Een verkeerde geest onder de arbeiders JfflEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 1941 Talrijke diefstallen in de Leidsche fabrieken Zoo meenen de directies en wij met hen Eiken dag, wanneer wij op het politie rapport komen, hooren wij van 2 of 3 of zelfs meer gevallen van diefstallen in de Leidsche fabrieken. Deze mededeelingen waren voor ons aan leiding ons in verbinding te stellen met eeni- se industrieelen uit de Sleutelstad, die beves tigden, dat er „knap" wordt gestolen, wol, I spoelen, sigaren, kleedingstukken uit was- scherijen. enz. In de afgeloopen week werd van niet minder dan 25 fabrieksdiefstallen aangifte gedaan. Waar zit dat toch in, hebben wi] gevraagd. Krijgen de arbeiders dan yrel voldoende loon en gave in natura mee naar huis? Wie op een schip met appels vaart, nietwaar Dat is echter in orde en daaraan ligt het zeker niet. Het solidariteitsgevoel bij de ar- beiders is verkeerd. Men geeft hen, die het meeste stelen en anderen aanzetten tot dief- stal niet aan. Het gevolg is, dat vooral de jeudigen onder de arbeiders in dit kwaad worden meegezogen. En de ongeroutineerden loopen tegen de lamp, terwijl de „zware jongens" vrij blijven rond loopen en him i sinister bedrijf voortzetten. Het valt te begrijpen, dat de fabrieks-direc- ties dit alles met groot leedwezen constatee- rèn. Het is hun bedoeling niet om menschen i op straat te zetten of aan strafvervolging I bloot te stellen. En, om nog even op de vergoedingen m natura terug te komen, het is zel(s zóó, bij - de wolindustrie dan, dat iedereen, die gebrek aan kleeding heeft, verplicht is, dit aan de fabriekscommissie op te geven en in deze gevallen wordt steeds hulp verleend Deze arbeiders(sters) zijn metterdaad bevoorrecht boven andere land- en stadgenooten. De geest en mentaliteit onder vele arbei ders is echter niet goed. Zij zijn gewend om iets voor niets te krijgen, 4 of 5 maal naar den bioscoop te gaan, sigaretten van 40 en 50 cent per stuk te rook-en, enz. Er Zijn zelfs arbeiders, die thans partijen hout van f 500.- en f 600.- kunnen koopen. Al zijn de loonen behoorlijk, dergelijke prijzen kunnen toch niet betaald worden en dus moet het geld er op andere manier komen. Of daar nu medemenschen mee gedupeerd worden, daar denkt men blijkbaar niet aan. Wij doen een dringend beroep op de 'arbei ders: Laat dit verkeerde saamhoorigheidsge- RANTSOENEERING GAS EN ELEC- TRICITEIT. Niet alle verbruikers blijken de rantsoe- neeringsregelen voldoende te kennen om hun rantsoenen juist te kunnen vaststellen. Vopr de meeste verbruikers gelden de pe rioden November-December, Januari-Fe- bruari, enz. Slechts voor die muntgasver- bruik^rs, die op hun laatste afrekenformu- lier de maanden Augustus en September aangestreept vinden, gelden de perioden Oc tober-November, December-Januari, enz. Voorbeeld varn de berekening van de rantsoenen voor de periode November-De cember, geldend voor een woning, bewoond door een gezin van twee personen met kamerbewoner, die zelf kookt en een tweede gezin van vier personen. Het electriciteits- rantsoen bedraagt voor het eerste gezin 38 kWh -f 19 kWh voor den kamerbewoner en voor het tweede gezin 38 kWh, intotaal dus 95 kWh: Het gasrantsoen bedraagt voor het eerste gezin 34 m3 -f- 28 m3 vóór den zelf kok en den kamerbewoner en voor het tweede gezin 34 -f 2 X 6 46 m3, in totaal dus 108 m3. Een afzonderlijk vastgesteld rantsoen voor een electrisch heetwatertoe- stel mag uitsluitend als nachtstroom