„Scharreltje" in een portiek werd fataal nieuwe leidsche courant woensdag 14 november 194ï De politie ontmaskert een dievenbende In de maand October zijn er in Leiden verschillende „kraakjes" gepleegd. Zoo werd er in den nacht van 3 op 4 Oct. bij v. H. op den Rijnsburgerweg een ruit aan de achterzijde van het perceel ingedrukt en werden verschillende goederen ont vreemd. Op 10 October namen de heeren hetzelfde huis weer voor hun rekening. Een broer van de bewoners zag een licht bran den en ging om assistentie uit. Door het deurraampje zag hij twee kerels loopen. De voordeur werd bewaakt en eenige assisten ten zouden via de achterdeur „den buit" op jagen. Daarvoor was echter een barricade opgeworpen. Tenslotte zijn de ongewenschte bezoekers toch nog door de voordeur ont snapt. echter zonder buit. De duisternis was hun behulpzaam. De volgende „ronde" werd gemaakt in den nacht van 21 op 22 Oct. en nu werd het pand Beestenmarkt 26 uitgekozen. Daar werd een voudig de winkelruit verwijderd en bestond de buit uit: 9 volvette kazen, 146 pond roomboter, 16 pond margarine, 22 kruidkazei, puddingpoeder, jam, suiker, ontbijtkoek cn een heerenrijwiel. In den nacht van 23 op 24 Oct. stond het kleedingmagazijn Verhulst op het program ma. Het gelukte den heeren echter niet bin nen te komen. Een houten balk was echter ook nog welkom. De moed was er ech+er nog niet uit en nu ging het naar een radio- handel op den Nieuwe Rijn. Hier werd net Lipsslot uit de deur gehaald en twee ra'dio's, 2 stofzuigers en 2 haardrogers meegenomen. De recherche zat intusschen ook niet ctil. Zij kwam op het spoor van eenige zware Amsterdamsche jongens, die hun operatie- terrein van Amsterdam naar hier verlegd hadden. Ook een dame was in het complot. MOOI NEDERLAND. De N.R.V. heeft voor haar leden in „In den Vergulden Turk," een lezing gehouden over „Mooi Nederland." De voorzitter, de heer v. d. Horst, leidde den avond in met een hartelijk woord van welkom. Na enkele mededeelingen, waarbij vermeld werd, dat zich een 12.000 leden had den opgegeven voor de Generale naar Enge land, werd het woord gegeven aan den heer Ghristiaanse. De heer Christiaanse bleek een groot ken ner te zijn 'van ons Nederland en wist op aangename en leerzame wijze zijn toehoor ders te boeien door woord en beeld en bracht vrijwel van elke provincie de mooiste plekjes naar voren. Inderdaad hebben alle leden genoten van al het schoons, wat Ne derland ons biedt. De heer v. d. Horst bedankte den spreker met eenige woorden van waardeering, waar na hij de vergadering sloot. SPRING NIET OP EEN RIJDENDE TRAM. Gisteren wezen wij er op, dat het zeer ge vaarlijk is aan de tram te hangen of uit een rijdende tram te springen. Vandaag moeten wij deze waarschuwing met klem herhalen, want hedenmorgen ca. 7.30 uur is weer een ongeluk gebeurd in de Breestraat met een man, die op de rijdende tram naar Den Haag wilde springen. Hij sprong mis en werd tegen den grond geslingerd. Het slachtoffer liep een bloedende hoofdwond alsmede inwendige kneuzingen op. Men zij dus nogmaals ge waarschuwd. „DISTRIBUTIEVARIA. Morgen is de letter O. aan de beurt om ingevulde formulieren voor boven- of onderkleeding in te leveren. Tevens kan de letter M. de nieuwe bon kaarten afhalen. