Drees en Logeraai n over actueeie vragen Radio Westrik s ZATERDAG 11 MEI 194# Dr S. Rozemond verwerpt de Chr. politiek De heer H. v. Woudenberg opende gister avond in de goed bezette Stadsgehoorzaal de bijeenkomst van de P. v. d. A., waar gesproken hebben de ministers W. Drees en prof. Loge- mann, terwijl voorts ook dr. Rozemona het woprd heeft gevoerd. Dr. Rozemond behandelde, als eerste spre ker, de vraag, welke op het oogenblik veel stof doet opwaaien: waarom als belijdend Christen in de Partij van den Arbeid? Eenige maanden geleden, aldus spr. heb ik nog het woord gevoerd voor de C.H.U., en nu ik toegetreden ben tot de P. v. d. A., wil dit nu maar ineens zeggen, dat ik geen belijdend Christen meer ben! Met grooten nadruk wees dr. Rozemond erop, dat de P. v. d. A. tegen stander is, zoowel van de oude als de nieuwe antithese, en dat deze partij de eenige is, waar in men zijn land het beste kan dienen. Kan dus een Christen toetreden, ja of nee? Moet hij daarvoor niet sjacheren en knoeien met zijn beginsel? Of heeft de' tegenstander toch gelijk, wanneer hij zegt, dat een oprecht Christen in de P. v. d. A. zijn beginsel los moet laten? Het is geen vraag, die de aandacht ver dient zelfs voor de Gestapo is dit niet ge beurd. Waarom dan wel .voor de P. v. d. A. wanneer dit niet gevraagd wordt? Vervolgens betrad Minister Logemann het podium. Deze besprak in hoofdzaak de Indische kwes tie, welke hij zeer ingewikkeld noemde.'Want, zoo zeide spr., dit is geen zaak meer tusschen Nederland en Indië, maar we moeten dit veel grooter zien, als een zaak tusschen het ont wakende Azië en de Wereld! Richten we onze blikken naar andere landen in de tropische Zone, bv. de Philippijnen of India, dan kun nen we precies dezelfde verschijnselen waar nemen, en ontwikkelen al deze landen zich bij zonder snel naar de onafhankelijkheid, waaraan wij niets kunnen veranderen. In ons Indië ligt dit niet aan het voormalige koloniaal bewind, want dat was voortreffelijk. Nu kunnen we dit echter niet meer toepassen, want het is geheel uit den tijd. Spr. vervolgde, we moeten de wereldbeweging'meemaken, we kunnen nu eenmaal niet tegen den stroom inroeien. Het nationalisme moeten we zien als kracht van de toekomst, dan 'alleen kunnen we ons aanbie den mede te helpen bij den opbouw van Indo nesië. En dit zal moeten want Indonesië beseft heel goed dat het nog niet op eigen beenen kan staan. Hierna kwam Minister W. Drees aan het woord die allereerst van leer trok tegen de persoonlijke aggressie van de politieke tegen standers. Het is geen waardige houding die men tegenover ons aanneemt, aldus minister Drees, men belastert Vorrink en tracht hem in de schoenen te schuiven dat hij heeft samen gespannen met de S.D. Ook de AH. partij kreeg 'n scherpe aanval te verduren. Vervolgens was de partij v. d. Vrijheid aan de beurt welke het V-teeken misbruikt alsof de P. v. d. A. tegenstander van de vrijheid zou wezen! Wat zegt men van deze partij, wanneer men hoort, dat zij aan Fabrikanten en Industrieelen circulaires verzendt, waarin gevraagd wordt om toch vooral de P. v. d. V. te steunen, daar het hun veel meer geld zal gaan kosten, als de P. v d. A. aan de regeering blijft. De stakingsvrijheid en het dienstboden vraag stuk haalde spr. aan als practische voorbeel- Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Op 20 Mei a.s. hoopt het echtpaar G. PostBlijleven den dag te