had rustig verloop Nationale feestdag „Onbegrensd bedroefd en verontwaardigd" T.M.S. TECHNICUM Uit den Omtrek H1KUWE LETOSCHE COÜKANT TRIJDAG W AUGUSTUS IMf Stadsnieuws 't Begon met massazang in de Protessorenwijk De Nationale Feestdag tear gelegenheid van de bevrijding van ons geheele Rijksge bied is in de Sleutelstad rustig verloopen. Aangezien het laat bekend werd, was er van een officieele feestviering geen sprake. Toch is er nog iets gedaan, gisteravond werden in de binnenstad muzikale rondwandelingen gehouden, wélke ean groote menigte naar het centrum gelokt hebben. Reeds in de morgenuren was het merkbaar dat het geen gewone dag was. Het was ta melijk druk in de stad. Op de trams was de gebruikelijke vlaggenversiering aangebracht en velen hadden de driekleur uitgestoken, alhoewel Leiden wat dit betreft, beter voor den dag had moeten komen. Wij zagen nog verscheidene vlaggenstokkenleeg. In de Professorenwijk was het om c.a. 9 uur al feest. Herman Stenz en Tilly Leening leid den massazang en daarna was er een kin deroptocht met „Nieuw Leven" voorop. Des middags waren er volksfeesten en des avonds muzikale rondgang voor grooten. Des middags waren de meeste zaken ge sloten en nam de drukte op straat toe. Er heerschte een gezellige stemming, welke eohjter haar hoogtepunt bereikte, toen des avonds enkele muziekcorpsen het feest kwa men opluisteren. Vooral de jeugd liet zich niet onbetuigd en zoo venzaimelden zich Woningbouwvereeniging „Ons Belang" Volgens het pas verschenen jaarverslag der Woningbouwver. „Ons Belang" is het jaar 1944 een zéér ongunstig jaar voor de ver- eeniging geweest, hl. door de groote ramp. die de vereeaviging trof op 10 Dec. j.l. Op dien, voor het 1ste bouwplan zoo noodlottd- gen Zondag werd een groot gedeelte van de •woningen in de Alexanderstraat door een bombardement verwoest, en wel enkele per ceel en zoodanig, dat het nog te bezien zal zijn of ze weer kunnen worden opgetrokken. Naast deze groote materieele schade werden enkele der leden zwaar getroffen door den dood van hun dierbaren. Vele bewoners ver loren 'hun geheelen huisraad. Ook ontstond groote glasschade. Deze ramp is voor de ver- eeniging, en in het bijzonder voor het eerste bouwplan een groote schadepost. Het ónderhoudsvraagstuk wordt hoe langer hoe nijpender. Ook moesten de verdere bouwplannen hoewel de woningnood groot is achterwege blijven. De vereeniging bleef ook dit jaar aange sloten bij de Federatie van Woningbquiw- vereeniigingen Nationalen en Provincialen Woningraad. Op de jaarvergadering werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. Gerritsen, voorzitter, en W. v. Westbroek, commissaris, herkozen. In de plaats van den heer A. Gerritsen werd als lid der kascom missie gekozen de heer G. J. v. Klaveren. In den Raad van Commissarissen kwam geen verandering. Het verslag sluit met een woord van op rechte deelneming met de zoo zwaar getrof fen "erinnen. en er rtarrk gebracht aan de heeren autoriteiten voor hun mede werking. die het bestuur in zijn niet gemak kelijke taak steunden. De lucifersschaarschte Een lezer schrijft ons: Nu het lucifersprobleem nog steeds niet «ypeelost is, zullen misschien uw lezers het wel interessant vinden te weten hoe wij in een Duitsch tuchthuis vuur wisten te ma ken. en hoe mijn vrouw het gas aansteekt. Om te beginnen probeerden wij van den een of anderen wachtmeester of iemand an ders een vuursteentje te krijgen. Hadden wij dit eenmaal, dan maakten wij in een stukje hout een klein gaatje en sloegen het steentje daarin. Hard hout is het meest geschikt hier voor. Wanneer men nu met een stukje glas of een oud scheermesje hierover heen schrapt, vonkt het. Deze