I. Kakte Zonen Kantoor* bediende Waarom heeft Katwijk nog geen zeehaven? LEI DEN-ROTTERDAM DELFT EN SCHIEDAM Verhuizingen en Transporten Van der Mey LEERLING BROOD- EN BANKETBAKKERSRED. COLPORTEURS EN VERKOOPERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 20 APRIL 194» Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. De heer M. Voskuilen, boekhouder bij de Effecten- en Incassobank en het assu rantiekantoor Tolk en Co., herdacht 15 April zijn 25-jarig jubileum. Hij werd in intiemen kring gehuligd. De heer C. D. J. Tolk sprak namens de directie en bood een boekwerk en een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel sprak de heer A. van Buuren, die ook verschillende cadeaux overhandigde. De afd. nvierpoliie, die in onze gemeente gestationeerd was, is wegens inkrimping van den dienst opgeheven. De heer J. Malie paard is overgeplaatst naar Zwijndrecht en de heer P. Nieuwenhuizen naar Hansweert. Onze plaatsgenoot, de heer G. van Tuyl, is te Utrecht geslaagd voor het le ged. ex. tandarts. De agent van politie W. Molenaar, die sinds de bevrijding werkzaam was als rechercheur bij de B.S., P.O.D. en P.R.D. zal m.i.v. 1 Mei weer in normalen politiedienst treden. Het vijfjarig zoontje van de fam. v. D. is in den Ouden Rijn te water geraakt en verdronken. Het kind was nabij de ouder lijke woning aan den Steekterweg aan het spelen. Spoedig nadat men hem miste, werd het angstig vermoeden zekerheid. Na eenig dreggen werd het knaapje opgehaald. Pogin gen om de levensgeesten op te wekken, mochten niet baten. In de Ned. Herv. kerk wordt morgen avond een jeugddienst gehouden. Voorgan ger is ds Lambour. Medewerking verleenen het kerkkoor o.l.v. den heer Tollenaar, het meisjeskoor o.l.v. den heer Tom Sprey en de heer Van Kooten, Den Haag, orgel. Vanwege de Geref. Evang. Commissie worden hedenavond een straatprediking ge houden op het Toussaintplein. Het Evangelisatiekoor zal morgenochtend op drie plaatsen i$, de gemeente Paaschlie- deren zingen De Chr. Sportvereeniging D.O.S. gaf een drietal uitvoeringen in het Nutsgebouw. Interne moeilijkheden hadden geleid tot het heengaan van den directeur, den heer G. W. de Jong, waardoor de uitvoering eenigen tijd moest uitgesteld worden. Thans trad men op ol.v. het lid, den heer B. Borrerfian. Het gepresteerde, vooral van de dames bij de rhythmische oefeningen en de heeren aan ht hoogrek, waren heel goed. Van de jon gere leden noemen we speciaal het bodem- turnen, wat ook nu weer veel bijval vond. Enkel fraaie standen werden uitgevoerd. Het slot werd gevormd door een fantasie met kleurige belichting, door de dames (A). De heer Groeneveld, voorzitter van D.O.S. wees op verschillende omstandigheden, die, hoe wel als een bezwaar gevoeld, het noodig maakte deze avonden in de Paaschweek te geven. HAZERSWOUDE. Het programma voor de herdenking der Bevrijding luidt als volgt: 's Morgens van 88.30 uur, zal de oude dorpsklok, die door de overweldigers werd geroofd, maar op den bodem der Zuiderzee kwam te rusten, en nu weer aan ons werd teruggegeven, zich voor het eerst weer laten hooren. Van 9.30 tot 12.30 uur hebben kinder feesten plaats, en zullen de kinderen wor den getracteerd. Van 