Gillette is er weer! Leiden in afwachting van Churchill's komst Chr. politiek meer dan ooit noodzakelijk NIK I) WE LEIDSCHE COURANT I DONDERDAG 9 MEI 194f Schitterende versiering in de Pieterskerk Churchill komt naar Leiden. Het was een grootsche tijding, welke zich in het voorjaar door onze Sleutelstad ver spreidde. Churchill, de man, waarin de ondergang van Duitschland gesymboliseerd is, omdat hij met Roosevelt en Stalin middel in Gods hand is geweest om ook ons van de onder drukking en tyrannie te verlossen. Churchillde drager van het groote Victo rie-teek en, zal nu morgen, binnen Leidens veste vertoeven om haar te verlaten als doc tor honoris causa van onze Leidsche Univer siteit, het Bolwerk der Vrijheid. Van de Ned. universiteiten is het zeker die te Leiden, welke het recht toekwam om de doctersbul aan Winston Churchill, een van 's werelds grootste staatslieden aan te^bieden, want zij heeft vooraan gestaan in den strijd om onze vrijheid. Leiden is in afwachting. Morgen zal de stad een Vlaggenzee zijn om Willy" te_be groeten en duizenden zullen zich langs den weg scharen om hem toe te Juichen. Vele toebereidselen voor de ontvangst wor den thans getroffen. In de Pieterskerk wordt een prachtige bloemenversiering aange bracht, welke zal bestaan uit honderden hortensia's, aangeboden door de Aalsmeer- sohe bloemen kweekers en verzorgd door de Leidsche bloemisten. Wel zelden zal onze Leidsche kathedraal zoo'n schitterenden aan blik hebben vertoond. De winkeliers richten speciale Churchill-etalages in, waarin groote portretten van den Britschen oud-premier het hoofdmotief vormen. Bakker Gerrit Hulst, welbekend bij het Leidsche studentencorps en vele anderen, is bezig met het vervaardigen van de promotie- taart. w elke enorme afmetingen krijgt en morgenmiddag naar de Britsche ambassade in de Residentie zal worden overgebracht om te prijken op de tafel tijdens het promotie- diner. Ten behoeve van een goede verkeersrege ling zal de politie vroegtijdig uitgebreide ordemaatregelen nemen. Zooals bekend, wordt de Westzijde van het Rapenburg geheel voor het publiek afgesloten, evenals de omgeving van de Pieterskerk. Doch er zal ruimte ge noeg overblijven om den intocht van Chur chill gade te slaan en de breede trottoirs van Witte Singel en Zoeterwoudsche singel bie den daartoe uitnemend gelegenheid. Men zal zich echter niet aan den waterkant mogen bevinden, terwijl in alle straten den midden weg vrij moet blijven. De sociëteit krijgt een groote beurt en reeds gisteren was men volop bezig het ge bouw van binnen en van buiten met bezemen te keer en, terwijl ook hier Churchill een grootsche ontvangst wordt bereid. Dat tal- Leidsche Chr. Mondacc. Club „Kunst en Genot" Eerste ouderavond na de bevrijding. C- Leidsche Chr. Mondacc. Club „Kunst en Genot" heeft gisteren o.l.v. haar direc teur, den heer H. F. Roman, voor het eerst na de bevrijding een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer H. v. d. Broek, sprak een kort openingswoord, waarin hij liet uit komen, dat „K. en G." hoewel tijdens dé afgeloopen vijf jaren veel werd geleden, de periode van afbraak is te boven gekomen en nu met frisch enthousiasme tot nieuwen bloei wordt gebracht. Direct hierop zette de mondacc. club in pittig marschtempo het „Bevrijdingslied" in, terwijl de heer v. d. Broek den verbindenden tekst declameerde. Het volgende nummer was een „Volksliederenpotpouri" en toen als laatste hierin het „Wilhelmus" weer klonk, verhieven alle aanwezigen zich van hun zitplaatsen. In het verdere van dezen avond speelde „K. en G." nog o.m.: „De Roterdamsehe Het viel ons al dadelijk op, dat deze ver- eeniging over jeugdig muzikaal talent niet te klagen heeft, want het was een lust voor oog en oor de knapen, de jongste is 12 jaar, te zien en te hooren spelen. Natuurlijk was er hier en daar nog wel iets te verbeteren, wat betreft maat en zuiver heid, maar over het algemeen mag