Brieven die haren ten berge doen rijzen Afschuwelijk rapport over Joden-drama Vrouwe Justifia sedert 3 Maart zwervende NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 15 DECEMBER 1945 Zóó zijn de toestanden in Thailand en op Java w« gaven reeds vroeger brieven van land- genooten op Java en in gevangenkampen in Siam weer, die alle een indruk gaven van de verschrikkingen waaraan onze Neder- landsche menschen, maar vooral vrouwen en kinderen, daar bloot staan. Er bereikten ons weer brieven, waaraan wij opnieuw plaats geven om de oogen van het Nederlandsche volk te openen voor de gruwelen die gebeuren in een land waar het gezag blijkbaar maar niet met krachtige hand hersteld mag worden. Brigadier G. Roelofs schrijft zijn ouders, Hobbemastraat 130 te 's-Gravenhage den vol genden brief uit Nakorn Patom (Siam). De brief is gedateerd 5 Nov. 1945. „Zooals U ziet zeer vlug weer een brief. Van de week heb ik uw Roode Kruisformu- lier dd. 18/8 ontvangen, tevens een brief van Henny Mussert, welke ik ook heb terugge schreven. Nicht Mary schreef ik ook. Ik vond* 't leuk, dat zij iets gestuurd heeft. Ik wou. dat ik 't ook kon doen, maar zij zitten meer met ons in de maag en veel wordt er niet voor ons gedaan om ons een:ge afleid'ng te geven, af en toe eens een bioscoop, wat nog niet eens veel voorstelt. Nu zijn ze begon nen met alles te verbieden. Particuliere hui zen enz., alles is verboden. Allen zijn reeds thuis bij .hun familie, alleen de Hollanders hier zitten nog op t zelfde plaatsje als voor heen. Ik slaap nog steeds als in krijgsgevan genschap in dezelfde barakken. Actie is er niet meer, alleen de verschrikkelijke zenuw achtige spanning. Het nieuws van Java is on duidelijk, doch als we de brieven lezen, de sommige menschen ontvangen, dan komt de woede in je boven. Ik zal eenige dingen noe men. Eenige avonden geleden ben ik bazig geweest met iemand, die zelfmoo-d wilde plegen, nadat hij zich dronken had gedron ken. Met veel moeite lukte het mij e'ndelijk dezen persoon te kalme^ren. Het innemen van vergift is al voorgekomen. Miin buur man is zijn vrouw en zijn drie kinderen kwijt. De vrouw van een kennis wp-d in Batavia van de fiets geschoten, een joneen kreeg bericht, dat zijn verloofde door de na tionalisten was onthoofd, vele vrouwen en kinderen zijn vermoord, enz. enz. Hier zit je tusschen. Het is om gek te worden. Ik wou, dat ik terugging in de jungle, daar had den we tenminste meer rust, dan nu in d~ze ellendige spanning. Wij moeten een andere omgeving en die kan momenteel alleen Hol land mij bieden, doch 't nieuwe jaar zullen wij nog wel hier moeten ingaan. Deze tiid valt mij zwaarder dan alles wat gebeurd is, want nu heb ik tijd om te piekeren. Alles is hier duur in verhouding tot het geld. dat we krijgen. Als je één avond uitgaat, ben je al door je geld heen en moet je weer 14 dagen wachten. Wij krijgen allen, ongeacht den rang, in Hoilandsch geld f 8 - per week, het geen in verhouding tot de prijzen niets is De heer T. v. d. Kooy Dsn, van Alkemade- laan 39, Den Haag. zendt ons het volgende schrijven van zijn dochter, die met haar 32-jarigen zoon in Singapore verblijft, terwijl haar man nog op Java is. Zij schrijft: „Is het nog niet genoeg, dat we drie jaar lang half verhongerd zijn in Japansche krijgsgevangenschap? Wij. duizenden Hol- landsche vrouwen en kinderen. De mannen hadden het. wat ligging, enz. betrof, veel beter dan wij. En nu worden vrouwen en kinderen afgemaakt door inlanders. De gruwelen, die door ooggetuigen verteld wor den, gaan alle perken te buiten. Er gebeurt veel meer dan er in de kranten bekend ge maakt wordt, en wij houden ons hart vast voor de duizenden weerloozen. Weet onze Regeering daar niet van? Wat is dat voor een politiek, dat de