De Hed. Brandweercorpsen ontmoeien elkaar Radio Westrik TRANSPORTBANDEN houten Carrierwielen NIEUWE LEID SC HE COURANT 6 ZATERDAG 25 MEI 19M Lofwaardig streven van Ver. van commandanten Naar aanleiding van de deze week gehou den kringwedstriiden tusschen de Brand weercorpsen van Leiden en omgeving heb ben wij een onderhoud gehad met den heer Rietdijk, voorheen commandant van de Luchtbeschermingsbrandweer, die ons over de te organiseeren wedririjden o.m. het vol gende mededeelde: Aangezien door de oprichting van de Ned. Vereeniging van Brandweercommandanten na de bevrijding van ons land zoovele vriendschappelijke contacten tusschen de di verse Brandweren zijn gelegd, was. naar de meening van het hoofdbestuur van deze ver eeniging thans de bodem rijp om over te gaan tot het houden van Brandweerwedstrij den in landelijk verband. Het houden van dergelijke wedstrijden is in een tijd als deze vérre van eenvoudig, maar een ieder die open oog heeft voor de belangen van het Brandweerwezen zal moe ten toegeven, dat faire en sportieve wedstrij den in nationaal verband enthousiastme en de liefde voor de Brandweer doen oplaaien, hetgeen uit den aard der zaak niet alleen met zioh mee zal brengen meer eenheid, maar eveneens een snellere en betere brandbe strijding over het geheele land. Daarom heeft het comité een beroep ge daan op eiken brandweerman en zijn volle medewerking gevraagd om deze wedstrijden, die op een dergelijke wijze nog nimmer zijn gehouden ten volle te doen slagen. De wedstrijd, die de Ned. Vereeniging van Brandweercommandanten zich voorstelt dit jaar te organiseeren. kan men verdeelen in drie gedeelten en wel in: a. Kringwedstrij den: b. afdeelingswedstrijden en c: Lande lijke wedstrijden. Onder krijgs wedstrijd en worden verstaan de wedstrijden tusschen de verschillende brand weren van een benaalden kring. Het gebied van een kring valt samen met geografische ligging van de kringen, die ingesteld zijn door de Rijksinspectie van het Brandweerwezen. Onder de afdeelingswedstrijden worden ver staan de wedstrijden tusschen de geplaatsten onder a. genoemd, die behooren tot dezelfde afdeeling. Het gebied van een afdeeling valt samen met de geografische oppervlakte van het district, eveneens ingesteld door de Rijks inspectie voor het Brand weer wezen. Onder geplaatsten moet men het volgende ver staan: Wanneer aan een kring wedstrijd 10 groepen of minder deelnemen, komt voor den afdeelingwedstrijd alleen de eerstgeplaatste van deze kringwedstrijden in aanmerking. Wanneer aan een kringwedstrijd 20 groepen of minder, doch meer dan 10 groepen deel- llit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Den candidatenlijst van de S. G. P. voor de Gemeenteraadsverkiezing ziet er als volgt uit: 1. C. Vonk, 2. G. Bergshoeff, 3. B. Ver geer, 4. Chr. v. Beek, 5. Th. van Braak. Van deze heeren heeft de heer Bergshoeff in vroeger jaren reeds zitting gehad in den raad. No. 3 is een Aarl.veensche candidaat. Onze plaatsgenoote mej. J. Boesveld slaagde aan de Dr v. d. Berg-Stichting te Noordwijk voor het eind-examen zwakzinni gen-verpleging Als deskundigen bij het mondeling exa men van de H.B.S. A, afd. van het Chr. Ly ceum, dat gehouden zal worden op 4, 5, 6 en 8 Juli a.s., zijn benoemd dr H. Leenmans, Den Haag, mr A J. v. Vrijberghe de Koningh, Den Haag en mej. dr A. P. Roose, Bussum. Als deskundigen bij het mondeling examen van de H.B.S. B, afd., dat gehouden zal wor den op 2229 Juni 1946 zijn benoemd: dr J. M. Faber, Amsterdam, dr J. Dankmayer, Oegstgeest en mevr. Verschuur-Smits, Oegst- geest. De gecommitteerden voor het mondeling examen van de Gymnasium afd. zijn: prof. dr B. A. v. Groningen, Leiden, prof. dr J. P. B Josselin de Jong, Oegstgeest. ir S. A. J. M. v. d. Velden te Breda. Deze examens zijn 2 en 3 Juli. Schriftelijk 1529 Juni te Leiden. HAZERSWOUDE. De Melkcontrolever. ,,De Vooruitgang" te Hazerswoude en omstreken houdt haar le denvergadering op Maandagavond 7 uur an Café Het Oude Raadhuis. