Gouden feest kiesver. „De Ned. Herv. Kerk" NIEUWE LEEDSCHE COUEANT ZATERDAG 15 DECEMBER 194S De doelstelling thans ruimer geformuleerd De kerkelijke kiesvereeniging „De Ned. Herv. Kerk", welke nu reeds een halve eeuw niet haar twee zustervereenigingen („Evan gelie en Belijdenis" en „Geloof en Belij denis") het beroepings- en benoemingswerk jn de Ned. Herv. gemeente mocht beharti gen. heelt in het wijkgebouw „Levendaal" haar vijftigjarig bestaan herdacht. De voorzitter der kiesvereeniging, de heer Jac. Wilbrink, wees er in zijn openingswoord op dat de vereeniging indertijd niet is opge richt terwille van den partijstrijd, maar ter ondersteuning en verbreiding van bepaalde inzichten en verhoudingen, welke in de kerk leefden. Voorts memoreerde spr., dat er door de kiesvereeniging in den loop der jaren veel baanbrekend werk is verricht. Men heeft medegewerkt aan den opbouw van het gees telijk leven. Ongetwijfeld zijn ook door de kiesvereendging fouten gemaakt. Het eerste groote succes behaalde de kiesvereeniging met de beroeping van ds M. J. Punselie. Vervolgens merkte de heer Wilbrink op. dat het vijftigjarig bestaan der vereeniging wordt gekenmerkt door een zeer bijzonder feit, dat hij van historische beteekends in het leven leven der vereeniging en dat der kerk achtte. IJverde de vereeniging in de 50 jaren van haar bestaan bij het beroepen van predikanten en het benoemen van ouderlingen en diakenen speciaal in ethische richting, thans, bij de viering van het gou- den jubileum, heeft zij gemeend tot statu tenwijziging over te moeten gaan. Een en ander houdt thans in, dat de vereeniging haar doelstelling ruimer heeft geformuleerd en dat zij zich gebonden weet aan Gods Woord en staande op den bodem der belij denis geschriften. Spr. verklaarde, dat de vereeniging op den grondslag van het program van Gemeente opbouw wil medewerken om te komen tot één organisatie, waarin van geen richtings- strijd meer sprake zal zijn. Laten wij bij ver schil van nuanceering in broederlijken rin streven daar één doel: het brengen van het evangelie van Jezus Christus in de ge meente. De heer Wilbrink zeide. dat vooralsnog hem de thans gevolgde gang van het beroe pings- en benoemingswerk als de juiste voorkomt, en besloot met er op te wijzen, dat in de toekomst voor de vereeniging nog een belangrijke taak in het belang der kerk is weggelegd. De secretaris van de kiesvereeniging. de heer C. H. v. d Wijngaard, gaf een over zicht van de geschiedenis der vereeniging. 16 Mei 1895 kwamen de heeren Van Kam pen, Eggink, Fontein. Los. Meynen, Hak kenberg. Sasse en Drost bijeen en stichtten de kerkelijke kiesver. „De Ned. Herv. Kerk" waartoe oneenigheid met de reeds bestaande kiesvereeniging aanleiding was In 1905 kwam de vereeniging voor het eerst met een eigen candidaat, doch tevergeefs. Kon. Ned. Mij. voor TuinLouw en Plantkunde Prijsuitreiking van de groote Dahlia tentoonstelling In een speciaal daartoe belegde vergade ring, vond dezer dagen in de groote zaal van Café Rest. „Het Raadhuis" de prijsuit reiking plaats van de behaalde onderschei dingen op de groote Dahliatentoonstelling. Nadat de voorzitter de heer Joh. Jonker, een inleidend woord had gesproken en het vele had