Leiden wordt weer in de bloemetjes gezet De Parlementaire machine weer op gang NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 25 SEPTEMBER 1»M Initiatief van de burgerij Gisteravond is ten Stadhuize een vergade ring belegd uitgaande van den dienst der Gemeentewerken, om te komen tot stichting van een contactcommissie voor den weder- aanleg van de stadsbeplantingen. De directeur van Gemeentewerken, ir D. Boogerd, sprak een openingswoord, waarna dr T. P. Se- vinsma. voorz. van ,,Oud Leiden" wees op het zeer te waardeeren werk, dat de com missie wacht. De heer Galjaard heeft ver volgens een korte uiteenzetting gegeven hoe zeer Leiden aan schoonheid door de vernie ling der plantsoenen heeft ingeboet en welk resultaat voor straat- en plantsoenbeplanting, dank zij krachtige medewerking van het ge meentebestuur reeds is bereikt en op uitvoe ring wacht. Voorts stippelde hij eenige rege len voor werkzaamheden der commissie uit. DRIE-OCTOBER-DAG De Commissaris van Politie te Leiden maakt bekend, dat op 3 October 1945, krach tens besluit van den Burgemeester dezer Ge meente. de binnenstad van Leiden op de ge bruikelijke wijze voor het verkeer met rij paarden. door trekdieren voortbewogen voer tuigen en motorrijtuigen op meer dan 2 wie len zal worden afgesloten van des morgens 7 uur tot des nachts l.uur. Onder verwijzing naar de desbetreffende publicaties, wordt be kend gemaakt, dat een beperkt aantal be wijzen van toegang tot het door af^luitboo- men afgesloten gedeelte der gemeente zullen worden uitgereikt, indien kan worden aan getoond. dat tot het toelaten van de boven omschreven categorie vervoersmiddelen een dringende reden bestaat. Aanvragen tot het bekomen van een bewijs van toelating kunnen van 24 Sept. t/m 1 Oct. 1945 gedaan wórden od werkdagen van 912 en van 25 uur aan het Politiebureau. Zon neveldstraat 10, Leiden. Sc/hrifteliike aanvragen weden alleen dan in behandeling genomen, indien daarin dui delijk vermeld staan: le. naam en adres van den aanvrager: 2e. voor welk soort vervoermiddel de aan vrage geldt: 3e. de reden van aanvrage. Aanvragen, welke niet vqiledïg ziin of na 1 Oct. 1945 binnenkomen, worden niet in be handeling genomen. I Leidsche telegramman Gisteravond hebben de bewoners van der, Lagen Rijndijk in de Stadsgehoorzaal een feestavond gehouden, onder leidmg van den voorzitter der buurtcommissie. den heer J. Ginjaar. Na zijn oDeningswoord werd een afwisselend programma afgeweekt, waaraan medewerkten h«*t orkest „Gerhof". Ab Ger- iritsen en Gé Hofenk. die bij den vleugel ernstige en vrooh'ike liedies zongen. ..The Ple^enc". die fraaie ctaalties van acr<">bat'ek 1e zien gaven en het Hawaiian-ensemble ..Het Zuidzee Trio". Het daverde vair het applaus en er waren veel consumoties. Vrijdagavond 5 October a.s. geeft Theo v. d Pas in de Stadsgehoorzaal een Chopin- recital. Maandagavond 1 Oct. wordt in de Pie terskerk een wijdingsdienst gehouden ter in leiding van de 3 Ootoberviering. Spreker is ds D. Kuilman, terwijl medewerken het Gem. koo' en Jeudkoor ..Ex Animo" (dir. Herman de Wolff en Leo Mens. orgel. Aanvang 8 uur. Morgenmiddag 3 uur is er weder een rondle'rtmg door de tentoonstelling in ..De Lakenhal". Onder redactie van den heer S. Platteel is het eerste nummer verschenen van het Mededeelingenblad