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Morgen worden zij, wier familienaam be gint met de letters CaaCrabbendam opge roepen ter controléering en verbetering van het bevolkingsregister. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Geboren: Johannes G. H., z. van W. F. van Weizen en A. G. ten Wolde; Anna, d. van S. W. Buijs en M. Kromhout; Cornelia Adriana Maria, d. van C. A. van Merrienboer en C. M. Smit. Overleden: G. v. d. Kleij—Groen, 58 j.; D. de Blauwvan der~Weijden, 42 j.; J. WinterkampVerhoog, 59 j.; M. J. v. d. Pijl, 3 w.; M. E. van Kerkhoven, 78 j.; J. Zuijder- duijn, 71 j.; M. P. Zaalberg, 74 j. Ondertrouwd: G. A. Thom, 26 j. en M. E. van Meijgaarden, 25 j.; A. W. Heij- mans, 30 j. en P. Oomens, 33 j. Getrouwd: C. H. van der Leeden en E. A. Cras; B. Japs en M. E. W. Colla. Dit de Omstreken HAZERSWOUDE. De heer P. Batelaan, onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier, werd be noemd aan de Chr. School te Almelo (hoofd de heer P. I. de Maaker). Bij de gehouden verkiezing van ge machtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren H. v. Rijn, A. A. Barker, W. v. Klaveren Jbz en L. Noordam, terwijl wegens het bedanken van den heer D. v. Klaveren gekozen werd de heer Ohr. Buitenhuis. Zooals overal, zal ook in de Ned. Herv. Gem. de Kerkeweek voor iedereen niet on opgemerkt vorrbijgaan. Donderdag 15 Nov. komt ds L. A. Snijders van Boskoop spreken over het onderwerp „God heeft een plan met ons volk". Dinsdag 20 Nov. komt ds Ge-rh. Huls van Gouda met als onderwerp „God heeft een plan met onszelf". Donderdag 22 Nov. spreekt ds M. C. Koole van Gouda over het onderwerp: „God heeft een plan met Uw gezi.n". Alle samenkomsten worden in de Ge- ref. Kerk gehouden en zullen om half acht aanvangen. Ongenoode gasten hebben bij den heer J. v. Staveren des nachts zeven konijnen ontvreemd."Het is te hopen, dat de politie de daders zal weten te pakken, want reeds bij meerdere inwoners is een bezoek gebracht en zijn eenige goederen ontvreemd. KATWIJK Geboren- Johannes, z. v. N, v. d. Plas en A. Guijt; Annetje, d. v. A v. Duijven- voorde en G. W. Zuijderduijn. Ondertrouwd: J. y. Rijn en A. v. d. Plas; P. Haasnoot en P. Ravensbergen; C. Sloof en J. v. Rijn; L. Zwitser en H. S Wassenaar; A Hazenoot en A. Vlieland; H. J. Grimbergen en M. A. Castenmiller; A. Zuijderduijn en J. v. Rijn. Getrouwd: M. Paap en A. Zwanenburg; J. K. de Vries en W. den Duik; J. P. J. van Duijn en C. Inthorn; J. Barnhoorn en A. Souverijn; H. Olivierde en T. den Dikken; J. Siereveld en A. C. v. d. Plas. Overleden: H. de Hollander 20 j.; M. den Duik; N. Pronk-Solleveld 73 j; M. da Jong-van Zwol 75jTh. Heemskerk 60 j; W. Schaap 71 j; D. v. Dijk 26 j; R. v. Rijn 87 j; A. C. v. Kuilenburg 85 j. KOUDEKERKE Donderdagavond 7.30 uur wordt in de Chr. Nat. school, Rijndyk, een. ouderavond gehouden. Terwijl een instrumentmaker voor wien geen slot veilig was, zijn werk deed, had er in een portiek een gezellig scharrelpartijtje plaats. Een passeerende politieagent, die dit tafereeltje gadesloeg, liep door en glimlachte eens. Maar