vonk is voldoende om een brandbare stof of gas direct vlaim te doen vatten. Daar wij natuurlijk niet over gas beschikten, gebruikten wij hiervoor een beetje afsohrapsel van een tandenborstel of kam van celluloid. Ook gaat het met fijn uitgeplozen watten. Weer thuis gekomen, was de primitieve maar doeltreffende gas- aan^^er natuurlijk gauw uitgevonden. UITGAVE PHILATELISTISCH SOUVENIR. Men schrijft ons: 1 September a.s. zal door een desbetreffende commissie een philatelis- tisch souvenir worden uitgegeven ten bate der door oorlogsomstandigheden getroffen Rotterdamsche studenten. Het zegel zal ver krijgbaar worden gesteld voor den prijs van 1 gulden. De gecontroleerde oplage zal be staan uit 50.000 exemplaren. Het zegel is ont worpen door den Rotterdammer Benno Wis sing. Van 1531 Augustus kan men voor le vering inschrijven bij de administratie der Uitgave-comrnissie, Mathenesserplein 30a, Rotterdam West. Het totaalbedrag van elke bestelling wordt verhoogd met 20 ets. admi nistratiekosten. Indien men de zegel op aan- geteékende brief wenscht te ontvangen, wordt de prijs van elk exemplaar met 20 ets verhoogd. Gelijk met de inschrijving dient het verschuldigde bedrag voldaan te worden, hetzij per postwissel, hetzij door overschrij ving op de Rotterdamsohe Bank, ten name van genoemde commissie. De gelden zullen worden overgedragen aan de Rotterdamsche Stu dentin -con tactcommissie. Opgericht te Rotterdam op 31 Maart 1903. Eendrachtsweg 26b. Rotterdam. Bouwkunde, Weg- Waterb., Vliegtuigbouw. Werktuigb., Scheepsb. Electrot. Leerstof eerste 3 j. H.B.S. wisk. eerste 3 kl.; Algem. Ontw Mulo. A v. Talen, enz.. Tekenen Amb.sch.pract. Daarna 3 j. Middelb. Tech nisch Onderwijs. Doel Constructeur (ing.) en dan nog een jaar av.curs. voor Bedrijfs leider Op de avondcursussen alleen tech nisch onderw. Binnenkort gaan 6de jaars in het op de T.M.S. door de leerlingen vervaar digd zweeftoestel in Rotterdam oefenen. Een volgend toestel wordt op stapel gezet. Inschr. van nu tot 22 Aug. en van 30 Aug.—1 Sept., uiterlijk tot 4 Sept. Aanvang van alle lessen Woensdag 5 Sept. De directie van de TM.S. Technicum ir. B. B. DE REGT c.i. ir. E. S. PACEJKA W.i. achter „de muziek" groote groepen, welke aan de muzikale rondwandelingen deelna men. Na afloop, bleef het op eenige punten, waar door middel van luidsprekers vroo- lijke muziek ten gehoore werd gebracht, nog eenigen tijd druk, doch tegen 12 uur werd ook deze feestviering met het zingen van ons volkslied beëindigd en keerde de rust weer. Om het voetbalkampioenschap v"» Leiden U.V.S.L.F.C. 41. Onder zeer groote be langstelling vond gisteravond deze wedstrijd plaats, welke van belang was voor het kam pioenschap: Beide clubs hadden 6 punten, doch L.F.C. had nog 2 wedstrijden, terwijl U.V.S. 1 wedstrijd voor deh boeg had. Nu deed zioh het merkwaardige feit voor, dat L.F.C. er wel in slaagde de meeste doelpun ten te maken, zij nam er 3 voor haar reke ning en toch met 41 verloor. Het begin was voor U.V.S.doch Duffels laat zich niet ver murwen. Dan speelt het spel zioh meer en deels in het middenveld af. met nu en dan aanvallen op beide doelen. Daarbij bleek, dat de U.V.S.