3 tot 4 uur geeft de gymnastiekver. „Hou-Vast" een speciale uitvoeringen. Om 4.30 uur kranslegging op het graf van Hans van Veen, die voor het vaderland zijn leven liet. De burgemeester zal hierbij in een kort woord de gevallenen herdenken. Tenslotte zal 's avonds van 7.30 tót 10 uur een gemeenschappelijk concert gegeven wor den door de muziek- en zangvereenigingen. KATWIJK. Uitreiking levensmiddelenkaarten en nieuwe brandstoffenkaart: Dinsdag 23 April: voorm. restant K, nam. L. en M.; Woensdag 24 April: voorm. N. O., nam. P. t/m v. d. Plas, Jac.; Donderdag 25 April: voorm. restant P., nam. R, Q, U: Vrijdag 26 April: voorm. S, T, nam. V; Zaterdag 27 April: Voorm. W t/m Z. Meebrengen: Stamkaarten, inlegvellen, in- Vulformulier voor brandstoffen en oude brandstof^enkaart. Kantoren geopend van 811.45 en 1.304 uur. 's Zaterdags 9—11 u. GEBOREN: Maarten, z. van C. Haasnoot en D. Parlevliet; Aagje, d. van J. Barnhoorn en A. Souverijn; Dirkje, d. van A. v. d. Oever en J. v. Duijn; Cornelis, z. van K. Vooijs en C. Hoek; Helena J., d. van J. Kromhout en T. Zanenburg; Grietje, d. van W. Maagdelijn en C. Kuijt; Willem, z. van W. v. d. Luijt en A. Hoek; Leuntje W., d. van M. v. Duijn en J. Plug; Aria T., d. van A. T. de Mol en M. Hoek; Jacob M., z. van J. Plug en C. C. Noorlander; Jan, z. van J. Dubbelaar en A. Verdoes; Dirk H., z. van D. Houwer en L. Vlieland; Alida, d. van G. Zuijderduijn en G. Kramer; Frederika, d. van G. van Delft en J. Brussee; Gijs A.f z. van D. Ouwehand en J. v. Loo; Petro- nella H.t d. van P. Kuijt en A. Klok; Alida H., d. van J. Brussee en A. T. Kleijn; Jacoba J„ d. van K. Kuijt en J. Vis; Neeltje, d. van W. v. d. Plas en J. de Vreugd; Johanna, d. van H. v. Duijn en G. v. d. Bent; Petro- nella, d. v. B. v. d. Oever en D. v. Duijn; Cornelis, A den He ij er en C. Jonker; Ar ie M., z. van J. Messemaker en M. Schaap; Dirkje, d. v. D. Harteveld en J. Kuijt; Dirk, z. van D. Knetsch en M. Zeis; Arie, z. van A. v. Dijk en M. v. d. Plas ONDERTROUWD: C. Haasnoot en C. v. Duijvenvoorde: C. Sohaddee en K. Varke- visser. GETROUWD: W. Zuijderduijn en D. W. Turner; D. v. d. Voort en D. Berkheij. Levenloos aangegeven; z. van H. Blok en W. v. Duijn KATWIJK AAN ZEE Er is weer een logger teruggekomen uit Duitschland. de K.W. 124 van de visscherij - maatschappij v/h. C. Ouwehand Sr. De booc is uit Kiel gekomen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen op len Paaschdag door dr J. C. A. Cleveringa en op 2en Paaschdag door dr L. Borleffs. O.I.V. den voorzitter, den heer C. v. Tongeren, werd in de volle Oranjezaal v. h. Jeugdhuis de jaarlijksche ouderavond van de Chr. Opleidings- en ULO-school gehou den. Na het openingswoord van den voor zitter werden door een aantal leerlingen van de 4e klas v. d. opleidingsschool o.l.v. den heer L. Haasnoot enkele liederen gezongen Hierna hield het hoofd der Opl. fechool, de heer C. v. Rooyen, een referaat over: „Test- onderzoek op de Opleidingsschool". Spr. wees allereerst op de onderwijsvernieuwing. Op voeders moeten steeds nieuwe wegen zoeken Bij eerlijk zelfonderzoek moet steeds erkend worden, dat men beneden het ideaal blijft Eén der middelen om den band tusschen ouders en