Het Opvoedings-iehuis te Katwijk aan den Rijn NIEUWE LEIDSCUE COURANT DINSDAG 21 MEI 1944 Stadsnieuws „WERKMANS WILSKRACHT" CONCERTEERDE. De Harmonie -ka pel „Wenfcmans Wils kracht" heeft gisteravond in de Stadsge hoorzaal een concert gegeven. De voorz., de heer J. Beij opende dezen avond en herdacht in zijn speech wijlen de heeren G. de Water, K. Nieboer en B. Holle beek, die allen een vooraanstaande plaats in het Leidsche Muziekleven hebben ingenomen. Het corps speelde hierop onder diepe stil te ,,Ases Tod" van E. Grieg- Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het afwer ken van de nummers van het programma, waarvan wij enkele willen noemen, welke ons door hun buitengewone vertolking bij - zonder opvielen: t.w. ouverture „Egmond" v. L. v. Beethoven en de fantasie uit de oipera „Oavaleria Rusticana" v. P. Mascagni. _Ook moeten we een woord van lof toe zwaaien aan den solist van dezen avond, den heer J. v. Dijk, (piccolo), die door zijn op treden een knap staaltje van technisch kun nen demonstreerde en dan ook grooten bijval mocht oogsten. Het was ten slotte van den beschermheer van „Werkmams Wilskracht", den heer W. Schrandt een mooie geste om èn solist èn directeur een bloemenhulde te brengen. Wij wenschen bovendien den dir., den heer G. Dik, geluk met zulk een orkest, dat, onder zijn leiding een dergelijke hoogte wist te bereiken. 50-JARIG JUBILEUM AAN DE N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ. Gisteren herdacht de heer H. Verhoeven den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst "-trad bij de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden als zandvormer in de afd. gieterij. Vergezeld van zijn kinderen werd hij van zijn woning aap de Heerenstraat no. 57 af gehaald. Onder aanwezigheid van zijn chefs en het bestuur der Jubileumcommissie werd hij in de Directiekamer ontvangen en door den Directeur, den heer ir M. C. de Jong, in hartelijke bewoordingen toegesproken-, waar bij hem de gebruikelijke enveloppe met in houd werd overhandigd. Bovendien ontving hij het ver eerend getuigschrift voor 50-jaren trouwen dienst van de Nederlandsche Maat schappij van Nijverheid. De zilveren draag- medadlle was voor hem bij deze Maatschappij aangevraagd, doch door omstandigheden nog niet gereed gekomen, zoodat déze verrassing hem nog waeht. Vervolgens werd door den voorz. van de jubileumcommissie, den heer J. Verhoeven (een broer van den jubilaris), een korte toe spraak gehouden, vergezeld gaande van de gelukwenschen van het geheele personeel. Spr. overhandigde hem het gebruikelijke ge schenk, terwijl de echtgenoote van den jubi laris bloemen mocht ontvangen. Na afloop dezer plechtigheid werd de jubilaris persoon lijk door de Directie huiswaarts gereden. Dat het hem op dezen dag niet aan belangstelling heeft ontbroken, behoeft geen betoog, aange zien de jubilaris en zijn echtgenoote tevens in de bruidsdagen zijn. EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE. Op 16 en 17 Mei j.l. werd den cursisten van de Eerste Leidsche E.H.B.O.-Brigade, ter verkrijging van het Eenheidsdiploma, het examen afgenomen door dr M. D. Horst, bij gestaan door den docent dr J. H. Teeuwen. Hiervoor slaagden de dames: M. M. van Alphen, M. Boersma, A. de Bruin, M. van Doorn, C. R. de Graaf van Wijk, M. van der Krogt, E. J. van der Kreeke, G. Meyer, M. Ouwerkerk, H. W. M. Proosdij, W. Koning, J. C. Salman, W. Schreuder, B. van Vliet, E. A. Nagtegaal, T. Volker, en de heeren D. Bergman, J. C. Diergaarden, L. A. Fontijn, P. van Heiningen, P-. C. van Vliet. GEEN SPREEKUUR. De weth. van Financiën-, de heer J. A. Riedel, is morgen verhinderd spreekuur te houden. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING EN GEZINSLEIDING. De commissie i.z. Huishoudelijke Voorlich ting en Gezinsleidimg belegde gister avond in gebouw Gerecht 10 een bijeenkomst. Den heer S. Menken, weth. van Sociale Zaken memoreerde in zijn openingswoord dat de bedoeling om 'de huishoudelijk e voor lichting, zooals deze bekend was vóór 1940 weer in vollen gang te gaan zetten, verheu gend is. Na de moeilijkheden van het werk te hebben nagegaan, merkte spr. op, dat vooral een groote dosis liefdie noodng is om het zoo geknakte moreel weer sterker te maken. Hierna voerde het woord mej. Mesdag van het Landelijk Comité, die uitvoerig stil stond bij de voedselmoeilijkheden in de ge zinnen, de woning, de kleeding, de taak als vrouw en Moeder en de hulp in de gezinnen. Op deze causerie volgde een geanimeerde bespreking. Na de pauze werden enkele filmpjes vertoond. CHR. ORATORIUMVEREEN ,CON AMORE". Dinsdag 28 Mei a.s. hoopt bovengenoemde koorvereeniging een uitvoering te geven van „Die Schöpfung" van Joseph Haydn, in de Stadsgehoorzaal. Als solisten zullen hierbij medewerken mevr. Mea BakkerNaberman, sopraan, en de heeren Peter Doggar, tenor, en Theo Baylé, bas. De orkestbegeleiding werd toevertrouwd aan de Haarlemsche Or- kestvereeniging, terwijl het cembalo, tot be geleiding der secco-recitatiëven, bespeeld zal worden deor den heer Jan van Santbrink Jr. POLITIEKE RECHERCHE, DISTR. LEIDEN Met ingang van vandaag is de Politieke recherche afd. district Leiden verplaatst van de Doelenikazeme (Rembrandstr.) naar de Heerengracht 34 te Leiden. Het no. waaronder deze dienst telefonisch is te bereiken, is tvoorloopig21879. Uit de Omstreken ALPHEN a/d. RIJN. Op initiatief van den ambtenaar voor de Lich. Opvoeding en Sport is een commis sie gevormd om te komen tot oprichting van een derde speeltuinvereen. in onze ge- meente. Deze commissie bestaat uit de hee ren J. Th. Jasperse, G. Sijpestein en J. C. Sprokkerieft. Een oprichtings- en propa- gandavergadering zal Vrijdag 31 Mei in de Chr. Bewaarschool aan de Hooftstraat ge houden worden. De heel Vijlbrief uit Lei den, bestuurslid van de N.U.S.O. sreekt dan over „De Jeugd in de toekomst." Deze week wordt in onze gemeente een filmvoorstelling gegeven, waarvan h^t aan- vangsuur een unicum is in ons gemeente lijk leven, nl. 's nachts om 12 uur. Het be treft hier de beroemde „Deensche verzets- film ,;De Roode Aarde", die in de steden met zeer veel belangstelling gevolgd wordt, o.a. momenteel te-Gouda. Eer Alphen aan de beurt is gaan nog enkele jaren overheen en nu heeft het rayonbestuur „Stichting 1940'45" het initiatief genomen tot deze nachtelijke voorstelling, waarbij de film 's avonds uit Gouda wordt gehaald. De ver tooning is in het Nutsgebouw. Alle mede werking volkomen gratis, zoodat de entree opbrengst geheel aan de Stichting ten goede komt. Kaarten morgenavond verkrijgbaar i aan het gebouw van de P.R.A. Vertooning Woensdagnacht 12 uur. De heer W. M. de I Vos zal de voorstelling inleiden: de heer A. Hofland verzets-poëzie declameeren. .1 De jongens mogen het zelf naar eigen idee inrichten (Van onzen Katwijkschen correspondent). Naar aanleiding van bepaalde geruchten, die over de toekomstige bestemming van het Missie-College der Paters Franciscanen aan den Overrijn, alsmede in verband met pu blicaties hierover, hebben wij een dezer dagen een bezoek gebracht aan den direc teur, den heer Huisman, die zoo welwillend was ons het een en