Londen mislukt, doch de deur nog open Ned regeering bereid met nationalisten te onderhandelen Maar niet met Soekarno en z'n aanhang Beiastingverzwijgers krijgen nog een kans nieuwe leidsche courant DONDERDAG 4 OCTOBER 1945 Russiche machtspolitiek de oorzaak De conferentie van de ministers van Buiten, ltandsche Za.ken te Londen is uiteengegaan zonder de' gehoopte positieve resultaten. De Engelsche bladen wijzen algemeen de Russen aan als schuldigen van deze mislukking en spreken zelfs van verlies van vertrouwen in de Russische politieke eerlijkheid. Het ver ouderde spél van machtspolitiek Ls terugge keerd en is eigenlijk een belachelijke manier van doen. Ook de Labourpers uit zich scherp over de Russische machtspolitiek, die een gevaar is voor de beschaving en alle oorlogs inspanning nutteloos dreigt te maken. Als oorzaken van de afbreking der confe rentie worden gemeld het gemis aan over eenstemming over kwesties inzake Oost-Euro pa. maar vooral de bedoeling van Rusland om het aantal mogendheden, dat deelneemt aan de bespreking over de vredesverdragen- met Duitschlands satellieten, te beperken. Moskou erkent dit laatste. Frankrijk en China hebben met Hongarije, Roemenië en Bulgarije niet .gevochten Frankrijk mag bij Italië mee- teekenen, maar de vrede met Finland be hoort alleen voor reken mff van Engeland en d te komen Nu de brokken er zijn, tracht ieder d$r bij de Londensche conferentie betrokke nen zrjn positie te verklaren. Byrnes trachtte het verschil zoo gering mo ge Iiik te maken door het te reduceer en tot een verschil in interpretatie. Hetzelfde deed de Fransche minister van Buïtenlandsche Zaken, die Molotoff een merkwaardig dia lecticus noemde. Volgens hem was er verschil over den uitleg van de woorden overeen komst" ..beslissing" in de overeenkomst V2n Potsdam. Deze positie nu sluit den ..weg terug" niet af. Want, zoo zeide Byrnes, de verklaring van Berlijn was. omdat men onder vrienden was. niet zoo scherp geformuleerd als wij dat zouden hebben gedaan tegenover d n vijand. Wij voelen niet voor exclusieve vredesverdragen, die aan de andere mogend heden zouden worden voorgelegd met de rnededeeling: als 't u belieft, teekenen! Zulk een vrede zou niet van langen duur zijn en het verdrag zou niet meer zijn dan een stuk papier met daarop de meening van twee of drie regeeringen. Met geduld en begrip, zeo meende hij. kunnen we nog wel tot over eenstemming komen. We willen het hopen. De wereld wacht er op. DE A MERIKA AN S CHE PERS OVER LONDEN De te New York en Washington verschij nende bladen drukken in hun hoofdartikelen hun teleurstelling uit over het feit, dat op de conferentie der ministers van buiten- landsche zaken te Londen zoo yeinig con crete resultaten werden bereikt. Houders van meer dan één bankrekening Kunnen f 1000.van de een en 25 p€t van de ander vrijkrijgen Ten aanzien van het houden van meer dan een rekening, is thans bepaald, dat op elke rekening, geopend tusschen 7 Juli 1945 en 12 Sept. 1945, 25 pet van het saldo per 12 Sept. 1945 voor girale overschrijvingen wordt vrijgegeven, doch de f 1000.slechts te ver krijgen zijn op één rekening. Alleen voor rekeningen, geopend vóór 7 Juli 1945, geldt dus de in Art 4 van de Beschikking Deblok- keering neergelegde regeling. Voor rekenin gen, geopend na 12 Sept. 1945 is bepaald, dat hierop voor girale overschrijvingen uit sluitend f 1060.op één rekening wordt vrijgegeven. Tevens is een controle-mogelijk heid geschapen, doordat de girale beschik king over f 1000.slechts mogelijk is na het afleggen van een in aanvullingsbeschikking omschreven en door de hoofdgroep Banken té eontroleeren verklaring. De houders van meer dan één rekening zullen dus niet boven anderen worden