NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1946 Stadsnieuws Eerste uitspraken van het Tribunaal Bergers tot 2^ jaar interneering veroordeeld. De Leidsche Kamer van het Trïitturtaal heeft hedenmorgen haar eerste uitspraken gedaan in de zaken tegen P. C. van der Most van Spijk te Leiden, den oud-kringleider A. G. Bergers, J. G. J. de Reus te Voorschoten en G. van Mild te Alphen a. d. Rijn. De be langstelling was ditmaal zeer matig. Toen de president, mr De Ruyter de Wilde, de zijtting opende, bleken de verdachten nog niet aan wezig te zijn, waaronï de pjres. de vonnissen bij veretek voorlas. Tet Tribunaal achtte t.a.v. Van der Most van Spijk de hem ten laste gelegde feiten bewezen en oordeelde, dat hij wel heeft ge heuld met den vijand, waarom hij tot 2 jaar interneering, tot 12 Juni 1947, werd veroor deeld, alsmede hem het recht werd ontzegd te dienen bij de gewapende macht, het be- kleeden van openbare functies en het uit oefenen van het kiesrecht. G. de Hild te Alphen a. d. Rijn, die door toetreding tot de N.S.B. na 10 Mei 1940 blijk heeft gegeven van een foutieve instelling en die door het lidmaatschap wilde trachten zijn firn. positie te verbeteren, werd tot 1 jaar interneering met aftrek van voorarrest veroordeeld, terwijl hem het dienen bij de gewapende macht en het kiesrecht werden ontzegd. A. G. Beyers werd, wegens het bekleeden van een leidende functie in de N.S.B., waar door hij hulp heeft verleend aan den vijand, terwijl hij tevens bekend stond als een vurig nat.-socialist, veroordeeld tot 2\'2 jaar inter neering, tot 8 Nov. 1947, en ontzetting van de kiesrechten. Het beheer op zijn vermogen werd opgeheven. De laatste uitspraak gold de Reus, die lid was geworden van de N.S.B. uit angst voor zijn patroon. Hii werd uitgesloten van open bare functies en het kiesrecht, terwijl hij werd veroordeeld tot interneering tot 8 Au gustus 1946. Voorts kwamen een 5-tal nieuwe zaken aan de orde. Eerste verd. was A. Punt, bloe mist te Rijswijk, geïnterneerd in .Duindorp" Hij werd beschuldigd tijdens de bezetting tot Sept. 1944 lid te zijn gebleven van de N.S.B. en N.A.F., waar hij als concierge diende, ter wijl zijn kinderen lid waren van de Jeugd storm. Op 5 Sept. '44 was verd. uitgeweken naar Oostenrijk. Pres.: Hebt u toen niet bedankt voor de N.S.B.? Verd.: In Oostenrijk was geen post, zoodat ik niet kon bedanken. Pres.: U wist toch wat het N.AJF. was. Verd.: Ik moest toch mijn brood verdienen. De verdediger, mr H. P. v. Duiken, vroeg verd. naar de motieven van zijn lidmaatschap van de N.S.B., waarop hij antwoordde hier mede het Ned. volk te hebben willen dienen. Gehoord werd de getuige décharge v. d. Berg te Sassenheim, buurman van verd., aan wien de verdediger inlichtingen vroeg over de houding van Punt. Hieruit bleek, dat deze zich steeds kalm had gedragen. De echtge- noote verklaarde onbewust lid te zijn gewor den van de N.S.B. Naar de Zuiderkerk Wij herinneren jongeren en ook ouderen aan het Prot. Chr. Verkiezings-Jeugdappèl, dat morgenmiddag, 3 uur, in de Zuiderkerk aan den Lammenschansweg wordt gehouden. Toegangskaarten zijn nog verkrijgbaar aan de bekende adressen, alsmede morgenmiddag aan het kerkgebouw. Sprekers zijn ds B. E. J. Bik, dr J. A. H. S. J. Bruins Slot, en mr A. B. Roos jen. Voorts is er samenzang en declamatie. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND In de te Leiden gehouden Vereendgde Ver gadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van een besluit van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland tot schorsing van den hoofd ingeland W. J. Jochems te Wassenaar en van een bericht van dr J. B. V. M. J. van de Mortel, dat hij wegens vertrek naar het buitenland zijn ambt van hoofdingeland- plaatsvervanger voor het 7e district neerlegt. Besloten werd tot toelating van J. P. Rij- nierse te Amsterdam, P. van der Linde te Gouda en A. L. van Wijk te Leidschendam als hoofdingelanden en van J. van Spengen te Reeuwijk en J. W. Groene wegen Hzn te Zoe termeer als hoofdingelanden-plaatsver vangers. Verder werd, wegens het eindigen van de oorlogsomstandigheden, besloten tot intrek king van de in Maart 1945 vastgestelde keur o.p de uitmaling van polders binnen Rijnland benoorden den Rijn. Tenslotte werd besloten tot den bouw van vier dienstwoningen te Halfweg wegens het feit, dat in den oorlog eenige woningen aldaar werden vernield. VOOR DEN TUCHTRECHTER. Voor den tuchtrechter moesten weer ver- verschillende zwarte handelaren uit Leiden en omgeving te recht staan, waarbij boete's van f 1000 en f 5000 werden opgelegd. D. H. de B., broodbakker, thans gedetineerd in de Doelenkazerne, had kans gezien als leveran cier van brood aan het gesticht Endegeest balen bloem achter te houden en dit zwart te verkoopen. Verd. erkende 2 balen bloem 50 kg voor f 500 en later 6 balen bloem voor ongeveer f 5500 aan L. B. B. in Nov. 1944 te hebben verkocht. De tuchtrechter veroordeelde vend, tot f 5000. boete. J. B. B. die deze bloem voor f 6000 gekocht had kreeg f 100 boete. Daarna moest F. E. W., slager, terecht staan, die kaas aan R. ge leverd had. Verd. verklaarde kaas op vleeschbonnen gekocht te hebben; uitspr. f 1000 boete. J. H. Z., thans gedetineerd in de strafgevangenis te Haarlem, had op 18 Jan. 46 liter jenever, die alhier clandestien gestookt was, voor f20 p. 1. verkocht. Uitspr. f 250 boete. J. R. had een oud motorrijwiel, door deskundigen geschat op f 700, zonder waardebewijs voor f 1200 aan K. A. v. A. verkocht. Uitspraak f700 boete. De zaak tegen K. A. v. A., die het motorrijwiel ge kocht had, werd 14 dagen aangehouden. D. v. B. uit Sassenheih had 21.000 kg dennen hout i.p.v. f7 voor f 12 per 100 kg verkocht. Uitspr. f300 boete. J S., uitvoerder wegen bouw uit Voorschoten, die hout voor f 10 per 100 kg had verkocht, kreeg f 200 boete. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Vandaag herdenkt de heer P. Borst, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de fa. D. van Oordt en Co. N.V. dakpannenfabriek. In tegenstelling met veel andere plaat sen, waar de soberheid in acht genomen wordt, bestaan er in onze gemeente tame lijk uitgebreide plannen voor de herdenking van onze bevrijding op 4 Mei a.s. Het programma is nog niet geheel vastge steld, maar a.s. Zaterdag wordt het praelu- dium gegeven door buurtfeesten in de ge- heele gemeente. De vereeenigingen zijn op verzoek