ii=k Mttnm£nasmt =t: Sjarifoedin door N.-lnd. militairen bedreigd Nogmaals: de extra - kolen voor ministers iDist <11 Ie serie: 1 April 1920—15 October 1941 DINSDAG 18 DECEMBER 1945 2e Serte: le Jaarfane vanaf 1 Mei 1945, No. 191 Abonnementsprijzen A rf. Bureaux Redactie en verh. m. adm.kosten) Postrekening 5 8 9 3 6 Hoofdredacteur: h- diemer Christelijk-Nationaal Dagblad toor Leiden en Omstreken J,5tHnltWStlri> te Sb e' van der ros étsfê&s&güi w Commentaar op 't ontslag van v. d. Plas De radio der geallieerde strijdkrachten te Batavia heeft dezer dagen een bericht de wereld ingezonden, dat de .minister van Voorlichting", Sjarifoedin, zou zijn bedreigd door Ned.-Ind. militairen. Hierover verne men we, dat Zaterdagavond twee gewapen de soldaten van het Ned.-Ind. (leger naar men zegt Indo-Europeanen het huis van Sjarifoedin aan den Malabaweg te Batavia zijn binnengedrongen. De soldaten eischten hèt contactsleuteltje van de Roode Kruis- auto, die voor het huis stond, waaraan eerst na bedreiging met een geweer door Sjari foedin, wiens echtgenoote hoofd van het plaatselijke Irid. Roode Kruis is, werd vol-, daan. Eenige uren later gaven de militairen het sleuteltje af aan het bureau van het Roode Kruis, recht tegenover de woning van Sjarifoedin. De Ind. regeeringsvoorlichtings- dienst heeft verklaard, dat in opdracht van het Militaire Gerechtshof hiernaar door de militaire politie een volledig onderzoek zal worden ingesteld. Ooggetuigen hebben den indruk, dat de actie niet was gericht tegen den persoon van Sjarifoedin, maar slecfits ten doel had de auto in bezit te krijgen. De „premier" Sharir heeft zich. voor zijn vertrek met Soekarno naar Midden- en Oost-Java. voor de radio speciaal tot de jeugd gericht, waarin hij verklaarde, dat zoowel de buitenlanders als de Inheemschen getroffen zijn door de wreedheden en de gewelddaden door het Indische volk bedre ven, „maar wij weten, dat deze geweld daden de reactie zijn van een natie, die de zelfde onderdrukking heeft moeten onder gaan." HOE MEN IN ENGELAND OVER DEN HAAG DENKT. De „New York Times" van 16 Dec. bevat een bijdrage van de hand van Emanuel R. Freedman uit Londen, waarin deze het vol gende merkwaardige geluid laat hooren, dat we geheel voor rekening van den heer Freedman laten. „Los van het al of niet be schikbaar zijn van Ned. troepen, is er een duidelijk gevoel van ergenis in Britsche regeeringskringen over de houding van wie beschouwd worden als .reactionaire" politici in Den Haag. Het probleem van de tegemoet koming aan de Ind. aspiratie naar onafhan kelijkheid zou heel wat nader tot een oplos sing komen, wanneer «.ambtenaren als van Mook. d e bekend staat als een verlicht koloniaal bestuurder, meer vrijheid van be weging, hadden gekregen." Het is niet ondien stig in dit verband een beschouwing uit „De Maasbode" op te nemen over de kwestie van Mook-S oeka-r n o ,Wat in de pijnlijke Indische affaire een bijzonder -pnaangenamen indruk heeft ge maakt is het geval: Van MookSoekarno. Onze regeering verklaarde: we zijn niet bereid tot onderhandelen met Soekarno. Toch bleek deze aanwezig. Van Mook werd daarop gedesavoueerd en wederom in eere hersteld. Soekarno was ongevraagd geko- men, aldus een regeeringsverklaring. Nu verklaart echter Van Mook vlak vóór zijn vertrek uit Indië: Het is niet juist te zeggen, dat Soekarno ongevraagd aanwezig was. Mijn uitnoodiging was gericht aan allen, die wilden komen. Dus ook aan Soekarno, met wien de re- geeri.ig niets te maken wilde hebben? Het is te hopen, dat deze onverkwikke lijke affaire, die in Engeland kwaad bloed zette, bij het bezoek van Van Mook tot vol ledige publieke opheldering komt. Het laatste woord van den heer Van Mook vóór hij Indië verliet, klonk