gememoreerd wat aan deze tentoon stelling was voorafgegaan, bracht spr. hulde aan alle inzenders en dank aan allen, die tot het welslagen van deze eerste Bloemen tentoonstelling in bevrijd Nederland hebben willen medewerken. Het is voor de afd Leiden van de Kon. Ned. Mij en voor de Ned. Dahliavereen. een groot succes gewor den. Uit de mededeeling van den penning meester, den heer A. Lagendijk, bleek dat er een behoorlijk batig saldo was. Hierna werd de heer J. Mater, de ijverige secretaris van het tentoonstellingsbestuur ge huldigd voor alles, wat hij heeft gedaan voor deze tentoonstelling. Daar de heer Mater, kort voor de opening dezer tentoonstelling, onze stad tijdelijk verliet en het resultaat niet heeft kunnen zien. werd hem een fraai album met foto's van deze tentoonstelling aangeboden, waarbij nog een legpenning was gevoegd. Mevr. Mater kreeg een tuil bloemen. Zeer getroffen dankte de heer Mater voor deze verrassing. In deze hulde betrok spr. den heer J. Riemens. die hem in de drukke ten- toonstellingstijd op een voorbeeldige wijze heeft vervangen. Vervolgens werden met eenige toepasse lijke woorden de prijzen en diploma's uitge reikt en wel aan de Firma J. G. Ballego en Zoon. Gebr. Ruyter te Oegstgeest, aan de Ver. van Bloemist-winkeliers, aan de Gem. Plantsoenen, de Bloemist-Hoveniers organi satie, aan den dahlia-liefhebber J. H. Smit en aan de Dahliaclub van den Leidschen Bond van Volkstuinders. Nadat nog besloten was medewerking te verleen en aan het oprichten van een lagere Tuinbouwschool te Leiden, worden eenige films vertoond. De talrijke aanwezigen bleven daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen. DE VROEGDIENSTEN IN DE MAREKERK Ket moderamen van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. heeft met het oog op de koude besloten de vroegdiensten voorloopig in de Marekerk te houden, waarvan onze lezers goede nota gelieven te nemen. DE JEUGDDIENSTEN De twee commissies „Jeugddienst" en „Buitengewone dienst voor Jongeren" der Ned. Herv. Gemeente hebben zich ge associeerd. waardoor voortaan slechts eén jeugddienst zal worden gehouden. Deze rege ling gaat 1 Jan. a.s. in en op Zondag 6 Jan. wordt *s morgens 10.30 uur de eerst Jeugd dienst gehouden in de Hooglandsche Kerk. Zij. die de commissie in het werk terzijde willen staan, kunnen zich daartoe opgeven bij mej.^W. Bos. Lage Morschweg 87 en den heer W." Wieringa. P. de la Courtstraat 89. i Godsdienstoefeningen Acad. Ziekenhuis: 10.30 uur ds Wiersinga. Geref. Minnehuis: Dond. 7 uur dhr de Groot. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur: ds Rijksen. Evahg. Luth. Kerk: Hoogl. Kerkgr. 10.30 uur: ds Simon (H. Avondmaal). Eglise Wallone: 10.30 u.: ds Blommaert. Doopsgez. Gem.: 10.30 uur ds Makkink. Rem. Gem.: 10.30 uur prof. Heering. Vrijz. Herv.: Volkshuis Apothekersdijk., 10.30 uur ds Bloemhoff. te Heilo: W. de Zwijger- kerk. 10.30 uur: ds Boersema. Leger des Heils: 10 uur en 7.30 uur Adj: Offenberg. Evang. Chr Gem.: Middelstegr. 