ze zijn er nu bij, nl. N. S., N. J., mej. F., C. J. B. en J. B. en mej. F. C. J. ten B., allen goede bekenden van de Amsterdam sche politie, die gezocht werden voor diverse kraakjes.Onze complimenten aan de Leidsche recherche, welke dit berucht dievencompiot heeft weten te ontmaskeren. Tevens werd door de politie aangehou den een zekere T. G. S. uit Amsterdam, die wegens schapendiefstal door de Uitgeestsche politie werd gezocht Op 19 Nov. a.s. zal het 55 jaar geleden zijn dat het echtpaar A. A. v. d. Ouweelenvan Leeuwen, Da Costastraat, in het huwelijk trad. Tevens zal het dan ruim 55 jaren ge leden zijn, dat de heer v. d. Ouweelen zich als eenvoudig koperslager aan de Hooigrac.it 106 vestigde, welke zaak door zijn werk kracht tot een bekende firma in huishoude lijke artikelen is uitgegroeid. De jubilaris, die in het voorjaar 80 jaar hoopt te worden, verricht nog eiken dag zijn bezigheden in het bedrijf, dat hij in den loop der tijden aan zijn zoon heeft overgedaan. LEIMUIDEN. Naar wij vernemen hoopt de Chr. Gem. Zangver. Excelsior na enkele jaren stilstand haar repetities weder te hervatten op Vrij dag 16 Nov. in de Chr. school. Men heeft den heer van Vliet van Alphen a.d. Rijn bereid gevonden als directeur op te treden. Ook in onze gemeente is thans eenige straatverlichting, behalve in het Oosteinde. Met 1 of 2 lichtpunten zouden ook deze be woners zeer gebaat zijn. LISSE. Bij den politierechter. N. L. uit Lisse zei ijskoud: „Kijk ziet u, op die manier zaten we de Duitschers dwars en saboteerden we". Die meervoudsvorm was in het enkelvoud tot daden gekomen en het kwam erop neer, dat N. in een fabriek een pomp had gesto len. Waar het strafblad meldde: tIdiefsL4, diefs.tal...." vroeg de officier zes maanden gevangenisstraf; het vonnis werd vier maan den. J. F. was op 9 Juni te Hillegom zijn portemonnaie kwijt en dit was dan de reden waarom hij bij het station een fiets greep en er mee vandoor ging. Met zijn negen vonnis sen maakte de politierechter het tiental voor F. vol. door na den eisch van een jaar, tien maanden gevangenisstraf op te leggen op het pleidooi van mej. mr. Jacobs. NOORD WIJKERHOUT. De uitreiking van levensmiddelenkaar ten zal plaats hebben Vrijdag 16 Nov. van 912 uur de letter Q. R. en S.; van 1416 uur de letter T. U. en V. Zaterdag 17 Nov. van 9—12 uur de letter W. X. IJ. en Z. Maandag 19 Nov. te De Zilk van 912 en van 14 tot 16 uur. Uitgereikt zullen worden de levensmiddelenkaart, alsmede tabakskaart of versnaperingenkaart of een gecombineerde kaart. Zij, die zelf verzorger zijn, zullen een aparte oproep ontvangen en mogen gedu rende bovengenoemde dagen geen kaarten afhalen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Jo hanna A. M., d. van A. L. v. Schooten en KI. H. J. v. d. Berg; Geertruida E. A. M„ d. van C. Wanmedam en C. Hogervorst; Johannes C., z. van v. d. Voort en A. C. v. d. Geer; Marinus A. J. M., z. van C. v. d. Berg en W. J. v. d. Berg; Theo, z. van P. v. d. Zwart en L. Hoek; Antonius P. J., z. van L. J. v. d. Geer en C. M. H. Schoone; Gertruda M. d, van M. Hors en M. G. de Klerk; Bubertus S., z. van J. Spreeuw en A. A. v. d Berg; Comelis J., z. van