van de buurtver. ..De professorenwijk". Het orgaan, dat maande lijks zal verschijnen, ziel er keurig verzorgd uit en biedt elck wat wils. Onze gelukwen- schen met dit fraaie resultaat dezer jonge buurtver een iging. Vrijdagmiddag had de feestelijke ope- ning piaats van hotel-café-rest. ..Liberty", voorh. Huize Zarse", Stationsweg 2. De hee- ren J. Dracht en R. A. M. v. d. Brink treden ©p als directeuren van de N V. Toen wij er een kijkje gingen nemen, viel ons direct de restauratie oo. welke hier was aangebracht en het geheel een gezelligen en modernen aanblik geeft. ..Liberty" b^zit een nrima keu ken. reeds vóór den oorlog stond het hier voor bekend. Afijn, goede wijn behoeft geen aanbeveling. Jubileum. 30 Sept. a.s. hoopt de hoer I Mark den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaar als letterzetter in dienst trad bij de Firma J. J. Groen en Zoon, Pieterskerkkoor- steeg 18. Tot voorzitter der commissie werd aangewe zen de heer N. Je= Swierstra, tot secretaris de heer H. Valkenburgh, adres: kamer 313, stadhuis. Voorts namen in de commissie zit ting deputaten uit de aanwezig zijnde ver- eenigingen en instellingen. WERELDGELIJKVORMIGHEID. Gisteravond hield de Geref. Jeugdcentrale een vergadering in het gebouw „Rehoboth", waar ds K. Dronkert sprak over Wereld gelijkvormigheid." Spr. stoiad stil bii de vraag wat we onder wereldgelijkvormigheid moeten verstaan, om vervolgens te bespre ken het werk. dat de Ned. Bond op G.G. in de afgeloopen jaren heeft gedaan en hoe het in de toekomst zijn moet. Het is een feit. aldus spr.. dat deze Bond niet heeft voldaan. Zij zal de jeugd langs nieuwe ba nen moeten leiden. Ook voor de kerk ligt hier een taak. Er is bij de j.eugd een zucht naar wat nieuws. Het dansvraagstuk wordt reeds in christelijke kringen besproken. De dans noemde spr geestelijke klaplooperij. De jeugd moet leeren leven uit eigen beginsel. Onze roeping, zoo besloot spr., moet niet zijn wereMgelijkvormig, maar Christusgelijk- vormig. Vanzelfsprekend werden talrijke vragen gesteld, welke door ds Dronkert werden beantwoord. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Jacques, zn van H. A. van Zuijlen en J. Jungerius: Jacobus, zn van E. Egberts en G. Bo'; Johannes C.. zn van L. D. Cattin en K M. W. Dorlandt: Johannes M. C.t zn van M. Houtman en C. de Jong: Arie. zn van P. Ciere en C. H. van Duijl; Irene M.f dr van H. Flaman en J. Weeber. OVERLEDEN: A. Laven. 1 jaar. Vit de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN. ,,Klok en Kompas". Over dit onderwerp sprak in de Zuiderkerk voor de Geref. Jeugdcentrale ds H. de Moor van Boskoop. De voorzitter, ds J. H. A. Bosch, herdacht in zijn openingswoord den heer J. W. Hoor- nenberg, die vorig jaar te Vught werd gefu silleerd, waarna ds De Moor in zijn rede erop wees. dat Gods klok niet heeft stilge staan in de jaren dat het Jeugdwerk vrijwel stil lag. Wij weten niet hoe laat die klok wijst, maar wel dat die ons waarschuwt te werken en te strijden. Wij moeten ons ver weer richten naar de concrete situatie van vandaag, al moet er dan vqel van wat we vroeger onmisbaar geacht hebben, achterwege blijven. Het kompas waarop we verder gaan is echter hetzelfde gebleven, het eeuwige en onveranderlijke Woord van God. Dr F. C. Nienwenhuyzen. Na een periode van