Kerstgeschenken J. P. r. d. Blom De Kerstboodschap van onze Lanosvrouwe BLOEMEN KRIEST NIEUWE LEipSCHE COURANT ZATERDAG 22 DECEMBER 194 Een woord van inkeer en bezinning Gisteravond heeft H.M. de Koningin over de beide radiozenders van Hilversum de volgende Kerstboodschap uitgesproken: Landgenooten, Aan den vooravond van dit, raag Ik wel zeg een historisch Kerstfeest, het eerste na de jaren van benauwenis, van onrust, van opgejaagd zijn, van verbeten strijd en bitter lijden, die achter ons liggen, wil Ik, her- eenigd met U een enkel woord door de microfoon tot spreken. Met nog versch geslagen wonden en schrij nend leed, gelijk onze geschiedenis nog nim mer heeft gekend, verzamelen wij ons om Gods heerlijke gave, ons in Christus geschon ken, als vrij volk. Bij het uitspreken van dezè woorden maakt zich een diepe ontroe ring van Mij meester, een ontroering, die natuurlijk door U wordt gedeeld. Meer dan ooit danken wij God op een oogenblik als dit, dat Hij ons uitredding schonk, danken wij Hem. dat wij dit feest a-is vrije menschen mogen vieren, danken wij God voor Zijn heerlijke Kerstboodschap. Moge dit Kerstfeest bovenal voor U er een zijn, van innerlijke waarachtige blijdschap Wij moeten den vrede winnen, overwinnen op duistere machten, op bergen van moeilijk heden, zoowel in ons persoonlijke leven, als in dat van ons als volk en dit zien als ver volg op den arbeid van de onzen, die hun leven gaven voor vrijheid en recht en een betere toekomst. Wij hebben de fakkel van hen overgenomen. Niets past meer in de Kerstsfeer dan ons te bezinnen, hoe die fak kel verder te dragen. Niets past beter bij ons heerlijk Kerstfeest, geen beter bewijs, dat wij de diepe beteekenis, die het heeft, begrijpen, geen getrouwere navolging van Christus denkbaar, geen zuiverder weerklank op zijn vredesverkondiging, dan mede te werken aan het winnen van dien vrede. Landgenooten, Waar wij in gedachten vereenigd zijn om het Kerstfeest, gaan onze wenschen en gebe den uit naar ohze zwaar beproefde land- en rijksgenooten in Nederlandsch-Indië, zoowel mannen als vrouwen en kinderen, naar onze bevrijde krijgsgevangenen en geïnter neerden en naar de velen, die hier nog in onzekerheid over de hunnen verkeeren of treuren over één of meerderen van hen, die hun lief zijn. Ik spreek de hoop uit, dat ve len tusschen de keerkringen deze woorden zullen kunnen beluisteren. Totnutoe is het vrijwel onmogelijk ge bleken hen te bereiken en toch is er in onze gedachten niet één vergeten geweest. Moge spoedig hun lijden beëindigd worden en ook daar de vrede worden gewonnen. Een hartelijken Kerst- en Nieuwjaarsgroet zenden wij ook aan onze rijksgenooten in Suriname en Curasao die. Ik heb het zelf ervaren, zoo innig medeleven met het lijden hunner rijksgenooten in het moederland en in Azië. Onze gedachten en goede wenschen omringen hen bij de wisseling des jaars. de Vrcuévorsi schenkel Dit wensch ik U allen van heeler harte toe. Ik weet niet hoe Gij dit aanvoelt, maar Mij schijnt het toe, dat het komende feest in het teeken staat van de bezinning. In dit woelige leven moeten wij tijd hebben om tot ons zelf te komen en tot geestelijke klaarheid, om ons te bezinnen op onze ver antwoordelijkheid tegenover elkaar en om ons te bezinnen op ons doel. Vóór ons ligt onze taak om den vrede te winnen en dit zal geen eenvoudige zijn. Het verheugt Mij op dit gebied verblij dende verschijnselen waar te nemen. De onder den druk en dwingelandij gegroeide hulpvaardigheid, voortgekomen uit naasten liefde en het besef van saamhoorigheld, de wijd verspreide en in kracht winnende over tuiging, dat datgene wat Christus uitdroeg Uitkomst brengt in de geestelijke