Accountantskantoor JAC. STOL "DURYEA Er is nog niet genoeg Colporteurs(trices) NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 20 MEI 1940 Stadsnieuws LUSTRUMVIERING „HOOGEWOERD—VEREENIGIN" Den 12den Juni a.s. hoopt de „Hoogewoerd- Vereeniging" den dag te mogen herdenken, dat voor 15 jaar de eerste organisatie voor de Hoogewoerd is opgericht en wel met den naam „Hoogewoerd Vooruit". Na 5 jaren kreeg zij den naam „Buurtvereeniging Hoo gewoerd", ter gelegenheid van de toen plaats hebbende Lustrumfeesten van de Univer siteit, terwijl na de Bevrijdingsfeesten uit eindelijk de officieele naam werd „Hooge woerd Vereendging"; vele bestuursleden heb ben al een staat van dienst, en het is alge' meen bekend, dat deze vereeniging op veler lei terrein nuttig gewerkt heeft en niet alleen zich bepaalde tot feestversieringen e.d. Behalve de feestelijke herdenking op 12 Juni a.s. in de groote zaal van de Stads gehoorzaal, zal ook een aardige attractie op de Hoogewoerd zelve zijn, welke t.z.t alge meen wordt bekend gemaakt. GEW. ARBEIDSBUREAU Men schrijft ons: Zooals elke overeenkomst, legt ook de arbeidsovereenkomst verplichtingen op aan de erbij betrokken partijen. En die verplich tingen moeten dan ook worden nagekomen. Het blijkt, dat velen het daarmede niet zoo nauw nemen. Talloos zijn de klachten over het afwijken van de loonvoorwaarden, over het zonder meer wegblijven van het werk, over het niet in acht nemen van den voor geschreven opzegtermijn bij het nemen van ontslag. Er kan en er wordt tegenover deze overtredingen strafrechtelijk en civiel rechtelijk opgetreden. Maar men late het liever zoover niet komen. Zijn er ten aan zien van ontslagkwesties moeilijkheden of bezwaren, dan legge men die tijdig vgor aan het Gewestelijk Arbeidsbureau. Klachten van werkgevers over het eenzijdig verbreken van de arbeidsovereenkomst zouden zeer zeker in belangrijke mate kunnen worden voorkomen, indien iedere werkgever zich hield aan den regel niemand in dienst te nemen, die niet in het bezit is van een ontslagbewijs van zijn vorigen werkgever of van een bewijs, dat door het Gewestelijk Arbeidsbureau toestemming voor ontslag is verleend. En wat jeugdigen betreft: hoe dikwijls komt het nog voor, dat jeugdige personen" in dienst worden genomen, zonder dat zij in het bezit zijn van een arbeidskaart, het bewijs dat zij aan hun leerplicht hebben voldaan. Op 1.1 Mei jl. waren door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden geregistreerd: 1465 werkloozen, hieronder waren 67 vrouwen. Bovendien werkten 196 personen bij den Rijksdienst voor Uitvoering van Werken (D.U.W.). In de week van 611 Mei werden 90 personen, waaronder 20 vrouwen, aan een betrekking geholpen. HOOGHEEMRAADSCHAP „RIJNLAND". De ontwerp supl. begrooting 1945 en de voorloopige -"rekening 1945 van het Hoog heemraadschap Rijnland liggen tot en met 24 Me'ii a.s. van 912 en van 1417 uur (Za terdags van 912 uur) ten kantore ter in zage. Bezwaren tot 1 Juni a.s. De behande ling vindt plaats in de alg. vergadering, welke wordt gehouden Woensdag 5 Juli a.s. K.J.Z.M. HELPT PUTTEN. De door de Katholieke Jonge Zakenmid- denstanders georganiseerde straatcollecte ten bate van „Putten's Jeugd" heeft een netto opbrengst gehad van: 2 sh.9 d., 2.25 frs. 1 enkele reis LeidenRijnsburg, 1 textiel punt, 1 rookersbon (dank u wel!), last but not least, f 674.55. HAAGSCHE RECHTBANK. J. L. te Leiden vertelde, dat eigenlijk de bedoeling was geweest diefstal van suiker te plegen, doch dat ging niet door, en toen werd een bezoek gebracht aan een andere opslagplaats, waar diverse levensmiddelen buit werden gemaakt. Maar de politie had al spoedig een en ander in beslag kunnen nemen, zoodat het resultaat niet groot was geweest. De Officier vorderde acht maan den gevangenisstraf. DE POLITIERECHTER STRAFT. Het was eigenlijk niet de bedoeling ge weest van A. J. te Leiden om planken te stelen, het waarom een boompje te doen geweest. Hoewel ook dat niet in orde zou zijn geweest, was hetgeen nu werd gedaan nog meer verkeerd, en vanwege de schade die J. had aangericht, vorderde de Officier veertien dagen gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot veertien dagen gevangenis straf doch voorwaardelijk, en een geldboete van f 20 of 10 dagen hechtenis. DISTRIBUTIEVARIA'. Morgen zijn aan de beurt om op loket 13 van het Distributiekantoor aan de Steen- schuur een schoenenbon af te halen zü, wier stamkaartnummer eindigt op een 9 (negen) en wier naam begint met de letters W, X, Y, Z. MEMENTO MORI Zaterdagavond, te ongeveer 9 uur, had een tragisch sterfgeval plaats. Toen de ongeveer 65-jarige gep. machinislHmeesterknecht der S.E.F., de heer A. Hill, wonende aan den Hoogen Rijndijk, den bioscoop aan de Bier straat wilde bezoeken, werd hij ter plaatse onwel en zakte ineen. Hij bleef ter plaatse dood. Vermoedelijk maakte een hartverlam ming een einde aan dit leven. De overledene was een geziene en bekende persoonlijkheid. Uit de Omstreken Hoe Nederland stemde in 1937, 1939 en 1946 In een deel van onzen oplaag van ons blad van Zaterdag is in het overzicht „Hoe Ne derland stemde in 1937, 1939 en 1946 een sto rende fout geslopen, aangezien de Ait. Partij was uitgevallen. De cijfers van deze partij waren: 1937: 665.501 stemmen, 16.4%, 17 zetels 1939 519.432 stemmen, 12.6%, 1946 614.177 Stemmen, 12.9 13 zetels I ALPHEN A. D. RIJN. Het is wel gebleken, dat Prot. Chr. Alphen tevreden kan zijn. De A.-R. partij liep eenigszins terug, 2 pet., maar de C.-H. Unie wist zich te handhaven. De Partij van den Arbeid boekte vrij belangrijke winst, in pro centen uitgedrukt 5 pet. De R.-Katholieken boekten een winst van pl.m. 1 pet. De Partij van de Vrijheid bleef vrijwel gelijk. De communisten boekten belangrijke winst en kwamen van 37 stemmen in 1937 op 228 nu. De Prot. Unie boekte geen succes, behaalde slechts 28 stemmen. De S.GP. ging 17 stem men achteruit. Met groote aandacht werden op verschillende plaatsen in de gemeente de uitslagen gevolgd. In het Vereenigingsgebouw werd een vergadering gehouden van de C.-H Jonge- rengroe. De heer A. Groene veld behandelde^ een onderwerp naar aanleiding van de ver kiezingen, die den volgenden dag gehouden werden. Spr. verwachtte dat in de toe komst de jongere A.R. en C.H. elkaar zul len vinden en dat zij het zullen zijn die eendrachtig de handen ineen zullen slaan en tot de stichting van de ééne Prot. Chr. Partij zullen komen. In een nog bestaande bestuursvacature werd gekozen mej. N. v. d. Akker, waarna het nieuwe bestuur geïnstal leerd werd door den heer A. Tollenaar, voor zitter van de C.H. Kiesvereeniging. Er ga ven zich 12 nieuwe leden