een woord van lof niet onthouden worden en in de eerste plaats valt de heer Roman hier onder. die in zoo'n betrekkelijk korten tijd en met minder goede instrumenten, zulke resultaten weet te behalen. Tijdens een van de pauzen sprak de heer v. d. Broek een propaganda woord en wekte- hierin, ieder, die iets voor deze club voelde, op om ook financieelen steun te verleenen. Enkele leden van de tooneelclub „Sempre Avanti" voerden tijdens de korte onderbre kingen kleine een-acters op, die bij het talrijke aanwezige publiek zeer in den smaak smaak vielen. Hiervan noemen wij: „De Gas fitter," „De Mannelijke Dienstbode" en „40 Jaar Later." Deze geestige stukjes werden goed gespeeld en het dankbaar applaus was dan ook ten volle verdiend, alleen bleek het enkele malen duidelijk, dat een krant soms een zeer nuttig voorwerp kan zijn. Ds D. J. Vossers, die met zijn echtgenoote aanwezig was. sloot dezen geslaagden ouder avond. BIJZONDER GERECHTSHOF M. Faasse te Leiden was vrijwillig bij de O.T. gaan werken; eerst in eigen land, en ver volgens in België ep. Frankrijk. De adv. fiscaal nam dit verdachte zeer kwalijk, en vorderde een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief, benevens ontzetting uit het kiesrecht gedurende 10 jaar. Mr. ten Doe- schate pleitte clementie. De ass. dienstgeleider der belastingen D. Elze te Hazerswoude, schreef aan den Burge meester der gemeente een brief, waarin hij er de aandacht op vestigdë dat zijn buurman Langeveld zich niet had gemeld voor den ar beidsinzet in Duitschland. Dank zij het feit dat de burgemeester „goed" was, en aan het bu reau der Arbeidsbemiddeling te Leiden de chef, de heer Smit zich als een handig sabo teur deed kennen, die vele jongemannen van deportatie wist te redden, had de aangifte geen gevolgen gehad. Voor zijn verraad stond E. Maandag terecht, en verklaarde uit wraak te hebben gehandeld. Blijkens getuigenverklarin gen, bestond een minder prettige verstandhou ding met de buren van E. De adv. fiscaal vond het een ergerlijke daad. en het was niet aan E. te danken dat Langeveld geen moeilijk heden heeft ondervonden. De eisch luidde drie iaar gevangenisstraf. De raadsman, mr Herfst Verzocht een straf gelijk aan het half jaar interneering. De boomkweeker L. de Bruyn te Alphen «an den Rijn" was vrijwillig voor de Duitschers jht de O.T. gaan werken, en had geholpen aan rijke réunisten naar de Stad van hun „Alma Mater" zullen trekken, behoeft geen betoog en in verband hiermede zijn verscheidene „studentenkroegen" versierd. Zoo maakt Leiden, zich *op om den wereld- groote, die Churchill wordt genoemd, te ont vangen en wij twijfelen er nief aan, of zij zal hem een ontvangst bereiden, den staats man waardig. Churchill komt. Dat beteekent de vlaggen, uit en feest vreugde. Naar wij verder vernemen, wordt het Rapenburg en de omgeving van de Pieters kerk om 1 uur afgezet, terwijl het publiek wordt verzocht om 2 uur langs de route plaats te nemen. Churchill te Voorschoten In verband met zijn bezoek aan Leiden zal Churchill Vrijdagmiddag omstreeks hailf drie onze gemeente passeeren en wel langs den Haagvweg, Rijndijk en Haagsche Schouw. versterkingswerken langs de kust. De adv. fis caal, mr. Braun, vorderde thans een jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventief, en ontzetting uit de kiesrechten gedurende tien jaren. Mr. J. P. v. d. Plas vroeg een lichte straf, waardoor verdachte in vrijheid zou komen. De Scharföhrer der N.S.K.K., C. Hazelen- bach was te Voorschoten gearresteerd vanwege zijn werkzaamheden voor den vijand, die vol gens verdachte alleen maar administratief ge weest zouden zijn. Dit vond de adv. fiscaal overigens al erg genoeg, doch hij merkte op dat verdachte ook nog wel veel andere dingen op zijn kerfstok heeft, want hij was lid van Kuituur Gemeenschap, collecteerde voor Win terhulp, was lid van Arbeidsfront etc. De-eisch luidde vijf jaar 'gevangenisstraf met ontzet