De eere-promotie Winston Churchill NIEUV/E LEtDSCHE COURANT DONDERDAG 2 MEI IMS De plechtigheid in de Pieterskerk In aansluiting op het bericht op pag. 1 kunnen wij nog melden, dat Churchill om streeks 3.15 u. 's middags per auto van A'dam in de Sleutelstad zal arriveer en. waarna een korte ontvangst in het Acade mie-gebouw plaats vindt. De wegen langs de orute, welke de auto De wegen xangs de route, welke de auto met den hoogen gast en zijn echtgenoote zal volgen, worden door de politie afgezet, even als de omgeving van het Rapenburg en het Pieterskerkhof. De Britsche oud-premier zal vervolgens, begeleid door den rector-magni- ficus, prof. dr B. G. Escher, zich gevolgd door de leden van den senaat, allen gekleed in ambtsgewaad, en genoodigden via Rapen burg en Kloksteeg te voet naar het kerk gebouw begeven, waar het middenvak geheel wordt gereserveerd om den talrijken auto riteiten een plaats te kunnen bieden. Bij het binnentreden van den stoet zal de organist, de heer Leo Mens, twee oud-Nederlandsche marschen ten gehoore brengen. Waar dege nen, die bij de plechtigheid aanwezig zullen zijn, reeds om 2.45 uur in de kerk moeten zijn, zal de heer Mens vooraf composities spelen uit de oud-Engelsche school en van den Ned. componist, Sweelinck. Men hoopt, dat Churchill na de eere-pro motie, welke door de A.V.R.O. zal worden uitgezonden, een korte toespraak zal hou- De herdenkingpslechtigheid bij- het monument Iedere Leidenaar neme aan den optocht deel Het bestuur van de 5 Mei-Vereeniging verzoekt ons opname van het volgende: Morgenavond om half acht heeft de her denking plaats van de gevallenen in de ja ren 1940—1945. Zooals reeds is medegedeeld, bestaat deze herdenking uit een herden kingsoptocht langs een tijdelijk monument, dat is opgericht aan de Steenstraat tegen over de Sociëteit „Amicritia". de plaats waar onze Stad het meest getroffen is door een bombardement. Dit tijdelijk monument be staat uit een wit houten kruis, geflankeerd door twee vlaggemasten, waaraan van Vrij dag tot en met Zondag de vlaggen „half stok" geheschen zijn. Aan dezen herdenkingsoptocht kan iedere Leidenaar deelnemen. Het bestuur van de 5 Mei-vereeniging heeft van de zijde van diverse vereenigingen en corporaties al zoo vele toezegetogen van deelneming ontvan gen. dat reeds nu al vast staat, dat vele duizenden deze herdenking zullen meema ken. Het terrein van opstelling is de Morsch- weg, welke van af half zeven uitsluitend te bereiken is via het Noordeinde. Haagweg en Rijnzichtbrug. Voor de bewoners van het Westelijk stadsdeel is een regeling ge troffen. dat deze zich kunnen opstellen aan den Morschsingel. Precies half acht vertrekt de stoet via Binnen westgracht, door den tuin van het Museum v. Volkenkunde, langs het monument naar de Steenstraat. De ont binding heeft plaats op de Beestenmarkt. De 5 Mei-Vereeniging heef zich ten doel gesteld to Leiden te komen tot een monu ment ter nagedachtenis van hen die vielen door oorlogsgeweld, in 't verzet, te land, ter zee en in de lucht. Dat aan zoo'n mo nument groote kosten verbonden zijn, be hoeft geen betoog. Iedere Leidenaar zal hiertoen kunnen bijdragen en als eerste bij drage van de bevolking zal aan den ingang van den tuin van het Museum een colecte worden gehouden voor het te vormen fonds Het bestuur van de 5 Mei-Vereeniging ver trouwt, dat Leiden haar eereplicht jegens hen, die vielen, bewust is en in ruime mate deze collecte zal gedenken. JUBILEUM VAN DEN HEER J. KALSBEEK Het was Woensdag j.l. een ware feestdag voor de Chr. School aan de Pasteurstraat. Onder groote belangstelling vierde 't hoofd der school zijn 25-jarig jubileum. Allereerst werd .de jubilaris gehuldigd door de schoolkinderen en werd hem een pracht aquarel aangeboden met een groote „jubi leumtaart". Daarn werd de heer Kalsbeek toegespro ken door scnoolbestuur, personeel, ouders, hoofden, vertegenwoordigers van wijk IV en VII der Ned.