op. In gebouw .Bethel" werd een gemeen schappelijke jaarvergadering van de Chr. Meisjesvèreen. „Öra et Labora", „De Scha kel" en „Jong Leven". De bijeenkomst werd geopend door den wijkpredikant, den eerw. heèr A. J. Dekker, waarna de leiding verder berustte bij mevr. Ploeger. Door de ver schillende afdeelingen werd uitstekend werk geleverd, waarvan door de aanwezigen ten volle is genoten. Vooral het lintenspel, uit gevoerd door „Jong Leven" en de Reidan sen", oogstten veel succes. Voorts was er een zangwedstrijd, declamatie, enz., zoodat het reeds vrij laat was toen de geslaagde avond geëindigd was KATWIJK. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens zijn geslaagd voor het diploma van stuurman op stoomvisschersvaartuigenHuig Kuyt, Bouwe Kuyt Pzn., Ja?, v. d. Bent Jaczn., Klaas v. d. Oever Pzn., Klaas de Vreugd Czn en Com. v. Beelen Janzn. allen te Katwijk a. Zee en Huig v. d. Niet te Noordwijk a Zee. Voor het diploma voor schipper op de stoom- zeevisschersvaartuigen zijn geslaagd: Dirk v d. Plas Dzn. en Maarten Ouwehand Tzn, bei den te Katwijk a. Zee. Alle' geslaagden zijn leerlingen van de Vis- scherijschool te Katwijk a. Zee. De opbrengst van de collecte voor de Stichting 19401945 bedraagt voor geheel Katwijk ongeveer f6000. Bollenkweekers vandaag te Haarlem bijeen Behoud en uitbouwing van eigen werk terrein. In de rede ter opening van de heden te Haarlem gehouden 201e algemeene vergade ring der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur gewaagde de voorzitter dr A. J. Verba ge met instemming er van, dat ter zake van den export van het product van het bloembollenbedrijf er een nauwe samen werking is tusschen overheid en bedrijfs leven, waarbij geconstateerd moet worden dat de overheid er van doordrongen is, dat het vraagstuk van den afzet van het artikel allesbeheerschend is. Dat het resultaat lang niet altijd bevredigend is, moet geweten wor den aan de vele moeilijkheden, dde nu in het internationale handelsverkeer worden opge worpen. De hoop werd uitgesproken dat de internationale samenwerking op economisch terrein ons zal leiden naar een internationaal handelsverkeer, dat een vrijere uitwisseling van producten zal toelaten, in het belang van de welvaart van de geheele wereld. Spr betoogde dat het vak zelf ook al het mogelijke moet doen om den afzet uit te breiden In landen waar handelspolitieke be letselen den import van het artikel niet of in mindere mate in den weg staan, zal door een groote en deskundig gevoerde propa ganda getracht moeten worden den afzet te vergrooten. Vo:r den afzet is het van uiter mate groot belang, dat de kwaliteit van het artikel boven alles uitsteekt. Er dient ook al het mogelijke in acht te worden genomen om te voorkomen dat de goéde kwaliteit door het transport wordt geschaad. Sprekende van den toekomstigen organi satievorm deelde spr. mede dat voorshands door de Stichting van den Landbouw ook een organisatie-commissie voor bloembollen in het leven is geroepen. Het hoofdbestuur heeft de uitnoodiging aanvaard om in de commissie zitting te nemen. De vereeniging kan niet buiten het werk van de nieuw te stichten publiekrechtelijke organisatie. Dit moet echter tevens inhouden dat onze orga nisatie, aldus spr., haar eigen werkterrein moet behouden en kunnen uitbouwen. De hoop werd uitgesproken