voor het toestel gebruikt worden. Aangezien de kolenbevoorrading der licht fabrieken gebaseerd is op de rantsoenen, kunnen protesten tegen geconstateerde rant soenoverschrijding, gegrond op een niet ge melde wijziging van het aantal bewoners, niet worden aanvaard. Overschrijding van één der rantsoenen gas of electriciteit leidt, ingevolge de voorschriften, tot gelijktijdige afsluiting van gas en electriciteit. Het verdient aanbeveling op verzoeken of reclames aan de Lichtfabrieken steeds boek en aansluitnummer te vermelden, daar an ders de afdoening aanzienlijk vertraagd wordt. TERAARDEBESTELLING DR J. F. SIRKS. Gisteren is het stoffelijk overschot van dr J. F. Sirks, in leven adviseur-verifica teur van 's Rijks Zeeinstrumenten op de begraafplaats „Rhijnhof" ter aarde besteld. Namens de Kon. Ned. Marine sprak kol. Feteris, een woord van dank voor het vele uitstekende werk, hetwelk de overledene heeft verricht, den wensoh uitsprekende, dat de groote waardeering der Marine de nabe staan den tot troost moge zijn. Daarna sprak dr Doorn namens dè verificatie van 's Rijks Zeeinstrumenten. Hij schetste dr Sirks als een bekwaam mensch die met takt de veri ficatie leidde èn tot bloei bracht, en het instituut in de bezettingsjaren voor de Marine heeft weten te behouden. Aan zijn medewerkers laat hij de taak na om aan zijn hooge eisChen te blijven voldoen. Dr ir Persant Snoep bracht hulde voor wat dr Sirks als secr.-penningmeester gedurende 25 jaar voor het Natuurkundig Gezelschap gedaan had, waarna ir Van Hoek namens het Leidsche Schaakgenootschap nog enkele Woorden sprak. De baar, welke door een groot aantal kran sen was bedekt, werd gevolgd door familie, vertegenwoordigers van de iKon. Ned. Marine, het voltallige personeel van 'sRijks- zeeinstrumentendienst, de besturen van ge noemde vereenigingen en vele vrienden. Aan de groeve heeft de zoon van dr Sirks voor de betoonde belangstelling bedankt. DISTRIBUTIEVARIA Morgen kunnen zij, wier familienaam be gint met de letter A de nieuwe bonkaarten afhalen. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Morgen worden zij, wier familienaam be gint met de letters Hollebrand t/m Hij zei doorn opgeroepen ter controleering en ver betering van het bevolkingsregister. Leidsche telegrammen Zaterdagmorgen werd de 40-jarige W. V. d. L. op den hoek Vrouwensteeg-Aalmarkt door een militaire vrachtauto aangereden, v. d. L. liep een verwonding aan het rechter oog en een breuk aan het rechterdij been op en is door de E. H. D. naar het Acad. Zieken huis overgebracht, evenals de 61-jarige mej. M. F. v. d. V die tengevolge van een aan rijding door een motorrijwiel op den Rijns- burgerweg een lichte hersenschudding be kwam. —Het bestuur van de stichting „Margriet" deelt mede, dat de oplossing van de rebus in de etalage van de Fa de Wilde luidde: „Kleuterdagverblijf Boerhaavelaan 4. Aar zelt niet Steunt Margriet". Gezien het groote aantal goede oplossingen moesten de prijzen bij loting worden toege wezen. De namen van de winnaars worden door middel van een publicatie in de etalage van d«e Fa de Wilde bekend gemaakt. voel varen! Geeft de aanstokers en daders van diefstallen onder U aan. En ouders, wijst Uw kinderen op hun verkeerde handelingen. Wanneer zij gestolen goederen mee naar huis brengen, zegt hun dan: „Deze behooren hier niet". Is dit nu medewerken aan den opbouw van ons arm en geteisterd Nederland? In den vervolge zullen strenge maatregelen tegen de daders worden genomen. Wordt