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hoopt Dinsdagavond, 8 uur, een le denvergadering te houden in het Gymnastiek lokaal ter vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Aan een beperkt aantal personen wordt thans de gelegenheid geboden om geduren de dezen zomer als occuleerder ongeveer 6 weken in Engeland door te brengen. Reis kosten worden vergoed. Nadere inlichtingen verstrekt de heer D. v. d. Bosch, Roemer C. 18, Hazerswoude. KATWIJK AAN ZEE. In „Gasa Cara" had de C.H. kiesvereeni- fing een openbare vergadering belegd, die ©nder leiding stond van ds Bogers. Spreker van diezen avond was mr dr J. van Bruggen van Heemstede, over: sociale rechtvaardig heid. Spr. wees er op. dat er geen enkele reden is om naar de P. v. d. A. te gaan. Dit stuit bij den Christen op principieele bezwa ren en leidt tot groote spanningen. Het sociaal program van de C.H.U. van April 1940 is gebaeerd op soc. rechtvaardigheid en is het tegenovergestelde van: dat men zich om den naaste niet bekommert. We zullen ook in 1946 die richting inslaan. Voorop dient te staan, daar we in een totaal leeg geroofd land leven, onze sociale economi sche fimantieele politiek zoo te voeren, dat er geen inflatie komt. De arbeider, de kleine man wordt anders de dupe. Dit is niet kapi talistisch denken. Niemand kan er belangrijker over arbeid denken dan den Christen, daar het een ge bod Gods is. Iedere arbeid wordt door ons dan ook op hooge waarde geschat. Wij moe ten zorgen voor de voorbereiding tot de ar beid, het onderwijs sluite zoo spoedig mo gelijk aan. De arbeidende mensch in alle verhouding heeft onze zorg, wat betreft loon, regeling van ontslag, vacantie, arbeidsduur, de arbeid voor de gehuwde vrouw, de mid denstand. De sociale verzekerin, die voor zoover deze tdt heden ontstond, is louter het werk van rechtsche kabinetten en staat in het middel punt van de belangstelling. Spr. merkte hier bij op, dat juist van de vroegere linksche zijde (lib., S.D.A.P.) den tegenstand geko men was tegen de invaliditeitswet en de invoering van de ziektewet. De C.H. staat op het standpunt dat er door de maatschappij opgebouwd dient te worden en niet vanuit de Staat. Geen staats- almacht, maar een beperkte staatstaak, alleen daar waar particulier initiatief te kort schiet. Maandagavond 8 uur, zal in de Oranje zaal van het Jeugdhuis de eerste vergade ring gehouden worden van de „Stichting ter behartiging van de belangen van oorlogsge- telsterden Katwijk." Zooals men weet gaat het om een billijke regeling der schadever goeding. Naar wij vernemen zal Maandag de lijst der C.H. voor de gemeenteraadsverkiezing vastgesteld worden. In het Jeugdhuis heeft de ..Katwijksche Kunstkring" een kunstavond gehouden, die Als ^lnitlngsavond van. dit seizoen gold. li tagartelLing met vorige avonden, werd nemen, kunnen aan den afdeelingswedstrijd de twee eerst geplaatsten van den kringwed strijd deelnemen, voor 30 groepen 3 eerst geplaatsten, enz. b. Onder