet voor den bouw van 8 arbeiderswo ningen in de Stadwijkstraat werd verhoogd van f 76.000.op f 88.320.Nadat een comp- tabiliteitsbesluit was genomen, sprak de voor zitter woorden van dank tot den wnd. secre taris, den heer Aten, waarbij wethouder Vi- veen zich aansloot. De dienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr. van der Stoel, Veursche- weg 18, tel. 356. De Christ. Film Actie zal Woensdag avond om 16.30 en 20 uur in het gebouw voor Christ. Belangen, draaien de film „Toendra". De Vereeniging Onderling Hulpbetoon houdt Donderdag 20 Juni a.s. om 20 uur een belangrijke ledenvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. C.K.C. T.O.P. Een droeve morgen maakt een blijden dag. Ook dit heeft de Chr. Korfbalclub T.O.P. op Hemelvaartsdag ervaren. In den morgen vertrok men met ruim 4 twaalftallen per vrachtauto naar Ede. Het vertrek ging ge paard met een druilerig regentje, maar dit deed niets af van de vroolijke stemming Later werd het weer beter en te Ede kon men zich vermaken met veel bondsvrienden en vriendinnen uit het geheele land. Zeer voldaan werd de terugreis aanvaard met een succes van T.O.P. HI en IV, die een 2den prijs wiet te behalen. O, die gendarmes Het was Donderdag bij het Antwerp- Stadion te Antwerpen een gezellige drukte. Bussen en auto's in lange rijen reden maar aan en de Belgische gendar mes gaven welluidende wijsjes op hun fluit ten beste en zwaaiden en wenkten ziah moe. In al die drukte arriveerde het Nederlandsche riftal. Terwijl de overige spelers en officials naar binnen gingen, bleven Drager, v. d. Linden en v. Raalte, resp. onze linksbuiten, linksback en re serve-keeper nog even voor het hek staan keuvelen. Toen gebeurde het. Bij het naar binnen willen gaan werd v. d. Linden en v. Raalte de toegang ontzegd en of zij al zeide spelers te zijn, het baatte niet. V. d. Linden, zenuwachtig voor de Big match, wilde reeds een gevecht op da vuist beginnen, maar werd hierin door persfotografen verhinderd. Tot hun geluk arriveerden er een paar Belgische voetbal-officials, maar anders.... O, die gendarmes l OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEID S CHEN SCHAAKBOND. Woensdagavond werd in. een der zalen van het Gebouw voor Chr. Belangen aan de Oude Vest de laatste ronde van dezen wed strijd gespeeld. Allereerst moge hier worden vermeld, dat deze zaal voor dit doel in 't bijzonder geschikt is, dit in tegenstelling met de andere lokaliteiten waarin de wed strijdleiding de vorige ronden, heeft doen verspelen. Tot een beslissing is het in deze laatste ronde nog niet gekomen. Demmendal (met 4*2 p.) speelde tegen Orbaan (4 p.). De winnaar zou dus kampioen zijn, want van Gelder, die ook nog 5 punten zou kunnen halen, heeft in zijn afgebroken partij tegen Ba rke ma hoogstens remise. Orbaan verde digde zich Siciliaansch en kreeg aanvanke lijk 't iets betere speL Toch bleef het even wicht bewaard. Gezien het belang voor bed- WAJANG POERWO de kunst van den dalang. Op Java is het wajang-spel wel zeer populair. Iedere Javaan, groot of klein, arm of rijk, kent de figuren die uitgebeeld worden. Van heinde en verre komt men om te genieten van de kunst van den dalang of wajang-vertooner. Er bestaan tal van soorten wajang, het oude scha duwspel op zeil geprojecteerd, maar ook het spel met levende acteurs. Doch alle wajang-spelen hebben een diepe strekking en geven het leven weer in al zijn rijke schakeeringen. Het volle, werkelijke leven ken nen wij nu ook weer in ons vader land. Het leven met al zijn vreugden en zorgen. Zorgen ook voor de huisvrouw. Wat prettig, dat die zorgen zoo verlicht worden door De Gruyter. Niet alleen betere waar, maar weer net als vroeger tien pro cent korting. Ja, dat zijn dingen waar men wat aan heeft in het leven. Dat is de kun9t van De Gruyter» (Ing. Med.) Is Uw Radio defect? Bel 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.O. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug betrouwbaar vakkundig (Ing. Med.) Gehuwde ambtenaressen worden ontslagen Met ingang van 1 Juli a.s. Naar de Nieuwe Leidsche Cou rant verneemt zullen de gehuwde ambte naressen, werkzaam op de Departementen, na 1 Juli 1946 den dienst moeten verlaten. Indien zij voor de juiste uitoefening van den dienst onmisbaar zijn, kunnen zij tot 1 Januari 1947 aanblijven. De ongehuwde ambtenaressen, die voorne mens zijn binnenkort te trouwen, zullen den dienst 14 dagen na haar huwelijk moeten verlaten. LANDWACHTER TER DOOD VEROORDEELD EN MATROOS KRIJGT 15 JAAR. Het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde gistermorgen den landwachter G. C. v. Wessum tot de doodstraf met een advies tot gratie-verleening. Zekere A. H. Baegen, die naar de „Kriegs- marine" was gegaan, kreeg 15 jaar. VERHOOGING VAN OPCENTEN OP DE GRONDBELASTING IN ZUID-BOLLAND. Bij besluit van Gedep. Staten van Zuid- Holland van 15 Mei j.l. is afgekondigd hun besluit tot vaststelling van een verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting, waardoor zoowel voor de ge bouwde als voor de ongebouwde eigendom men jaarlijks vijftig opcenten worden ge heven. Op 83-jar. leeftijd is Dinsdag te West- zaan overleden mevr. J. Ligthart-Lion Cachet weduwe van den peedagoog Jan Ligthart. Naar de „Volkskrant" meldt, heeft de Re geering der Ver. Staten voor een halfjaar het vervoer uit Europa van zeer jonge kin deren verboden, i v.m. het feit, dat op het oorlogsbruidenschip „Zebulan Vauce" 8 babys zijn gestorven M.i.v. 4 Juli zullen Eindhoven (vliegveld Welschap) en Zuid-Limburg (vliegveld Beek) rechtstreeks in het internationale luchtver keer worden opgenomen en wel door een dagelij kschen dienst op Londen. de spelers bij deze partij, werd door hen zeer omzichtig gespeeld, mede waardoor bei den in tijdnood geraakten. Tenslotte werd de partij afgebroken in een remise-achtige stelling. Wordt deze partij inderdaad remise dan is Demmendal kampioentenminste wanneer Barkema tegen van Gelder geen fouten maakt. Zooals dus reeds gezegd: een beslissing is nog niet gevallen. De beide andere partijen, n 1. die tusschen Koevoet en v. d. Berg en die tusschen Kanbier en van der Nat waren voor den uitslag vaal geen belang meer. Misschien juist daardoor waren ze beiden zeer levendig. In dé Itali- aansche partij Koevoetv. d. Berg ontstond na wits 33ste zet de volgende stelling: Wit: Kh2, Tdl, Pf5, Pg3. pi, a4, b5, c6. e4, g2, h3. Zwart: Ke6, Ta8, Lc8, Lc5, pi, b6, eö, f®, f7, h6. Er volgde: 34. Ta8xa4; 35. Pg3h5, Lc5— f8. 36. Tdld6f en mat na Lxd6 door Pg7. De partij Kanbier (wit)van der Nat (zw.) verliep aldus: 1. d4, Pf6; 2. c4, e5; 3. die5:, Fe4; 4. e3, Pc6; 5. Pf3, Lb4t; 6. Pbd2, di5; 7. ed6 e.p., Dd6; 8 a3. Ld2:; 9. Fd2:, Pc5; 10. Dc2, Pe5; 11. Le2, Pd3t; 12. Ld3:, Pd3:t; 13. Ke2, Lf5; 14. Dc3, 0 0 0; 15. Pf3, The8; 16. Ld2, Pf4f; 17. Kdl, Pg2:; 18. Pd4, Le4; 19. f3. c5; 20. Pb5, Lf3t; 21. Kcl, Db6; 22. Dg7:, Pe3:; 23. Tel. Pc4:; 24. Te8:, Te8:; 25. Df7:, Db5: en wit gaf op. DAMMEN Hieronder volgen de uitslagen van de Kat- wijksche Damclub K.D.C. over de 7de Ronde van den derden Bekerwedstrijd: Groep I: J. FrikeA. A. Vooijs 20. J. Frike No. 1 geworden van Groep I. Groep II: Am v. BeelenG. Varkevisser 0—2; W. BöttcherB. v. d. Kamp 0—2; J. Eek C. Zandbergen 20. Uitgestelde partijen;: W. BöttcherJ. v. Eek 20; C. ZandbergenW. Böttcher 02; J. v. EekC. Zandbergen 20; G. Varkevis serB. v. d. Kamp 02. Hiermede is W. Böttcher No. 1 geworden van Groep n. Groep HI: C. de RuiterA. Kuijt 20; C. van DijkJ. Booraard 2—0, zooda C. de Ruiter No. 1 is geworden van Groep Hl. In de finale om den Beker moeten nu spe len, J. Frike, W. Böttcher en C. de Ruiter. TENNIS. De L.T.C. „De Munnik" heeft met twee teams ingeschreven voor de Districts-Zater- dagmicLdagcompetitie afd. Den Haag. A.s. Zaterdag speelt het eerste team thuis tegen Park Marlot I uit Den Haag, terwijl het tweede team op dien dag een bezoek aan Junior I in Delft zal brengen. WATERPOLO. Woensdagmorgen speelde een poloteam van de Leidsche Spoorwegmannen tegen een ze vental van de Leidsche Studenten. De stu* denten wonnen met 3—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8