ting uit de kiesrechten voor het leven. HAAGSCHE RECHTBANK B. N. te Leiderdorp stond terecht terzake rijwieldiefstal, maar verdachte ontkende. Er waren echter getuigen; en als gevolg daar van vorderde de Officier tegen verdachte acht maanden gevangenisstraf. Door middel van inbraak in schuren, maar ook op meer gemakkelijke wijze, door dat de fietsen langs den weg stonden, had N. N. te Voorschoten, thans gedetineerd, een aantal fietsen weggehaald, voor welk feit de Officier thans een jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief, tegen hem eisch te. Kunst en Letteren VIOOLRECITAL JOHAN BLOK Wij hebben slechts een gedeelte Van het concert, dat Johan Blok, met Gerrit van den Burg aan den vleugel, in de - muziekschool gaf, kunnen bijwonen, maar wij hebben toch genoeg "gehoord om te kunnen constateeren, dat deze violist over een uitstekende tech niek, een fraaien toon en een groote muzi kaliteit beschikt. Dit bleek al dadelijk uit zijn vertolking van de sonate in Bes van Mozart en nog meer uit die der vioolsonate van Debussy, een meesterwerk, dat veel te weinig bekend is en dat heel hooge eischen aan vertolkers en toehoorders stelt. Met de vroegere sonate heeft dit werk weinig meer dan den naam gemeen. Er liggen structuur principes aan ten grondslag, die zoo nieuw zijn, dat velen dit werk als vormloos be schouwen, omdat het niet beantwoordt aan het klassiek-romantische schema. Het samen spel met Gerrit van den Burg was uitste kend; deze pianist is echter van huis uit or ganist, hetgeen aan zijn toucher duidelijk te merken is. En Debussy, die de uiterste klank verfijning vraagt, verdraagt zulks heelemaai niet. CONCERT ROTTERDAMSCH PHILHARMONISCH ORKEST Onder auspiciën van K. en O. gaf het Rot- terdamsch Phiïharmonisch Orkest een con cert in de Stadsgehoorzaal. Alle nummers van het zeer aantrekkelijke en bevattelijke programma, waarop o.a. de „Kleine Nacht- musik" van Mozart en de balletmuziek uit „Rosamunde" voorkwamen, werden ingeleid door den dirigent Piet van Me ver. Waar dit concert ten doel had vele oningewijden tot de muziek te trekken, willen wij er geen critische beschouwing aan wijden. Deze mu ziekavond is bijzonder ingeslagen, getuige het hartelijk applaus na elk nummer van het zeer talrijk opgekomen publiek. Hulde aan K. en O., die het sympathieke initiatief nam om op deze wijze opvoedend werk te ver richten. HENNIE SCHOUTEN TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Wij Nederlanders maken de fout, te veel uit het buitenland over te nemen, een fout, die bestreden moet worden, aldus weth: J. C. van Schaik bij de opening van de historische ten toonstelling in de Lakenhal, die in 't bijzon der voor de rijpere schooljeugd is bedoeld. Onze componisten en opvoedkundgen, zoo ver-" volgde de heer v. Schaik, zien wij voorbij en de buitenlanders brengen hen ons in her innering. Wij moeten de jeugd de dingen laten zien zooals ze zijn, historisch juist, maar met een romantische sfeer er om heen. Deze tentoonstelling, die de eerste is van een serie van 3, laat zien Leiden en de Leidsche omgeving tot 400 n. Chr. Ongetwijfeld zal zij verrijkend zijn voor de kennis van de school jeugd, die o.m. het resultaat van de opgravin gen bij Valkenburg te zien krijgt. Dr J. van Bruggen sprak voor de C. H. Unie Het gaat er bij de stembus om, of wij kiezen voor God of voor den mensch en daarom neemt elke kiezer en politieke partij een groote verantwoordelijkheid op zich bij het bepalen van zijn houding in den verkiezingsstrijd, zoo ving mr. dr. J. van Bruggen van Heemstede gisteravond zijn rede aan, welke hij in een goed bezochte bijeenkomst van de C.H. Unie in den foyer van de Stadsgehoorzaal heeft gehouden. Ons volk heeft meer dan poit behoefte aan principieele staatkunde en vaste beginselen, waarom wij het Chr. Hist, beginsel ook nu handhaven, want de ordeningen Gods gelden altijd en op elk gebied. Op de vraag, of op deze wijze