diefstal ontdekt, dan volgt onmiddellijk ont slag en zal men gedurende zes maanden niet bij andere fabrieken in dienst kunnen worden genomen, terwijl bovendien een snelle straf vervolging zal worden ingesteld. Het woord en de daad is nu aan de ar beiders. Het was Donderdagmiddag een feestelijke aanblik al die^ blijde kindergezichten in de zaal van het Lido-theater te zien, waar hun een feest werd aangeboden. De Heer J. Crama, voorz. van het comité 19441945, ter herdenking der spoorwegstaking, heet$e allen hartelijk welkom, in het bijzonder de sta tionschef en verder personeel der spoorwegen terwijl hij dank bracht aan hen, die dit feest hadden mogelijk gemaakt, De Leidsche be vrijdingsfilm werd vertoond en verder was er een zangwedstrijd om prijzen, een spre kende pop, goochelen, enz. Ieder kind ont ving behalve de tractatie ook nog een pakket met diverse verrassingen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Paulus A., z. van B. C. Mek king en A. Wassenaar; Sonja M., d. van P. J. van Rijs en A. M. van Velde; Alice J., d. van P. J. Taverne en M. A. van der Velde. Overleden: H. Blansjaar, 5 j.; Getrouwd: F. J. Doornink en L. C. E. Jorissen. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DE RIJN. In het gebouw „Rehoboth" werd een avond gehouden voor het Zendingswerk onder de Joden. De voorganger van de Evangelisatie, cand. A. P. de Jong, zeide in zijn openings woord, dat de Kerk haar roeping ten op zichte van de zending m het verleden niet was nagekomen en betoogde aan de hand van Rom. 11 1.1 en 12, dat de struikeling van het Joodsche volk, hun verwerping van den Messias, ook aan ons, die heidenen wa ren, ten goede is gekomen. Tenslotte wees spr. er op, hoe er voor het Zendingswerk onder de Joden nog een rijke belofte ligt. Hierna trad als spreekster op mevr. De Graaf, een Joodsche Christin, die uit ver schillende teksten uit het O.T. aantoonde, dat de droeve gang van zaken met het oude Bondsvolk de waarheid bevestigt van het Nieuw Test. woord: „Dat de profetie zeer vast is" en spr. vroeg het krachtig gebed der gemeente voor het zoo zwaar beproefde volk. Aan het einde der samenkomst deelde de cand. De Jong nog mede, dat vanwege de Ned. Herv. Kerk de zending onder de Joden in de naaste toekomst met kracht zal wor den aangevat, waartoe opgericht werd „Kerk en Israël," waarvan ook een plaatselijke commissie zal worden gevormd. Tot ouderling der Oud Geref. Ge meente werd gekozen de heer A. Donker en tot diaken de heer J. M. Stoutjesdijk. H.D.C. vierde feest. De damclub in wijk Hoorn, H.D.C., heeft in gebouw Jonathan een uitstekend geslaagd feest gehouden en daar mede bewezen dat men meer kan dan dam men. Men had hiervoor de medewerking van den voordrachtkunstenaar v. d. Horst uit Leiden, Marcar, goochelaar en aan de piano J. Taffijn, die de stemming erin wis ten te houden. Voordracht gemeente-geneesheer. Dr L. W. Hildernisse heeft ontslag gevraagd uit zijn functie van gemeente-geneesheer. B. en W. (voorzoover hiervan gesproken kan worden) stellen voor in zijn plaats te benoemen dr J. van Eek. HILLEGOM. Op veler verzoek komt de „Nieuwe Leidsche Courant" thans ook in Hillegom en wij zijn er van overtuigd, dat ons blad bij velen spoedig de dagelijksche huisvriend zal zijn. Wij zullen trachten steeds eiken dag nieuws uit de gemeente te plaatsen, waar voor de noodige maatregelen zijn genomen. Als agent voor ons blad treedt op de heer van Zuilen, Talmastraat 9, die gaarne abon nementen en