bevoordeeld GEEN DEBLOKKEERING VAN TOE VERTROUWDE GELDEN Het min. v. Financiën vestigt de aandacht op het bij aanvullingsbeschikking gewijzig de artikel 6 der Beschikking Deblokkeering 1945, waardoor het aan bedrijven, diensten ©f lichamen (uitg. banken, enz. doch met in begrip van kerkgenootschappen) verboden is, om uitbetalingen of girale overschrijvingen te doen aan hen, die gelden aan deze bedrij ven, diensten of lichamen hebben toever trouwd. Fiscaal Recherchebesluit verschenen De door min. Lieftinck aangekondigde Be schikking Fiscale Recherche bepaalt o.a., dat opgegeven moet worden door spaarbanken enz. de stand op 30 Sept. 1945 van de reke ningen van spaarbankboekjes etc., waarvan het saldotegoed op dien datum meer dan f 950 bedraagt Tot het verstrekken van deze opgave zijn o.a. ook verplicht notarissen, commissionairs en levensverzekeringsmijen. Banken, hypo theekbanken, pensioenfondsen en bierbrou werij-ondernemingen moeten opgeven alle bedragen welke tusschen 30 April 1940 en 1 ">et. 1945 ter aflossing op leeningen anders dan overeengekomen, zijn. terugbetaald. Ook notarissen, administrateurs en andere dtoor den min. aan te wijzen personen zijn tot deze opgave verplicht. Voorts moeten worden opgegeven brand- verzekeringsposten op inboedels, waarvan het verzekerde bedrag na 3D April 1940 met meer dan het tweevoud of met meer dan f 20.000 is verhoogd, dan wel waarop na dien datum voor f 20.000 of meer is verzekerd- De Rijksverzekeringsbank, spaarkasonder- nemingen en verzekeraars moeten opgave verstrekken van alle ©p 30 Sept. 1945 loo- pende posten, waarvoor na 1 Mei 1940 in eenigerlei vorm een koopsom is gestort, is verschuldigd of is verrekend. Niet behoeven te wforden opgegeven polissen, waarvan de koopsom minder dan 950 bedraagt. Opgave moet voorts worden verstrekt van alle bedragen, welke tusschen 30 April 1940 en 1 Oct. 1945 zijn terugbetaald op geldlee- ningen, anders dan overeengekomen. De op gaven moeten uiterlijk op 15 Nov. 1945 zijn ingeleverd bij den insp. der belastingen in wiens inspectie aangever gevestigd is. Deze insp. kan voorschrijven, dat een opgave niet bij hem wordt ingeleverd, doch bij het Hoofd van de Fiscale Inl. en Opsporingsdienst te Amsterdam. INSULINE Aam alle bij het Rijksbureau voor genees- en verbandmiddelen te A'darn ingeschreven insuhnegebruikende suikerzieken, die hun. oude insuline-siamkaart inleverden en op 1 Oct. a.s. de nieuwe insulinestamkaart en insulinebonnen nog niet ontvingen, kan door den vasten apotheker insuline worden verstrekt voor maximaal 56 dagen na 1 Oct. zonder aanteekening op de iaisuünestaim- kaarL De „New York Herald Tribune" stelt voor een sterke groep deskundigen te benoemen, die vrij van regeeringszorgen zijn. Slechts personen met zeer vooraanstaande capaci teiten zouden er lid van moeten zijn. Zij zouden alle opvattingen aangaande de pro blemen, van politieken, militairen, econo- mischen en humanen aard bijeen kunnen brengen en éen soort van generalen staf vormen. In Frankrijk minder pessimistisch. In Frankrijk is men niet al te pessimistisch hoewel men 't falen der conferentie als een tegenslag beschouwt. Le Monde, dat veelal de meening der regeering weergeeft, schrijft, dat Ruslands weigering om Frankrijk en China in de Balkankwestie te kennen, welis waar niet in strijd is met de verklaring van Potsdam, maar dat het tegenovergestelde standpunt in die verklaring eveneens steun vindt. De Gaullistische Paris Presse ver klaart, dat de Gaulle thans een votum van vertrouwen verdient, dat hem in staat stelt in naam van Frankrijk te spreken. NAAR EEN GEALLIEERDEN CONTROLE- RAAD OVER JAPAN? Naar gemeld wordt, heeft Moïotov op 1 October een brief gezonden aan By