De Vliss. pastoor vraagt om de paardentram Walcheren handhaaft het„Luctor et Emergo" De minister van 1985 NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1945 Burg van Oorschot dankt namens de burgerij Het tweedaagsche bezoek van hot gemeen tetoestuur van Vlissingen aan Leiden dreigde gistermiddag „in het water te vallen" en het zag er eerst naar uit, dat de bijeenkomst op het Stadhuisplein, welke gisteravond is ge houden, wegéns den regen niet zou doorgaan. Doch in de middaguren werd het weer beter en zoo kon het programma geheel worden afgewerkt. De Vlissingsche deputatie "'elke 's middags om 4 uur arriveerde, bestond uit de heeren L. P. van Oorschot, wnd. burgemeester, de wethouders A. Schout en J. L. Verhagen, A. M. de Beijl. gem.-secr. en dr H. J. Jens, voortz. van de H.A.R.K. De gasten werden op het Stadhuis ontvangen door den loco-burge meester, weth. M G Verweij. die hun een hartelijk welkom in de Sleutelstad toeriep, waarop burg. van Oorschot antwoordde en zeide, dat Vlissingen zeer dankbaar is voor der. steun en de hulp van Leiden. Hierna be zichtigde het gezelschap ons mooie stadhuis. Tegen half acht verzamelden zich velen op hoi Stadhuisplein om het dankwoord van den Vlissingsohen burgervader te beluisteren. Weth. Verweij verwelkomde thans namens de burgerij de vroede vaderen uit Walcherens sleutelstad en zette in het kort de beteekenis van de hulpactie uiteen, om vervolgens te herinneren aan den moeilijken winter, waar in jong en oud een strijd om lijfsbehoud heb ben gevoerd. Dankbaarheid en ontroering be ving ons. aldus spr., toen de vliegtuigen in plaats van een verderfelijken last, voedsel brachten en het Zuiden en Oosten van ons land hielpen mede den honger te bestrijden Weth Verweij besloot met erop te wijzen, dat wij thans een eereschuld en plicht heb ben jegens hen. die thans in nood verkeeren en deed een krachtig beroep op de bevolking om te geven en te offeren voor de herriizehis van Vlissingen. Burg. van Oorschot bracht namens ge meentebestuur en burgerij van Vlissingen den dank over voor den geboden steun. De bevrijding hield voor ons veel leed in, doch gaf ons allen, aldus épr. de vrijheid, ons hoogste goed, welke diep in ons volk ligt verankerd. Vervolgens herdacht spr. de ge vallenen op de slagvelden, in de concentra tiekampen, van het binnenlandsch verzet en van den honger om hierna sdl te staan bij de aangerichte verwoesting en het beeld, dat de waterplas Walcheren thans biedt. De burge meester wees tenslotte op de volkseenheid welke in den bezettingstijd is gegroeid en op de noodzaak gezamenlijk te bouwen aan het herstel van ons land. (Daverend applaus). De voorzitter van het Inzamelingscomité, de heer J. P. v. d. Blom, deed een krachtig beroep op de burgerij om Vlissingen te hel pen aan glas, kachels, bedden enz., welke op roep namens Volksherstel hartelijk werd aanbevolen door dr H. A. Snellen. Pastoor J. W. M. Timp uit Vlissingen haal de als oud-Leidenaar in een humoristi90he toespraak herinneringen op uit zijn jeugd en vroeg, of de oude paardentram van de Bree- straat soms nog beschikbaar was voor Vlis singen, want ook die kon men nog wel ge bruiken. Lustrum Leidsche Universiteit De fakkelestafette. Uit de reeds binnengekomen inschrijvingen blijkt, dat er zeer groote belangstelling be staat voor de deelname aan de fakkelestafette welke een sportevenement van beteekenis belooft te worden. Verscheidene vereenigin- gen hebben ingeschreven met meer dan één groep. LEIDSCHE KLOKKEN KEEREN TERUG Bij den Kerkeraad der Geref. Kerk is be richt ingekomen van de Rijksinspectie van Kunstbescherming, dat de twee stadhuisklok jes. die waren geplaatst in den toren van de Zuiderkerk, doch bij de laatste razzia öp klokken naar Duitsohland