Chr. Partijformatie meer dan ooit geboden KINDERWAGEN JirerVVE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 19 DECEMBER 1MB Prof, jhr mr B. C. de Savornin Lohman sprak te Leiden Verloochening ervan is onchristelijke overmoed De federatieve samenwerking tusschen de C -H. Unie en de A.-R. Partij dient be schouwd te worden als een tusschenstation en moet op den duuf tot fusie leiden, zoo verklaarde prof. jhr mr B. C. de Savornin Lohman gisteravond in een openbare verga dering van de Chr. Staatkundige studieclub voor jongeren te Leiden, waarvoor hij een rede hield over „Onze taaknu." Indien deze samenwerking niet meer js dan een non-agressie-pact, dan beteekent het niets. Wij moeten elkander de hand ge ven en van elkander leeren en indien dit kan, is het een nationale plicht. Spr be schouwt het als zonde, wanneer men in dezen verwarden tijd van ontreddering en geestelijken nood op politiek gebied naast elkaar blijkt staan, waarbij de kerkelijke geschillen niet mogen gelden. Zeker, er is ver schil van menta- liteit, en wij, C.- j H.. aldus prof. Lobman, voelen 1 wellicht iets meer „vo'lksverbon- f den", maar juist j omdat deze nu- i ances er zijn, is saimen werk in g i geboden. Indien i wij inderdaad i' ru-imer denken, j bestaat er ook meer gevaar voor het meegaan met bepaalde stroo mingen, hetgeen wij nu duidelijk zien t. a. v. de N.V.B., wat bij de A.IV lang niet in zoo'n sterke mate het geva'l is, tér- wijl wij voor hun sta ndvastigdhêid in beginsel, offervaardigheid en organisato- rischen opzet respect dienen te hebben. De verschillen 'zijn werkelijk niet zoo groot, als wij maar met elkaar gaan praten. Het moet ons een zaak van hoogen ernst zijn, zoo zeide spr., die ons niet met rust moet laten. En de jeugd neemt het niet meer, wanneer zij straks de keuze moet doen tus schen 4 of 5 Chr. partijen. Wij moeten de uitgestoken hand aanvaarden, want de nood van ons volkt legt ons dit op. In dezen tijd wordt de handhaving van Chr partij formatie meer dan ooit betwist en van'deze tendenz is de N.V.B. wel de expo nent. Men zegt de A.R. en een deel van de C.H. plaatsen zich buiten de volksgemeen schap en met hen valt niet te praten. Men streeft naar één groote soc volkspartij en ook in Chr. kring voelt men' daar wel voor. In dit verband wees spr. op de activeerin'g van de Ned. Herv. Kerk. Men zegt, dat de Synode ons nu moet leeren wat onze Chr. politieke roeping is, omdat wij met onze Chr. partijen scheiding zouden hebben op geworpen tusschen Kerk en volk. In dit alles, zoo betoogde prof Lohman, ©verheerscht tenslotte de gedachte van de N.V.B. Indien men nu zegt, de Kerk moet het doen, dan bederft men de politiek en staat men naar sprekers overtuiging Gods Koninkrijk tegen. De Kerk moet het speci fieke politieke terrein vermijden, doch er bestaat gegronde vrees, dat dit niet gebeurt, waarbij prof. Lohman herinnerde aan de uitspraak over de radio. Indien op dezen weg wordt voortgegaan, zal ons volk Kerk en partij gaan gelijkstellen, waardoor de ker kelijke verschillen nog meer dan thans zul- leln worden verscherpt. De combinatie van Christendom en Humanisme is echter in lijn. rechten strijd met het Christendom zelf en deze verbinding is als de bouw van een huis op zand- en rotsgrond, dat niet kan be staan. Er bestaat een diepe kloof tusschen de begrippen gerechtigheid, waarheid en naastenliefde, of deze opbloeien uit het Chr. geloof, dan wel uit het humanisme Het verlaten van de Chr. partij-formatie is' vol gens velen thans een teeken van durf en levensmoed, doch spr. acht het onverant woord tegenover ons volk en eèn teeken van onchristelijke overmoed. Wat zou