verwarring en den nood van dezen tijd, en de overtui ging van velen, dat hierin de normen lig gen voor onze samenleving, onverschillig tot welke sfeer of kring men zich voor het overige aangetrokken voelt, vormt een we zenlijken band en een hechten grondslag, om de toekomst van het leven op te bouwen. Doch het bestaan alleen van deze hoop volle verschijnselen en mogelijkheden waar borgt nog niet het winnen van den vrede. Dit zal groote krachtsinspanning van ons vragen op ieder gebied van het leven. Willen Wij ons doel bereiken dan moeten wij daad werkelijk en eendrachtig den schouder er onder zetten, zoowel in de maat^chaoDij als in den huiselijken kring. Wat dit laatste betreft. Christus gaf _>ns het voorbeeld. Hij groeïhe op in het gezin waartoe Hij behoorde en heeft daarmee de hooge waarde aangegeven, welke aan het gezinsleven moet worden toegekend. Hij geve U allen, ouders en kinderen, de liefde en de bezieling, die vereischt zijn om binnen Uw kleine gemeenschap alle mogelijkheden en al het schoone. die zij kan bevatten tot ont plooiing te brengen en daarvandaan uit te dragen in het leven, in onze groote gemeen schap, die wij de wereld noemen en die m wezen slechts de voortzetting is van het gezin. Toont bij Uw werk, in Uw werkplaats, in Uw uren van ontspanning, dat het juist in de practijk van het leven mogelijk is in toe passing te brengen de liefde, die Christus ons leert en waarin Hij ons is voorgegaan. DIENSTREGELING BLAUWE TRAM TIJDENS DE FEESTDAGEN Maandag 24 Dec. Als andere Maandagen met de volgende wijzdgingenbeginnende 11.32 uur vertrek Haarlem wordt op het tra ject Haarlem (Station)—Oegstgeest (Groene Kerkje) een 30-minutendienst gereden met aansluiting naar en van Leiden (Rijnsbur- gerweg). D.U.W.-tramtreinen Leiden—Bennebroek en omgekeerd vervallen. Dinsdag (le Kerstdag). Dienst als op Dinsdagen (zonder forensen-, statistiek- en marktdiensten enz.) met de volgende wijzi gingen: Den Haag (Malieveld)Leiden (Sta tion) volgens dienstregeling met dien ver stande, dat eerste dienst vertrekt van den Haag (Malieveld) om 8.00 uur; eerste dienst ,,neen I vertrekt van Leiden (Station) om 7.00 uur .tan, Uw deel zijn. figfa w—«mi— Stadsnieuws De heer Joh. J. Jonker hartelijk gehuldigd den Het personeel van den Plantsoenendienst en verscheidene ambtenaren van den Dienst van Gemeentewerken hebben gistermiddag afscheid genomen van den heer Joh. J. Jon ker, chef van den Plantsoenendienst, die na een ambtsperiode van ruim twintig jaar om gezondheidsredenen den gemeentedienst met pensioen heeft verlaten. Onder de vele aan wezigen merkten wij o.m. op den oud-direc teur van Gemeentewerken, Ir N. Blauw. Ir D. Boogerd, dir. van Gemeentewerken, wees op de vele stadsverfraaiïngen, welke in den loop der tijden onder leiding van den thans scheidenden chef zijn tot stand ge komen. o.m. het Vondelkwartier. Lammen- schansweg, Professorenwijk, enz. Daarnaast heeft de heer Jonker gezorgd voor een re- orgprfïsatie van den plantsoenendienst, waar bij gestreefd is naar een meer economische wijkindeeling en is onder zijn leiding het materiaal gemoderniseerd en de kweekerij beter uitgerust. Spr. tenslotte noemde de uitbreiding van het volkstuinwezen gedurende den oorlog. Namens den dienst van Gemeentewerken bood spr. hem twee boekwerken aan. De heer Barendsen voerde hierna namens de afdeelingschefs het woord en herinnerde aan het onverwoestbaar optimisme van den heer Jonker voor wat den afloop van den oorlog betreft. Hij was voor ons de verbin- dingsman tusschen den Engelschen zender en het bureau. De heer Galjaard, de opvolger van den heer Jonker, herinnerde aan de vijftien jaar, dat hij met hem mocht