waren gevoerd, den smeltkroes zijn ontkomen en op haar oude plaats zullen terugkeeren. TOURNEE DOOR EUROPA Gisteren is het Leidsche show- en bege- leidingsoi-kest van Joop Jansen per vliegtuig van Valkenburg gestart voor een tournee door Europa voor het Am. luchtwapen. Het orkest maakt een rondreis van drie maan den door Frankrijk, België, Duitsohland en Italië om voor de Am. soldaten op te treden. Als laatsten groet aan Leiden maakte het vliegtuig een rondje boven de Sleutelstad. COLLEGIUM CIV. ACAD. LUGD. BAT. SUPR. Het Collegium Civitatis Academicae Lug- duno-Batavao Supremum 1945/1946 te Leiden heeft zich als volgt samengesteld: W. J. Geertsema, praeses; K. J. Cath, ab-actis; J. de Graeff, quaestor; J. C. Somer, assessor I. en Ch. F. J. J W. van Nispen tot Sevenaer assessor n BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Yvonne J., d van J. M. J. Groe- neweg en M. S. Polderman; Jacoba Y., d van J. Scheele en P. J. Seen; Dirk, z van D. Kralt en A. van der Fluijm; Robert, z van F. Kok en J. N. E. Paats; Johan, z van J. Noorlan- der en W. C. Kranenburg; Rita A., d van A. Zandbergen en B. Wesselink; Wdlhelmina, d van H. Holswilder en J. Selier; Maria d van J. Sjardijn en G. W. Hansen; Gerardus I., z van I. Sira en A. Cornet; Pieternella J., d van P. J. van Leeuwen en A. M. Giezen; Alida C. J., d van F. van Duuren en G. van de Visch; Franciscus G. M., z van F. J. W. Raaphorst en G. H. Lut. GEBOREN: Krijn, J. J. z van J. J. Doove en C. C. van Staveren; Annie, d van F. Loon- stra en A. Dorst. OVERLEDEN: A. de HeidenKarreman, 72 j.; B. J. Alberink, 38 j.; A. de Wagenaar I€i k kert 48 j OVERLEDEN: V. Rijskamp. 16 j.; W. J. v. BarneveldMeershoek, 50 j. ONDERTROUWD: G. J. Uiterwijk 24 j. en C. J. Lugthart 21 j.; B. A. Gaalman 25 j. en A. F. J. de Does 28 j.; A. Faasse 25 j. en E. Cornet 25 j.; C. J. de Graaf 23 j. en M. J. Smolders, 22 j. ONDERTROUWD: J. Karstens 27 j. en A. G. Neuteboom 25 j.; B. Broers 24 j. en M. J. G. BI ij leven 21 j.; J. P.W. de Looff 26 j. en J. Sira 25 j.; M Zarbatany 24 j. en E. H. Schlag- wein 22 j.; A. W. Thöne 29 j. en B. M. Sie mens 22 j. GETROUWD: S. van dei- Kwaak en H. Le pelaar; T. H. Vos en C. H. van Gerven. GETROUWD: J. Tieman en I W. Metszösy; R. P. Boot en G. H. Paauiv; D. C. den Haan en N. A. Groen;1 W. C. Hemerik en M. C. Beer en fenger. „Werkmans Wilskracht" speelde ter afwis seling eenige pittige marschen en tot slot ons volkslied, hetwelk door allen werd meege zongen. Na afloop bood het gemeentebestuur den gasten een maaltijd' aan in ..In den^vergulden Turk", waarbij nog hartelijke woorden zijn gesproken. Hedenmorgen bezochten de Vlissingers onder deskundige leiding het museum „De Lakenhal", de Pieterskerk en het Universi teitsgebouw, waarna zij in den middag de terugreis aanvaardden. SCHOOLBOEKEN VOOR VLISSINGEN Het inzamelingscomité „Leiden helpt Vlis singen" verzoekt den hoofden van de scholen, zoowel openbare, bijzondere, als kleuter scholen, hun voorraad leermiddelen eens na te gaan, of zij iets kunnen missen voor hun Vlissingsché collega's. Indien zij leermidde len ter beschikking hebben, verzoekt het co mité deze te doen bezorgen aan de school in de Havenstraat, hoofd dhr. "Wiltherdink. De postduiven vlogen weer De onlangs opgerichte Leidsche Concours- commissie heeft, nadat de Duitschers ook de duivensport totaal verboden hadden, thans voor het eerst na vijf jaren weer een steden- vlucht georganiseerd en wel van uit Den Bosch. Deze commissie is in het leven gé- roepen tot bevordering van de duivensport en stelt z'ch tot doel stedelijke vluchten en tentoonstellingen te houden. Hiermede is tevens de eerste steen gelegd tot de eenheid van de Leidsche duivensportliefhebbers. De uitslagen van de eerste