ongeveer 20 jaren arbeiden in onze ge meente, waarin hij zich zeer geacht en be mind maakte, heeft dr F. C. Nieuwenhuy- zen zijn practijk overgedaan aan dr A. J. Zwartendijk van Boskoop. Zijn heengaan wordt in onze gemeente als een gemis ge voeld. De achter ons liggende jaren hebben zooveel van zijn gezondheid gevergd, dat hij ziin drukken werkkrine moet neerleggen Dr Nieuwenhuijzen hoopt zich in de toekomst nog te kunnen wijden aan medisch sociaal werk, waarvoor hij zich steeds geïnteres seerd heeft, wat o.m. tot uiting kwam in zijn arbeid als voorzitter van het Alg. Zie kenfonds Alphen en Omstreken". HAZERSWOUDE. Er is een voorloopig bestuur opgericht om tot wederoprichting van het Chr. Mannen koor „Excelsior" te komen, waartoe mor genavond, 7.30 uur. in het lokaal achter de Geref. Kerk een bijeenkomst zal worden ge houden. De heer Jansen uit Gouda, oud- Heel de reqeering was tegenwoordig De dag van heden kan men als een bijzon deren beschouwen in de geschiedenis van ons volk. Een van de beide takken der Volksver.- fcegenwoordöging. de Tweede Kamer, kwam weder voor het eerst na de bevrijding bijeen Het was tihans niet de door de Grondwet voorgeschreven Kamer van honderd maar de oude. niet aangevulde Kamer, die vele leege banken te ,zien gaf door bedanken of overlijden van leden en veirwijdering van landverraders. Bij deze opening der Kamer was de ge- heele Regeering aanwezig. De voorzitter, mir J. R. H. van Schaik, sprak in zijn openingsrede zijn vreugde uit, dat de Kamer weer bijeen kwam en her dacht de ontc^ïllen leden, die als goede Ne derlanders tal van jaren' hun werkkracht en talenten vol toewijding hebben gegeven aan de behartiging van 's Lands welzijn. Spr. herinnerde vervolgens aan de laatste maal, dat de Kamer in vergadering bijeen was, en kele uren nadat op dien rampzaligen lOden Mei 1940 de vijand onder bedriegelijke voor wendsels ons land was binnengedrongen. Sindsdien heeft ons volk een harde en mee. doogenlooze bezetting te verduren gehad, doch de innerlijke gesteldheid van het Ne- derlandsche volk is onwrikbaar gebleven al dus spr. Met overtuiging en bezieling hebben de bisschoppen en de kanselredenaars van alle kerkgenootschappen ononderbroken den geestelijken weerstand aan de massa gepre dikt Die weerstand heeft zich voorts in de practische verzetsdaad geopenbaard in dui zenderlei vormen en in geheel de bevolking, waaronder velen hun kostbaar leven hebben geofferd. De sterkste steun in dit geestelijk velzet is van de overzijde van het Kanaal uitgegaan van Haar. Die in haar voortdurende zorg voor het hoogste landsbelang in de Meidagen van 1940 heeft gemeend niet uit den weg te mogen gaan voor eene beslissing, die haar wel onnoemelijk zwaar moet zijn gevallen, maar het vertrek naar den vreemde is een daad van buitengewone wij?he'd geweest Spr. herdacht de aan menschenlevens ge leden verliezen en de talloozen, die de hel der Duittsche gevangenissen en concentra tiekampen hebben beleefd. Ook de zedelijke volkskracht heeft door de Duitsche maat regelen ernstig schade geleden. Gelukkig is echter alom de geest vaardig geworden om met spoed te geraken tot herstel, terwijl spr. hoopte dat alle overgebleven infecties van onnatuurliike tot»l,+r»>**D «t'-ooTvnfi'm tot het verleden zullen behooren. Spr. bracht