Wethouderskamer is geen klachtenbureau Uit den Omtrek Win UWE LEIDSCI1E COURANT WOENSDAG 2S NOVEMBER IMS Op bnork bij den nieuwen wethouder van Sociale Zaken WETH. S. MEUKEN Het stempellokaal was als een kankergezwel 't Is Maandagmorgen even vóór 10 uur. Druk is het nog niet in het Leïdsche Stad huis. Hier en daar ontmoet je iemand. Voor kamer 212, op de 2e etage, blijven we even staan en kloppen aan Op het „Ja" treden we binnen. We zijn in de werkkamer van den nieuwen wethouder van Sociale Zaken, den heer S. Menken. Een jonge man nog. Maar één, die van aan pakken houdt. Aan zijn zorgen zijn dan ook de behandeling van de zaken van den dienst voor Gemeenschapszorg, de Volkscrediet- bank, den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, den Burgerlijken Stand de algemeene personeelszaken en de Voed selvoorziening toevertrouwd. Wat zij Uw eerste indrukken? Wel, dat men in den wethouder van Sociale Zaken graag een tweede Distributie kantoor gemarkeerd ziet. Tientallen gevallen van ontevredenen kreeg ik reeds op mrjn spreekuur te behandelen Het publiek ver geet, dat de aid Sociale Zaken los van het distribu tieapparaat staat Dit ambtelijk or gaan valt geheel onder het C.DK Zoo staat het ook met het Gew Arbeidsbureau. Hoe staat het met Leidens voedselpositie? Die is vrij wel verzekerd Natuurlijk blijven we hier, zooals in het geheele land tobben met een tekort aan suiker en vet. Maar kunnen de armlastigen al de bon nen wel honoreeren? De samenhang der prijzen en loonen is niet in orde. De armlastigen zijn daar de dupe van. Dit werkt ook de zwarte handel zoo in de hand. En 't is, met het oog op de loon- schommeling erg moeilijk, de steun ui tkeering te verhoogen. Wat is Uw oordeel over de overbrug- gingssteun? Ik heb daar nog geen gefundeerde mee ning over. Wel geloof ik, dat deze beter ge regeld is dan de werkloo zen steun van vroeger. Wordt steun uitgekeerd 80 pet van het loon, dan wordt rekening gehouden met de loon regeling in het vak, waarin men heeft gear beid. Een voordeel en zegen is zeker, dat men van het ellendige stempelen af is. Want de stempellokalen waren als kankergezwellen en nu behoeft men zich maar eenmaal in de week te melden. Is de lust om te arbeiden bij zoo'n hooge steunuitkeering wel groot? Het gaat hier om de bonafide-werke- loozen. De mensehen, die willen werken, gaan wel aan den slag. Maar we mogen niet ver geten, dat dit verschrikkelijk tijdsverschijn sel beeld is van de oorlogsontreddering. Met het oog hierop, zou ik een bei-oep willen doen op de menschen met sociaal gevoel, die echter ook een geestelijken achtergrond hebben Het moet niet alles van „Vadertje Staat" komen, maar we moeten weten, dat wij de gemeenschap vormen. Zelfstandig nmPt er aangepakt worden in het besef, dat wij verantwoordelijk zijn tegenover God, onzen naaste en onszelf. Hoe staat het met de resultaten van de Geneeskundige Diensten? In den kaatsten tijd wordt een prima „Oe toekomst van Indië" Rede van Staatsraad dr. A. A. L. Rutgers voor de A.R. Kiesvereeniging. Nu de aandacht van alle Nederlanders in deze dagen gericht is op Indië, waarvan de toekomst zoowel voor de volkeren daar, als voor ons land van groote beteeken is is, heeft het bestuur der AH. