Groote ongerustheid bij de melkveehouders NIEUWE EEIDSCFTE COURANT 9 ZATERDAG 1 JUNI 194# Stadsnieuws Installatie van burgemeester jlir mr F. H. v. Kinschot In een bijzondere raadsvergadering op Maandag 17 Juni a.s. Naar de Nieuwe Leidsche Courant verneemt zal jhr. mr. F. H. van Kinschot, Za terdagmiddag 15 Juni afscheid nemen als bur- gemeeser van Alkmaar waarna Maandag 17 Juni a.s. in een bijzondere gemeenteraadsver gadering welke om 2 uur aanvangt de instal latie van den nieuwen burgemeeser van de Sleutelstad zal plaats hebben. Burgemeester van Kinschot die belijdend lid is van de Ned. Herv. Kerk is niet bij een poli tieke partij aangesloten. Hedenmorgen heeft burgemeester van Kin schot wiens oudste zoon aan de Leidsche uni versiteit studeert, op doorrreis naar Den Haag korten ijd in Leiden vertoefd, teneinde zijn zoon af te halen er bijwoning van de begra fenis van de moeder van den burgemeester, wier soffelijk overschot om 10 uur op „Nieuw Eyk en Duinen" ter aarde is besteld. Het verlies der N.Z.H. in 1945 bedroeg f 2 millioen Het bedrijf wordt thans geëxpoiteerd door de E.S.M. In het jaarverslag van de NZHTM in li quidatie (Blauwe Tram) wordt allereerst een woord van nagedachtenis gewijd aan wijlen mr dr G. v. d. Meulen, die als commissaris der Mij. veel diensten aan haar heeft be wezen. In de vac. van wijlen den heer H. M. van Bemmelen werd geen nieuwe commissaris gekozen, terwijl ir W. Hupkes als zoodanig werd gekozen. Gememoreerd wordt het besluit tot ontbin ding der NZH met ingang van 1 Jan. 1946, aangezien de ESM als houdster van het overgroote deel van de aandeelen der doch terondernemingen zelf de exploitatie van de diverse lijnen ter hand heeft genomen, waar door tevens de exploitatie-overeenkomsten met de ESM, ENET, MET. NHT en TNHT zijn opgezegd. Het aantal personeelsleden bedroeg op 31 Dec. 1945, 1226. In Aug. 1945 werd een „So ciale Verzorgingsdienst" ingesteld, welke tot taak heeft de bedrijfsleiding bij te staan in het streven, zooveel mogelijk in de nooden van het personeel te voorzien. Ingevolge het advies van de zuiverings-commissies werden 17 leden van het personeel ontslagen en 3 teruggesteld, terwijl aan 107 leden een be tuiging van ernstige ontevredenheid werd uitgereikt. Wegens arrestatie en Duitsch dienstverband werden 10 personeelsleden ont slagen. Inzake het vervoer wordt herinnerd aan het weder in bedrijf nemen van de tramlij nen na de Bevrijding, waarbij tal van moei lijkheden moesten worden overwonnen. Aan gezien geen wagens werden weggevoerd, was het mogelijk het normale aantal rijtuigen in gebruik te stellen en de magazijnvoorraden waren dusdanig, dat een ongestoorde be drijfsvoering mogelijk was. Van de 25 gevor derde autobussen werden er 14 terug ontvan gen. De herstellingen aan het materieel zijn door het gebrek aan goed materiaal infe rieur en zullen leiden tot meer storingen en duurder onderhoud. Indien het in den loop van 1946 niet mogelijk wordt op groote schaal materialen te bestellen, zijn moeilijkheden ten aanzien van de voor de veiligheid ver- eiochte instandhouding van de banen niet te vermijden. Het aantal per boot en tram vervoerde reizigers bedroeg 17.449.000 met een opbrengst van f 2.892.000,terwijl de opbrengst van abonnementen en weekkaarten f 661.100 was. De totale ontvangsten met inbegrip van mi litair- en extra vervoer, beliepen een bedrag van f3.566.200. De exploitatierekening wijst een nadeelig saldo aan van f 1.316.809,01% en het bedrijfs verlies bedraagt na verrekening van