mess, waarin hij hem mededeelt, dat de Sovjet- regeering groot belang hecht aan de voor gestelde vorming van een geallieerden oon- troleraad voor Japan, gevestigd in Toikio en bestaande uit vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Engeland. Rusland en China. Daarnaast wenscht de Sovjer-regeering de vorming van een geallieerde advrseerende commissie, bestaande uit vertegenwoordigers der landen, die actief hebben deelgenomen in den strijd tegen Japan. Uitreiking nieuwe bonkaarten begint 8 October De pl. distributiediensten zullen van 8 t/m 27 October nieuwe bonkaarten voor voedings middelen K512, groente-, fruit- en visch- kaarten N 512 en leder- en textielkaarten VA TQP uitreiken en wel als volgt: Tegen inneming van bon A 510 van het inlegvel GA 508 een bonkaart KA 512, een kaart N 512 en een kaart VA 510: Tegen inneming van bon B 510 van het inlegvel GB 508 een bonkaart KB 512, een kaart N 512 en een kaart VA 510; Tegen inneming van bon C 510 van het inlegvel GC 508 een bonkaart KC 512, een kaart N 512 en een kaart VA 510: Tegen inneming van bon D 510 van het inlegvel GD 508 een bonkaart KD 512, een kaart N 512 en een kaart VA 510. Tegen inneming van bon E 510 van het inlegvel GE 508 een bonkaart KE 512, een kaart N 512 en een kaart VA 510. Brj uitreiking van de bonkaarten K512 en de kaart N 512 wordt het vakje 510a van de stamkaart afgekruist, bij uitreiking van de leder- en textielkaart VA 510 het vakje 510b. De bonkaarten zullen in het algemeen slechts worden uitgereikt aan hen, die in het bezit zijn van een inlegvel met het kring- nummer van den dienst, welke de kaarten uitreikt. Een uitzondering wordt gemaakt voor schippers, woonwagenbewoners, geeva- cueerden e.a. personen van wie redelijker wijs niet verlangd kan worden, dat zij zich bij den distributiedienst hunner woonge- meente vervoegen. INCASSO-VERBOD De minister van financiën maakt bekend, dat de verplichting tot betaling van haven-, kade-, sluis- en bruggengelden alsnog ver lengd wordt tot na 9 October 1945. Over de situatie in Indië werd Dinsdag middag gemeld: ,JDe Nederlandische regeering ondersteunt in geenen deeïe de maatregelen van den heer C. H. van der Plas om dr Soekarno tot een bespreking over den toekomstigen politieken status van Indonesië uit te noo- disen." aldus verklaarde minister Logeman gisteravond laat in Londen, volgens Reuter. ,.Wi' zullen hem onmiddellijk t e Ie.fee- ren alle handelingen over deze kwestie te staken en hem adviseeren in den vervolge niet meer van dergelijke besluiten te nemen zonder machtiging van de Nederland,sche om namens d>e Nederlaindsohe regeering te spreken, aldus minister Logeman, zonder ör. van M-ook te raadplegen, wat hij klaarblijke lijk niet gedaan, had. daar van Mook eerst vandaag uit Australië te Batavia wordt ver wacht.. Terwijl hij een verklaring aanhaalde, die hij reeds eerder gisteren op een perscon ferentie had gedaanzeide hij: ,,De Neder- landsche regeering zal ha geen geval onder - handelen met Soekarno". Minister Logeman, verklaarde verder, dat de Nederlarudsche regeerng bereid is met In donesische nationalisten te onderhandelen, mits hun werkwijze geen voortzetting van de Japan sche politiek is onder het mem van national isme, zooals het geval is met Soe karno en 2ijn volgelingen. Logeman verklaarde, dat de Nederland sche Regeering doende was Indonesische na tionalisten van Nederland naar Java te zen den, deze hebben, er allen mee ingestemd Voorloopiq geen Emigrate naar Canada Behoudens in zeer speciale gevallen. Alhoewel de Nederlanders altijd buitenge woon welkom waren in Canada en bewezen hebben uitstekende kolonisten te zijn, ver nemen we thans van de Canadeesdie legatie, dat emigraifcie naar