nieuwe leidsche coukant DINSDAG 16 OCTOBER IMS Stadsnieuws De korlbai gaat de mand in Pernix is weer gestart. Hoewel de Chr. Korfbalbond in 1942 om principieele redenen liquideerde, heeft zij na de bevrijding de zaken weer direct stevig ter hand genomen. Het contact met de ver een i- gingen werd direct hersteld. Daaruit bleek, dat verschillende clubs met moeilijkheden te hampen hadden Hier was het gebrek aan spelers en daar weer een gebrek aan mate riaal. En speciaal de clubs uit het Oosten des lands bleken zwaar door de oorlogshande lingen getroffen te zijn. Zij moeten dan ook aan veel materiaal geholpen worden. Niet tegenstaande de vele moeilijkheden is er door den Bond toch een noodcompetitte in elkaar gezet. Onze speciale aandacht gaat daarbij natuurlijk uit naar de prestaties van de clubs uit Leiden en omgeving, t.w. „Perrvix" te Leiden. „Fiks" uit Oegstgeest en T.O.P. uit Sassenheim, terwijl er ook gereede hoop be staat, dat de clubs uit Noordwijk. Voorscho ten en Wassenaar nog in de competitie zul len uitkomen. De indeeling der clubs honen wij volgende week bekend te kunnen maken. Inmiddels is „Pernix gestart. Vol enthou siasme wierp het eerste zich tegen V E S. I in Den Haag in den stTijd en kwam met een 1511 overwinning naar huis toe. Maar ook het 3e elftal wist te zegevieren. T.O.P. III Uit Sassenheim werd met 30 geklopt. DISTRIBUTIEVARIA. Voor het afhalen der nieuwe bonkaarten ïijn morgen aan de beurt zij, wier familie naam begint met de letter M. Aanvraag voor boven- en onderkleedïng kan morgen aan loket 25 van het distributie kantoor Steenschuur 21 geschieden, door hen. wier familienaam begint met de letter V. Blanco formulieren kunnen dagelijks worden afgehaald aan loket 32 voor de letter P., Q-. R. S. T. U. V. W. X. IJ. Z en A. Het inleveren van de aanvraagformu lieren voor schoeneen dient morgen in den Burcht te geschieden door de letters C. D. en E. Morgen worden aan loket 20. Distrbutie- kantoor Steenschuur 21. formulieren voor brandstoffen voor kamerbewoners uitgereikt. LEIDSCHE VOLKSUNIVERSITEIT 4 Oct. jl. werd na voorbereidend werk van een Commissie van de sectie „Opvoe ding" van Volksherstel overgegaan tot stich ting van de „Leidsche Volksuniversiteit". De stichtingsacte omschrijft het doel als volgt: „De stichting heeft ten doel bij te dragen tot de geestelijke ontwikkeling en zedelijke verheffing der bevolking van de gemeente Leiden en de omliggende gemeenten op de basis van geestelijke vrijheid en maatschap pelijke gel ij kgerechtighei d De circulaire van de stichting is voor be langstellenden verkrijgbaar bij het secreta riaat: Cobetstraat 81. LEIDEN HELPT VLISSINGEN. Ditmaal nu eens geen oproep om materiaal. Neen, nu willen wij op verzoek van de com missie de aandacht der burgerij vestigen op het navolgende. Het is de bedoeling 200 Vlissingsche kinderen gedurende enkele maanden in Leiden onder te brengen Dit zijn geen ondervoede, doch nerveuze kin deren die 6—14 jaar oud zijn. Eén kind per gezin.' Er wordt rekening gehouden met de geloofsovertuiging, terwijl elk kind zoo dicht mogelijk moet worden ondergebracht bij de school, die hij of zij zal bezoeken. Natuurlijk zullen er 200 gezinnen gevon den worden, die iets voor deze kinderen willen doen. Adressen voor aanmelding en informatie zijn: W. C. A. Kerkhof Narin- straat IA. telef. 25555 en J. P. v. d. Blom. Steenstraat 57. telef. 