-doelman Breyer niet erg safe is. Na een half uur spelen zet U.V.S. een goeden aanval op en T. Kantebeen slaagde er in zijn club de leiding te geven (10). L.F.C. viel toen fel aan., iets te fel, want 2 spelers ontvingen een waarschuwing, doch zonder resultaat. Na de rust zat LFC er direct weer goed op en forceerde een corner. De bal wordt weggewerkt, maar L.F.C. blijft voor het doel. Dan valt U.V S. uit en uit den voorzet van P. Kantebeen kopte Crama, onbereik baar voor Duffels, in eigen doel (20). T F C. ?af den moed niet op en Breyers wist nu op fraaie wijze een schot van Blom te stoppen. Even later had hij geluk, toen Sin- teur. onbereikbaar voor hem. keihard teeen de paal schoot Dan zagen we 2 doelpunten in 1 minuut. Uit een door Piet Kantebeen op gezette aanval kopte Crama wederom in eigen doel (3—0) en direct na den aftrap kreeg L.F.C. een penalty toegewezen, welke Blom benutte (31). Weer zette Piet Kante- been een goeden aanval op en nu wist Wan- rooy met een omhaalt je den stand tot 41 op te voeren. Met onveranderde stand blies scheidsrechter Ladan het einde. L.F.C. dient nu haar laatste wedstrijd te gen Roodenburg te winnen, wil zij in een beslissringswedstriid tegen U.V.S. uitgemaakt zien, wie van beide zich kampioen van Lei den mag noemen. WATERPOLO. DE ZIJL A—DE ZIJL B (6—2) Voor de competitie speelde De Zijl A tegen De Zijl B. Het is de A-ploeg, die het eerst op doel zit en het gelukt zoowaar Van Eg- mond ,den eersten goal te scoren (10. Een goede aanval van de A-ploeg, over genomen door Prevoo wordt door denzelf den speler in een doelpunt omgezet (20). Een mooie doorslag-bal werd door keeper Bik goed gestopt. Even later is het Prevoo, die met een hand schot den voorsprong ver groot tot 30. J. Blansjaar brengt den stand op 40. Toch worden nog een paar goede schoten op het A-doel gelast, maar Dragt weet van geen wijken. De rust gaat in met 4—0 voorsprong voor A. Na de rust is het de A ploeg die opnieuw den toon aangeeft en Prevoo weet opnieuw te doelpunten (50). Dan gaat de B-ploeg er van door en het is M. Arbouw die met een hoogen boogibal de eer red (51). Op schitterende wijze weet de Tombe met een doorslag-bal den 9tand op 52 te brengen. Doch het is van korten duur. want een verraderlijk schot van W. v. Weizen bracht den stand op 6—2, waarna het einde aanbreekt. Scheidsrechter De Jong leidde dezen wedstrijd tot ieders tevreden heid. DE ZIJL II—L.W.V. I (4—0). De Zijl II speelde tegen de L.W.V. I niet onverdienstelijk. Een goed opgezette aanval bracht een goed doelpunt, gescoord door Sanders. Even later is het opnieuw dezelfde speler die er 20 van maakt en weer later weet hij den stand op 30 te brengen. Het spel van de L.W.V. in den aanval wordt ge draaid. Na de rust weet L.W.V. wel eenige schoten op het doel te lossen, maar Brug man is op zijn post. De Zijl benut opnieuw een kans en de stand is 40. De Zijl BL.Z.C. I 2—7. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Henriette L., df v. B. H. Rei- ninkM. Verhoorn; Annie, d. v. W. Koning- G. Bel; Hendrikus^G. M., z. v. B. A. v. Har- teveltE. G. Brussel. Overleden: C. M. E. Middelham, 5 mnd.; M. A. van den Bosch, 1 j.; N. v. Rijn van der Marei, 62 j.: J. J. van Leeuwen, 76 j.; J. OuwerkerkCrama. 62 j.; M. _P. Dozij, 10 dagen. Ondertrouwd: G. de Witte. 29 j. en S. P. Kanbier, 25 j.: C. Hendriks, 20 j. en E. J. H. de Geest, 20 j.; A. D. den Older, 27 j. en A. J. H. Oo9twald, 26 j. Getrouwd: B. W. Ziegélaar en E. A. W. Sleeboom. ALPHEN a. d. RIJN. Opening 's-Molenaarsbrug. De 's-Molenaarsbrug, die de Duitsohers in Sept. 1944 opgeblazen hadden, zal morgen door den waarn. Burgemeester, mr Helm- strijd, heropend worden. KATWIJK AAN ZEE Opgewekte feeststemming. Voor de Na tionale feestdag had men in onze gemeente in aller ijl nog een aardig programma sa mengesteld. Om acht uur gistermorgen trokken herau ten door het dorp ter opening van de fees ten, waarna het muziekcorps „U.N.I." een rondgang door het dorp maakte, welke na tuurlijk veel belangstelling trok. Des middags werden spelen voor ouderen gehouden, o.m. hardloopen met' hindernissen voor dames en heeren en touwtrekken, ter wijl om 7 uur een hinderniswedstrijd met losse paarden werd gehouden. Onder groote belangstelling vond des mid dags de voetbalwedstrijd plaats tusschen een R.A.F.