van B. en W. bij elkaar geweest en men is overeengekomen, ieder in eigen om geving de zaak te organiseeren. Uitgebreide kindertractaties voor den leeftijd tot 14 jaar vormen 't begin en voorts zijn er 's middags kinderspelen. In de avonduren worden \rij algemeen wedstrijden gehoimen voor vol wassenen tot 80 jaar. De ervaring van vorig jaar heeft wel geleerd, dat de besturen van de buurtvereen. de organisatie aan kunnen en de verwachtingen zijn dus algemeen hoog gespannen. Ook de zakerwnenschen laten het er niet bij zitten Van 210 Mei wordt een etalage-week gehouden, waarvoor groote be langstelling bestaat. Hoewel de moeilijk heden, wat de te etaleeren goederen en ver der- materiaal betreft, groot zijn, gaven zich plm. 150 deelnemers op, met ongeever 200 etalages (Aarlanderveen hierbij inbegrepen). Zoowel voor de jeugd als voor de volwas senen is een attractie aan de etalageweek verbonden. Verschenen is het 30ste jaarverslag van de Alphensche Bank N.V. In het verslag wordt stilgestaan bij de uitersten, die 1945 te zlien gaf. In het begin van het jaar was het zoo stil in zaken, dat slechts een paar uur per dag kantoor gehouden werd; het einde kenmerkte zich door een drukte als nog wel nooit in bankkringen zal zijn voor gekomen. Dit in verband met de geldsanee- ring, etc. Alles samen genomen wordt ge concludeerd, dat de resultaten over 1945 voor het bedrijf niet onbevredigend zijn. Rekening houdende met de te betalen ven- nootschaps- en vermogensbelasting en een versterkte bijdrage aan het Pensioenfonds, kan een dividend van 5 pet worden voor gesteld. In de laatste algemeene vergadering van aandeelhouders werd de heer J. A. Bos als commissaris herkozen. Aan de beurt van aftreding is dit* jaar de heer J. Spreij Thzn., die terstond herkiesbaar is. HAZERSWOUDE. Uitreiking bonkaarten 6e en 7e periode 1946 en brandstoffenkaart voor ruimtever warming vindt plaats te Hazerswoude Rijn dijk op Maandag 29 April in de Ohr. School, Zelfverzorgers alle letters, Dinsdag 30 April Niet-zelfverzorgers eveneens alle letters. Hazerswoude dorp in het Oude Raadhuis, Woensdag 1 Mei Zelfverzorgers letters A-M. Donderdag 2 Mei Zelfverzorgers letters N-Z. Vrijdag 3 Mei Niet-zelfverzorgers alle let ters. Telkens van 9.15 tot 15 uur. Na-uit- reikiing kan in zeer bijzondere gevallen slechts op den laatsten uitreikdag te Zoeter - meer op Vrijdag 10 Mei plaatsvinden alleen voor Niet-zeLfverzorgers. GEBOREN: Isaac, z. van P. Raaphorst en C. van den Bosch; Catharina M., d. van A. C. Koot en A. M. Rotteveel; Pieter, b. van H. Timmerman en M. C. van Rijssel; Wil- helmina, d. van J. P. van den Bosch en G. van Helden; Marien, z. van P. Noordam en W. P. Hofman; Leendert en Jan, zns van P. J Laros en A. de Kooter. ONDERTROUWDA. Vergunst, 22 j. en P. D. de Bruin, 25 j.; D. Rademaker, 34 j. en J. van Elswijk, 23 j.; C. H. Burggraaf! 