samenwerken. Spr. dankte voor .den prettigen omgang en het geleerde in al die jaren. Namens het personeel sprrfk tenslotte de heer W H. Noteboom, die eveneens getuigde van de aangename samenwerking. Als aan denken bood spr, een ets van de Lodewijks- kerk aan. Met een enkel woord heeft de heer Jonker *ijn dank betuigd voor deze huldiging. Ook al rijden e<r nog geen lokaaldiensten, dan worden door deze diensten op het tra ject den HaagViaduct geen lokale reizi gers vervoerd; Locaaldienst Leiden (Hooge Rijndijk) Leidschébuurt), volgens dienstregeling met dien verstande, dat eerste dienst vertrekt van Hooge Rijndijk te plan. 9.00 uur en van Leidschebuurt te pl.m. 9. 00 uur; Leiden (Rijnsburgerweg)Jan Zwanen- brug, eerste dienst v. Leiden (Rijnsburger weg) 8.40 uur; en van Jan Zwanenbrug 9.10 uur; vervolgens om de 00 minuten. Leiden (Rijnsburgerweg)Katwijk aaai Zee: eerste dienst v. Leiden (Rijnsburger weg) 8.55 u.; en van Katwijk aan Zee 9.35 u., vervolgens om de 60 minuten. Oegstgeest (Groene Kerkje)Haarlem (Sta tionsplein) met aansluiting naar en van Leiden'Rijnsburgerweg eerste dienst v. 7.02 Haarlem, v. 8.40 uur Oegstgeest (Groene Kerkje); beginnende 11.32 uur van Haarlem wordt een 30-minutendienst ge reden; busdienst Noord-wijk/ZeeHaarlem ver valt. Lijn 1 en locaaldienst HillegomHaarlem eerste dienst v. pl.m. 8.30 uur Soendaplein, v. pl.rn. 9.00 uur Heemstede/Sportpark, daarna volgens dienstregeling. Woensdag 26 Dec. (2e Kerstdag). Als le Kerstdag, met dien verstande, dat op het traject Leiden/RijnsburgerwegJan Zwanenbrug beginnende om 12.40 uur en op het traject Leid en/RijnsburgerwegKat wijk/Zee beginnende om 12^ uur de 60- minutendienst wordt gewijzigd in een 30- minutendienst. Maandag 31 Dec. als op 24 Dec. Dinsdag 1 Jan. 1946. als op tweeden Kerstdag. De abonnements- en weekkaarten zijn tij dens de feestdagen geldig. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der Huisartsen wordt morgen waargenomen door Dr van Bockel, de Bruyne en Hartman. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis, 10.30 u. Ds. Vossers. Geref. Minnehuis, Dond. 7 u. dhr. de Groot. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 u. Ds Jansen. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgr.), 10.30 uur Ds. Makkink. Eglise Wallonne, 10.30 u. Ds. Eekman te Amsterdam. Doopsgez. Gem., 19.30 u. Ds. Snaaijer. Rem. Gem., 10.30 u. Dr Feiter te Den Haag. Vrijz. Herv. (Leidsche Volkshuis, Apoth. dijk), 10.30 u. Dr Brinkerink; W. de ZwijgCr- kerk, 10.30 u. Ds. Kruyt te Den Haag. Leger des Heils, 10 en 7 u. Adj. Offentoerg. Evang. Chr. Gem, (Middelstegr. 3), 10 uur dhr. Van der Horst; 5.30 u. dhr. Rozendal te Dën Haag. Voor het Staatsexamen voor muziek (viool) is geslaagd de heer P. S. Van Heus- den, alhier. Uit de Omstreken gezonden stukken komen ter tafël, o.a. voor stel salarisverOiooging van den burgemeiester per 1 Januari met 15 pet., tevens zullen waarschijnlijk de jaarwedden van die wet houders, secretaris en gemeente-ontvanger eenigiszins verhoogd worden. Punt 3 der agenda bevat d'e gemeenteb eg rooting over 1945. De begroeting wijst een tekort aan van i 23.000. De commissie van onderzoek zal be staan uit de heeren C. Bos, F. J. Kouwen- hiaven en M. J. Ravensberg. Tevens wordt de begrooting van het Waterleidingbedrijf aan geboden. D. van Veen heeft ontslag aange vraagd als brugophaler van de Oostbrug en J. van Veen wordt als zijn opvolger in die functie benoemd voor 1 jaar. J. C. K. Zoete vraagt ontslag als gemeente-arts en in zijn plaats wordt benoemd P. J. Meijst, arts te Hazerswoude. De overeenkomst met de Bank van Gemeenten inzake een rekening-courant wordt met alg. stemmen aangenomen. Hiet