-Herv. Gema en door een der oud-leerlingen, die allen den jubilaris roem den om zijn groote gaven van hoofd en hart. Een keur van bloemstukken en boekwer ken drukte in stoffelijken zin uit de groote waardeering, die in breeden kring bestaat voor den persoon en het werk van den heer Kalsbeek. Ontroerd dankte de jubilaris voor de vele blijken van belangstelling. Tot slot volgde nog een druk bezochte receptie. DISTRIBUTIEVARLA. Morgen zijn zij, wier naam begint met de leteers P., Q. en R t/m Ribot aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelen en brandstoffenkaarten. Het kantoor in „De Burcht" is geopend van 8.4012 en 14.10 16 uur. Schoenenbonnen afhalen voor de letter B. vanaf Boer t/m einde. Reinigingsdienst huldigt twaalf jubilarissen Bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal In de kleine Stadszaal werden gistermid dag een 12-tal jubilarissen bij den Reini- gings- en Ontsmettingsdienst gehuldigd, w aarbij het geheele personeel van dien dienst aanwezig was. De directeur van de Gem. Reiniging heet te in t bij zondier den weth. van Fabricage en de jubilarissen met hun vrouwen welkom. Om zoo weinig mogelijk aandacht op het personeel te vestigen, zijn er 10 jubilea tij dens de bezetting niet gevierd. Spr. bracht dank voor dien verrichten arbeid in die oor logsjaren en memoreerde, dat er nog 2 an dere jubilarissen waren. Het zijn de heeren S. v. d. Zee, Ch. v. Dijk, H. v. Blanen, J. C. v. Britsum, F. J. Mol, M. Tij gelman, A. de Wolf, I. Bij, C. Geugjes en J. Tegelaar, die tijdens den oorlog en J. P. v. Hoven en P. C. v. d. Sleet, die gisteren hun 25-jarig ju bileum herdachten. Weth. A. J. Jongeleen, sprekende namens het Gemeentebestuur, zeide, dat wat betreft den algemeenen toestand op straat, Leiden er goed voorstaat, in tegenstellingling met an dere steden, b.v. Amsterdam. Spr. schetste de taak, die het personeel te vervullen heeft en deed een beroep op alle aanwezigen om geestelijk en daadwerkelijk aan dien weder opbouw van het land mede te werken. Namens de jubileumcommissie voerde de heer J. v. Eek nog het woord. Alle sprekers lieten hun woorden met stof felijke blijken van waardeering gepaard gaan. Tenslotte werd er nog een interessante film gedraaid over de ontwikkeling van den dienst. uen, terwijl de plechtigheid zal worden be sloten met het zingen van het Engelsche en Nederlandsche volkslied. Na afloop vertrekt het gezelschap via den zelfden weg naar het Groot-auditorium, waar een receptie wordt gehouden. Het is mogelijk, dat Churchill hierna nog een be zoek zal brengen aan de sociëteit „Minerva," doch dit staat nog niet vast. Wij vernemen voorts, dat gisteren twee ministers een bezoek aan Leiden hebben ge bracht, o.a. aan de Pieterskerk, welk be zoek eveneens verband houdt met deze eere-promotie. Hoe de Professorenwijk het Bevrijdingsfeest viert Een veelzijdig programma. Het bestuur van „De Professorenwijk" heeft voor a.s. Zaterdag een programma in elkaar gezet, dat naast een waardagen inzet vele aantrekkelijke onderdeelen bevat en het geheel doen uitloopen op een passende viering van den bevrijdingsdag. Nadat den kinderen in den ochtend een filmvoorstelling is aangeboden wordt het programma 's middags, 2 uur geopend met een plechtige herdenking der gevallenen op het Van der WaalspleinZeemanlaan. Mede werking hieraan verleenen een jongenskoor en het dubbelmainnienkwartet „Iintre Nos". In aansluiting op deze herdenking zal een be vrij dlngsboom die eersite in onze stad worden geplant. In de middaguren zal in deze wijk een groote giecostumeende kinideroptooht wor den gehouden, waaraan ruim 600 kinderen zullen medewerken. Verder is er een pop penkastvoorstelling op De Sitterlaan en wordt er om 17.30 op het N.B.L.O.