Engelschen 't op villen knappen? Hollandsche soldaten mogen niet aan wal komen; 't schip werd ge woon teruggestuurd, en de Hollandsche jon gens loopen hier nu door Singapore te kankeren. En ondertusschen worden vrouwen en kin deren op Java afgeslacht. Wij worden bitter, als we hooren, dat wel 35 schepen (Holland sche) netjes opgeverfd worden, om rubber naar Engeland te brengen. Er moest een kreet van afgrijzen gaan door de heele wereld om wat er in Midden- en Oost-Java gebeurd is, en nu nog eiken dag gebeurt, en wat er nog gebeuren kan. Wij, die er in gezeten hebben, houden onze harten vast. Begrijpt niemand daar wat van? Wij hoorden van een meisje van twintig jaar, die voor de oogen van een hondewltal naakt uitgekleede Hollanders door verschei dene inlanders verkracht werd en toen dood geschoten (verteld door een ooggetuige). Wij hoorden van kinderen, wie de oogen uitge boord werden en de ooren afgesneden (oog getuige). En nog meer gruwelen, te erg om te vertellen. De menschen huiveren als zij 't vertellen. Worden die menschen nu maar aan hun lot overgelaten? Dien indruk krijgen wij. Als 't Engelschen of Amerikanen geweest waren, waren ze er al lang uitgehaald. Ook hier te Singapore zijn ze al lang weg. Alleen de Hollanders zitten nog overal in kampen in Thailand, in Bangkok, in Singapore. Wel met meer bewegingsvrijheid, meer eten en wat kleeren. Maar het leven in de kampen is zoo doelloos. Waarom kunnen onze menschen niet weg? Laat ik 't nu niet over de mannen hebben, die zijn niet in gevaar, maar voor de vrouwen en kinderen is het vreeselijk In eiken oorlog zijn slachtoffers. Maar als je de menschen kent, is het nog erger. Er zijn al zooveel slachtoffers van de Jappen en nu weer van de inlanders. God heeft er ons uitgeholpen. Wat dat in houdt, beseffen we pas later. En we bidden, dat Hij mijn man uit Java ook weer bij ons mag brengen en uitredding zal geven voor al die duizenden. In een villa van Eva Braun in Beieren hebben vrouwelijke leden van het Amerik. leger tusschen de kleeren van Eva een uniform van Hitier gevonden. Hij zou deze uniform gedragen hebben tijdens den bomaanslag op 20 Juli 1944 en ze Eva als herinnering hebben aangeboden. Den Haag moet 40.000 menschen extra huisvesten Die binnenkort uit Indië terugkeeren. Aan het eind van deze maand wordt het eerste groote transport Nederlandsche ge- evacueerden uit Java bier verwacht, name lijk 5000 die met de Oranje en Nieuw Am sterdam naar ons land worden gevoerd. In totaal komen er 30.000 evacuées, waarvan er naar schattiog 40.000 in Den Haag zullen worden ondergebracht. De geëvacueerde gaan met de genoemde schepen eerst tot Suez waar ze van wanne kleeding worden voorzien. Onderweg krijgen ze gelegenheid in te vullen waar hun familie woont voor eventueel onderdak. De zieken worden ech ter naar sanatoria en andere inrichtingen overgebracht. De reis gaat tot Southampton waar ze^in kleinere booten met 800-1000 pas sagiers Iegelijk naar Amsterdam en Rotter dam worden vervoerd. De zorg voor repa- trieering is Regee rings zaak. Het Haagsche comité van Nederland helpt Indië, onder leiding van generaal Behrens, kantoor Laan Copes 96. te lef. 556930, giro 7112 N.H. Mij. zal met medewerking der padvinders huis aan huis circulaires laten bezorgen ter op wekking van een spoedige hulpverleening 1 Geld is noodig, bedden, huisvesting, met alles kunnen de Hagenaars hun ongelukkige landgenooten helpen. Distributiebescheiden en identiteitskaarten krijgen de geëvacueer- den tussohen Suez en Southampton aan boord. Ministers kregen inderdaad wat extra kolen. En laat het nu uit zijn met al die geruchten. Op het oogenblik doen in den lande ge ruchten de ronde, als zouden enkele nvnis- ters groote hoeveelheden brandstoffe.n