andér over het gebouw en zijn toekomstige bewoners mede te deelen. De heer Huisman is met enkele leden van het personeel ruim 14 dagen geleden in het gebouw aangekomen. De bedoeling is nu, het gebouw zoodanig in te richten, dat de jongens, die straks hier hun tehuis zullen moeten vinden, een werkelijk „tehuis" zullen vinden. Hoe minder het inwendige van het gebouw het aanzien van een gesticht zal hebben, hoe beter. Er is echter nog veel te doen, alvorens het zoover zal zijn. De direc teur wees ons op het ontbreken van verf, kalk, enz. en ddt alles zal moeten verande ren. Hier ligt ook een taak voor de jongelui zelf om daar aan mee te helpen. Ook is er een groot gebrek aan wandversiering en de directeur zou hiervoor zoo gaarne de hulp van de bevolking van Katwijk willen vragen. Ieder had toch nog wel een plaatje, een een voudige wandversiering of iets der-gelijks te missen. Voorts ligt het in de bedoeling, om in de toekomst op de terreinen achter de gebou wen een soort modelboerderij te doen ver rijzen. De benedenverdieping van het ge bouw zal geheet ingericht worden voor het personeel en voor de administratie, terwijl de bovenverdieping dan plaats zal moeten bieden aan de jongens. Hier liggen de groo- tere en kleinere slaapkamers. De jongens zullen die geheel naar eigen ideeën in HAZERSWOUDE. Voor de afd. der Geref. Bond hoopt D.V. Donderdag a.s. 7.30 uur in het Gymnas- tiekiokaal te spreken de eerw. heer J. Kruit hof van Waarder. De landbouwers en kweekers hébben aan de gewassen veel schade ondervonden van nachtvorsten. In Maart 1944 werd door den barbaa r- schen bezetter besloten tot de inundatie van bepaalde gebieden en hieronder viel ook de Gemeente Hazerswoude. Door de vrijwillige samenwerking der bevolking is er toen een dijk van pl.m. 10.000 meter in nog geen 10 dagen aangelegd, om overstrooming van een groot deel der Gemeente te voorkomen. Dit is dan ook grootendeels gelukt, doch nu het-, bijna weer een jaar geleden is dat het water weggemaaid is geworden door de Waterge malen, is de schade door het water aange bracht aan de weilanden nog te bemerken Het is nog niet wat de veehouders hadden verwacht, terwijl de Heide Maatschappij in samenwerking met de stichting Landbouw- herstel er al gedaan heeft wat zij konden, het z.g. omwoelen van het weiland, is de opinievan verschillende veehouders, dat men toch beter niet had moeten omwoelen, doch gras had moeten zaaien. Maar ook de niet door de voornoemde Maatschappij om woelde weilanden hebben veel schade opge- loopen, het droge voorjaar heeft er ook geen goed aangedaan. Het bouwland is volgens verschillende landbouwers gelukkig nog mee gevallen. GEBOREN: Cornelia M. J. d. van M. J. Kompier en M. C. Heemskerk, Gemima M. Th., d. van J. L. van Bennekom en L. M Odlijk, Wilheim&na A., d. van A. de Kort en G. van Zwieten. Willem A., z. van P. J. van der Spek en P Hirschman. Gerardus J. A z. van J. van den Berg en S. Jarzabek. GEHUWD: C. O. Helmus en A. v. Egmond H. van den Berg en G. Kleijn. J. de Bruijn en A. Bakhuizen. OVERLEDEN: M. Voorwinden, 91 J. G. Helling. 