Canada niet kan worden toegestaan, alvorens de Camadeesclhe militai ren in Canada zijn teruggekeerd, daar ge demobiliseerd zijn en de gelegenheid hebben gehad een betrekking te vinden. Een uitzon dering vormen de vrouwen en verloofden van Canadeesche militairen, alsmede de men- sdhen met een buitengewone schaMng of be gaafdheid. Wat studenten betreft, wordt ver- eisebt, dat de sollicitant zich in Canada kan onderhouden of dat hij of zij toestemming heeft van een erkende Canadeesche hooge- school of universiteit. met de Nederlanders samen te werken, om dat zij de beloften van Koningin Wilhelmina vertrouwen en ook vertrouwen hebben in de plannen van de regeering om Indonesië naar zelfbestuur te leiden. BATAVLASCHE VLIEGVELD IN NEDERLANDSCHE HANDEN. Volgens berichten van de New Delhi Radio heeft schout-bij-nacht Patterson verklaard, dat Nederlandsche troepen het vliegveld te Batavia hebben overgenomen. .f 160.PER MAAND VOOR STUDENTEN Het ministerie van Financiën deelt mede dat alle ingeschrevenen aan een Nederland sche universiteit of hoogeschool, maandelijks over 100 gulden in contanten mogen beschik ken ten laste van hun geblokkeerde of girale rekening. De instelling, in welks boeken deze geblokkeerde of girale rekening voorkomt, moet vóór de uitbetaling dé maand, waar voor de bedoelde f 100 bestemd zijn, op de collegekaart aan teek enen. Desgewenscht, b v. indien de student geen eigen rekening heeft, kan het bedrag worden afgeschreven van de rekening van zijn verzorger. f 100.— PER WEEK OOK VOOR „ZELFSTANDIGEN". De minister van Financiën heeft het aan tal van hen, die uit hoofde var. een zelfstan dig beroep wekelijks over f 100 in contanten ten laste van hun geblokkeerde of hun girale rekening kunnen beschikken, aanzienlijk uit gebreid met kunstschilder, beeldhouwer, toonkunstenaar, letterkundige, belastingcon sulent, economisch- of bedrijfseconomisch adviseur, raadgevend ingenieur, beëedigd taxateur, beëedigd trarvslateur, expert ter zake van het assurantiewezen, repetitor, ma kelaar en particulier verpleger. UITBETALING VAN HONDERD GULDEN Zij, op wier geldkaart geen buiten om loop gestelde bank- en muntbiljetten ©f zil verbons zijn ingeleverd, zrjn gerechtigd van 3 t/m 6 Oct. tot een bankrelatie het verzoek te richten om in de week van 8 t/m 13 Oct. een bedrag van ten hoogste f 100.in be taalmiddelen uit te betalen. Zij. op wier geldkaart wel is gestort, kunnen zich in laatstgenoemde week rechtstreeks tot hun bankrelatie wenden om uitbetaling van f 100.of zooveel minder als de geldkaart aanwijst. Zelfstandige personen, die alleen giraal geld ontvangen, kunnen voor hun uit gaven, welke door de f 100.niet worden gedekt, te allen tijde, via hun bankrelatie, een verzoek richten tot de Ned en aanzien van zakenmenschen ontstaan hier door wed vele moeilijkhedenwelke hadden kunnen woorden voorkomen, door voor deze categorie grootere contante bedragen be schikbaar te steBen. EéN RIJKSBUREAU METAAL De rijksbureaux voor de metaalverwer kende industrie, voor ijzer en staal en voor non ferro metalen zijn thans samengevoegd tot één Rijksbureau voor metalen. In plaats van met 1162 kan nu met 777 man personeel worden volstaan. De kantoren van het nieuwe Rijksbureau zijn thans gevestigd in gebouw Bellevue, Bezuidenhoutscheweg 15 en de gebouwen Rijnstraat 120, Lange Houtstraat 11 en Mau- ritskade 37 te Den Haag: algemeen postadres: Bezuidenhoutscheweg 15. Officieele publicaties GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Verkoop van gebakken visch, voor zoover voorradig op Vrijdag 5 Oct. a.s. van 1516 uur Hartesteeg no 3. uitsluitend voor onder steunden van den dienst van „Gemeensehaps- zorig" bueau Mare, die in 't bezit zijn van controle-strook van een der nummers 22371 22471. Legitimatiekaart, controle-strook, pakimateriaal en gepast geld meebrengen. De prijs bedraagt f 1.50 en f2.per kg. PERSBERICHT En dezer dagen is door de Politie proces verbaal tegen een inwoner dezer gemeente opgemaakt, die verzuimd heeft aangifte te doen van goederen die hij van een in het Kamp van Bewaring gedetineerde in zijn bezit had. De Burgemeester der gemeente Leiden wijst er daarom nogmaals met nadruk op, dat een ieder, die roerende goederen van vijandelijke onderdanen. NS-B.