onderwijzers te verstevigen, is het rapport, dat niet gemist kan worden. Voort gaande met een uiteenzetting over de wijze van samenstelling van rapporten, ging spr. over tot het testonder zoek. Dit onderzoek is voor de Opl. school zeer gewenscht. Een uitvoerige motiveering leidde tot deze con clusie. Er volgde op dit onderwerp een zeer uitvoerige bespreking. Tot slot werd nog door den heer N. Ravensbergen een stuk proza voorgelezen. LÏSSE. Chr. Geref. Kerk. le Paaschdag 10 en 4 uur en 2e Paaschdag 10 uur ds A. Ponstein. Geref. Gem. le Paaschdag 10 en 4 uur en 2e Paaschdag 10 uur ds A. Verhagen. Oud-Ge- ref. Gem. le Paaschdag en 2e Paaschdag 9.30 en 3 uur Leesdienst. De afd. Lisse van de C.-H. Unie heeft een openbare vergadering belegd op Woens dag 24 April in de Ned. Herv. Kleuterschool. Als sprekers zullen optreden mr dr E. van Bruggen van Heemstede en ds mr Alma, Ned. Herv. pred. Op ruim 71-jarigen leeftijd is nog vrij plotseling overleden de heer G. Tromp, een bekende persoonlijkheid in deze gemeente. De heer Tromp was niet alleen algemeen be kend als bloembollenkweeker, die met wij len zijn broer, den heer R. H. C. Tromp het bloembollenbedrijf van de firma Gebr. Tromp vele jaren heeft geleid en als zoo danig in de bloembollenwereld een goeden naam wisten te verwerven, doch hij was ook in breeder kringen een geziene figuur. Niet minder dan 30 jaar was hij lid van den Ge meenteraad, waarvan hij ruim 25 jaar aio Wethouder van Openbare Werken fungeer de. Voorts was de heer Tromp een lange reeks van jaren bestuurslid van de afd. Lisse van het Groene Kruis en mocht gedu rende 18 jaar als voorzitter van den Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank een werkzaam aandeel hebben in het pu blieke leven. Ook op kerkelijk terrein was de heer Tromp een bekend figuur. Nimmer was hij de man, die sterk op den voorgrond trad, doch het feit, dat hij bijna 40 jaar als Diaken de Geref. Gemeente mocht dienen, spreekt voor zichzelf. Door zijn vriendelij ken omgang met ieder, die met hem in aan raking kwam, heeft hij zich vele vrienden verworven. Hedenmiddag is zijn stoffelijk overschot op „Duinhof" ter aarde besteld. Woensdagavond wa? er een groote scha re belangstellenden bijeen in de Ned. Herv. Kerk om den Paasch wij dinged ienst bij te wonen, die georganiseerd was door de Prot. Jeugdcentrale. In dezen dienst gingen voor ds Urins, Chr. Geref. pred te Apeldoorn (bij verhindering van den heer A, C. "Noort) en ds G. C. Tromp, van Duivendrecht, Ned. Herv. pred., die respectievelijk spraken over „Wat zegt mijChristus' lijden" en „Lijdt Christus heden nog". Met veel aandacht werd naar deze toespraken geluisterd. Ter afwis seling werd door het Zangkoor „Excelsior" gezongen, terwijl door den heer Helmus uit Sassenheim, bariton-piston, „De Heilige Stad" ten gehoore werd gebracht, op het kerkorgel begeleid door den heer Alb. Hel mus van Lisse. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr Duymaer van Twist tot Maandagmorgen 8 uur. en tot Dinsdag morgen 8 uur, door dr Holl. RIJNSBURG. De Chr. Gymnastiekver. „D.W.S." hield vorige week onderlinge wedstrijden, waar van we de eerste prijswinnaars zullen vermel den: Meisjes van 12 en 13 jaar: afd. la: Annie Heemskerk en Nellie Jongendijk; bei den 34p.; lb: Henny v. d. Mey 33p.; 2. Bertha Tuinenburg, 38 p.; 3a: Jo van Ros- sum en Henny de Mooy, beiden 36 p.; 3b: Marijke van Egmond 31% p.; Meisjes van 15 jaar: Cor Zandbergen en Jo Iterson, beide 36% p.; lb: Janny v. d. Gugten, 38 p.: 2.: Dik v. Klaveren en Bep Star, beiden 35 p.: 3a.: Agaat van Delft, 33% p.; 3b.: Aafje v. d. Mey, 34% p. Dames van 16 en 18 jaar: 1ste graad: Mien de Mooy, 36 p.; 2e graad: Dikky de Mooy, 33% p.; 3e graad: Rie van Duin, 30% p. Dames van 21 jaar en ouder: Tini Sconeveld-Ravensbergen 40% p.; 2e graad: Nel van Egmond, 34% p.; Meisjes van 11 Een vraag, welke het dorp reeds jaren bezighoudt (Van onzen Katwijkschen correspondent). Vroeger jaren waren er langs de Noord zeekust meer visschersplaatsen dan tegen woordig. Denken we bijv. aan een plaats als Maassluis, eertijds een visschersplaats van belang. Thans is de visscherij er zoo goed als verdwenen. Hoe moet dan verklaard worden, dat in Katwijk de visscherij op zoo'n groote schaal is gebleven. Het zijn hoofdzakelijk psychologische fac toren, die hierin een rol spelen. Aan den wal gevoelen de visschers zich niet op hun plaats, onhandig, onwennig, doch op zee zijn ze thuis. Het is dan ook een onweerstaanbare trek naar de zeer, die dezen visschersmenschen ingeboren is, een karaktertrek, versterkt door eeuwenlange traditie. Terwijl voor den oorlog in andere visschersplaatsen de vloten niet vergroot, doch ingekrompen werden, v/as juist die onweerstaanbare drang oor zaak, dat de Katwijker zocht naar uitbrei dingsmogelijkheden en deze ook vond. Het grootste gedeelte in deze uitbreiding lever den de z.g. schipper-eigenaars, waarbij b.v. een groep visschers een schip aankochten en voor eigen rekening in de vaart brachten. Deze schepen werden hoofdzakelijk gebruikt voor de treilvisscherij. En toen in 1940 de oorlog over ons land kwam en bijna alje schepen door de bezet tende macht gevorderd werden, waren het weer de Katwijkers, die nieuwe mogelijk heden wisten te scheppen. Ze vonden die mogelijkheden in de kust visscherijAlles wat maar eenigszins te gebruiken was, werd voor kustvisschersscheepje ingericht. Hoofd zakelijk werd dit bedrijf uitgeoefend vanuit de Scheveningsche haven. Hoeveel Kat wijkers fietsten tijdens de moeilijke oorlogs jaren op hun massieve bandjes niet naar Scheveningen heen en terug om toch maar de zeevisch te halen, teneinde het Ned. volk nog iets te kunnen bieden buiten de distri butie om. Dat visschers volk alleen in Katwijk staan er 2000 gereed zullen we hard noo dig hebben, temeer nu deze lieden in andere plaatsen haaxi in aantal terugloopen. Maas sluis verdween als visschersplaats en met Vlaardingen gaat het denzelfden kant uit. En zult ge zeggen: IJmuiden dan! Dit is onze voornaamste haven voor de treil visscherij. doch wie in IJmuiden zelf gaat kijken, ziet dat de eigenlijke IJmuidensche visschersbevolking gering is en de beman ningen van de stoomtreilers zijn bijna allen visscherslui uit andere plaatsen, voor een groot gedeelte Katwijkers. Ook verschillen de Vlaardingsche loggers bevaren de zee met een Katwijksche bemanning. Is het wonder, dat de