Zal Nederland s stem wel worden gehoord? Uit den Omtrek EEN PROFETIE IN GEHEIMSCHRIFT NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1945 Buitenlandsch W eekoverzichl De nota gepresenteerd En onze vloot èn onze koopvaardij bracht groote offers Hoe zal Rusland han delen? De Gaulle in Washington voor Indo-China Franco de een- zame Bevin langs het pad der geleidelijkheid. De Japansche capitulatie houdt ons allen nog in zijn wang. Ook het nieuws concen treert zich voor een belangrijk deel daar omheen. Toch zijn er ook nog wel enkele andere onderwerpen, die van voldoende belang zijn om niet geheel aan onze belangstelling te ontsnappen.We denken o.a. aan de belang rijke nota der Nederlandsche Regeering over de schadevergoedingen, welke zij gericht heeft tot Engeland, de Ver. Staten, Frankrijk en Rusland. Relatief gezien is Nederland vrij zeker een der zwaarst, zoo niet het door den oorlog en zijn gevolgen zwaarst getroffen land der geallieerde volken. Dat de Regeering haar vorderingen op DuitschJand ten aanzien van de schadevergoedingen- tot gelding zoekt te brengen, is dan ook volkomen gemotiveerd en redelijk. Van meet af hebben we ons als goede bondgenooten gedragen en hebben alles, waarover we te beschikken hadden, voor een goed einde van den strijd ingezet. Zoowel in het Westen als in het Verre ©os- ten, waar mede dank Zij onze paraatheid en onzen offerzin de Japanners in een critiek stadium van den strijd er van weerhouden zijn om naar Australië door te stoot en, iets wat voor het verder verloop groote gevolgen had kunnen hebben. Het feit, dat we ruim de helft van onze koopvaardijvloot en haar bemanning hebben verloren, spreekt eveneens boekdeel en en niet minder de economische uitplundering in eigen land. Het is niet om er ons op te ver heffen, dat we onzen plicht deden. Maar nu we aan herstel en vernieuwing toe zijn, is er toch ook geen reden om pogingen achterwege te laten om in het belang van het herstel van de bronnen van onze -Volkswelvaart van den vijandelijken roover terug te krijgen wat hij ons zoo rigoureus heeft ontstolen en dat hier en daar nog is terug te vinden. Onder de kleinere geallieerden was Neder land gewoon op behoorlijke wijze voor zijn billijke rechten bij de grooten op te komen, mede in het belang van allen, die in overeen komstige omstandigheden verkeerden. Dit is nu ook geschied bij de te Moskou vergade rende geallieerde schadevergoedingscommis sie. Gevraagd is spoedige teruggave van als zoodanig te herkennen geroofd Nederlandsch goed in Duitschland of elders. Dat „elders betreft goederen, die zich niet in de weste lijke bezettingszone bevinden, maar in de oostelijke en dus niet in handen van Britten of Amerikanen zijn. Verder is aangedrongen op teruggave van schepen als vergoeding voor wat we schepen in den gemeenschappelijk en strijd hebben verloren. Vooral is de nadruk gelegd op onze verloren binnenvaartschepen, die in grooten getale in Duitschland vernield zijn of er misschien ook nog wel te vinden zijn en te herkennen. Dit beroep op redelijkheid en billijkheid heeft, naar het wil voorkomen, ook nog deze beteekenis, dat het wil duidelijk maken, dat op het aangelegen punt de overeenkomst te Potsdam eenige rectificatie en aanvulling zal behoeven, zoodra vaststaat welke reparatie- vergoedingen de kleinere landen om Duitsch land meenen te moeten vorderen. De rege ling van deze kwestie alleen ten overstaan en ten behoeve van de groote mogendheden, zou onbevredigend zijn en weinig in overeen stemming met de beginselen van vrijheid en rechtvaardigheid, waarvoor met de grooten ook de kleinen geleden en geofferd hebben. We kunnen niet aannemen, dat de groote mo- (Vervolg fröbel-parlement pag 1) Het is te danken aan het wijs beleid van den voorzitter, prof. Paul Scholten, dat er van het geheele geval nog iets