10 uur: dhr. J v. d. Brink te Gorkum; 6 uur: dhr v. d. Horst. Het jaar 1906 is door allerlei tegenslagen een dieptepunt der vereeniging, maar in 1907 en 1903 is men er weer geheel in. De secretaris stond vervolgens stil bij de verhouding kiescollege-kerkeraad en ein digde met er op te wijzen, dat de vereeni ging op den naam „ethisch" in den vervolge geen prijs meer stelt. Zij wil zijn een veree niging waarin plaats is voor alle leden der Ned. Herv. Kerk. die waarachtig willen me dewerken aan den bouw van onze volks kerk. Bij ontstentenis van den heer H. M. Ver hulst, voorzitter van het regelingscomité voor dezen avond, las de heer H. v. d. Broek diens welkomstfede voor, waarna ds. D J Vossers de vereeniging gelukwenschte met haar gouden jubileum. Ditzelfde deden ook de heeren De Jonge en Elkerwout, resp. namens de confessioneele kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis" en namens de kiesver. van den Geref. Bond „Geloof <*n Belijdenis". Hierna werd een aantrekkelijk en gevari eerd programma afgewerkt, waarna ds. D Kuilman een slotwoord sprak. De politie verzoekt inlichtingen omtrent een aan het bureau berustende koffer met inhoud, welke Dinsdag 11 Dec. 1.1. uit een stilstaande auto op de Hooigracht werd ont vreemd. alsmede omtrent 2 jassen, welke uit een vrachtauto op de Beestenmarkt wer- <kn ontvreemd. Kerstgetuigenis der Studenten in de Zuiderkerk Dr B. ter naar Dzn sprak over de Boodschap van het Kindeke In het Kerstgetuigenis, hetwelk gister avond in de Zuiderkerk werd gehouden en bedoeld was als een Kerstboodschap aan alle eLïdsche studenten, sprak dr. B. ter Haar Dzn. die zijn toespraak baseerde op een gedeelte uit het Kerstevangelie. „De wereld heeft het kleên verkoren". Met deze woorden van den dichter Vondel begon spr. zijn getuigenis om naar de hand van deze zinsnede over te gaan op het won der van Bethlehem. In de schemering van deze wereld manifesteert zich een lichtpunt- Bethlehems stal. Al het andere, het wereld- sche blijft duister, en toch verlicht die eene lichtflits alles. De asphaltcultuur van onzen tijd kent niet de meditatie, de "inkeer en hei gebed. Zij stoot het Kindecke af. in zijn ge heel, om dat zij haar lusten niet onder in werking wil laten komen van het groote Licht. Doch ondanks die hoon die de wereld Hem biedt, daalt Hij neer, om de mensch- heid te redden. Het Kerstfeest is geen menschelijke re creatie. aldus spr., doch het is een feest van diepen ernst en bezinning, want over de kribbe glimt de schaduw van het kruis waaraan het kind van Bethlehem stierf, om den mensch het eeuwig heil te bereiden. De kleine groep rondom de kribbe is uit gegroeid tot een menigte, eenparig in de be lijdenis. dat verschenen is de Zaligmaker, de Redder, heenwijzend naar het Kind, als het leven van hun leven. Deze dienst, die gezien het groote aantal studenten in onze stad uiterst matig be zocht was. werd na het dankgebed gesloten met het zingen van den Kerstzang: Nu sijt wellecome. DISTRIBUTIEVARIA Maandag is de letter Rooboï t/m Rij aan de beurt om nieuwe bonkaarten af te halen. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Maandag worden zij, wier familienaam be gint met de letter Ro-Ru. opgeroepen ter controleering en verbetering van het bevol kingsregister. Medebrengen trouwboekje, persoonsbewijzen en 2e distributiestamkaar ten van alle gezinsleden; alleenstaande per sonen persoonsbewijs en 2e distributiestam kaart. Gisteren is er bij onze oproep-plaatsing voor de controle bevolkingsregister helaas een drukfout ingeslopen, waardoor stag natie is ontstaan in de controle, hetgeen wij ten zeerste betreuren. Zij, wier namen aanvangen met ReRi. die vandaag hadden moeten verschijnen, zullen thans, naar ons van de zijde van het gemeentesecretarie wordt medegedeeld, dienen te wachten op een na-oproeping. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr Langezaal. tel. 24855. Van Leeuwen, Nieuwe waag en Verbruggen. UITVOERING KERSTORATORIUM. Bij de uitvoering van het Kerstoratorium door het kerkkoor „Ex Animo" zal de bege leiding van dit werk verzorgd worden door het Rott. Philh. Orkest. Het zal de concert liefhebbers zeker interesseeren te vernemen, dat dit orkest ditmaal optreedt in groote moderne bezetting, w.o. ook harp. N. C. S. uit Hoogmade werd door den C.C.D. als verdacht van frauduleus slachten aangehouden en opgesloten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Nicolaas W. M., zn van W. P. Zwetsloot en J. Owel; Cornelis P. J., zn van J. C. van Werkhoven en C. Platteel; Marieke, dr van J. H. J. Colijn en S. de Tombe; Pieter, zn van K Laterveer en G. A. Vermeulen. OVERLEDEN: A. A. M. van Scha,gen-v. d. Voort, 47 j.; G. M. Stokman, 11 d.; J. Wolvers. 16 j.; W. J. van Beek-Jansen. 66 j.; M. L. C. O. F. C. L. BIikman-Meijer, 33 j.; D. v d. Goot-Bakker, 79 j.; J. A. van der Stok' 56 j.; W. Weeda, 25 j. Vit de Omstreken ALPHEN AAN DE RIJN. Oud Geref. Gemeente. Van Mander- loostra at 9.45 en 4 uur de heer Vijverberg van Ed er veen. Morgen is de heer H. Tabemee te 's Molenaars 25 jaar kantoorhouder van de P.T.T. te Oudshoorn. Kersttentoonstelling O.A.G. De drie- daagsche tentoonstelling van Onze Alphen. sche Gemeenschap werd door den voorz. den heer ir J. D. J. Waardenburg, geopend. De voorz van de propaganda-commissie, de heer Groenhart gaf een exposé van de ver schillende stands. De Kersttafel, Kerstver siering. -verlichting, -lectuur enz. zijn met zorg samengesteld en geeft een duidelijk beeld van het begeeren van den mensch in deze dagen. KATWIJK Diefstallen-serie Diefstallen in een serie •'pleegde mej. V. uit Katwijk, die thans ge detineerd is in het Huis van Bewaring. Vier maandpn gevangenisstraf met aftrek van preventief, vorderde de officier. Het vonnis werd drie maanden met den aftrek, van den Politierechter. De dienst die Donderdag 20 Dec. in de Oude Kerk gehouden zal worden, zal aan vangen om 4 uur n.m. Achtereenvolgens zul len het woord voeren ds R. P. A. Rutgers, ds P. Pras en ds C. A. v Harten Cand. W. v. d. Meulen. De kerkeraad der Geref. kerk heeft cand W. v. d. Meulen te Schiedam tot hulpprediker benoemd en deze heeft die benoeming aangenomen. Cand. v. d. Meulen, die te Schoonoord werd gebo ren, is de zoon van ds J. v. d, Meulen te Schiedam, studeerde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam en werd nog niet lang geleden voor de classis Schiedam beroep baar verklaard. KATWIJK AAN DE RIJN. Voor de Chr. J. V. sprak d6 W. E. den Hertog van Noordwijkerhout in de Ned. Herv. Kerk over het onderwerp: De kerk te Dachau Spr. toonde de twee lijnen, die in den titel reeds verborgen lag: De kerk en Dachau. De kerk als de lijn van Christus en Dachau, de lijn van