eenvoudige Kat wijksche visschersman, die geen verstand heeft van alle dingen, die bij een haven plan alzoo ter sprake moeten komen, maar alles wat met de visschersvloot samenhangt op zijn duimpje kent, zich afvraagt: „Waarom hebben we nu zelf geen haven?" Inderdaad, wanneer Katwijk een haven krijgt, zal niemand zeggen, dat het een weg geworpen zaak is. Is het niet begrijpelijk, dat geheel Katwijk reikhalzend uitziet naar den tijd dat de loggers en treilers in eigen haven het anker zullen uitwerpen? jaar: 1ste graad: Rietje Ravensbergen, 38 p.ï 2e graad: Johanna de Mooy, 33% p.; 3e graad A.: Maartje Jungerius, 34% p.; 3b: Krijnie Hogewoning, 34% p.; Jongens: le graad: Henk v. d. Gugten, 38 p.; 2e graad: Jan Ravensbergen, 38% p.: 3e graad: Arie van der Gugten, 38 p. Dames van 18 t/m 21 jaar: le graad: Henny Ravensbergen, 35% p.; 2e graad: Ria Zandbergen 34% p.; 3e graad; Rina van Egmond 32% p. Heeren: le graad: W. L. v. d. Gugten W.Lzn., 39% p.; 2e graad: Dik Heemskerk, 33% p.; 3e graad: Wim de Koning, 33 p. GEBOREN: Matthijs, z. v. M. Maat en G. v. d. Plas; Gerrit. z. v. G. Ravensbergen en J. M. v. d. Eijkel; Petronella, M., d. v. H. v. d. Vijver en M. de Bruijn. GEHUWD: J. Drost en A. Hogewoning. OVERLEDEN: L. v. Egmond, 7-1 j. VOORHOUT Woensdagavond vergaderde de C.H. Unie, waar als spreekster optrad mr jkvf C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, lid der Tweede Kamer, die op zeer onderhoudende wijze het onderwerp „De C.H. Unie in de branding" behandelde. Zij zette op prettig9 wijze uiteen, hoe de N.V.B.-gedachte ont staan was, en- omdat het Humanisme van den mensch en uit den mensch komt, kan zij met wat van Christus komt, ook 00 staatkundig gebied niet samengaan. Doordat verschillende in de Chr. partijen links ge oriënteerd waren, zijn zij door het contact, dat de C.H. Unie met de A.R. Partij heeft gezocht, uitgetreden en naar de P.v.d.A. overgegaan. Spr. kan zich indenken, dat da predikanten, die naar de P.v.d.A. zijn over gegaan, het als een zendingsterreltn beschou wen, maar betreurde het, dat het weekblad „De Hervormde «Kerk" propagandamateriaal voor de Partij van den Arbeid is geworden. Naar aanleiding van verschillende vragen, behandelde spr. de politieke delinquenten, en concludeerde zij,-- dat de tribunalen te langzaam werken en de berechting der ge vangenen met de meesten spoed moet wor den afgewerkt. De heer G. J. Weijzenbroek, Rijkspoli tie, is vanuit Hardinxveld overgeplaatst naar Voorhout, met ingang van 15 April. GEBOREN: Johannes C. Chr. z. van C. H. v. d. Berg en C. Turenhout; Franciscus H. M., z. van F. H. Stikkelbroeck en J. v. Schooten; Theodorus G. J., z. van J. Korte- kaas en H. M. Hoogiervorst; Maurits W.. E. van A. v. Tol en A. C. Verhaart. OVERLEDEN: H. J. Peun, 76 j. ONDERTROUWD: N. H. GeerJings, 25 U en L. Lakeman 28 j. VOORSCHOTEN. De uitreiking van bon-, levensmiddelen en brandstoffenkaarten voor ZeLfverzorgers zal plaats hebben in het Uitredkingslokaal Treub9traat 9 op Donderdag 25 April a.s. 's morgens van 9.3012 uur voor de letters A t/m H. 's Middags van 1416 uur voor de letters J t/m K. Op Vrijdag 26 April a.s. 's morgens van 9.3012 uur voor de letters L t/m S. 