Vanaf lieden NIEUWE LEIDSCHE COURANT HOOGEWOERD 103 Christus' kerk verankerd in den hemel Da Noodgemeenteraad vangt zijn arbeid aan NIEUWE LEIDSCHE COUKANT MAANDAG 12 NOVEMBER 191» Afsctieidspreriik'ng van Or G. J. S reeser „Heft Anker der ziel" was het thema van de prediking des Woords over Hebr. 6 18b- 20, de tekstwoorden, waarmede ds G. J. Streeder, na een verblijf van 5 jaren gister avond afscheid nam van de Ned. Herv. Gem. in de Sleutelstad, wegens vertrek naar de Residentie, Het Woord van den Apostel, aldus spr., houdt na den tijd van stormen en verrader lijke kolken, welke achter ons ligt, ln een gebod (der verwachting), vermaning, herin nering en een appèl. Paulus wekt ons op nog ijveriger te zijn in de hoop, om te ko men tot de volle verzekerdheid hiervan, want het geloof kan de hoop niet missen en ook de liefde kan niet buiten de hoop. Het is juist de hoop, welke den glimlach schept, op het gelaat van hen die volharden. De Kerk moet altijd vooi u:t en kan den weg niet terug, ook nu niet. WIJ staan nu temid den van de verwarring, iedereeen wil alles voor den arbei der en den in lander doen, maar ieder houdt toch weer zijn eigen stukje voor zich. Allen no pen dat het be ter zal gaan, doch alleen de Christelijke hoop, waarover Paulus spreekt, heeft vasten grond. God heeft zijn belofte met een eed gestaafd en al komen wij dan in dit leven steeds weer voor raadsels te staan, Wij mogen pn weere" tot 'S 1 STFTTTOER gaan, Die niet alleen heeft gesproken „Mijn God. mijn God, waarom hebt Gij mij ver laten", doch ook het Woord der Opstanding heeft gesproken voor ons. Zoo wordt de diepste donkerheid tot licht omgeschakeld. Ons leven is in Christus geborgen en dan openen zich wijde perspectieven. Bij alle be rekening in de voorbijgegane jaren hebben wij gezien, dat wij het van OZO tenslotte niet moesten hebben, doch dat de Kerk bet door de kracht van den H. Geest gehouden heeft op haar Anker, den Christus God. De Kerk is niet gemeerd aan den hemel, maar geankerd in den hemel. Zij wordt wel heen en weer bewogen, maar zij blijft bet scheepke onder Jezus' hoede. Na de bevrij ding hebben velen uit 't oog verloren, dat God recht heeft op het geheele leven. Wij moe ten staande blijven in Christus, „zalig zijt gij als de menschen u smaden en liegende alle kwaad van u spreken om Mijnentwil" zegt Christus. Allen die het Evangelie vast houden mogen een nieuwen hemel en aarde verwachten; Christus moet in 't middelpunt staan van ons leven, van volk en gezin, want zonder Hem gaan wij onder. Met net oog op Hem gericht en den kruisvlag in top mogen wij verwachten een nieuwen hemel en nieuwe aarde, waarop gerechtigheid woont, zoo be sloot ds. Streeder. Na de predicatie richtte de scheidende pre dikant zich in een persoonlijk woord tot zijn collega's, den kerkeraad, den em. pred. ds. Punzelie, den heer Joh. de Groot, die als godsdienstonderwijzer nauw met ds. Stree der heeft samengewerkt,-den consulent van zijn wijk, ds. Kilder, gemeentecommissie, notabelen, kiescollege en voorts allen, die „kerkewerk" verrichten tenslotte tot de ge meente, welke hij toeriep: Blijft in Chris tus". Nadat nog gezongen was Ps. 89 8 en ds. Streeder voor de laatste maai den zegen over de gemeente had uitgesproken, werd hem staande toegezongen Ps. 212 4. ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. Zatdtdagmiddag werd door de Athletiek- ver. ..Holland" de estafette „Dwars door Led den" gehouden. In totaal hadden voor deze estafette acht vereenigingen ingeschreven. Het parcours liep over 4 km. terwijl er tien wisselplaatsen waren. Na een vlotte start, waarbij nog niet direct viel op te maken wie de leiding zou nemen, was het de A.V.V. '36 uit Alphen aan den Rijn, welke zich na de derde wisselplaats van de andere losmaakte Al spoedig bleek, dat ook „Holland", de winnaar van de esta fette 1943, een ernstige kans op den wissel- beker ondernam. Alphen heeft zich echter weten te handhaven en ging als eerste met De winnende ploeg. een tijd van 9.31 over de streep, op den voet gevolgd door „Holland" met een tijd van 9.39. De overige uitslagen luiden: Docos (Lei den) 9.49, Z.L.C. (Leiden) 9.54, Siomo I (Den Haag) 9.56, Minerva (Rotterdam) 10.2. terwijl Roodenburg (Leiden) en Siomo II (Den Haag) eerst veel later binnenkwamen. Na afloop vond bij Royal bij monde van den heer Stuivenberg de prijsuitreiking plaats. De politie, die langs het geheele par cours voor een perfecte afsluiting zorg droeg, komt een woord van dank en hulde toe. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Hendricus J., zn v. A. C. van Schie en S. M. Juffermans. Overleden: J. W. Karpes, 2 mnd.; A. E. Ravensbergen, 15 j. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Maandag worden zij, wier familienaam be gint met de letters BraaBrouwers opge roepen ter' controleering en verbetering van het bevolkingsregister. In een druk bezochte vergadering van personeel der N.S. in gebouw „Predi ker" is, nadat de voorzitter, van het comité, de heer J. Crama, alle dames en heeren hartelijk welkom had geheeten, de ver- eeniging „Ontspanningsvereenigimg Ned. Spoorwegen" opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. Ph. Weber, F. Zwanenburg, P. B. Beenkes, J. Crama. Ph. Vinkesteyn, J. Cals. C. de Roode, C Wassen burg. F. Verwoert, J, Janssen en P. Slegtenhorst. Als voorzitter werd gekozen: de heer C. Ph. Weber. Na afloop werd ds. Streeder temidden van kerkeraad en afgevaardigden in de con sistorie toegesproken door den praeses van den kerkeraad, ds D. Kuilman, die hem met hartelijke woorden dank bracht voor den velen en trouwen arbeid en prediking van het Evangelie van Jezus Christus in en voor de Leidsche gemeente, waarbij spr. ouk aan mevr. Streeder den dank van kerkeraad en gemeente overbracht voor het vele, dat zij heeft gedaan. Ds. Kuilman besloot met den wensch uit te spreken, dat de vertrek kende predikant in zijn nieuwe gemeente even trouw en moedig zijn taak zou volbren gen, welke Gods Zoon den dienaar des Woords oplegt. Ds. H. J. Honders, die met 3. van Wijn gaarden het Prov. kerkbestuur van Zuid- Holland vertegenwoordigde, bracht ds. Streeder dank voor zijn werk als lid van dit college, waarin zijn helder oordeel en scherpzinnigheid zeer werden gewaardeeid. Met enkele woorden bedankte ds. Streeder voor de tot hem gerichte woorden. Tot de aanwezigen behoorden behalve de reeds genoemde personen alle Leidsche col lega's ds. G. Koch, de opvolger van ds. Streeder te Leiderdorp, vele leden van ker kelijke colleges en tal van gemeenteleden. Ds. Streeder heeft Vrijdag officieel af scheid genomen van den kerkeraad en Don derdag van zijn wijk, waarbij vele goede én waardeerende woorden zijn gesproken. Onder voorzitterschap van den heer B J. v. d. Meenen is het 35-jarig bestaan her dacht van de Chr. Gem. Zangver. „Debora". De voorzitter memoreerde het wel en wee der vereeniging, waarna de heer G. Glasber gen liet feestelijk gedeelte der vergadering voor zijn rekening nam. Op vlotte wijze werd een afwisselend programma afgewerkt. Tal van nieuwe leden en donateurs traden toe. Kunst en Letteren PIANORECITAL KEES BLADERGROEN. Het spijt ons, maar wij kunnen het optre den van Kees Bladergroen niet anders dan een pijnlijke vergissing noemen. Deze jonge pianist voldoet lang niet aan de minimum - eischen, die aan een concertgever gesteld mogen worden. Wij willen er gaarne rekening mee houden, dat een debuteerende instru mentalist door gebrek aan podiumroutine en daaruit voortvloeiende nervositeit danig gehandicapt kan worden, zoo zelfs, dat hij er den geheelen avond niet „in" komt. Dat er gisteravond technisch nog al eens