zwart gekocht hebben, aldus meldt het A.N.P. De regeeringsvoorlichtingsdienst deelt ons hier over het volgende mede: Het Rijkskolenbureau heeft bij alle minis ters thuis opgenomen, welke de minimum hoeveelheid brand stoffen is, die iedere mi nister noodig heeft, om z;ch 's avonds thuis in zijn werkkamer aan de staatszaken te kunnen wijden. Vanzelfsprekend vari-°eren deze hoeveelheden sterk al naarmate de mo gelijkheid van stoken in de verschillende woningen. Op basis hiervan is aan iederen minister een bepaalde hoevee^eid brandstoffen, bo ven het rantsoen, toegewezen. Gelijk bekend krijgen zij, die voor het uit oefenen van hun beroep extra kolen noodig hebben, deze toegewezen in het raam van de ddstributieregeling. Zoo krijgt b.v. een dokter buiten zijn nor maal rantsoen een extra toewijzing voor het verwarmen van zijn spreekkamer. Werd door de S.S. zelf samengesteld Het wordt eentonig, de opsomming van gruwelen, die de Duitsche oorlogsmisdadigers aan de menschheid begingen, maar het is noodig, dat zij gepubliceerd worden, want de wereld moet het wéten. De houding der beklaagden in Neurenberg verliest meer en meer aan aggressiviteit. Het is, of zij langzaam onder den indruk van de tallooze feiten komen. Na de lampekappen van menschenhuid de verdediging deelde mede. dat Koch en echtgenoote daarvoor ter dood veroordeeld waren door een Duitsch gerecht bracht men gisteren het Jodendrama, dat zes mil- lioen Israëlieten het leven kostte, naar voren. Het cijfer is afkomstig van den chef der Joodsche afdeeling van de Gestapo. De krankzinnige praalzucht der Duitschers, die dit soort cijfers bij voorkeur vermeldt, ver gemakkelijkt in zeker opzicht de taak der prosecutie, die nu de beschikking heeft over authentieke gegevens. Zoo dankt de wereld de wetenschap, dat als eerste uitroeiingsmiddel tegen de Joden de honger werd gebruikt, aan Frank, die in Augustus 1942 met gevoellooze onverschillig heid in zijn dagboek schreef, dat de verla ging der rantsoenen voor Joden voor meer dan één millioen van hen den dood betee- kent. Vleesch, eieren, melk, wittebrood en graanproducten konden zij niet krijgen, extra rantsoenen werden hun zieken, ouden en a.s. moeders onthouden. Over den Duitschen „heldenmoed" bevat 't S.S.-rapport over de uitmoording van het ghetto van Warschau in April 1943 bijzon derheden. Het doel was de opruiming van de nog overgebleven joden. Nadat reeds sinds Nov. 1940 van oorspronkelijke 400.000 en 316.000 waren gedeporteerd. In verband met het feit, dat kleine groepen Joden verzet boden, werd besloten de geheele stadswijk in brand 't Colbertje heeft de toga verdrongen Sinds den rampzaligen dag, waarop een groot deel van het Bezuidenhoutkwartier in puin werd gelegd, doolt ook Vrouwe Justitia als bombardement-slachtoffer in de Resi dentie rond. Het paleis aan het Voorhout, waarin zij haar zetel had, werd bij de verwoesting be trokken: de verbrande dossiers en processen verbaal dwarrelden dien dag tot in Rotterdam neer. En zoo bezaten de diverse rechtscolleges in onze stad 'geen eigen gebouw meer om de zittingen te kunnen houden. Om die reden werd later een gedeelte van de Kon. Teekenacademie aan de Prin- sessegracht. gevorderd. Men h2d een onderdak, maar weinig ideaal, om er rechtszittingen te houden. De groote vergaderzaal met het stalen meubilair biedt al heel weinig decorum aan de rechter lijke macht. De ontluistering is vergroot, doordat rech ters noch advocaten zich in een toga hullen, omdat velen van hen zich niet meer in het bezit daarvan kunnen verheugen. Slechts bij het Bijzonder Gerechtshof wordt dit, de waardigheid verhoogende ambtsgewaad nog gedragen. In het colbertjasje zijn rechters, advocaten en verdachten in het uitwendige thans volkomen gelijk. De