Kalenders 1946 KIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 22 NOVEMBER 19« Stadsnieuws Nederland helpt Indië Oproep aan de burgerij Van het plaatselijk werkcomité „Neder land helpt Indië" ontvingen wij onderstaande oproep Zooals bekend, worden in December de eerste twee schepen uit Indië verwacht met 3000 weduwen en weezen en in den loop van liet voorjaar kunnen we rekenen op circa 40.000 Indische gasten, die hun plaats in Hollandse he gezinnen moeten innemen. Zoo veel mogelijk zullen natuurlijk deze men- schen hun intrek nemen bij familieleden, maar er blijft stellig een aantal over, dat op gastvrijheid van vreemden aangewezen zal 2Ïjn. Hier moet geholpen worden! Zij, die uit Indië gerepatrieerd en in huis nemen, krijgen een extra toewijzing voor brandstof, gas en electriciteit. In een tekort aan bedden, beddegoed en kleeren hopen we te kunnen voorzien door' plaatselijke inzamelingen, terwijl de natio nale H-A-R.K. medewerking heeft toegezegd. Medische hulp zal worden verleend door de plaatselijke doktoren. Een finantieele vergoe ding voor huisvesting zal. indien eenigszins mogelijk, door de gasten zelf worden be taald. Het werkcomité voor Leiden van de Stich ting „Nederland helpt Indië" verzoekt van ieder, die helpen kan, vóór 28 Nov. a.s. schriftelijk aan het bureau van de afd. Lei den van het Ned. Roode Kruis, Rijnsburger- weg 3, opgave van die gezinnen, waar fami lieleden uit Indië worden verwacht, alsmede van adressen, waar men plaats heeft om vreemden op te nemen. Huisbezoeksters zullen zich dan van een en ander op de hoogte komen stellen en zooveel mogelijk zal met alle wenschen re kening worden gehouden. Op de girorekening nr 9013, van de Twent- sche Bank te Leiden worden gaarne giften, ook uit geblokkeerde rekening, tegemoet ge zien onder vermelding „Nederland helpt Indië". Namens het Werkcomité: E. Gobée, voorzitter. Mr. J. C. de Vroom, secretaris. Mej. Dr. A. M. Smit voorz. U.V.V. INDISCHE TENTOONSTELLING Voor een Indische tentoonstelling ten bate van de gecombineerde acties van het Ned. Roode Kruis en de Stichüng ..Nederland helpt Indië", welke van 815 December in de Zendingsschool te Oegstgeest zal worden gehouden, wordt de medewerking verzocht van de ingezetenen van Leiden, Oegstgeest en omstreken in dezen vorm, dat zij die hiertoe bereid zijn een opgave doen aan dr. C. C. Krieger, Conservator van het Rijks museum voor Land- en Volkenkunde, Ko- ninginnelaan 14 te Oegstgeest van de kunst voorwerpen ethnografïca, prenten, teeke- ningen, geschiedkundige documenten en na- turalia (opgezette dieren e.d.), die zij voor dit doel willen beschikbaar stellen. De voor werpen zullen aan huis worden afgehaald. Weers tot 2% laar veroordeeld Alphensche schilder krijgt 2 jaar. Het Haagsche Bijz. Gerechtshof heeft he den J. A. Weers, reclameagent te Leiden, tot 2% jaar gev.straf veroordeeld, omdat hij den vijand hulp had verleend door het aanplak ken van Nat. soc. propaganda. De eisch was 5 jaar. Gijs. Piket, bontwerker uit Leiden, werd als wachtman tot 3 maanden gev-straf ver oordeeld. De eisch was resp. 1 jaar en 6 maanden C. den Uijl. schilder uit Alphen a.d. Rijn, kreeg als N.S.K.K.-man 2 jaar. overeenkom stig den éisch. Weers en den Uijl werd het kiesrecht voor t leven ontzegd, maar cassa tie werd toegestaan. KAMER UITGEBRAND. Gistermorgen werd de brandweer gealar meerd voor een brand, welke was uit gebroken in de woning van de fam. Van Kleef in de Kruisstraat. De brandweer.welke met twee motorspuiten uitrukte, wist de brand tot één kamer te localiseeren. De oor zaak moet gezocht worden in een electrisch strijkijzer, dat mei vergeten had af te zetten. MOOI RESULTAAT VOOR Z.L.C. Bij de wedstrijden in Dordt, den bekenden Stadsparkloop, boekten de ZJL-C.