dat bij den opbouw van nieuwe organisaties ernstig rekening zal worden gehouden met de positie der ver eeniging met het doel, de belangen, van het bloembollen vak en daarmede van ons land, zoo goed mogelijk te dienen. Het bloembollenvak, besloot spr., dat in onze nationale huishouding toch een rol van beteekenis speelt, heeft op organisatiegebied reeds zeer vroeg meer gedaan dan menige andere tak van het bedrijf: wanneer nieuwe stappen op organisatiegebied gezet worden, dient men met wat hier gegroeid is, terdege rekening te houden. Dezer dagen had de aanbesteding van het bouwen van 61 woningen voor reke ning vain de Katwijksche Bouwvereeniging op het terrein van „Het witte hek". Laag ste inschrijver was G. de Best J. A.zn te Katwijk aan Zee voor f 585.600. Hoogste in schrijver was firma P. Noordzij te Schie dam voor f 805.000. KATWIJK AAN ZEE. V-oor den Ned. Chr. Vrouwenbond hield Mia van Oostveen een lezing met lichtbeel den over „De Waddenwandeling van vader Seversen". De vergadering stond o.l.v. de presidente mevr. Bergman. Aan de hand van deneilanden. Met aandacht werd deze leer zame uiteenzetting gevolgd. De kerkeraad v. d. Geref. Kerk, heeft in principe besloten over te gaan tot het beroepen van een tweeden predikant. Het bericht, dat wij Vrijdag j.l. plaats ten over den totalen haringaanvoer is, zoo als velen van onze lezers wel zullen hebben opgemerkt, in zooverre onjuist, dat niet thans, maar in 1938 Katwijk Va van dezen aanvoer voor haar rekening nam. KATWIJK a. d. RIJN. Op de defintieve lijst der R.-K. voor de LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE BREESTRAAT 117 LEIDEN Tel. 24891 Privé-adres: VAN SLINGELANDTLAAN 1 Belast zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN. Sport en Wedstrijden ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. De uitslagen van Zaterdag j.l. luiden: KampioenscompetitieOranje WitQuick Boys 0—3. 1ste kl. K.N.V.B. afd. Leiden: RCL 1NooTdwijk 2, 33. 2e kl. A: Lisser Boys 1Leiden 2,ARC 3Quick Boys 3, 54; Quick Boys 4T. en D. 1, uitgest. 2e kl. B.: CNV 2Koudekerk 03Katwijk 3Quick Boys 5, 81; Leiden 3ARC 4, 22. 3e kl.: Rijnsb. Boys 4Lisser Boys 2, 13. Jun. A.: CNVQuick Boys (b) 25. Zaterdagmiddagbeker: le ronde: Zwer versTer Leede 61; WIAKatwijk 11. Quick Boys uit Katwijk is er in Dordirecht in geslaagd OranjeWit te kloppen met 03. Een prachtige start dus Mn deze kampioens competitie. In de le kl. beet Noordwijk 2 goed van zich af en een gelijk spel tegen RCL 1 was het resultaat. ARC 3 won volgens de verwachting thuis van Quick Boys 3. Hoewel CNV 2 in Koudekerk tegen de club van dien naam zeker niet de mindere was, werd een 03 nederlaag geboekt en staat Koudekerk er nu prachtig voor. Ook Katwijk 3 deed het goed en de derby ein digde in een 81 overwinning voor de thuis club. Leiden 3 wist zoowaar tegen ARC 4 een puntje in de wacht te sleepen. In de 3e kl. wonnen de Lisser Boys met 13 van Rijnsb. Boys. Bij de juniores be haalde Quick Boys (b.) de puntjes tegen C.N.V. binnen, hoewel de 25 uitslag wel iets geflatteerd is. Voor den Zaterdagmiddagbeker is Ter Leede uitgespeeld door de 61 nederlaag tegen de Zwervers. 