terecht ge komen is. Op een gegeven oogenblik scheen het alsof de zaak in de soep zou gaan. Eer, het tot stemming kwam beleefden we nog een prachtige mop: een der heeren kwam met het denkbeeld om aan de Regeering een verslag van deze bijeenkomst te doen toe komen, dan was geen toelichting bij de voor stellen meer noodig, maar wist zij precies wat er zoo al in de vergadering gedacht werd. We hebben hartelijk meegelachen met de adviescommissie, die natuurlijk begreep, dat een verslag van een vergadering, waarop bijha het: zooveel hoofden of monden, zoo veel zinnen van toepassing was, eer den indruk kon wekken van politieke onrijpheid dan van de bloem der natie, die wijze wel overwogen democratische adviezen om niet ten beste gaf Eindelijk, de }dok draaide naar vijven, kon in étappes de stemming worden beëindigd Het meest radicale voorstel sneefde stil en roemloos. Van het voors^gl va* den heer Bruins Slot, het meest stringent en logisch, werd met 24 tegen 21 stemmen aangenomen om de maand December te adviseeren voor het houden van Gemeenteraadsverkiezingen. Voor de andere verkiezingen werd echter met 29 tegen 16 stemmen aan de maand April de voorkeur gegeven. ^Met de toelichtingen wist men geen raad meer. Die waren door het eene amendement na het andere en ten slotte door het verhaal van den heer Banning tot een zoodanige ratjetoe geworden, dat men er geen wijs meer uit kon-. De voorzitter redde toen het geval door voor te stellen er mee accoord te gaan, dat de toelichting door het bureau der Adviescommissie zal worden samengesteld op grond van ?de toelichtingen van oommissie van voorbereiding en van den heer Bruins Slot en van de gehouden discussie. Men ging daarmee accoord. We zullen het er verder bij laten. We heb ben begrepen, dat het oude parlement, boven hetgeen in de sfeer der vernieuwing ten beste werd gegeven, verreweg den eerepalm ver dient. Deze eerste openbare les van het frpbel-parlement is^geen overgroot succes geworden. We zoudesi willen adviseeren zich nog eenigen tijd binnenskamers te blijven oefenen eer men zich waagt aan een her haling van wat bij den objectieven beschou wer en bij het publiek, dat er ook was en zich ook wel uitsprak, allerminst groote be wondering wekte. Men kan het ook laten. Aan het gezag en het respect der Advies commissie zou zulks zeker niet ten goede komen. De heeren kennen „de regels van het spel" riet. Men kon ze er echter zoo uit halen, die met het bijltje meer gehakt hadden. We zijn voor een aangevuld noodparlement nu rog beduchter geworden dan we reeds waren. The proof of the pudding is the eating! Zoo is het. gend'heden met potentieel de grootste herstel mogelijkheden met billijke wenschen geen rekening zouden willen houden. President De Gaulle is naar Amerika ver trokken. Onderwijl gaat in Frankrijk de voorbereiding verder voor de vernieuwing van het parlement en het tegelijkertijd te houden referendum over de vraag: consti- tueerende vergadering of terugkeer tot de oude constitutie. Over het bezoek te Washington is nog vrijwel niets bekend geworden. Maar we zul len b.v. spoedig wel hooren of De Gaulle met de Vereen. Staten over een overeenkomst als reeds met Rusland gesloten werd, tot overeenstemming gekomen is. Voor de be veiliging van West-Europa zou dat van groote beteekenis zijn. Omtrent Indo-China zal on getwijfeld wel een regeling zijn besproken. Het is een groot en belangrijk bezit, Frank rijk heeft er onvoldoende menschen en zal dus gaarne wat Amerikaansche hulp kunnen gebruiken. Ten aanzien van enkele voorloopige regee ringen. welke zich in Oost-Europeesche lan den hebben opgeworpen ,is Engeland begon nen zijn gebrek aan vertrouwen uit te' spre ken. Bulgarije, Roemenië, Yougo Slavië en Hongarije bevredigen Londen niet. De Russen meenen daarentegen, dat het met een zekere minderheid