trieste omstandigheden, waaronder het justitieele apparaat thans arbeidt, worden nog geaccentueerd door. de wijze, waarop het door onze stad is en wordt verstrooid. Het is de bedoelinig dat met ingang van 2 Januari a.s. de zittingen van Rechtbank en Politierechter worden gehouden in een gebouw aan de Jan van Nassaustraat. waar het parket thans reeds is ondergebracht. Aan den Raam weg wordt een gelegenheid geschapen, waar het Gerechtshof de zittingen kan gaan houden. Voor den Kinderrechter moet nog een on derkomen worden gezocht. De Tuchtrechters genieten onderdak in het gebouw van het Kantongerecht. Het Bij- rooder Gerechtshof heeft het gebouw aan d€n Kneuterdijk ter beschikking, terwijl het Tribunaal twee verbouwde heerenhuizen aan den Raamweg als haar pied a terre mag be schouwen. En dan vermelden we nog niet waarheen diverse parketten zijn verstrooid. Neen, 't is nog steeds een warwinkel, waar men alleen weet door te dringen als men alle weggetjes kent. De Russen rustten een expeditie uit voor archeologische en ethnografische onder zoekingen in Bulgarije, Joego-Slavië en Roe menië. te steken. Het rapport zegt: „plok voor blok gaat in vlammen op. Menschen komen uit de huizen te voorschijn, vluchten naar wonin gen die nog niet branden of zoeken toe vlucht in onderaardsche bunkers en riolen. Geheele gezinnen springen uit de ramen van brandende complexen of storten zich van de daken. Soms kruipen ze met gebroken lede maten verder tot de mitrailleurs beginnen te ratelen en zij dood blijven liggen. SS daalt in riolen en gangen af om joden te krijpen. Tientallen bunkers met in doodsb angst verborgen Joden worden eenvoudig opgeblazen. De actie duurt wekenlang" Re sultaat was, dat 56065 Joden werden gegre pen om elders te worden afgemaakt. Tijdens deze „operatie", waarin de SS-troepen blijk gaven van, zooals het Duitsche rapport zegt, .,Beispiellose einsatzfreudigkeit" en onvol prezen heldenmoed werden 7000 Joden ver nietigd. terwijl nog 6929 in Theresiënstadt een einde vonden het totaal aantal vernie tigden bedroeg 13.929. Buiten het aantal van 65000 kwamen 5 tot 6000 Joden in vlammen om. Ook het Joodsche kerkhof werd vernie tigd, want zelfs de dooden konden niet met rust gelaten worden Toen er foto's van deze verschrikkelijke slachting geprojecteerd werden, toonde Frank, de verantwoordelijke man, groote nervositeit; Seyss keek schichtig, alleen op Streichers misdadigersgezicht bleef de wei- voldane trek. Deze gruwelen zijn niet alleen op Joden uit Oost-Europa, maar ook op die uit Nederland gepleegd. Daarvan gaf majoor William F. Walsh van de Amerikaansche prosecutie een overzicht, dat nog eens bij zonderheden onthulde over de menschen- jachten in Nederland ten behoeve van de gaskamers in Auschwitz. In Juli 1944 zijn er 12.000 Joden per dag door heeten stoom verstikt. Joden uit het transport werden gedwongen de lijken op te ruimen. De kampcommandant schoot hen, na dien arbeid, persoonlijk dood Uit Frank's dagboek van Februari 1944 blijkt, dat nog maar 100 van de oorspronke lijk 3.500.000 Joden in Polen 'over waren. Hij had z'n werk goed gedaan De uitroeiing der Joden was een inleiding op de vernietiging van andere Europeesche bevolkingsgroepen, zooals de Polen en Tsjechen en de bewoners der West-Europee- sche landen. Uitputting der natie, wegvoe ring der rijkdommen en kolonisatie door Duitschland waren de daartoe geëigende mid delen. Himmler, die er groot op ging bij veertig graden vorst honderdduizenden Po len van hun haardsteden te hebben verdre ven en duizenden leidende Polen tc hebben neergeschoten, werd benoemd bij decreet, geteekend door Hitier, Goering en Keitel. Von Neurath kreeg opdracht het door hem aanbevolen plan tot verdrijving der Tsjechen uit hun land uit