landelijke wedstrijden worden ver staan de wedstrijden tusschen de geplaatsten onder b. Dat wil zeggen, wanneer b.v. aan een afdeelingswedstrijd 5 groepen of minder deelnemen, komt voor den landelijken wed strijd alleen de eerstgeplaatste van deze af deelingswedstrijd in aanmerking, voor 10 groepen 2, enz. De wedstrijd zelf geschiedt in groepsver band. Een groep bestaat hoogstens uit 8 man schappen en een bevelvoerder. Minder is echter ook toegestaan. De leden moeten aan gesloten zijn bij een van overheidswege in gestelde brandweer of bedrijfsbrandweer, welke over een permanente brandweergroep en eigen materiaal moet beschikken. Een bepaalde brandweer mag hoogstens met 3 groepen uitkomen. De winnaar van den landelijken wedstrijd ontvangt een zilveren beker met opschrift, terwijl elk van de leden van de winnende groep een herinneringsdiploma ontvangt. De 2e, 3e, 4e en 5e groep ontvangen ieder even eens een beker. Met spanning zien de Brandweren uit Lei den en omgeving den uitslag van de afdee lingswedstrijden te Gouda tegemoet. Zooals wij reeds meldden, zullen de Brandweer corpsen uit Lisse en Leiden hier den kring Leiden en omgeving vertegenwoordigen. gemeester verklaren, dat op grond van een uitspraak van den chef van het kabinet van den Commissaris der Koningin in Z.-Hol land wijlen Burgemeester Brug voor reha bilitatie in aanmerking zou zijn gekomen. Voorts werd in deze vergadering de wnd. gemeente-ontvangerde heer C. Diseraad, beëedigd en werd besloten tegen 1 Juni 1947 de gemeenschappelijke regeling met de ge meenten Wouhrugge en Koudekerk, inzake het toezicht op de Volkshuisvesting en den dienst van Gemeentewerken op te zeggen. In ruime voorraad voorh.: Prima sorteering VOLVETTE BOERENKAAS EN PRIMA BELEGEN EDAMMERS van eerste klas zuivel (October 1945). „DE LANDBOUWER" VOORSTRAAT 36 KATWIJK AAN ZEE (Ingez. Med.) de avond geheel verzorgd door eigen leden. De heer S. H. van Eibergen sprak een kort openingswoord. Hierna hield de heer J. G. P. Bouman een causerie over de schil derkunst. Tot tweemaal toe zong mej. Janny Verloop (sopraan) enkele liederen, aan den piano begeleid door den heer A. W. C. Ver hees. Op kunstzinnige wijze declameerde ds B. van Ginkel „Verzetspoëzie" en na de pauze liederen over Liefde en Dood. Ten slotte vermelden we nog het prachtige pianospel van mevr. SteinzDrost. De voorzitter vertelde tenslotte nog enkele dingen over de toekomstplannen. De 5-jarige J. M. stak onvoorzichtig de straat over, waardoor hij werd aangereden en met ernstige bloedingen en een bekken verwonding naar het Aead. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Bij werkzaamheden op de terreinen van de Gasfabriek viel P*. V. v. Z. uit Delft van een hoogte van 25 m. uit de schoorsteen. Hij kwam terecht op een asbest dak, waar hij doorheen zakte. Dit brak zijn val. Nadat dr Cl. de eerste hulp verleend had werd v. Z. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Hier kon men alleen een gebroken pols con- stateeren - Predikbeurten: Geref. Gem. (Remise straat) 10 en 5 uur, ds Rijksen van Leiden; Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 uur, leesdienst. De Zondagsdienst doktoren wordt waar genomen door dr L. Borleffs. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens voor machinisten is geslaagd voor het diploma voor machinist op stoomzeevisschers- vaartuigen Klaas Ouwehand Tzm. Bij de aan de Visscherijschool gehouden examens voor motordrijver op zeevisschers>- vaartuigen zijn geslaagd: W. Krijgsman Hzn, Joh. Hoekman, Corn. v. Dijk Bzn, H. Mey- vogel Hzn, P. v. Duyvenvoorden, KI. Ouwe hand Tzn, Jan Kuyt Pzn, Nic. Schaap Czn, J. Jonker Hzn. H. v. Duyn Hzn, W. Sip Wzn, J. Hoek Jzn, T. Ouwehand Tzn, en M. Dul- fer Pzn. Rijksgedelegeerde bij deze examens was de heer v. Hempenius, oud-hoofd-off. v. d. Marinestoomvaartdienst en onder-voor zitter van de Examencommissie voor Koop vaardij machinisten te 's-Gravenhage. LEIDERDORP. De gemeenteraad van Leiderdorp kwam gisteren in een spoedvergadering bijeen. De waara.-burgemeester weth. J. Splinter deed na de opening mededeeldng van het zoo zeer besproken vraagstuk betreffende de rehabilitatie van wijlen burgemeester K. Brug. Deze rehabilitatie zou echter niet meer verstrekt worden, wegens het overlijden van den heer Brug. Wel kon de loco-Bur- LISSE. Het zal wel niet vaak voorkomen, dat niet minder dan vier personen in een zelfde zaak betrekkelijk zoo vlak op elkaar, hun zilve ren jubileum mogen herdenken. Dit is het geval bij de firma C. Schrama Azn., groothandel in boter, kaas, vet, vleeschwa- ren en Koloniale waren. Bij deze firma zijn den laatsten tijd vier personen „verzil verd". Wij willen deze vier jubilarissen in chronologische volgorde doorgeven: 2 Jan. 1945 was het 25 jaar geleden dat de heer T. van Werkhoven in dienst trad als boekhouder: op 1 Mei d.a.v. herdacht de heer P. Schrama het feit, dat hij aan de zaak verbonden werd, van welk bedrijf hij thans leider is; voorts waren een tweetal reizigers, nl. de heeren P. W. van der Valk te Haarlem en J. P. van der Aart, resp. op 1 Sept. 1945 en 1 Mei 1946 25 jaar in dienst. Aangezien het niet mogelijk was deze ju bilea op den juisten datum te vieren, heeft de firma besloten dit viervoudig jubileum gezamenlijk te herdenken en wel door het houden van een officieele receptie, welke zal plaats vinden in Café-Rest. „De Nachte gaal" te Lisse, Maandag a.s., van 46 uur. Predikbeurten Zondag 26 Mei. Chr. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds A. Ponstein, Geref. Ge meente 10 en 4 uur ds A. Verhagen, Oud- Geref. Gemeente 9.30 en 3 uur leesdienst. NOORDWIJK Op uitnoodiging van den Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Noordwijk, gaf de heer F. C. v. Dorp, declamator te Rotterdam, gis teren een voordrachtavond in de Geref. Kerk te Noordwijk aan Zee. De heer Van Dorp droeg verzetspoëzie voor uit het nieuw Ned. Liedboek, o.a. het lied der 18 dooden van Jan Campert, Ballade van de ter dood veroordeelden van Ygo Foppema, en ,,Ik sla de trom" van Jan Greshoff. Ook vertolkte de heer Van Dorp enkele taferee- len uit het leven van Willem van Oranje, en tenslotte enkele gedichten handelend over Rotterdam. De afd. Noordwijk kan op een zeer ge slaagden avond terugzien, niet het minst door de gevoelvolle en beschaafde manier van optreden van den heer Van Dorp. Gisteravond vergaderde de C.H. Kies- vereen. o.l.v. den heer E. L. de Witt in het Vereen.gebouw. Als spreker trad op mr J. J. R. Schmall, lid van de Tweede Kamer, die zijn vreugde uitsprak over den uitslag der verkiezingen, waardoor aangetoond werd dat ons volk Christelijk geregeerd wenscht te worden. Spr. wees vervolgens op het belang der verkiezing voor de Provinciale Staten. Deze kiezen niet alleen de Eerste Kamer, maar hebben als taak over 't besturen der pro vincie. Spr. stelde vervolgens vast, dat de z.g. doorbraak waarvan zooveel door de Partij van den Arbeid verwacht werd, mislukt is. Voor ons