goed gaat. Hel der is de toestand niet, ook omdat het ter rein nog niet toegankelijk is voor de wes- tersche correspondenten. Dit is wel duidelijk, dat zich daar westersche en oostelijke opvat tingen nog niet geheel hebben verzoend. Franco moet het nog steeds zonder ver trouwen in de wereld stellen. Maar Enge land en Amerika b.v. zullen niets doen wat in Spanje tot een burgeroorlog zou kunnen leiden. Wel zal men gaarne zien, dat het land langs vredelievenden weg kans zal zien van regime te veranderen. In het algemeen kan men trouwens zeg- gen. dat de groote rede van Bevin, Enge* lands nieuwe minister van Buitenlandsche Zaken erg geruststellend is geweest. De bui tenlandsche politiek blijft in groote lijnen onveranderd en is er op gericht rust en orde te bevorderen en zeker niets te doen, dat tot verstoring zop kunnen leiden. Verstandig, al kan een enkele uitlating vroeger misschien iets anders hebben doen verwachten. Voorts zijn er enkele aanwijzingen, dat ook in het nabije Oosten (Perzië) men van En- gelsche zijde begint om de Russen te be wegen zich binnen hun vroegere overeenge komen invloedssfeer terug te trekken. Kerk en School m. HERV. KERK. Beroepen: te Harderwijk (vac. v. Mastrigt) H. Hackema te Wijk bij Heusden. Benoemd en aangenomen als pre dikanten in algem. dienst vanwege de Sy node. voor persaangelegenheden L. H. Ruy- tenberg te Franeker en G. v. Veldhuizen te Kralingen. Aangenomen: naar Kamperveen J. v. d. Haar te Poederoyen, die bedankte voor Wijngaarden: naar Puttershoek W. A. B. TTtf?er. cand. en hulppred. te Den Ham (O GEREF. KERKEN. Tweetal te Ommen (2e pred.pl.) K. D. Gerber te Kootwijkerbroek en K. J. Schaafsma te Ruinerwold. Beroepen: te Hengelo (O.) D. A. Zijl stra te Uithuizen: te Wilnis. F. Vroon, cand. te Utrecht. Aangenomen: naar Buitenpost (2e pred.pl.) P. v. Til te Een-Veenhuizen. I>r. W, H. GISPEN. Naar wij vernemen heeft dr W. H. Gis pen. predikant te Delft, zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit in de vac, van prof. dr C. v. Gelderen, aangeno- m.en. Dr Gispen heeft bij de classis 's-Gra- venhage zijn emeritaatsaanvrage ingediend en is voornemens Dinsdagavond 11 Sept. a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. KERKELIJKE EXAMENS. Het prov. kerkbestuur van Friesland heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heeren M. .Vos te Rot terdam, cand. aan de R.U. te Utrecht en G. Fettinga te Delfstrahuizen cand. aan de R U. te Groningen. PREDIKANT IN ALGEM. DIENST. De aligemeene synode der Ned. Herv. kerk heeft benoemd tot predikant in algemeenen dienst om leiding te geven aan den geeste lijken opbouw der Ned. Herv. Gem. in de ciassis Haarlem, voorzoo ver gelegen ten Noorden van Het Y, en het Noordzeekanaal, de classes Alkmaar. Hoorn en Edam ds J. H Klein Wassink te Alkmaar. De kerkeraad te Alkmaar stichtte daarop een buitengewone predikantsplaats waarin ds Klein Wassink werd beroepen die dit beroep aannam. Hij blijft te Alkmaar wonen. Academische Examens. LEIDEN, 24 Aug. Geslaagd doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. H. J. de Groot te Voorburg. Doctoraal examen klassieke taal en letter kunde den heer W. B. D. M. van Nierop te Rotterdam. ALKEMADE. GEBOREN: Cornelia, d. van P. Horsman en W. van 't Wout; Maria A. A., d. van G. P. van Seggelen en van J. A. v. Rooyen; Adrianus T. N.f z. van J. P. A. Bocxe en van A. M. Klijn; Lidwina M. A., d. van G.. N. Kuiper en van A. M. v. d. Meer; Hendrik, z. van H. van Heek en W. J. Koeken; Catha- rina A. P., d. van M. Wesselman en A. M. de Jong. OVERLEDEN: J. van Veen, 61 j. GETROUWD: C. J. J. Rijgersberg, 31 j. en J. H. Krijger, 25 j.: P. J. Meyers, 25 j. en M. H. v. d. Meer, 24 j. ONDERTROUWD: J. A. Molkenboer, 33 j. en G. M. M. Klein, 32 j.; W. G. Kiebert, 41 j. en G. J. v. d. Meer, 29 j.; L. J. v. d. Meer, 27 j. en J. C. v. d. Meer 25 j.; J. G. E. Bus 34 j. en J. C. Roeloffs, 34 j.; N. P. Heemskerk, 36 j. en C. L. v. d. Poel, 23 j. Zondagsdienst doctoren. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door Dr J. M. van Dijk, Achterweg. Chr. Geref. Kerk; 10 en 4 uur Ds A. Pohstein. Geref. Gemeente; 10 en 4 u. Ds A. Verhage. Oud Geref. Gemeente; 2.30 en 3 uur Leesdienst. ALPHEN AAN DEN RIJN. Twee broers verdronken. In den Ouden Rijn op de grens onzer gemeente zijn Donderdag avond de 19-jarige L. Verduyn en zijn 8-j. broer Piet uit Zwammerdam verdronken. De broers voeren daar met een vlet en de oudste liep in den lijn op het jaagpad te trekken, terwijl de jongste het roer hield. Deze is spelenderwijs overboord geslagen. Bij de pogingen om hem te redden is de oudste, die nagenoeg niet kon zwemmen, met zijn jongeren broer in de diepte verdwenen. Toe geschoten hulp kwam te laat. Na een half uur dreggen werden de lijken van de beide slachtoffers opgehaald. 200 Canadeezen komen! De feestviering in onze gemeente op 31 Aug. a.s. zal worden bijgewoond door 200 Canadeezen en een groep Schotten. Ze zullen allen deelnemen aan den optocht, waarbij de Schotten hun beroemde doedelzakken zullen meebrengen. De feestcommissie heeft een oproep tot de bungerij gericht om nu extra voor den dag te komen, o.a. ook door het aanbrengen van versieringen. Tijdelijke gemeenteraad. Ook voor onze gemeente heeft de wnd. burgemeester een commissie van vertrouwensmannen ingesteld, welke tot taak heeft de verkiezing van de leden voor den tijdelijken gemeenteraad voor te bereiden. De commissie bestaat uit de heeren H. v. d. Akker, J. F. Allart, W. Brou wer, N. C. A. v. d. Linde en J. Spreij Thzn. Den geheelen dag gas. Bij wijze van proef zal den geheelen dag, d.w.z. tusschen 8 en 19 uur, gas worden verstrekt. Benoeming wethouder. De Commissaris der Koningin heeft tot tijdelijk wethouder be noemd den heer J. Spreij Thz. Oud-Geref. gemeente, Van Mandersloot- straat 9.45 en 4 uur leesdienst. LEIDERDORP In de feestweek is tijdens den optocht een collecte gehouden voor het Ned. Roode Kruis, welke de mooie som van f 366.76 heeft opgebracht. LEIMUIDEN Voor de gemeentén Hoogmade, Rijp- wetering, Leimuiden en Rijnsaterswoude is een contactcommissie gevormd uit de bestu ren L.T.B., C.B.T.B. en Holl. Mij van Land bouw, waarvan als voorzitter optreedt de heer L. Donker en als secretaris de heer H. E. M. Schaminée van Woubrugge. Behalve de behandeling van het collectieve contract beoogt deze commissie de behartiging van de landbouwbelangen in onze streek. LISSE. Herdenkingsconcert Geref. Kerk. Naar wij vernemen, zal Alb. Helmus, Dinsdagavond 8 uur in de Geref. Kerk een herdenkings concert geven ter inleiding" op de bevrijdings feesten te Lisse. In dit concert zal ook een fantasie over Psalm 103 8 van Jan Zwart ten gehoore worden gebracht ter herinnering aan hen die voor het vaderland gevallen zyn. NOORDWIJK. Zondagsdienst. Dr. De Graaf, N. Zeeweg. NOORDWIJKERHOUT Oranjefeesten. De Oranjever'. Noordwijker- hout heeft het voornemen ter herdenking van de bevrijding van ons vaderland en In donesië grootsche feesten te organiseeren op 29, 30 en 31 Aug. Woensdag 29 Aug. vangt de dag aan met reveille vanaf den toren, waar na in alle kerken dankdiensten voor den vrede zullen worden gehouden. Na afloop hiervan vindt de onthulling plaats van het voorloopige gedenkteeken ter eere van onze gevallenen, 's Middags zijn er kinderspelen met tractatie en in de avond uren muzikale rondwandeling. Donderdag 30 Aug. is de dag van de volksspelen, o.m. wedrennen met los paard en ringrijden met tilbury's. Op Konin ginnedag wordt 's morgens een bevrijdings boom geplant, terwijl 's middags een groote historische optocht wordt gehouden. GEBOREN: Joannes C., z van Th. v. d. Voortvan der Geer; Marinu£ A. J. M., z van C A. van