advertenties in ontvangst neemt. Distributienieuws. In verband met de vele schriftelijke en mondelinge aanvragen voor schoenen, deelt de leider van den Distributiedienst Hillegom mede, dat het on mogelijk is deze aanvragen alle te beant woorden, want noch voor October, noch voor November zijn toewijzingen voor schoenen ontvangen. Zoodra de mogelijkheid van aanvragen weer is opengesteld, zal hiervan door mid del van de pers mededeeling worden gedaan. De afdeeling textiel is geopend voor het afhalen en indienen van formulieren te Hil legom op Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 911.30 uur. In de week van 26 Novem ber tot 1 December a.s. is er weer gelegen heid tot afhalen en indienen van aanvraag formulieren op de bovenvermelde dagen en uren voor hen wier namen beginnen met de letters A t/m Be (dus nog niet voor Bi). KATWIJK AAN DEN RIJN. De Evangelisatiecoanmissie der Geref. KeTk houdt Donderdagavond 8 uur in de Geref. kerk een openbare samenkomst, waarin ds W. C. v. d. Brink van Heemstede zal spreken over „De Getraliede Mensch", terwijl de heer Cris Boss, organist te Den Haag een orgelbespeling zal geven. In de serie lezingen „God heeft een plan met ons volk" zal morgenavond ds. Oost in de Ned. Herv. kerk spreken over het onder werp: „God heeft een plan met ons zelf". LEIDERDORP. Mórgenavond 7.30 uur vergadert de A R. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" in de Chr. school aan de Hoofdstraat. Spreker is de heer W. v. d. Brink uit Alphen a.d. Rijn over „Politieke rondblik". KATWIJK. Op het gemeentehuis is bekend gemaakt, dat kwitanties, rekeningen, ten gevolge van evacuatie gemaakte kosten voor transport en eerste inrichting, ingediend kunnen worden ten raadhuize afd. Soc. Zaken tusschen 8.30 en 11.30 v.m. voor de letters: E, F of G op Woensdag 28 Nov., H op Donderdag 29 Nov., I, J of K op Maandag 3 Dec., L of M. op Dinsdag 4 Dec., N of O op Woensdag 5 Dec., P of R op Donderdag 6 Dec., S, T tot V op Maandag 10 Dec., W tot Z op Dinsdag 11 Dec. Katwijksche Kunstkring. Ondanks de tem peratuur weliswaar langzamerhand op loopend was er Donderdagavond in de Oranjezaal een rustige, gespannen aandacht voor het spel van het fameuze Röntgen- kwartet. Men hoort nog wel eens door ken ners beweren, dat het strijkkwartet de vol maaktste uiting is van muziek maken. Per soonlijk kunnen we deze meening niet zonder meer onderschrijven, al moeten we toegeven, dat het wel tot de hoogste uitingen behoort. Vooral wanneer, - zooals dit ook met het Röntgen-kwartet het geval is. het samenspel zoo absoluut homogeen is; Joachim Röntgen, met zijn beroemden naam, wiens transparant spel en fluweelen streek telkens weer op vielen; Piet Nijland sloot zich bescheiden, maar duidelijk sprekend aan bij den eersten violist; Wim de Zoete, wiens alt vloeiend en klaar zich door het ensemble weefde; Corn. Preuy.t, die een vaste en muzikaal-warme ondergrond met zijn cel bouwde. We weten eigenlijk niet, aan wien van de vier de voor keur te geven en dat is eigenlijk het beste compliment. Het programma werd geopend met Joseph Haydn's opus 54 in G-dur, waar van het middendeel van het Menuetto ten zeerste boeide. Van Franz Schubert werd ge speeld het ..Andante", waarvan het krachtig gevarieerde lied „Der Tod und das Madchen" het geheele werk haheerscht. Allen werden ontroerd en geestdriftig gestemd door het beroemde kwartet in F-dur van den Fransch- man Ravel. Een avond van hoogstaand kunst genot. JOH. VAN