's Middags van 1416 uur voor de letters T t/m Z. Overgelegd moeten worden de tweede distributie-stamkaart met inleg vel, het ingevulde brarudstoffenformulier M.D. 32311 en het restant van de brand- stoffenkaart T. 509, waaraan zich moet be vinden bon 49. Zondag en Maandag n-demt dr C. J. Kerkhof, Voorstraat 23, tel 93 den Zondags dienst waar, welke voortaan 'a Zaterdagmid dags, 15 uur, aanvangt. Aanvragen om tegemoetkoming in de kosten van aankoop van boeken en leer middelen voor het schooljaar 1946/47 ten behoeve van leerlingen uit deze gemeente, die zijn of nog zullen worden toegelaten tot het Gymnasium, de Lycea, H.B.S., Handels- dagschool, Zeevaartsch., M.T.S. enz. moeten zijn ingezonden vóór 15 Juni a.s. aan de afd. Onderwijs, Lijnbaan 32 te Den Haag, alwaar de aanvraagformulieren gratis ver krijgbaar zijn. Het boekenfonds verstrekt de boeken en leermiddelen in bruikleen en wel kosteloos aan hen, die niet im staat zijn zelf in de aanschaffing daarvan te voorzien. Om voor verstrekking in aanmerking te komen wordt vereischt, dat de leerling of aspirant- leerling aan de gestelde eisóhen van ge schiktheid en bekwaamheid voldoet. De groepen 1 tot en met 5 van de NPV zullen 23 April, St. Jorisdag, gezamenlijk vieren. Alle padvinders dragen die dag hun uni form en daraop een roode tulp, die in de plaats is gekomen van de roode roos, die oorspronkelijk als symbool van eensgezind heid en vreugde gedragen werd. (Lydda was beroemd om zijn rozencultuur) Het programma voor de viering in Voor schoten luidt: 6.15 reveille; 7.00 bijeenkomst op het voorplein van Nw. Voordorp, vlag- hijschen, korte toespraak; 7.20 uitreiken van de roode tulp op de eigen verzamelplaatsen; 19.00 bijeenkomst op voorplein van Nw. Voordorp, vlagstrijken, kampvuur en recrea ties. Overgang van twee welpen naar de verkenners. Sluiting met kort gebed. Den geheelen dag zal door een welp en een verkenner de wacht bij de vlag gehou den worden. Personeel eevr. Kantoorbediende. Gevr. hier ter stede op Handelskan toor een aankomende bedien de, leeftijd 1620 jaar. Eigen handig geschr. brieven met vermelding van schoolopl. te richten onder no. 9816 b. b. Personeel aangeb Werkhuizen gevraagd, be halve v. Dinsdag en Zaterdag. Br. no. 9804 bur. blad. Jongedame, 18 jaar, zoekt Werkkring op kantoor voor de ochtenduren. Br. 9771 b. b. Te koop gevraagd Heerenfiets ter overname gevraagd met luchtbanden. Moet in goeden staat zijn. Brieven 9798 bur. blad. Te koop gevraagd achter wiel voor motorbakfiets met of zonder banden en binnen band, maat 25 x 385. P. J. de Nobel, Tollensstr 11. Leiden. 6 Cyl. Chevrolet '30-'31 motor in prima staat te koop "gevr., wil eventueel dito motor, die gereviseerd moet worden ruilen. Brieven No. 9679 Bureau van dit Blad. Gevraagd een kolenfornnis moet i.g.st.z., breedte plm. 75 cm. Aanb. no. 9767 bur. blad. Heeren-costmun en Re genjas gevraagd, plm. maat 50, goede kwaliteit, goede prijs! Br. No 9716 bur. blad. Te koop gevr. Kinderbox. Jan v. Egmond, Lange Com mandeurstraat No 15, Val kenburg (ZJH.) Te koop aangeb. 