het volk ver deeld wordt, gaf dr. van Bruggen een ont kennend antwoord, aangezien juist de C.H. Unie tot het geheele volk wil uitgaan. Het Christen-zijn beteekent verwerping van alle individualisme en bij de verwarring van dezen tijd willen wij ons volk terugroepen tot Gods Woord. Indien de Partij van den Arbeid d e waarheid, de naastenliefde en de gerechtig heid, gegrond op het eenige fundament, Jezus Christus, had gekozen, zou het met de Chr. partij formatie anders zijn gesteld. De kerk kan „ruimte" krijgen, doch dit is niet genoeg. Men staat van bépaalde kerkelijke zijde critisch tegenover de C.H. Unie, doch waarom, zoo vroeg spr. zich af, staat men niet even critisch tegenover het socialisme van de P. v. d. A.? Kunnen de Chr. voorgangers, die Zondags de menschen prediken „ontwaakt, gij, die slaapt en staat op uit den dood en Christus zal over u lichten," in de week marcheeren achter de roode vlag en zingen „ontwaakt, verworpenen der aarde"? Hier is een verwonderlijke ver warring ontstaan tusschen het fundament en de scheidslijn. Wij willen het volk zien als een gedoopt volk en wenschen niet te spreken van „antithese". In dit verband betoogde spr., dat er over dit vraagstuk een groot misver stand bestaat. Vele theologen werpen de ge schiedenis opzij en kunnen dan ook niet meer zeggen: God is hierin te aanschouwen. Zij hebben zich vroeger nooit met de politiek willen bemoeien, doch staan nu achter de P. v. d. A„' maar spr. is er van overtuigd, dat velen zich op dit punt vergissen en dit straks zullen inzien. Indien men de Chr. politiek wil opheffen, heeft men b.v. ook niet veel van den schoolstrijd begrepen. Inzake de verhouding tot de A.R. merkte dr. van Bruggen op, dat ook in dezen kring ken tering is waar te nemen, want ook deze wen schen godsdienstonderwijs op de O.L. school, wanneer ouders zulks-'wenschen, terwijl men ook spreekt van den Chr. staat. Het zijn ge dachten, welke eveneens in de C.H. TJnie leven en daarom moeten wij de uitgestoken hand tot contact en samenwerking aangrijpen. De Prot. Unie noemt zich Unie, maar wil van eensgezind optrekken niets weten, en door haar optreden zij zal geen enkelen zetel krijgen is de kans groot, dat aan de R.K. Volkspartij, die men bestrijdt, een extra-zetel wordt toegewezen. Sprekende over de practische politieke vragen, zeide dr. van Bruggen, dat dit socialis tisch kabinet plaats dient te maken voor een waarlijk nationaal kabinet. Wij hebben een zoodanig financieel-economisch beleid noodig, hetwelk zoo spoedig mogelijk leidt tot een sluitende begrooting, want de overtolligheden van thans, belichaamd in den R.V.D. en tal van andere apparaten, die wij voorheen nooit hebben gekend, moeten verdwijnen. Er zal een sociale, doch geen socialistische politiek gevoerd moeten worden, waarbij ieder een het hem toekomend deel ontvangt. Elk socialisme, dat den staat als middel stelt, voert tot staatsalmacht en bij den wederopbouw moeten de maatschappelijke organen worden ingeschakeld. Daarom kunnen wij ook geen steun verleenen, aldus spr., aan het wetsont werp Vos inzake bedrijfsorganisatie. Er is een grens voor de taak van den staat op sociaal- economisch gebied en wordt deze niet gesteld, dan komen de kerk en de Chr. liefdadigheid in het gedrang. Wie het urgentieprogram van de C.H. Unie naleest, ziet, dat het sociaal -pro gram in het middelpunt staat. De uitbouw van het bedrijfsleven dient uit de bedrijven zelf op te komen, zooals nu reeds geschiedt in de typografie, het bloembollenbedrijf, enz. Ten slotte toonde spr. aan, dat de goede Ned. sociale wetgeving te danken is aan de rechtsche kabinetten, waarbij de namen van Aalberse, Talma en Slotemaker de Bruine met eere kunnen worden genoemd. Dat zij het eerlijk met ons volk hebben gemeend, heeft de geschiedenis duidelijk aangetoond. Daarom kunnen wij bij de stembus'het ver trouwen geven aan onze Chr. voormannen. De C.H. Unie laat zich niet van