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" te Leiden gemeend goed te doen met een speciale Indië-avona te beleg gen. Deze wordt Vrijdagavond 8 uur gehou den in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal en men heeft een deskundig spreker, n.l. dr. A, A. L. Rutgers, lid van den Raad van State en Oud-Gouverneur van Suriname, bereid gevonden te spreken over „D- toe komst van Indië". deze zeer belangrijke vergadering wor- leden der Kiesvereeniging met hun en en volwassen kinderen verwacht, vvijl geestverwanten eveneens welkom zijn. BLOEMIST-WINKELIERS BIJEEN, De vastgestelde maximumprijzen worden aangehouden. In de bovenzaal van „Liberty" kwam de Bloemist-Winkeliersver. Leiden en Omstre ken, in vergadering bijeen. De voorz„ de leer J. Riemens opende deze vergadering en naakte bekend, dat de Regeering maximum prijzen voor verschillende artikelen heeft vastgesteld. Vervolgens gaf hij deze kwestie in bespreking. De heer Riemens stelde voor, dat de Bloemist-Winkeliers in Leiden en Om streken zich aan deze maximumprijzen zul len houden, waarbij ook aan den Landelijken Bond zal worden geadviseerd dit te doen. maar een protest in te dienen tegen te laag gestelde prijzen. Tevens zullen maatregelen getroffen worden om ook bij de leveranciers en op de veilingen een doeltreffende con trole te doen plaats hebben, daar het hier nogal eens aan heeft ontbroken en alleen de winkeliers werden nagegaan. Met 11 tegen 2 stemmen werd het voorstel van den voor zitter aangenomen. Tenslotte werden nog maatregelen voorbereid tegen hen, die zich aan deze afspraak niet houden. distributievar ia. Morgen zijn de letters B t/ra Boender aan de beurt' om de nieuwe bonkaarten af te halen. de leidsche bevrijdingsfilm De Leidsche bevrijdingsfilm draait m de Stadsgehoorzaal. Men beleeft weer de groot- sche dagen, vlak na de bevrijding. Leiden vierde feest en de bevrijders werden uitbun dig begroet. Optochten en aubades vonden er plaats, doch ook werden de gevallenen her dacht, eenvoudig en toch ook weer met uitingen van hulde, voor het werk. dat zij deden voor de bevrijding van ons Vaderland. De muzikale omlijsting is uitstekend ver zorgd. BURGELIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN. Jacob, zn. v. J. Koome en K. Kukler; Joannes A., zn. v. J. A. Wolvers en M. Turenhout; Henricus F. J., zn. v. H. P. van Munsteren en M. den Elzen; Jeroen J., zn. van J. Zuijderduijn en A. M. van Beele. OVERLEDEN. P. Korpersboek, 74 J- A. G. van Leeuwen, 70 j^ J. Pardon, 81 j.; J. van Noort, 75 j.; C. M. v. d. HoetKamerling, 82 ja2T. GETROUWD. J. W. Harting en J. Rob bers; D. K. A, Guldemond en J. G. Ponstein. methode gevolgd. De statistieken moeten nog binnenkomen, dus daar kan ik U geen over zicht van geven en vergeet U niet, ik ben nog pas enkele weken in functie. Mrjn algemeene indruk is echter, dat er uitstekend gewerkt wordt, vooral ten opzichte van de armlastigen. Komen er nog veel klachten van het personeel binnen? 'k Geloof dat er een geest van afwachten onder het personeel heerscht. Mijn voorgan ger, de heer Wilmer, volgde den N.SJB.-wet houder van Duyn op en ik weet niet, wat voor oud zeer er nog uit dien tijd zit. Dit is minder prettig. Het is een moeilijk werk, maar we moeten rechtvaardig zijn. De hou ding van het personeel is anders tijdens de bezetting, prima geweest. We zijn toen opgestapt, na wethouder Men ken bij zijn moeilijk, doch mooi werk, sterkte te hebben toegewenscht. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Morgen worden zrj, wier geslachtsnaam aanvangt met de letters I. en J. opgeroepen eer controleering en verbetering van het be volkingsregister. MET HJF». NAAR EEN BETERE TOEKOMST Maandagavond vond in ..Zomerzorg" een spreekwedstrijd plaats tusschen de H.P. Studieclub Leiden en S.S.C. Wassenaar. De heer P. Walter sprak een kort openings woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette. Voor de pauze trad als spreker op de heer Hesp van Succes Instituut te Amers foort, met als onderwerp: „Met H.P. naar een betere toekomst". Na de pauze vond de krachtmeting in de welsprekendheid plaats, welke door de Studieclub Leiden met 128 pt. tegen Wassenaar met 112% pt. werd ge wonnen. Toi'lcrhp tol osrammen Vrijdagmiddag zullen 80 