verzoek van H. C. van der Spek en J. J. van Meurs, om te bevorderen dat het maximum aantal drank vergun n i n gen wordt uitgebreid, vdmdt geen meerderheid bij den Raad en wordt afgewezen. Het voorstel tot wijziging van de begrooting dienst 1944 wordt door den Raad goedgekeurd. Vanaf 24/12 t.m. 1/1-'46 zal er geen zit ting gehouden worden. Vanaf 2/1-'46 gaan deze zittingen gewoon door. Voor bijzondere gevallen is het kan toor te Zoetermeer geopend op Donderdag 27, Vrijdag 28 en Zaterdag 29 December '45 van 912 uur. ALPHEN A/D. RIJN. Maandag 24 Dec a.s. hoopt de heer Dillo den dag te herdenken, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de vernisfabriek van de Fa. D. Varossiau en Co. De a.s. jubi laris, die thans baas is, zal dien dag zijn werk, wegens het ontvangen van pensioen, neerleggen. HAZERSWOUDE. Raadsvergadering. Burg. A. Warnaar opent de vergadering met amtsgdbed, waarna hij een schrijven voordoost, dat gericht is aan burgemeester Schokking, alsmede een echrij ven, dat deze heeft gezonden aan onze ge meente, waarin hij dank brengt voor de ondervonden medewerking, enz. Eenige in KATWIJK AAN ZEE. Een aantal leden der Geref. Kerk hebben bij den Kerkeraad de z.g.n Acte van Vrij making ingediend, waarmede de Geref. Kerk, onderhoudende art. 31 K.O. tot open baring is gekomen. Morgen worden de eer ste kerkdiensten gehouden in het Jeugdhuis en wel om 11 en 3 uur, waarin zal voorgaan ds A. Veldman te Leiden. De" Chr. Muziekver. „U.N.I." hoopt Maandag 24 Dec. een Kerstwijding te hou den, waaraan ook zal meewerken de Chr. Zangver. Excelsior. De opbrengst van dezen avond zal ten goede komen aan het fonds dat is gesticht, om in de Oude Kerk eer- gedenkraam te plaatsen. KATWIJK A. D. RIJN De Chr. J. V. hoopt Maandag 24 Decem ber in haar gebouw in de Rijnstraat een Kerstwijdtingssamenfcomst te houden, waar aan ook de meisj esvereendgingen haar me dewerking zullen verleenen. De knapenver- eenigdng zal in eigen kring zoo'n wijdings samenkomst op len Kerstdag houden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Ds Haspers, em. Geref. pred., heeft de benoeming tot hulpprediker te Neede (Gld.) aangenomen. Hij blijft echter te Koudekerk wonen. Tot onderwijzeres aan de OX. school is benoemd mej. G. H. Smit te Delft. NOORDWIJK. Voor een uitverkochte zaal gaf de Chr. Mondacc. vereen. „Concordia" in het Casino een zeer geslaagde uitvoering. De voorz. van den Herv. Jeugdraad, de heer S. Pasma, sprak een openingswo ord Onder de deskundige leiding van den heer J. J. v. d. Reijden uit Leiden, die reeds 30 jaar den dirigeerstok zwaait, werd het voor treffelijke programma vlot afgewerkt. Het zou te ver voeren alle onderdeelen te ver melden. alleen moet nog opgemerkt, dat het muzikale gedeelte werd afgewisseld door het opvoeren van enkele samenspraken. Na het zingen van Dankt, dankt nu allen God", werd de bijeenkomst gesloten. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr Kruijt. Voor straat. - Op 24 en 31 Deo. zullen de Gem. Secre tarie, de Gem. Bedrijven, en het Distributie kantoor voor het publiek gesloten zijn, Na 31 Dec. zullen geen aanvragen voor vergoeding van oorlogs- of evacuatieschade meer in behandeling genomen worden. Jn verband met de feestdagen zullen te Noordwijk aan Zee de dagen waarop het huisvuil wordt opgehaald gewijzigd worden. Dit zal worden opgehaald Maandag 24, Don derdag 27 en Maandag 31 Dec. NOORDWIJKERHOUT. Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr K. A. van Praag. Heer en weg, lsten Kerstdag door dr A. W. Bots, Havenstraat en 2den Kerstdag door dr K. A. van Praag. Op 1 Januari a.s. hoopt de heer P. Ar ends, hoofd der Ned. Herv. School voor lager onderwijs, de dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden zrjn loopbaan als onder wijzer begon. VALKENBURG. „Meester" Joh. v. d. Zwart nam afscheid. In de Chr. School nam „Meester" v. d. Zwart afscheid na ruim twintig jaar als on derwijzer aan die school verbonden te zijn geweest, hetgeen geschiedde in een bijeen komst van leerlingen en belangstellenden Het hoofd der school, de heer A. v. d. Berg heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester De Wilde en prof. Haantjes. Hierna richtte hij het woord tot den schei denden onderwijzer met woorden van dank voor diens arbeid in het belang van de jeugd van Valkenburg. De heer D de Vries Sr., 2e voorzitter van het schoolbestuur, liet zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk. Ook burgemeester De Wilde en prof. Haan tjes richtten nog enkele woorden van dank en vriendschap tot den heer v. d. Zwart. Namens de oud-leerlingen bood mej C. Imthorn sigaren en een enveloppe met in houd aan. De heer v. d Zwart bracht allen die hem in de afgeloopén jaren hun vriendschap en steun gegeven hebben, hartelijk dank, maar bovenal God, van Wien ook hij wijsheid en sterkte voor eigen arbeid had ontvangen. Na een tractatie in den vorm van een kopje thee met koek werd het woord nog gevoerd namens de ouders door den heer C. Meurs en namens het personeel door collega Sierrat. Het hoofd der school sloot deze bijeen komst met het laten zingen van Ps. 72 31 en dankgebed. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. Ds. Van der Haas te Oegstgeest. VOORSCHOTEN. Vanaf hedenmiddag tot en met Woens dag 26 Dec. a.s. (2en Kerstdag) wordt de prac tijk van dr Kerkhof en dr Kuypers waar genomen door dr v. d. Stoel. Voor Uw geschenken in Parfumerieën, Bijouterieën en Glasfiguren Steenstraat 57 Tel. 21721 ONZE TROEPEN WORDEN OP JAVA INGEZET Verklaring van minister Logemann in Tweede Kamer. In de Tweede Kamer legde de minister van Overzeesche gebiedsdeelen, de heer Lo gemann gistermiddag een verklaring over den toestand in Nederlandsch Indië af. De regeering beseft, zoo zeide hij, dat alle® gedaan moet worden om aan den toestand van lijfsgevaar voor de Nederlanders in Indië, waaronder hij Indische Nederlanders, dus alle bevolkingsgroepen verstaat, een eind gemaakt moet worden. Op de bijeenkomst in Singapore zijn daar toe gedragslijnen vastgesteld. Binnen het kader van de taak, waarvoor de geallieer den staan ontwapening der Japanners en bevrijding der geïnterneerden, zal een ein de komen aan de zeer onvoldoende geble ken bescherming binnen kampen of wijken, die maar al te vaak belegerde vestingen waren. Daartoe is noodzakelijk de orde te her stellen in bepaalde zones, waarbinnen dan een meer normale gang van het leven is verzekerd. De uitvoering van deze taak over heel Java eischt tijd en is zeer zwaar. In het binnen land blijven verscheidene duizenden nog on bereikbaar. Dat blijft een bittere waarheid. Cijfers zijn niet te geven, ïm Djokja ver blijven misschien 2000 in Ma-lang wellicht 3000 vrouwen en kinderen, maar zij staan niet vast. Onze troepen zullen volledig worden in gezet en de motieven waarom dit tot dus ver niet geschiedde zijn van zuiver zake- lijken en militairen aard. Zij komen onder het geallieerd opperbevel te staan, dat beslist waar. wanneer en waar toe zij worden ingezet, uiteraard gehoord het advies van onze militaire bevelhebbers en de beleidsoverwegingen der Ned.