21721. BABYZORG U.V.V. Op 3 September j.l. vond de eerste uit reiking van Babyzorg U.V.V. plaats. Sinds dien heeft Babyzorg U.V.V. 85 baby's kunnen helpen. Dank zij de hulp en steun die door alle kringen van de bevolking geboden werd. Maar. wat Babyzorg U.V.V. reeds gedaan heeft, is weinig vergeleken bij dat wat nog gedaan moet worden. Wij doen daarom nog maals een dringend beroep op iedere vrouw: helpt ons door uw vrijen tijd ter beschikking te stellen, kijkt Uw kasten en lappenmanden na en schenkt ons. wat bruikbaar is. Ook financiëele steun wordt zeer gewaardeerd. Aanmeldingen en aanvragen worden gaarne foi ontvangst genomen, ieder en dag. behalve Zaterdag van 1012 uur, op het Stadhuis, kamers 26 en 27. I" Leidsche telegrammen Vrijdagavond wordt in de aula van het Acad. Ziekenhuis de zesde lezing gehouden in de reeks „Restauratie of Reconstructie". Spreker is Prof. Dr. J. Tinbergen over Eco nomische problemen bij den wederopbouw". De kerkeraad der Geref. Kerk heeft tot leden van c)e „Cadi-club"-commissie benoemd de heeren Ds. K. Dronkert, W. den Heeten, A. B. Mulder, C. Mulder en C. de Ru. Bij Volksherstel zijn nog een aantal korte tvitte jasjes in voorraad voor bakkers, sla gers e.d. Deze jasjes kunnen alleen schrifte lijk aangevraagd worden op Plantsoen 25. Onder voorzitterschap van den heer P. A. Kouwenhoven is ingesteld een zuiverings commissie voor het personeel van de Leid sche Duinwaterleiding Mij. Schriftelijke, be hoorlijk. gemotiveerde klachten kunnen tot 20 Oct. a.s. worden ingediend bij den secre taris der commissie, den heer W. A. J. Kok. Kamer 319. Stadhuis. Leidsch Politie-elftalelftal der Ned Spoor wegen. A.T.O. en van Gend Sc Loos-perso neel 07. Zaterdag werd op het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel bovengenoemde wedstrijd gespeeld, welke door de spoor wegmannen met 70 is gewonnen. Direct hierna vroeg de L.P.S.V. een wedstrijd tegen hun eerste elftal aan. Deze wedstrijd zal as. Dinsdagmiddag 16 October worden gespeeld op het N.B.L.O.-terrein, Zoeterwoudsche Sin gel om 16.15 uur. Ook hier is een afd. onder Chr. Boeren- en Tuindersbond opgericht, welke afd. in het bijzonder beoogt de belangen der tuinders in Leiden en omstreken te behartigen. Jubileum. Woensdag a.s. hoopt onze stad genoot, de heer G. H. Munnik, den dag te •herdenken, dat hij vóór 25 jaar als brug wachter bij de gem. Leiden in dienst trad. DAMMEN L.D.V. is weer begonnen met haar club- kampioenschappen en bordenwedstrijden. In de hoofdklasse luiden de uitslagen als volgt: le ronde: A. PronkTh. Uitenbogaard 11, SI eg ten hor stv. d. Stel 11. 2e ronde: Zaal bergv. d. Stel 20, UitenbogaardSlegten horst 0—2, v. d. VlistPronk 02, Huisman— PIANORECITAL WILLEM H1ELKEMA Willem Hielkema, die Vrijdagavond een pia norecital gaf in de Stadsgehoorzaal, is nog lang niet rijp voor het podium. Zijn passage- spel is zeer ongelijk van klank, de toon in het fortissimo keihard en het pedaalgebruik rommelig. Daarbij laat de trefzekerheid te wenschen over en heeft deze pianist de dyna mische schakeeringen niet in zijn macht. Veel meer dan aan de techniek ontbreekt echter nog aan de voordracht. Reeds in het eerste program maaummer, praeludium en fuga in gis van Bach, werden wij onaange naam gatroffen door stijllooze dynamische uithalen. Beethovens Appassionata had zeer te lijden onder ongemotiveerde tempowisse