de wijs brengen, zij blijft worstelenvoor het behoud van het Ned. volk, zoo besloot dr. van Bruggen zijn rede, waarmede de verga derng met luid applaus haar instemming betuigde. De vergadering stond onder leiding van den heer L. Questroo, die den spreker met enkele woorden heeft ingeleid. DIS TRIBUTIEV ARIA. Schoenen-bonnen afhalen voor de letter K. t/m Kretzschner. DE POLITIERECHTER STRAFT. De chauffeur A. D. was in Sassenheim betrapt, toen hij uit de melkauto aan het aftappen was voor eigen gebruik. Het was niet voor den verkoop geweest, zoo vertel de verdachte, en daar wilde de Oofficier nog rekening mee houden, hoewel D. toch een vertrouwensbaantje had. De eisch luidde een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, en f 50 boete of 25 dagen hechtenis; het vonnis conform den eisch. wR. C. S. te Koudekerk aan den Rijn moest als bedienaar van begrafenissen de distributiebescheiden van gestorven perso ren inleveren bij den distributiedüenstNu was het enkele malen gebeurd, dat verdach te eenige bonnen had achter gehouden; eens £el£s een heele tabakskaart. Hij had later gebruik gemaakt van de bonnen die aan gewezen werden. De Officier vond het een erg geval', en vorderde drie maanden ge vangenisstraf, welke straf de rechter -op legde. Wegens clandestien slachten van een varken stond terecht A. A. K. uit Alkemade. De rechter wees erop dat door handelingen als vanverdachte de distributie van vleesch ernstig wordt benadeeld; de Officier vor derde acht maanden gevangenisstraf; het vonnis werd zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. H. C. F. te Lenden had clandestien een varken helpen slachten, voor welke bezig heid de Officier thans drie maanden gev.- straf tegen hem vorderde. De politierechter veroordeelde tot twee maanden gev .-straf. De huisvrouw J. K. te Leiden had wei nig kolen, zoo had zij geklaagd tegen den meter-opnemer van het G.E.B., en die klacht moest een rechtvaardiging inhouden voor het clandestien gebruik van electrischen stroom. Ze had wat aan den meter geprutst, zoodat de electrische kachel bij kilowatt uren den stroom kon verwerken, zonder dat het rantsoen werd overschreden. Veertien dagen gevangenisstraf v-roeg nu de Officier, hetgeen de rechter prompt gaf. Ja, dat was geen prettig vooruitzicht voor de huisvrouw M. J. v. d. B. uit Leiden, veertien dagen in de gevangenis, en de tra nen vloedden rijkelijk. Ze had niet gedacht dat het zoo'n vaart zou loopen, maar de rechter kondigde aan dat nóg zwaarder straf fen opgelegd zullen worden, indien in Juni het clandestien gebruik van electr. stroom in Leiden maar door blijft gaan. Met een draadje buiten den meter om, had verdachte stroom betrokken; de Officier vond dat door gevangenisstraf her-opvoeding toegepast zal moeten worden voor dit clandestiene. De rechter veroordeelde tot veertien dagen ge vangenisstraf „Dat gebeurd in Leiden zoo vaak, dat er alleen maar gevangenisstraf voor gegeven kan worden", was het oordeel van den Of ficier over den wol-diefstal welke de spin ster M. J. H. te Leiden had gepleegd. Ze nam wol mee uit de fabriek waarin zij werkte. Vanwege de generale preventie luidde de eisch een week gevangenisstraf, waartoe de rechter vonniste. Volgens T. A. V. te Noordwijkerhout was het een zwak moment geweest, waarop hij 50 kilo kunstmest uit den schuur van zijn patroon haalde; waarvoor hij de mest moest hebben, wist hij niet, doch de Officier dacht aan zwarten handel. Vanwege 't blanco strafblad luidde de .eisch f 50 boete of 25 dagen hechtenis en twee maanden gev.