optimistisch. Moge dit optimisme gegrond blijken en zijn bezoek een overeenkomst bespoedigen op de basis van het woord der Koningin, dat wij eenerzijds volkomen willen inlossen, maar waaraan wij anderzijds ook onverbiddelijk moeten vasthouden." COMMENTAAR OVER HET AFTREDEN VAN v. d. PLAS. Schreven we gasteren, in een deel onzer editie, dat we nog niet nader waren inge licht over het aftreden van de heeren v. d. Plas, Spit, de Bruyn Kops en van Straten, •thans heeft de Regeeringsvoorlichtingsdienst te Batavia de volgende verklaring uitgegeven over het aftreden van den heer van der Plas: „Naar aanleiding van het aftreden van den heer van der Plas ds het gewenscht het vol gende te verklarenHij heeft - zelf altijd te kennen gegeven, dat na den terugkeer van de regeering naar N.O. Indië, de oudere generatie plaats moest maken voor de jongere. Nu de reorganisatie goeden voort gang maakt, heeft hij gemeend, dat voor hem de tijd is gekomen om zijn functie van lid van den Raad van Indië neer te leggen". Ondanks den nog volkomen verwarden toe stand wordt hier dus toch gesproken van een reorganisatie, die goede voortgang maakt. INRUIL BANKPAPIER DER JAV. BANK Naar het dagblad „De Dag" -te Makassar meldt, heeft de regeering besloten dat bank papier van de voormalige Javasche Bank nu tegen volle waarde ingewisseld kan worden tegen het nieuwe Ned.-Ind. bankpapier. Men voegt er aan toe, dat deze maatregel slechts geldt in dit speciale gebied. De Ned. mone taire autoriteiten te Batavia konden niet mededeelen of een dergelijke maatregel ook voor Java genomen zal worden. Op bevel van den proc. gen. van Ned.- Indië werd den onafhankelijken soc. Jacques de Kadt.- den toegang geweigerd tot het vliegtuig, dat van Batavia naar Sydney ver trekt. Hij had het voornemen eerst naar Syd ney en daarna naar Washingtonte '^aan, waar hij- correspondent zou worden van het Ned. dagblad „Het Parool". Jacques de Kadt, die te Batavia is gekomen na de Duitsehe in vasie in Nederland, wordt als politiek en ad viseur van Soekarno en Sharir beschouwd. 27 BATALJONS MARINIERS NAAR INDIË Het hoofd van het militaire kabinet van den Ned. minister van Oorlog, kolonel H. R. H. Calmeyer is, na besprekingen met Britsche en Ned. autoriteiten te Batavia, naar Nederland teruggekeerd. Van de in Amerika opgeleide mariniersbrigade zullen 21 bataljons, voorzien van artillerie, tanks en medische eenheden, naar Java vertrek ken. Tevens verklaart kol. Calmeyer, dat een compleet kader voor een moderne divi sie in Engeland wordt opgeleid-, gevormd uit de lichting, die in de lente van 1946 in Nederland onder de wapenen zal worden opgeroepen. Sharir zou hieromtrent ver- Klaard hebben, dat_ de komst van de batal jons de gespannen" toestand zeker slechter zou maken. Al zijn er niet veel berichten over dezen toestand, toch mag men wel aan nemen, dat de spanning met den dag stijgt. Zoowel te Buitenzorg, Batavia als te Ban doeng worden nog steeds gevechten gele verd, terwijl in Medan, waar het in tegen stelling tot Java langen tijd rustig is ge weest, thans ook de avondklok is afgekon digd. De nationalisten hebben daar het restaurant Termeulen, dat de Britsche troe pen wilden overnemen, in brand gestoken. Ook in Padang zijn Britsche troepen aan gevallen. De 2000 Europeanen, die na de ontruiming van Soerdha.ia, door de extre misten zijn ontvoerd, zijn, ondanks de on derzoekingen der Britten, nog niet terug gevonden. Een ruimer rantsoen gas en electriciteit In het voorjaar van 1946 te verwachten Naar ons ter oore komt. is in de gisteren houden zitting v. d. Leidschen gemeenteraad bij de behandeling van het voorstel tot ver hooging van de prijzen voor gas en electrici teit medegedeeld, dat in het voorjaar van 1946 de rantsoenen gas en electriciteit zullen kunnen worden verhoogd. Deze verruiming van de rantsoenen is te verwachten in Maart of April van het volgend jaar. Van deze ont hulling, welke werd gedaan door een lid van de commissie voor de Bedrijven in de Sleu telstad, zal met dankbaarheid kennis worden genomen. 