lingen en ritardandi en de vertolking van Chopins Phantasie in f was bepaald onaesthe- tisch. Om stijlproblemen blijkt deze pianist zich trouwens heel weinig te bekommeren. Dit op effect berekende spel wekt aller minst den indruk, dat Hielkema ervan door drongen is, dat de uitvoerende kunstenaar medium tusschen het kunstwerk en het pu bliek behoort te zijn. Wij willen hopen, dat hij mettertijd tot dit inzicht komt. Intusschen kan hij zich ernstig toeleggen op de verfijning van zijn techniek en er naar streven zich muzikaal en geestelijk te verdiepen. HENNIE SCHOUTEN. Klinkenberg 20. le klasse: DreefW. G. de Jong 20. J. W. HuismanZitman 11, De KierTeske 11, Kleyn—Teleng 02. E. KokSladek 02, J. KokSchimmel 02. C. Klinkenbergde Roode 02, E. Klinkenberg Molenaar 11. Kruiderv. d. Mey 02. 2e ronde: W. G. de Jongv. Leeuwen 02, v. d. MeyLardee 20. De RoodeE. Klin kenberg 02, SchimmelE. Klinkenberg 1-1, Sladek—, Kok 0—2, Teleng—E. Kok 2—0. Tes keKleyn 02, DreefJ. W. Huisman 20. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Autonius P. J., zn van J. G Klein en S. J. Rombout. Patrick, zn van P. Hagenaar en N. H. Berkeveld. Cornelis M. W. J. zn van J. H. Pompe en H. C. Lek. OVERLEDEN: B. C. Honsbeek. 38 j. J. S. de Mooij, 1 j. ONDERTROUWD: J. de Neef. 28 j. en G. J Koning 27 j. J. Schipaanboord, 25 j. en W. Haverhoek. 18 j. J. Verver, gesch. 41 j. en J. van Dissel. 38 j. P. Vogelenzang, 32 j, en H. Verschoor; 23 j. G. J. van Maris. 40 j en E P Klumper. 37 j. GETROUWD: R. Smits en C. Abspoel. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Onze Alphensche Gemeenschap. In een ver gadering. die in het IJsclubgebouw gehouoen is, werd besloten tot de oprichting van „Onze Alphensche Gemeenschap". Deze stichting .stelt zich ten doel, aldus de voorzitter van het voorloopig comité, ir J. D. J. Waarden burg, „het oprichten van een bouwwerk ten dienste van allen". Voor de bestuursverkie zing was een candidatenlijst opgesteld, waar in alle richtingen vertegenwoordigd waren. Gekozen werden de heeren A. J. A. Breukel. J. S. Deurloo, Ph. H. Royaar. J. B. Samscm, J. Vier berg en, ir J. D. J. Waardenburg en C. Zoetemeyer. Het bestuur zal leiding geven bij het werk. maar het grootste deel hiervan zal op de schouders komen te rusten van diverse commissies. Tevens zal een bestuurs raad gevormd worden, waarin mede zitting zullen hebben vertegenwoordigers der plaat selijke organisaties, en een adviesraad, waar in de geestelijke stroomingen vertegenwoor digd zullen zijn. Rest ons te vermelden, dat de stichting reeds 175 leden telt. Raad van Overleg. Door de drie plaatse lijke vakvereenigingsbonden. n.l. de Chr. Besturenbond, de R.K. Volksbond en de Alphensche Besturenbond is opgericht een Raad van Overleg voor de sociaal-economi sche belangen, der leden van deze bonden. Dit in navolging van de landelijke samen werking, die reeds bestaat. De Raad bestaat uit de volgende leden: A. Groeneveld, Chr. bond, voorz.; J. J. van Capel. R. K. Volks bond, 2e voorz.: A. v. Emmerik, neutrale bond, secr.; E. Geerlof, Chr. bond, H. v. d. Akker, neutr. bond en H. v. d. Akker, RJC Volksbond. Naar Indië De heer W. J. Wieringa, die tijdens de bezetting leider was van de ..Knok ploeg", (L.K.P.) in de Rijnstreek en na de bevrijding hoofd van den P..O.D. alhier, is Maandag onverwachts opgeroepen voor In dië. Na zijn keuring is hij Dinsdag naai1 Breda