-ers of ande re landverraders, onder zich heeft, verplicht is, hiervan onmiddellijk aangifte te doen bij den Beheerder van het bureau roerende goederen van vijanden en landverraders, Nïeuwsteeg 48, alhier. Deze aangifteplicht geldt bovendien voor een ieder, die inlichtingen of aanwijzingen kan verschaffen, omtrent deze goederen, in dien zij uit gebouwen of woningen zijn ont vreemd of elders zijn opgeslagen, waar zij zich ook bevinden. Artikel 44 E 133 stelt het nalaten van de aangifte als misdrijf strafbaar met een ge vangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste vijftig duizend gulden. Bijaldien iemand keniiis draagt van han delingen, welke tot strekking hadden of heb ben. goederen aan in beslagneming te ont trekken, dient hij eveneens biervan het bovengemelde bureau kennis te geven. De beheerder EXTRA TOEWIJZING WITTE- EN BRUINEBOONENPIKSEL. Varkenshouders, die in aanmerking wen- schen te komen voor een extra toewijzing witte- en bruineboonenpiksel dienen hiervoor zoo spoedig mogelijk, in ieder geval voor 12 October 1945, opgave te doen bij den plaatse lijken bureauhouder. MINISTER LOG EM ANN SPREEKT MORGENAVOND OVER 1NDIE De minister van Overzeesche Gebiedsdee- len, prof. dr J. H. A. Logemarm, zal morgen avond om 9 uur per radio spreken over den toestand in Indië. Het achterstallige dient betaald p'us 10 procent Voor degenen, die na 30 April 1940 de be lasting ontdoken hebben, zal nog eenmaal de gelegenheid worden geboden om zonder al te veel kleerscheuren het been weer in het lid te brengen. Door het doen van juiste aangifte krijgt men, volgens den wnd di recteur-generaal der Belastingen, mr W. H. v. d. Berge in een dezer dagen gehouden radiotoespraak, nog eenmaal de gelegenheid zijn fiscale positie over het verleden a-h.w. in der minne te regelen. Men kan dan vol staan met bijbetaling van de werkelijk te weinig geheven belasting, vermeerderd met 10 pet voor renteverlies en kosten. Ook kan men niet worden vervolgd terzake van in het verleden begane fiscale strafbare feiten, terwijl eveneens de gebruikelijke zware ver hoogingen voor na vorderingsa anslagen ge heel buiten toepassing blijven. Tevens deel de mr v. d. Berge mede. dat de termijn voor de navordering der belastingen is verlengd tot 31 Dec., tot welken datum altijd nog fraudeurs kunnen worden aangepakt. Het buitengewoon aangiftebiljet, dat op ruime schaal is verzonden, moet een eerlijke op gave der inkomsten en bezittingen bevatten. Zij die geen deskundige hulp bij de invul ling kunnen verkrijgen, moeten het biljet zoo goed mogelijk invullen en in een bij ge voeg den brief hun moeilijkheden vermelden. Indien geen aangiftebiljet is ontvangen en toch wel te weinig belasting is betaald, moet uit eigen beweging een aangiftebiljet bij den inspecteur der Belastingen worden aange vraagd. Tevens zullen, door de Beschikking VERDWIJNT FRANCO VAN HET TOON EEL? De correspondent van de Times schrijft uit Madrid, dat ondanks aanhoudende tegen spraak *t bericht, volgens hetwelk Franco in een toespraak tot officieren te San Sebastiaan zijn wensch te kennen zou hebben gegeven als staatshoofd van Spanje af te treden, juist is. NIEUWE WERELDFEDERATIE