herdenken dat het voor 50 jaar in het huwelijk trad en den dag daarna, 21 Mei het echtpaar H. G. Ververs Idenburg. Direct na de bevrijding is in onze ge meente een comité opgericht dat zich ten doel stelt een gedenkteeken op te richten voor hen uit onze gemeente die hun leven voor het vaderland gegeven hebben. Op de vaak voorkomende vraag: Hoe staat het toch met het Gedenkteeken, heeft ds Hartkamp namens het comité een antwoord gegeven. De geldinzameling vorig jaar Juli gehou den heeft f 900.opgebracht. Dit is een mooi bedrag, maar men kan hiermee in onzen duren tijd nog niet alles doen. Na eenige te leurstelling vele architecten zijn in dezen tijd van wederopbouw overstelpt met werk heeft het comité zich in verbinding ge steld met ir Friedhof te Haarlem, bouwer van het Generaal van Heutzmonument te Amsterdam en prof. Wenkebach te Noord wijk, ontwerper van het bekende monument van de Technische Hoogesehool te Delft. Het ontwerp kan nu spoedig gereed zijn, maar dan is het wachten op de benoodigde ma terialen. In elk geval is net comité waakzaam om een monument te stichten tot een waardige herdenking van hen die gevallen zijn in den strijd voor ons Koninkrijk hier en in Indië Haar de middelen die haar ten dienste staan. Als plaats gaan de gedachten van het co mité uit naar de plek waar nu het voor- loopige monument is verrezen, vóór het Raad huis, waarbij men t^z.t. de medewerking van het gemeentebestuur hoopt te ontvangen. HAZERSWOUDE. In ons bericht van 24 April j.l. is een storende fout ontstaan. Hier staat vermeld, dat de kiezerslijst bedraagt 3054 kiezers; dit is onjuist en moet zijn 2656 kiezers. De Ned. Herv. M.V. „Febe" vergadert eerst Maandag 13 Mei, 7.30 uur, in het ge bouw „Salvatorie". Voor den dienstplicht 1946 staan 42 per sonen ingeschreven. Geboren: Anna J. M., d. van Th' C. van Haastrecht en W Borst; Martinus W. J., z. van A. M. Menken en H. M. Heemskerk; Marie, d. van P. van Elswijk en J. Hoger- vorst; Anna C. M., d. vap N. A. Boere en J. M. van der Laan; Hermanus M. M., z. van J. E. Mensch en M. M. Out: Pieter, z. van D. Kroon en C. Meel; Hermina Fr., d. van H. A. van 't Oever en W. van Vliet; Geertje, d. van A. B. Dorsman en J. C. Grandia. Ondertrouwd: G. de Wilde, 29 j. en J. Matze, 30 j. Getrouwd: P. D. de Bruin en A. Ver- gunst; C. de Vos en K. Hassefras. Overleden: A. A. Harkes, 5 m. den, dat de P. v. d. A. voor een grootere vrij heid is, dan de P. v. d. V., uit wier midden stemmen opgaan voor stakingsverbod en dienstbodendwang Er wordt op de huidige re geering veel critiek geleverd, maar wanneer men buitenlanders spreekt, die hier kort na de bevrijding zijn geweest en thans ons land weer bezoeken, dan zijn zij vol lof over wat er hier in zoo'n korten tijd is gepresteerd. Spr. wendde zich tot slot nogmaals tot de oppositie en legde haar de vraag voor, hoe zij zich uit de chaotische toestanden uitgewerkt had, anders dan de regeering thans ge daan heeft. Wat is hun constructieve oplossing voor de moeilijkheden, waarvoor we, wat Indië be treft, geplaatst zijn geworden? Ik durf te be weren, aldus spr., het antwoord ontbreekt totaal. Geref. Gem. (Remisestr.) Zaterdag 7.30 u., de heer De Wit. student te Rotterdam. Zondag 10 en 5 uur, leesdj^nst. Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur, ds P. v. d. Bijl van Barendrecht. Voor de Geref. Gem., Remisestr., hoopt Vrijdag a.s. 7.30 u. te komen spreken, ds Ver hagen van Lisse. Öp deh Heerenweg werd de 48-jarige G. I. uit Katwijk aangereden door een bus van de N.Z.H.T.M. Met een hersenschudding en kneuzingen werd het slachtoffer naar huis vervoerd. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK. De heer W. Wille Ezn is benoemd tot Kring vertegenwoordiger van het Chr. Lees gezelschap „Hazerswoude-Koudekerk". KATWIJK. De Politiesportvereeniging (K.P.S.S.V.) heeft op de schietbanen bij de kantine een onderlingen schietwedstrijd gehouden met karabijn en buks. De uitslagen waren: Karabijnschiieten Groep A: A. Smallenbroek le prijs; W. de Liefde 2e prijs; L. de Jong 3e prijs. Groep B D. A. Nieu- wenhuizen le prijs; P. Boot 2e prijs; C. v. d. Schans 3e prijs; R. P. Brouwer 4e prijs. Revolverschieten: J. J. Veene- kamp le prijs; W. H. Kanbier 2e prijs; A. Smallenbroek 3e prijs: L. de Jong 4e prijs. KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr T. Lodder. De heer Dijkdrenth, die 23 jaar lang secretaris van „De Verpleging" was, heeft deze functie neergelegd. Hem is alssecre taris opgevolgd de heer A. Hofkes. KOUDEKERK a/d. RIJN. GEBOREN: Arie H„ z. v. W. Nagtegaal en L. M. Tempelman: Wim, z. v. G. Koomen en H C. J. Hoogerdijk; Geertruida, dr van Klaas Molema en Cath. Platteel. OVERLEDEN: J. vaei Ommering, 83 j. 0.1. v. den heer W. Th. Molema ver gaderde de A.-R. Propagandaclub „Dr. H. Colijn" De heer C J. van der Vis verzorgde het Politiek overzicht, waarin de aandacht gevestigd werd op Indië, naar aanleiding van het daarover gevoerde Kamerdebat. De heer A. Langeveld behandelde het onder werp „Het Volkerenrecht". Bij een gehouden Bestuursverkiezing werd gekozen de heer H. Zintel. De gezamenlijke jeugdvereenigingen „Tiimotheus", „De Brug" en „De Schakel' herdachten in een gecombineerde vergade ring het feit der bezetting'en bevrijding "van ros land. Deze vergadering stond onder lei ding van den heer W. Molema. Afwisselend spraken en leiders en leidsters over de aan leiding en het verloop van den oorlog, als mede over de bevrijding, terwijl de voor zitter der Ouder-vereeniging, de heer H. D. Reyneveld iets vertelde aangaande het ille gale werk. Ds J. Wolven sprak een kort slot woord. Als nieuwe leidster voor de J.M.V. „De Schakel" werden aangezocht de dames A. v. d. Horst en A. Wolven, welke deze benoe ming hebben aangenomen. LISSE Chr. Geref. Kerk, 10 en 4 uur, ds Pon- stein. Geref. Gem., 10 en 4 uur, ds Verhage. Oud Geref. Gem., 9.30 en 3 uur, Lees- dienst. Zelfslachtende slagers, die voor extra zeep in aanmerking komen kunnen zich Maandag a.s. op het distributiekantoor mel den van 911.30 uur. De na-uitreiking van bon- en brand- stoffenkaarten zal plaats hebben 1,3 Mei van 911.30 uur in huize „Treslong",Hillegom. Donderdagavond sprak de heer A. Sta pelkamp van Utrecht voor de A.-R. kiesver. over: „Waar het om gaat". Naar aanleiding van dit onderwerp heeft spr. voor een groot en aandachtig gehoor de a.r. beginselen dui delijk uiteengezet en de verschillende onder werpen, die aan de orde komen, als: Indi sche kwestie; houding tegenover Partij van den Arbeid; sociale wetgeving, enz. Op popur laire en eenvoudige wijze heeft spr. het juiste A.