-elftal en Quick Boys. op het terrein bij het Witte Hek. De feestelijkheden werden besloten met een concert van „U.N.I." op het plantsoen aan den Zeeweg (Annastraat). KOUDEKERK 4. RIJN. Géb.: Oomeiis, z. v. N. veti Ginhoven en M. v. Bastei en. Gehuwd: Reinier Geerlof, 96 j. en Jantje Duiker. 31 j. Overl.: TeuMJe Paling, 70 j., echtgen. van J. Hogen es. LISSE Benoeming Inspecteur van Politie. Naar wij vernemen is tot inspecteur van politie alhier benoemd de lieer J. Hendriks, thans inspecteur van politie te Rotterdam. De nieuwe inspecteur zal spoedig in functie treden. Diefstal van suiker en chocolade. Door tot nog toe onbekende daders werd bij de firma Wed. C. van Biezen, Kanaalstraat al hier, ingebroken en alle voorradige suiker en chocolade medegenomen. De politie stel de onmiddellijk een onderzoek in naar de daders. Voor de winkelierster een leelijke schadepost! Geretf. Oudervereeniging. De Geref. Ouderver. kwam in vergadering bijeen ter bespreking van het jeugdwerk voor de jongere jeugd der gemeente. Tevens werd bestuursverkiezing gehouden. Het bestuur is nu als volgt samengesteldA. Schra ven deel, voorz., C. H. Steenwinkel jr, seer., T. Werk hoven, penn., mevr. J. H. Horsman, mevr. K. Hensen. Rijwieldiefstal. Bij dein rijwielhersteller D. Luik aan de Lisserdijk werden dezer da gen des nachts uit de werkplaats twee zoo goed als nieuwe rijwielen ontvreemd, van welke diefstal aangifte bij de politie werd gedaan. Uit het kerkverband getreden. Een 40- tal belijdende leden die zich bezwaard ge voelden over de besluiten der Synode der Geref. Kerken in Nederland hebben zich vrijgemaakt van deze besluiten en traden uit het kerkverband der Geref. Kerk. Daar geen ambtsdragers zich mee vrijmaakten, werden onderlinge samenkomsten gehouden en werden onder leiding van den kerkeraad van Leiden ambtsdragers gekozen. Tot ouderling werden gekozen de heeren J. H. Clement, P. van Hartingsveldt, A. Nagtegaal en G. Rietkerk en tot diaken de heeren J. J. Bos en P. Passchier. Samenwerkende jeugd van Lisse. Alhier werd opgericht een plaatselijke afdeeling van de Ned. Jeugd Gemeenschap (N.J.G.). Het bestuur werd als volgt samengesteld: P. van Leeuwen, voorz., C. M. Beuimer, secr., mej. C. Langeveld. penn.esse, mej. N. Parlevliet, mej. S. Eigenbrood, J. J. Reeuwijk, H. Zwet sloot, B. van der Zaal jr, S. Tichelaar. A. Koppenaal jr, J. Spaargaren. OEGSTGEEST Nat. Feestdag. In onze gemeente werd gisteren zeer druk gevlagd in verband met de bevrijding van Indië. De feestviering werd Woensdagavond geopend met een dank dienst in de Pauluskerk, waarin dr K. J. Brouwer voorging. Hierna werd een fakkeloptocht gehouden, waaraan tal van vereend gingen deelnamen en onder de vroolijke tonen van een mu ziekcorps trok een flinke stoet door het dorp. Het was reeds laat voor de rust weder keerde. Voor gisteren was geen officieel program ma vastgesteld en zoo verliep de Nationale feestdag rustig. Japansche regeeringsproclamatie aan het volk „Het is ons onmogelijk de oorlogsdoelein den te berekenen en de oorlog kan zich niet meer te onzen gunste ontwikkelen", aldus begint de proclamatie, gericht tot het Japan sche volk door de Japansche regeering. De proclamatie gaat verder: „Ons gevoel van droefheid en verontwaardiging is onbegrensd. Zijne Majesteit wenscht den wereldvrede en daarom heeft hij bevel gegeven tot het pu- bliceeren van het keizerlijk rescript. De door de onderdanen van Zijn Majesteit te volgen weg is duidelijk. In de toekomst zal Japan te maken hebben met vreemde autoriteiten en ziet men zich