er b.v. in 1918 gebeurd zijn, in dien wij geen Chr. sociale actie hadden in Nederland en het nat. soc. heeft zijn tanden stuk gebeten op het Chr. volksdeel Waar gaan wij heen, zoo vroeg spr. zich af, indien men beweert, dat de Chr. beginselen de po litieke actie en ontwikkeling ondergraven. De in ons volk doorgedrongen beginselen maken het meer dan ooit noodzakelijk deze door eigen organisatie te bestrijden. Sprekende over Indië merkte prof. Lohman op, dat ook daar een gezagscrisis heèrscht. Jhr. Tjarda had het goed begrepen, dat eerst het wettig gezag hersteld diende te worden voor tot praten werd overgegaan en indien men werkelijk van overtuiging was, dat het van Godswege een plicht is het gezag te handhaven, dan zou de Regeering anders opgetreden. Gezagshandhaving met vergie ting van bloed, zoo zeide spr., kost minder bloed dan gezagsvernietiging. Ten aanzien ,van de practische politieke vragen, zeide prof. Lohman, dat men de on democratische regeeringswijze van thans maar schuift op het Staatsnoodrecht. In plaats van in de Volksvertegenwoordiging worden verklaringen over het regeeringsbeleid af gelegd op persconferenties, en vergaderin gen, terwijl de R.V.D., die dit alles moet steunen, gaat lijken op een propaganda- ministerie in nat.-soc. geest. Steeds zijn de Christen-politici in ons land opgekomen voor de volksvrijheden en daarom mogen wij de Chr. 'partijformatie niet verlaten, maar die nen wij juist deze. met al onze kracht te steunen en te vertegenwoordigen. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door prof. dr. J. de Zwaan, hoofdbestuurslid van de C.H. Unie en mr P. A. Briet. lid van de Eerste Kamer voor de A.R.-partij en de heer Y. Tymstra. voorzitter van de C.H.-kies- vereemiging te Leiden. Leidsche telegrammen Gisteravond gaf de Buurtver. „Rijndijk straat" een feestavond voor haar leden in de Stadsgehoorzaal. Het geheel was verzorgd door de buurtbewoners zelf. Het tooneel- clubje gevormd door jongelui, o.l.v. den heer Van Es, speelde met- enthousiasme eenige stukjes en deze waren het applaus dan ook ten volle waard Speciale vermelding ver dient het optreden van mej. Vink met haar aardige zangnummertjes. DISTRIBUTIEVARIA. Donderdag zijn de letters W, X. IJ en Z aan de beurt om nieuwe bonkaarten af te halen. I Nederland helnt Indië Uitslag Rebus V.V.S.L. Een zeer groot aantal stadgenoof&n en vele tientallen personen van buiten Leiden het aantal inzendingen loopt ver in de 1500 hebben aan de oplossing van den Rebus, welke door de V.V.S.L. in verband met de actie Nederland helpt Jndië was gepubliceerd, mede gedaan. De oplossing, waarvoor 120 prijzen door verschillende firma's waren beschikbaar ge steld, luidde: „Leiden Helpt Indië, dus U ook". In totaal kon een bedrag van ruim f 850 aan het comité Nederland hélpt Indië worden afgedragen Een dezer dagen vond in tegenwoordigheid van de recherche de loting der prijswinnaars plaats. Voor zoover de gelukkigen binnen Leiden wonen zijn de prijzen door V.V.SJL.- leden thuis bezorgd. Een lijst van deze per sonen bevindt zich in het clubgebouw van de V.V.S.L. aan het" Rapenburg 65. Mr. Dr. J. v. d. STOK TER AARDE BESTELD Gistermiddag werd op de begraafplaats ,,RhijnhoP' het stoffelijk overschot van mr dr J. v. d. Stok, in leven waarn. gemeente secretaris, ter aarde besteld. Onder de aanwezigen merkten wij op het college van B. en W. met uitzondering van weth. Riedel, dr Poortman, Ir v. Klinken berg, oud-dir. van de Sted. Lichtfabrieken, de heer Ykema, wn.