28 j. en W. Slootweg 27 j. GETROUWD: C. P. Wijsman en J. C. Spruit; D. van Wijk en G. Vonk; G. W. J. Kuiper en A. Bontenbal. KATWIJK, Zelfverzorgers kunnen hun bonnen en brandstoffenkaart halen: Maandag 29 April: v.m. A-E. n.m. F-G; Dinsdag 30 April: v.m. H-K, n..m. L-O; Woensdag 1 Mei: v.m. P-U, n.m. V-Z. Meebrengen: stamkaarten, inleg vellen. invulformulier voor brandstoffen en oude brandstoffenkaart. De Leider van den Distributiedienst Katwijk deelt mede, dat zieken, a.s. en jonge moeders in het vervolg steeds wor den opgeroepen wanneer zij bonnen moeten afhalen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat geen bonnen kunnen worden afgegeven, wanneer betrokkene niet in 't bezit is van een specialen oproep. De vroegere kaarten zijn vervallen. Bij het afhalen der bonnen dient de op roep te worden overgelegd, terwijl betrok kene steeds precies op tijd dient te zijn Komt men niet op den tijd, die op de kaart staat aangegeven, dan moet een tweede op roep worden afgewacht. Bij een eventueelen tweeden oproep moet ook de eerste worden ingeleverd. KATWIJK a. d. RIJN. Onzen plaatsgenoot den heer G. W. over kwam in Den Haag een ernstig motoronge luk, dat nog goed is afgéloopen. Hij kwam in aanrijding met een auto, waardoor hij met zijn motor kwam te vallen. Met een sleutelbeenfractuur en enkele hoofdwonden moest hij in een ziekenhuis worden opge nomen. O.I.V. haar voorz., den heer C. J. Bos kamp, was de L.T.B. in vergadering bijeen. Gesproken werd over „Roeheffing" en „hef fing op leverbaar". Na zeer uitvoerige dis cussie sprak de meerderheid zich uit voor Roeheffing". Het hoofdbestuur had voorge steld een T.B.C.-fonds in te stellen. Onze plaatsgenoot de heer C. Volkers is aangesteld tot kapper op het vliegveld. In de zaal achter de Geref. Kerk kwam de A.R. propagandaclub „Groen v. Prinste- rer" in ledenvergadering bijeen. De ver gadering stond o.l.v. den voorz., den heer C. A. v. d. Gugten Jr. De heer M. Schone- veld gaf een politiek overzicht. Hierna sprak de heer M. Kromhout over Art. 18 van „Ons Program" over onze internationale verhou dingen, waarop een zeer geanimeerde dis cussie volgde. Speciaal werd van alle zijden belicht en besproken onze verhouding t.o.v. de U.N.O. De volgende vergadering zal een propagaaidaavond zijn i. v. met de ver kiezingen. Er zal dan een spreker gevraagd worden. KATWIJK AAN ZEE. Het was wel een zeer bijzondere avond voor de leden van den Katwijkschen Kunst kring, daar de beroemde voordrachtskunste nares Charlotte Köhler heden voor hen op trad. Wat heeft de tot in alle hoeken ge vulde Oranjezaal in het Jeugdhuis genoten van de buitengewone gaven van deze kun stenares. We mochten voor de pauze luiste ren naar het declameeren van het boek „Judith" en na de pauze werd met groote aandacht het „Hooglied van Salomo" beluis terd. De declamatrice werden aan het einde van den avond bloemen aangeboden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Afhalen van nieuwe bonkaarten en brandstoffenkaart in Lokaal Wille, Maandag a.s. en wel de letters AL van 9.3012.30 en de letters MZ van 1.30 tot 4 uur. Voor de brandstoffenkaart dient de oude kaart met no 49 er aan te worden medege bracht met het ingevulde formulier. GEBOREN. Jan, zn van D. Guldemond en C. Brommers; Maria J., dr van L. M. J. van Velzen en E. L, Pouw. LISSE Uitreiking bonkaarten K 606, L 606. KF en KG 606, brandstoffenkaarten T 606 en toeslagkaarten voor bijzonderen arbeid te Lisse in „Rehoboth" aan den Achterweg. Op Dinsdag 30 April letters A t/m Fg; op