gesteld tegenover een be proeving, welke aan lijdzaamheid van de be- volkng de grootste edschen zal stellen. De bevolking dient op haar hoede te zijn en er mag geen wantrouwen heerschen noch mogen er onderlinge twisten plaats vinden, waaruit anderen voordeel zouden kunnen trekken. Gedraagt u in overeenstemming met de verlangens van onze voorvaderen. Ambte naren en ministers moeten loyaal den wil van Zijne Majesteit uitvoeren en trachten pio niers te zijn met het innerlijke vaste besluit om zich te herstellen." PETROLEUMKOOKTOESTELLEN VOOR BEPAALDE GEZINNEN. Het ministerie van Handel en Nijverheid deelt mede: Vooral gezinnen, die niet op gas of electrici- tert kunnen koken en in het bijzonder spe ciale categorieën onder Tien, hébben groote behoefte aan petroleumkooktoestellen. De volgende distributieregeling is vastgesteld: Vanaf 13 Aug. is het koopen van petroleum- toestellen slechts toegestaan op vergunning, door of namens het Rijksbureau Metalen- verwerkende Industrie verleend. De distri butiediensten zijn bevoegd vergunningen af te geven. Die vergunningen 2ullen vooralsnog alleen worden verleend aan bepaalde categorieën, die voorheen voor kolenkaarten voor kook- doeleinden in aanmerking kwamen en wel iin de hieronder aangegeven volgorde: Huisgezinnen met een baby van 0—15 mnd.; Huisgezinnen bestaande uit meer dan 5 ge zinsleden (de grootste gaan voor); Ernstige zieken, die aan de hand van een dokters attest kunnen aantoonen. dat zij lijdende zijn aan; suikerziekte, open TB.C., maag ziekten, galsteenen; Huisgezinnen met meer dere kleine kinderen; Zeer ouden van dagen 70 jaar en ouder); Verder alle andere aan- vnaigers. Binnen deze groepen hebben gerepatrieerden, geëvacueerden en bomslachtoffers de voor keur. De distributiediensten zullen plaatselijk be kend maken, wanneer de loketten zijn open gesteld voor het indienen van aanvragen. Voor fabrikanten en handelaren bestaat een afleveringsplicht wanneer hun geldige koop- resp. verkoopvergunningen worden aange boden. Ondanks alle moeilijkheden van productie en transport vertrouwt men tegen het einde van September over een redelijk aantal kooktoestellen te kunnen beschikken. De winkelprijs van deze toestellen zal op ca. f 9.— per stuk komen. Koning beorge hieid een troonrede TER OPENING VAN HET PARLEMENT Bij de opening van het nieuwe Engelséhf parlement heeft koning George Woensdaf eon troonrede gehouden, waarin hij o.m. heeft gezegd: „De overgave van Japan heeft een einde gemaakt aan zes jaren van oor(log, welke ongekende verliezen en ellende voo* de wereld hébben teweeg gebracht". Na hulde te hébben gebracht aan degenen, die hun leven hebben gegeven in den strijd voor de vrijheid en dank te hébben betuigd aan de strijdmachten van het Britsche ge- meenébeet en van de geallieerden zeide de koning: „Het is het vaste voornemen van mijn regeering om in de zoo nauw mogelijke samenwerking met de regeeringen van mijn dominions te arbeiden en in samenwerking met alle vredelievende volkeren te streven naar een wereld van vrijheid, vrede en so ciale rechtvaardigheid, zood'at de offers va» dein oorlog niet tevergeefs zijn gébracht." In zijn rede deelde de koning mede, dat de Fngelscfhe regeering wetsvoorstellen zou in dienen, welke de BainJk of T3v.cri.oncl tot ge- m eensdhapseigemdom make e - - h ana li- sa tie van de kolenmijnen b<- Op het gebied van rantsoeneeringsmaat- regelen zal het, met het oog op de be» staande tekorten, noodig zijn deze nog eenigen tijd voort te zetten. Demobilisatie van mannen en vrouwe» zal plaats hebben op basis van de bestaan de plannen. De levensstandaard zal gelei delijk worden verbeterd. De overschakeling van de industrie naar vredesdoeleinden wordt energiek aangevat. De exporthandel zal worden uitgebreid door een juist gebruik van alle hulpbronnen. Een organisatie wordt in het leven eeroenen om in de behoefte aan Jen. Verder emd nationalisatie van de Bank eland, mijnen, gas- en electriciteitsm.