-R. standpunt uiteengezet, wijzend op de groote gevaren waaraan ons volk bloot staat, indien de gezagsondermijning blijft doorwerken. Dat het gezag zoo ernstig ondermijnd wordt, is een symptoon, dat tot diep nadenken noopt. Spr. eindigde met een oproep tot den beginselstrijd en tot een krachtige handhaving van het gezag. Laten wij bij de stembus een principieele stem laten hooren! Bevallen: M. v. d. Zelst-Rijkenbergz.; J. Schippers-Varkevisser, z. Overleden: J. J. Schoorl, 77 j. Ondertrouwd: C. v. d. Voort en C. M. G. Laan. Gehuwd: J. H. Akerboom en B. M. v. Werk hoven; F. J. A. v. Beukering en C. v. d. Vlugt; Gi B. v. Ewijk en Th. A. Paardekooper. is in. tusschen overleden en heeft de meubels overgegeven aan zijn toekomstige vrouw, die nog een gedeelte had staan. Een aantal goe deren worden nog vermist en men vermoedt, dat deze zijn verkocht of meegenomen. NOORDWIJK. In verband met een op 13 Mei a.s. in te voeren Reorganisatie van den Distributie- dienst kunnen wij mededeelen dat vanaf Maandag de aparte loketten voor rantsoen- bonnen, bonkaarten, stamkaarten; textiel, schoenen, banden en klompen vervallen, en vervangen worden door één loket n.l, „In lichtingen", alwaar alle aanvragen moeten worden ingediend. Met ingang van den zelfden datum kunnen geen rantsoembonnen voor zieken, a.s. en jonge moeders, textiel enz. meer in ontvangst genomen wordenzonder voorafgaande op roeping van den Distributieddenst. Uitgezon derd hiervan zijn verstrekkingen bij tijde lijk verblijf en benzine, welke terstond kun nen worden afgehaald. Voor alle verstrekkingen zullen oproepin gen worden toegezonden. De op de oproep kaarten geadviseerde bonnen moeten op de bepaalde dagen en uren worden afgehaald. Gebeurt dit niet, dan moet een nieuwe oproep worden afgewacht, wat in vele ge vallen nadeelig voor de betrokkenen is. Het is niet meer mogelijk de chef van een afdeeling te spreken, daar er geen afdee- lingen. en dus ook geen chefs meer zullen zijn. v Volgende week kunnen de aanvraag formulieren voor banden, fietsen, en klom pen, welke deze week afgehaald zijn, met overlegging van de stamkaarten der betrok kenen, wordien ingeleverd op het distributie kantoor des morgens van 912 uur: Maan dag 13 Mei de letters A-C: Dinsdag 14 Mei de letters D-J; Woensdag 15 Mei de letters K-P; Donderdag 16 Mei de letters Q-T; Vrijdag 17 Mei de letters U-Z. Op andere dan genoemde dagen kunnen geen formu lieren meer worden ingenomen. Het feit dat men een aanvraagformulier heeft ingediend, beteekenit in geen geval, dat men ook de loopende maand een toe wij zang zal ontvangen. De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr de Ruijter. In den bezettingstijd werd een villa, na het verdwijnen van de bewoners, een Joodsche familie, door de Duitschers in be slag genomen. Gelukkig hebben de Duit schers het huis weer vrij spoedig verlaten. Het meubilair werd toen „in bewaring" genomen door een Noordwijker, die dacht daarmede zijn toekomstig „nestje" te kun nen inrichten. Hij had echter buiten den waard gerekend, want na de bevrijding kwam de familie, die ondergedoken was, weer boven water. De .^Jnibewaringnemer VALKENBURG Da bevrijdingsfeesten werden ingezet met klokgelui. De gemeente bezit maar één luid- klok. (Deze klok is ruim 2 jaren in den Rijn in letterlijken zin ondergedoken geweest. En hoewel de vijand tot driemaal toe op net gemeentehuis geweest is om deze klok te rooven, heeft hij deze niet in handen ge kregen. Zij zal wel de eerste in ons land zijn geweest, die in 1940 door oorlogshande lingen naar beneden viel, maar ook wel de eerste die in eere werd hersteld. CXp Maan dag 7 Mei 1945 klonk haar geluid