-athleten goede resultaten. In de C-klasse wist J. Riet hoorn eerste te worden door in de eind sprint Sloten Hercules, te kloppen. Sam- boo werd in de D-klasse geplaatst, een mooi succes, aangezien hij voor het eerst in de seniorenklasse meeliep. R.K. WERKLIEDENVERBOND Het plaatselijk bestuur van de Centrale van de RK. Arbeidersbeweging is thans als volgt samengesteld: J. A. M. van Orjen, voorz.; D. Haverkorn, secr.; A. de Kruiff, penn.; P. B. Beenker, 2e voorz.: P. Feiten, 2e secr.; W. Buil. 2e penn.; P. H. Terhaak, L. J. Streefland en P. Speel, commissarissen. Geestelijk Adviseur is Rector F. A. M. Ber- nefeld. Het secretariaat is gevestigd: Verl. Bloemïstenlaan 45. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Morgen worden Gorsel t/m Guijt opgeroe pen ter controleering en verbetering van het bevolkingregister. Leidsche telegrammen De politie heeft aangehouden P. J. Z. uit Alkemade, die bij controle van de C.CJD. ia het bezit was van aardappelen, tarwe en rogge, die hij buiten de distributie om had gekocht. Z. is in arrest gesteld De politie pikte A. v. d. R. op. die n«g 1 jaar gevangenisstraf te goed had; v. d. R. is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Johanna J., d. van J. v. Evert en M. Maurits; Jacob, z. van J. van Mee gaar den en. J. Nievaart; Robert, z. van J. Sieval en C. M. Wassenaar. Overleden: A. de Graaf, 42 j.; J. C. Verkoren, 80 j.; K. Berkhout, 63 j.; H. M. van Turenhout, 10 j.; M. Kuivenhoven, 70 j. Getrouwd: K. C. van Egmond en J Gorree, P. Hemerik en H. M Klinkenberg, W. F. Leenen en T. A. M. Martijn, M. G. van der Meulen en P. Kok, A. van der Meij en N. Rijnsburger. F. de Nobel en A. Smits, P J. Ramaker en A. G. W. M. Heruer, A. J. Scheffers en M. C. Oorjendijk. H. A. K. Schlieker en E. Hendriks. J. Slegtenhorst en P. J. Knotter, H. W. Steenbeek en J. J. Crama, J. J. Verberg en W. J. T. Meijer, J. Weeda en A. M. Stouten. NIEUWE WETERING. Maandag j.l. is in een daartoe belegde ver gadering besloten tot oprichting van een ge denknaald voor de in den oorlog gevallen plaatsgenooten, waarvoor reeds een bedrag van f 205.- werd gecollecteerd. Hiermede is de oprichting van een vredesbeeld voor de gemeente Alkemade in onze gemeente komen te vervallen. Uit den Omtrek KATWIJK Stormgetij". Naar ons ter oore komt !s de heer D. Kruyt er in geslaagd een smal film samen te stellen, die ons de geschiede nis toont van Katwijk gedurende de bezet tingsjaren. Deze geheel illegaal opgenomen film, welke getiteld is „Stormgetij", zal mor genavond voor het eerst voor genöodigden vertoond worden in het Jeugdhuis. Oorlogsgedenkteeken. In de Meidagen van 1940 zijn er in den strijd om het vlieg veld Valkenburg vele Nederlandsche solda ten gesneuveld, waarvan velen in Katwijk zijn ter aarde besteld. Teneinde de plannen tot oprichting van een gedenkteeken voor hen die hier vielen, welke mogelijk werden door een schenking van maj. J. Mallinckrodf. later aangevuld door giften van de Kat- wrjksche Oranjevereenigingen, te verwezen lijken, zijn er uit alle bevolkingsgroepen oer- sonen aangezocht om zitting te willen nemen in een comité, dat voor dit doel gelden zal verzamelen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Bij de gehouden herstemming zijn tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. gekozen de heeren G. J. Corts en L. de