rente, afschrijvingen, enz. f 1.902.987,81 Met in begrip van de verliezen van vorige jaren is het verliessaldo thans f 2.005.691,63%, hetwelk werd overgebracht naar de nieuwe rekening. Het aandeelenkapitaal bedraagt f 2.500.000, waarvan niet uitgegeven f 1.000.000.De ba lans sluit met een eindsaldo ten bedrage van f 11.039.932,80%. De posrt debiteuren oorlogs schade wijst aan een bedrag van f 3.689.461,24. ZENPINGSMIDDAG IN DE HOOGL. KERK Op Tweeden Pinksterdag wordt des mid dags in de Hooglandsche Kerk een regionale Zendingssamenkomst gehouden vanwege de Hulpvereeniging te Leiden van den Geref. Zendingsbond, welke bedoeld is voor de ge- heele omgeving van de Sleutelstad. Na het openingswoord van den voorzitter, ds M. Ottevanger, zullen als sprekers optre den ds M. v d. Ent Braat uit Montfoort, ds W. Vroegindewey uit Waddinxveen en ds J. G. van Ieperen uit Katwijk aan Zee. De sa menkomst vangt aan om 2.30 uur en de toe gang is vrij. Gedenkplaat in het Stadhuis onthuld Ter nagedachtenis aan de gevallen ambtenaren Kiljan en De Vries. In het Stadhuis had gisteren de onthulling plaats van een gedenkplaat ter nagedachtenis van de ambtenaren C. Kiljan en C. de Vries, die tijdens den oorlog hun leven voor het Vaderland lieten. Vooraf sprak de directeur der Gemeente werken, ir D. Boogeerd, enkele woorden tot de familieleden van de slachtoffers en sphetste in het kort het werk van beide overledenen. De heer Kiljan werd in 1027 als hoofd opzichter aangesteld en fungeerde als chef van de bestrating- ,n rioleeringsdienst. Tijdens den oorlog verleende hij onderdak aan Joden en onderduikers, maar door ver raad werd hij op den 2den Mei 1944 gevan gen genomen en naar Rotterdam en later naar Vught gevoerd. Op Dollen Dinsdag ging hij op transport naar Neuengamme, waar hij op 27 Jan. 1945 aan t.b.c. is overleden. De heer de Vries kwam in 1936 op de afd. boekhouding gemeentewerken. Na den oproep voor den arbeidsinzet in 1944, dook hij onder en gaf hij zich geheel aan het ondergrond- sche werk Als radio-technisoh-amateur hield hij om. contact met onze Regeering in Lon den, toen hij in Bre'da bij een bepaalde groep was ingedeeld. Ook heeft hij nog plannen gehad om zijn collega Kiljan, die toen in Vught zat, te bevrijden, wat hij evenwel niet heeft kunnen uitvoeren. Den 4den October 1944 werd het bosch- wachtershuis te Breda, waar hij met enkele anderen van zijn groep verblijf hield, door 200 Duitschers omsingeld en na een heftige strijd, waarbij vele slachtoffers werden ge maakt, werd de Vries gevangen genomen en den volgenden dag gefusilleerd. Na de rede van dr Boogerd begaf men zich naar de hal op de 3de étage, waar de moeder van de Vries en de dochter van Kiljan de bronzen gedenkplaat onthulden. Zij bevat de inscriptie: „Zij vielen door 's vijands hand". Vredesduiven zijn aangebracht boven het wapen van Leiden, terwijl ter weerszijden de namen der slachtoffers staan vermeld. Op 6 Juni a.s. herdenkt de heer K. Pa ling den dag, waarop hij vóór 40 jaar als tüjmmerman werd aangesteld door het Ned Herv. Kerkgenootschap. De heer Paling be kleedt thans de functie van wnd. opzichter over de Leidsche kerkgebouwen en begraaf plaatsen. Dokterstelefoon Met ingang van heden, 1 Juni, treedt hier ter stede ten behoeve van het publiek een dokterstelefoon in werking. Deze dienst wordt ingesteld door de te Leiden en omgeving (Oegstgeest, Warmond, Voorschoten, Rijnsburg, Katwijk, Leiderdorp, Zoeterwoude en Sassenheim) practiseerende doktoren, in navolging van soortgelijke in stellingen zooals