vertrokken en reeds Woensdag naar Engeland scheep gegaan. Vermoedelijk zal hij na een korte herscholing als officier dienst doen bij onze troepen, die naar Java vertrekken. Orgelconcert Feike Asma. De bekende organist Feike Asma was reeds verschillende malen in onze gemeente geweest, en zijn con certen bleven veelal beperkt tot de Ouds- hoornsche kerken. Donderdag heeft hij echter vele aanwezigen van zijn virtuoos spel doen genieten in de Ned. Herv. Kerk aan de Juli- anastraat. Een orgel, waarvan de kunstcritici zeggen, dat het wat „lui" is. maar dat voor Feikë Asma geen beletsel bleek te zijn iets heel moois te geven. Uitgevoerd werden wer ken van Handel, Cesar Franck, Asma en enkele anderen. „Con Amore" weer opgericht. In een vorige week gehouden bijeenkomst in geb. „Jonathan" is de Chr. Gem. Zangvereeniging „Con Amore" in wijk Hoorn weer opgericht. Reeds gaven zich 60 leden op. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer D. v. Vliet, is benoemd tot directeur van de Chr. Gem. Zangvereeniging „De Lofstem" te Aar- landerveen, afd. Kinderkoor. Ook het groote koor staat onder zijn leiding. HAZERSWOUDE Onder groote belangstelling van den plaat selijken middenstand, sprak Donderdagavond 11 Oct. in de bovenzaal van het Oude Raad huis de heer mr. J. van Andel over de orga nisatie van het middenstands wezen. Na een keurige rede en uitvoerige bespre king, waarin de spr. o.a. uiteen zette de ver- houdinig tot de verschillende rjjksbureaux en vakgroepen, werd besloten tot oprichting van een plaatselijke middenstands vereeni ging. Het is een verheugend teeken, dat de mid denstand van ons dorp den tegenwoordigen tijd heeft begrepen en door samenwerking en samenspreking de belangen van den mid denstand gezamenlijk wil behartigen, in nauwe samenwerking met de zusterver. van den R. K. middenstand „De Hanze". Naar wij vernemen heeft dr. J. C. K. Zoete wegens voortdurende ongesteldheid zijn practijk overgedaan aan dr. P J. Meyst, arts te Hellevoetsluis. Dr Zoete is van plan hier voorloopig te blijven wonen. Vorige week woei van de School met den Bijbel te Hazerswoude (dorp) de vlag. Er werd een schoolfeest gevierd, ter herden king van het 75-jarig bestaan der school Met de kinderen hadden het bestuur, de ou dercommissie en de kleuterschoolcommissie zich vereenigd in het gymlokaal, 's Morgens werd het feestprogramma gevuld door de kinderen: voordrachten, samenspraak]es, feest liederen wisselden elkaar af, terwijl er ruim schoots voor tractatie werd gezorgd. Des middags vond een poppenkast- en goochel- voorstelling plaats, die zeer bij jong en oud in den smaak viel. 's Avonds werd in een bijeenkomst in de Geref. Kerk het feit herdacht, waarbij ais feestredenaar optrad Prof. Dr. K. Dijk, hoog leeraar van de Theol. Hoogeschool te Kampen. KOUDEKERK. Intrede Ds. J. Wolven Jr. Na des mor gens bevestigd te zijn door zijn ambtsvoor ganger, Ds. H. Haspers, heeft Ds. J. Wolven Jr.. gekomen van Ambt-Vollenhove. Zondag middag zijn intrede gedaan als predikant der Geref. Kerk. Tot tekst had Ds, Wolven geko zen Openb. 3 20. le ged., en na een korte inleiding behandelde spr. als thema, le een kloppende Jezus. 