-dir. van deze fabrieken, de commissaris van politie, den heer R. J. Meyer, den heer Flameling, comm. van de Leidsche Brandweer, e. a. Loco-burgemeester, weth. M. G. Verwey, bracht den overledene dank voor het vele werk, dat hij voor de gemeente Leiden heeft verricht. Hij was een man van groote plichtsbetrachting, een aangenaam mede werker, en een voorbeeld voor de onderge schikten. Vervolgens spraken nog res.-maj. v. d. Stok, met wien de overledene als serve-officier heeft gediend, de heer A. Wijnnobel, als oudste ambtenaar ter secre tarie. Ir. A. M. de Blaauw als vriend, en dr C. H. Hins. Een broer van den overledene heeft dankgezegd voor de betoonde belang stelling. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Donderdag worden zij. wier familienaam begint met de letters SISp, opgeroepen ter controleering en verbetering van het be volkingsregister. Medebrengen trouwboekje, persoonsbewijzen en 2e distributiestamkaar ten van alle gezinsleden; alleenstaande per sonen persoonsbewijs en 2e distributiestam kaart. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Wilhelmina A. M., d. van J. A. T. Kroone en M. A Clandorf; Hubertus, z. van H. Collé en J. Èreijer; Johannes H. M. z. -van H. J. P. ter Beek en E. C. Nijssen, Johanna-A. d van T. Oosterom en S S. Kok. OVERLEDEN: C. Booij. 57 j.; W. H. Vree burg, 78 j.; M- W. Maas, 79 j.; A. de Regt, 84 j. Uit de Omstreken ALPHEN a. d. RIJN In onze gemeente is opgericht een Chr. comité voor het houden van winterlezingen. In dit seizoen hopen nog te spreken prof. dr H. A. Edelkoord te Utrecht, prof. dr J. H. Bavinck te Utrecht, ds A. G. Barkey Wolf te Den Haag en dr Veldhuyzen. In de plaatsen met mander dan 40.000 zielen behoort de politie thans thuis bij de rijksinstellingen en zoo bezit ook onze ge meente thans een korps rijkspolitie. Tot com- candant hiervan is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd de heer Grootewhuis. adjudant van de marechaussee te Den Haag. KATWIJK. Op verzoek van den burgemeester heeft zich een comité gevormd om de Katwijkscne burgerij op te wekken tot het verleen en van materieelen- en financieelen steun ten bate van het getroffen Ned.-Indië. Van dit co mité „Nederland helpt Indië" zal de burge meester het voorzitterschap bekleeden, ter wijl als secretaris zal fungeeren de heer G. H. Heins. Voor controle stamkaarten zijn aan de beurt: Donderdag 20 Dec v.m. Haasnoot C. t.m Haasnoot Maria; n.m. Haasnoot Mar. t.m. Heemstra. Vrijdag 21 Dec. v.m Heino t.m. Hoek. .Klaas, n.m Hoek, K. t.m. Hout man. Zaterdag 22 Dec. v.m. Houwaard t.m. Ippel Stamkaarten meebrengen en het trouwboekje. Kantoren open 8.3012 u. en I.30—5 uur. De wijdingsdienst in de Oude Kerk, a.s. Donderdag begint niet om 4 uur, maar om 3 uur. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Evangelisatie Commissie der Geref. Kerk houdt morgenavond, 7 uur, een bij eenkomst in de Geref. Kerk. spreker is ds J. Wolven over „Een sprookje ofMede werking verleent het muziekgezelschap. Opgericht is een Ohr. Middenstandsver- eeniging KoudekerkHazerswoudeRijndijk. Het bestuur bestaat uit de heeren T. Molema, voorz., R Oppelaar, L. de Wit, W. v. d. Meijden, W. de Hollander. G. Supers en J. v. d. Heyden. NOORDWIJK. Hedenavond houdt „Het Groene Kruis" een alg. ledenvergadering, in het wijkge- bouw Hoofdstraat 12. OEGSTGEEST. Een nieuwe brug over het kanaal. Wij vernemen dat, nadat de brug over het Oegstgeester kanaal door de Duitsohers was opgeblazen, er na de bevrijding werd beslo ten hiervoor een Baileybrug te gebruiken. Nadat dit in verband met de zware belas ting en fundeermg onmogelijk bleek, werd namens en in samenwerking me.t den tech- nischen staf van de N.Z.H.T.M. de fabricage van een nieuwe brug ter hand genomen. Deze is thans in de werkplaatsen van