Woensdag 1 Mei letters Eh t/m Kon; op Donderdag 2 Mei letters Koo t/m O; op Vrij dag 3 Mei letters P t/m T; op Maandag 6 Mei letters U t/m Z. De uitreiklokalen zijn geopend van 9 tot 12 en van 13.30 tot, 16 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat zelfverzorgers een half uur voor het sluiten der uitreiklokalen aanwezig dienen te zijn. De pl. afd. van de C. H. U. hield Woens dagavond een groote openb. verg. Als spre- Dank van Churchill De gebr. Janssen, Middenweg 22 te Valken burg (Z.-H.), die onlangs een drietal kievits eieren, welke waren gevonden in deze om geving, aan Winston Churchill hebben ge zonden, ontvingen thans van den Britschen oud-premier onderstaande dankbetuiging. Mijnheer Churchill heeft me gevraagd uit zijn naam te schrijven om U te bedanken voor de heerlijke kievitseieren, die U zoo vriendelijk was hem te sturen. Dat U aan hem gedacht heeft, heeft hem zeer geroerd en hij heeft Uw welkome gave dankbaar aanvaard. Mijnheer Churchill stelde er veel belang in, dat deze eieren bij het vliegveld te Val kenburg gevonden waren. Hij vroeg me ook U ook te bedanken voor de vriendelijke op merking, die U in de laatste regels van Uw brief maakte. Hoogachtend, w.g. Elisabeth Pelliatt, privé-secretaresse. 't Gezelschap van de B. B. C. in Hilversum en A'dam De B.B.C.-gasten hebben gisteren een be zoek aan de studio's te Hilversum gebracht, waar zij namens de AVRO en de VARA werden ontvangen. 's Avonds vertoefden de gasten te Amster dam, waar het gemeentebestuur hun een diiner aanbood. Zij werden toegesproken door wethouder Bommer, die er aan her innerde, hoe het de Engelsche nieuwsdienst was. die in de zwartste tijden van de be zetting ons vertrouwen op de overwinning levendig hield. De dir.-gen. van den EngeLschen Omroep. Sir William Haley, zeide in zijn dankwoord, dat het werk van de oorlogsjaren nog niet is beëindigd, maar dat de B.B.C. thans aan gewend kan worden tot het naar elkaar toebrengen van de volkeren. KRANSLEGGING OP HET GRAF VAN PRINS WILLEM TE DELFT. Gistermiddag heeft het Algemeen Ned Verbond ter gelegenheid van den geboorte dag van Prins Willem van Oranje een krans gelegd bij het graf van den Prins in de Nieuwe Kerk te Delft. Dr J. A C. Vetter uit 's-Gravenhage hieln een korte rede, waarin hij o.m. zeide, dat het Ned. volk door den strijd tegen de Duit- schers dichter bij de groote historische fi guur van Willem van Oranje is komen te staan. Door hem eeren wij, aldus spr., ook hen, die de verzetsbeweging in de jaren 1940 tot 1945 hebben geleid. Ten besluite van deze korte plechtighelo legde de voorzitter van het A.N.V. een krans op het graf en zongen de aanwezigen het Wilhelmus kers traden op mr dr J. van Bruggen van Heemstede, lid van het hoofdbestuur der C.. H. U. en ds mr G. A. Alma, Ned. Herv. pred. te Lisse. De heer Van Bruggen vond in zijn rede gelegenheid om de Chr.