Wit. LEIDERDORP. Maandagavond 7.45 uur zal in de Touw- LISSE. Noodgemeenteraad. Dinsdagmiddag kwam de Noodgemeenteraad voor het eerst in een openbare zitting bijeen. De voorzitter, burg. Jhr. F. van Rijcke- vorsel hield een openingsrede, waarin hij met waardeering gewag maakte van de samen werking met den ouden raad Een overzicht gevend van wat er in de laatste jaren gebeurd is, wees spr op het feit, dat een tweetal per sonen. in dienst van de gemeente, voor het vaderland gevallen zijn, n.l. de ambtenaar ter secretarie, de heer Doll, en de agent van politie B. Romijn. die met sympathieke woor den werden herdacht. Van de 250 ambtena ren en andere personen, in dienst van de gemeente, is er niet een naar Duitschlaud gegaan voor den arbeidsinzet! Wat de finan- eieele positie betreft, merkte de burgemees ter op, dat deze er voor den oorlog zeer gun stig voor stond, doch nu in een zeer slechten toestand is. De heer J. W. A. Lefeber richtte zich tot den burgemeester en zeide dat de houding van den burgemeester in de oorlogsjaren voor velen tot een voorbeeld is geweest. Hierna werd tot stemming overgegaan voor de verkiezing van een tweetal wethouders. Gekozen werden de heeren J. W. A. Lefeber en Jac. Kïngma, die beiden de benoeming aanvaardden. Vervolgens werden de leden gekozen voor de verschillende commissies uit den Raad. Van de rondvraag vroeg de heer Tibboel strenge maatregelen te nemen tegen het van dalisme der jeugd en stelde voor de hulp van het onderwijzend personeel in te roepen. Hij verzocht pogingen aan te wenden om te komen tot het bouwen van noodwoningen en de Armenverzorging speciaal onder de aan dacht te nemen. De voorzitter zegde toe. dat maatregelen genomen zullen worden om de jeugd weer in goede banen te leiden. Hij waardeerde in dit verband den arbeid der Padvinderij. Jeugdcentrales. enz. De woningnood heeft tevens de volle aandacht van B. en W. Wat de armenverzorging betreft, is een plan reeds in voorbereiding en zullen binnen niet al te langen tijd voorstellen te verwachten zijn voor een organisatie van een Dienst voor Maatsch. Hulpbetoon. De heer J. Koning wees op den treurigen toestand waarin het Lisser Bosch zich be vindt en pleitte voorts voor een goede finan- cieele verzorging van de nagelaten betrek kingen van de ambtenaren, die voor het vaderland vielen. De voorzitter wees er op. dat aan beide vraagstukken zeker de aandacht zal worden geschonken. De heer J. J. Bos drong er op aan, indien er. wat niet onmogelijk is, velen werkeloos zullen worden in den a.s. winter, aan deze menschen voldoende productief werk te ver schaffen, waarop de voorzitter antwoordde, dat reeds verschillende objecten op uitvoe ring liggen te wachten. Tot gemachtigden fn het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren: A. Wijnhout, W. Buitenhuis, J. van Delft en G. van Parijs Gz. terwijl gekozen werd de heer J. van der Pol. Geboren: Johannes Th. M. z. v. Th. Rooij- akkers en J. de Bruijn: Helena C. M. d. v. P. de Koning en J. M. v d. Lans; Helena A. d. v. C. H. Mijnders en N. A. van Woerden; Rouwe, d. v. B. de Vries en A. L. van Steen- sel; Hendrikus, z. v. H. Warmerdam en A. de Vos. Ondertrouwd: L. I. Baas en F. E. Blokhuis; J. A. de Ridder en A. van Oeffelen; E. Grij- danus en G. Hansen; D. P. M. v. d. Hulst en H. M. E. Vreeken. Gehuwd: J. Lam boo en H. E. Vink. De Bedrijfsunie der samenwerkende or ganisaties van Handels- en Kantoorbedien den komt Zaterdagmiddag in „De Nachte gaal" bijeen. NOORD WIJK. Verhooging gasprijs. Met ingang van 1 Nov. wordt de