10 min. voor het einde stonden de Sassenheimers nog met 01 voor, maar daarna ging het totaal mis. Katwijk wist in Rotterdam tegen WIA een gelijk spel te be halen en is n-u overgeplaatst naar de vol gende ronde Oranje WitQuick Boys 03. Onder zeer groc-te belangstelling, ook van de zijde van Katwijk, heeft in Dordrecht de eerste kampioenswedstrijd plaats gehad van de Zaterdagmiddagafd. van de KNVB tus schen Oranje Wit en Quick Boys. Het gladde veld was een ware handicap voor de Kat- wjjkers, maar na een 10 minuten spelen wis ten de Boys met meer zekerheid de bal onder controle te krijgen. Van dit oogenblik af is Quick Boys in den geheelen wedstrijd be slist de meerdere geweest van de Dordtsche kampioenen. Het duel speelde zich hoofdza kelijk af op de speelhelft van Oranje Wit, waar de aanvallen van Quick Boys echter veelal strandden. Na 25 min. spelen wist de rechtervleugel van de Boys een corner te forceeren en hieruit kopte linksbinnen M. Verdoe? het leder in (0U. In de 23ste min. maakte Oranje Wit hands en van 20 meter afstand wist G. Zandbergen de bal in het net te deponeeren (02). Oranje Wit speelde na de rust verbetener. Quick Boys bleef echter in den aanval en voor het Dordt sche doel ontstonden gevaarlijke momenten. Eindelijk 6 min. voor het einde kreeg mid- voor A. v. d. Oever de bal toegespeeld en onhoudbaar wist deze te scoren (03). Nog enkele vergeefsche aanvallen van O.-W. en het einde was er. De verdediging van O.-W. was uitstekend, terwijl de voorhoede bene den de verwachting bleef. De Quick Boys voorhoede opgereerde uitstekend, evenals rechtsback Piet Barnhoorn. De uitslag geeft de krachtsverhouding zwak weer. Katwijk 3Quick Boys 5, 81. Voor de rust werd er erg lui gespeeld cn niet gedoelpunt. Na de thee kwam er echter meer schot xn het spel, waarbij Katwijk zeer duidelijk de meerdere was, hetgeen in de 81 overwinning dan ook wel tot uiting kwam. C.N.V. 2—Koudekerk (0—3). C.N.V. wint de toss en neemt den wind in den rug. Tot de rust golfde het spel op en neer en had C.N.V. het heft in handen en blonken vooral linksbinnen W- v. d. Tang en spil W. Valkema uit. De rust ging in met 00. Na de rust nam Koudekerk het initiatief en wist door den linksbuiten met een prachtig schot de leiding te nemen (01). Na 40 min. scoorde de spil (02) en één min. voor het einde de linksbinnen (03). Het regende den geheelen wedstrijd en na de rust was het veld practisch onbespeelbaar. Quick Boys (B)C.N.V. (jun.) 52. Met den wind in den rug ving Q.B. den wedstrijd aan en probeerde een voorsprong te krijgen, maar dit lukte aanvankelijk niet. Het duurde niet lang of de middenvoor van C.N.V. gaf zijn club de leiding (01). Q.B. kwam opzetten en wist voor de rust 2 maal te doelpunten. Na de rust maakte C.N.V. den stand weer gelijk (22). Q.B., die en kele A-spelers in hun elftal hadden, zagen kans den stand tot 52 op te voeren. Rijnsb. Boys 4Lisser Boys 2 (13). De Lisser-Boys gaven er de voorkeur aan om tegen den wind in te spelen, maar na 10 m. was deze gedraaid. De Lisser B. wa ren technisch beter, maar konden de kan sen niet geheel uitbuiten, daar hun midden voor zeer zelfzuchtig speelde. Voor de rust zagen beide clubs éénmaal te doelpunten. Na de rust zaten de Lisser B. voortdurend op Rijnsburgs speelhelft. Nog tweemaal trap ten de Lisser Boys den bal in het net. Een kwartier voor het einde wed de wedstrijd nog even gestaakt vanweegen den stroomen den regen. CHRISTELIJKE KORFBALBOND. Den Haag en Omstreken. De uitslagen van Zaterdag luiden: le klasse: VEO I—KVS I, 2—5; Ijsvogels IDES I, afgel.; VES IFiks I, onbek. 