vervolgens den der Reseering d-nk voor hun tegenwoordigheid, hetgeen gezien moge worden als het symbool van de bestendiging en eerbiediging onzer constitutie. Dat gij uwe krachten voor 's lands zaak beschikbaar wilt stellen, heeft in de natie algemeene voldoening gewekt. Spr. besloot met den wensch uit te spre ken, dat het Koninkrijk der Nederlanden, gelouterd en zuiver uit den strijd der vol keren te voorschijn gekomen, een tijdperk van nieuwe staatkundige ontwikkeling en van economischen en cultureelen opbloei te gemoet zou mogen gaan en dat het aan onze Koningin gegeven moge zijn in hechte ver bondenheid met het Ned. volk en onder de schutse van Haar Schildt ende Betrouwen nog vele zegenrijke iaren de kroon van het Koninkrijk te dragen". Dr. Th. Ruys Jr. jubileert Zooals wij reeds meldden, hoopt dr Th. Ruys Jr, Geref pred. te Lisse, mórgen zijn zilveren ambtsjubileum te vieren, hetgeen samenvalt met het feit. dat hij 25 jaar aan de gemeente Lisse is verbonden. Dr Ruys werd 10 Aug. 1890 te Amsterdam geboren, studeerde aan het Geref. Gym nasium aldaar en theologie aan de Vrije Universiteit, waar hij 12 Dec. 1919 promo veerde tot doctor in de theologie op het proefschrift ..Petrus Dathenus". Op 26 Sept. 1920 bevestigde ds J. C. Brussaard van Bloemendaal hem te Lisse in het ambt. De jubilaris neemt in het Geref. kerkelijk leven een belangrijke plaats in door zijn arbeid als directeur van het Geref. Zendings bureau en als archivaris der Gen. Synode. Naast zijn vele deputaatschappen voor de classis Leiden in de Part. Synode Z.-Hol land-Noord. waarvan hij herhaaldelijk deel uitmaakt, bekleedt hij tal van functies. Hij is quaestor van de Gen. Zendingskas. secr. van den Raad van Beheer van het Hervor mingsfonds „Pembaroean", vice-voorz. van het Idenburgfonds, voorz. van het Prov. Comité van het Neri. Bijbel Genootschap, terwijl hij ook zitting heeft in tal van plaatselijke vereenigingsbesturen. STAATSRAAD Dr RUTGERS. Bij K.B. is de staatsraad dr A. A. L. Rut gers op de meest eervolle wijze ontheven van de waarneming van het ambt va-n com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland. met dankbetuiging voor de belang rijke diensten, door hem in die betrekking bewezen. GESCHORSTE PREDIKANTEN Naar wij vernemen zijn ook de Ned. Herv. predikanten ds M. J. Lekkerkerker te Houten en ds C. Mulder te IJzendoorn voorloopig in hun ambt geschorst in verband met hun hou ding in den bezettingstijd. EXAMENS AMSTERDAM. Bevorderd aan de Ge meentel. Universiteit tot arts de heer en W. J. Honig (Koog aan de Zaan), J. 27: S. Pel (Nieuwe Schans). T. Pilon (Blitar), R. A. Crone (Amsterdam), en W. D. Hendriks (Noordwolde). Geslaagd voor het artsexamen le gedeelte de heeren J. E. Swart, M. J. H. Deumens en D. E. van de Poel. Geslaagd voor het candidaats examen Fransche taal en letterkunde de heer C. Voorwelt en voor het doctoraal examen Fransche taal en letterkunde de heer J. Remijn. AMSTERDAM. Vrije Univ. Geslaagd cand. ex theologie, mej. J. L. Schreuder te Haarlem KAMPEN. Theol. Hoogesohool Ger. Kerken. Geslaagd cand. ex. J. H. Meijer te Midwolda (Old.) en H. Veenstra te Arum; prop. ex. G. G. Griffioen te Utrecht. LEIDEN. Geslaagd artsex. le deel mej. L. J. C. Lorrier te Oegstgeest en de heeren W. van Bork te Leiden, C. K. van Dommelen te Den Haag, C. F. van Mervennee te Den Haag A. de Blécourt te Leiden. G. L. Ellis te Den Haag. bevorderd tot arts mej. C. M. C. J. Heem stra te Hellen doorn en de heeren J. F. B. Bok 1e Leiden. F. J. J. van Assen te JRotterdam. J. J. Verselewel de Witt Hamer té Noord wij- kerhout. J. J. L. Smit te den Bosch, C. Th. Lens te Nijmegen. Geslaagd doet. ex. rechtsgeleerdheid de W H. de Jonge te Breda. LEIDEN. 