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Studenten, en een Professorenelftal. Nadat om zeven uur een concert op het Van der Waalsplein, aangeboden door het werkcomité „Kunst en Ontspanning" van Volksherstel, heeft plaats gevonden, volgt, eveneens op dit plein, een groote padvinders demonstratie met kampvuur. Het bestuur heeft in overleg met de padvinderij besloten om de opbrengst van een en ander geheel af te staan aan de actie „Putten's jeugd." Ongetwijfeld een sympathieke gedachte! Na afloop van deze demonstratie vindt een openlucht-filmvoorstelling plaats waar na tenslotte, om kwart voor twaalf, de fees tellij kheden zullen worden besloten met een toespraak van den voorzitter van „De Pro fessorenwijk," den heer D. v. d. Kwaak. HERDENKINGSCONCERT. Onder auspiciën van het Werkcomité „Kunst en Ontspanning" van Volksherstel zal op 4 Mei, 8 uur n.m., in de Pieterskerk een herdenkingsconcert plaats vinden, waar aan medewerking zal worden verleend door Hendrik Andriessen, orgel; To van der Sluys, sopraan en Carel van Leeuwen Boom kamp, cello. Deze klinkende namen en het aantrekke lijke programma, dat o.a. 3 Intermezzi van Andriessen, liederen van Bach en Handel en cello-soli van Samartini en Fauré bevat, mogen de Leidenaars bewegen de Pieters kerk in grooten getale te bezoeken, om op den avond van den feestdag een uur van muzikale wijding te genieten. Chr. Mandolinever. Ars et Labor concerteerde Uitvoering voor haar donateurs. In de groote zaal van gebouw „Prediker", welke bijna geheel was gevuld, heeft de Chr. Mandolinevereeniging „Ars et Labor" gis teravond en uitvoering gegeven voor haar donateurs. In zijn openingswoord heeft de voorz., de heer B. de Kier, de vrienden van „Ars et Labor" een hartelijk welkom toegeroepen en den dirigent, den heer W. Iterson, dank gebracht voor zijn arbeid in het belang der vereeniging. Hierna werd op vlotte en zeer verdienste lijke wijze een goed verzorgd programma ten gehoore gebracht, waarvan wij in het bijzonder willen vermelden „Ons Vader land", een potpourri van vaderlandsche lie deren, gecomponeerd door dien dirigent. Het programma werd afgewisseld door Hawaiian-muziek en zang en nvuziek van Afrikaansche liedjes. Het geheel viel bij de aanwezigen zeer in den smaak en alle num mers oogstten dan ook veel bijval. Na een kort dankwoord van den voorzit ter tot alle medewerkenden, werd de uit voering besloten met het zingen van den „Avondzang". Leidsche telegrammen Onze oud-stadgenoot, de heer J. F. Meijeraan te Arnhem, is geslaagd voor het examen Controleleer (Accountancy C) van het Ned. Instituut van Accountants. De heer J. Snoeker, chef-commies bij de N.S. is door de directie benoemd tot controleur bij den recherche-dienst te Utrecht. De heeren L. A. Goes en L. Steenburg, arbeiders bij de N.S. worden overgeplaatst resp. naar Utrecht en A'foort. Als 1ste arbei ders bij den Treindienst. De 31-j. J. K., die aan den Vliet met een flesch in zijn hand op een schuit stapte en viel, werd door de glasscherven gewond en door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. HULDIGING A. DEKENS. Wachtmeester A. Dekens is vanmorgen in de Doelenkazerne een huldiging bereid in verband met zijn 25 dienstjaren bij de Rijks politie. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op dr mr Dupart, officier-fiscaal te Lei den, mr C. W. Cuyp, wnd. hoofd van de P.R.A. en de heer D. v. d. Wal, hoofd van de rechercheafd. Als eerste spreker voerde mr C. W. Cuyp het woord. Hij memoreerde, dat het nog niet was voorgekomen, dat iemand feestelijk in de Doelenkazerne werd ingehaald. Spr. had den jubileerenden leeren kennen als een prettig mensch en plichtsgetrouw ambtenaar en wenschte hem nog vele jaren bij goede gezondheid toe. Als tweede spreker trad naar voren de heer D. v d Wal, die als onmiddelijke chef een schets van den levensloop van den jubilaris gaf en hem een zilveren vork en lepel over handigde. Mevr. Dekens kreeg bloemen. De laatste spreker was J. W. Sudman, voorz. der personeelsvereeniging. De heer Dekens zeide den sprekers dank, doch bovenal aan God, Die hem de krachten gegeven had voor zijn ar beid. Hedenmiddag werd de jubilaris in zijn woning aan de Kom van Aaiweg 5 gehuldigd door de groep Rijkspolitie. VEERTIG KINDEREN TERUG UIT ZWITSERLAND. Een 40-tal kinderen is gisteravond, heer lijk bruingebrand en weldoorvoed, uit het land der bergen, Zwitserland, in de Sleu telstad teruggekeerd. Zij hebben daar drie maanden vertoefd en het best naar hun zto gehad. De menschen van de Kinderuitzen ding van Volksherstel hebben hen met een bus uit Roosendaal opgehaald en afgeleverd aan dankbare en dikwijls ontroerde ouders. De kwaal van1000 mannen die dagelijks door weer en wind moeten; Rheumatische aandoeningen. Neem er U tijdig voor in acht. Met de dagelijksche dosis Kruschen versterkt ge de bloedzuiverende organen en verdwijnen de pijn ver wekkende zuren langs natuurlijken weg. Bij Apoth. en Drog. Fabr. Griffiths Hughes Ltd., Manches- ter (Engeland). (5240 I. M.) Lugubere moorden te Voor schoten opgehelderd SS-lieden schoten Van Aken, de Groot en Kusters neer Na maandenlang onvermoeid speuren is het aan de politie-ambtenaren R. Verplan ken te Leiden en C. J. Velü te Voorschoten gelukt de twee moorden en den moordaan slag, welke in September 1944 te Voorschoten door SS-lieden werden gepleegd op te hel deren. Op 3 Sept. werd de postedt. van de Land wacht, V. J. G. Bouw uit den weg geruimd, waarna op 4 September op lafhartige wijze in hun woning werden neergeschoten 'de heeren J. L. van Aken en T. de Groot, ter wijl de W. Kusters, in een auto meegevoerd, te Wassenaar in de Waldeck Pyrmontlaan werd neergeschoten. De heer Van Aken herstelde van zijn verwondingen. Het is gebleken, dat deze represaille- moorden zijn uitgevoerd door de S.S.-ers Besteman en Rouwerda, die den aanslag op Van Aken pleegden, terwijl Boeren en Kromhout beide andere slachtoffers hebben doodgeschoten. Het oplossen van deze moordzaken door genoemde rechercheurs was mede mogelijk door de ruime medewerking, welke werd verleend door den chef der P.R.A. te Leiden. NED. HERV. JEUGDRAAD. Deze week werd een ontmoetingsavond gehouden van den Herv. Jeugdraad met de leiders van de verschillende jeugdgroepen ter kennismaking met den nieuwen voor zitter van den Jeugdraad, ds. W. M. J. Geursen, die sprak over „Perspectieven van het jeugdwerk". Wegens tijdgebrek moest helaas de dis cussie over den aanpak van het jeugdwerk worden afgebroken, hetgeen ds. Geursen eveneens zeer betreurde, want het bleek wel, dat men over deze hoogst belangrijke dingen gaarne