Vlissingïche kinderen in Leiden aankomen om eenigen tijd bij paticulieren te worden onderge bracht. Hedennacht zijn J. D. en V. de B. door de poltie gearresteerd wegens vervoer van „zwarte" tabak. ALPHEN AAN DEN RIJN Drie wethouders? Volgens de laatste cijfers van de bevolkingsadministratie telde onze gemeente op 31 December 1944, 20868 inwoners. In verband hiermede acht het ge meentebestuur het gemotiveerd het aantal wethouders te brengen van twee op drie. Hier zijn echter nog meer motieven voor, o.a. de steeds voortschrijdende ontwikkeling en het zich geleidelijk wijzigende karakter der gemeente. Vraagstukken van financi- eelen en technischen aard. ook van algemeen bestuursbeleid, bovendien tal van practisehe zeer urgente zaken wettigen de vrees dat twee wethouders overbelast zullen worden. B. en W. hebben de meening aan Ged. Staten gevraagd over dezen zaak. waarop ge antwoord werd, dat men moeilijk een oordeel kan geven over een geval waarop later goed keuring gegeven moet worden. B. en W. hebben thans aan. den raad voor gesteld het aantal wethouders op drie te be palen en na verkregen goedkeuring een der den wethouder te benoemen. Oranjeschool. In de lokalen van de Oranje- school zal Donderdagavond een ouderavond gehouden worden. Het hoofd, de heer D. Streefkerk, zal spreken over: „Wat ver dwenen is en wat blijft". Weekdienst. Oud-Geref. gemeente, Van Mandersloostraat. Donderdag 7.15 uur ds van 't Hoog van Utrecht. Speeltuin „Kindervreugd". De onlangs op gerichte speeltuinvereenïging „Kindervreugd" heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend, spoedig een terrein voor de in richting van een speeltuin beschikbaar te stellen. Verbetering bij het station. De laatste maanden is aan het station der N.S. veel ver beterd. Van het grootste belang is wel de restauratie van de wachtkamers, waarbij nu tevens een uitstekend buffet is ingericht, het geen ongetwijfeld door het reizend publiek zeer op prijs zal worden gesteld. KATWIJK AAN ZEE. Het Chr. Jeugdkerkkoor vierde dezer dagen haar eerste lustrum in. de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Het Prins Hen drikkanaal zal geheel worden uitgebaggerd, hetgeen een kosten meebrengt van f30.000. LE JMUTD EN. Bij de opening van de eerste zitting van den noodgemeenteraad verklaarde burge meester J. A Bakhuizen, dat het hem per soonlijk een groot genoegen is weer een Raad te hebben, waarmede hij gezamenlijk de belangen der gemeente kan behartigen. Spr. memoreerde de bange jaren die achter ons liggen en wijdde enkele woorden aan de gevallenen in de gemeente n.L aan den B.S.-er W. v. d. Velde, aan den door de Duitschers gefussïlleerden Bos en aan den Op 1 Jan. 1940 bedroeg de schuld der ge meente f 108 245.25, op 1 Jan. 1945 f 81.255, hoewel er in de oorlogsjaren nog leerlingen voor een totaal bedrag van f8700 zrjn aan gegaan. De nadeelige sloten op den gewo nen dienst ontstaan bedragen slechts f 11.865.80. Spr. hoopt dat er in den nieuwen Raad evenals in den ouden een aangename verstandhouding zal bestaan. Vervolgens dankte spr. de gemeenteambtenaren, in het bijzonder den secretaris. Tot wethouders worden gekozen de heeren G. A. Tasseron (Frot.) en Nic. Koot (R.K.) die deze benoe ming aannemen. De secretaris bedankte ver volgen# den burgemeester voor de hulde aan de ambtenaren gebracht. De beer De Vries wijst op de vervallen toestand van het kerkhof. De voorzitter zegt dat drt een van de eerste zorgen van het nieuwe college van B. en W. zal zijn. De heer Tasseron wijst op enkele slechte woningtoestanden, waarop de voorzitter een onderzoek toezegde. Uit de Protestantsehe Bevolking van Leimuiden, Rijn saterw oude en Nieuw veen, heeft zich zonder eenig richtingsverschil een commissie gevormd, welke