82 jaar. KATWIJK. De na-uitreiking van schoenenbonnen voor degenen, die na 1 Jan. '45 nog geen schoenenbon hebben ontvangen en wier nummer van de distributiestamkaart eindigt op een 9 zal plaats hébben op Donderdag 23 Mei a.s. van 8.30 tot 11 uur aan het dis tributiekantoor Katwijk aan Zee. LISSE. De Lisser Schaakclub organiseert een wedstrijd om het kampioenschap Lisse. Woensdag 29 Mei zal dezé wedstrijd aan vangen. De heer P. C. Heemskerk is veroordeeld tot f 60 boete wegens een te hoog berekende prijs voor verkochte klompen met verbeurd verklaring van het in beslag genomene. Geboren Cornelia A. M., d. van J. v. Diest en M. v. d. Berg; Hendrika J. C. M.. d van L. v. Nieuwèndijk en H. Hoogendoorn: Adrianus Maria, d. van A. Zoet en K. J. Koomen; Theodorus H. M., d. van H. v. d. Slot en M. E. Niekerk; Geertruida A. M., d. van A D Stooker en K. - Kortekaas; Petrus W., z. van H. M. v. d. Meer en H. T. Ooot- veen; Marian C., d. van P. C. Storm en J. M. v. Dalen. Overleden: N. E. v. Rijssel, 19 j. Ondertrouwd P. v. d. Voort en E. J. v. d. Reep; L. Borst en W. Mens; J. H. Sal man en M. A. Wessels; J. L. v. Ruiten en A. C. van Ruiten. Gehuwd: G. F. v. Kesteren en E. v. Dijk: W. Warmerdam en C. Taverne; J. Kragten en M. v. d. Werken. mogen richten, hetgeen past in de bedoeling van het huis, geen gesticht, maar tehuis. Over het soort jongens, dat er zal komen, zoo zeide de heer Huisman is ons en zelfs aan Jeugdzorg nog niets, maar dan ook niets bekend. Op 't oogenblik zijn er 4 jongens in het gebouw aanwezig, waar van er twee totaal niets met de N.S.B. heb ben uit te staan. En hoe het zal zijn met de te verwachten jongens, is dan ook niets bekend. Deze week auriveeren de eerste 15 jongens uit Groningen. Dat dde in ieder geval geen zware S.S.-jongens zullen zijn, aldus de.direc teur, blijkt wel uit het feit, dat ze geheel op eigen gelegenheid onder geleide van de oudste onder hen naar hier komen reizen. Het gerucht, zooals dat in den omtrek rond gaat, als zou er een zwane prikkeldraadver sperring rond de terreinen gemaakt worden, is louter fantasie, zoo verzekerde ons de directeur. Natuurlijk komt er een afraste ring, maar dat heeft ell^mensoh ook immers om zijn bloementuintje* Na afloop van het gesprek met den direc teur hebben we het geweldige gebouw door- geloopen. Opvallend was hoe het geheele inferieur geleden heeft van de oorlogsjaren. Wat een verschil met voor den oorlog toen de Paters daar met hun pupillen woonden. Wij hoorden, verluiden, dat, zoodra het ge bouw weer teruggegeven wordt aan de eigenaars, alles gesloopt wondt en er een nieuw internaat voor in de plaats zal komen. NOORDWIJK Voor de C.H. Kiesvereen. treedt Don derdag 23 Mei op in het Vereen.-gebouw, mr J. J. R. Schmall met het onderwerp: De beteeken is van de verkiezingen voor de Prov. Staten. In de afgeloopen week herdacht de heer H. Sleeboom, hoofd van de Wilhelmina- school alhier, het feit dat hij zich vóór 40 jaar aan het Chr. Onderwijs verbond. Aan het verslag van de Comm. van toe zicht op het L.O. ontleenen we, dat in onze gemeente per 31 Dec. 1945, 10 scholen waren, met in totaal 1687 leerlingen. Zij. die in aanmerking wenschen te ko men voor een gemeentebetrekking, kunnen een sollicitatie-formulier afhalen ter Gem. Secretarie. SASSENHEIM De nationale film „Onder één vlag" is hier in ons dorp een succes geweest. Des middags werd een kindervoorstelling gegeven en des avonds was de zaal van Hotel „Het Bruine Paard", waar deze film tweemaal draaide, geheel bezet. Deze film, die gebeur tenissen Iaat zien zoowel in Indië als de bevrijding van „ons land, kan niet anders dan het nationaal gevoel versterken, wat zeker een stimulans is voor den weder opbouw van het Vaderland. Morgenavond, 8 uur, zal in de Geref. Kerk, Julianalaan, een uitvoering van de „Lenteklokjes" worden gegeven. Het dames koor zoowel als het Chr. Kinderkoor, onder leiding van Riek Meyering, zijn geen on bekenden. Vrijdagavond, 8 uur, zal in het Hotel „Het Bruine Paard" een vergadering van de A JR. Kiesvereeniging