de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden gereed, terwijl met het vervoer en de montage thans een aanvang werd gemaakt, Men hoopt de brug binnen enkele weken voor het verkeer gereed te hebben, waar door Oegstgeest uit haar isolement verlost zal zijn. Woensdag 19 December wordt in het ge bouw van het N.V.H., Terweeweg 39, een informatie- en adviesbureau geopend, waar repatriandi en hun familieleden inlichtin gen kunnen inwinnen omtrent alle aange legenheden de repatriandi betreffende. Het bureau is geopend op werkdagen van 10 tot 12 uur. behalve Zaterdag. De installatie van burgemeester C. J. van der Hoeven Een hartelijke ontvangst Bij zijn binnenkomst in de gemeente Voor schoten werd burgemeester C. v. d. Hoeve., zijn echtgenoote en beide kinderen verwel komd door den wnd. burgemeester weth. K. I. Viveen en weth. Hens. waarna dochtertjes van de heéren Aten en Turion bloemen heb ben aangeboden. Begeleid door de twee plaatselijke muziek verenigingen en de afd. Voorschoten van de Landelijke Rijvereeniging ging het naar het Raadhuis, waar de installatie plaats had. De raadszaal was geheel gevuld met ge- noodigden, familieleden, burgemeesters en vertegenwoordigers van de verschillende organisaties. Wethouder Viveen heette den burgemeester en echtgenoote welkom, in de gemeente en in de omgeving, waar hij zijn werk zal ver richten. Hij herinnerde aan het ongeluk op 7 Augustus 1944, dat aan wijlen den heer W. F. Berkhout, den vroegeren burgemeester der gemeente, was overkomen. Hij schetste deze als een mensch met groote kwaliteiten. Verder herinnerde spr. aan de* spanning die er heerschte over de vraag wie de leeg- gevallen plaats zou bekleeden. Tot ieders verwondering is geen N.S.B.'er benoemd en is hij gedurende al dien tijd waarnemend burgemeester gebleven. Den nieuwe burgemeester wacht veel werk. Beslissingen zijn uitgesteld in afwachting van zijn komst en de financieele toestand is niet rooskleurig, doch allen zijn we echter bereid om onder uw leiding aan het werk te gaan. Wij vertrouwen, op samenwerking. Samen werken en samen "bouwen en zoodoende ver trouwen vinden. Op deze manier gaan we een goede en schoone tijd tegemoet, zoo be sloot spr. Na deze rede hing weth. Viveen den nieuwen burgemeester de ambtsketen Burg. Van der Hoeven sprak zijn dank uit aan H. M. de Koningin voor zijn benoeming, alsmede aan de min. v. Binnenl. Zaken en den Comm. der Koningin in de prov. Z.-H. De burgemeester herdacht zijn voorganger, burg. Berkhout. Hij zal het zich tot een eer Burgemeester C. J. van der Hoeven rekenen, het door hem begonnen werk in zijn geest, aangepast aan de huidige tijds omstandigheden, af te mogen maken. De burgemeester rekende op het vertrou wen van de leden van den Raad; bedankte den heer Viveen voor de zoo zware taak, waarvan hij zich op zoo waardige wijze had gekweten. Hij deed een ernstig beroep op de wethouders om hun steun te willen blijven verleenen. Bovendien had hij, als burge meester, vooral de steun noodig van het corps ambtenaren. Speciaal dankte hij den heer Aten, voor al het werk dat hij als wnd. secretaris ha^ verricht. Vervolgens richtte de burgemeester zich nog tot de politie, de burgemeesters van aan grenzende gemeenten, de burgemeesters van het Westland, ingezetenen van De Lier en zijn medebestuurders van het Middenstands- borgstellingsfonds te Delft e. o. en tenslotte tot de bevolking. Met de bede dat God hem kracht en wijsheid moge geven eindigde burg. van der Hoeven zijn rede. Hierna kregen de aanwezigen gelegenheid om het woord tot den nieuwen burgemeester te richten, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Namens