vlucht waren als volgt: le, 2e en 3e prijs Smits; 4e, 5e en 7e v. d. Voort, 6e en 14e Den Hollander, 8e, 10e en 16e v. d. Burg; 9e en 15e Vlaardinge- broek; 11e v. d. Wetering; 13e Geenjaar; 17e Sterk; 18e Bekooij; 19e Geel en 20e Krol. De duiven waren om 9.30 uur gelost en de eerste kwam aan 11 uur 6 min. 40 sec. LEIDSCHE LUCHTVAART CLUB. Door welwillende medewerking van R.A.F. Wiing Commander mr E. P. Pippet heeft de Leidsche Luchtvaart Club een bezoek ge bracht aan het vliegveld „Valkenburg", waar verscheidene typen vliegtuigen konden worden bezichtigd. Onder deskundige leiding werd een rondwandeling gemaakt, waarbij tal van bijzonderheden van de toestellen op een voor ieder begrijpelijke wijze werden verteld. A.V.A.-BIJKANTOOR VERPLAATST Het A.V.A.-bijkantoor te Leiden is ver plaatst van de Ver. Touwfabrieken te Leider dorp naar Levendaal hoek Garenmarkt (in gang Garenmarkt). Het telefoonnummer is thans 26150. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat de roode en blauwe K. Os waardebonnen uiterlijk t/m 15 Sept. ter verzilvering aan bovengenoemd adres kunnen worden aange boden. Na dien datum zal betaling van deze bonnen niet meer kunnen geschieden. R.K. ZIEKENHUIS WESTEINDE. Dr P. Nyst te Leiden is niet benoemd tot directeur van het R.K. Ziekenhuis in het Westeinde te Den Haag, maar tot hoofd van de Chirurgische afdeeling aldaar. Deze be noeming gaat in met 1 Januari 1946. HET ZENDINGSCENTRUM. Het adres van het zendingscentrum der Geref. kerken en van zijn directeur, ds B. Richters is voortaan 's-Gravelandscheweg 5 te Bussum, tel. K. 2959-3114 Officieele Publicaties GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Verkoop gebakken visch, voor zoover voor radig, op Vrijdag 14 September a.s. van 15 17 uur in perceel Hartesteeg 3, uitslui tend voor ondersteunden van den Dienst voor Gem een scha pszorg, Bureau Mare, die dien dag uitkeering ontvangen, tegen afgifte van de uit te reiken controlestrook. Legiti- matiekaart, pakmateriaal en gepast geld medenemen. De prijs bedraagt f 1.50 en f2. per kilogram. M. G. VERWEY, Weth. Loco-Burgemeester. De eerste ronde in den slag gewonnen De eerste ronde in den slag om Walcheren is gewonnen. Het gat in den Nolledijk bij Vlissingen is dicht en fier wapperde de drie kleur op de plaats waar het gat gesloten was. Men was druk bezig den dijk te versterken en dag en nacht wordt hier gewerkt, want straks komen de Novemberstormen en dan moet Walcheren weer Walcheren zijn, met een gesloten zee-wering. Triest staren de resten van het Nollebosch, dat eens een oppervlakte van 30 ha bedroeg, ons aan; 't is een ruïne en waar de Vlissin gers zoo trotsch op waren, zal straks na de droogmaking verdwenen zijn. De groote boomen waren reeds door de Duitschers ge kapt en nu heeft het water het overige verwoest. Het nabijgelegen vlilapark biedt een al even troosteloozen aanblik, half vernielde villa's, die in het water staan en op den Boulevard ligt de glorie van Walcherens Sleutelstad, hotel „Brittania", in puin. De talrijke bunkers zijn zwaar gehavend, even als de huizen. Het is een en al verwoesting, wat wij hier zagen. Om een der bunkers bij „Brittania", die niet tot zwijgen te brengen was, is een dag gevochten ten einde den tegenstand te breken. Walcheren heeft een duren tol betaald voor onze vrijheid. De bewoners van Zeelands tuin, zooals dit schoone eiland zoo vaak werd genoemd, beseffen echter, dat het moest hetgeen hier is geschied, want het ging om de uiteindelijke bevrijding van ons Vaderland en om de vernietiging van het oorlogsmonster, dat Europa onder zijn knie wilde hebben. En juist dat besef geeft den Zeeuwen de kracht om den strijd tegen het water met taaiheid en volharding te voeren, want zij versagen