gasprijs weer met 1 cent per m3 verhoogd, en zal dan bedragen: normaal tarief 13 ct per m3; bij een vastrecht van f 0.30 p.m. 10 ct per m3; bp een vastrecht van f 0.60 p.m. 9 ct per m3: bij een vastrecht van f 1.20 p.m. 8 ct per m3. Vergadering V.V.V. Maandagavond a.s. wordt de algemeene ledenvergadering van de V.V.V. „Noordwijk Vooruit" gehouden, in het Casino. De agenda vermeldt ojn. bestuurs verkiezing, daar het geheele bestuur en bloc aftreedt. NOORDWIJKERHOUT. Tot gemachtigden van het kiescollege tn de Ned. Herv. kerk zijn gekozen de heeren J. Passchier, C. Wassenaar, W. A. Timmers, C. v. Noordermeer, H. J. Musegaas, C. v. d. Tang Az., G. W. Laros en R van Dijk. Tot notabel werd gekozen de heer C. Noor dermeer. RIJNSBURG. BIcembollencultuur. Onder leiding van den heer A. D. de Haan kwam de afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in ver gadering bijeen. Uit het fin. verslag van den penningmeester, den heer J. van Egmond, bleek dat er een batig saldo was van f 100. Aan den heer v. Egmond werd décharge ver leend voor zijn beheer. Dr. A. J. Verhage werd bij acclamatie candidaat gesteld voor het voorzitterschap en de heer Bernaard te Vogelenzang voor het hoofdbestuur. Een uit voerige bespreking werd gehouden over de beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering, waarvoor als afgevaardigden werden benoemd de heeren J. Heemskerk Czn. en Alb. van Klaveren, met den heer W. St3r Wzn. als plaatsvervanger. De gemeente heeft de beschikking ge kregen over 2000 paren klompen, welke door de dïaconiën zullen worden verdeeld. dag 1 December de Emmabloemcollecte te houden. Aan de zusters werd een salarisver- hoogïng van 25 pet toegekend. Uit het fin. verslag van den penn. drs H. A. Korthals bleek, dat het ledental 1050 be droeg. Aangedrongen werd op vrijwillige ver hooging der contributie voor de noodzakelijke aanvulling van het magazijn. Het verslag over 1943 en 1944 van den secretaris, den heer P. B. de Kousemaeker vermeldde, dat de con- sultatiebureaux zich mogen verheugen in een toenemend bezoek. De voorzitter sprak vervolgens woorden van hartelijken dank tot den secretaris, die zijn functie neerlegt wegens vertrek naar el ders, waarbij hem als blijk van waardeering enkele boekwerken werden aangeboden. In de vacatures ontstaan door het bedan ken van de heeren Baron Schimmelpenninck v. d. Oye, Schram de Jong, de Kousemaeker en Braggaar werden gekozen de heeren C. Fortanier, C. v. d. Werf, G. J. Boom en mevr. Hamaker-Willink. Tot bode werd opnieuw voor een jaar be noemd de heer P. Braggaar, Het bestuur werd gemachtigd zoo noodig tot aanstel ling van een administrateur over te gaan, terwijl voorts werd besloten een geschikte lokaliteit te zoeken om te dienen als poli kliniek. Goedwillende nationalisten hebben moeilijke taak Aldus de Regeeringsvoorlichtingsdienst. Omtrent den toestand in Batavia heeft de Regeeringsvoorlichtingsdienst het volgende opgemerkt „Vele weken lang heeft de grondslag voor vruchtbare samensorekinsen met Indonesi sche politieke leiders ontbroken. De vorige leiders waren ook nog te nauw ve:rbonden met de ophitsende propaganda tegen de Ne derlanders en de daaruit voortvloeiende ge weldplegingen, afgezien van de collaboratie met de Japanners. Thans wordt bericht, dat de eerste bijeen komst met den heer Soetan Sharir en zijn groep geen duidelijk resultaat heeft opge leverd. Dit valt zeker te betreuren, maar men beseft in Nederlandsche regeeringskrin- gen zeer wel de moeilijke positie, waarin deze leiders verkeeren. De taak. die zij