-Indische regee. ring. De troepen, die wij in Indië hadden, waren niet bruikbaar voor de eerste lindes, waar nu Britsch-Indische troepen op zoo be wonderenswaardige wijze werken. Onze troepen missen 'nog de samenvatting in hoogere verbanden met de noodige neven wapens. De taak van Nederland blijft tot dit her stellen van rust en orde niet beperkt. Zij is gericht op herstel van staat en maatschappij. Die kunnen en mogen niet worden hersteld door wapengeweld alleen. Aan de andere zijde verdwijnt anarchie niet door onthou ding van wapengeweld. Onze politiek moet bijdragen tot het herstel van staat en maatschappij en die politiek blijft gericht op den weg der besprekingen, waarvoor, naar de regeering hoopt, de voor waarden bullen verbeteren. De regeering voelt zich door de openbare meening in Indië en de wereld gesteund, dat vrijheid en leven niet afhankelijk kunnen worden gesteld van besprekingen. Over de onderhandelingen met dr van Mook kunnen thans geen mededeelingen worden gedaan. T.z.t. zal zij de Kamer die beslis singen voorleggen, waarover de wetgevende macht heeft te oordeelen. KERSTSTEMMING bijt VOETBAL. In navolging der Engelsche voetbalprofs, dreigen thans de Schotsche beroepsspelers met staking, indien hun verzoek om betere salariëering niet wordt ingewilligd. Zij zui len één dag, n.l. op Nieuwjaarsdag staken, tenzij reeds eerder tot een vergelijk met den Bond gekomen mocht zijn. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) 8.30 Van man tot man; 9.00 Nieuws; 9.20 Gram.; 10.30 Kerkdienst; 12.IS Solisten; 13.20 Carta Sola; 13.50 Spoorwegen spreiken; 14.30 Concertgebouw; 16.00 Moderne klassieken»; 17.30 Gewijde muziek; 18.15 Bob Schol te»; 18.30 Graan.; 19.00 Nieuws; 19.30 Kerstprogr4 20.00 Neder 1. herrijst; 20.15 Dolf v. d. Linden*; 21.45 Kleine Gedichten; 22.15 Mensch en Mij.fc 22.30 Op den drempel v. d. nacht; 23.00 Nieuws; 23.20 Avondwijding. Het programma van Hilversum n (415 m) 8 uur Nieuws. 8.20 en 11.30 Gram. 12.20 Salonmuziek. 13.45 Orkesté. 15.15 Vaudeville orkest 16.15 Cabaret. 17.00 Laurens Bogt- man. 18.00 Nieuws. 19.00 Sam Swaap. 19.30 Ned. strijdkr. 20.30 Kamerorkest. 21.30 Brie ven uit Londen. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. Wat de Radio Maandag brengt Het programma van Hilversum I (301 M,>. 7.50 Ochtendwijding. 8.20 Gram. 9.45 Mu ziek tfij den arbeid. 10.45 Ziekenbezoek. 11.15 Vioolconcert. 12.30 Ned. aan den slag. 13.00 Nieuws. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Cabaret. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Na schooltijd. 18.00 Voor de rijpere jeugd. 18.40 Peter Stadiën. 19.00 Nieuws. 19.30 Meisjeskoor. 20.00 Kerst gedichten. 21.00 Bondgenooten. 21.15 Kerst boodschap. 22.00 Handelconcert. 22.30 Avond wijding. 23.45 Het is Kerstmis. 24.00 Nachtmis. Het programma van Hilversum II (415 mj. 18.00 Nieuws. 18.30 Cantabile-sextet. 19.30 Ned. strijdkr. 20.30 Landbouwkw. 20.45 Ka mermuziek. 21.45 Avondwiiding. 22.00 NieuwS, 22.20 Gram. Of fideel e Publicatie* DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Afdeeling Handel. In verband met de a.s. feestdagen, dienen de detaillisten de van het publiek ontvangen consumentbonnen in te levevgn bij het distri butiekantoor „Den Burght", afd. Handel, al hier, volgens onderstaand schema: Codenum mers 4000 t/m 4999 en 1001 t/m 1999, op Don derdag 27 December van 8 tot 12 uur; code nummers 5000 t/m 5999 en 2000 t/m 2999, op Vrijdag 28 December van 8 tot 12 uur; code nummers 3000 t/m 3999 op Zaterdag 29 De cember 1945 van 8 tot 12 uur. Aardappelhandelaars op Donderdag 27 De cember van 2 tot 2.30 uur. Textiel- on petroleumhandelaren op Za terdag 29 December van 8 tot 11 uur. Slagers op Zaterdag 22 December a.s. van 9 tot 11 uur. In verband met de a.s. feestdagen en ter besparing van brandstoffen is het distribu tiekantoor op Maandag 24 en 31 December; 1945 den geheelen dag gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 11