-- anpijen, en staal- en ijzerindustrie. Tenslotte werd toegezegd in voering van een omvangrijk schema van verzekering tegen bedrijfsongevallen en wetten ter uitbreiding en verbetering van het bestaande schema der sociale verzeke ring, alsmede de instelling van een natio nalen gezondheidsdienst. Attlee beantwoordde de rede van den ko- ninig met een toespraak, waarin hij het gelukkig einde van den oorlog herdacht e» besloot met den uitroep Leve de Koning. AUDIËNTIE MINISTER OPENBARE WERKEN. De minister van Openbare Werken en We deropbouw maakt békend, dat hij de eerst volgende audiëntie op 22 Augustus om 14.30 uur verleent. Te beginnen met 6 September zal iederen Donderdag om 14.30 uur audiëntie worden verleend. In het algemeen kunnen bezoeken van sol licitanten niet worden toegestaan, tenzij zij daartoe opgeroepen zijn. Voorafgaand aan het bezoek wende me» zich persoonlijk of schriftelijk tot den ka merbewaarder onder opgave van het doel van de komst. AMERIKA VIERT FEEST In New York verzamelde zich een uit bundig zingende menigte op Times Square en vormde spontane parades. De meisjes riepen en juichten en kusten de dichtstbij zijnde soldaten, terwijl de massa's luidkeels vaderlandsche liederen zongen. Vele auto's raasden door de straten zoiv* der acht te slaan op roode verkeerslichten of politie. Ook de Chineesche stad, Klein- Italië en laag Manhattan ontwaakten. Hel volk rende door de smalle straten en stall vuurwerk af, terwijl fanfares weerklonken. Te San Francisco trok een juichende en feestvierende menigte door de straten. Soldaten klommen boven op tramwagens en zetten den boel op-stelten. De Japansche minister van Oorlog heeft harikiri gepleegd als „boete voor zijn falen". Portugal heeft 2 divisies gereed om het in 1942 door de Japanners bezette Port. Timor in bezit te nemen. Een N. Yorksche krant weet te ver tellen, dat Japan aan Nederland voorradè» rubber en specerijen moet afgeven. NED. RIJWIELINDUSTRIE WORSTELT MET KOLEN EN ONDERDEELEN. Nu uit Engeland zoo goed als geen rijwie len mogen worden verwacht, is alle hoop gevestigd op de Ned. industrie. Deze wordt op gang gebracht, doch de moeilijke kolen positie en de afhankelijkheid van het b\A» tenland t.a.v. bepaalde onderdeelen vorme» een groote belemmering voor een behoor* lijke produotie. Nniettemin zal de distributi» 200 spoedig mogelijk worden hervat. Naar schatting bezit Nederland nog slechts 50 pet van het aantal bruikbare fietsen van voor den oorlog SCHEVENINGEN, 16 Aug. Met verscho visch waren hedenmorgen aan de markt die kustvisschers Soh. 11, S. Bakker, met f 2800 en de Sch. 108, W. de Jong, met f 2400. OFFICIEELE PUBLICATIE. VERZETTING MARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat de veemarkt, de poeliers warenmarkt en de kaasmarkt, welke op Vrij dag 31 Augustus 1945 zouden worden gehou den, in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin, in plaats van op genoem den datum zullen worden gehouden op Woensdag 29 Augustus t.v. M. G. VERWEY, Weth./Loco-Burgemeester. N. J. ROW A AN, Loco-Secretaris. VOLVETTE EN MAGERE KAAS. Het Centraal Distributiekantoor maakt bekend, dat in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op alle toewijzin gen voor kaas in den vervolge voor de helft volvette of 40+ kaas en voor de helft ma*» gere of 00+ kaas zei worden afgelevwi.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3