2e een vragende Jezus en 3e het antwoord van ieder persoonlijk. Na de prediking werd de nieuwe leeraar toegesproken door oud. Boer, namens Ker keraad en gemeente, die tevens woorden van dank sprak tot Ds. Haspers voor het vele werk tijdens de vacature verTicht, Ds. J. J. Dijk van Leiderdorp, als consulent. Ds. A. G. v. d. Stoel, namens de classis Leiden en bur gemeester Verheul, namens B. en W. Ook waren aanwezig afgevaardigden van de Ned. Herv. gemeente en burg. Warnaar van Ha zerswoude. Ds. Wolven sprak tenslotte woor den van dank, waarbij hij zich in het bijzon- de richtte tot Ds. van Binsbergen, zijn Ned. Herv. collega met wien hij aangenaam hoopte samen te werken. Noodgemeenteraad. Tot leden van den noodgemeenteraad zijn gekozen de heeren P. Kok, M. van Borstelen. D. Reineveld, allen AJR., A. van Egmond en W. van Vegten Azn, beiden C.H.. A. Lievense, R.K., en W. Leks Wzn., Gem. belang. LEIDERDORP. „R.C.L." herrezen. In de j.l. Donderdag avond gehouden ledenvergadering is de Lei- derdorpsche Voetbalvereeniging „R. C. L." weer opgericht. Voor de a.s. Zaterdagmiddag competitie van de L.V.B. is het haar gelukt met nog twee elftallen uit te komen. Daar het terrein in de afgeloopen winter werd omgeploegd om te dienen voor volktuintjes, staat dit voorloopig nog niet ter beschikking der vereeniging, zoodat zij haar thuiswed strijden op een ander terrein zal dienen te spelen. Ten einde daartoe te geraken, zijn reeds de noodige stappen ondernomen. Ver der verzoekt het Bestuur hun. die niet meer actief aan de voetbalsport deelnemen, of hun, die dit wel doen. en de beschikking hebben over meer dan één shirt, broekje of voetbal schoenen, deze ter beschikking te stellen van de vereeniging, ten einde voetballende leden die een of meer van deze artikelen behoeven,' hiervan te voorzien. Het Bestuur vertrouwt, dat alle leden de ledenvergadering bijwonen, die gehouden zal worden op Dinsdag 23 Oct. a.s., 8 uur n.m.. in het lokaal Bruggestraat 1, waarin belangrijke beslissingen zullen moe ten worden genomen. Ook aspirantleden zijn welkom. LISSE. De heer C. Vermeij jubileerde. De he-=>r C Vermeij heeft zijn zilveren jubileum als in casseer der-meter opnemer der Gem. Gasfabr. mogen vieren. Bij de herdenking van dit ju bileum waren mede tegenwoordig de burge meester en de wnd. dir. van het Gasbedrijf, de heer H. van der Eerden, benevens col legas. Verschillende blijken van waardeering werden hem aangeboden. Winnaars harddraverijen Lisse. Donderdag werden te Lisse de jaarl. harddraverijen ge houden. waaraan door 19 paarden werd deel genomen. Na een zeer spannenden wedstrijd was de uitslag als volgt: le prijs (incl. kam- pioenschapsprijs Z.-Holland met kunstvoor werp) „Hollandia", eig. en ber. J. de Vlieger; 2e pr. f 750.„Guy Hannover", eig. stal Bad hoeve, ber. W. H. Geersen; 3e pr. f300. „Allouez". eig. en ber. J. de Vlieger; 4e pr. f 150...Flying Guy", eig. etad Amsterdam, ber. J. Kruithof. NOORDWIJK. Benoeming. De heer A. Plug. secr. van den Chr. Besturenbond, is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd in actieven dienst van den Ned Christ. Landarbeider sbond Geref. Ouclervereen. Op uitnoodiging van de Geref. Oudervereen. trad op ds C. M. v. d. Loo te Rijnsburg, met het onderwerp „De taak van de ouders ten opzichte van de jeugd." Na afloop werd de. tijdens de bezet ting ontbonden, oudervereeniging weer op gericht. Aflevering Brandstoffen. Aan de brand- stoffenhandelaren is bericht, dat begonnen kan worden met het afleveren op de inge leverde bonnen 43 en 44. NOORDWIJKERHOUT Elftalcommissie. Op de gehouden ledenver