8 Millioen kg sinaasappelen naar ons land Komen begin Januari in de distributie. Naar ons tér oore komt zullen de sinaas appelen, welke de Nederlandsche bevolking reeds eerder in het vooruitzicht zijn gesteld in de erste dagen van Januari in dis tributie komen. De schepen met dezen sap- pigen inhoud zijn onderweg naar ons land en zullen weldra te Rotterdam 300.000 kisten met 8 millioen Kg. sinaasappelen lossen; Iedere Nederlander zal er dus weldra van kunnen profiteeren. Spijsolie verkrijgbaar op bonnen 368 en 468 Naa<r het C.D.K. meldt, zal op de bonnen 368 en 468 der bonkaarten K 513 de spijsolie worden afgeleverd, waarvoor men de bonnen 328 en 422 heeft vooringeleverdZooals be kend is per bon 2 dl. (pl.m. 180 gram) olie verkrijgbaar. Zij, die om eenigerlei aanvaard bare reden de laatste bonnen niet hebben in geleverd, kunnen zich tot de plaatselijke distributiediensten wenden, die de bonnen 368 en 468 zullen ruilen tegen rantsoenbonnen voor spijsolie. SCHOOLJEUGD EN NEGERS In een circulaire aan de schoolbesturen wijst de minister van O., K. en W. de hoof den van scholen op den overlast, die negers op straat van de schooljeugd ondervinden en hij verzoekt hen daartegen maatregelen te nemen door het a ank weeken op school van goede manieren, ook tegenover deze mede burgers. Waarom werden geen con crete cijfers verstrekt (Van onzen Parlementsredacteur). De ministers zijn, om zich ook des cvonds aan de Staatszaken te kunnen wijden, van extra kolen voorzien. In het redelijke is daar geen bezwaar tegen. Maar hoe lang gebruiken zij hun huis studeervertrekken Men zegt wel eens, dat ministers in den regel vlotter werken en hun zaken afdoen te midden van hun ambtenaren, dus in hun dagelijksche werkplaats. We lezen echter schier iederen dag van ministers, dde op stap zijn. Ze houden poli tieke redevoeringenpersconferenties, excur sies van enkele dagen, zijn aanwezig bij diners, enz. En wonen zij allen wel in den Haag Dat zijn altemaal gevallen, waarvoor extra-kolen niet bepaald noodig zijn,- Er zijn ook anderen, journalisten b.v., die 's avonds moeten studeeren en een deel van hun werk doen. Op hoeveel extra kolen mogen zij aanspraak maken We meenen van geen kilo. Tegen een redelijk extratje voor reëele mimi sterree le behoeften hebben we geen en kel bezwaar. Maar dan moet er ook voor anderen een zekere distributieve rechtvaar digheid betracht worden. Ten slotte nog één opmerking. Wie het eerst mogen repatrieeren Mededeeling Dep. van Overzeesche Gebiedsdeelen De minister van Overzeesche gebiedsdeelen deelt mede: Over de vraag wie uit Indië naar Nederland worden teruggezonden, beslist de Ned.-Indische regeering, ook wanneer en op welke wijze zij zullen reizen. Het ministerie van Overzeesche gebieds deelen oefent op deze beslissingen geen in vloed uit. Particuliere verzoeken van dien aard worden daarom niet in behandeling ge nomen en zijn dus nutteloos. Het Rijkskolenbureau noemde geen hoe veelheid van het ministerieele extratje. De gebruikte algemeenheid zal de geruchten, vreezen we. niet doen zwijgen.