deze in de grootere steden (Amsterdam, Den Haag en Rotterdam) reeds bestaan. De bedoeling is de patiënten be hulpzaam te zijn in hun pogingen om hun behandelenden geneesheer te bereiken. Mocht het woonhuis van een bepaalden dokter geen gehoor geven, dan kan men zich te allen tijde wenden tot de dokterstelefoon, die mee deelt, of deze dokter al of niet te bereiken is, en zoo ja, waar en op welke wijze. Bi- onbereikbaarheid verschaft de dokterstele foon raad voor het verkrijgen van een plaats vervanger. Vooral in spoedeisohende geval len kan dit van nut zijn. Bij de dokterstelefoon zal ook bekend zijn, welke doktoren den Zondagsdienst waar nemen, terwijl ook omtrent de apotheken te allen tijde kan worden geinformeerd, welke 'geopend en welke gesloten zijn. De dokterstelefoon functioneert dag en nacht en is te bereiken via een zeer gemak kelijk te onthouden telefoonnummer t.w.: 22222 5 x 2). Verder kan men inlichtingen verkrijgen omtrent dag, uur en plaats, waar de dok toren (huisartsen en specialisten) spreekuur houden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de dokterstelefoon géén medische adviezen ver strekt en van het publiek geen boodschap pen aanneemt om door te geven. Tuberculosebestrijding Men schrijft ons: De oorlog en de vijandelijke bezetting heb ben diepe sporen achtergelaten in ons land, veel, wat schoon was, is voor altijd vernield, en veel, wat goed was ons ontnomen, graf zerken en puinhoopen spreken een duidelijke taal en geestesontwrichting ontwaren wij orr ons heen. Veel zal nooit meer hersteld kunnen wor den, doch wat te herstellen is, verdient en eischt onze inspanning. Iedereen werke daaraan mede zooveel als hij vermag en daar, waar hij kan. Tot datgene wat onze aandacht en inspan ning vraagt, behoort de bestrijding der tu berculose, ook op dit terrein van onzen ge zondheidstoestand is door den oorlog en de bezetting veel, heel veel verloren gegaan en zwaar is ook hierin ons land getroffen. Stond Nederland voor den oorlog in de eerste rijen, waar het betrof de bestrijding der tubercu lose en de daarmede bereikte resultaten, thans toont het sterftecijfer bijna een ver dubbeling vergeleken met dat van den voor- oorlogschen tijd, ook hierin is Nederland een der meest getroffen landen. Maar laat daarom Nederland dat den naam heeft van vooraan te staan op het gebied van het her stel, ook in dit opzicht zijne reputatie hand haven en dat kan indien we daartoe willen medewerken, ieder op zijn manier, voor de meesten onzer is dit zeer eenvoudig. De be-' strijding der tuberculose heeft altijd de be langstelling en de sympathie der Nederlan ders gehad, het resultaat den voor den oor log gehouden collectes toonden dit duidelijk aan. Jarenlang is het ons Nederlanders niet mo gelijk geweest die belangstelling te toonen, thans kan dit weer geschieden en thans moet blijken, dat den belangstelling van vroeger niet verflauwd is, maar dat zij nog in zoo ruime mate bestaat, dat het een vreugde is in te halen, wat wij vijf jaren lang niet konden doen Wij hebben geweigerd onze bijdrage te ge ven aan ons opgedrongen instellingen, niet, omdat we niet gaarne wilden geven daar, waar lijden te verzachten was, maar, omdat we dit wilden doen op onze eigen wijze, in volle vrijheid, zooals we het altijd gedaan hadden, dit kunnen we nu weer doen en dus doen we het ook door Zaterdag a.s. 1 Juni een ruime bijdrage te geven aan de collecte in de bestrijding der tuberculose. Laat de bus niet tevergeefs worden aan geboden. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis, 10.30 u., ds de Wit. Geref. Minnehuis, Dond. 7 u., dhr. de Groot. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 u., ds Jansen. Geref. Gem., 10 en 5 uur ds Rijksen. Evang. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds Smit Duy- zentkunst. Eglise Wallone, 10.30 u., ds E. Michelin Mo- reau te Den Haag. Doopsgez. Gem., 10.30 u. dr M. de Boer te Vlissingen. Rem. Gem., 10.30 uur ds Mispelblom Beyer te R'dam. Vrijz. Herv. (Volkshuis), 10.30 uur, dr H. Faber te Schiedam; W. de Zwijgerkerk, 10.30 u. ds M. de Koning te Den Haag. Leger des Heils, 10 en 7 u., adj. Offenberg. Evang. Chr. Gem., 10 en 5.30 u. dhr H. v. d. Brink te Bloemendaal. Vrije Kath Gem. (Vreeswijkstr. 19), 10.30 •uur, dienst. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Mei 1946 ingelegd f 393.739.75 en terugbetaald f 448.034.83; ingeschreven zijn 237 nieuwe inleggers, terwijl 117 boekjes ge heel werden uitbetaald. Het tegoed der 23.902 inleggers bedroeg einde Mei 1946 f 14.611.190.60. 81 Spaarbusjes werden ter lediging aan geboden met een gezamenlijken inhoud van f 1619.34. Op de scholen werd gespaard f 204 471', NIEUWE HOOGLEERAREN DOEN HUN INTREDE. Op Vrijdag 7 Juni om 4 uur zal mr G. E. Langemeyer, benoemd tot b.g. hoogl., in de inleiding tot de rechtswetenschap, zijn ambt aanvaarden met een inaugureele rede in het groot-auditorium van het Academie gebouw. Hetzelfde zal geschieden op 14 Juni om 4 uur door mr J. E. Jonkers, benoemd tot gewoon hoogl. in het Ned.-Ind. straf recht en procesrecht en op Vrijdag 21 Juni om 4 uur door dr T. H. Milo, benoemd tot gewoon hoogl. in de geschiedenis van de Overzeesche Gebiedsdeelen en van het zee wezen. TEXELSCHE LAMMERMARKT Gisteren werd op het Veemarktterrein de Texelsche lammermarkt gehouden, waar bo vendien allerlei andere jonge dieren als big gen, geitjes, ganzen, kuikens en konijntjes ten verkoop waren uitgestald. Evenzoovele attracties voor de jeugd, die dan ook in groo- ten getale tegenwoordig was. De Kinder politie, met ruime assistentie, was echter ook aanwezig en hèeft 33 leerplichtige kinderen, die onder schooltijd op het marktterrein ver bleven, meegenomen en tenslotte bij de di verse schoolhoofden bezorgd. Het ligt in het voornemen der politie voortaan onverbiddelijk tegen iederen vorm van schoolverzuim op te treden, opdat zoo wel de kinderen, alsook de ouders beseffen, dat de bestaande Leerplichtwet gehandhaafd zal worden. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr Van Bockel, De Gaaff, Kors en Teeuwen. OEGSTGEEST. 1" de afgeloopen week werd bij de jachtwerf van den heer K., alhier, een zeil jacht ontvreemd ten nadeele van den heer S. uit Santpoort. De politie heeft de zaak in handen. Ten nadeele van de heeren S. en L., zijn in Duitsohland reep. hun rij- en num- merbewijzen van hun motorrijtuigen ont vreemd. Ten nadeele van de fam. H., is door insluiping in de woning een tasch ontvreemd met twee gouden ringen, terwijl er verder •verschillende gouden en zilveren sieraden zijn meegenomen. Men heeft het vermoeden dat de insluiper(s) in de woning bekend zijn. GEBOREN: Franciscus J. M., z. van G. M. Gribnau en J A. A. Boogmans; Wilhelmina M. C., d. van D. J. v. d. Putte en C. I. M. Brok ONDERTROUWD: P. J. Smit. 33 j. en J. M. Verhaar, 34 j.; J. J. Korbee. 26 j. en W. van Duivenboden. 