Chr. Hist, is in de P. v. d. A. geen plaats. Wij stellen ons onder de tucht van Gods woord, en dat doet de P. v. d. A. niet. Spr. constateerde met vreugde dat de samen- spreking met de Anti-Revolutionnairen be gonnen zijn. De C.H. willen, dat een nationaal kabinet gevormd wordt, maar het is niet on mogelijk dat een Roomsch-Rood kabinet zal worden samengesteld. Alle krachten zullen moeten worden ingespannen om ons land weer op de been te brengen, zoo besloot spr. SASSENHEIM Gisteravond vergaderde o.l.v. den heer J. Wiepkema de A.R. Kiesvereen. in het hotel ,,'t Bruine Paard". Voordat tot candidaatstel- ling voor den Gemeenteraad werd overge gaan, herdacht de voorz. wijlen den heer W. Warnaar, die bij de laatste Gemeenteraads verkiezing onze lijstaanvoerder was. Verder dat de heer H. v. Zonneveld zich niet meer voor een canditatuur beschikbaar stelt. De heer Van Zonneveld bedankte voor het ge noten vertrouwen en adviseerde leden voor den Raad te stemmen, die allereerst onze be ginselen kennen, maar ook materieele zaken kunnen beoordeelen. De candidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. A. Vogelaar, 2. A. H. Bergman, 3. Jac. Duindam, 4. F. Limburg, 5. G. Kruik, 6. E. Dijkstra, 7. D. Kruit, 8. H. L. Boter Jr., 9. C. Westerbeek, 10. C. v. d. Heiden. Tenslotte worden nog enkele zaken betr. de Statenverkiezing besproken. HET GOUDEN AMBACHT. Het werk van den meester: De meester. Hij was de verant* woordelijke beoefenaar van zijn ambacht. Hij was het die de zorg droeg voor de opleiding van zijn leerlingen en gezellen. Maar bovenal voor het aanzien, dat zijn ambacht genoot. Hoe toegewijd deden de ambachtslieden van eeuwen terug hun schoon handwerk. Met hoeveel liefde werkten zij aan beeldjes ol figuren die, hoog op onze oude torens en kathedralen, vrijwel door niemand worden gezien. Het was de liefde tot hun ambacht, tot de schepping hunner handen die hen dreef. De oude gilden bestaan nier meerj Maar goede vaklieden nog wel. Ook in onze moderne fabrieken. Nog altijd zijn er producten die ver edeld moeten worden. Nog altijd artikelen waarvan de bereiding de grootste zorg en vakmanschap ver* eischt. Toegewijde vaklieden met jarenlange ervaring zorgen bijvoor beeld dat alles wat de fabrieken van De Gruyter verlaat, en dat is hèèl wat, inderdaad béter is. Betere waar en bovendien tien procent korting. Ja, het oude ambacht is bij De Gruyter nog in eere. Enhetj is meesterwerk. (Ing. Med.) VOOR RADIO SERVICE naar Geversstraat 39 - Oegstgeest - Tel. 26608 (Ingez. Med.) worden zeer weinig gemaakt, veel minder dan rijwielbanden en de kwaliteit is van dien. aard, dat zij vanwege hun korten levensduur slechts geschikt zijn voor het achterwiel van Uw carrier. Gebruikt daarom voor de zijwielen met nieuwe naven. Dit loopt licht en U heeft geen last van lekke banden. ,HET CARRIER-HUIS" LEVENDAAL 76 LEIDEN TEL. 22962 (Ingez. Med.) NOORDWIJK. - De A.R. Kiesvereen. vergadert Maan dag 27 Mei ïn de zaal van de Geref. Kerk te Noordwijk Binnen, ten einde de candi- daten voor de gemeenteraadsverkiezing aan te wijzen. - De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr Kruyt. Door een ander persoon werd aangifte gedaan van diefstal van enkele pakjes siga retten en een partij waardevolle postzegels. De politie wist de hand te leggen op den dader, die de sigaretten en postzegels had verkocht. De Chr.