-Hist, beginselen naar voren te brengen en te verdedigen tegenover de socialistische gedachte en de Partij van den Arbeid, welke partij over eenige jaren zal blijken te zijn een Babel van verwarring, omdat de overbrugging te groot is voor menschen van zoo verschillende levensover tuiging. Ds Alma sprak een opwekkend slotwoord. De gemeenteraad kwam in spoedeischen- de vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den loco-burgemeester, weth. J. W. A. Lefeber. Wijziging werd gebracht in de verordening betreffende het vermenigvuldigingscijfer voor het schoolgeld, waarna werd overgegaan tot het eenige agendapunt: benoeming onderwij zeres aan de openbare lagere school der ge meente. De voorz. deelde mede, dat B. en W.t in overleg met den inspecteur van het' L. O. te Leiden, de navolgende voordracht hebben opgemaakt: 1. mej. M. J. v. Lelyveld van Cingelshoude uit Uddel; 2. mej. Th. Toxo- peus uit Nieuwhuizen en 3. mej. G. ten Ber- gem uit N. Dordrecht. Door de leden werd opgemerkt, dat bij deze benoeming de ouder commissie niet is gekend en verzocht dit in den vervolge wel te doen. De inlichtingen, welke men van de no. 2 en 3 heeft gehad, vond men zeer oppervlakkig. De Voorz. deelde hierop mede, dat het aan tal sollicitanten niet zeer groot was en de keuze derhalve beperkt. Met de geuite wen- schen zal in den vervolge, wanneer zulks mogelijk is, rekening worden gehouden. Be noemd werd mej. M. J. v. Lelyveld van Cingelshoude uit Uddel. Bij de rondvraag bracht de heer Tibboel het vervoerswezen ter sprake en vroeg of B. en W. niet konden bewerkstelligen, dat in Lisse wederom stoptreinen kwamen. Dat er hier geen treinen stoppen is belemmerend voor het reizend publiek. De heer Van Kesteren achtte den desolaten toestand van de Kanaalstraat niet langer houdbaar en vroeg of hierin niet spoedig verbetering kon worden gebracht. Vervol gens wees hij op het in- en uitstappen bij de tramhalte Vierkant. NOORDWIJK. Van officieele zijde vernemen wij, dat er morgenmiddag 27 April n.m. van 2.30 tot 4 uur in de Raadzaal van het Gemeentehuis gelegenheid zal zijn op eenvoudige onoffi- cieele wijze afscheid te nemen van den oud-burgemeester, dr J. B. V. M. J. van de Mortel. In het vervolg zal de loco-burgemees ter mr C. Punt voor het publï'iek spreekuur houden Dinsdags en Vrijdags te 10 u. v.m., en op de overige werkdagen te 11 u. voor middag. Op werkdagen geschiedt de le buslïph- ting 5.15, de tweede 14.30 en de derde 17.30 uur. Des Zondags heeft geen lichting plaats. NOORDWIJKERHÓUT Dinsdagavond sprak de heer G. Ver schoor van Sassenheim. voorz. van den Sta- tenkring Leiden dear Chr. Hist. Unie, in „De Gem een te woning" over het onderwerp: „Waarom Christelijk Historisch?" Op deze rede volgde een aangename gedaehtenwisse- ling. Besloten werd de Chr. Hist. Kiesvereen. weer op te richten. In het bestuur Werden gekozen de heeren W. A. Timmers, L. C. Bouwmeester, K. Noordermeer, G. J. van Rheenen en C. Wassenaar. SASSENHEIM. Door de afdeelingen der drie arbeiders organisaties zal a.s. Zaterdag in de gebou wen van de firma Van Zonneveld en Co aan de Emmalaati van 26 uur een expo sitie plaats hebben van ziekteverschijnselen in diverse bolgewassen. De ziektebeelden zullen aanwezig zijn zooals zij momenteel op het veld voorko men. Er zal te zien zijn aaltjeszlel in nar cissen. gebroken tulpen, grijs en andere virusziekten. Verder een uitgebreide tul- pencolectie. Tevens zal er een eenvoudige wedstrijd zijn in ziekteverschijnselen en soorten leennen. Enkele deskundigen zullen voor toelichting aanwezig zijn. Een bezoek van vakgenooten is deze tentoonstelling zeker waard. Sport en Wedstrijden WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 4de KI. K.N.V.B.: CNV—RAF, L. v. d. Mey; Rijnsb. BoysTer Leede, S. Swanenburg; ARCNoordwijk, C. M. v. d. Geer. De wed strijden vangen te 3.30 uur aan. lste kl.: Katwijk—ARC 2: Quick B. 2— Leiden 1; RCL 1Rijnsb. B. 2. 