gelden bijeen zal brengen voor een noodkerk voor de Ned. Herv. Gemeente te Lith (N.B.), welke door een V 1 totaal werd verwoest. In de vergadering van B. en W. Is tot wethouder-loco-burgemeester aangewezen de heer G. A. Tasseron. lisse. Ned. Chr. Vrouwenbond Lisse. Voor een druk bezochte vergadering van de afd Lisse van den Ned .Chr. Vrouwenbond trad op ds H. J. ten Brink, Geref. pred. te Santpoort, met het onderwerp: „De Christenvrouw en haar Bijbel". Spr begon met op te merken, dat het Woord van God de Christenvrouw lief is, want wat zou zij zijn zonder haar Bijbel, die haar niet alleen leert haar zonde- staat, maar haar ook wijs kan maken ter zaligheid en waaruit ook troost geput kan worden m tijden van droefheid en nood. Ds ten Brink behandelde verder de be strijding van den Bijbel als het Woord van God door de moderne wetenschap en hoe toch steeds in den loop der eeuwen, in 't bij zonder in den laatsten tijd, o.a. door de re sultaten der opgravingen, de waarheid van den Bijbel bevestigd wordt, hetgeen spr. met treffende voorbeelden aantoonde. NOORDWIJK. Vergadering V. V. V. ,-Noordwijk Vooruit". Maandagavond hield bovengenoemde vereeni- ging voor het eerst na 2V2 jaar weer een alg. ledenvergadering in „Casino", onder leiding van den heer Th. Verloop. Deze sprak een openingswoord, waarin hij releveerde het overlijden van den voorzitter, den heer R. Tappenbeck in het concentratiekamp Neuen- gamme en tevens den heer A. Dorsman her dacht, die één der oprichters was. Hierna volgde verkiezing van een geheel nieuw be stuur. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. J. Wenckebach. In de overige functies werden gekozen: a. Hotel en Pensionhouders de heeren H. Hoek, F. J. E. Urlus, N. v. Beele en Th. Verloop; b. Particuliere leden: de heeren H. J. v. d. Wilk. dr H. J. de Graaf, en J. EicbeLsheim; c. Winkelstand: le heeren J. Schmidt en J. de Ruiter. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen, dat de gemeente vooral de vereen, financieel zal steunen, want alleen dan kan het werk naar behooren verricht worden. Ongeval. De ongelukkige verbinding Leiden Noordwijk heeft Zaterdag jl. weer een slachtoffer geëisoht. Bij het uitstappen trit de tram is bij het gedrang mej. v. Z. uit Noord- vvijk-Birrnen zoodanig komen te vallen, dat zij met een gebroken knieschijf en een ge broken hiel naar huis moest worden ver voerd. Voor het Middenstandsdiploma is te Leiden geslaagd onze plaatsgenoot A. G. van Asten. Donderdagavond a.s. geeft de bekende organist Feike Asma een orgelconcert in de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen. NOORD WIJ KERHOUT. In de ledenvergadering van de Oranjever., welke dezer dagen onder leiding van den heer Hoesthuis werd gehouden, heeft de voorzitter gememoreerd het werkzame aan deel. dat de vereenïging heeft gehad bij de organisatie van de Bevrijdingsfeesten. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was van f 959.54. In de vacature van Dr. Postel werd tot bestuurslid gekozen de heer B. Nieuwstraten. In de rondvraag werden nog verscheidene huishoudelijke aan gelegenheden besproken. Raeder, Schacht en Jodl „onder 't mes" Experimenten inNederland. Drie ex-nazi-grooten: Raeder, Schacht en Jodl hadden gisteren in Neurenberg de bij zondere belangstelling van den Amerikaan- schen aanklager. Uit de overgelegde verklaringen bleek, dat de eerste aansprakelijk is voor alle schen dingen der marineverdragen. Ons land heeft daarbij ook een rol gespeeld, zij het onbe wust. Sinds 1920 bereidde Duitschland, in strijd met het verdrag van Versailles, het herstel der onderzeevloot voor, onder meer door constructie-experimenten in Nederland onder camouflage van een civiel bureau. Dit werd bekend gemaakt in het