-Hist. Kiesvereen. vergadert Maandag 27 Mei in het Vereen.gebouw te Noordwijk aan Zee, ter vaststelling van de candidatenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen. WARMOND Het Prot. Chr. Comité voor samenwer king houdt Dinsdagavond, 8 uur, een open bare vergadering in Hotel De Stad Rome, waar als spreker op zal treden de heer G. Verschoor van Sassenheim, voorz. van den Statenkring Leiden der Chr. Hist. Unie, met het onderwerp „Waarom beginselpolitiek?" Het belang van dit onderwerp zal ongetwij feld tot flinke opkomst nopen. Sport en Wedstrijden CHRISTELIJKE KORFBALBOND. Standen der competitie C.K-B. afd. Den Haag en omgeving. Ie Klasse. gesp gew. gel. verl. gem. Pt. Pernix 6 6 43—7 12 K.V.S. 6 5 1 24—12 10 Ijsvogels 5 2 1 2 12—21 5 Fiks 1 2 2 11—15 4 V.E.S. 5 1 1 3 18—23 3 V.E.O. 6 1 1 4 10—26 3 D.E.S. 5 1 4 11—25 1 Wanneer we dezen stand bezien, valt direct het doelgemiddelde van Pernix op. Hieruit blijkt wel dat de Leidenaren vrij productief zijn. Ongeslagen staat Pernix aan den kop en hoewel K.V.S. maar 2 verlies- punten meer heeft, meenen we toch dat het haar niet zal gelukken onze stadgenooten van de eerste plaats te verdringen. Alle andere clubs hebben praotisch nu reeds te veel verliespunten om nog een kans te maken. Wie de roode lantaarn zal dragen valt nog niet te zeggen. De wedstrijd D.E.S. V.E.O. zal wel van grooten invloed zijn. V.E.S. achten we sterker dan deze beide clubs. Volgens onze meening zullen V.E.S. en Fiks wel een plaats stijgen ten koste van de Ijsvogels uit Den Haag. 2e klase. gesp gew. gel. verl. gem. pt. Tonego I 6 4 1 1 28—14 9 Pernix H 4 3 1 9—9 6 T.O.P. I 5 3 2 17—14 6 IJsv. n 6 3 3 10—13 6 D.E.S. II 5 1 4 6—13 2 V.E.S. II 4 0 1 3 7—14 1 In deze klasse is de strijd spannender. Weliswaar heeft Tonego van het begin af aan de eerste plaats bezet, maar zooals uit den stand blijkt, betwisten Pernix II en T.O.P. elkaar deze plaats. Toch heeft Tonego een belangrijken factor mee en wel de schotvaar. digheid. Vooral Pernix heeft met schotloos heid te kampen, hetgeen duidelijk uit het bepaald slechte doelgemiddelde (99) blijkt. Verandert dit niet ten goede, dan heeft on getwijfeld Tonego de beste papieren. Ijsvogels staat veilig in het midden en hier zijn het D.E.S. II en VJE.S. II, die nog feilen strijd moeten leveren om de laatste plaats. D.E.S. II lijkt ons iets sterker. 3e klasse. gesp. gew. gel. verl. T.O.P. II Fluks I K.V.S. II Pernix III Fiks II Excelsior III V.E.O. II Het is aardig om te gem. 14—7 pt. 20—4 10—13 14—10 10—9 7—11 8—21 dat hier het na de bevrijding pas opgerichte Fluks de mooiste plaats bezet. Wel staat het op de tweede plaats, maar met 2 wedstrijden min der en met 1 punt verschil staat het er het beste voor. T.O.P. II en K.V.S. II zijn de grootste concurrenten. Pernix III is slecht gestart en staat op een nog niet eens veili- gen 4e plaats. Wanneer het echter niet be neden haar huidigen vorm zal spelen, be hoeft het zich niet door Fiks II of Excelsior III te laten verdringen. V.E.O. II houdt wel zeer stevig het beruchte roode licht in handen 4e klasse. gesp. gew. gel. verl. gem. pt. Zeem. I 4 4 163 8 Tonego H 5 4 1 20—7 8 T.O.P. Hl 4 3 1 21—6 6 Fluks H 4 1 1 23—8 6 Pernix IV 5 1 4 5—13 2 Excelior IV 4 1 3 3—12 1 Tonego III 6—15 4^44 1 Ook in deze 4e klasse gaat een pas opge richte club aan den kop, maar hier zijn nog 3 gegadigden voor. De strijd is hier dan ook wel zeer spannend en de doelgemiddelden van de nos. 1, 2, 3 en 4 wijzen er op, dat deze 4 twaalftallen elkaar niet veel ontloo- pen. Tonego III is aan deze doelgemiddel den niet vreemd. Pernix IV en Excelsior IV staat hier allerminst veilig, maar gezien het aanmerkelijk beter doelgemiddelde van beide clubs maakt Tonego III wel de beste(!) kans voor den laatsten plaats. STANDEN VAN DE ZATERDAGMIDDAG VOETBALCLUBS. 