W. LISSE. Vergadering van Bedrijfsunie van de samen werkende organisaties van Handels- en kantoorbedienden. In café-rest. „De Nachtegaal" te Lisse werd Zaterdagmiddag een vergadering ge houden door bovengenoemde Bedrijfsunie. Na een inleidend woord van den heer Van Dam uit Hillegom siprak de heer Boersma uit Amsterdam, bestuurslid van de Bedrijfs unie een propagandistisch woord. Een concept coll. arbeidsovereenkomst werd besproken, waarover bij de verschil lende onderwerpen als loonen, werktijden, pensioenregeling, enz., van gedachten werd gewisseld. Besloten werd een commissie te benoemen, die een concept-pensioenregeling zal samenstellen en indienen bij de Bedrijfs unie, welke commissie deze zaak zoo spoedig mogelijk ter hand zal nemen. Vervolgens werd een salarisregeling aan de orde gesteld welke door de werkcommissie is ontworpen aan de hand van een op het bedrijf afgestemd schema van voorkomende werk zaamh eden NOORDWIJK. Op initiatief van Volksherstel afd. Noordwijk komt kapelaan van Moorsel uit Haalderen in de Betuwe (welke gemeenle door Noordwijk is geadopteerd) een lezing houden over de toestanden in de Betuwe. De lezing wordt toegelicht met een film over de verwoestingen in deze eertijds welvarende landstreek. Eveneens wordt dan de smalfilm „Haalderen" vertoond. De voordracht wordt gehouden V/oensdagavond te Noordwijk Bin nen in hotel „Het Hof van Holland" en Don derdagavond in het Casino te Noordwijk aan Zee. Morgenavond spreekt voor de Geref. Mannenver. te Noordwijk-Binnen ds K. Dron- kert, Geref. pred. te Leiden, over het onder werp: Wereldgelijkvormigheid. Gods plan met Uzelf. Over dit onder werp spreekt morgenavond ds W. E. den Hertog van Noördwijkerhout in de Ned. Herv Kerk te Noordwijk aan Zee. Deze samenkomst is de laatste van de reeks die gehouden wordt onder het motto: Samenkomsten voor iedereen. WARMOND. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk in jeugddienst gehouden, welke voor den eersten keer werd geleid door ds J. Zandee, terwijl medewerking werd verleend door net Kerkkoor onder leiding van den heer H. van der Voet. Ds. Zandee sprak over „Doet de geheele wapenrusting Gods aan" (Nieuwe vertaling) en wees op den stoffel ij ken. en vooral ook den geestelijken nood, die 'het ge volg Is van den oorlog. Terwijl wij het in de techniek ver hebben gebracht, zijn waarheid, erlijkheid en zelfverloochening mijlen ver achter gebleven. Is het wonder, dat de jon geren in deze wereld gaan wanhopen, en haar ontvluchten? Het eenige hoopvolle ir, dat onze hopeloosheid volstrekt is, met slechts één uitweg: die naar boven, zooals Huizinga het kort voor- zijn dood beaamde: „op Gods barmhartigheid moeten wij bou wen". God schenkt Zijn wapenrusting aan hen die gelooven, dat is die zich aan God gewonnen geven en onvoorwaardelijk caoi- tuleeren, want zoo alleen zijn wij gewapend tegen den boozen wanhoopsgeest. Aan den einder van deze donkere wereld wenkt ons de dageraad van Gods Koninkrijk. Sport en Spel voetbal! AJR.C. 3—T. en D. 1 5—4. Het derde elftal van A.R.C. speelde Zater- ig tegen T. en D. uit Leiden. Voor de rust hadden de Alphenaren een overwicht en namen een 2—^0-voorsprong. Deze werd voor de rust door de gasten met een buitenspel- doelpunt tot 21 teruggebracht. Spoedig na de rust was het 41. Toen dacht A.R.C. het gewonnen te hebben, deed het kalm aan en met onstuimige aanvallen slaagden de gasten er toen in gelijk te maken. Tegen het einde kende de scheidsrechter, die den eenen blunder