voor candidaatsteljing voor de Gemeenteraad worden gehouden. VOORHOUT. De Buurt/ver. „Boerhaave" kwam o.l.v. den voorz., den heer Stikkelbroeck in verga dering bijeen. De heer Kruithof dde het Boerhaave-kwartier moet verlaten wegens zijn benoeming als ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen werd door den heer Stikkel broeck toegesproken en deze stond stil bij het vele werk dat de heer Kruithof als secre taris voor de vereeniging gedaan heeft. Het bestuur had gemeend hem te moeten benoe men tot eere-lid van de vereeniging, waar de vergadering mee instemde en wat door den heer Kruithof werd aanvaard. Tot leden van de kascommdssie werden benoemd mevr. J. Nassau en de heeren A. Beden en C. Tet ter oo. Hierna werd de feestviering besprol- ken voor 29 Juni a.s. Diverse tractaties zul len den kinderen worden aangeboden en er zullen kinderspelen worden gehouden. Ook voor de grooten warden verschillende spe len georganiseerd, oa. biggen vangen voor de dames. Voor de kinderen zal bovendien nog een poppenkastvertooning plaats vinden. Aan de kinderen van niet-leden zal de toe gang niet ontzegd worden, doch de yoor- zitter hoopte, dat de ouders zullen beseffen dat zij daar toch niet thuis hoor en. Ook nam het bestuur geen enkel risico voor de even- tueele ongelukken. De gebruikelijke verlo ting bracht op f 85.90. In de vacature werd de heer O. Bierman gekozen. Aan het einde van de vergadering bracht de heer Kruithof dank aan bestuur en leden voor de prettige en aangename samenwerking, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Op de lijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen zal de K.V.P. met de volgende candidaten uitkomen: P. L. v. d. Hulst, P. v. d. Nouland. H. L. Lindeboom, J. J. Koo men, P. v. d. Geer Lzn., A. J. v. d. Lans, J. L. Nyssen. C. L. M. Prins en W. v. d. Ploeg. VOORSCHOTEN De Ned. Herv. Kerk hoopt in de toe komst een Kerkgebouw aan dén Rijndijk te kunnen stichten. Dat daaraan behoefte be staat is wel gebleken uit de belangstelling, die de kerkdiensten, daar het vorige jaar in een stal gehouden, genoten. Ook nu heeft de Kerkeraad besloten weer kerkdiensten aan den Rijndijk te houden. De heer W. Breukink heeft daarvoor weer zijn stal beschikbaar gesteld. Voor de be woners van den Rijndijk en het einde van den Leidseheweg is het een uitkomst. Zij zullen het dan ook wel zeer op prijs stellen, dat de Kerkeraad alles in het werk stelt om hun den kerkgang te vergemakkelijken. Zondag j.l. heeft Ds. H. P. Fortgens daar den eersten dienst geleid. Getracht zal wor den voor het vervullen van deze predik beurten de medewerking van de predikanten uit den omtrek: Leiden, Den Haag, Voor burg en Wassenaar te verkrijgen. De Algemeene Protestant-Christelijke Filmstichting te Zeist (De Alprooh-film- stichting)) vertoont D.V. Vrijdag a.s. in het Gebouw voor Chr. Belangen de Nationale film „Onder één vlag". Deze film geeft een volledig overzicht over onze Nederlandsche daden buiten onze grenzen van de oorlogs jaren 1940'45. De film draait voor kinderen om 1.30 en 4 uur en voor anderen om 7 en 9 uur. Aan het jaarverslag 1945 van den heer P. Vermet, schoolarts bij den Distrdcts- schoolartsendienst „Katwijk", ontleenen wij het volgende: Het gewone routinewerk, dat na den be kenden Dinsdag in September 1944 reeds door het gemis van een auto sterk was be lemmerd, kreeg na het ophouden van het rijden van de trams nog minder kans op ontplooiingEn zoo hebben we in het eerste halfjaar practisch alleen aandacht be steed aan het welzijn van de jeugd van Voorschoten