26 j.; J. A. G. Delfos, 27 1. en S. M Ch. Woelders, 28 j. GETROUWD: H. Bink en P. Heeren.; C. H. Overduin en M. A. Giezen. OVERLEDEN: H. van Egmond, 67 j.; M. Pijnacker Hordij k-Frangois, 64 j.; A. G. WeviH, 60 j. VOORSCHOTEN In het Geb. voor Chr. Belangen werd een nationale film vertoond van de Alproch film stichting te Zeist. De film gaf een overzicht van de oorlogs jaren 19401945 o.a. de strijd in Oost-Indië, de slag op de Java-zee. de inval in Hollandia. de ontvangst van H.K.H. Prinses Juliana in West- Indië, de R.A.F. in actie, de invasie in Nor- mandië, Friesland in en na den oorlog, de Kon. Familie in Ottawa en het tuinfeest te Soestdijk. Het gesproken woord was slecht te verstaan. De film zelf gaf een goed beeld van wat door de Nederlanders in de jaren '40'45 in het bui tenland is verricht. We hopen, dat bij de film die over veertien dagen wordt vertoond, ook het geluid beer tot zijn recht zal komen. Iedreen, wiens tweede distributie-stam kaart als laatste cijfer zes draagt komt, mits hij/zij in Januari 1945 of later geen bon voor gewone of beroepsschoenen heeft ontvangen, in aanmerking voor een bon voor gewone schoenen. De uireiking van de bonnen heeft plaats in het Uitreikingslokaal, Treubstraat 9 op Maan dag 3 Juni a.s. van 9.30—12 uur voor de na men beginnende met A t/m G en van 1416 uur voor de namen H t/m L. Dinsdag 4 Juni a.s. van 9.3012 uur voor de namen M t/m T, en van 1416 uur voor de namen U t/m Z. Overgelegd moet worden de tweede Distribu tiestamkaart met het nieuwe inlegvell. Protestvergadering van de C. M. C. tegen den melkprijs In de Kleine Stadszaal te Leiden hield de Afdeeling „Leiden en Omstreken" van de Coöperatieve Me lkafzet - Cen t r a le G.A. dezer dagen een druk bezochte ledenvergadering, waarin besprekingen werden gevoerd over den door de Regeering vastgestelden melk prijs van 15 cent per Kg. De heer Verhaar uit Den Haag zette uit een, waarom deze prijs voor de melkvee houders onaanvaardbaar is. Steeds werd door deze Regeering aan elke ondernemer beta ling van den kostprijs plus een redelijk on- dernemersloon toegezegd. De C.M.C. heeft de afgeloopen maanden zelf kostprijs-bereke ningen gemaakt en kwam toen op een kalen kostprijs (zonder ondernemersloon) van 16.29 cent per Kg voor het geheele jaar. Het Landbouw-Economisch Instituut was eenige weken later gereed met haar kostprijsbere kening, maair kwam eveneens voor het Wes ten van ons land op een kalen kostprijs van ruim 16 cent. Niettemin heeft de Minister thans den melkprijs op 15 cent vastgesteld. Dit beteekent dus, dat de veehouders nog beneden den kostenden prijs zouden moeten leveren. Het bestuur van de Coöperatie heeft beslo ten in geen geval accoord te gaan met dezen melkprijs en zij zal geen middel onbeproefd laten om aan dit onrecht een einde te maken. De tijd is voorbij, aldus spr., dat de vee houders zich laten gebruiken als sluitstuk, d.w.z. dat de consument beschermd wordt en de marge van den handel veilig gesteld wordt, terwijl de boer genoegen moet nemen met het restant. Wij maken aanspraak op het recht, dat door die Regeering aan iederen Nederlandschen ondernemer is toegezegd: den kostprijs plus een zeer redelijk onderne mersloon. Het bestuur is van meening, dat Felle brand bij „Nooit Gedacht" te Alphen a/d Rijn Het vuur met acht stralen gebluscht Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in de asfalteerinrichting „Nooit Gedacht" van de firma Vos en Van Leeuwen, aan de Steekterweg te Alphen aan den Rijn. De brand is ontstaan, doordat een groote teer ton, waarin jutte werd gedrenkt, overkookte, waardoor de teer in den vuurhaard onder den ketel terecht kwam. Onmiddellijk sloegen de vlammen naar alle kanten uit en hoewel tien