maunscript voor het werk .Historie der Duïtsche vloot 1919-1939" met medewerking van het oppercommando der Duitsche vloot geschreven door kapitein ter zee Schuessler. Het mamiscijpt werd door Alderman aan het tribunaal ove han- digd als bewijsstuk. Duitschland wilde, naar Raeder bij zijn verhoord verklaard heeft, zich aan den letter lijken tekst van Versailles houden, doch over het geheel trachten zooveel mogelijk voor deel te bereiken. Daar het verdrag den bouw van onderzeeërs in Durtschland ver bood. heeft de marineleïdirsg maatschappijen in andere landen opgericht, om hen daar te doen bouwen, niet alleen in Holland, doch ook in Spanje. Italië. Japan en andere lan den. Raeder beval torpedobooten te bouwen. doch die pas te bewapenen, als de omstan digheden internationaal gunstiger waren. Hij gaf den Duitschen vertegenwoordigers naar de ontwapeningsconferentie „moeilijk te ont_ dekken en voorloopig niet vast te stellen richtlijnen" mee. Dat was nog voor 1933. Daarna volgt zijn samenwerking met Hitier en gaat alles in veel brutaler stijl. Als er geen geld meer is. om de uitgaven te dekken, geeft Hitier opdracht aan Ley om 150 mïllioen van het Duitsdie arbeidsfront beschikbaar te stellen. Omtrent Schacht, die den heelen dag zeer vroolijk was, kwam vast te staan, dat hij order gaf alle uitgaven te drukken om die voor bewapening zoo hoog mogelijk op te voeren Jodl heeft in 1944 in een toespraak te Neu renberg de nazi's tot nog grooter fanatisme opgezet, om den verloren oorlog toch nog te winnen GENERAL MOTORS GEEFT NIET TOE. In Detroit wees „General Motors" »cn verzoek der arbeiders om de onderhande lingen over de 30 pet. loonsverhooging te hervatten, van de hand. EXTRA RANTSOENEN VOOR A.S. EN JONGE MOEDERS. In aansluiting aan hetgeen eerder gepubli ceerd werd. deelt het C.D.K. mede, dat a.s. moeders, wier kind verwacht wordt na 27 April, doch vóór 26 Mei 1946. voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voor de periode van heden tot en met 22 De cember a.s., terwijl a.s. moeders, wier kind verwacht wordt na 25 Mei. doch voor 23 Juni 1946 voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voor de periode van 23 De cember tot en met 19 Januari a.s. Voorts ontvangen jonge moeders, wier kind geboren ls na 26 Mei. doch voor 24 Juni 1945 voor de laatste maal extra rantsoenen voor de periode van 25 November tot en met 22 December a3. en jonge moeders, wier kind geboren is na 23 Juni. doch voor 22 Juli 1945. voor de laatste maal voor de periode van 23 December tot en met 19 Januari a.s. Financieele Flitsen De Rutten's Bierbrouwerij sloot het boekjaar 1944/45 af met een. verlies van f199.313 (vj winst f195.895). In het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar werd eveneens met verlies gewerkt, hetwelk ech ter op 30 Sept. j.l. was ingehaald. Wallstreet blijft ondanks tijdelijke aar zelingen tengevolge van de stakingsgolf een vaste stemming aan den dag leggen. Men hoopt, dat de staking bij de General Motors spoedig zal ophouden en dat zulks een goe den invloed zal hebben op andere arbeids conflicten. Inzake de gehouden rubberbesprekin gen te Londen wordt gemeld, dat men een wereldverbruik van alle soorten natuur- en synthetische rubber voor de komende paar jaar raamt van maximaal anderhalf millioen ton. Men verwacht, dat het verbruik zich op langen duur in stijgende richting zal blij ven bewegen. De productiekosten der fa brieken in Amerika zijn den laatsten tijd belangrijk gedaald en worden meer dan ge dekt door den huldigen verkoopsprijs van 18 en een halven dollarcent per 1b. „Ja, even écht als NIemeijer's Gala-thee V' De Russische houtindustrie heeft een. belangrijke taak onder het nieuwe vijfjaren plan. Ir de komende paar jaren zal het land ongeveer 250 millioen kubieke meters hout per jaar mxxiig hebben. De haven van New-York verwerkte aan lading m 1944 40 569.000 ton, tegen 24.714.653 ton in het daaraan voorafgaande jaar; De Hallandsche Betonmjj. zal over 1944 geen dividend uïtkeeren (v.j. vier percent). BEURS VAN 26/11 27/11 Atdl. T. 110',4 1U Baltim. 