24 Sept. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift: getiteld: ..Kolen petrographische studiën", de lieer A L. F. J. Maurenbrecher te Maastricht. UTRECHT. 24 Sept. Geslaagd voor het doet. ex rechten J. H. Gresnigt. NIJMEGEN. Voor het candidaatsexamen Wijsbegeerte slaagde aan de R.K. universiteit de heer J. H. van der Zee uit Eindhoven; Voor het doctoraal examen rechten de hee ren R. G. J. A. Witte te Arnhem en G. P. H. Delhoofden te Roermond. ROTTERDAM. Geslaagd voor het candi daatsexamen in de economische wetenschap pen. de heeren: W. Groenental, H. H. Am- bagtsheer. M. Weststrate, W. D. A. den Har- togh, A. D. J. Brantenaer, A. C. den Duik, P. H. Groeneveld, H. A. J. van Denderen, J. A. Links. J. A. van der Starp, A. Schop, J. M. A. Hartman. H. Overzee. A. N. M. Klooster, R. Schroot, J. R. van Bennekes en W. »M. van Eeghen. Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heeren: W. Demooij, E. Koppius, S. N. Eysma. D. H. H. de Klerk. F. Hartog. A. P. J. Verbist, C. Bak ker, F. H. Boot. N. Ch. Walvis, P. D. van der Knoop, J. F. van Netten. A. M. Visser, J. C. de Langen, P. de Waard, J. H. Zwart- veld. R. van Linge. H. J. Blok. A. de Boer, D. H. van Dongen. Torman. E B. Gevens, H. J. Scheffer, K. J. de Rooij, J. Vermeijden, J. H Proper, G. J. Stapelkamp en J. H. Lubbers. UTRECHT. Geslaagd voor doet. ex. rech ten A. J. F. Finse en mej. G. Oostdijk: voor doet. Indisch recht J. A. Kopp en P. M. Noto- koesono; voor taalk. cand. Indologie W. J. v. d. Dussen; voor econ. doctoraal Indologie J. H. Jager Gerlings. UTRECHT. Geslaagd voor het cand.ex rechten: B. Verkaaik. Ph. M. Muus, J. N. Stempels. P. C. Fuhri Snethlage, J. T. Spri'k, W. H. Wurpel. P. van den Berg, A. Schaberg. J. L. M. Faassen, H. v. d. Bij, mevr J. de Groot-Straalman en J. A. de Pree. Prop. ex. theologie: H. Onstein, H. B. Mey- boom, M. J. de Jongh. M. de Jonge, P. de Jong. L. P. Brijn, J. Wieman. H. v. Amstel. W. S. Bakker. A. P. v. d Made. A de Haan. J de Boer. Cand.ex. theologie: W. Brinkman, C. Treure, A. Makkenze. W. G. G. van Voort- huijsen en H. Onstein. Doet. examen theolo gie: J. M. S. Bal jon. EXAMEN GESCHIEDENIS M. O. TILBURG Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de heeren A. de Bont, te Sun. F. v. Boxmeer, te St. Oedenrode. J. Braun, te Maastricht, M. Keizer te Haelen en J. W. van Driel te Maastricht. STUURMANSEXAMEN. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het exa men 3e stuurman groote handelsvaart: Pieter Hartingsveldt. Schiedam. Willem Schor, Am sterdam en Walt Jongman, Amsterdam. PROMOTIES. UTRECHT. Op een proefschrift ge titeld „Röntgen-analytisch onderzoek naar de kristalstructuur van a-barnsteenzuur" is tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht gepromoveerd de heer G. D. Rieck. Op een proefschrift getiteld ..Het thermi sche gedrag en de gevoeligheid van de W:l- sonkamer" is tot doctor in