gadering van de Chr. Voetbalvereeniging C.N.V. zijn de heeren J. Bouwmeester en J. La-ros tot leden van de elftalcommissie be noemd. ..Noodgemeenteraad. Bij enkele candidaat- stelling zijn tot leden van <jen Noodgemeen teraad gekozen de heeren H. Wesseling, (CH) P. Sleet (AR), P. Warmerdam, F. v. d. Ploeg. P. Prins, J. v. d. Voet. H. Jansen, C. v. d. Claauw Cz.f J. v. d. Berg-Vertegaal, J. R. Zonneveld, C. Geerling, Th. de Vromen en W. de Groot Jacz.. allen R.K. Van den ouden Raad keeren dus terug de heeren P. Sleet, J. v. d. Berg-;Vertegaal, C. v. d. Claauw Cz. en P. Warmerdam. SASSENHEIM. A.R. Propagandaclub. Dezer dagen verga derde de A.R. Propagandaclub o.l.v. den 'neer F. Limburg. Na bestuursverkiezing sprak de heer R. A. den Ouden over het onderwerp: Gezag en Vrijheid. Op zeer duidelijke wijze zette spr. uiteen, dat nog steeds Christelijke staatkunde noodzakelijk is. Vervolgens be sprak hij de N.V.B. en liet uitkomen dat deze beweging geen grondslag is voor positieve Christelijke beginselen. ZOETERWOUDE. De noodgemeenteraad. zooals deze door het kiescollege is benoemd, zal er als volgt uitzien: P. Meydam, A.R.; J. de Graaf Sr. en Joh. v. Vliet, beiden C.H.; G. P. v. d. Krogt. G. P. van Leeuwen. Q. H. Onderwater, J. H. v. d. Ploeg, P. J. Tijssen, J. Vlasveld, P. C. v. d. Zaal en J. P. v. d. Velden, allen R.K. Staatspartij De in onze gemeente ingezamelde goederen voor Westkapelle zijn op de plaats van bestemming aangekomen. De heer Ligt- hart, van de commissie Westkapelle, komt r.-u een lezing houden over de oorlogshandelin gen en de dijkdoorbraak bij Westkapel'.e, en bovendien den dank overbrengen van de be volking. Voor bijzonderheden verwijzen WQ naar de advertentie in dit nummer. EXAMENS Acad. examens. LEIDEN. Geslaagd doet. ex. wis- en natuurkunde met hoofdvak plantkunde: H. Zierfuss, Leiden; geslaagd doet. ex. klas sieke taal- en letterkunde H M. Lintei te Den Haag. GRONINGEN. Geslaagd voor het apoth. ex. 2e gedeelte: mevr. A: W. Fattoh-Nagelsmail en M. Kunst. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. ex. geschiedenis: J. L. P. Brants; prop. ex. theo logie: Th. van Sprang, C. Blomaard. K. W. Slik, G. J. Graafland en G. van Efterik en S. Geertsma. De promotie van den heer F. G. Keizer op 1 Oct. j.l. geschiedde met lof. Verder slaagden voor: het doet. ex. genees kunde, le gedeelte: J. H. Beker, G. Beumer, mej. J. C. van Beynum, D. Bloemers. J. W. Buitenhuis, mej. M. Duinker, J. C. van Es, R. de Graaf, A. Lamberts, J. de Lange Jzn., J. Nieveen, J. F. van Pelt, J. W. N. Vonk. L. K. Van der Lant, F. J. C. Westerweel, E. van Zuiden, B. C. J. de Mol, mej. M. A. Mijsberg en N. J. Rijk. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. mu ziekwetenschap, mej. H. Nolthenius; voor het prop. ex. theologie C. A. Helms, D. J. Froentjes, W. H. den Ouden, L. de Wit, H. E. Sterringa, G. W. van Tricht, N. Immink; voor het cand. ex. theologie J. M. Hasselaar. UTRECHT. Geslaagd voor het artsex.t J. H. Gülcher, H. Friman, mevr. A. C. van Rossum-Nijkamp, J. den Boom, mej. L. de Beer, H. van LJlzinga-Veenstra, F. Rutten, P. E. J. Oubourg; voor het doet. ex. pharma- cie: mej. A. Aalders, J. H. A. Coroips: voor het kerk voorb. ex. mej. H. B. de Neeling, F. Bannink, R. Das, C. P. van Andel, R. Jacobs Landbouwhoogeschool Wageningen. WAGENINGEN. Lanöbou whoogeschool. Geslaagd op 4 October voor het