iets mislukte en het geheugen niet altijd be trouwbaar bleek zal daarom niemand dezen jongen pianist zwaar aanrekenen. Dat het Adagio van de Mondscheinsonate alle poëzie miste, dat de melodie geen relief kreeg en de begeleidingsfiguren ongelijk ven klank wa ren zou met een maximum van «ivlwillend- heid nog aan indispositie toegeschreven kun nen worden. De dynamische uit^Il-en in de linkerhand, de dreunende forte's tn het trio van het Allegretto zijn echter Ingestudeerd en bewijzen, dat Bladergroen van voor dracht nog weinig begrip heeft. Dit bleek trouwens reeds bij het openingsnummer, een 9onate van Ame, die zeer onduidelijk klonk door overmatig pedaalgebruik. De variaties van Mozart werden grof gespeeld en van „La plus que lente" van Debussy maakle Bladergroen een caricatuur. De onbeduidende salonstukjes van eigen hand, waarmede Bladergroen zijn concert be sloot, hebben ons in de overtuiging gesterkt, dat deze pianist elke zelfcritiek mist. Wan neer hij onbevooroordeeld gaat luisteren naar de vertolkingen van groote pianisten zal h°t hem wel duidelijk worden, dat aan zijn tech niek nog heel veel, aan zijn voordracht alles ontbreekt. En laat hij vooral de eerste jaren niet meer optreden. In dit stadium van zijn ontwikkeling kan het podium voor hem slechts een bron worden van uiterst onaan gename ervaringen. HENNIE SCHOUTEN. Rede van loco-burgemeester weth. Verwey In de hedenmiddag gehouden eerste ver gadering van den noodgemeenteraad heeft de loco-burgemeester, weth. M. G. Verwey. een rede gehouden, waarin hij er allereerst op wees, dat in het groeiproces naar het her stel van den door den bezetter zoozeer ge schonden rechtstaat, het functioneeren vnn een tijdelijken gemeenteraad een noodzake lijke schakel vormt. Sinds 5 Mei j.l. als wet houder. en loco-burgemeester deel uitma kende van het College van B. en W., heb ik zeer verlangd naar het oogenblik om van de daden van dat college weer rekening en ver antwoording te kunnen en te moeten afleg gen tegenover het vertegenwoordigend Col lege der burgerij, aldus spr., omdat een re- geersysteem van een enkeling of slechts wei nigen, even bedenkelijk als gevaarlijk is. Vervolgens sprak de heer Verweij zün leedwezen erover uit, dat door een nu reeds sinds half Mei durende ongesteldheid, mr. v. d. Sande Bakhuyzen nog steeds niet in staat is zijn werkzaamheden als burgemees ter te kunnen uitoefenen, daaraan den wensch toevoegende, dat hij spoedig weer hersteld moge zijn. Vervolgens verheugt het ons allen zeer, dat wij de vergaderingen van den Gemeen teraad kunnen houden in ons eigen, nieuwe Stadhuis, waarom wij mede ook om deze reden mogen spreken van een historische gebeurtenis. Tusschen Kerstmis en Nieuw jaar 1940'41 zijn wij uit het pand aan het Rapenburg naar hier verhuisd, ofschoon ons Stadhuis nog lang niet voor huisvesting ge reed kon worden geacht. De vrees echter, dat de bezetter zijn intrek hier wel eens had kunnen nemen, was aanleiding om maar zoo gauw mogelijk te verhuizen en met voldoening mogen wij constateeren. dat onze toeleg volkomen is gelukt. Hierna herinnerde spr. aan enkele be langrijke feiten en gebeurtenissen in Leiden gedurende de vijf bezettingsjaren, daarbij met diepen eerbied gedenkende alle stadge- nooten, die de bevrijding van ons land met hun leven hebben moeten bekoopen en op sprekers verzoek werd staande eenige oogenblikken van stilte in acht genomen. Zien wij naar de lange reeks van steden en dorpen, in ons land zoowel als in andere landen, die door luchtbombardementen en oorlogshandelingen zware en vaak onher stelbare schade en verwoestingen hebben ondergaan gezwegen nog van plaatsen, die van den aardbodem zijn verdwenen dan mogen wij in Leiden nog van geluk spreken, als wij nu na de bevrijding mogen vaststellen, dat onze gemeente er in dit op zicht