op zich genomen hebben om de nationale be weging ervan te overtuigen, dat voor Indo nesië samengaan met Nederland noodzake lijk blijft, is geen lichte. Het beteekent dat de beweging zich weder verzoent met het Koninkrijk, ondanks de omstandigheid, dat de massa in andere richting is opgezweeot en de noodzakelijke maatregelen tot orde herstel en beveiliging der Nederlanders de gevoelens onvermijdelijk verscherpen. Te betreuren valt. dat telkens oen'euw, ook na bekendmaking van een gedetailleerd hervormingsschema, het geluid wordt ge hoord. dat de Nederlanders geen verder gaande staatkundige toezeggingen willen doen. Het is niet redelijk van ons te verwach ten. dat wij bii elk nieuw contact een stap verder gaan. Wij wenschen het Koninkriik te reconstrueeren op realistische en recht vaardige grondslagen. Het ksder, waarin die reconstructie door Hare Majesteit is ge plaatst. dit wil zeggen in kern: zelfregeering voor inwendige aangelegenheden en volledig deelgenootschap m het Koninkrijk, is niet vaag, zooals men het probeert voor te snel len, maar ruim. Ruim genoeg, dunkt ons, om het de moeite waard te maken aan de ronde tafel plaats te nemen. Wtf staan open voor constructief overleg, niet voor een loven en bieden, waarbij men telkens verdere conces sies poogt uit te lokken. Kunst en Letteren HET RESIDENTIE-ORKEST Het 3e abonnementsconcert te Leiden op Donderdag 29 Nov. 7_3f) uur. staat dit keer onder leiding van Yvon Baarspul. De pianiste Elisabeth Everts verleent haar medewerking met het tweede pianoconcert van S. Rach maninoff. Het programma omvat verder: C. Franck, Symphonie in d. kl. t. en P. Tschaikowsky „Romeo en Julia". Voor den Vrijen Katheder ziullen Vrijdag 23 Nov. in ,.De Lakenhal" de jonge Nederl. dichters Bertus Aafjes, Budding. Morriën, Schuur en Voeten voordragen uit hun werk. Kaarten zijn verkrijgbaar bfl St Lucas Society, Rapenburg 83. In alle genres, goedkoope en luxe uitvoering uitsluitend en-gros levert IMPORTHUIS GEBRS. SPANJERSBERC Heemraadssingel 74 Rotterdam Telef. 32624 Financieele Flitsen VOORSCHOTEN Groene Kruis. In de ledenvergadering van „Het Groene Kruis", welke vereenïging voor het eerst sinds 1943 onder leiding van dr M. v. d. Stoel vergaderde, werd besloten Zater Arnerikaansche aankoonen van buiten- landsch koper worden te Washington voor bereid, daar de binnenland sche productie ver bij de vraag ten achter blijft. Men onder handelt over de levering van 75.000 ton in het eerste kwartaal van 1946. Een zelfde hoe veelheid zou voor het tweede kwartaal wor den gecontractueerd. De gemiddelde productie per arbeider in Amerika bedroeg volgens het Nat. Bureau of Economie Research in 1939 2/3 meer dan in 1899. De ontdooiing der Belgische activa in de V.S. tot een bedrag van 760 millioen dol lar is te Washington aangekondigd. De keizerlijke Japansche hofhouding is door het geallieerd hoofdkwartier onder financieele controle geplaatst. Verscheping van algemeene producten uit Indië naar de VB. zal de Ned.-Indische regeering in de zeer nabije toekomst ter hand nemen. De regeering hoopt, dat het niet lang zal duren, voordat particuliere ondernemingen opnieuw in staat zijn, de verhandeling van alle artikelen over te nemen. Aangifte van Ned. vorderingen op Duitschland moet voor 30 November a.s. bij het Ned. Clearinginstituut te Amsterdam geschieden. Aflosbaar gestelde nog niet ver zilverde effecten en coupons en dividend bewijzen. waarvan geen eert. couponbladen fresp. div. bladen) ziin uitgegeven, zonder betaalkantoor in Nederland, moeten o.a. worden