brandbluschapparaten in het vuur wer den leeggespoten, sloeg dit over naar de teerbakken en andere met teer behandelde materialen, zoodat dit deel van de fabriek weldra in lichter laaie stond. Een verstikkende rookzuil bemoeilijkte het blusschingswerk ten zeerste maar des ondanks wist de brandweer, onder leiding van ir J. D. J. Waardenburg, in ongeveer een uur tijds met acht stralen den brand te be dwingen. Het belendende magazijn en de omliggende woningen, welke aanvankelijk ernstig gevaar liepen, konden behouden blij ven. De fabriekshal met den zich daarin be vindenden inventaris brandde echter geheel uit. De schade wordt door verzekering ge- BEURS VAN AMSTERDAM Oft not medeged dooi de Vei voor den Effectenhandel I bieden, f laten. ged en bied t ged en lat~ S stopk. VRIJDAG 31 MEI 1946 Obligation A Fondsen 3TAATSLEENINGBN ad 110M PROVINCIALE EN GUL LEENINGEN VU IJOu fij?" f* L 1% 2* 101,4 108 Ra. 1 en 8 57 5^ 101 ioi O. gern le '37 314 inlA 102 HYPOTHEEKBANKEN Fr Or DA-VA 3 ioi ii «4 Hok. ser K. 344 iooV» loo't N Hyp a. B. S% 10144 lOlt R'dam Hyp 344 10046 10044 Werk» tal Buitenland N-w. N-Ara 3 126< 12844 Scheepverb Mij en E Nd Sch 3% 99 INDUSTRIEELS ONDER NEMINGEN Berg. Jurg.. 3% 101% 101% Lev Zeep 3% ioi%* 1G2 PETROLEUM Bataat 3% 101%* 02% SPOORWEGEN >—4 -37 3% M%* 68* TRAMWEGEN Sera Cb '30 8 36% 37 VOORL. GEN OBL1G AJt.U 8% 102 K» #...1*101% le k 1946 4 (m. b. t) 1940 4 (ra b. 1 1M1 4 1937 I 1938 (3%) I N W S Spaare 100 101% 101% 10? 102% 102* 102% 100 100* 101% 101* 84 101A 101% Nederl.-Indlë indue 1937 a 3 97% 97% BANK- EN CRED INST N. Bande lm# A 12* 124% (NDUSTR. ONDERN AANU A-K.OA 14 v BerkeJ A 115% Calve c v a 60' C. Sufkermfl 218 FokkerA 229 Lev. Br. c.v.a 64* Phü gmb A 307 PETROLEUM. Kon. Petroleum.. 379 69 8CHEEPVAART HoSl. Am Lijn. >37 1?8 KJIB.M N B 40 145%* Ned Scheepv O. 14346 147t Rotterd. Lloyd 144% 144%* Stv Mi1 Neder! 145 146* INDISCHE MI JEN a, A. V. A dam A 26»* 280 '18% 2?9t ent 3(4t Jav Cult. Mij A 1:5 1:9 N. I. Suiker U. A J30 129 Deld Batavia A 13' 126 Déld Mij C 137 135 Senembah MIJ A 133 129 Aandeelen BANK- EN CRED IN ST. Tw Bank s a A 135 13 N.W. H. B. a.b. A 6 J8 INDUSTRIEëN t. Gelder A 120 20 Int Beton A I4f* 50f Hoogov c.TJ 118* '25 Ned Gist A 331* 35 Ned Kabel A 255 60 Ntjma jfiO '80 R-D-M. A 255 260 Stokvis 144 45 Stork en co A1 7% Werksp. 8. A 173+ 73* Wilt Peyenoord i70t 1 Wyers' A 16O 65 ELECTR. EN GAS MIJEN A. N. I. Electa-. A Ned. Md. Gas A 121 12s HAND ELSOND ERN I. C. H. R'dama A 157 130* Linde Teves A 150%* 123 DIVERSEN Houth. W. Pont A 149 140* GELDKOERS. Prolongatie 3% ons een zomermelkprijs toekomt van VI cent per Kg en zij zal niet rusten, vóór en aleer dit bereikt is. Spr. besloot met den veehouders de ver zekering te geven, dat zij op het bestuur kunnen rekenen, maar hij vroeg, of het bestuur op haar leden kan rekenen. Door luid applaus toonde de vergadering dat de leden in de afd. „Leiden en Omstre ken" als één man achter het bestuur zullen blijven staan. VEEMARKT LEIDEN, 31 Mei. Fokstieren 17, slacht koeien 5, kalf- en melkkoeien 144, (laagste noteering 400, hoogste 700). Varekoeien aan tal 33 (laagste bod 275, hoogste 400). Vette koeien, aantal 100. De handel was vlug. Pin ken, 42 (laagste bod 180, hoogste 300), gras kalveren (laagste bod 90, hoogste 160), vette kalveren 3, nuchtere slachtkalveren 238. De handel was tam. Vette schapen 38, (laagste bod 60, hoogste 90), weideschapen 30 (laagste 30, hoogste 60), handel matig. Lammeren 4222 (laagste 18, hoogste 30) handel mat. Mestvarkens 35 (laagste 30, hoogste 45), big gen 749 (laagste 20, hoogste 30), handel zeer mak. Paarden 34 (laagste 300, hoogste 1300), handel tam. Veulen? 