- Want het gerucht schijnt te worden gevoed uit een bron. waaruit een getal van 50 en meer mudden extra-kolen voor de min isters sta nvt. Concreter tegenspraak ware wel aanbeve lenswaardig geweest. Mocht genoemd getal juist zijn, dan zou, misschien niet geheel ten onrechte, deze marge in he\ naam distributieregeling wel wat aan den ruimen kant kunnen worden geacht. Ook deze Satan ovenvonnen In 1941 viel, tijdens het bombardement der Duitschers op Londen t>ij Croydon een bom van 2000 kg Deze bom ontplofte niet, doch vormde al die jaren een be dreiging voor haar omgeving, zoodat men het projectiel den najim „Satan" gaf. Thans, na vier jaar, zijn 26 man genie troepen er na 200 dagen hard werken in geslaagd <fe bom uit te graven en te ver wijderen. Een groote menigte heeft hen toegejuicht. Laatste posities der Indië- vliegtuigen Het toestel NL 303, gezagvoerder Both, is gisteren 'om 23.12 G.M.T. uit Cairo vertrok ken ne vandaag om 06.36 G.M.T, te Napels aangekomen (worru oa 2 uur op Schiphol verwacht). De NL 300. gezagvoerder Kooper, is gis teren om 33.46 G.M.T. vertrokken van Co lombo op weg naar Cocos, waar overnacht zal worden. De NL 301, gezagvoerder Hakkenberg van Gaesbeek, is vanmorgen om 9.00 pl. tijd van Schiphol vertrokken. Er rei n 23 passagiers mee van Amsterdam naar Batavia, 3 van Amsterdam naar Colombo en 2 tot Caïro. Verder wordt vervoerd: 607 kg Tuchtpost, 25 kg vracht en 693 kg bagage. DAT de Groofce Adviescie voor Illegaliteit, in tegenstelling met andersluidende berich ten, geen verzoek tot instelling van een ver volging tegen het driemanschap der Ned. Unie bij het Bijz. Gerechtshof te A'dam heeft ingediend. DAT dezer dagen op bijna 69-jarigen leef tijd is overleden prof. dr H. v. Goudoever, hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid te Groningen. DAT installaties van de door de Duitschers in 1944 gesloopte olieraffinaderijen der Kon. Shellgroep door de Ned. commissie te Dej- gendorf in Z.O. Duitschland zijn ontdekt. DAT mr F J. F M. Duystee is benoemd tot hoogleeraar in' het Staatsrecht te Nij megen. DAT mr W. K. H. Dieleman te Middel burg. op grond van zijn gedragingen gedu rende de bezetting, is geschrapt van het tableau der advocaten en procureurs, welke 'beschikking door appèl van het Haagsche Hof is bekrachtigd. DAT dezer dagen het lijk is gevonden van een der leden van de bemanning der „Arne- muiden 9," die op 12 Nov. in de Wester- Schelde op een mijn is geloopen. DAT gisteren te Middelburg de tentoon stelling „Behouden schoonheid" door minis ter v d Leeuw is geopend, welke tentoon stelling de Zeeuwen de gelegenheid biedt, kennis te maken met de oude meesters uit Rijksbezit. DAT de heer J. G. M Moormann* op 1 Jan. zijn zilveren jub^eum viert als direc teur van de Gem. H.B.S, te Nijmegen. DAT in de bosschen bij Someren een wild zwijn met een 6-tal jonge krulstaartjes werd aangetroffen DAT bij een voetbalwedstrijd te Helmond de scheidsrechter zich het misnoegen van het publiek op den hals haalde en door de politie moest worden beschermd tegen de ontstemde menigte. DAT tot directrice van de Openb. Leeszaal te 's Hertogenbosch is benoemd mejN. Gro- neman en tot assistente mej. D. v. d. Brug gen. DAT de K.N.A.C. aan den minister van O. K. en W. heeft verzocht te willerr be vorderen, dat op de, kweekscholen voor on derwijzers het ver keersonder wijs als ver plicht leervak wordt ingevoerd. DAT de K.N.A.C. zieh tot 'alle gemeenten met meer dan 20.000 inwoners heeft gewend met het verzoek te bevorderen, dat een stel sel van voorrangswêgen zal worden aange wezen. DAT alle bankinstellingen a s. Zaterdag en Maandag gesloten zullen zijn. DAT de Tentoonstellihgsraad voor bouw kunst en aanverwante vakken opnieuw is geconstitueerd, waarvan het secretariaat is gevestigd in het Stedelijk Museum te A'dam.- DAT de frankeerkosten voor stukken, die na 17 Dec '45 per vliegtuig uit Ned.