den Satan. Dachau, een hel op aarde, waar de nazi een syste matische ontmensching najoeg, en waar ten slotte alleen de vraag overheerschte: „Hoe kom ik aan eten?" Waar de mensch al het goede kwijtraakt, en in zijn ware gedaante te voorschijn komt, als gevallen mensch. Maar daartegenover was ook, ja ook in Dachau, de kerk van Christus aanwezig. Dit is de groote liefde van God, dat Hij ook daar niet losgelaten heeft Zijner handen werk. De vele aanwezigen luisterden met groote aandacht naar de boeiende rede. De comm. van administratie der Geref. Kerk heeft afscheid genomen van den pas afeetreden penningmeester den heer J. Slingerland, die 22 jaar als zoodanig de Kerk heeft mogen dienen Den scheidenden pen ningmeester werd een cadeau overhandigd. De „Harmonie Katwijk." heeft onder de bezielende leiding van haar directeur, den heer P C. Lar.gmuur, een uitstekend geslaagd concert gegeven. Het was haast niet te gelooven. dat dit gezelschap hetzelfde corps was. dat dezen zomer in de muziek tent zich liet hooren. Niet. dat het nu dezen avond volmaakt was. maar wat ten gehoore gebracht werd was goed en getuigde van degelijke studie en vooruitgang. Indien de leden de animo mogen behouden, die ze nu hebben, belooft dat veel voor de toekomst. Hulde aan den heer Langmuur. Het volfend jaar hoopt de harmonie haar gouden jubi leum te vieren en in verband daarmee zul len de leden probeeren gelden te verzame len teneinde voortaan in uniformen te kun nen concerteeren. Donderdag 20 Dec. 8 uur nm. hoopt In de Ned. Herv. kerk het Herv. Gem. Koor onder leiding van ziin dirigent, den heer L. B. Korstanje. een uitvoering te geven. Mede werking verleent de heer J. C. Schoneveld. die het orgel zal bespelen. LEÏMUIDEN. N.H. Kerk. 10 uur ds van Veenen; 7 uur „Pniël" ds v. Veenen. LISSE. In de Chr. Geref. kerk aan de Veldhorst straat werd Donderdagavond een Advents- zangdienst gehouden, welke goed bezocht was. Ds Ponstein heeft een Advents-meditatie gehouden, terwijl het kerkkoor onder leiding van den heer Alb. Helmus op verdienstelijke wijze eenige Kerstliederen ten gehoore bracht Met stille aandacht werd alles gevolgd. Ned. Herv. kerk 10 en 5 uur ds Alma: Chr. Geref. kerk 10 en 4 uur ds A Aensteïn; Geref. Gem. 10 en 4 uur ds A. Verhage; Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3 uur Leesdienst. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr F. Haase Jr. GEBOREN: Willemina C.t dr van J. Kroone en A. v. d. Berg; Adrianus P.. zn van P. A. Opdam en H. M de Winter; Fransiscus, zn van C. M. Warmerdam en J. J. M. Wassenaar; Elisabeth A. J„ dr van J Warmerdam en E J Bel; Jan. zn van J. Beider en G. Vijf huizen; Cornelis T. J.. zn van D. J. M. Gen- nissen en M. C. A. Bank; Gijske, dr van G. R. Tromp en T. van Essen. ONDERTROUWD: C. L. Langeveld en J. C. A. van Kampen; B. Greijdanus te Wym- britseradeel. en G. Hensen: E. G. Adams te Hillegom. en M. N. J. Lefeber. OVERLEDEN: J. U. A. van der Ploeg. 1 j.; Maria C. Silacus, 3 mnd; Johannes J. A. Busse. 