1. Bokken en geiten 107, (laagste 30, hoogste #0), handel tam. KAASMARKT LEIDEN, 31 Mei. Goudsche kaas, le srt^ prijs per 50 kg f 1.271.31; 2e srt. f 1.231.26; Leidsche kaas f 1.22%1.25%; Goudsche kaas aantal partijen 64 en van Leidsche kaas 7. De handel was flauw. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Amstelkerk, (uitr.) 30 v. Bordeaux n. Dakar? Ariadne, 29 v. Jaffa n. Beirouth; Ansyma, 29 te Oran; Gordias, 30 v. Huil n. West-Indië; Harcor, 29 v. Gothenburg; Isobel, 29 te Tam- pico; Jan Steen, 29 te Cuba; Java (uitr.) 29 te Southampton. Oranjefontein, 30 v. Durban n. East Londen: Randfontein, 29 v. Lor. Marques n. Beira; Stuyvesant, 29 v. Paramaribo n. Trinidad: Vulcanus 29 v. Lissabon n. A'dam. Prins Willem van Oranje, verte. begin Juni v. Montreal n. R'dam; Tasman, 30 v. Sydney n. Batavia; van Ruysdael, 31 v. Australië te Antwerpen; Govert Flinck, 30 v. B. Aires n. Nederland; Tjisadane, (uitr.) 28 v. Penamg; Kedoe, 17 v. R'dam te Panama City; Kota Baroe, (thuisr.) 31 v. Port Said; Sibajak, 31 v. Rdam te Batavia, vertr. 5/6 n. R'dam; Gerard Dou, 30 v. Curasao n. Noord Pacific; Kota Inten (thuisr.) 1/6 v.m. Gibraltar; Lek haven, 1 v. Cuba te R'dam; Prinses Mar griet, 31 v. Setubal n. R'dam; Noordwijk, 31 v. Lissabon n. Curasao; Aldebaran, 5/6 van Bahia te Amsterdam verwacht. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M). VARA. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Or# gel. 10.10 Cantate. 10 30 Poëzie. 10.50 Arnhem- sche Orkestver. AVRO. 12.00 Romancers. 12.40 Concert. 13.00 Nieuws. 13.15 Bandi Ba- logh. 14.30 Philh. Orkest. 16.30 Sport. 17.00 Cabaret. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.30 Ned. Strijdkr. IKOR. 19.00 Prot. Dienst. 20.00 Nieuws. 20.05 Muziekkorps. 21.00 Her sengymnastiek. 21.30 Metropole orkest. 22.30 Pierre Palla. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansorkeat. 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 M). KRO. 8.00 Nieuws. 8.30 Hoogmis. 9.30 Nieuws. IKOR. 10.00 Prot. Kerkdienst. NCRV. 11.15 Gewijde muziek KRO. 12.30 Vaudeville Orkest. 13.00 Nieuws. 13.40 Koor. 14.00 Trio. 15.00 Apologie. 15.55 Koor. 16.30 Zaekenlof. IKOR. Prot. Kerkdienst. NCRV. 18.15 Gewij de muziek. 19.30 Nieuws. 20.05 Kwartet. 20.50 Operette. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.30 Klaas van Beeck. 23.15 Gram. 24 00 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt Programma voor Hilversum I (301 M). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Orgel. 9.30 Strijkorkest. VPRO. 10 00 Morgenwijding. 10.20 Voor de zieken. 11.13 Strijkkwartet. 12.00 Ensemble. 12.35 Dansor- kest. 13.00 Nieuws. 13.15 Eddy Walis. 14.00 Piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.45 Kamermu ziek. 17.00 Musette. 18.00 Nieuws. 18.30 Ned, Strijdkr. 19.00 Harp. 20.00 Nieuws. 20.20 Ope ra. 21.10 Hoorspel. 21.50 Ramblers. 23.00 Nieuws. 23.15 5e symphonie Dvorak. 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 MX NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.50 Piano kwintet. 10.30 Morgendienst. 11.35 Zangreci tal. 12.05 Postillons. 13.00 Nieuws. 14 00 Voor jonge moeders. 14.20 Sextet. 15.40 Koor. 16.00 Bijbellezing. 17.00 NCRV-orkest. 18 00 En semble. 19.00 Nieuws. 19.40 Onder de lees- lamp. 20.00 Nieuws. 20.05 Gewijde muziek. 21.10 Orgel. 22.00 Nieuw». 23.15 Gram. 23.37 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7