en daarnaast ook aan dat van de andere inwoners. Zoo waren we oa. ver trouwensarts voor de verdeeling van vleesch van fictief gehouden noodslachtingen. Kin deren werden uitgezonden naar het N.O. van ons land. Aan de kinderen werden maaltijden verstrekt. Tezaimen strekte deze zorg zich uit over een aantal van ruim 1800. WARMOND Volgens de wet is. ieder die aardappelen teelt, hetzij groote of kleine hoeveelheden, verplicht ter bestrijding van den Colorado kever, het gewas 3 maal op aan te geven data te bespuiten. De Burgem. van Warmond stelt voor dat zij, die niet in de gelegenheid zijn hun gewas te bespuiten, de hoeveelheid (in Rijnlandsohe roeden) en ligging der be- teelde grond opgeven ten gemeentehuize voor 23 Mei a.s. De afd. Warmond van de Ned. Bloembollencultuur zorgt dan voor de bespuiting der gewassen. Daar de Colorado kever gevaar oplevert voor de voedselvoor ziening wordt aller medewerking gevraagd. Nog steeds is de opbrengt der Collecte Stichting '40-'45 niet" bekend. 2 Lijsten zijn nog niet ingeleverd, doch er is reeds f 2000 binnengekomen. Sport en Wedstrijden KATWIJKSCHE DAMCLUB De uitslagen van de 5e Ronde van den 3en wisselbeker van de Katwijksche Damclub KDC zijn als volgt: Groep I. Alle partijen uitgesteld. Groep II: G. Varkevisser—W. Böttcher 02; Am. v. BeelenC. P. Schoneveld 0—2; B. v. d. Kamp—J v Elk 0—2. Groep ni: C v. DijkA Hogewoning 02; G. FrekeC. de Ruyter 0—2; overige partijen uitgesteld. 6e Ronde. Groep I: A. A. VooysC. Durieux 20; J. FrekeH. Koelewijn 20; G. v. d. WielJ Schoneveld, uitgest. Groep II: C. ZandbergenB. v. d. Kamp 02; W. BöttcherC. P. Schoneveld 2—0; G. Varkevisser—J. v. Elk 2—0; Am. v. Beelen, vrij. Groep III: A. HogewoningC. de Ruyter 0—2: C. Zandbergen—B. v. d. Kamp 0—2; overige partijen uitgesteld. LISSER SCHAAKCLUB. De uitslagen zijn: H. v. Wamel^T. Bon 0—1; J. DekkerJ. G. Snel 1—0; E. Baart- man—C. v. d. Lip afgebr.; J. Bos—E. Baart- nuan J. G. Snél—H. v. Wamel 0—1. De groepen H en ni zijn. uitgespeeld. De uitslag is als volgt: II: J. Boogerd 5 punten; R. Hoogewoning 4, A. Philippo 3. G. Tim merman 2, P. Rouma 1, D. Hul 0. HI: C. Boogerd 4 p.; W. Algera 3. Vei> metj 2, P. Pols 1, G. Vermeij 0. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 20 Mei. Leidsche Groentevei ling: Andijvie f 73-83; bloemkool I A f 102- f 120; I f 62-96; II f 55-73; III f 22-52; kas- komkommers I f 50-60; n f 40-43; III f 29- f 30; bospeen f 49-67; peterselie f 4.40-5.60; peulen f 2.45-2.55 postelein f 69-79; prei I f 20-27; II f 15; rabarber f 11-21; radlijs f 2.40- 4.90; selderie f 4.30-5.90; glassla I f 7.20-10.70; II f 4.80-8.80; Hl f 3.20-4.40; stopfsla f 12-25. SCHEVENINGEN, 20 Mei. Aangevoerd van Katwijk aan Zee enkele kleine partijen nieuwe haring. De noteering was f 403 tot f 436 per kantje. Alles naar kwaliteit en stuksgetal. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Katwijk, 19 v. Sas van Gent, n. Saffi, met schroefschade op de reede van Ternéuzeru; San Antonio, v. R'dam n. Setubal, 20 te Londen; Boissevain, v. Batavia n. A'dam 19 v. Port Sadd, 30 te A'dam verw.; Kota Inten, v. Batavia n. R'dam, 16 te Suez verw.; Nieuw Holland, 23 otf 24 v. Batavia te A'dam verw.; Weltevreden, (thuisr.r, 19 v. Gibraltar w. 23 (8 vm.) in de Downs en 24 te R'dam verw.; Bantam, 18 v. Bombay te Karachi; Kota Agoeng, vertr. 23 Mei v. R'dam n. Batavia; Sommelsdijk, vertr. 23 Mei v. R'dam n. Bata via; Talisse, vertr. 