zoo gunstig is afgekomen, aldus spr.. alhoewel de luchtbombardementen van 10 en 11 Dec. 1944 en 6 Febr. slachtoffers heb ben gemaakt en groote schade hebben ver oorzaakt. Sprekende over de gigantische moeilijk heden voor de oplossing waarvan het te genwoordige geslacht zich op bijna alle le vensgebieden ziet gesteld, zeide de heer Verwey, dat regeeren in dezen tijd geen si necure zal blijken te zijn. De financiën der gemeenten verkeeren in een deplorabelen toestand. De erfenis, die de Duitschers op financieel gebied hier en el ders hebben achtergelaten geeft aanleiding tot het stellen van de vraag: Hoe geraken wij tot een zoo eerlijk mogelijke verdeeling van onze armoede? Het is een schrale troost te weten, dat het in vrijwel alle gemeenten en bij het Rijk ter zake van de financiën eveneeens droevig is gesteld. Doch dat maakt onze gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid er niet minder om. Het sinds jaar en dag bestaande vraag stuk van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten is ook tijdens de bezettingsjaren niet tot oplossing geb'.acht doch door de zorgeloosheid, die er in finan cieel opzicht alom heeft bestaan, zoo moge lijk nog ingewikkelder geworden Hun. die geroepen zullen worden dit vraagstuk tot op lossing te brengen, wacht nog immer een moeilijke maar dankbare taak Groot is de behoefte aan kleeren en schoei sel. zoowel in de kringgn der arbeiders en mingegoeden als in die van de gegoeden en kapitaalkrachtigen. Het gemis aan deze nood zakelijke artikelen demonstreert wel op zeer schrijnende wijze den omvang van de plun deringen door den vijand bedreven. In woord en geschrift maakt het gemeenteebestuur da gelijks kennis met de noodtoestanden, die er op dit gebied alsmede op zoovele andere ge bieden heerschen. Waar noodig en mogelijk wordt de behulpzame hand geboden, doch zonder de hulp en steun van de geheele bur gerij kan de gemeente het niet stellen en dan nog kan niet elkeen worden geholpen. Wij zijn nu eenmaal afhankelijk van omstandig heden, die wij niet in de hand hebben. Ook ten aanzien van de Volkshuisvesting moet in onze gemeente van een noodtoestand worden gesproken. Er is nijpend gebrek aan woningen van allerlei aard en de bouw van nieuwe woningen kan slechts uitkomst brengen. Met groote dankbaarheid gewaagde de loco-burgemeester van den hoogst belangrij ken arbeid ook in de gemeente verricht door de verzetsbeweging, Arbeid, die vaak ge paard is gegaan met het brengen van groote offers. Naar spr's meening heeft trouwens de ille galiteit voor de toekomst van het Ned. vol* in één bepaald opzicht aan ons een kostbaar geschenk nagelaten, nl. dat zij een kostbars bijdrage heeft geleverd in een diepere waar deering bij ons allen van ons nationaal en onafhankelijk volksbestaan. De eenheid heeft zij gedemonstreerd op een wijze, die Wij vóór 1940 voor nauwelijks mogelijk hebben gehouden en bij alle verschil van meeniag is er een onderlinge waardeering gegroeid, die weldadig aandoet. In dit verband wees spr. nog op de resultaten van de hulpactie die voor onze Vlissingsche, zwaar gedupeer de landgenooten is gevoerd. Namens het ge meentebestuur van Vlissingen bracht de heer Verweij den diepgevoelden dank over aan de Leidsche Ingezetenen voor den daadwerke lijken steun in zooveel vormen geboden. Na gewezen te hebben op de zware en moeilijke maar dankbare taak die den Gemeenteraad wacht, verklaarde spr. de raadsleden voor geïnstalleerd, waarna de beëediging plapts vond en met de afwerking van de agenda een aanvang werd gemaakt. Dit de Omstreken KATWIJK. Evacuatie. Ten gemeentehuize werd bekend gemaakt, dat het gemeentelijk evacuatiebureau wordt opgeheven. Er is een regeling ontworpen ter afdoening van de werkzaamheden. Elke Woensdagmorgen van 9 uur af is op het raadhuis gelegenheid om te spreken over huisvestingsaangelegenhe den. Alle werkzaamheden, die verbonden zijn aan het uitbetalen van diverse vergoe dingen zooals transportkosten, kosten eerste inrichting, opslagkosten, huurvergoedingen, enz. zijn naar de afdeeling Sociale Zaken overgebracht. LISSE. Ds. G. van Dijk Az. t. Wij vernemen dat ds. G. van Dijk Az., em. pred. der Ned. Herv. gem. alhier, in het gevangenkamp Amb£- rawa bij Semarang (Ned O.