den Bergvan Emmerik: Hendrina A. M., d van C. G. HulseboschBeelen; Fran- siscus M., z van J. L. van der Ploegvan der Voort. OVERLEDEN: G. E. A. M Warmerdam, 3 dagen. ONDERTROUWD: J. H. Pennings en B. J. Bouwmeester; L. G. Teeuwen en M. E. Mei- land; J. C. van der Klugt en W. S. M. Ver beek. OEGSTGEEST Chr. Hist. Kiesver. Op de onlangs gehou den vergadering der Chr. Hist. Kiesver. al- alhier kwam men tot de conclusie, dat men niet met de Anti-Rev. moet fusionneeren. doch wel nauw moet samenwerken. Wat de Ned. Volksbeweging betreft werd opgemerkt, dat de verklaringen inzake Christendom en humanisme in het programma van de N.V.B. niet erg helder zijn. Voorts is een voorloopige lijst samenge steld van kiesmannen voor den noodgemeen- teraad. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren Jac. Uitenbogaard en A. Versteeg. Willen de heeren J. van H. en W. H., die ons een stukje zonden over „Oegstgeest helpt Berlicum", zich met onze redactie in verbinding stellen? Apotheek. De avond- nacht- en Zondags dienst wordt waargenomen door de Oegst- geestsche apotheek, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. OUDE-WETERING School met den Bijbel. Mej. A. J. Vermeer is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd aan de Sikkelschool te Den Haag, terwijl mej S. M. Mechelse met ingang van 15 Sept. a.s. be noemd is te Leiden. Met ingang van 16 Sept. is tot onderwijzer alhier benoemd de heer D. de Viet te Leiden en mej. M. Jonker uit Werkendam met in gang van 1 Sept. Tevens is benoemd tot tijd. onderwijzer de heer C. Weeda uit Middel burg. Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur ds B. Tuin- stra, van Huis ter Heide. Geref. Kerk, 10 uur en 3.30 uur, ds v. d. Bos. Remonstr. Kerk, 10 uur ds L. W. v. d. Wijngaarden van Nieuwkoop. VOORHOUT Bij den penningmeester van N.V.H. zijn onder hartelijken dank giften binnengeko men van f 100 en f 25. ONDERTROUWD: J. J. A. Dobbe. 26 j. en M. C. V. d. Berg, 28 j. "•In de koning van Sesach zal na r-r\ drinken. Jer. 25 26. Als de stoutmoedige kroonprins Nebukad- nesar in het jaar 605 v. Chr. den Farao van Egypte bij Karkemisj aan den Eufraat een beslissende nederlaag toebrengt, en zich nu opmaakt om heel het „Westland," het gebied van Kanaan met omliggende landen in bezit te nemen, ontvangt Jeremia een eigenaardige openbaring. De profeet verkeert in visionnairen toe stand en moet dan een symbolische hande ling verrichten. Hij moet een beker, hier beeld van Gods toorn, nemen en dien laten drinken aan al de volken uit de wereld van die dagen. D.w.z. God komt met Zijn gramschap tot al die volkeren. Eén voor één moeten ze drinken uit den beker van Gods toorn. God gebruikt Nebukadnesar als een mid del in Zijn hand, óm die verschillende vol ken te straffen. Nu is hij nog kroonprins. Een paar maan den later stexft zijn vader en erft hij de we reldheerschappij We lezen dan, hoe Jeremia naar al die rijken en landen moet gaan om hen uit dien gramschapsbeker te doen drinken. En dan in eens: En de koning van Sesach zal na hen drinken. Wie is dat? Sesach is een schuilnaam voor Babel. Het woord is gevormd naar het z.g. a tb as j- systeem, waarbij de eerste letters van het alphabet worden verwisseld met de laatste; in de plaats van de a komt de t (de laatste letter van het Hebreeuwsche alphabet); in de plaats van de b de sj (op één na de laat ste letter). Wanneer we dit nu toepassen op Babel krijgen we Sjesjak, of Sesak. (De k is in onze vertaling weergegeven door ch). Hier wordt dus Babel aangeduid onder den schuilnaam Sjesjak. Als we nu bedenken, dat de opteekening van deze profetie pas plaats vond, toen Jeruzalem reeds ver woest was door Nebukadnesar, en toen Juda ..bezet gebied" was geworden, begrijpen we, waarom hier de schuilnaam gekozen wordt. Wij moesten ons in de jaren van bezetting op