weer vroo- lijk en vrij over het dorp). Alhoewel hier ook een Hollandsche mili taire begraafplaats is, werd het na overleg beter geacht geen z.g „stille omgang" te houden. De volgende dag hingen tot elf uur de vlaggen halfstok. Om 11.30 hebben de school kinderen bloemen op de graven der gesneu velde militairen gelegd en hield het h.d.s.. de heer A v. d. Berg. een korte toespraak 's Middags werd onder groote belangstelling op de Hollandsche militaire begraafplaats door 2 oud-militairen, J Ouwersloot en M. van Tol, namens de burgerij een krans op de graven neergelegd. Een plechtig Wilhel mus volgde hier onmiddellijk op. Onder het spelen van het 2e couplet heesch hooman N. J. de Koning de vlag. Burgemeester A. C. de Wilde en ds L. I. Baas, Ned. Herv. pred., voerden een kort oogenblik het woord, waar na gezongen werd: „Die hoop moet al ons leed verzachten". Te 3 uur werden alle schoolkinderen ge- tracteerd en ging het in optocht met de pad vinders en een muziekcorps door het dorp. In de avonduren had in de hulpkerk der Ned. Herv. Gem. een samenkomst plaats, waar het programma van de Stichting tot verbreiding van het Geestelijk Lied werd gevolgd. Hiertoe werkten mede, de beide plaatselijke predikanten en de Zangvereeni- ging. Tot besluit van dezen dag gaf de Muziekvereeniging „Valkenburg's Harmonie" op het Kerkplein een concert. VOORSCHOTEN. Aan de memorie van toelichting van de begrootingen 1946 zijn de volgende gegevens ontleend. De ontwerp-begrooting sluit met een nadeelig slot van f362.006,81, waaruit blijkt, dat de toestand van de gemeente- financiën, allerminst rooskleurig zijn te noemen. Bij de samenstelling is de grootst mogelijke soberheid betracht. De hoogere winst van het Electriciteitsbe- drijf bestaat dan alleen, als niet wordt ge«> heven de ondernemings- en vennootschaps belasting. Door de verplichte hertaxatie van het grondbedrijf, waardoor tusschen taxatie en boekwaarde verschil is ontstaan van f242.281,50, waarvan 1/5 ten laste komt van 1946, zijnde f 48.456,30 verhoogd met intrest f 18.100,45. Het gasbedrijf ondergaat tenge volge van hoogere lasten en rantsoen eerings- bepalingen van het Rijkskolenbureau winst derving, zoodat het batig slot daalde. Ver hooging van loonen en kosten bracht voor het badbedrijf f 4750 meer kosten, doch kan wórden verminderd met f 1000 voor geraam de meerdere baden, ook het Reinigingsbe- drijf vergt meer kosten door loonsverhoo- ging, aanstelling van tijdelijk personeel enz. geraamd wordt een bedrag van f 13.500. De eindcijfers van de verschillende begroo tingen zijn: Electriciteitsbedrijf, gewone dienst f 114.833,31, Kapitaaldienst f 73.701.55 Gasbedrijf, gewone dienst f 101.166,56. Kapi- taalsdienst f 22.117,26%; Waterbedrijf, ge wone dienst f 40.318.28. Kapitaalsdienst f 24.505,41%. Grondbedrijf, gewone dienst f22.245,28. Kapitaalsdienst f271.042,74: Bad bedrijf, gewone dienst f 12.172,90. Kapitaals dienst f 3.676,71; Openbare Werken, gewone dienst f 87.271,07. Kapitaalsdienst f 4.493,30; Reinigingsdienst. gewone dienst f 48.771,20. Kapitaalsdienst f 46.617,56; Woningbedrijf, ge wone dienst f 30.882,72. Kapitaalsdienst f 5.851,54; Centrale Boekhouding, gewone dienst f 42.066,73. Kapitaalsdienst f 3.348,58. Gemeente, gew. dienst uitgaven f 853.201,18. Inkomsten f 491.194,37, nadeelig saldo f362.006.81. Kapitaalsdienst uitg. f 1.517.513.79. Inkomsten f 1.472.033.12. Nadeelig saldo f 