-Indie in Ned. dienst'wórden, aangebracht en welke kosten voor brieven f 0.30 per 10 gram en voor briefkaarten f 0.20 bedragen, voor re kening van de geadresseerden komen. DAT. naar ons ter oore komt. de Haagsche voetbalclub Maasstraat voor haar wedstrijd tegen D.V.C. slechts acht man kon opstellen omdat er voor de overige spelers geen vo^^alschoenen waren. DAT de Stichting „De Nederlandsche Sol Eeresclnild der dank baarheid Het buitenland moge niet altijd een juist begrip toonen voor de politieke moeilijkheden. waarin ons land, bijv. ten aanzien van Indië, door het verlpop der in ternationale gebeurtenissen is gekomen, (dr Fentener van Vlissingen, heeft dit dezer da gen nog van Amerika, van waar hij zoo even was teruggekeerd, gezegd), groot is het medeleven dat dit zelfde buitenland tot nu toe heeft betoond in onze materiëele zor gen. En al zullen bij zoo groote schaarschte, als die wij nu doormaken, slechts betrekke lijk weinige van deze waarlijk onbaatzuch tige hulp de vruchten plukken, deze vrien delijke steun uit den vreemde laadt op ons volk toch .een eereschuld, de eereschuld der "dankbaarheid. Als onwillekeurig, gaan in deze winter maanden, waarin ons volk langzaam uit de zorgen gaat herrijzen, de gedachten terug naar den vorigen winter, donkerder als mis schien ooit in de historie van ons volk door gemaakt. En dan herinneren we ons een glimp van licht in dien stikdonkeren nacht: de gift van het gave en edele Zweedsche brood. Nog later, toen de nood wel bij uitstek hoog. gestegen was, en het water letterlijk en figuurlijk scheen te overstroomen. toen wij met ons millioenenvolk en met den vijand binnen de muren der inundaties op gesloten schenen, toen beukten de Engelsche en Amerikaansche vliegers de poorten van den kommer open en kon het wankele scheepje van ons volksbestaan, waarop de dood zich reeds had ingescheept, nog ten leste de haven van behoud binnenvallen. Sindsdien zijn over zeeën en grenzen heen, de organisaties zich blijven beijveren, om aan de roepstem gehoor te geven. De En gelsche „Help-Holland-Council", de Ameri kaansche „Relief-for-Holland", hebben sa men met de zusterorganisaties in Denemar ken, Zwitserland en elders, de stroomen van giften opgewekt en voortgestuwd. Edele karakters hebben elkander in deze activiteit gevonden. De vaak onverdiende liefde voor ons land en ons volk vond zoo een uitweg. Wij denken, om in haar allen te eeren, aan de. sympathieke figuur van de Engelsche schrijfster. Marjorie Bowen, wiep geschriften over Neerlands geschiedenis van een ongewone bekoring blijven, en die nu een belangrijke plaats inneemt in het Engel sche weldadigheidsbetoon jegens ons volk. Dit motief der liefde moge verheven zijn, stellig speelt nog een hoogere gedachte door, de gedachte dat hier gehoorzaamheid kan beoefend worden aan een goddelijk gebod, het gebod om te luisteren naar wie roepen uit den nood. Wij denken bij dit laatste aan een eenvou dig geschriftje, waarin aan Amerikanen, die de behulpzame hand willen reiken, de weg wordt gewezen. Hierin staan de treffende zinnen: „Een kind in een door den oorlog getroffen huis, buigt het hoofd over een hompje brood en bidt. Zij bidt voor genoeg voedsel, om haar gezond en sterk te ma ken. zooals alle Hollands^he kinderen waren, vóórdat de Nazi's hun plan tot opzettelijke uithongering in Holland uitvoerden. Zij bidt voor haar moeder en haar vader, slachtoffers van een concentratiekamp in de Duitsehe barbarij, zij bidtZij bidt en anderen hebben met haar de knie gebogen. En on verdiend heeft ons land nogmaals mogen ervaren, dat mede door van Uit den vreem de naar ons geneigde harten ons volksbe staan zelfs in den diepsten druk behouden bleef. daat", waarvan de directeur zitting houdt aan de Torenstraat 30. Dracht, is herrezen en zich wederom ten doel stelt gewezen dienst plichtigen met raad en daad ter zijde te staan. DAT er in Nederland stemmen opgaan om na Eisenhower en Montgomery nu ook Churchill in