niet. Er wordt op Walcheren met noesten ijver gewerkt aan het herstel en ieder, die kan, doet mede in dezen slag om het eiland. Waar men komt, is het „opbouw" wat de klok slaat, 't Is een zeldzaam voor beeld voor ons land, hoe men hier eendrach tig werkt, ondanks water en vernieling, maar de Zeeuwsche wapenspreuk „Luctor et Emergo" is richtsnoer bij den arbeid. Van het eens zoo vredig achter den dijk verscholen Westkapelle is niets meer over dan een ruïne van steen en hout en men komt hier wel zeer onder den indruk van de ramp, welke Walcheren heeft getroffen. De menschen, die er nog wonen, huizen in bunkers en barakken en doen het met wat zij nog bezitten. Maar dapper gedraagt zich dit volk van stoere, ronde Zeeuwen. „Walcheren kumt droag, mijnheer", zoo zeiden zij ons.. Jong en oud, mannen van tegen de 70, werken hier met lust en be zieling mede om het gat in den dijk te dichten, want het gaat om hun land, hun dierbaar plekje grond, waarvan zij niet kunnen scheiden. Nog korten tijd en dan sluit ook bij West- Feest der Spoorwegstakers Dinsdagavond vond in de Stadsgehoorzaal een feestavond plaats voor het personeel der Ned. Spoorwegen ter herdenking van de staking. kapelle de dijk zich om in zijn verjongden staat opnieuw de mokerslagen van de golven te trotseeren. Nu getuigt alles in dit eens zoo nijvere dorp. waar het kantklossen een geliefde bezigheid was, nog van strijd, eerst de strijd tegen den vijand, verwoeste huizen, kapotte tanks, gebombardeerde bunkers, ge strande landingsvaartuigen, nü de strijd tegen den echten Hollandschen vijand, het water, doch in de toekomst zullen de Westkappe- laars weer op den dijk staan turen over de eindelooze watervlakte, waaraan hun ge boortegrond is ontworsteld. En op deze plaats zal ook het door de geallieerde legerautoriteiten te stichten ge- denkteeken getuigen van hetgeen hier door onze bondgenooten is geleden, doch tevens van de onwrikbare energie van onze eiland bewoners. Waar men op Walcheren komt. het is overal het water, dat het uitzicht beheerscht. Men moet het gezien hebben om te kunnen begrijpen, wat hier geleden en gestreden wordt, maar ook om met de Zeeuwen, als volk van één stam, te zeggen, Nederland worstelt en ontkomt. Onder Gods zegen zal Nederland herrijzen, ook Walcheren. TJit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Land- en Tuirfbouwarbeiders. In over leg met het afdelingsbestuur der Chr. Land- en Tuinbouwarbeidersorganisatie heeft de Chr. Besturenbond een groote propa- ganda-avond gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. De voorzitter van den Chr. Besturenbond, de heer A. Groeneveld, sprak een openingswoord, waarna het hoofd bestuurslid van den C.L.T.B., de heer P. Stokman uit Leiden, een korte, leerrijke toe spraak hield, waarin aangetoond werd, dat ook in deze bedrijven alle arbeiders ge organiseerd behooren te zijn. Dat het ver dwijnen ook van dezen bond in 1941 geen stilzitten geweest is. bewijzen wel de dingen, die tijdens de bezetting zijn klaargemaakt. Spr wees op de Stichting van den Arbeid, die een samenwerking tot in de kleinste dingen waarborgt, en op de bereikte over eenstemming in zake loonen en arbeidsvoor waarden. De loonen van de landarbeiders varieeren van f 32 tot f 36 en die voor de tuinbouwarbeiders van f 35 tot f 40. Voorts werd bereikt, dat vrije Zaterdagmiddagen zullen komen, alsmede enkele vrije Zon dagen. Na afloop gaven 50 aanwezigen zich als lid op, waardoor er ook in Alphen weer een afdeeling van den Chr. Land- en Tuin- bouwarbeidersbond is opgericht. Het voor- loopig gevormde bestuur besloot Maandag 17 Sept. een ledenvergadering te houden. Weer een Jeugdappèl. Maandagavond is in de Geref. kerk aan de Hooftstraat het 2e Jeugdappèl gehouden. Als