45.480.67. Aan het postkantoor werd gedurende de maand April '46 op de Rijkspostspaar bank ingelegd f 14.828.77 en terugbetaald f 40.247.08. Na-uitreiking bonkaarten. Woensdag 15 Mei a.s., Treubstraat 9. voor hen die ver zuimd hebben af Je halen op de daarvoor vastgestelde dagen. Op 23 en 24 Med as. van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur zal in het kantoor van de gemeente-bedrijven, Treubstraat 9, zitting worden gehouden voor den herijk van maten en gewichten. VOOR RADIO SERVICE Geversstraat 39 - Oegstgeest - Tel. 26608 Makin, de wnd. minister van Buitenl. Za ken in Australië, heeft officieel de benoe ming van Frank Keith Officer tot Austra lisch gezant in Nederland bekend gemaakt. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 1.1 Mei. Groen ten veilingprei 418; rabarber 916; peen 100 kg 3852; sla p. 100 kg 10—31; aardbeien 820—900: peulen 295325; postelein 96111: Spinazie 830.10 komkommers 5898: bloemkool 26— 107: sla, 100 stuks, 210.30; radijs 2.503.50; seldery 1.104.80; peen p. 100 bos 5061 DE VERKIEZINGEN NADEREN Hoe zal de uitslag zijn? Over eenige weken zal het Ne- derlandsche volk, voor het eerst, na den oorlog, ter stembus gaan en weer de mannen kunnen kiezen, die in dezen moeilijken tijd het vader land moeten besturen. Hoe de uitslag zal zijn weten wij niet. De keus is groot en voor velen mis schien moeilijk. Op het gebied van ons dagelijksch voedsel is het de huisvrouw, die kiezen moet. Onze flinke Neder- landsche huisvrouwen hoeven niet lang te wikken en te wegen. Zij hebben hun keus al bepaald De Gruyter voor betere waar. Eigen fabrieken met de meest moderne installaties en geroutineerde vak- menschen hebben het mogelijk ge maakt, dat de Gruyter bovendien 10 pCt. korting geeft. Voor iedere tien gulden cassabons een gulden contant terug. Dat zijn dingen waar men wat aan heeft. Moeder heeft de goede keus gedaan. Tot voor deel van het heele huisgezin. 4 (Adv.) Eerste Verzetskruisen te A'dam uitgereikt Hedenmorgen heeft de Koningin in het Paleis te A'dam voor de eerste maal het pas ingestelde Verzetskruis uitgereikt aan hen, die bijzonder aan het verzet deelnamen en de nabestaanden van omgekomen ver zetslieden De uitreiking geschiedde in de Troonzaal in tegenwoordigheid o.a. van mtn. Schermerhorn. t Totaal werden 49 verzetskruisen, die in brons zijn uitgevoerd, uitgereikt aan perso nen uit het geheele land., waarvan de oud ste 87 jaar is. Na de uitreiking onderhield de Koningin Zich nog geruimen tijd met de aanwezigen. Posthuum is het Verzetskruis ö.m. toe gekend aan: ds D. A. van den Boch, Den Haag; Pater Bleys, Tilburg; G. H. Gelder, Leiden; A. W. L. Hasselbergs, Den Haag; dr C. W. Kasteyn, Den Haag; prof. dr ir J. A. A. Mekel, Delft; mr D. Mesriitz, Den Haag; B. Oosthoek, Den Haag; prof. mr J. Oranje, A'dam; prof. mr V. H. Rutgers, Wassenaar; prof. ir H. L. A. Schoenmaker, Delft; prof. mr B. M. Telders, Den Haag; L. M. Valstar, ëNaaldwijk: J. H. Wester- veld. Den Haag. Honderden studenten stroopen de mouwen op Aan. den oproep van burgemeester Oud voor vrijwilligers in de haven, hebben zoo- velen gehoor gegeven, dat eenige honderden moesten worden afgewezen. Behalve de on geveer 700 havenarbeiders, die nog altijd aan het werk waren, zijn nog 800 vrijwilligers aan het werk gezet. Onder hen bevinden zich honderden studenten van de Economi sche Hoogesehool en de M.T.S. Op 21 schepen is thans het werk