ons land te ontvangen en te huldigen. DAT de heer H. A. V; Ravesteyn directeur van het Burgerweeshuis te A'dam, op 67- jarigen le.ftijd is overleden. DAT nu de maximum-prijzen voor tamme konijnen en wilde eenden zijn vastgesteld op resp. f 3.25 p.p. en f 4.20 per stuk, dit wild plotseling niet meer is te krijgen. DAT de bekende dirigent van het Haag sche Matrozenkoor, Theo van Elf er en, ern stig ziek is en opgenomen in de inrichting te Heilo. DAT naar 'minister Ringers op een pers conferentie te Nijmegen verklaarde, de bouwprijs van Mei 1940 tot dien van nu zien verhouden als 1 op l3,i. DAT dezer dagen te A'dam bij contröle door den C.C.D., 500 kg. ongestempeld vleesch tusschen de bussen op een melk- auto werd aangetroffen. DAT het telefoonverkeer met Zwitserland in bzperkte mate is hervat, waarvoor het tarief is vastgesteld op f 4.50 per 3 minuten en voor elke minuut meer f 1.50. DAT tot deketTvan de Orde van Advoca ten bij den Hoogen Raad is gekozen mrA. E. J. Nijsingh te 's-Gravenhage als opvolger van de vrijwillig afgetreden deken jnr mr P. C. H. van Doorn. DAT aan mr P. A. Meilink en mr R. Biilsma, Rijksarchivarissen bu het Al?. Ri.'-sarchlef te 's-Gravenhage. op hun ver- I zot eervol ontslag is verleend uit s Rijks dienst. „Oog en Oor" (Van onzen Parlementsredacteur) Het stuk van den Regeeringsvoorlichtings dienst. dat aanvankelijk luisterde naar de betiteling „Oog en Oor", werd daarvan al spoedig losgemaakt, onder eigen directoraat tot „regeeringsdienst" getransformeerd. Zijn definitieven vorm heeft deze dienst nog steeds niet gevonden, zoodat een andere wijze om het werk te verrichten, nog in over weging is. Voorloopig zal geen uitbreiding van den dienst plaats hebben. Dat is nog geen opheffing, gelijk men reedd hoorde beweren. Het wordt vormverande ring. Dat is meestal geen bezuiniging voor ons uiterst kostbare bestuursapparaat. Het zal goed zijn indien in de Tweede Ka mer eens. gevraagd wordt wat precies do centrale en departementale voorlichtings apparaten kosten met alle materieele uitga ven er bij en ook de campagnes in allerlei vorm, welke men zich sinds den opzet in den. afgeloopen zomer heeft gedacht. Oud-Burgemeester van Beemster ter dood veroordeeld Het Amsterdamsche Bijz. Gerechtshoï verleent geen recht van cassatie. Het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren Meinte van der Kuur, oud-burge meester van Beemster, wegens verraad, flat op zijn minst één illegalen strijder het leven kostte, ter dood'veroordeeld, zonder recht van cassatie. Dit is de eerste keer, dat het Amsterdam sche Hof een doodvonnis wijst en den ver oordeelde geen recht van cassatie toekent. DE PAUS 70 JAAR. In Maart 1946 wordt de Paus 70 jaar. Te geit eind Februari verwacht men veel kardinaals benoemingen, daar van de 70 leden van het college van kardinalen er nog 37 in leven zijtw STALIN WEER AAN HET WERK. Het Sow jet-Russische persagentschap Tas9 heeft medegedeeld, dat Stalin naar Moskou is teruggekeerd en zijn werkzaamheden als president van den raad van volkscommis sarissen heeft hervat. EERSTE VERKIEZINGEN IN DUITSCH LAND OP 27 JANUARI De eerste verkiezingen in Duitschland zullen op 27 Januari 1946 worden gehouden. In alle plaatsen van 20.000 inwoners of min der zullen nl. gemeenteraden worden ge kozen. Stormachtig, aldus de Bilt Tot morgenavond wordt verwacht: Krach tige, tijdelijk stormachtige wind, aanvanke- liik uit Zuidelijke, later uit Zuid-Westelijke richting, meest zwaar bewolkte lucht met enkele regenbuien, zacht weer. ZON EN MAAN Morgen: Zon op 8.46 en onder 16.28; Maan op 16.55 en onder 9.07. 4 19 Dec. Volle Maan; 26 Dcc. Laatste Kwar tier: 3 Jan, Nieuwe Maan en 9 Jan. Eerste Kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 1