wilde doorpraten. De Jeugd raad hoopt nu binnenkort een tweeden avond te organiseeren, waar de leiders en leidsters van alle soorten jeugdwerk harte lijk welkom zijn. Het is de bedoeling, dat in deze bijeenkomst critiek, plannen en vragen betreffende den arbeid onder de jeugd uit voerig zullen worden besproken. KINDERFEESTVIERING OP 4 MEI De Federatie van Buurtvereenigingen biedt Zaterdagmorgen aan de leden van de aangesloten buurtvereenigingen bioscoop voorstellingen aan, voor kinderen van 6 tot 10 jaar, en van 10 tot 16 jaar, waarvoor alle theaters gebruikt zullen worden. Er zijn nog eenige honderden toegangsbewijzen over, welke worden beschikbaar gesteld voor kin deren, die daarvan gebruik willen maken. Deze zijn hedenavond na 5 uur, tegen den prijs van 30 ct, verkrijgbaar bij Joop Poll- mann, Hoogstraat 4. Uitdrukkelijk wordt ver zocht den juisten leeftijd te willen opgeven, aangezien hierop bij de ingangen speciaal gelet zal worden. LEIDERDORP. De herdenking van de Bevrijding staat overal in het teeken van de soberheid, zoo als door de regeering werd gelast. Op Don derdag 2 Mei zal er een taptoe worden ge houden, welke om 20.30 van de Touwfabrie- ken vertrekt. De tocht wordt alleen bij het raadhuis onderbroken, alwaar de loco-burge meester een toespraak zal houden. Vrijdag 3 Mei zal er in de beide gebouwen van de Ned. Herv. Gem. en de Geref. Kerk een Doodenherdenkmg plaats vinden. Als spre kers zullen dien avond het woord voeren: ds K. Dronkert, Geref. pred. te Leiden, pater C. Kauling, prof. in de Philosophic en ds M. Ottevanger, Ned. Herv. pred. te Leiden. Voorts verleenen hieraan medewerking de beide Chr. Zangver. „Excelsior" en „Hart en Stem." VOORSCHOTEN. Diegenen, van wie het nummer van hun 2e distributiestamkaart eindigt op 9 en recht hebben op een schoenenbon, kunnen die afhalen op het distributiekantoor, Treub- straat 9 en wel, zij wier achternamen be ginnen met de letter: A t/m G, Vrijdag 3 Mei a.s. van 912 uur; H t/m L van 24 uur; M t/m T, Maandag 6 Mei a.s. van 912. en U t/m Z. van 24 uur. Sport en Wedstrijden De interacademiale wedstrijden te Leiden De eerste da-g der interacademiale wed strijden te Leiden had een geanimeerd ver loop. In een vlot tempo en onder groote be langstelling der Leidenaars werd het pro gramma afgewerkt. Hieronder volgen de voornaamste uitslagen: Tennis, Totaal klassement: 1. Leiden, 2. Utrecht, 3. Amsterdam, 4. Groningen, 5. Wageningen, 6. Delft en 7. Rotterdam. Paardrijden. Dressuur: 1. Leiden, 2. Utrecht 3 Finland (buiten mededinging)4. Amster dam. 5. Groningen en 6. Wageningen. Springen: 1. Leiden, 2. Finland (buiten mededinging). 3. Amsterdam, 4. Utrecht (ge- disq ualif i ceerd Schermen: 1. Amsterdam, 2. Utrecht en 3. Leiden. Individueel 1. mej. Buillab Amster dam. 2. mej. Nijessen Utrecht, en 3. mej. Kerkhof Leiden. Tafeltennis: 1. Amsterdam, 2. en 3. Rotter dam en Utrecht. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. In de gisterenavond gespeelde vierde ronde waren de partijen BarkemaDemmendal en Van der NatOrbaan het eerst beëindigd. Barkema speelde een Dame pion-opening, kreeg een goede stelling, waartegen Dem mendal een aanval op den koninginnevleugel inzette. De partij nam een plotseling einde, doordat zwart een schaakzet over het hoofd zag, hetgeen hem de kwaliteit kostte, waar na hij onmiddellijk opgaf. Van der Nat speelde de afruil-variant van de Caro-Kann. Na beiderzijds correct spel ontstond een stelling die voor Orbaan aan leiding werd een vrij riskanten aanval te be ginnen. Even zag het er naar uit, dat Wit