spreker trad op onze jeugdige plaatsgenoot de heer Thijs Booy, één der steunpilaren van het Ned. Jongeren Réveil. Ds Hartkamp opende en gaf na enkele welkomstwoorden den spr gelegenheid zijn boodschap tot de jeugd uit te dragen. De heer Booy, die zijn sporen als ondergrondsch strijder verdiend heeft en zelf, hoewel ge vangen geweest, ternauwernood aan den dood ontkwam, vertelde over zijn belevenissen in het gevangenkamp te Scheven ingen, ovecr het heengaan van de beste zonen van ons De voorzitter, de heer J. Cramer, opende volk. om er den nadruk op te leggen dat de dezen avond en riep in het bijzonder ir Blan kert, chef van den lijndienst, den heer Lazon- der, chef van het Vervoerwezen, vertegen woordigers van de L.S.C., N.S.F. en artsen een welkom toe. Spr. herinnerde aan het be vel tot staking aan de N.S. en verzocht een minuut stilte in acht te nemen. Vervolgens werd op een zeer vlotte wijze een groot Revueprogramma ten tooneele ge bracht en zorgde het orkest Gerhof o.l.v. Gé Hofenk voor begeleiding. De organisatoren kunnen op een geslaagden avond terugzien. DAT ROOKERTJE WEET WAT. De politie heeft op heeterdaad betrapt en in bewaring gesteld F. en N. J.. die bezig waren Belgische shag. Eng. sigaretten en sigarettenvloei te verhandelen. De shag werd verkocht voor f6 per 50 gr. en de sigaretten moesten fl.10 per stuk opbrengen. J., die voor de 4e maal voor dit feit werd gegrepen, is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. De 5e Academielezing van prof. dr H. Kraemer over „De crisis der moderne cultuur", welke hedenavond zou worden ge houden, is uitgesteld tot 2 November a-ê. weg naar den dood voor het besef van velen van hen niet anders was dan het drukken van de voetstappen van Christus. Spr wees op de noodzakelijkheid diezelfde geester gesteldheid te toonen in onze dagen, met behoud van het principieele karakter, want er kan en mag op geen ander fundament ge bouwd worden dan op hèt fundament, Jezus Christus. Na een plechtige herdenking van de ge vallenen en het zingen van: Gods Woord houdt stand in eeuwigheid, volgde een leven dige discussie. LISSE. Uitbreiding van het teeltrecht De ver. „De Narcis" hield in café-rest. „De Nachtegaal" te Lisse een belangrijke ver gadering in verband met de uitbreiding van het areaal. De voorzitter, de heer H. van Zonneveld, van Sassenheim, verwelkomde prof. dr E. van Slochteren van het labora torium voor bloembollenonderzoek. Na de huishoudelijke zaken kwam aan de orde de belangrijke vraag, of het in het belang van de ixarcissencultuur is, om het teeltrecht moet eeret nog opgroeien tot een stevigen, gezonden knaap. Daarblf komt Nutricia- baby voeding te pas, de 100°/o bouwstof voor het kinder lichaam, waarvan het kwa liteitspeil ook tijdens den oorlog gehandhaafd bleef. Ons ideaaleen gezonde jeugd in vrij Nederland - wordt na werkelijkheid. Dit is een stap in de goede richting. samen te voegen tot één recht en op dat samengevoegde recht 10 pet uitbreiding te geven. De voorzitter deelde mede, dat het vorig jaar de volgende beteelde oppervlakten waren geregistreerd: 268 ha hyacinten, 1960 ha tulpen en 920 ha narcissen. Over de uit breiding werd een langdurige bespreking gevoerd, welke tot resultaat had, dat bij stemming met 82 voor en 47 tegen besloten werd tot samenvoeging van het teeltrecht en dienovereenkomstig voorstellen in te dienen bij de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Bij de rondvraag drongen de heeren Job. v. d. Lely en D. van Egmond er op aan, om met spoed het resultaat van deze bespreking bij den minister ter kennis te brengen. Agent van politie L'Abee verongelukt. Onze plaatsgenoot, de agent van politie J. H. L'Abee, welke met eenige dagen verlof in Brabant vertoefde, is ten gevolge van een motorongeluk om het leven gekomen. De heer Abee stond bekend als een nauwgezet politieman en laat een vrouw en twee jonge kinderen achter. NOORDWIJK Vergadering A.