het personeel, burgemees ters, predikanten en diverse organisaties werd het woord gevoerd. Tot slot maakten alle aanwezigen persoon lijk kennis met den nieuwen burgervader en zijn echtgenoote. Gisteravond had het personeel van „De School met den Bijbel" een ouderavond be- RIJNSBURG. De heer T. Kralt Czn jubileert. „Flora" was gistermiddag in een feestzaal herrchapen. Voor in de zaal zetelde de jubi laris met vrouw en kinderen, terwijl achter in de zaal de Muziekvereen. „Wilhelmina" vroolijke klanken liet hooren. Dit alles ter eere van den heer T. kralt Czn. die 25 jaar de functie van voorzitter der veilingvereen. „Flora" bekleed heeft. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer A. D. de Haan, opende de feestelijke bijeenkomst. Na de 1200 aanwezigen wel kom te hebben geheeten, waaronder wij op merkten B. en W. van Rijnsburg, dr Broek stra en ds v. d. Loo, dr Verhagen, voorzitter van Bloembollencultuur, prof. v. Slogteren, directeur* van den Tuinbouw en diverse de putaties van onderscheidene vereenigingen. coöp. veilingver. enz. en de heer Kralt en echtgenoote waren binnengeleid, ging de heer De Haan den grooten groei van „Flora" na. die zich na de plaatsneming in het be stuur van den jubilaris had voltrokken. Tot 6 maal toe is de heer Kralt herkozen. Zonder zijn leiding kan „Flora" nog niet. „Flora" is den jubilaris dan ook zeer erkentelijk en hoopt dat hij onder Gods zegen nog vele jaren in dienst mag blijven. 1 Als bewijs van dank werd den heer Kralt een gouden vulpen met ketting en mevr. Kralt een boekenkast met een 16-deelige encyclopaedic aangeboden. Een rij van spre kers. w.o. prof. v. Slogteren," dr Verhagen, burgemeester Höweler enz. enz. wisselden elkaar af. Verschillende, ja bijna alle spre kers lieten hun woorden van cadeaux ver gezeld gaan. De heer Kralt beeft tenslotte TE KOOP AANGEBODEN f 40 SCHELPENKADE 53, LEIDEN legd in het Gebouw voor Chr. Belangen Het hoofd der school, de heer G. C. Verrips, sprak een openingswoord, waarna de leerlin gen eenige liedereu zongen en korte samen spraken hielden. De muzikale begeleiding werd verzorgd door mej. v. Leeuwen (viool), de heer v. Ameren en Piet ten Bruggencate (orgel). De ouders mochten nu kennismaken met een nieuw hulpmiddel bij het onderwijs: De onderwijsfilm. Vertoond werden: „Het Friesche weidegebied" en „De Kievit." Het slotwoord werd gesproken door den heer Cuilenborg die het personeel bedankte voor al de moeite en zorgen aan het onderwijs besteed Na afloop begaven de ouders zich naar de schoollokalen om het werk der kin deren te bezichtigen. VOORHOUT. Donderdagmiddag, 3 uur, komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt een voorstel van B. en W. om de jaarwedde v. d. wethouders met 15 pCt en die van den secretaris .en ont vanger met 14% pCt te verhoogen. voorstel tot heffing van 150 opcenten op de hoofd som der pers. belasting en voorstel tot her ziening varu de verordening betreffende de waterlevering. In de binnengekomen dienstorder der Ned. Spoorwegen lezen wij, dat bij nader order is vastgesteld de dienstregeling van den locaaldien-st HaarlemDen Haag en omge keerd. Gewacht wordt op een treinstel (2 rijtuigeh) die de dienst kan onderhouden. De dienstregeling lui<dt: Voorhout—Leiden 5.31. 7.53. 10.53, 13.13, 15.53, 17.53, 21 17. Leiden—Votorhout: 6.45. 9.22, 12.10, 14.18, 16.18, 18.56, 22.45 NIEUWE WETERING. Morgen hoopt mej. Antje v. d. Berg den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar bij de familie Westeijn in dienst trad. Sport en Spel De jongste A.R.C.