in moeilijkheden zou komen, doch na afruil der dames en lichte stukken ontstond een toren-eindspel, dat bij den 35en zet, na de tijdscontröle, remise werd gegeven. De beide andere partijen werden afgebro ken in stellingen, waarvan nog weinig te zeggen valt. Van GelderKoevoet was een dame-gambiet. Wit kreeg een sterke stel ling, won een pion, doch Koevoet verdedig de zich taai. In de spannende opening tus schen v. d. Bergh en Kanbier ging de strijd gelijk op. De stand is thans na de vierde ronde: Orbaan 3, Demmendal 2*, van Gelder 1**. Barkema 2^, van der Nat 1*, Koevoet 1*, Kan bier Yz**, v. d. Bergh 0***. Nieuwe textielkaart opent nieuwe perspectieven Doch wees zeer zuinig met de punten. De nummers 100 t/m 119 van de textiel - kaarten zijn aangewezen voor het koopen, van textielartikelen. Met nadruk Wbrdt erop gewezen, dat losse punten niet geldig zijn. In verband met een geleidelijke verbete ring in de textiel-situatie is het noodzakelijk, om met het geringe aantal textielpunten, dat per 1 Mei geldig zal worden, zoo zuinig mo gelijk te handelen. Tegenover de beperkte voorraden staat echter een verruiming van de mogelijkheden, die de nieuwe textielkaart zal bieden. Niet alleen zal deze kaart, gecombineerd door alle leden van het gezin kunnen worden ge bruikt, doch bovendien kunnen met ingang van 1 Mei a.s. tegen inlevering van het voorgeschreven aantal geldige punten, dus zonder bijvoeging van vergunningen, alle kleedingstukken en kleedingstoffen (met uit zondering van Manchester werkkleeding en overalls, welke uitsluitend met speciale pun ten van den distributiedienst zullen kunnen worden betrokken), alsmede huishoudgoede- ren, zooals hand-, thee- en andere doeken, tafelgoed, lakens en sloopen, voor zoover reeds bij den winkelier voorradig, worden gekocht. Het aantal goederen, dat zonder inleve ring van distributiebescheiden kan worden gekocht is uitgebreid. Hieronder vallen o.a. dekens, minder dan 20 pet wol bevattend, dweilen, band, lint, sokophouders, bretels, jarretelles en andere kleinvak-artikelen en tweedehandsch goederen. Wanneer vertrekken onze dienstplichtigen Van 2 tot 8 Mei moeten er 20.000 vervoerd worden. Tusschen 2 en 8 Mei zullen ruim 20.000 dienstplichtigen verplaatst moeten worden. Het vervoer is, naar maj. J. Daniels Maan dagavond voor de radio mededeelde, over 3 dagen verdeeld en wel zoodanig, dat op 2 Mei de dienstplichtigen voor de garnizoe nen Assen. Steenwijk, Wezep en Harderwijk, op 7 Mei voor de garnizoenen Amersfoort, Utrecht, Ede. Apeldoorn, Deventer, Soester- berg en op 8 Mei voor de garnizoenen Arnhem, Nijmegen, Breda, 's Hertogenbosch, Maastricht en Eibergen zullen reizen. De dienstplichtingen moeten van de eerste reis gelegenheid na 6 uur gebruik maken. Voor de dienstplichtigen zullen op deze drie dagen des morgens vroeg extra treinen loopen. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Nigerstroom, 10/5 te Takoradi verw.; Lop- persum, 27/4 Las Palmas gepass. van New port n. Freetown: Ariadne, 1/5 v. Newport n. Lissabon; Boskoop, 29 v. Cristobal n. Cu rasao; Tarakan, 30 v. Avonmouth v. Austra lië n. R'dam; Terborg, 30/4 te New-West minster; Odysseus, pass. 30 Gibraltar v. Va lencia n. Cadiz; Orestes, 30 te Esbjerg v. A'dam; Stuyvesant, 29 te Paramaribo v. A'dam; Theseus, 30 te Lissabon; Vulcanus, 30 v. Piraeus n. Istanboel; Tjisadane, 30 v. A'dm n. Southampton; Zaanstroom, 30 v. A'dam n. West-Indië: Salland, 30 v. New-York n. R'dam; Blommersdijk, v. Havana n. Antwer pen en R'dam 1 of 2 Mei te Londen verw.; San Antonio, 30 v. Lissabon te