de wis- en na tuurkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd de heer C. van Heerden, ge boren te Utrecht. Op een proefschrift, getiteld „De Kinder uitzending in Nederland - een critische stu die" is gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde G. G. J. Mettrop, geboren te Dordrecht. LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proef schrift. getiteld „Samsu '1-din van pasai", de heer C. A. O. van Nieuwehuyze te Leiden. STUDENTENZUIVERING. De studentenzuiveringscommissie voor de gem. universiteit van Amsterdam maakt be kend. dat zij. die destijds de zg. loyaliteits verklaring hebben geteekend en nog niet zijn opgeroepen om voor de commissie te verschijnen, zich thans bij de secretarissen der commissie aan de Oudemanhuispoort 4 kunnen aanmelden, en wel zij, wier achter namen beginnen met de letters A t/m G op Vrijdag. 28 Septenjker a.s., H t/m L op Maandag. 1 October a.s., M t/m R op Vrij dag 5 October a.s. en S t/m Z op Maandag 8 October a.s., uitsluitend tusschea 10 en 12 uur VJiL directeur, heeft zich bereid verklaard de lei ding op zich te nemen. Vrijdagavond 7.30 uur hoopt mr J. A. de Wilde, voor de beide A.-R. kiesvereen. in het gymnastieklokaal een politieken rond blik te houden. Donderdagavond half acht zal de heer L. Matze Jr. voor de Ned.-Herv. Mannen- ver. op G.G. „Onderzoekt de Schriften" de eerste winterlezing houden over het onder werp: „De vrijmaking van Gods volk". RIJNSBURG. Jeugdsamenkomst. Het Geref. Jeugdver- band hield in de kerk aan het Rapenburg een Proppgandasamenkomst. waarin d-= Kui per van Sassenheim sprak over: „De groote keus", welke rede met groote aandacht werd gevolgd. Ook hetgeen de ieugd zelf ten beste gaf en het orgelsoel deed dezen avond een groot succes worden. De klokken gaan weer luiden. Van de Rijksinspectie Kunstbescherming te 's-Gra- venhage kwam thans het beriaht binnen, dat ook de beide andere klokken uit de N.H. kerk. vervaardigd in 1447 én 1634. gevonden zijn en naar Rijnsburg teruggebracht 2ullen worden. De beide klakken uit de Geref. kerk aan het Rapenburg zijn evenwel naar Duitsdb- land vervoerd en waarschijnlijk i© den smeltkroes versmolten. Ds N. Brandsma van Harderwijk hoopt beein November ziin intrede te doen als predikant der Chr. Geref. Kerk. LISSE. Vereenicing „De Hyacinth." Wij verne men dat de heer W. M. Driehuizen van Lisse is benoemd tot voorzitter der vereenigmg „De Hyacinth." Begrafenis S. Schoneveld. Op de Be graafplaats bii het „Groene Kerkje" te Oegst geest heeft Maandagmiddag de teraardebe stelling plaats gehad van wijlen den heer S. Schoneveld. voorzitter van de Coöp. Vei- lingvereeniging voor Bloembollen H.B.G. (G A.) te Lisse. Dit plotseling verscheiden beteekent voor deze vereeniging een groot verlies. De heer Schoneveld was een per soonlijkheid waar veel invloed van uit ging, zoowel voor de veilingvereeniging welke hij vele jaren als voorzitter mocht dienen, als in het particuliere leven. Aan de groeve werd met veel waardeering over zijn veel- omvattenden arbeid in het belang van het bloembollenvak gesproken. SASSENHEIM. Let op met oversteken! Op de hoofdstraat wilde het 7-jarig zoontje van den heer B. de straat oversteken, na eerst een auto te hebben laten pa^see en. Een motorrijder, die blijkbaar niet door hem was opgeme kt, reed achter de auto met het gevolg dat het ventje werd gegrepen en tegen den trottoirband ge slingerd. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis over gebracht. VALKENBURG. Ds C. Jongeboer neemt 14 October a.s. afscheid en wordt 21 October door ds H. v. Dijken, em. pred. te Hilversum, bevestigd bij de Ned. Herv. Gemeente te Wijk bij Duurstede. De heeren J. Schoneveld en C. G. J. van Donk, hebben het nog onder hun be heer uitstaande geld der illegaliteit ter Boe renleenbank. overgeschreven voor Ned. Roode Kruis f345. voor N.V.H. f 320 en voor Stichting 1940—'45 f344. alsook voor dit laatste doel f697,75. gecollecteerd ter ge legenheid van dankdienst voor den vrede op 6 Mei j.l. WARMOND. De inzameling voor de Stichting 1940 1945 in de week van 2531 Augustus heeft m Warmond opgebracht een bedrag van f 11.276. BEURS VAN 22/9 24/9 Atch. T. 92% 92% Baltim. 21% 22 Can. P. 16 16% Chsap 54% 55% NY Cen 27% 28% Pen n 39 39% S. Rail 48% 49% Un. Pac. 133 Va 132 Arg. 4 96 96% Al. Ch. 178 177% Am Can 105 104% Am. RM 24 24 Am. Sm 58% 58% A T&T 183% 183 Am. Tob 88'2 88% Anac. 36% 36% B. Steel 87 87% Case 42 42 Ch. N. Bk 41% 41% Chrysl. 125 125% City FC 55% 55 Cons. Ed 31% 31% Dupd N 183% 185 L. Kod 194 194 Gen. El. 47% 47% Gen. Mot. 72% 72% Good Y 59 59 In Harv 90 89% I. Nickel 36 36% El. B S 14% 14% Int. T a T 25% 26% Kennec. 40% 41% Montg. 68% 68'4 N. Cit. B 43% 43% Pack Mot. 7% 7% Pure O. 19 19 Radio C. 15% 15% Rep. St. 26% 26% Reyn Tb. 38 38% Shell U. 26% 26% Socony 15% 15% Sperrv C. 32% 32% St. ONJ 61% 61% Studeb. 29 29 Texas C. 52% 52% Un. Air 26% 27 NIEUW YORK. 22/9 Un. Corp. 2% Un. Fr. 108 US Rub 67% US Steel 74% Whouse 35% Wworth 46% Air Red 46% Am. Car 60% AFP 7 pr 108'2 AFP a 4% A. Powp 83% Am. Loc 3658 Met 30 >4 17% Am. Am. Rad Am. Am. Sug 48 Vise 59% WW 17'8 24/9 2% 109% 109 4% 83" 8 36 31 '2 17% 47', 2 Ref. 32% 29% 24% 42'2 67 90% Am Atl. Bald. L. Bendix Boeing Cer Pas Cont. C. Curt Wr. Douglas El. Pow. 130% El. Pow. 13 G. Foods 46% Gulf Oil 54% Hudson 29 I. Pow. g 32% I. Pow pr 100% I. Manv. 138% Lockh. 32 N. Bisc. 29% N. Dist. 44% N. Steel 75% Norf W 247% Nth Am 26% North P 28% Param. 36 Ph Dodge 30% Ph. Petr 48% Pr. en G. 61% P. So NY 23 Sears R 135% 17 32% 29% 56% 24% 43% 48% 6% 89% 131% 12% 46% 54% 28% 32% 101% 139 31% 29% 44% 29% 36 31% 49 62% 22% 134% Officieele publicaties SLUITING VAN CAFé's OP 3 OCTOBER A.S. Namens den Burgemeester der gemeente Leiden brengt de Commissaris van Politie ter kennis van belanghebbenden, dat het sluitingsuur voor drankinrichtingen in den nacht van 3 op 4 October a.s. is bepaald op één uur. Tot dat uur mogen houders van muziek- vergunningen in hunne inrichtingen _muziek laten maken. Degenen, die alsnog voor een muziek, vergunning voor bovengenoemden datum in aanmerking wenschen te komen, moeten een daartoe strekkend verzoek richten tot den Commissaris van Politie vóór 30 Sept. a.s. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Met ingang van Woensdag 26 September a.s. zullen de afdeelingen van het Distri butiekantoor, welke tijdelijk overgeplaatst waren in het Stadhuis, wederom gevestigd zijn in het gebouw Steenschuur 21, ingang Langebrug. De wnd. Directeur van den, Distributiedienst, F E. DE JONG. j^l-

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3