2 verpleegstersschorten te koop. Tevens een waschkit. Cobetatraat 81. Aangeboden: 1 paards Ket tingeggen, handeggen (nw.), Melotte Wentelploeg, Gasfor nuis 6 pits, Junker Ruh (spec. v. pens. gebr.), 400 M. vlampijp 95 m.m. uitw. in pr. gebr. st. A. E. v. d. Voet Zn., Morschweg 21, Leiden. Klein huisorgel, prachtig van klank, te koop aangebo den. Van Hooidonk, Heems kerkstraat 71. Schilderijenzaak ter over name aangeboden, op len stand in Leiden. Br. No. 9742 Bureau van dit Blad. Te koop aangeboden een nieuw eenpersoons opklapbed. 4e Binnenvestgracht 8. Te koop: B.M. met tuig. Te bevr. Fagelstraat 38, Leiden. Te koop: inventaris boeier, mast, 7 meter rondhout, zeilen, roer, zwaarden, touwwerk, stootkussens, blokken, ankers, vaarboomen, dekzeil, enz. Te bevr. Hooge Rijndijk 244 of 167. Geheel nieuw sportmantel- pak, maat 4042, te koop aan geboden voor f 150 en 40 punten. Goede kwaliteit. Br. No. 9745 Bureau Blad. Te koop i.g.st. verk. Kin derwagen. P. Ciggaar, Rijks straatweg 15, Sassenheim. Te koop donkerblauw hee- rencostuum, i.g.st, m. 49, voor lang slank persoon. Br. 9768 bur. blad. Toer Wherry aangeboden f 275. Van Speykstraat no. 36, Leiden. Te ruil Ruilen d. blauw Heeren regenjas gabardine v. swag- germantel. Br. 9788 bur. blad Splinternieuwe Amer. lage zw. heerenschoenen, maat 43, gratis te verkrijgen voor een schoenenbon. HOOGE RIJN DIJK 240, Leiden. Ruilen of koopen: 1 pr. zw. schoenen, lage hak, mt. 36, voor 1 paar kindersch. m. 19. en 1 pr. br. sch. h. hak, mt 36. na 7 u. Haarl.str. 44A. Ruilen1 paar damessxdioe- nen, m. 3536, h. hakje, z.g. a.n., voor damesschoenen, m. 40, platte hak of schoenenbon of te koop. Evertsenstr. 42A. Te huur gevraagd Te huur gevraagd een meubelmakerswerkplaats en een meubelmakerswerkbank te koop gevraagd. Br. 9817 bureau van dit blad. Te huur aangeb. Te huur aangeboden: 1 zit- slaapkamer met vrije keuken en 1 zit-slaapkamer beneden met stroomend water, voor dames of heeren. Geen jong getrouwde. Nabij tramhalte Haagsche Schouw. Br. No. 9678 Bureau van dit Blad. Diversen Vermist. Willen padvind- sters, die Zaterdag 6 April op Maredijk hond hebben meege nomen, deze terugbez. of adres opgeven? Koree, Tasmanstr. 62 Dagelijksche autodiensten met doorverbinding op BRABANT, LIMBURG en ZEELAND van en naar alle plaatsen met gesloten tapissières van 20 tot 50 kub. M. inhoud. SPECIAAL ADRES voor BERGPLAATSEN van INBOEDELS FIRMA C. A. MOSTERT EN ZONEN HOOIGRACHT 105A LEIDEN TELEFOON 22085 EERSTE LEIDSCHE CLAZENWASSCHERIJ en SCHOONMAAKBEDRIJF Kantoor: v. d. Werffstraat 34, Leiden Telef. uitsluitend 20777 AAN DE SPITS der Leidsche Bakkerij Staat t BROOD van KANTOOR BEDIENDE op handelskantoor te Leiden gevraagd voor directe in diensttreding. Leeftijd 18 j. Mulo diploma en eenige kan toorervaring. Brieven onder letters C. B. Adv. bureau J. KARSTENS, Hooigracht 35, Leiden. Handelskantoor vraagt voor statistische werk zaamheden een Keurig handschrift ver eischt. Accuraat wer^ ker. Geschreven sollicitaties met uitvoerige inlichtingen wor den ingewacht onder No. 2393 Adv. Bur. I.R.B., Vrouwen- steeg 20, Leiden. GEVRAAGD Brieven No 9753, bur. blad. GEVRAAGD voor geïll. ge zinsweekblad. Hoog loon plus provisie. Aanm. a.s. Dinsdag van 24 uur Restaurant „Eigenzorg* Stationsweg, Leideo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8