2e klasse: Pernix 2VES 2, 20 (na de rust we gens regen gestaakt). TOP—Tonego 43; DES 2Ijsvogels 2 23. 3e klasse: FiksKVS 3 onbekend; Excelsior 3TOP 2 1—7; Fluks—VEO 2 2—1. 4e klasse: TOP 3 Tonego 2 20. L.C.K.C. „Pernix." Ditmaal kwam alleen Pernix 2 in het veld tegen VES 2. Pernix wist een 20 voor sprong te nemen, maar vlak na de rust werd de wedstrijd wegens den stroomen den regen gestaakt. T.O.P. was de meerdere. Zaterdagmiddag trok TOP II naar Excel sior in Delft en kwam met een prachtige 71 overwinning thuis. TOP I en III hadden beiden een thuiswedstrijd te spelen tegen Tonego uit Wassenaar in 't park „Rustfrioff." TOP II speelde eerst haar wedstrijd tegen Tonego II. Voor de rust vlotte het spel nog niet ergt doch na de rust kwam TOP op dreef en" wist met 20 de wedstrijd te win nen. Hierna was TOP I aan de beurt. Dit spannende spel werd een beetje bemoeilijkt door den Mei-regen, die in ruime mate neer. plaste, maar niettemin bleef TOP de meer dere en de wedstrijd eindigde met een 43 overwinning voor TOP, Maïzena fafirftaat Duryea, om fè voldaan aan de groote vraag. Ge doet goed Uw leyerancier steeds weer te vragen, opdat hij U niét vergeet ale er weer een zending binnenkomt Hel oude vermaarde merk GEVRAAGD :rschijning „Geïllusti marnes-W eekblad" Geroutineerde Garantieloon, plus provisie. Brieven (uitvoe rig geschreven) onder no 1236 aan het Bu reau van dit blad. (LM.) gemeenteraadsverkiezing komt als no. 1 voor de heer G. A. Ouwerling en als no. 2 C. J. Boskamp. Voor de A.R. Kiesvereeniging zal op Woensdagavond a.s., 8 uur, in de zaal achter de Geref. Kerk ais spreker optreden mr dr P. G. Knibbe van Leiden, lijstaanvoerder van de A.R. partij bij de a.s. Statenverkie zing. LISSE. Vrijdagavond vergaderde de afd. Lisser- broek van Bloembollencultuur, oi.v. den heer Mesman. Na verschillende huishoude lijke zaken en de gebruikelijke jaarversla gen van secretaris en penningmeester werd de Beschrijvingsbrief voor de 201ste Alg. Verg. van Bloembollencultuur in behande ling genomen. Een breede gedachtenwisse- ling ontspon zich over het recht van uit breiding van teeltrecht en overname van teeltvergunning door jonge kweekers. Uit de besprekingen bleek, dat deze materie moeilijk op te lossen is. Het gevoelen der vergadering zal op de Alg. Verg. ter sprake worden gebracht. De afdeeldAg is 't in dezen, niet eens met de opvattingen van het Hoofd bestuur. De afd. sprak zich uit voor samen voeging van het teeltrecht. In verband met het zeer gering aantal rijwielbanden voor de maand Mei kan slechts 5 pet. worden afgewerkt. Inlichtingen, kunnen niet worden verstrekt. De nationale film „Onder één vlag" zal a.s. Woensdagavond in gebouw Rehoboth worden vertoond. Des middag? zal boven dien een kindervoorstelling worden gegeven. Op 31 Aug. zullen door alle buurtver- eenigingen buurtfeesten worden georgani seerd. Bovendien zal een algemeene feestvie ring worden voorbereid. Een Comité uit de Buurtvereenigingen heeft zich gevormd uit de heeren: Tichelaar, voorz., Duynhoven, secr., van Riel, van Stijn en De Kooker, leden. NOORDWIJKERHOUT. De extra-collecte t.b.v. de Ned. Centr. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, onder het motto „de gezonden voor de zie ken", bracht in het dorp Noordwijkerhout f 705,16 op en in de Zilk f 140,55. Voorwaar geen slecht resultaat; een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. VOORSCHOTEN. De voor rekening van de gemeente te bouwen 8 woningen aan de Stadwijkstraat werden door den heer M. Laurentius, archi tect te Voorschoten, aanbesteed in het ge meentehuis. Ingeleverd werden 48 inschrij- vingsbiljetten. De hoogste inschrijver was 't aannemeersbedrijf Harmsen te Den Haag voor f 119.000. Laagste de firma Klaver en, Molenaar te Koedijk voor f72.300. De gun ning wordt later bekend gemaakt. Door de politie is aangehouden als ver dacht van diefstal van een aanhangmotor en ter beschikking van de justitie gesteld, W. O., uit Amsterdam. Eveneens werd door de politie als ver dacht van diefstal van een kist yoghurt aan gehouden de 17-jarige H. H. v. M. uit Voor schoten en de 19-jarige A. A. B. uit Gouda. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. 7.30 Orgel en piano; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Con cert; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvita minen; 10.30 Voor de vrouw; 10.36 Operette; 11.00 Voordracht; 11.15 Piano; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.00 Ballroomorkest; 12.30 Platte land; 12.40 De Vagebonden; 13.00 Nieuws; 13.15 De Vagebonden; 13.30 Eerste Vliegen de Hollander naar New-York; 14.00 Naailes; 14.20 Kwintet; 15.00 Vrouw en politiek; 15.15 Ken Darby; 15.35 Afrikaansche liedjes; 15.45 Piano en orgel; 16.05 Cello; 16.30 Kindertijd; 16.45 Zweefvliegen; 17.00 Piano; 17.30 Dansorkest: 18.00 Nieuws; 18.15 Viool; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Java; 19.02 Zang en piano; 19.45 Orkest; 20.00 Nieuws; 20.20 Avondtrein; 21.30 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.15 Buit. overz.; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Musette-orkest; 23.45 Blues in the night; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m.) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 9.00 Ochtendmuziek; 9.50 Gram.; 10.15 Lichtbaken; 10.30 Piano; 10.40 Zang; 11.15 Als de ziele luistert; 11.30 Bach; 11.45 Cello; 12.15 Russ. sprookjes; 12.30 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws: 13.20 Dansorkest; 13.45 Volksdansen; 14.00 Opera; 15.00 Zang en piano; 16.01 Ziekenbezoek; 16.30 Zang; 17.00 Kamermuziek; 17.30 Cursus; 18.00 Cinema-orgel; 18.15 Werkliedenverbond; 19.00 Nieuws; 19.30 Arbeidersjeugd; 20.20 Radio-Philharm. Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 R.-K. nieuws; 22.45 Se lecta; 23.15 Gram.; 24.00 Sluiting. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Leerdam, 15 v. Philadelphia te New Port News; Stad Arnhem, 20 v. Casablanca te R'dam verw.; Nyenburgh, 17 v. Bordeaux te La Pallioe; Zuiderburgh, 15 v. IJmuiden te Almeria; Katwijk, 17 v. Saffi te Sas van Gent; Prins Maurits, 19 v. Montreal te R'dam verw.; Evertsen, 17 v. Esbjerg te Hamburg; Algenib, 15 v. Balik Papan n. Batavia; Am- stelkerk, v. A'dam n. W. Afrika, 16 v. Ant. werpen n. Bordeaux; Sloterdijk, 18 v. Batavia te R'dam; Govert Flinck, 12 v. B. Aires n. Rosario; Kuwi, 17 v. Antwerpen te Oporto; Socrates, 16 v. Guayaquil te Salavery; Peri cles, 17 van Balboa n. Guayaquil; Lopper- sum, 15 v, Lagos te Sam Thome.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3