J. v. Gijls- wijk en J. Oh. Duivenvoorde; Johannes C., z. van C. A. Duivenvoorde en C. J. v. d. Meer; Johannes A. A., z. van J. A. v. Ros- sum en E. J. Acket; Cornelia H. M., d. van E. J. Hogervorst en A. Stokman Nicolaas F. P., z. van F. W. Ploeg en A. M. Alkemade; Anna A. M., d. van A. J. Pennings en A. de Groot; Susanna C., d. van J. W. Sprok- keJehburg en A. v. d. Velde; Annie M. H„ d. en Adrianus z. van C. Kleverlaan en C. Bakker; Gerardus, z. van F. v. d. Tol en M. Okkerse; Nicolaas S. J., z. van N. S. Dissel- dorp en P. J. Vioen; Adriana C. A. M., d. van J. C. Warmerdam en M. A. J. Heems kerk. RIJNSBURG. De naam van den 21-jarigen J. C. K. te Rijnsburg heeft bij den officier bekenden klank: „Hij is de grootste deugniet die er op zijn leeftijd rond loopt", luidde de kwa- Kunst en Letteren LIEDERENAVOND JO VINCENT. Voor een goed bezette zaal zong Jo Vin cent liederen van Brahms, Moussorgsky, Roussel, Honegger en Hogo Wolf. En het is als altijd' een triomf geworden voor haar stem en voor haar voordracht. Iedere noot was fraai, alles leefde, alles werd opgeheven tot kunst door deze waarlijk koninklijke muzi kaliteit. Het heeft geen zin, om hier te spreken over techniek. Dat zingen ondergaat men als een groot geluk. En als het waar is, dat kunst bevrijding is van levensonlust, dan hebben we dat gisteren ervaren. Brabms werd gegeven in volmaakte mu zikaliteit. De Moussorgsky-liederen werden naief, teer en vol charme voorgedragen. De Fransohe liederen van Roussel en Honegger, waarin alles zich beweegt binnen het kader van een verfijnden artistieken smaak, waren gaaf, beheers oh t en soms geestig. In Wolf culmineerde de spanning en trilde alles van diep bewogen leven. Emmy van Eden was de voortreffelijke be geleidster. In volmaakte homogeniteit met de zangeres heeft zij de piano-partijen ver tolkt, muzikaal en met veel tekstbegrip. Met een drietal toegiften dankte de zan geres voor de hartelijke toejuichingen AD INT. De Fransche Eereraad voor de Kunst heeft den pianist Alfred Cortot voor een jaar geschorst, wegens deelnemen aan de Duitsche cultureele activiteit tijdens de be zetting. Naar het „Alg. Handelsblad" meldt, zal Rembrandts meesterwerk, de zgn. „Nacüt- wacht", binnenkort worden verdoekt, daar men dit 300-jarig schilderij voor verval uil behoeden. Naar de „Daily Telegraph" meldt, is de bekende Engelsche schrijver H. G. Wells ernstig ziek. lificatie. Een jaar gevangenisstraf luidde de eisch, omdat K. nu een fiets had gestolan. door in don nacht van 2627 Juli in te bre ken in het pakhuis van P. J. Muller. Het pleidooi van mr. Klaassen kon geen veran dering brengen, en het vonnis werd conform den eisch. De buit van J. T. en A. V. E. uit Leiden, die hadden ingebroken in de woning van de tante van E. te Rijnsburg, bestond uit geld en...