Setubal; Al cyone (m) 1 v. Oporto te Antwerpen; Kerk plein, 30 v. Norfolk n. Cuba; Jan van Goyen, v Antwerpen n. New-York, 30 v. Vlissingen; Ida, 30 v. Nystadt n. R'dam; Wim, 30 v. Lis sabon te Setubal; Noordwijk, 30 v. Imming- ham n. Huelva; Frans van Mieris, 24 v. An- tofagasta n. Valparaiso: Aruba, 24 v. Talca- huano n. Montevideo: Bacchus, 25 v. Mara- caibo n. New-York; Plato, 24 v. Cristobal n. Curacao; Socrates, p 25 Cristobal; Delftdijk, v. R'dam n. New-York, p. 27 Lizard; Alci- ndus, v. Calcutta n. R'dam, p. 26 Gibraltar; Ceronia, v. Antwerpen n. Curasao, p. 28 Do ver; Murena, 26 v.. Abadan te Suez; Sommels- dijk, v. Belawan n. R'dam, 27 v. Port Said; Nijkerk, 26 v. Beira te Durban; Erinna, 26 v. Calcutta n. Abadan; Weltevreden, 27 v. Ba tavia n. Nederland; Boissevain, 26 v. Soera- baja n. Semarang; Straat Malakka, 26 v. Fre- mantle n. Sydney: Madoera, 25 v. Calcutta te Loe Angeles; van der Helst, 26 v. Astoria te Los Angeles: Baralt, 26 v. La Guaira n. Cu rasao; Flevo, 25 te Curasao; Aalsum, 25 V. Curagao n. Antwerpen; Pygmalion, 27 te Ma- racaibo; Plato, 26 te Barranquilla; Aert van der Neer, 27 v. Coatzacalcos n. Vera Cruz; Trajanus, 27 v. New-York n. La Guaira; Ce ronia, v. Antwerpen n. Curagao, p. 28 Dover: Jan Steen, v. Antwerpen n. Cuba, p. 26 Prawlepoint; Macuba, 25 v. Barry te Port Said; Barendrecht, 23 v. Abadan n. Lands End; Johan de Witt, 25 v. Singapore te Sai gon; Fort Amsterdam, 19 v. Bangkok te Hongkong: Melampus, 26 v. Sydney n. Ant werpen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 1 Mei. Leddische Groenteveiling. Andijvie f78—83, Postelein f87—91, Prei 1 f7—19. Prei n f 2—12. Raapstelen f 3—6, Ra barber f 2536, Stoofsla f 1217, Spinazie f9—15.40, Witlof I f78—88, II f 43—53, Aard beien f 12401260, alles per 100 kg. Bloem kool I f70—93. n f38—75, III f 29-40, alles per 100 stuks. Bospeen f 3140, Peen I f 34 f39, Peterselie f23, Radijs fl4.20, Sel derie f 1.60—3.10, alles per 100 bos; Sla I f 3.50 tot f 6.70, Sla II f 2.504, alles p. 100 krop. SCHEVENINGEN. 1 Mei. Met versche visch waren hedenmorgen aan de markt een trawler, vier motorloggere en zestig kust- visschers. De prijzen waren: tong f5055, klem middelschol f 11—11.40, schol H f 12.20 tot f 12.60, schol IH f8.40—8.80. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I. VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.20 Ziekenbezoek. 10.45 Voor de vrouw. 11.20 Eddy Walis. AVRO. 12.00 Romancers. 12.45 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Aeolian sextet. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerork. 15.00 Voor zieken. 15.30 Gram. VARA. 16.00 Muz. praatje. 16.30 De school ie uit. 17.00 Novelty serenaders. 17.30 Lezing. 18.00 Nieuws. 18.30 Voor Ned. Strijdkr. 19.00 Orgel en koor. Nat. progr.19.30 Inl nat. herdenking. 19.45 Re portage. 20.30 Orgel en orkest. 21.00 Toe spraak min.-president. 21.15 Orkest. VPRO. 22.40 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Het programma van Hilversum n (315 M). KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7 45 Mor gengebed. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 10.15 Re portage. 10.30 Vrouwenkoor. 11.15 Als de ziele luistert. 11.30 Trombone kwartet. 12.15 Voor dracht. 12.30 Vaudeville-ork. 13.00 Nieuws. 13.30 Ork. Jaap Meyer. 14.00 Solisten. 14 30 Orgel. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Opera. 16.55 Holl. trio. 19.30 Zie Hilv. I. KRO. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.30 Nina Dolce. 23.00 Gram,

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3