2de kl. A: ARC 3Quick B. 3; T. en D. 1Lisser B. V, Ter Leede 2Quick B. B. 2de kl. B: Quick Boys 5Koudekerk, 4J,i u.; Leiden 3Katw. 3; CNV 2Alphia. 3de kl.: Lisser B. 2Rijnsb. B. 4. Jun. A: Quick B. (B)Warmunda (A), 3 u.; Warmunda (B)Rijnsb. B.; Jun. B, afd. A: UVS (a)—Quick B. Afd. B: Rooden- btrrg (c)Roodenburg (b), 2.45 uur; UVS (b)Katwijk. Waar geen andere tijd is vermeld, vangen de wedstrijden om 4 u. aan. Gezagstr. KatwijkGezagstr. Leiden 43. De beide elftallen waren samengesteld uit goed getrainde voetballers, maar er zaten of bever liepen ook diverse debutanten tus- schen. Voor de rust was de stand 01, een onjuiste verhouding. Gezien de kwaliteit der elftallen, was het geen wonder, dat de tweede helft in totaal 6 doelpunten opleverde. Toch was het 'n genoeglijke en sportieve wedstrijd. KORFBAL Competitie C.K.B. afdeeling Den Haag. Het programma voor morgen luidt: Klasse I: Fiks—Pernix: DES—VEO; KVS— VES. Klasse II: VES n—DES n: Ijsvogels n—Tonego I Klasse HI: VEO II—Fiks II; TOP n—KVS H; Excelsior Hl—Pernix III; Klasse IV: Pernix IV—Tonego n; TOP III— Excelsior IV; Tonego IIIZeemeeuwen I. Pernix I ontmoet voor het eerst na de bevrijding Fiks I en deze wedstrijd roept herinneringen op uit het verleden. Toen behoorden beide clubs tot de sterkste van den C.K.B. Met Pernix I is dit nog het geval, doch Fiks heeft nog enkele oude rotten in haar twaalftal en hoewel Pernix de beste papieren heeft, belooft het een aardige strijd te worden. We zijn benieuwd, of Pernix in weer in staat is Excelsior III weer op eigen terrein te slaan, het zal echter niet meevallen, Per nix IV zal het zwaar te verduren krijgen tegen Tonego n uit Wassenaar. Pernix II is vrij. Alle wedstrijden vangen aan om 4 u. Het brood in Engeland zal niet gerantsoe neerd worden Het Britsche kabinet be sliste na een beraadslaging, die enkele uren in beslag nam dat wél andere maatregelen zullen worden genomen. Het brood wordt kleiner, donkerder en soberder Er wordt minder gerst voor de bierbereiding beschikbaar gesteld VOORHOUT. Met verwijzing naar het desbetreffende persbericht zullen op onderstaande dagen bovengenoemde distributiebescheiden wor den uitgereikt. De uitreiking geschiedt uit sluitend aan hen die in het bevolkings register van de gemeente Voorhout zijn ingeschreven op vertoon van de 2e distri butiestamkaart voorzien van een TD2-zegel en dienststempel. Bij de uitreiking wordt bon A-E 601 van het nieuwe inlegvel en het restant van de kolenkaart T 505 of T 509 met den bon 49 ingenomen. Maandag 29 April A t/m Berg 9.3012 en Berga t/m Bruyn 13 uur; Dinsdag 30 April Bruys t/m Egm. 9.3012, Eig t/m Gr 13 uur; Woens dag 1 Mei Gu t/m Hul 9.30—12, Huy t/m Kli 13 uur; Donderdag 2 Mei Klo t/m Lang 9.3012, Lans t/m Meer 13 uur; Maandag 6 Mei Meeu t/m