in vollen gang. De Regeering deelt mede dat zij blijft vasthouden aan 't normale overleg met den Rijksbemiddelaar. Aan G. J. Tinbergen is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van de Alg Rekenkamer. In opdracht van de Cfem. Universiteit te A'dam vertrekken de studenten A. J. Simons en B. D. Bangma naar Canada om contact tot. stand te brengen tusschen A'dam en de Canad. inrichtingen van H. OA De Krijgsraad te velde te 's-Graven- hage heeft heden den Inspecteur van Po litie, die destijds als B.S.-er op het politie bureau den N.S.B.-politieagent G. v. d. Berg had doodgeschoten, vrijgesproken. Op 10 Mei zullen voor de verhandeling van effecten ter beurze van Amsterdam, maatregelen van kracht worden, waarvan de belangrijkste is de gelijkschakeling van oud en nieuw bezit. BEURS VAN AMSTERDAM Off. not medeged. door de Ver voor den Effectenhandel VRIJDAG 10 MEI bieden laten ged. en bied., t ged. en lat. S stopk. Leeuwar. '38 3 103 Leiden 1937 3% 103% N. Holl. 1938 3 103 NH. 2e '38 3 3 103 101% Noordw. Hp. 3V2 102% Overijss. Hp 3% 103% R'dam Hyp. 3% 103 101V2 Utr Hyp. o 3V2 103% 102 Utr. H. 2 v.u. 3% 103% 102 Westl ee-ff 3% 102' Z. Hp Bk 3% 103% 101% Z. H. B KL. 3% 103% 102 Z.H. Hp. v.u 3% 101% N.O. Fr. 6 3% 95 le N. Sch V 3% 101% 101 R'd. Sch Hp 3% 100% N.H. 8-j. '38 2% 100% N.H. 10-j. '38 2% 102 Nijm. 2e 1. '37 3% 103% R'd. 1 en 3 '37 3% 103% 101% R'd. le 1. '38 3% 103% 101% R'd. 1938 3 3 102% 100% Sch.d. 3e '37 3% 102 Tilb. le '37 3% 102% 102% Utr. prov. '37 3% 103 U. gem. le '37 3% 102% 102 Zeeland 1937 3 103 Z.H. 3e L '37 3 102% Z.H. le 1. '38 3 102% Z.H. 2e 1. '38 3 103 Obligatiën STAATSLEENINGEN ad f 100C Nederland V.K. 2.30 u le 1. 1940 4 103% 101% (m. b. f.) 1940 4 103% 101% (m. b. f. 1941 4 101% 101' '41 '42 '43 1941 3 Va 103% 1011' 1937 3 103% 100Va 1938 (3%) 3 103ft 101% N.W.S2% 91% 89 Spr. c. af. 100 2% 100% 100% Indië 1937 a 3 101% 99% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN A'dam 1936 3% 104% 102 A'd. le 1. 1937 31/2 104% 102 Apld. le 1. '37 3% 104 Anrhem 1938 3 101% D.dr. '38 (31/2) 3 102% Eindh. 1935 3% 102% Eindh. 3e '37 3% 102% Gelderl. 1938 3% 103 Gelderl. '1938 3 102% 's-Grav. 1936 3% 102% 101% 's-GrJi. le '37 3% 102% 101% Gr.h. '36 (3%) 3 102 Gron. 1938 3% 103% Gron. 1938 3 102% Haarlem 1938 3 103 101 Hr.l. '38 (3%) 3 103% Helmond 1937 3% 102Va 's-Hert.b. '37 3% 104 Hilvers. 1938 3% 103% Hl.V. 10-j. '38 2% 102 100% BANK- EN CRED. INST. Bk N.G.O. '37 3% 100% Bk N.G.O '38 3 102% 100% Bk v. o. z. '37 4 971/2 95 GC '001-33000 3% 101*3 Gem. Cr. ..3 103% 101% Ned. Bk.inst. 4 8% HYPOTHEEKBANKEN Alg. Fr. 2 u. 3% 103% 102 Alg. H XY 3% 103Va 101 Arnh. PD 3% 102% 102 Bat. CG 3% 103% 101% Dord. Hp. B. 3% 102% 101 Fr.Gr DA-VA 3 102% Fr Gr3% 104% Fr. Gr. (3%) 3 103 Gr.h. H. Bk 3% 101% 102 Gron. H. Bk 3% 103% 102 Hrl. ser B.D 3% 103% 101% HoH. ser. K. 3% 103% 102 H. v.N. m.pr. 3% 103% 102 Mij v-h.cr. 2 verpl ui tl. 3% 101% 100% N. Hyp. s. B. 3% 103% 102 Ned. H. Veend. ser K. (3%) 3 103% Ned. H. Veend. serie k. (3%) 3 103 ÏNDUSTRIEELE ONDER NEMINGEN. Obligatiën. Alg. K. U. 5% 1071/4 103% Alg. K. U. 3% Bergh's en Jurg. (f.v.d.) 3% 105% Lev. -Zeep mij 3% 106% Werkspoor 4 Bat. Petr. Mü 31/2 105 103 N.l. Sp.w. '02 3% 75 70 Deii Spoorw 31/2 93 Aandeelen BANKEN. A'dam Bk A 141 142 Inc. Bank A 146 145 N. Handel mij A 168 R'dam Bk Aa51 123 Tw. Bank s. a. A 153

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8