propaedeu- tisch examen. L. P. Arendz, mej. H. M. E. Barendsen. mej. W. C. Benders, J. A. Blaak, J. Bloemen, J. Bos, J. B. B. Brolmann. J. A. Glerum. J. C. Glerum, Y. Groenveld. A. H. Haak. P. H. Hallewas, mej. J. N. Heringa, B. de Jong. H. Jonge Poerink, R. E. Labruyere, W. J. L. J. Merkx. J. Minderhoud, J. G. Modderman, J. Mol, H. A. J. Moors, A. R. van Motman, D. P. Mulder, A. G. M. Peters, H. Reiling, J. H. Ruiter, H. Synja, T. van Tol, S. C. Veerdig, P. Veldman, J. J. G. van Waes. B. Westenberg, M. Witkamp, J, Postma. B. v. d. Hoek. WAGENINGEN. 4 Oct. Geslaagd voor ingenieursexamen Nederlandsche boschbouw: A. J. Mulder (Rotterdam) en A. J. Tenkink (Winterswijk). Voor ingenieursexamen ko loniale boschbouw: J. J. Kouwe (Pematang Si Antar), M. J. Noordhoek (Nijmegen) en J. F. A. Molenaars (Breda). Voor ingenieurs- examen koloniale landbouw: E. H. F. van Blommestein (Kardipaten, N.OJ.), H. J. C. Derksen (Deventer). P. R. Everaars (Baarn) en J. M. Schijen (Maastricht). Voor candi- daatsexamen Nederlandsche boschbouw: J. G. Weideman. Voor candidaatsexamen ko loniale boschbouw: P. B. Boltjes, J. Luitjes, W. M. Otto en P. J. D. Versteegh. Voor can didaatsexamen koloniale landbouw: F. W. J. van Es, K. F. Jacobs, J. V. Lagerwerff, J. Ph. La'oh, J. M. Manschot en D. van der Mark. Stuurliedenexamens 's-GRAVENHAGE, - geslaagd voor: le stuurman groote handelsvaart: A.B. Wijsmul ler te Baarn; 2e stuurman groote handels vaart, L. van den Ende te den Haag; 2e stuur man groote handelsvaart: A. J Kok te Am sterdam; 3e stuurman groote handelsvaart; T. Bruin te Scheveningen; stuurman kleine handelsvaart: E. A. Keizer te Loppersum; 3e stuurman, theoretisch ged F. Menninga te Groningen: stuurman aanv. kleine han delsvaart: H. J. Vos te Groningen; 3e stuur man theoretisch ged. E. W. Bentveld te Rotterdam. BEURS VAN 11/10 15/10 22% 161/2 57% Atch. T. 94% Baltim. 23% Can. P. 16V2 Chsap 57% NY Cen 28% Peno. 46 40% S. Rail 50 49% Un. Pac. 139% 139 Ar.g 98% 98% Al. Ch. 183 181 Am. Can 110% 109% Am. RM 27% 28% A. T. 8 182% 184% Am. Tob 98% 897'a Anac. 38% 38% B. Steel 93% 94 B. Steel 93% 94 Case 41% 42% Ch. N. Bk 46% 46% Chrysl 125% 124% City FC 53 53 Cons. Ed. 32% 32% Djjpd N 190% 190% E. Kod. 199% 199% Gen. El. 48% 4é3{ Gen. Mot. 74% Good Y 61 In Harv 91 I. Nickel 36% El. B S 18% Int. T a T 27% Kennec. 44% Montg. 68% N. Cit B Pack Mot Pure O Radio C Rep. St. Reyn Tb 38% 38% 48% 73% 61 90% 44% 68% 48 153^ Shell U Socony Soerrv C St. O N. 28% 29% 17% 17% Stud eb Texas C Un. Air Un Corp. 3 3 Omzet 1.630.000 (1.560. 29»'4 29% 57% 58% 28% 28% 32% 17 NEW-YORK. - 11/10 15/10 Un. Fr. .114*'» 118% US Rub «9% 69% US Steel 78% 79% W house 36 35% Wworth 48% 48% Air Red 50% 51 Am. Car 50% 59% AFP 7 pr 111% 111% AFP a 6% 6% A. Powp. 89% 89% Am. Loc 36% Am. Met 32 Am. Rad 17 Am. Sug 49% 50% Am. Vise 60% 60% Am. WW 17% 17% Atl. Ref. 38% 38% Bald. L 30% 30% Bendix.. 60% 61 Boeing 27% 27% Cer Pas 40 40% Cont. C 49 49% Curt. Wr 73^ 7% Douglas - 92% 90 El. Pow 136 137% El. Pow 14 14% G. Foods 50 50% Gulf Oil 57% 58% Hudson 29% 29» I. Pow g 34% 3434 I Pow pr 105 105 J. Manv 13«% 135 Lockh. N. Bisc. N. Dist N. Stel No-f. V7 33' 33 *1 3234 33 51 %t 50% 80% 81% 257258 Nth Am 26% 26 38% 33» '2 38 Param Ph. Dodg Ph. Petr. 52» k 53 Pr en G 63% 64 »fc P S. o NY 23% 22% Sears R. 139% 139 ex-div. 000).

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3