-R. Kiesvereen. Maandag avond vergaderde de A.-R. Kiesvereen. onder leiding van den heer J. P. Passchier. Als spreker trad op de heer R. A. den Ouden, oud-secr. van het Centr. Comité, met het on derwerp Onze houding ten opzichte van de Noodgemeenteraden". In een leerrijk en boeiend betoog toonde spr. aan, dat het be^ sluit tot instelling van tijdelijke gemeente raden in strijd is met de Grondwet, de Ge meentewet en de Kieswet. Een geanimeerde discussie volgde. Terv- slotte werd met al gem een e stemmen de vol gende conclusie aangenomen: „De Kiesvereeniging, van oordeel, dat de instelling van noodgemeenteraden niet steunt op. wettelijken grondslag, en door het Staatsnoodrecht niet wordt gevorderd, wijl overeenkomstig het advies der N.A.C. normale verkiezingen voor den gemeente raad mogelijk zijn, spreekt als haar mee- mng uit. dat geen harer leden op eeniger- lei wij ze aan de totstandkoming van een noodgemeenteraad zijn medewerking moet verleenen." Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Samenstelling noodgemeenteraad. Naar wij vernemen, zijn de voorbereidingen reeds zoo ver gevorderd, dat het College van 45 kies mannen reeds aangewezen is, zoodat we de verkiezing van den Raad spoedig tegemoet kunnen zien. Het Chr. Kinderkoor „Het Jonge Leven" o.l.v. Jac. Smit, gaf Dinsdagavond een goed geslaagde uitvoering in de groote zaal van het Casino. Noordwijk in het isolement. De badplaats Noordwijk verkeert op het oogenblik in het isolement. Terwijl Katwijk en tal van omlig gende plaatsen van Leiden reeds een recht- streeksche verbinding hebben, is Noordwijk nog geheel van de buiten wereld afgesloten. Begrijpelijkerwijze is men in Noordwijk hierover zeer ontevreden en men heeft een comité van actie opgericht, ten einde te trachten hierin verbetering te brengen. Adhaesiebetuigingen worden gaarne inge wacht bij den seer. Corn. J. H. Jongelie, Golfweg 10, telef. 2700. De besprekingen, welke met de N.Z.H. en waterschap Rijnland: zijn gevoerd, hebben helaas geen gunstig resultaat gehad. Wij hopen op deze kwestie nog nader terug te komen. SASSENHEIM Benoeming. Den heer B. Peeters is ontslag verleend als agent van den Distributiedienst en benoemd tot adjunct-commies ter Secre tarie van Sassenheim. De Chr. Gyrnn. Ver. D.O.S. heeft haar oefeningen weer hervat. Deze vereeniging ■heeft nooit over deelname te klagen gehad en naar men ons mededeelde hebben zich weer vele jongens en meisjes opgegeven. Het bestuur der Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren afd. Sassenheim is als volgt samengesteld: B. D. Kapteijn jr, voorz.. mevr. Th. Flipse. secr.e, J. K Werkman, penn.. D. H. v. Niékerk. W Phillippo, J. v. Leeuwen, P. v. Rijn, mej. v. Leeuwen, mevr. W. Vel- berg, mevr. M. A. Kapteijn-van der Berg. Dat wordt weer goed. De tentoonstellings commissie „Bloemlust" heeft besloten in het a.s. seizoen weer tentoonstellingen te orga- niseeren Deze zullen 15 Januari en 19 Fe bruari 1946 worden gehouden. Voor de laatst genoemde tentoonstelling zijn prijzen beschik baar. Voor de mooiste inzending de wissel beker van de N.V. Nestelroy-Trompenburg, door het publiek te keuren en de wissel beker van de afdeeling Sassenheim van de Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur. Voor de mooiste inzending van 20 potten Narcissen te beslissen door een vakjury. Onze Padvinderij. Zaterdagmiddag is een padvindersclub opgericht. De districts commissaris uit Leiden was ook bij deze gelegenheid tegenwoordig. De club telt reeds 120 leden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3