23 Mei v. R'dam n. Bata via; Stad Arnhem, 21 (v.m.) v. Casalbliainica te R'dam; Hercules, 21 v. Lissabon te R'dam; Noordwijk, 20 (n.m.) v. R'diam n. Curasao; Indrapoera, (thjuisr.) p. 20 Perim; Gerard Don, v. Londen de Pacific Coast 20 te Curasao. Wat de Radio morgen brengt Programma van Hilversum I 301 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Grams. 8.00 Nieuws; 8.20 Gram. 9.30 Russ. muziek; VPRO. 10.00 Morgenwijding; VARA 10.20 Voor de vrouw; 10.35 Viool en piano; 11.00 Eddy Walis; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.00 Johan Jong; 12.35 Carlo Carcassola; 13.00 Nieuws; 13.18 Jan Corduwener; 13.45 Piano; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Kamerkoor; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Kwartet; 17.35 Septet; 18.00 Nieuws; 18:30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Vraaggesprek; VPRO, 19.30 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.08 Debussy; 21.00 De Ramblers: 21.40 Hoorspel; 22.15 Koor en orgel; 23.00 Nieuws; 23.15 Glenn Millner; 23.45 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma van Hilversum II (415 m). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws 8.20 Gram.; 9!15 Voor de zieken; 9.50 IQasS. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Kwartet; 12.00 Vedelaars; 13.00 Nieuws; 13.20 Orgel; 13.45 Setet; 14.50 Piano; 15.00 Tenor en piano; 15.30 Kwartet; 16.15 Knapenkoor; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 17.45 Ensemble; 18.30 Rijk overzee; 18.45 Viool en piano; 19.00 Nieuws; 19.30 Engelsche les; 20.00 Nieuws; 20.20 'Concert; 22.00 Nieuws; 22.30 Vrij en blij; 23.00 Concert; 23.50 Schriftlezing; 2A0Q Sluiting. j BEURS VAN AMSTERDAM Off. not medeged door de Ver voor den Effectenhande bieden, f laten. ged. en bied. t ged en lat.. S stopk MAANDAG 20 MEI 1946 SPOORWEGEN N.-L 2—4 '37 3% 66* 66%' TRAMWEGEN. Sem. Oh '26 5 43§ VOORL. GEN. OBLIG. A.K.U3% 103 104 Werksp 3% 102% 10014 A Fondsen STAATSLEENINGEN ad f 1** Nederland le l. 1940 4 io2*/2 101*4 (m. b. f.) 1940 4 i02Vz* 10l',4 (m. b. f. 1941 4 102-h 102141 1937 8 101Vb 101 1938 (3%) --3 101 *,4 101* N.W.S2% 87/ 86V2/ Spaarc. 100 lOOH* 101% Nederl.-Indië Indië 1937 a 3 99tt 99%t BANK- EN CRED INST N. Handelmij A 99» 118t INDUSTR. ONDERN. AAND AJK.U. A 138*,4 134 v. Berkel A 120* 116t Calve c. v. a. 169 161 Lev. Br. c.v.a. 260* 246 Phil. gmb. A 300 31* Obligatiën PROVINCIALE EN GEM LEENINGEN V-K 2.30 U. A'd. le I. 1937 3% iol% 's-Gr Ji. le '37 3% 101% NH. 2e '38 3% 3 101A 101% R'd. 1 en 3 '37 3% 101% 101% U. gem. le '37 3% 102 101% HYPOTHEEKB AN K EN Fr .Gr DA-VA 3 102 101 Hol!, ser. K. 3% 100% 100% N. Hyp. s. B. 3% 100% 100% R'dam Hyp 3% lQ0*,4t 100 Werkz. ln Buitenland HaE. Bank f 6 84%* Nw. N-Am 5 ]23§ Nrth. West 6 123 N-West 2e 5 119* Scheepverb. Mijen E Nd Sch ..3% lOO'/a 100* INDUSTRIEELE ONDER NEMINGEN Berg. Jurg..3% 102% 101% Lev Zeep 3% 102%* I02%t PETROLEUM Otfaai, 3% io2%t 102% PETROLEUM. Kon. Petroleum... 365 358 SCHEEPVAART Holl. Am. Lijn.. "120 60t 129 K.N.S.M. N. B. 120t60t 133 Ned. Scheepv. U.l20i30t 135 Rótterd. Lloyd 110/25^ 120§ Stv Mij Nederl.U0/25t 1205 Aandeelen BANK- EN CRED INST. A'dam Bk A 130 Inc. Bank A 137 130* R'dam Bk A 135 '31 INDUSTRIEËN v. Gelder A 131* 132 Int. Beton A 16O \6rs Hoogov. c.va 12CT 123§ Ned. Gist A 35f* 61%* Ned. KabelA 269 263/ Nijma .175 165- RJD.M. A25( §90/ 277 Stokvis 150 145/ Stork en co A 155860/ ]60* Werksp. 8A 17 173 Wilt Feyenoord 170 63%* Wyere* A 160 150 DIVERSEN A'dam Ballast I25t 130§ Gem. Eigendom... 189 175 Hourtih.. W. Pont Al40S60t Thorns. Haven 200S15I 200/ Z. K Sab. f 1000 60t Montg. Ward GELDKOERS Frotonga&e 2% -W

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3