na den anderen beging, waarvan beide partijen veel hinder hadden, onder ernstig protest der gasten A.R.C. een penalty toe, waaruit de derde overwinning een feit werd. DAMMtN. Uitslagen van den bekerwedstrijd van de Katwijksche Daondlub „K.D.C.": Groep I: J. HouwerC. Durieux 11. G. VarkevisserA. A. Vooijs 02, afgebr. partij: G. v. d. WielJ. Freke 1-1. Groep II: A. OexmanW. Böttóher 02, A. SchoutenAm. v. Beelen 2—0, C. Zand bergenJ. Boezaard 20. De Hazerswoudsche Damclub heeft haar onderlinge competitie ook aangevangen. De stand is thans als volgt: Naam: Gesp. gew. rem. vl. Tot aant. pt. A. Dorsman 7 6 1 13 D. Hassefras 8 3 3 2 9 K. J. Matze 3 2 1 0 5 J. de Gelder 5 2 1 5 G. Ruis 4 2 2 4 L. Matze 4 1 1 2 3 D. v. Staveren 5 1 1 3 3 I. C. Windhorst5 1 1 3 3 A. J. de Witte 1 1 2 I. Looy 2 1 12 J. Wortman 1 1 1 A. Tol 4 4 0 DAMCLUB „LISSE VOORUIT". 7e ronde: N. van EssenG. 't Hort I1, A. MooijekindN. J. v. Hal 02, A. Bal kenendeJ. v. Hal 20, P. BalkenendeJ. Langbroek 11, G. v. d. VoetG. Balkenende 11, S. AlgeraD. Dekker 02, C. Boogerd D. Vergunst 11, J. v. DiestJ. Schrier 02 ,,'k Zal er nog één plaatje aan wagen", dacht onze fotograaf vanochtend, maar was het eigenlijk niet te veel eer? N.S.B.-kinderen moeten gewoon naar school Totdat van een verkeerden invloed mocht blijken. Schoolgaande kinderen van N.S.B.-ers en Rijksduitschers moeten, voor zoover zij in den leerplichtigen leeftijd vallen, in het nor male schoolverband opgenomen worden, tot dat blijkt, dat zij den gang van het onder wijs storen of een verkeerden inrvloed uit oefenen. Ook dergelijke niet-leerplichtige kinderen kunnen tot verschillende scholen toegelaten** worden, doch indiien zii lid geweest zijn van een Nat.-Soc. jeugdo-ganisatie niet tot ds kweekscholen. Zijn zij daarvan géén lid ge weest, dan kunnen zii het onderwijs aan de kweekscholen wel volgen. DE TERUGGAVE VAN RADIOTOESTELLEN In aansluiting op het bericht over de te ruggave van ingeleverde radiotoestellen wordt vernomen, dat de stroom om schriftelijke en mondelinge verzoeken om de radio's terug te ontvangen de vlotte afwerking der aanvragen zeer bemoeilijken. De P.T.T. verzoekt daarom het publiek rustig nadere berichten af te wachten. ENG. TORPEDOJAGER WORDT AAN KON. NED. MARINE OVERGEDRAGEN. De Britsche torpedojager „Guilliam" (1725 ton. welke thans te Rotterdam ligt. zal dezer dagen aan de Kon. Ned. Marine worden over gedragen en herdoopt worden in H.M.'s Banckert". Deze oorlogsbodem heeft een be langrijke rol gespeeld bij de invasie op Si cilië. Het convooi Ned. Miinerwegers dat op weg is naar Indië, zal omstreeks Kerstmis op de plaats van bestemming zijn, waarna zoo spoediig mogelijk wordt begonnen met het schoonvegen van de Indische wateren. IJscub „Lisse." Onder leiding van den heer J. Camminga werd Woensdagavond de jaarvergadering gehouden van de IJsclub „Lisse." De voor zitter deelde mede, dat er plannen in voor bereiding zijn voor een nieuwe ijsbaan en het gemeentebestuur heeft in het uitbrei dingsplan reeds een nieuwe ijsbaan gepro jecteerd. Het bestuur hoopt in dit seizoen het ledental te kunnen opvoeren tot 1000. Het jaarverslag van den heer Wesselo werd goedgekeurd, het fin. verslag ver meldde een saldo van ruim f 1000. De heer Vlasveld sprak als voorzitter der ijs club „Sasseniheim" enkele hartelijke woorden. Alle aftredende bestuursleden werden her kozen, terwijl in de vac.