VAN VAKVEREENIGINGEN Op de te Parijs gehouden wereldconferen tie van vakvereenigingen is met aigemeene stemmen besloten tot de oprichting van een n-ieuwe wereldfederatie van vakvereenigin gen. President Truman heeft op een perscon ferentie de berichten ontkend, volgens welke het Britsche kabinet de Ver. Staten zou heb ben verzocht de verantwoordelijkheid bij de oplossing van het Palestijnsche probleem te deelen. Ook ontkende hij de berichten, vol gens wellke de Britsche regeering de Ver. Staten zou hebben gevraagd troepen naar Palestina te zenden im geval van onlusten. Hij weigerde te bevestigen of te omtkenmiesi, da% Attlee zijn verzoek om toelating van 100.006 Joden in Palestina van de hand had gewezen. DARN AND TER DOOD VEROORDEELD Armand Dam and. het hoofd van de „mili tia" van Vichy, is gisteren ter dood veroor deeld. DE GAULLE NAAR DUITSCHLAND. Generaal de Gaulle is in «en special en trein uit Parijs vertrokken om een bezoek te bren gen aan den Baas en Diutschland. Fiscale Recherche, alle banken de saldi der rekeningen op 30 Sept. moeten opgeven, ter wijl verzekeringsmaatschappijen e.d. ook ge houden zijn opgaven te doen van de tusschen 30 April 1940 en 1 Oct. 1945 gesloten of ver hoogde verzekeringen. Alle thans nog aan te treffen fraudeurs kunnen worden gestraft met gevangenisstraf van 4 jaar. KON. CONSERVATORIUM VOOR MUZIEK. Tot leeraar aan het Kon. Cons, voor Mu ziekje 's-Gravenhage werden benoemd: Max Oroboo de Castro, voor violoncel (vac. dr. C. L. Walther Beer); Frits Schuurman,, vöor ou> kestdirectie en als leider der orkestklasse; P. W. Schijf, voor hoor®, (vac. K. A. Beyer). Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Harderwijk J. J. Poot te Ameide en Tien,hoven. Beroepen: te Alphen a/d Rijn W. E. Ambrosi/us te Eemnes-Binnen; te Berken- woud e cand. G. Elseman, hulppred. te Lemmer; te Geest en Ferwoude cand. J. Brink te Wassenaar; te Eek en Wiel cand. N de Ruyter. hulppred. té Pernis; te Utrecht (vac. J. R. Woifensberger) da- A. v. d. Boeven te Warns veld en (vac. dr G. P. Ma,rang) Th. A. Warners te Almelo; te Zuid-Scharwoude L. C ten Bruggenkate te Ruurlo. Aangenomen: naar Delft H. K. van Wingerden te 's Grevelduin en Vrijhoeve- Capelle, die bedankt heeft voor Ede. Naar Rotterdam-Vreewijk (3e pred.plaats), J. de Vos te Beesd. Aangenomen: naar Anjum cand. C. J. L. Loor, hulppred. te Hijkersunüde; naar Alkmaar (vac. J. G. Kleyne) E. E. de Looze te Hilversum; naar Goudswaard cand. K. Schipper, hulppred. te Delft. Bedankt: voor Assen W. C. Lagthelm te Eext (Dr.); voor Blauwkapel (toez.) A. G. Haring te Lage-Vuur sche; voor Loosd/uinen (toez.) J. v. d. Velden te Weesp. Bedankt: voor Deventer W. C. Ligthelm te Eext; voor Zwijndrecht (2e pred.pl.) dr A. Steenbeek te Twello. Geref. Kerken. Beroepen: te Ameide carud. P. de Bruyn, hulppred. te Rotterdam-Charlois; te Winschoten (vac. J. A. Berghuis) C. Verspuy te Rumerwold-Kockenge; te Noord-Sch ar - woude C. Wilgenburg te Monnikendam. Aangenomen: naar Krommenie M. N. de Wolf te LTsselstein. Bedankt: voor Almelo (vae. W. L. Milo) D. van Enk te Veen endaal. Vrijgemaakte Geref. Kerken. Beroepen: te Amsterdam-C. P. K. Keizer te Groningen; te Capelle a/d IJssel M. J. C. Blok te Onnen. Beroepen: te Spakenburg (2e pred.pl.) H. Veltman te 's-Hertogenbosch. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Zaandam H. W. Eerland te Dokkum en J. A. J. Kampman te Opperdoes. Beroepen: te Broek op Langendijk Henstra te Haarlem-Noord. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dordrecht J. Fraanje te Barneveld en H. Ligtenberg te Vlaardingen. Baptiste Gemeenten. Beroepen; te Arnhem K. Renting te Hengelo (O.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3