aangemeld. Dawes- en Youngleenin- gen vallen buiten de aangifte door het pu bliek. De coupons der zeven percent Duitsche kali-leening per 1 Nov. jX van de Zwïtser- sche retranche is betaald. De Ned. Scheepshypotheekbank zal over 1944 een dividend uitkeeren van 19 percent (vj. 24 percent). De Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft maakte over het afgeloopen boekjaar een nettowinst van f 1.191.953 (v.j. f 1.518.106) en keert vijf percent (v.j. zes percent) uit aan gew. aandeelhouders. Het is de vraag, aldus de directie, of het te verwachten exploi tatiesaldo over 1945 voldoende zal zijn om noodzakelijke afschrijving en uitkeering van dividend mogelijk te maken. Weekstaat Ned. Bank Rekening-courantsaldo van het Rijk achteruit gegaan. Volgens de verkorte balans, opgemaakt per 19 Nov., is het rekening-courantsaldo van. het Rijk met bijna f 27.000.000 achteruit gegaan tot f 2.459.846.344. Daartegenover zijn de saldo's van derden met bijna f 80.000.000 gestegen tot f 449.457.965. De geblokkeerde saldo's zijn met f 63.000.000 afgenomen tot f 597.072.196, terwijl die, waarover alleen door overschrijving kan worden beschikt, met ruim f 4.000.000 naar beneden zijn gegaan tot f 19.513.630. De vorderingen op het buiten land ziin met circa f 1.500.000 toegenomen tot f 4.521.223.792. De voorraden munt en muntmateriaal zijn met f713.419.699 vrijwel ongewijzigd, terwijl de bankbijetien van de oude uitgifte een vermindering vertoonen van ruim f21.000.000 tot f463.436 275. De bankbiljetten van de nieuwe uitgifte geven een accres aan van f52.000.000 tot f942.311.670, welke vermeerdering doet uitkomen, dat de circulatie flink in de hand wordt gehouden. De diverse rekeningen aan de debetzijde van de balans zijn met ruim f 3.000.000 aangegroeid tot f46.415.905. VERSLAG BANK VOOR NED. GEMEENTEN In het verslag over het boekjaar van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten wordt me degedeeld, dat de bank in het verslagjaar 3 leeningen opnam, totaal f 2.000.000, alle te gen 3i/2 pet. Op 31 Dec. 1944 was U.v. de bank aan kasgeldleeningen opgenomen f 15.000 en stond uit aan door de bank ver strekte kasgeldleeningen f 1.445.000. De winst bedroeg f 245.998 (vj. f 183.654). terwijl het onverdeelde dividendsaldo f 4746 aangeeft. Met inbegrip van f 249.064 voor belastingen ten laste van de winst- en verliesrekening ge bracht. bedroeg de bedrijfswinst over f944 f 495.062 tegen f 558.654 over 1943. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 21 Nov. Heden was er op de kaasmarkt geen aanvoer. De directe verplichtingen der VB., be staande uit schatkistobligaties, schuldbeken tenissen, scha tkistbi 11e tten en wissels, die binnen 12 maanden vervallen, beloopen 67.873 millioen dollar (vj. 53.110 millioen). Beurs van New-York Atch. T. Baltim. Can. P. Chsap NY Cen Penn S. Rail Un. Pa-c. Arg. Al. Ch. Am. Can. Am. RM Am. Sm. A. T en T Am. Tob Anac. B. Steel Case Ch. N. Bk ChrysL City FC Cons Ed Dupd N E. Kod El. B en S Gen. El. Gen Mot Good In Harv L Nickel Int. T a T Kennec. Montg. N. Cit. B Pack Mot Pure O Radio C. Rep. St. Reyn Tb Shell U. Socony Sperry C. St. O. NJ Stud eb. Texas C Un. Air Un. Corp. 20/11 21/11 20A1 21/11 110% 108 Un. Fr. 116 115 26 25 US Rubb 661/2 65% 17 16% US Steel 81 79% 57 56% Wh ou se 35% 33% 31 301/2 Wworth 49% 49% 46 V» 43^4* Air Red 48% 48 57% 561/2 Am. Car 60 59% 147% 147V2 AFP 1 pr 116% 116% 99V2 991/2 AFP a 8% 8% 185 182% A. Powp 1011/2 100% 106 103 Am. Loc 35% 35% 27% 26% Am. Met 38% 33% 61 61 Am. Rad 18% 17%® 192% 190% Am. Sug 55V4 54% 90 90% Am. Vise 63% 62% 44% 44 Va Am. WW 22% 22 961/2 95% Atl. Ref. 41%" 40 431/2 43 Bald. L. 30% 29% 45% 45% Bendix 58% 53% 130 127V2 Boeing 27% 26% 531/2 521/2 33 Va Cer Pas 43 42% 33% Cont. C. 471/2 47* 184 I821/2 Curt Wr. 83% 8% 221 216 Va Douglas 85 84 21% 21 El. Pow 152% 152 43 46% El. Pow 17% 17% 73% 72% G. Foods 50% 50% 60% 60% Gulf Oü 50% 59V2 951/2 96% Hudson 29% 23% 39 38% I. Pow g 43% 42 29% 30 "4 I. Pow pr 112 113% 49% 48% J. Manv. 141% 138 73% 71 Lockh. 