* een Bijbel: Over van E. zal nog een re- classeeringsrapport worden ingewonnen; te gen T. vorderde de officier een jaar met af trek van preventief; hel vonnis werd negen maanden met aftrek van preventief. SASSENHEIM. Rijkspostspaarbank. Aan bet postkan toor Sassenheim werd gedurende de maand October ingelegd f 3314.15. Terugbetaald f 46.296.95. GEBOREN: Pd eter, z, van N. van Eijk en M. Hoogenes. GETROUWD: C. van der Kraan en P. van der Heiden. VOORSCHOTEN. De noodgemeenteraad bijeen. In de eerste vergadering van den noodge- meenteraad werd de voorzitterszetel ingeno men door den loco-burgemeester, weth. Vi- veen, die na de installatie der leden in zijn openingsrede zijn vreugde uitsprak over het bijeenkomen van dezen Raad. Spr. wijdde zeer waardeerende woorden aan wijlen burg. Berkhout, in wien de ge meente veel heeft verloren en memoreerde enkele gebeurtenissen uit de voorbijgegane jaren, waarbij op gevoelvolle wijze de geval lenen werden herdacht. Tenslotte sprak de voorzitter nog een enkel woord tot den heer J. Braggaar, die sinds 1919 zitting in den Raad heeft gehad, doch thans om ge zondheidsredenen heeft bedankt. Tot wet houders werden gekozen de heeren O. R. I. Verveen (C.H.) en J. A. Mens (R.K.), terwijl tot tijdelijk wethouder werd benoemd de heer C v. d. Werf (SDAP). r Agent wordt burgemeester van New York De nieuwe burgemeester van New York, brigadier-generaal O'dwyer, die La Gu- ardia als zoodanig is opgevolgd, is in Ier land geboren, emigreerde naar de VB., was er zeeman en politieagent, studeerde des nachts voor adiW>caat en werd als dastricts-proouireur beroemd bij het ver volgen van een bekende troep oplichters en moordenaars. Gedurende den oorlog werd hij briga dier-generaal. Blokzijl voor ,t Hof van Cassatie „Dertig jaar werkte ik voor m'n vaderland." In het gebouw van den Hoogen Raad werden heden door het Hof van Cassatie onder groote belangstelling de cassatie beroepen behandeld in de zaken tegen Max Blokzijl, door het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenhage ter dood veroordeeld en den gewezen burgemeester van Wassenaar, Jhr Daniël de Blocq van Scheltinga, die levens lange gevangenisstraf had gekregen. Het Hof was als volgt samengesteld: President: Mr H. Haga, Rechtsgeleerde Raadsheeren: Prof. van Brakel, Mr Dr Feber en Mr Veegens, Militair Raadsheer: Mr D. Tollenaar, Advocaat Fiscaal: Mr G. E. Lan- gemeijer. Het was elf uur toen Max Blokzijl de rechtszaal werd binnengeleid. Verd. zag er wat beter uit dan de vorige maal. Met groote oplettendheid luisterde hij naar de voorlezing van d'e overwegingen van het von nis van het Bijz. Gerechtshof door den Raadsheer Mr Veegens, waarbij hij zooals bekend overeenkomstig den eisch ter dood was veroordeeld. De advocaat-fiscaal, mr Langemeijer, vroeg aan verd. of hij er bij bleef, dat het boekje „Brandende kwesties" niet overeen kwam met de teksten van zijn redevoerin gen voor de microfoon? Verd. zeide, dat hij den inhoud niet heeft kunnen vergelijken met zijn micro foonteksten. Hij had er geen tijd voor. De Pres. mir. Hager: De zakelijke in houd was toch wel juist? Verd Inderdaad. De a d v.-f i s c a a 1 U was eigenaar van 4 huizen in Amsterdam. Wanneer heeft U deze gekocht? Verd. Deze huizen heb ik 10 jaar voor het uitbreken van den oorlog gekocht. Raadsheer mr. Veegens U heeft voor het Bijz. Hof gezegd, dat u in 1942'43 heeft willen terugtreden? Verd. Dit is zoo. Ik had den indruk, dat de leiding der N.S.B. niet krachtig genoeg optrad tegen lieden, die er beter van wilden worden. Daarom wilde ik mij terugtrekken. Mr. Veegens Kunt u aantoonen, dat u geen opportunist was? Verd. Het verwijt van opportunist kan men mij niet doen. Ik heb voor idealen ge streden. 