20',4 3614 Can. P. 11 ITO. Chsap 56^2 5^4 NY Cen 31% 31% Penn 43% 44% S. Rail 56% 57% Un. Pac. 144% 144% Arg99% 99% Al Ch. 182% 183% Am. Can 102% 103 Am. RM 26% 27 Am. Sm 60% 61% A. T en T 188% 192% Am. Tob 89 90 Anac. 45% 47% B. Steel 93 94»% Case 43% 44 Ch. N. Bk 45% Chrysl. 123% 129% City FC 52% &3% Cons. Ed 32% 33 Dupd N 182 184% E. Kod 214% 216 El. B en S 20% 21% Gen. El. 46% 46% In Harv 95% 97% I. Nickel 33 38% Int. T a T 29% 30 N. Cit. B. 43% Pack Mot 3 8% Pure O 22% 23% Radio C 15% 15% Rep. St. 27% 27% St. O. NJ 66% 67»: Un. Air 32»% 33% 4% 4% 113 114% 66% 67% 80% 35% 35»% 48 49 47% 47% 58% 59% 114% 115»% NEW YORK. 26/11 27/11 Un. Corp Un. Fr. US Rubb US Steel Whouse Wworth Air Red Am. Car AFP 7 pr AFP a A. Powp Am. Loc. Am. Met Am. Rad Am. Sag Am. Vise Am. WW Atl. Ref. Bald. L Bendix Boeing Cer Pas Cont. C Curt Wr. Douglas EL Pow El. Pow G. Foods Gulf Oil Hudson L Pow. g I. Pow pr J. Manv. Loekh. N. Bfsc. N. Dist. N. Steel Norf. W Nth Am North P Param. Ph Dodge Ph. Petr. Pr. en G PS o NY Sears R 8% 8 99 101% 35 35% 37% 37» 4 17% 16 54% 55»,4 62V4 60»'2 22% 22% 39% 40 29»/. 30% 53 53% 26% 27% 41% 47 47% 8% 8% 85% 148% 149» 4 17% 17% 51 52% 533'. 59% 28% 29% 43% 43 144 145 139% 140 33% 3555 32% 34% 66»4 66% 82% 82% 248 251 29»'4 2934 36% 37 46% 36% 38% 55% 56»% 63»i 64 25% 2534 36% 36% Waar bevinden zich onze zeeschepen? Philip Woimrerman. 28 v Houston te H'dam. Adinda, 21 v. Haifa te Alexandrië KliDfontein. 29 v Seattle n. Manilla. Salawati. v. Amsterdam n. Saigon, 19 te Amsterdam. Stad Vlaaxdin-gen. 24 v. Rotterdam te Three Rivers. Tabfnta, 30 v Honolulu te Hollandia ver wacht. Weltevreden, wordt 4 Dec. v. Lingayen te San Francisco verwacht. Bareudrecht, 3 Dec. Curacao te Rotter- dam verwacht. Ceronia, 22 v Curacao n. Rotterdam woedt 9 Dec verwacht GacRlda. wordt tu«sch-n 30 Nov. en 2 Dee. v. Curasao te Rotterdam verwacht. JaDara. 16 v. Thursday Islands Kota Agoeng, 24 v. Lin gatyen Kota Baroe, 21 te Los Angeles. Kota Inten, 23 v. Manilla. Kedoe, 25 v. Fremantle. Palopo, 23 v. Trecomali Prins Willem van Oranje, Dublin. Sibajak, 23 te Singapore. v. Belfort t« Wat Je Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (341 6.45 Gymn 7.00 Nieuws. 7.30 Lichte muziek. 7.50 Ochtendwijding. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Concert. 9.30 Waterstanden. 9.33 Gram. 10.00 Muziek bij den arbeid. 10.45 Ziekenbe zoek. 11.15 Viool en piano. 11.45 Berichten over krjjgsgvangenen in het Verre Oosten. 12.00 Orkesten. 12.30 Nederland aan den slag. 12.36 Gram. 13.00 Nieuws. 1320 Lex van SoaII 14.00 Gram. 14.10 Beroemde orkesten. 15.00 Voor de kleuters. 15.15 Voor de vrouw. 15.30 Piano en zang. 16.00 Kentucky Min strels 17.30 Ensemble G. Frank. 18.00 Gram. 18.30 Kwartier van den arbeid. 18.45 Tonny Schiffersteïn. 19.00 Nieuws 19.30 Non-stop. 19.50 Grara. 20.00 Nederland herrijst. 20.15 Concertgebouw (in de pauze Cult, agenda). 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Wiener Bohème Ork 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwij ding. 23.30 Sluiting. Het programma ras Hilversum n (415 m). 13.30 Voor de Ca natieezen. 18.00 Nieuws. 18.30 Cantabile-septet. 19.00 Zang en piano. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Novelty Se- renaders. 20.30 Orkest. 2100 R.VD. 21.15 OrgeJ. 21.45 Avcvnd wijding 22.00 Nieuwa. 22.30 Ork. vad. week. 22.57 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3