40 j. NOORDWIJK. Donderdagavond hield de Oranjevereen. een goedbezochte vergadering in Hotel Royal, onder leiding van den w.n. voorzit ter dr. H. J. de Graaf. Aan het verslag van den secretaris ontleenen we. dat de veree niging momenteel 2022 leden telt. Wegens tijdgebrek bedankte de heer A J. Witteman als bestuurslid, terwijl in zijn plaats gekozen werd de heer A. v. d. Holst De penning meester deelde mede. dat er een batig saldo is van f 1292.95. In de rondvraag kwamen verschillende wenschen en verlangens naar voren, die door het bestuur onderzocht zul len worden. Donderdagavond gaf in de groote zaal van het Casino Henri Welboren. bas-bariton, een concert, aan den vleugel begeleid door Han Zirkzee. De heer Neefjes sprak een kort openingswoord, waarin hij het doel van dezen avond uiteenzette, en zijn teleur stelling uitsprak over de geringe opkomst. Het programma was samengesteld uit groo- tendeels klassieke liederen, o.a. zes Gellert liederen van Beethoven, verdei liederen van Schubert, o.a. Erlkönig, Schumann, Handel en een tweetal Fransche liederen. Een speciale vermelding verdient zeker ..De Schepping" een gedicht van Fons Tuinstra. muziek van H. Andriessen. welk lied ontstaan is in -een concentratiekamp. Het applaus, dat de solisten ten deel viel was dan ook ten volle verdiend, daar de avond in alle opzichten geslaagd mag heeten. De gebrekkige verbinding Noordwijk Leiden blijft slachtoffers eischen. In de afge- loopen week zijn weer twee ongelukken ge beurd. De heer de R. kwam bij de race zoo danig te vallen, dat hij een pink en zijn neusbeen brak. terwiji de'heer V. zoo onge lukkig terecht kwam. dat zijn arm zwaar gekneusd werd en hij zich onder behande ling in het Acad. Ziekenhuis moest stellen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr. de Graaf. N. Zee weg. Geboren: Johannes C. N., z. v. J. Th v. Bohemen en C. M. Rotteveel. Ondertrouwd: J. Roskam en P. J. Boogert; D. Barnhoorn en T. v. Rooyen. Getrouwd: D Broekhuizen en R. J. Wél ling; H. Varekamp en J. P. M. Mensing. NOORDWIJKERHOUT Dinsdagavond heeft het comité „Neder land helpt Indië" een gezellige avond georga niseerd, waarin optrad de tooneelgroep „In dex", met medewerking van „De Alzone" trio. Onder de aanwezigen merkten we op burge meester van Iersel, de gemeente-secretaris de heer Pijnenburg en dr. van Praag. Direct bij het presenteeren van de Index boys kreeg men al een goede indruk van de tooneelgroep en deze verwachting werd dan ook niet beschaamd, want bij het eerste on treden ..Een groet uit Indië" werd men da delijk in gedachten gevoerd naar het andere deel van ons rijk. Drie groepen gaven ons door hun kleedin?. zang en muziek een beeld uit het leven v.an de bevolking in Indië. Het vroolvike, zooals „De haarkunstenaar. Een mannelijke dienstbode e.d. met de extra nummers, sloegen eveneens goed in. Na de pauze werd het programma in den zelfden trant voortgezet. Vooral ook „De Al- zone" trio oogstte veel succes met hun optre den en konden, gezien het applaus, niet nalaten nog enkele nummers extra te geven. Enkele jongelui van het R. K jongerenver- bond zorgden met hun muziek voor den aan vang en tijdens de pauze voor afwisseling. RIJNS ATERWOUDE De gemeenteraad komt Woensdag 19 Dec. 1945 om 8 uur n.m. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt benoeming twee leden en twee plaatsvervansende leden in het alg. bestuur Stichting Waterleiding „De Drie Gemeenten" en behandeling schrijven Ged. Staten inzake bezoldiging wethouders, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den Burgerlijken Stand. N.H. kerk 9.30 uur en 2 uur ds de Vree. Cfcr. Geref. kerk 9.30 en 3 uur leesdienst. In Jannari 60 a 70 loggers van IJmuiden naar Zee Ri Januari zal de vissohersvloot, die van IJmuiden uit in exploitatie is, belangrijk worden uitgebreid. 60 a 70 loggers zullen ter trawlvisscherrj gaan. Bovendien worden 15 trawlers verwacht, die nu nog in Engeland en Amsterdam in reparatie zijn. Credieten in het buitenland Nederland heelt tot 1 November 1945 f 1.048.629.000 aan credieten in het buitenland opgenomen. TWEEDE KAMERRACTIE CHR. HISTORISCHE UNIE. De Tweede Kamerfractie van de Chr. Hist. Unie heeft tot haar voorzitter benoemd den heer H. W. Tilanus. Tot secretaresse werd be noemd jkvr mr C. W. I. Wttewaall van Stoet wegen, Laan v. Meerderv. 52, 's Gravenhage. VOORSCHOTEN. De pl. afd. van den Christenvrouwen- bond. houdt Donderdag 20 Dec. een Kerst- wijdingsavond in het Gebouw voor Chr. Be langen. Wijngaarden laan 7. Aanvang 8 uur. Maandagavond, 7.30 uur, wordt in het Gebouw voor Chr. Belangen, Wijngaarden laan een Ouderavond gehouden van de „School met den Bijbel." Na afloop van deze bijeenkomst is er gelegenheid voor de ouders om in de school het werk van hun kinderen te zien en eventueel met het onderwijzend personeel te spreken. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Algenib, 11, v. Quebec te Rotterdam. Alphard 12, van New Orleans te Houston, Aldabi, 2, v. Norfolk n Ned.-Indië. Aruba, v. Rotterdam n. B. Aires. p. 11 Cana- rische eilanden. Berkel. 13 v. Pitea n. IJmuiden v.o. Gouwe. 13 v. Kemosand n. IJmuiden v.O| Indrapoera, (uitr.) p. 13 Finisterre. Jobshaven, v. Sfax n. Rotterdam, p. 12 Gi braltar. Jan Steen, 12 v. Smetdram n. New York. Keilehaven 12 v Torreviega n. Nederland» Leerdam. 12 v. Quebec te Nederland. Nieuw Amsterdam, v. Singapore n. Engeland 13 v. Colombo. Stad Haarlem. 14 v. Oxelosund te IJmuiden. Stad Vlaardingen. 18 te Amsterdam v. Quebec verwacht. Stuysevant. 12 v. Amsterdam te Londen. Waterland, 11 v. La Plata n. Santos. Zaan 12 v. Alexandrië n. Benghasi. Jobshaven, 19 v. Sfax te R'dam verw. Keilehaven, 20 v. Torrevrega te R'dam verwi, Nigerstroom, 12 v. Kaapstad n. Nederland. Klipfontein. 7 v. Saipan n. Yokohama. Melampus. 8 v. New-York n. Port Said. Oranjefontein. 8 v. Sydney n. R'dam. Noesaniwi, 15 v. R'dam n. Los Angeles. Pieter de Hoogh, 11 v. New-York n. Antw. Sommelsdijk. 9 v. Marseille n. New-York. Van Ostade. 18 v. Sfax te R'dam verw. Volendam, 13 v. Alexandië te Toukon. MARKTBERICHT S CHEVENINGEN. SCHEVENINGEN. 14 Dec. Van de haring- visscherij kwamen binnen de loggers Sch. 14 (K. Pronk) met 39 last en 50 kantjes versche haring; Sch. 189 (B. Rog). 33 last; Sch. 195 (A. de Niet). 31 last; Sch. 30 (B. Rog), 42 last en 250 kisten versche haring; Sch. 302 (M. Taal). 18 kisten haring. Vanochtend was er geen aanvoer van versche visch uit zee. Ten gevolge van het slechte weer zijn ook heden geen schepen ter treilvisscherü vertrokken. Atch. T. Baltim. Balt. 4% Can. P. Chsap NY Cen BEURS VAN 13/12 14/12 97% 97% 25% 25V2 75Vsb 75% 18% 18% 55% 555/8 31% 321/4 NYC4' NY Tr. 118% 119 Penn 44% 44% S. Rail 59 59% Un. Pac 1441/2 1441/2 Arg98%b98%b Al. Ch. 1931/2 192 Am. Can 102% 102% Am. RM 28% 28% Am. Sm 661/2 66 A. T en T 198%191%* Am. Tob 90% 90 Anac. 44% 44% B. Steel 94% 94 Case 45% 45% Ch. N. Bk 44% 44% Chrysl. 