25 a 30 jaar heb ik in Duitschland werk gedaan voor mijn vaderland. Comm.-generaal Schmidt heeft in Juni 1940 tegen mij gezegd: kom liever naar Neder land, er is hier op het gebied der Ned. pers belangrijker werk te doen. De directeur van „De Standaard" is later brj verd. gekomen om adviseerend op te treden tusschen Hoofd redactie en Directie. Mr. Veegens Geeft u toe, dat u brie ven van radioluisteraars wel eens doorgaf aan de Duitsche politie? Dit blijkt n.L uit rapporten van de politie. Verd. Dat ontken ik. Ik had het ver trouwen der radioluisteraars noodig. Mr. Veegens Maar de rapporten zijn zeer positief dat u luisteraars aanbracht. Verd. Ik heb 80.000 brieven ontvangen. Mijn medewerkers hadden wel eens den in druk, dat ik voor den gek werd gehouden. Daar werd dan een onderzoek naar ingesteld. Mr. Veegens: Dat klinkt nu niet zoo heel waarschijnlijk. Weet u dat u 37 journa listieke beroeps jaren zijn meegeteld voor uw pensioen, hetgeen de Staat een groote som gelds heeft gekost? Verd.: Dit is een regeling van het Dep. van Volksvoorlichting geweest. Hierna krijgt de raadsman van verd. mr. A. V. de Lauwere het woord voor zijn pleidooi, tot toelichting der cas6atdemid- delen. Bij de ontwikkeling van een 7tal cassatie middelen zeide pleiter, dat verd. redevoe ringen van 1940—'45 worden ten laste ge legd, maar hiervan staat z.i. niets vast, daar niet blijkt in welk jaar telkens de betref fende radioredevoeringen zijn gehouden. Voor de periode 19411945 wordt door het Hof als vaststaande aangenomen dat de aanhangers van het nat. socialisme den vijand steunden, <3och zwijgt over de periode Mei 1940—Mei 1941. Voor zoover de rede voeringen derhalve in het tijdvak Mei 1940 tot Mei 1941 zouden zijn gehouden ontbreekt iedere motiveering. PI. concludeerde dat de Raad van Cassa tie de sententie van het Hof niet gestand zal kunnen doen. De advocaat-fiscaal Mr Langemeijer con cludeerde dat alle middelen door pl. aan gevoerd ongegrond zijn en dat de doodstraf zal moeten worden gehandhaafd. Het betoog van verd. dat onderscheid ga- maakt moet worden tusschen Duitschland en nat. socialisme, is door Duitschland zelf nooit gemaakt. Integendeel. Daar heeft men juist het onverbreekbaar verband steeds op den voorgrond gezet. De doodstraf zal met de grootste terughou dendheid moeten worden toegepast. Daarom heeft spr. lang geaarzeld voor hij de dood straf eischte. Alleen is niet komen vast ie staan dat verd. geldelijk baat gevonden heeft bij zijn daden. De huizen die hij bezat had hij reeds voor den oorlog. Deze man heeft destijds niet den moed gehad van zijn over tuiging, door te bedanken als corresp. voor het Handelsblad te Berlijn, toen hij niet voor 't nat. socialisme propaganda moent maken. De kwestie der aangifte van radio luisteraars heeft verd. eerst ontkend, later heeft hij beweerd dat ze er geen nadeel van hebben ondervonden. Verd, heeft zich de meest volleerde leerling van Goebbels en Hitier getoond. De goedgezind en onder ons volk heeft hij het in de zwaarste tijden nog moeilijker gemaakt door zijn radiopraatjes. Vast staat, dat geen Nederlander aan den vijand grooter dienst heeft bewezen dan verd. Daarom vroeg de adv.