331/2 22 48% 48% N. Bisc. 33% 33 8% 8 N. Dist. 67% 66% 23% 23 N. Steel 84 83 15% 15% Ncxrf. W 254 252% 28% 27% Nth Am. 28% 28% 38% 38% North P. 34V4 37% 34 33V2 Param. 45% 45% 16% 16 Va P. Dodge 39% 38* 35 34% Ph. Petr. 56% 55% 68% 67% Pr. en G. 64i'4 63% 28% 27% P S. 0 NY 26% 25% 59% 60 Sears R. 37% 36% 33% 33 4% 4% ex-dividend Waar bevinden zich onze zeeschepen? Ceroma, 12 v. St. Vincent n. Curasao. Olavella, 11 v. Colombo n. Abadan. Hermes, 11 v. Port Swetteruham n. Singapore^ Titjalengka, 14 v. Marms n. Hongkong. Gadila, 30 Nov. te Curagao verwacht. Noordam. 17 v. New-York n. Ned.-Indië. Stad Arnhem. 19 te Casablanca voor Ned'erL Volendam, 18 v. Toulon. Fort Nassau. 18 v. Norfolk n. Nederland. Jan Steen. 18 v. Sorel n. Nederland. Noesa Niwi. 19 v. Montreal n. Nederland. Bloemfontein, 17 v. Liverpool n. Hampton Roads. Phrontien, 17 v. Liverpool n. S-mgapore. Niigerstroom, 17 v. Londen te Mombassa. Amstelkerk, v. Londen n. Tacoradd, 16 v. Las Palmas. Weltevreden, 16 v. Liscayen n. San Francisco. Te Rotterdam aangekomen 21 Al: Verba, Ned. m.s. van Hernosand, met hout; Banco, Noorsch m.s. van Londen, met smeerolie: Th or sh olm, Noorsch ms. van Texas, met dieselolie; Corsica. Ned. m.s. van Londen, met stukgoed: Mongolia, Deens ch m-S. van New York, met stukgoed. Uit Rotterdam vertrokken 21/11: Aldabi, n. New York; Lysaker, n. Frederiksstad; Berk el, n. Hull; Coen. n. Londen; Oranje, n. Londen; Richard K Gall. n. de Downs voor orders; WHda, n. Gravesend; Mecklenburg, Oranje Nassau en Batavier n n Londen; Hoop op Zegen, n. Southampton. Wat de radio moroen brengt Het programma van Hilversum I (361 m.) 6.45 Gymn. 7.01 Nieuws; 7.20 BB.C. theater >rkest; 7.50 Ochtendwijding; 8 01 Nieuws; 8.20 Ork. Ma rek Weber: 9.00 Solisten; 9-30 Water standen: 933 Weensch Philh. ork.; 10.00 Muziek bij den arbeid; 10.45 Ziekenbezoek; 11.15 Berichten over krijgsgevangenen uit het Verre Oosten; 12.01 Kozakkenkoor; 1235 Ted Powder; 1230 Nederland aan den slag; 12.35 Ted Powder; 13 00 Nieuws; 13.20 Zang; 13.45 Kamermuziek: 14.30 De Am. Longschrijvers; 1535 Kwartier voor de vrouw; 1530 Beroem de orkesten; 16.30 Kort verhaal; 16.45 Viool- >©Ii: 17.00 Vibraphoonsextet; 17.45 Zang met piano; 18.01 Waterstanden; 18.04 Mario Melfi 3ls componist; 18.30 „De speellieden"; 19.00 Nieuws: 1935 Reportage; 19.30 Gram.: 20 01 Nederland herrijst; 20.15 Politiek weekover zicht; 2030 Sylvestre-trio; 21.00 Op de brug; 21.15 Otello, opera in vier bedrijven van Yerdi; 22.15 Mensch en maatschaopij. Max. 1. M. van Poll. lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalover: ,,wat is politiek". 22.30 Orkest; 23.01 Nieuws; 23.15 Avondwij ding; 22.30 Sluiting. Het programma van Hilversum H (415 m.) 18.01 Nieuws; 18.30 Ensemble George Frank; 18.59 Voor je slapen gaat; 19.09 Piano 19.30 Progr. Ned. Strrjdkr.; 20.01 Novelty Sere- raders; 20.30 Voor de werkende vrouw; 20 45 Bariton en piano; 21.00 Op de brug; 21 15 Levar. progr.: 21.45 Nieuws; 2230 Op den drempel van den nacht; 22.58 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3