Pi 9.3012, Pl t/m Pri 13 uur; Dinsdag 7 Mei Ro t/m Ste 9.3012, Sti t/m UI 13 uur; Woensdag 8 Mei Ve t/m War 9.30—12, Was t/m Wi 13 uur; Donderdag 9 Med rest alf. Huize „Agnes" en B.N.S. Na-uitreiking te Oegstgeest op Zaterdag 11 Mei van 911 uur; Zelfverzorgers op Dinsdag 23 April van 9.3012 en 13 uur. MARKTBERICHTEN SCHEVENINGEIN, 25 April. Me t versche visch waren aan de markt: 5 motorloggers met een totale besomming van f 30.854 en 63 kustvisschers me ttezamen f 21.645 be somming. De prijzen waren: kleinmidd el- schol f 13.60—f 16; kleinschol f 17.30—f 20. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Gouwej 24 v. Huelva te A'dam; Katwijk, 24 v. Immingham n. Saffi; Ceronia, 22 van Curasao te Antwerpen; Salawati, 24 van Sjanghai; Noesaniwi, v. O.-Afrika n. R'dam, 25 v. Port Said; Vulcanus, 24 van Tripolis n. Famagusta; Odysseus, 24 te Valencia; Her cules, 24 v. Izmir; Kerkplein, vertr. 27 van Norfolk n. Cuba na voorloopige reparatie; Pieter de Hoogh, 23 v. Cardiff te Necochea; Delftdijk, 25 (n.m.) v. R'dam n. New York; Stad Vlaardingen, 25 v. Casablanca te Pernis; Tosari, 21 te Soerabaja: Erinna, 19 v. Madras n. Calcutta; Aldegonda, 22 v. Singapore te Penang; Johan de Witt, 22 v. Singapore n. Saigon; Tasman, 21 v. Auckland n. Welling ton: Lammers v. Torenburg, 21 v. Honolulu n. Batavia: Frans van Mieris, 22 v. R'dam te Antofagasta; Aruba, 22 v. Valparaiso n. Cu rasao; Koningin Emma, 22 te Maranham; Aert van der Neer, 21 v. Houston; Mirza, 20 van Curasao n. Las Palmas; Tarakan, van Australië n. A'dam. pass. 22 Gibraltar; Ary Scheffer, 24 v. W.-Afrika te Londen; Ondina, 21 v. Abadan n. Madras; Marpessa, 20 van Singapore n. Sydney; Backhuysen, 20 van Singapore n. Abadan; Dido, 21 van Guaya quil n. Cristobal; Taria, Salt End, n. Abadan, pass. 22 Dover; Ena, v. R'dam n. Curasao, 20 van Southampton. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. VPRO. 10.00 Morgen wijding. VARA 10.20 Continubedrijven. 12.00 Gram. 12.35 Aart Schol. 13.00 Voor Ned. Strijdkr. 13.30 Sylvestre-trio. 14.00 Lezing. 14.15 Huismuziek. 14.45 Van boek tot boek. 15.00 Cantate. 16.00 Maleische les. 16.15 Gram. 16.45 Sport. 17.00 Vriendschapsfeesrt. 17.30 City. 18.00 Nieuws. 18.15 Lezing. 18.30 Voor Ned. Strijdkr. 19.15 Lezing. VPRO. 19.30 Le zing en muziek VARA. 20.00 Nieuws. 20.05 P. v. d. Arb. verk-rede. 20.25 Radio-revue. 21.35. Weekoverz. 21.50 Lezing 22.20 Solisten. 23.00 Nieuws. 23.15 Ramblers. Het programma van Hilversum II (415 ML KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.45 Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 10.45 Repor tage. 11.00 Ziekenbezoek. 11.45 Solisten. 1215 Voordracht. 12.30 Joan Lance. 13.00 Nieuws. 13.20 Continental kwartet. 13.45 Tooneelkij- ker. 14.15 Eng. les. 15.00 Kinderuur. 16.15 Sport. 16.30 Amusementsork. 17.15 Gram. 17.45 Weekoverz. 18.00 Harry de Groot. 18.30 Lezing. 19.00 Nieuws. 19.15 Prof. Schermer- horn. 19.20 S.G.P. verk.-rede. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichtbaken. 20.30 Kerkconcert. 21.30 Ca baret. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.40 Slagwoorden. 23.00 Melodians. 23.30 Gram.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3