-Indië) is over leden. Jubileum A. Boterbloem. De heer A. Bo terbloem mocht onder veel belangstelling zijn zilveren jubileum herdenken als bediende bij de Prot. Coöp. „Ons Belang" alhier. Vele bloemstukken werden gezonden. Het be stuur en personeel heeft hem hartlijk ge huldigd. Politieke vergadering. Woensdag 14 Nov. spreken de heeren H. W. Tilanus en J. A. de Wilde voor de Chr. Hist, en A.R. Kiesver. over „Welke richting". NOORDWIJK. J. G. van Eeden f In den ouderdom van 61 jaar is na een langdurige ziekte overleden de heer J. G. van Eeden. die niet in het minst bekendheid genoot door zijn wethou derschap, dat hij twee achtereenvolgende perioden heeft waargenomen. Een groot aan tal jaren is de heer van Eeden lid van den Gemeenteraad geweest voor de R.K. Staats partij. in welk College zijn adviezen steeds op hoogen prijs werden gesteld. Steeds heeft de heer van Êeden naar beste weten de be langen der burgerij behartigd en onze plaats verliest in hem dan ook een man van for maat. zijn de bureaux van de UITSLUITEND GEVESTIGD INSTALLATIE DIENSTCOMMISSIE „GEMEENSCHAPSZORG". Deze week is met eenige plechtigheid, de voor het eerst nieuw benoemde Dienst-com- missie bij den Dienst voor Gemeenschaps- zorg, door den weth. van Sociale Zaken ge ïnstalleerd. Deze wees er in zijn installatie rede op, dat alhoewel het zijn overtuiging is dat de verordening betreffende de dienst commissies niet past in dezen tijd en radi caal moet worden vernieuwd, toch óók op de basis van de bestaande verordening met eensgezinden goeden wil van voorzitter en leden goed werk kan worden verricht, niet alleen in het belang van het personeel va a den dienst, maar ook in het directe belang van den Dienst zelf. De verordening zegt, dat een dienstcommissie tot taak heeft, B en W en de hoofden der diensttakken in te lich4en betreffende de arbeids- en dienstvoorwaar- den van het personeel. Dat in de dienstcom missie ook de directe belangen en de dienst zelf worden besproken, wordt door de ver ordening niet positief uitgesloten hetgeen dan ook met onderling goedvinden kan ge beuren. Het is, aldus de weth., een verkeerde opvatting, dat de Dienst voor Gemeenschaos- zorg (beter Gemeentelijke Sociale Dienst) alléén dient voor steunverleening aan werk- loozen en aan armen. Zijn terrein strekt zien wijder uit, waarbij spr. attendeerde op het Gem. Bureau voor Sociale adviezen. De ambtenaren van „Gemeenschapszorg" moeten voorzichtigen tact parén aan voort varende activiteit, een nuchter verstand, een warm hart en vooral ook innerlijke bescha ving. opdat zij allen, met wie zij ln relatie komen op een gepaste en waardige wijze be jegenen, terwijl zij op de hoogte moeten ztjn van de sociale toestanden en van de wetten en verordeningen van socialen aard. De sala- rieering van de ambtenaren van Gemeen schapszorg moet evenredig zijn aan de hooge eischen. die hun worden gesteld. Tenslotte sprak de weth. het vertrouwen uit, dat onder de leiding van dr Rozemond, de Werkzaamheden in deze commissie vrucht dragend zouden zijn. Nadat de voorzitter, dr Rozemond woorden van dank tot den wethouder had gericht, werd terstond met het practische werk van de commissie een aanvang gemaakt. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn de letters MiMij aan de beurt om ingevulde formulieren voor bo ven- of onderkleeding m te leveren. Tevens kunnen zij, wier naam begint met K de nieuwe bonkaarten afhalen. Sport Ter Leede—R.A.F. 4—7. Hoewel de R.A.F. voor de rust over het algemeen sterker was, wist de Ter Leede verdediging, met den keeper aan het hoofd, van geen wijken. G. Harskamp daarentegen, wist de R.A.F.-keeper voor de rust tweemaal te verschalken. Toen dezelfde speler even na de rust den stand op 3-0 wist te brengen, achtte Ter Leede zich veilig. Er volgde ech ter een R A.F.-aanval over links, waarbij de bal tweemaal achter was geweest. De rechts back van Ter Leede speelde dan ook wat nonchalant op zijn keeper terug, waarbij de bal over de doellijn verdween en tot aller verbazing wees scheidsrechter v. d. Meij naar het midden. Op dat moment was Ter Leede verslagen. Binnen niet al te langen tijd was het 35. Wel maakte Ter Leede er nog 45 van, maar even later werkte de RAF-middenvoor den Ter Leede-keeper over de lijn, om een minuut later den stand op 47 te brengen. Hierbij bleef het. Noord wijkA.R.C. 1—8. De Noordwijkers" verschenen met enkele invallers in het veld, o m. was de veteraan Rakhorst weer eens van de partij. Ditmaal stond voor den geblesseerden Geerling, Kees Tissing, een goed speler, doch geen keeper onder de lat. Hoewel Noordwijk voor de rust zeker niet veel voor A.R.C. onder deed, had ze toen reeds een 14 achterstand. Na de rust speelde Noordwijk nog grootendeels met 10 man en kon ARC den stand tot 1-^-8 op- Wat de Radio vanavond brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) 18.01 Waterstanden; 18.04 Ster van den dag; 19.20 Voor de rijpere jeugd. Drs. M. B. Teipe spreekt over verzetspoëzie: 18.45 Le coin des enfants van Claude Debussy; 19.00 Nieuws en progr.-overz.; 19.15 Reportage: 19.30 Li Lucien Louman. bas. Cor van Boven, piano; 20.01 Nederland herrijst; 20.15 Uit opera's van Gaetano Donizetti; 21.00 De stem onzer bond- genooten; 21.15 Fantasie ..the British Army"; 21 32 Matrozenkoor; 21.45 Benedict Silber- mann and zijn novelty serenaders: 22.15 Mensch en Maatschappij. Mr. N. Stufkens jr over „Arbeidsvreugde"; 22.30 Cantabile-Sep tet; 23.01 Nieuws; 23.15 Avondwijding; 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m). 18.01 Nieuws, progr.-overz.. wij spreken met.... en persoverzicht; 18.30 Gevarieerd progr. Rina Ketty en Tino Rossi; 19.00 Het Svlvestre-trio; 19.30 Progr. Ned. Strijdkr.; 20.01 Ensemble George Frank; 20.30 Land- bouwpraatje, ir. H. T. Tjalleman, insp. v. d. landbouw over „landbouwbedrijven in de naaste toekomst: 20.45 Omroepkamerorkest, solist: Jan Bresser. viool, pauze: gramofoon- muziek: 21.45 Avondwijding: 22.01 Nieuws en post scriptum; 22.15 San Nijveen en zijn radio swing-kwartet met zang van Tony van Hulst; 22.45 Zang door the three musketiers and the tabacco tags; 22.58 Sluiting. Van heden af zal radio Luxemburg in samenwerking met de zender? München, Stuttgart en Frankfort als „Süddeutscher Rundfunk" in den aether zijn en dus niet meer ate militaire zender worden gebruikt. NED. SCHEPEN VIA SCHEVENINGEN- BEREIKBAAR Aanvulling lijst van 3 November: Aldebaran, Stad Arnhem en Sunetta. Afgevoerd moeten worden: Aert van der Neer. Arnhem. Gerard Dou, ïttersum, Ody- seus. Volendam en Joh. van Oldenbarnevelt. Aanvulling lijst van 3 November: Alcor, Edam. Hudson. Ittersen, Oranjefontein. Trom. pen berg. Afgvoerd moeten worden: Agata en West- land. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Fr. van Mieris, 10 Nov. van Sorel te R'dam. Aldabi, 11 Nov. van Montreal te R'dam. Vertrokken van Rotterdam: Algenib, 10 Nov. Keilehaven, 10 Nov. n. Immingham. Nederlandsche schepen via Scheveningén- radio bereikbaar. Aanvulling, bijgekomen: Sommelsdijlc, Volendam. Afgevoerd moeten worden: Alcor, Aldabi, Aldebaran. Delftdijk, Frans van Mlere, Her mes, Nigerstroom, Sibajak, Trompenberg, Van der Capelle.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3