-fiscaal het cas satieberoep te verwerpen. Uitspraak 5 Dec. om 10 uur N. V. V. EN EENHEIDS VAKBEWEGING Gisteren is te Amsterdam een conferentie gehouden tusschen vertegenwoordigers van het N. V. V. en de E. V. C. over de mogelijk heid te komen tot een gemeenschapplijke vakcentrale. Besloten werd. een memorandum samen te stellen, dat als basis zal dienen voor een volgende bespreking, welke 1 Dec. wordt gehouden. Wat de Radio vanavond brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) 18.01 Waterstanden. 18.04 Ster van den dag. Stephan Grappelly. 18.15 Cabaret: „zes en een kwart". Medewerkenden: Benny Vreden, Joop de Leur. 18.30 Prof. dr. J. Boeke te Leiden over Indie's econ. afhankelijkheid bij een uit te voeren bedrijfsleven. 18.45 Kront- jongmuziek. 19.00 Nieuws en progr.-overz. 19.15 Reportage. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.01 Nederland herrijst. Het Nat. Instituut. 20.15 Brieven uit Londen. J. H. Huizinga. 20.30 Gram. 21.00 Hoorspel: „Walvischjagers" 22.00 Orgelspel. 22.15 Mensch en maatschappij Drs. Frank de Vries: geleidelijke psycholo gische inventarisatie. 22.30 Het Boyd Neel Strijkorkest. 23.01 Nieuws 23.15 Avond-wijd. Het programma van Hilversum II (415 m.) 18.01 Nieuws, progr.,-overz.. Wij spreken met.en persoverzicht. 18.30 Het Sylvester- trio. 19.00 Avondmelodietjes. 19.30 Kerkdienst Ned. Herv. Kerk. Nederhorst den Berg. voor ganger ds. J. J. van Zorge. 20.30 Rosa Spier, harprecital 21.00 Radiovraaggesprek. Een huisvrouw vraagt den directeur van 't C.D.K. 21.15 Eddy Walis speelt. 21.45 Avondwijding. 22 01 Nieuws en post scriptum. 22.15 Ensemble George Frank. 22.45 Zang door ..The four Aces and the Trevellers". 22.50 Afkondiging en Wilhelmus. Sport VOETBAL De uitslagen van de wedstrijden op Zater dag jJ. luiden: 4e kl. N.V.B.: Ter Leede—RAF 4-7; Noord- wijkARC 1-8; CNVQuick Boys 1-9. Ie kl. L.V.B: Katwijk 1—Quick Boys 2 3-3: RAF 2Noordwijk 2 11-1; Rijnsb. Boys 2 RCL 1 4-3. 2e kl. A: Leiden 2Ter Leede 2 5-2; Quick Boys 4ARC 3 2-5. 2e kl. B: AlphiaQuick Boys 5 uitgesteld; ARC 4—Katwijk 3 4-3. 3e kl: Quick Boys 6Rijnsb. Boys 4 7-3 T en D 2Noordwijk 3 2-12. Jun. A: VVLVWarmunda (A) 0-4; War munda (B)CNV 0-2; Rijnsb. BoysQuick Boys (B) 3-1. Jun. B. afd. A: ASC (A)Roodenburg (A) 0-2; Alph. BoysQuick Boys uitgesteld. Jun B. afd. B: UVS (BI—Katwijk (B) 6-0; LisseRoodenburg (B) 5-0. Bij de 4e klassers wonnen volgens de ver wachting de bezoekende clubs en ze deden dit met overtuigende cijfers. Zooals reeds uit 't verslag van den wedstrijd Ter LeedeRAF bleek, had de uitslag van deze ontmoeting ook in het voordeel der thuisclub kunnen zijn. Een tegenpunt was er slechts noodig om Ter Leede totaal uit het evenwicht te slaan en zoo verkeerde de 3-0 voorsprong n een 4-7 nederlaag. De Katwijksche derby eindigde in een ge lijk spel, waarbij echter aangeteekend dient te worden, dat Quick Boys een protest heeft ngediend over een in de laatste minuten ge scoord doelpunt, hetwelk de