-ers hebben het tegen het elftal uit Koudekerk niet kunnen bol werken. Wel stonden ze tot vlak voor de rust met 20 Voor, maar het was 21 toen men thee ging drinken. Aangemoedigd door de talrijke supportert, togen de gasten direct na de rust ten aanval en spoedig was de stand gelijk. Evenals voorheen, speelden de Koudekerkers een ruw spel, waarvoor de jeugdiger A.R.C.-ers ontzag hadden en de scheidsrechter veel te lankmoedig optrad. Hoewel de A.R.C.-achterhoede, met den kleinen keeper aan het hoofd, zich dapper weerde, wisten de gasten toch de stand op 42 in hun voordeel te brengen. OVERZICHT GRAANBEURS GRONINGEN. Op de graanbeurs te Groningen was het aanbod gisteren vrijwel gelijk aan dat van vorige week. De stemming was over het algemeen kalm. Tarwe werd het meest verkocht voor f 17.60. Enkele uitgezochte monsters bedongen f 17.70. Rogge bedong naar hoedanigheid van f 17.50f 17.75. Winterrogge werd verkocht voor om en bij f 18.50. Zomertarwe ging in de brouwer- kwaliteit weg (A.B.D. Kenia) voor f 19.25— f 19.50. Zaaipartijen brachten niet meer op? Witte haver werd in de zaaipartij naar ge lang van kwaliteit verhandeld van f 24f 26. Voor bepaalde soorten werd soms nog meer betaald. Voerkwaliteit was niet.zoo gemakkelijk te plaatsen tegen dezen hoogen prijs. Groene erwten werden in de betere monsters ver kocht voor f 22.50 tot f 23. De overige soor ten voor f 21—f 22.50. Paardeboonen en wieröboonen moesten worden afgegeven voor om en bij f 17.50. Waalsche boonen werden voor f 29f 32 uit de markt genomen. Bij uitzondering werd f 33 betaald. Zaad was weinig ter beurze. BEURS VAN 17/12 18/12 Atch. T. 96 96 V* Baltim. 25 25% Balt. 4% 34% 75% Can. P. 17% 18% Chsap 55% 55% NY Cen 31% 33% NY C 4% 97% 97% N. Trans 119% 119% Penn 42% 43 S. Rail 56 57 Un. Pac 142 142 Arg98 98b Al. Ch. 189 185 Am. Can 101% 101 Am. RM 27% 28 Am. Sm 63% 63% A. T en T 188% 189% Am. Tob 90% 90% Anac. 44% 44 B. Steel 92 93 Case 43% 433', Ch. N. Bk 44% 45% Chrvsl. 131 133 City FC 52 52% Cons. Ed 31% 32% Sin cl. Oil 19 19% Dupd N. 186 184% E. Kod 227 226% El. B en S 18% 19 NEW YORK. 17/12 18/13 Gen. El. 73%* 73% Good Y 59 60% In Harv 94% 95% I. Nickel 36% 37% Int. T a T 29% 30 Kennec. .48 48% Montg. 73 72% N. Cit. B. 47 46% Pgas El 40% 42% Pack Mot 10% 10% Pure O 22 22% Radio C 17 17% Rep. St. 29% 30% Reyn Tb 36% 36% Shell U. 32% 32% Socony 17% 17% Sperry C 34% 34% St. O. NJ 65% 66% Studeb. 30 30% Texas C. 59% 59% Un. Air 34 34% Un. Corp 4% 4% Un. Fr. 105% 105%b Un. Gas 23% 23% US Rubb 66% 67 US Smelt 69% 70% US Steel 79% 81% Whouse 35 36 Wworth 49% 49% De heer A. A. de Haan overhandigt den jubilaris de gouden vulpen laat in den namiddag in bewogen woorden dank gebraoht voor deze grootsche huldi ging. Verschillende versnaperingen en pittige marschmuzieic vormden aangename inter- mezzo's, Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 M) 6.45 Gymn. 7.00 Nieuws. 7.50 Ochtendwij ding. 3.0Ó Nieuws. 8 20 Gram. 9.00 Piano. 10.45 •Ziekenbezoek. 11.15 Strijkkwartet. 12.00 Gram. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Jeddv Cantor. 13.00 Nieuws. 13.20 Orkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Beroemde orkes- tp16.00 R.K. godsd. halfu\ir. 16.30 Zang en p/ano. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Piet Coomans. 18.30 Kwartier van den ar beid. 19.00 Nieuws. 20.00 Nederland herrijst. 20.15 Concertgebouw. 22.15 Mensch en maat schappij. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 M). 18.00 Nieuws. 18.30 Ted Powder. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Métropole-orkest. 21.00 R.V.D., 21.15 Cantabile-septet. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.20 Orkest, 22.58 Sluiting*

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3