-D. v. d. Tang werd benoemd de heer C. van Ma veren. Na afloop bleef men nog in gezelligen kring bijeen. Tijdens de feestelijke bijeenkomst werd een propaganda-actie gevoerd voor hef Ned. Roode Kruis, met als mooi resultaat dat 106 nieuwe leden werden geboekt. NIEUWE VERDEDIGER VAN SEYSS INQUART. Inplaats van dr. Servatius uit Keulen, zlal dr. Gustav Steinbauer Seyss Inquart in Neu renberg verdedigen. Hij .zal geen getuigen uit Nederland laten komen. De tweede verdediger van Seyss is dr. Hans Lafernsen, een Jong advocaat uit Wiesbaden. De ondervolkscommissaris van Buiteralamd- sche Zaken der Sowjet-Unie, Wysjinski, is, in gezelschap van den procureur-genera al der Sowjet-Unie en een delegatie van 20 personen, te Neurenberg aangekomen. Dr Stahmer, de verdediger van Goering, heeft medegedeeld, dat hij van plan was te verzoeken kolonel Charles Lindbergh, den bekenden Amerikaanschen vlieger, als ge tuige voor Goering te doen dagvaarden. WEER EEN KERKELIJKE UITZENDING VAN RADIO-BERLIJN. Zondag heeft Duitschland zijn oorlogs- dooden herdacht. Over radio-Berlijn werd voor het eerst weer een kerkelijke morgen wijding uitgezonden, waarna het koor van de St. Petruskerk het requiem van Mozart uitvoerde. ONDERSCHEIDING VOOR BIDAULT. De Fransche minister van Briteniandsche Zaken, Bid'ault, en zijn verloofde, Suzanne Borel, die als zijn chef-du-cabinet fungeert, zijn volgens de Parijsche pers vereerd met de verzetsmediaiille en het ooriogskruis. TTaar bevinden zich onze zeeschepen? Orestes, 26 v. Dublin te A'dam. Loppersum, 24 v. A'dam n. Baltimore. Iris, 24 v. A'dam n. Liverpool Nijkerk. 24 v. A'dam n. Newport. Tarakan, 24 te Bari. Tjibajak, 20 v. Colomba River te Manilla. Job. v. Oldenbarnevelt. 25 v. Southampton via Suez n. Ned. Indië. Hercules. 17 v. Algiers n. Taranto. Hermes. 16 v. Port Swettenham te Singapore. Japara, 15 te Thursday Islands. Kota Gede, 20 v. Fremantle n. Sydney. Ovula, 17 v. Abadan n. Cochin. Palopo, 21 v. Colombo te Trincomali. Patras, 13 v. Morotai n. Batavia. Prinses Beatrix, 14 v. Soerabaja te Batavia. Straat Soenda, 17 v. Irmington n. Bombay. Van Heutsz, 14 v. Semarang te Batavia. Van Spilbergen, 17 te Fremantle. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.). 6.45 Gymn. 7.00 Nieuws. 720 Salonorkest. 7.50 Ochtendwijding. 8.00 Nieuws. 8.20 Con cert. 9.00 Ital. componisten. 9.30 Waterstanden. 9.33 Piano. 10.00 Muziek bij den arbeid. 10.45 Ziekenbezoek. 11.15 Kookpraatje. 11.30 Sla vische dansen 11.45 Berichten over krijgs gevangenen in het Verre Oosten. 12.00 Orkest. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Orgel. 13.00 Nieuws. 12.30 Orkest. 14.00 Cavalleria Rusticana 15.15 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.00 Gedichten. 16.15 Symph. orkest. 16.30 Na schooltijd. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Jetty Cantor 17.30 Volksherstel. 17.35 Gram. 18.00 Gram. 18.15 Cabaret. 18.30 Rijk Overzee. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Neder land herrijst. 20.15 Brieven uit Londen. 20.30 Fransche chansons. 21.00 Voordracht. 21.45 Sylvester-trio. 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Componist v. d. week. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting Het programma van Hilversum II (415 m.) 13.30 Voor de Cariadeezen. 18.00 Nieuws. 18.30 Gram. 19.00 Orkest. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Omroeporkest. 21.00 Patriot. 21.15 Gram. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22.20 Op den drempel van den nacht. 23.57 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3