4de kl. K.N.V.B.: Quick Boys 11 9 2 20 5115 Rijnb. Boys10 6 2 2 14 36—32 A. R. C12 5 2 5 12 41—36 R. A. F9 4 1 4 9 24—20 Ter Leede 12 5 1 6 11 40—43 Noordwijk 12 1 4 7 6 27—49 C. N. V10 2 8 4 22—46 In dezen stand is niet verwerkt de wed strijd R.A.F.Rijnsb. Boys, die bij een 40- voorsprong van de R.A.F. werd gestaakt. Inmiddels zijn de Engelschen vertrokken en wordt de stand in deze klasse niet volledig. Quick Boys toonde zich hier onbetwist de sterkste, ofschoon ook Rijnsb. Boys B. en Ter Leede langen tijd ernstige gegadigden voor de eerste plaats waren. Noordwijk. dat geruimen tijd de roode lantaarn droeg, had een goede eindspurt. We betwijfelen het of C.N.V. in de resteerende wedstrijden tegen de R.A.F. en Quick Boys eenige pun ten in de wacht zou hebben gesleept, lste kl. K.N.V.B., afd. Leiden. Quick Boys 2 10 8 1 1 17 33—14 Katwijk 1 11 7 1 3 15 51—27 Leiden 1 9 5 4 10 31—24 A. R. C. 2 8 4 4 8 23—25 R. C. L. 1 10 4 1 5 9 31—33 Rijnsb. B. 2 10 3 7 6 28—44 Noordwijk 2 6 1 V 1 10—41 Quick Boys 2 staat er in deze klasse uit stekend voor. Heeft zij vanmiddag de uit wedstrijd tegen R.C.L. 1 gewonnen, dan is zij reeds kampioen. Verliest zij beide overige wedstrijden. dan zou het, indien Katwijk Noordwijk 2 er onder houdt, nog op een Katwijksche beslissingswedstrijd uitloopen. Zoover zal het echter wel niet komen. Noordwijk 2 heeft al een bijzonder slecht seizoen achter den rug en zal wel niet meer van de onderste plaats weg komen. 2de Klasse A: Quick Boys 3 11 7 1 3 15 35—19 Lisser Boys 1 9 6 1 2 13 2211 A. R. C. 3 9 5 4 10 29—24 Katwijk 2 9 4 2 3 10 19—21 Quick Boys 48 2 3 3 7 2225 Ter Leede 2 7 4— 3 6* 17—16 T. en D. 1 9 3 1 5 7 15—26 Leiden 2 10 1— 9 2 15—32 Ter Leede heeft 2 punten in mindering wegens niet opkomen in den wedstrijd tegen A.R.C. 3. Ook in deze klasse gaat een Quick-Boys- elftal aan den kop. Lisser Boys 1 heeft ech ter 2 verliespunten minder en ook de 3 vol gende elftallen hebben theoretisch nog een kansje, zoodat we een spannende eindspurt kunnen verwachten. Leiden 2 bengelt zielig onderaan. 2de Klasse "B: Koudekerk 1 13 12 1 24 57—13 Katwijk 3 12 9 3 18 61—21 Rijnsb. B.38 5 3 10 37—24 A. R. C. 4 7 3 1 3 7 23—22 C. N. V. 2 7 2 5 4 17—35 Quick Boys 59 2 7 4 1536 Alphia 12 4 8 6 32—49 Leiden 3 *8 17 1 14—56 Leiden 3 2 punten in mindering. Koudekerk 1 heeft in deze afd. het kam pioenschap in de wacht gesleept. Zaterdag j .l. werd dit resultaat reeds in den wedstrijd tegen C.N.V. 2 verkregen. Een goede presta tie van de pas herrezen club. Katwijk 3 zette te laat de eindspurt in, maar heeft eveneens een fraai resultaat behaald. Na haar goede begin stelde C.N.V. 2 teleur. Leiden 3 is hier het kind van de rekening en heeft momenteel zelfs een negatief punten totaal. 3de Klasse: Noordwijk 3 7 7 14 4510 Lisser Boys 2 7 4 1 2 9 2315 R. C. L. 2 8 3 1 4 7 23—17 Rijnsb. B. 4 «6 3 3 4 22—27 Katwijk 4 7 1 2 4 4 10—26 T. en D. 2 5 1 4 2 10—29 Quick Boys 6 *6 1 2 3 2 15—24 Rijnsb. B. 4 en Quick Boys 6, 2 verlies punten in mindering. Noordwijk 3 stevent hier regelrecht op het kampioenschap af, terwijl voor de onderste plaats nog 4 elftallen in gevaar zijn. Over eenige dagen hopen wij de standen in de juniores-klassen door te gevea.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8