te voeren. Het was de zwaar ste beschuldiging, die tegen Von Neurath werd uitgebracht. Kerk en School NED. HERV. KEHR. Drietal: te Den Haag (vac. dr. M. M. den Hertog) dr. W. H. Beekenkamp te Mid delburg; Ch. de Beus te Bloemen daal en A. J. van Rhijn te Vlaardingen; (vac. 24e pred. pl.) K. H. L. van Selms te Silvolde, mr. P. H. Th. Stevens te Zwolle en R C. G. Troel stra te Wageningen. Beroepefi: te Metslawier-Niawier cand. B. T. Germs, hulppred. te Barendrecht. Aangenomen: naar Olst D. Bender te Stiens. GEREF. KERKEN. Drietal: te Heinenoord D. J. Coumou te Lexmond, A. Heiner te Rijswijk (N.-Br en H. Herder te Schoonrewoerd. Beroepen: te Almelo K. J. Kraan te Grijpskerke; te Doezum cand. J. H. Meijer te Midwolda; te Heinenoord D. J. Coumou te Lexmond. Aangenomen: naar Hengelo B. A. v. Lummel te Sprang; naar Hoogeveen (vac. J. Meijer) W. A. Krijger te Oostwold, die bedankte voor Meppel en Överschie. Benoemd: tot hulpprediker te Neede H. Haspers, em. pred. te Koudekerk a d. Rijn; te Woerden A. M. v. d. Berg, em. pred. te Vreeswijk; aangenomen de benoeming tot hulppred. te Katwijk aan Zee cand. W. v. d. Meulen te Schiedam. GEREF. KERKEN (ART. 31 K.O.). Tweetal: te Zeist H. Dijkstra te Maar tensdijk en J. Waagmeester te Murmer- woude. Bedankt; voor Amersfoort (vac. prof. Holwerda) P. K. Keizer te Groningen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Woerden P de Smit te Utrecht. Bedankt: voor 's-Gravenzande M. Baan te Bussum. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: te Amsterdam S. v. d. Woude te Dordrecht. REM. BROEDERSCHAP. Bedankt: voor Utrecht (vac. dr. J. A. de Koning) N. de Gelder te Delft. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. PERSONALIA. Na een korte ongesteldheid is te Gronin gen overleden prof. dr H. van Goudoever, hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan de R.U. aldaar. De minister van O.. K. en W. heeft aan de Amsterdamsohe hoogleer ar en H. A. Brou wer en L. E. J. Brouwer een berisping ge geven naar aanleiding van hun houding ge durende de bezetting, waarmede hun sta king is opgeheven. PROMOTIES Gisteren is aan de Vrije Universiteit te Am sterdam gepromoveerd tot doctor in de theo logie op een proefschrift getiteld: „William Carey especially his missionary principles". Dit was de eerste promotie aan de theolo- girche faculteit der V.U. die in het Engelsch plaats vond. alsmede de eerste op het ter rein der zendingswetenschap. Als promotor trad op prof. dr J. H. Bavinck. DELFT, 14 Dec. Op een proefschrift, getiteld: onderzoekingen over sulfietcelTu- lose uit stroo", is aan de T. H. tot doctor in de teoh. wetenschap gepromoveerd, C. Ver mande. scheikundig ingenieur; eveneens tot doctor in de tech. wetenschap A. van Wijn gaarden, werktuigkundig ingenieur, op een proefschrift getiteld: „eenige toepassingen van fourierintegralen op elastische pro blemen". GRONINGEN, 14 Deo. Op proefschrift „Heinrich Matin als poLitische schriftsteller", promoveerde tot doctor in de létteren en wijsbegeerte, P. E. Boonstra, geb. te De Wilp (Marum). ROTTERDAM, 14 Dec. Bevorderd tot doctor in de econ. wetenschappen; H. W. J. A. Vredegoor. op proefschrift, getiteld: „Herstel betalingen in het licht van de betalings balanstheorie", en A. C. M. Theurling op proefschrift, getiteld: „De Maashandel van Venlo en Roermond in de 16e eeuw. 1473 1572" (met lof). WAGENINGEN 13 Dec. Bevorderd tot doctor in de landbouwkunde J. P. Sijpkens, geb. te Sneek. op proefschrift met stellingen, getiteld: wiskundige beschouwingen bij eenige hoofdstukken uit de philosophic der land bouwwetenschap. 