133% 134% City FC 541/2 53% Cons. Ed 33% 33% Sincl. Oil 20 20 Dupd N 189% 187% E. Kod 228 228 El. B en S 19% 19% Gen. El. 74%* 74% NEW YORK. 13/12 14/12 Gen. Mot 75% 74% Good Y 59% 60% In Harv 98 97%* I. Nickel 38 38% Int. T a T 30% 30% Kennec 49% 49 Montg. 73% 73% N. Cit. B. 47% 47% Pg. en El. 44% 43% Pack Mot 10% 10*% Pure O 23V2 23% Radio C 18 18 Rep. St. 30% 30% Reyn Tb 37% 37% Shell U 32 31% Socony 17% 17% Sperry C 34%* 38% St. O. NJ 65 65% Studeb. 32 32 Texas C 60% 60% Un. Air 36% 36% Un Corp 4% 4% Un. Fr 112 111% Un. Gas 23 23% US Rubb. 67% 68 US Smelt 73 72 %b US Steel 81% 81% Whouse 36% 36% Wworth 50 49% Wat de Radio morgen brengt Programma van Hilversum I (301 m.). 8.30 Van Man tot Man. 9.00 Nieuws. 9.20 Gram. 9.35 Kamermuziek. 10.00 Hoogmis uit de Abdij van Berne te Heeswijk. 11.30 Cantabilé- Seotet 12.00 Cantate M 141 Bèch. 12.30 Gram. 13.00 Nieuws. 13.20 Nina Dolce. 13.50 De spoorwegen spreken. 14.30 Radio Philh. Ork. Soliste: Ida Handel, viool. 16.40 Gewijde muziek. 17.00 Prot. kerkdienst. 18.00 Piano en orkest. 18.30 Sylvester trio. 19.00 Nieuws. 19.30 Musette-orkest. 20.00 Nederland herrijst. 20.15 Mé tr op o1. e-orkest. 20.48 Rubriek van den wederopbouw. 20.55 Concertgebouw. 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Programma van Hilversum II (415 m.). 8.00 Nieuws. 9.05 Gram. 9.55 Kleine Gedichten. 10.00 Ned. Herv. kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek: 12.00 Nieuws. 12.20 George Frank. 13.00 Zuid-Am. muziek. 13.30 Voordracht. 14.30 Volksliederen. 15.00 Indische actualitei ten 15.15 Gevar. concert. 16.00 Filmpraatje. 16.15 ..Thé-complet'. 16.45 Vaudeville orkest. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.45 Denk sport. 19.00 ..Novelty Serenaders". 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Concertgebouw-orkest. 20.35 Hoorspel. 21.05 Brief uit Londen. 21.20 Eddv Walis. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 22.58 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt HET PROGRAMMA VAN HILVERSUM 1. 6.45 gymn. 7.00 en 8.00 Nieuws. 1200 Gram. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Rent meester 13.00 Nieuws. 13.20 Orkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Godsd. half uurtje. 16.30 Zang en piano. 16.45 Na school tijd. 17.00 Ted Powder. 17.30 Roode Kruis- praatje 17.35 Cantabile-septet. 18.15 Voor de rijpere jeugd. 19.00 Nieuws. 19.30 Sopraan en piano. 20.00 Nederland herrijst. 20.15 Vaude ville orkest. 21.00 De stem onzer bondgenoo- ten 21.15 Jan Corduwëner, 21.40 Ensemble Jetty Canter. 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 De componist van de week. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. HET PROGRAMMA VAN HILVERSUM II. 18.00 Nieuws. 18.15 Persoverzicht. 18.30 Or kest. 19.00 Gram. 19.30 Voor Ned. Strijdkr. 20.00 Ensemble George Frank. 20.30 Landr bouwkwartier. 20.45 Kamerorkest. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.20 Wil Walis, 22.58 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3