-straf voorwaardelijk; het vonnis werd f 30 of 15 dagen, en de twee maanden voorwaardelijk met twee jaal proeftijd. Na (aren van scheerellend» komt Gillette ons bevrijden? Gillette Standard lOct. p.mesje» BREESTRAAT 171 Tel. 24815 Tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf was D. H. te Sassenheim door den Eco- nomischen rechter veroordeeld wegens ge- pleegden diefstal van veldvruchten. Van die straf onderging hij negen maanden, en nu stelde de Officier ingevolge de nieuwe wette lijke bepalingen voor. ook het restant te doea ondergaan. De politierechter verklaarde ver dachte in deze niet ontvankelijk. T" H. v. d. H. te Leiden zat in de kou, en op het spoorwegemplacement stond een wagon met briketten. In het nachtelijk uur had ver dachte toen een zak briketten weggehaald, voor welk feit de Officier thans twee maanden gevangenisstraf vorderde. De politierechter veroordeelde overeenkomstig dien eisch. a-RW.T. te Oude Wetering bedreef zwarten 1-an^i- in shag en sigaretten, voor welk feit ?a ?fflcier bÜ den Politierechter f 25 boete of 10 dagen hechtenis; benevens twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 2 j. vorderde. De rechter veroordeelde conform dien eisch. Ite matroos E. J. G. V. te Leiden is aan den wal rap met zijn handen; zijn strafblad gaf reeds een vonnis wegens mishandeling aan, en nu had hij in een cafe weer iemand afge tuigd, voor welk feit de Off. 14 dagen gevan genisstraf vorderde. De rechter liet geld- den dat verdachte zich in bezettingstijd goed had gedragen, en legde daarom f50 boete of 25 dagen hechtenis op. Waar bevinden zich onze zeeschepen? i Vfn„de Vel<Je, v. Buenos Aires nr Neder land, 6 van Bakia. Sommelsdijk, 8 v. Batavia te R dam; Loppersum, 3 v. Freetown naar Lagos; Oranjefontein, 4 v. R'dam te Free town; Nijkerk, 4 v. Port Elisabeth n. Tafel baai; Prinses Juliana, 2 v. Demarara naar Nickerie; Lekhaven, 3 v. Sagua te Havana? Koningin Emma, 4 v. La Guaira n. Trini dad; Johan de Witt, 3 v. Bangkok n. Sema- rang; Madoera, 2 v. San Francisco n. Port land (O.); Haskerland, 5 v. Leith te South ampton; Kerkplein, 5 v. Norfolk te Cari- barienLeerde, 7 v. New York te Phila delphia; Delftdijk. 6 v. R'dam te New York? Zuiderburgh, v. IJmuiden n. Almeria. 7 v. Immingham; Wim, 7 v. Setubal n. IJmui den; Mies, 6 van Workington te Dublin; Evertsen, 7 van Leith naar Grangemouth; Barendsz, 7 v. Aalborg n. R'dam; Prinses Margriet, 7 v. Southampton naar Dublin; Tromp, 5 v. Londen n. Glasgow; Katwijk, 8 van Saffi n. Nederland; Bengkalis, 7 v. Britsch-Indië te Melbourne; Kota Inten, 5 v. Bataviia n. Singapore, om repatr. in te schepen, 27 Mei te Port Said ver-wacht; Sibajak (uitr.). pass. 7 (5 n.m.) Gibraltar; Van de Capelle, 8 v. West-Afrika te Ant werpen; Aalsum, v. Chili n. Antwerpen, n. 7 Azoren. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversnm I (301 nr) VARA, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymm.; 8.00 Nieuws; 8.25 Toespraak; 8.30 Gram.; VPRO, 10.00 Morgenwijding; VARA, 10.20 Voor zie ken; 10.45 Voor de vtouw; 11.00 Solisten; 12.00 Blaas-sextet; AVRO, 12.30 Sportagenda; 12.30 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Malando; 14.00 Kookkunst; 14.20 Solisten'; 15.15 Uit zending eere-promotie Churchill; VARA, 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Eddy Wals; 17.30 Orgel; 16.00 Nieuws; 16.30 Voor Ned. Strijd krachten; VPRO, 10.30 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 C. H. Unie; 20.20 Lezing; VARA, 21.00 Op de brug; 21.15 „Vijf jaren"; VPRO, 22.40 Avondwijdimg; VARA, 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Het programma van Hilversum II (415 m). NCRV, 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Woord voor den dag; - 8.00 "Nieuws; 8.20 Nat. klan ken; 9.00 Gram.; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Solisten; 12.00 Rhapsodia sextet; 13.00 Nieuws; 13.20 Vedelaars; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Orgel; 15.25 Mannen koor; 15.45 Solisten; 17.00 Zang; 17.45 Lezing; 18.00 Vrij en blij; 18.40 Lezing; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Herdenking ..Eereschuld en dankbaarheid"; 21.00 Op de brug; 21.30 Ver. zangers; 22.00 Nieuws; 22.30 Even teruziep; 22.50 Gram,; 23.50 Schrift lezing,

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7