55. En daar bengelde de arme Snoekie nu vlak voor de neus van het grimmige monster, dat hem met woe dende happen te pakken trachtte te krijgen. Snoekie zag krijtwit van angst, maar dat kan ook wel van zee ziekte geweest zijn. De lange had in tusschen nog :n paar touwtjes aan het bordje vastgemaakt, en ter wijl de professor op z'n zak- koanpasje keek waar ze heen moesten, stuurae de lange het bordje afwisse lend liniks en rechts, welke bewegingen door Snoekie trouw werden opgevolgd De haai zwom, steeds woest happend, Snoekie achterna, en zo kwamen ze precies waar ze wezen wilden. 56, Het duurde namelijk niet lang of ze bereik ten de schoone badplaats Pootjebajum-aan-Zee, waar het dien dag juist zeer druk was De badgasten wisten niet waar ze zich zoo gauw bergen moesten; ze doken onder water of holden wilde verwarring het strand op. Maar de haai schoot rechtuit, stoof dwars over het strand heen en regel recht op de duinen af Snoer kie sidderde van angst....' stel ie voor, dat de haa dadelijk met z'n neus tegen de duinen botste, dan werd -hij vast verpletterd! ACAD. EXAMENS. DELFT, 14 Dec. Geslaagd cand. ex. civiel ing. J. B. Stok. GRONINGEN. 13 Dec. Geslaagd cand.- ex. geneeskunde mej. H. Eringa en J. Rub ber; cand.-ex. Ned. letteren en wijsbegeerte mej. G. C. S. Buist: artsex. Ie gedeelte mej. F. G. S. Kruvne, F C. Maathuis en W. Okken; bevorderd tot arts C. G. Heeringa en H. Beekhuis. GRONINGEN. 14 Dec. Op proefschrift, „De distributïewetgeving" promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid D. H. Peereboom Voller, geb. te Amsterdam. GRONINGEN, 14 Dec. Geslaagd examen Fransch M.O., G. Ex. Albregts, Voorburg, en T. Mever, Groningen: doet. ex. rechten, R W. Reitsema; doet. ex. wis- en natuur kunde. hoofdvak scheikunde, J. J. Tjepkema; doet. ex. wis- en natuurkunde, hoofdvak dierkunde, L. K. Boerema (cum laude). LEIDEN. Geslaagd cand. examen rechts- gel mej. M Roozen en de heeren M A. Hagenaars, A D Mljs, J. A. C. Hoogendam, allen te Leiden; voor doet. examen rechts- gel. A. Dolk te Leiden. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift „Het verschraalde denken" mr dr J. Barents te Den Haag. Bevorderd tot doctor iri de Ietteren en wijsbegeerte op proefschrift: „De historische beteekenis der Kethiëtische vestingbouwkunde" A. A. Kampman te Leiden. UTRECHT. 13 Dec. Geslaagd doet. ex. rechten mej. J. Hefting, cand. ex.-rechten M. Ybes: cand. ex. Indisch recht: J. A Nij- bakker, G. J. v. d. Monde; taalk cand. ex. indologie: W. P de Haas: econ. doet. ex. indologie: J. A Schoonheim: prop. ex. theo logie: G Denee en J A. Labrie; doet. ex, geneeskunde: A. C. M van der Aa, J. A, Brinkhorst, J. van der Drift. N. Gaasterland. M. Huisman. A. J Kroondijk, P J van Oostrum, A. Reenalda, J H. H. Ruding en H. G. Smelt; cand. ex theologie: P. de Vries, C. A. v. d. Straten, C de Jongh, L P Bruyn, J C. J Bronsgeest en F Roosjen: doet ex. veeartsenijkunde: le gedeelte W. F. Koop- mans: 2e gedeelte, D Talsma; doet. ex. ge neeskunde. 2e gedeelte: C. M. Barenburg, C. M. Ulpee. W. F. de Nocht. G. H Schless, J M W Schonk. ROTTERDAM. 14 Dec. Ned. Econ. Hooge- school Geslaagd cand.ex. econ. wetenschap pen H. W. J. Bosman, B. J Vreeken. C. J. Haanstra en W. G. Romijn; doet. ex. econ. wetenschappen Lien Hie Hian, W Hofman, G Greidanus. H. Das, A. J Lahr, J. C. la Gro. J D G. Polderman. J W. Kort. P. H. de Clerq, E. W. Levy en A H.. Hulshof. NIJMEGEN, 14 Dec Geslaagd doet. ex. klass. taal en letterkunde, F L. Vos. M. J. Vermazeren en R v Hoogma NIJMEGEN. 14 Dec. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte P M. Nauwelaars en A. J. M van der Eeren- beemt tot doctor in de godgeleerdheid. NIJMEGEN. 14 Dec. Geslaagd le ged. cand ex. geneeskunde, H. C. Dekkers, L. M. van Haren, F Kuyper, A Molleman, W. van Wijck; le ged. cand. ex. dier-genee«- kunde C. Brakman en H. Span.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2