scheidsrechter afkeurde. Het reserve-elftal der RAF her stelde zich na haar 5-0 nederlaag tegen Lei den en hield nu het zwakke Noordwijk 2 er met dubbele cijfers onder. RCL slaagde er niet in haar eersten wedstrijd te winnen, al was het krachtsverschil in de ontmoeting met de Boys niet zoo groot. In de 2e kl. A. beten Leiden 2 en ARC 3 danig van zich af en kregen Ter Leede 2 en Quick Boys 4 elk een 5-2 nederlaag toege diend. ARC 4 bleef op het nippertje de baas over Katwijk 3. Quick Boys 6 en Noordwijk 3 stelden zich ook al met niet al te geringe overwinningen tevreden en deden resp. Rijnsb. Boys 4 en T en D 2 met 7-3 en 12-2 'n het zand bijten. Bij de juniores gaat Warmunda (A) op het goede pad voort. Ditmaal werd de jeugd van Voorschoten de dupe, terwijl CNV, ondanks dat zij Zaterdag een klasse hooger speelde, nu weer de baas bleef over Warmunda (B). De jeugd van Rijnsburg wop van Quick Boys (B) met 3-1. In de B-afd, won ook ditmaal Roodenburg (A) maar, zooals wij reeds ver wachtten. ditmaal met bescheidener cijfers van ASC (A). UVS (B) en Lisse daarentegen behaalden weer groote overwinningen op Katwijk (B) en Roodenburg (B). Quick Boys 4 3 1 7 214 Rijnsb. Bouys 4 3 1 7 168 Ter Leede 4 2 1 1 5 2215 R. A. F2 2 4 10— 5 A. R. C5 1 1 3 3 16—16 C. N. V4 1 3 2 923 Noordwijk 55 0 831 L.P.S.V.—WASSENAAR 4—1. De L.P.S.V. is gisteren in haar eersten thuiswedstrijd voor de Politie Sportbond te gen Wassenaar goed voor den dag gekomen. Zij toonde zich over alle linies sterker dan Wassenaar. De voorhoede der Leidenaren beging echter de fout het spel veel te kort te houden, waardoor de achterhoede van Wassenaar heel vaak reddend kon optreden. .Ruststand 21 SCHAKEN. Schaakver. „Daniël Noteboom" te Noordwijk Uitslagen Vierkamp: groep I, P. Bedijn G. Marijt 10; A. TurkScheepmaker uit gesteld. fclroep II. J. HoogeveenL. Bedijn i/2_i/2; g. Vink—h. Viola 1—0. Groep III, C. Waasdorp—F. Hoek 1—0; J. Paardekoo- perA. Leenheer 10. Groep IV, M. Giezen- kampW. Klok 10; J. PlugJ. Bizot YzYz- Groep V, C. PlugA. Bontkes 10; W. v. RooyenJ. Mooyekind afgebr. Groep IV, A. Veefkmd'A. Timen, afgebr.; B. v. d. Voort C. v. Dalen uitgesteld. Groep VII, P. v. Groep VII, P. v. RooyenP. M. Meyers 10; A. ScharipowD. Lindhout afgebr. VOETBAL. Op de vergadering van de F.I.F.A. te Zü- rich, welke gisteren werd beëindigd, werd besloten ook, evenals met Duitschland, de betrekkingen met Japan te verbreken. De namen der Duitsche en Japansche scheids rechters zullen van de internationale lijst worden geschrapt. De relaties met Noorwe gen en Oostenrijk zullen daarentegen weer worden opgenomen. De wereldkampioen schappen 1946 zullen niet worden gespeeld, doch het is het plan, die voor 1947 in Bra zilië te doen plaats hebben. Het F.I.F.A.-con gres zal op 25 en 26 Juli 1946 in Luxemburg worden gehouden. Zaterdag werd te Utrecht een monument onthuld op het graf van wijlen Piet Dumor- tier, in leven middenvoor van de Utrechtsche voetbalvereeniging D.O.S. In Glasgow is Zaterdag, voor het eerst sinds zeven jaar, de wedstrijd Schotland Wales gespeeld, welke in een 20 zege voor de Schotten eindigde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3