den preekstoel ook zóó uitdrukken, dat de menschen ons heel goed begrepen, en dat we nog net uit de handen van den bezetter bleven. Toen ik over dezen tekst een paar jaar geleden gepreekt had, wijdde „Volk en Va derland," onzaliger nagedachtenis, er een scherp artikel aan. De aanhangers van het moderne Sjesjak hadden blijkbaar begrepen. Jeremia leert ons dus dit: God gebruikt den Babyloniër om de volken te tuchtigen, maar daarna moet hij zelf drinken uit den beker van Gods toorn. Het is hartverscheurend, als we daar lezen: 26.000.000 menschen door de Duitsche beulen in de concentratiekampen doodgemarteld. Op één dag. den recorddag 24.000 menschenlevens in één kamp weggevaagd. Het is God geklaagd. Vreeslijk was het lot van'de volken, die den beker van Gods toorn moesten drinken. God was met Zijn oordeel gekomen tot onze wereld en ook tot Europa. En Neder land moest mede drinken. Maar na hen de koning van 5?jesjak. Na hen Duitschland. Na hen Japan. De Rechter der gansche aarde doet recht. Zalig, wie zeggen mag: De Heere Jezus Christus heeft voor mij den beker van Gods toorn tot den bodem toe geledigd. Ik ben verzoend met God. Die heeft troost in de bezetting en bij de bevrijding. Jezus Christus heeft voor al Zijn volk den beker van Gods toorn geledigd. Maar wie niet in Christus verzoening vond, moet het hooren: Na Hem zal de koning van Sjesjak drinken. De mensch buiten God en buiten Christus zal drinken. Drinken uit den gramschapsbeker van den Rechter der gansche aarde. GODSDIENSTOEFENINGEN Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds Heustra, Haarlem (N.). Geref. Gem: 10 en 5 uur.Leesdienst. Geref. Minnehuls: Donderdag 6.30 u. dhr. de Groot. Acad. Ziekenhuis: 10.30 uur, geen dienst. Eglise Wallone: 10.30 uur prof. de Zwaan. Evang. Luth. Gem.: 9 u. ds Jense van Apeldoorn: 10.30 u. dr v. Iterson van Oegst geest. Remonstr. Gem.:-10.30 u. ds Poort man (Herdenking gevallenen). Doopsgez. Gem.: 10.30 u. ds Maarse, Krommenie. Vrijz. Herv. Volkshuis, 10.30 u. dr Boersema. W. de Zwijgerkerk, 10.30 uur ds Borgman. Vrije Ka'th. Kerk: Vreewijkstraat 19, 10 uur dienst. Zoeterwouöe. Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds Kranenburg. DIPLOMA-ZWEMMEN Gisteravond vond in de Zweminrichting De Zijl het diploma-zwemmen (voorberei dend Zwemdiploma A) plaats. Het diploma werd uitgereikt aan J, Muisse, B. Rijnswou, J. Buys, M. Buohhard, M. Paauw, D. Stokhuijzen, M. van Leeuwen, D. Braggaar, D. v. d. Kwaak, W Kioots, H. J. Braakman, A. van Egmond, B van Egmond, K. v. d. Westen, E. Schoenmaker, P. Over- duin, J. Koole, W. Ramak, H Robbers, J. Barkema, H. A. Korenhoff, T. Slewe, J. van Zonneveld, P. Lardee, B. van Wijk, M. Se- lier en K. Bonnet; voorts de heeren G. Gor- reë, D. J. Boterenbrood, alsmede aan de jongedames C. Hilgersom. R. van Dinten, T. de Haas, T. Hartman, J. Hoogstraaten, C. Couzijn, G. Couzijn, C. Buys, A. Balkhoven, E. Teske, S. Pot, L. Pot, C, v. d. Burgth, C. Arbouw, M. de Haas, J. Wil lob rand, G. van Weerlee, T. Romijn, G. Hollebeek, T. Buis, A. Schipper, D. van Leeuwen, R. Nieuwenburg, G. van Helden, A. Meiman, C. Driessen, I. Ailing, R. de Horn, M. Arts, G. Vinkensteyn, S. Ouwerkerk, S. de Koning, T. Massaar, D. Vijlbrief, C van Iterson, J. Ramak, T. Vlaar- dingerbroek. L. Demmenie, J. A. T. Braak man, P. C. Chrispijn, N. Bekkering, N. v. d. Dop, B. Pennenburg, A. van Egmond, R. Mal- go, J. Lamme, C. Prins, A. Alting en de da mes M. Couzijn. A. Sieral, M. Blok, I. Ramak en M. Laman. - Gisteren herdacht de waagmeester van het Waaggebouw den dag. waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad der Gemeente. De jubilaris werd in zijn woning op sobere wijze gehuldigd door den directeur, den heer L. A. Mennes, en den heer F. van Dissel namens het personee? v

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2