Voor de vijftigste maai 3 October-Feesten Uit den Omtrek Stadsnieuws Grootsche plannen, ondanks den moeilijken tijd Op 3 October a.s. moet weder gezegd kunnen worden „Er is maar één 3 October- vereemgi-ng en in Leiden kunnen ze nog feestvieren," zoo zeide ae heer W. van der Laan gisteravond in de ledenvergadering der 3 October-veraeniging. En uit de mededeelingen, welke er zijn gedaan, bleek wel, dat het bestuur reeds hard aan het werk is. omvde a.s. 3 Octoberfeesten weer als vanouds te doen zijn. Natuurlijk zijn er thans bijzondere moeilijkheden waar voor men staat, doch de organisator van den optocht, de heer B. de Koning, was te dien aanzien nogal optimistisch gestemd, want „wij bezitten nog moed en een wil". En waar een wil is, is een weg. zegt het spreek woord. In zijn openingswoord herdacht de heer van der Laan de"Sverleden medewerkers der vereeniging, de heeren Bekooy, Breebaart. Jan de Kwak, Levi en ir Touw, waarna hij een overzicht gaf van den stand van zaken. Het materiaal heeft veel geleden, doch de financiën bleven in het bezit der vereeni ging. Spr deeldemede. dat men de Leidsche gijzelaars steeds op 3 Oct. een pakket heeft kunnen zenden, zoodat ook in de kampen op sobere wijze de viering kon plaats hebben. In de plaats van de heeren Nieuwen huizen Segaar en Spaargaren, die wegens hoogen leeftijd als bestuurslid bedankt hebben, wer den gekozen de heeren P. Herfst en H. E. v. d. Heyden. Aan de feestviering, welke dit jaar de vijftigste zal zijn, wordt de uiterste zorg be steed. Op 2 Oct. wordt, 's avonds d'e gebruike lijke taptoe gehouden, waarna op 3 Oct. wordt aangevangen met muziek van de Politieharmonie, gevolgd door koraal muziek, waarvoor epeciaa] de medewerking der zang- vereen igin.gen noodig is. Ook de uitdeeling van haring en wittebrood blijft niet ach'e: wege Voor het brood is reeds gezorgd en het be stuur is vo>l moed, dat de haring ook wel zal volgen. Over den optocht zullen wij nog maar niets vertellen, want deze moet een verras- „VRIJ VOLK" IN DEN STADSSCHOUWBURG Meermalen heeft ons volk de onderdruk king van den vijand doorleefd. Dit begon al toen de Bataven omstreeks 70 jaar na Chris tus dreigden onder den voet geloopen te wor den: dat herhaalde zich toen Spanje met zijn overweldigende legermachten het kleine Hol land door tyrannie en brandstapels wilde overmeesteren: Leiden heeft er het zijne van ondervonden. Ook de Fransche overweldiging was daar een getrouwe copie van. Maar versch in ons geheugen liggen nog de afge- loopen vijf oorlogsjaren .Weer werd het recht verkracht en heerschte brute macht boven gerechtigheid en barmhartigheid. Dat heeft ons dit stuk willen laten zien. Helden waren er, die streden met het zwaard en met den geest. Maar ook de heulers met den vijand, de verraders. En steeds was er de kreet om Oranje: God, Nederland en Oranje, de band die ons samenbindt. Meesterlijk is dit stuk door de Tooneelaroep 5 Mei 1945 onder regie van v. Dalsum. Defresne, Groeneveld. Huf en Saalborm opgevoerd en de dank van het pu bliek was dan ook zeer groot. INSCHRIJVING VAN OORLOGS VRIJWILLIGERS. Het Hoofd v. h. Aanmeldingsbureau te Lei den, res. kapt. J. C. Wagtendonk meldt ons. dat ingeschreven worden de volgnummers 300 t/m 340 op Maandag 30 Juli, 341 tm 380 op Dinsdag 31 Juli; 381 t/m 420 op Woensdag 1 Augustus: 421 t/m 460 op Donderdag 2 Augustus; 461 t/m 500 op Vrijdag 3 Augustus. Dagelijks te melden in groepen van 4 x 10 man. waarvan de eerste 10 om 9 uur, de tweede 10 om 10.30, de derde 10 om 14 uur en de vierde 10 om 15.30 uur. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt waar genomen door dr de Bruyne, Langezaal, Nieuwjerzwaag en Simons. NAAR DE APOTHEEK. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt waargenomen dooi"^Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. telef. 20523. Walerpolo De Zijl IPoelmeer I 14. In de zweminrichting „De Zijl" vond de polowedstrijd plaats tusschen De Zijl I— Poelmeer I. De Zijl, die momenteel goed in zijn spelers zit, had voor dezen wedstrijd een ander zevental opgesteld dan de vorige week tegen L.Z.C. De eerste aanval is voor De Zijl. maar mislukt. Dan gaat Jan Ydens (Poelmeer) er met een snelle vaart vandoor maar P. Kruit (De Zijl) is op zijn post. Poelmeer komt flink opzetten en door een overtreding wordt de stand 0—1, spoedig door een fout van J. Key (De Zijl) gebracht 0p o—2 Snel gaat het spel op en neer. Poel meer is stukken sneller en weet den stand op 0—3 te brengen. Twee spelers konden zich niet beheerschen en werden het water uitgestuurd. Na de rust is het „De Zijl", die de eerste goal maakt (1—3). Nu spelen be.ae zeventallen weder volledig. De Zijl is nu steeds in den aanval, maar krijgt geen kans Poelmeer weet er beter raad mede en het is Ydens (Poelmeer), die opnieuw doelpunt (14). met welken stand het einde wordt bereikt. De Zijl IIIPoelmeer III. Poelmeer beschikt over een paar snelle zwemmers, maar van polospelen kennen zij jammer genoeg nog niet veel. Bij veel oefenen van deze jonge krachten kan Poel meer goede polospelers kweeken. De rust ging in met een voorsprong van 30 voor De Zijl. Eindstand 50. L.W.V. I—DE ZIJL I (2—1). Voor de competitie speelden Donderdag avond in de zweminrichting „De Zijl" de Watervrienden I tegen De Zijl II. Het begin is voor De Zijl II. maar het schot gaat ver over. Direct daarop geeft de rechtsbuiten van de L.W.V. I een hard schot op doel en de stand is 10. Het is dan A. Sanders (De Zijl) die den gelijkmaker scoort. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de rust gaat het spel op en neer, totdat L.W.V. I nog een kans krijgt en er gebruik van maakt (21). De wedstrijd L.W,V. IIDe Zijl IH werd door De Zijl III gewonnen met 71. De uitslagen van de waterpolowedstrij- den gisteravond in de Zijl gehouden, luiden: de Zijl II—A Z.C. II 6—0; de Zijl III— A.Z.C. III 2—1; de Ztfl (dames)—A.Z.C.(dames) 0—1. song blijven; Doch men kan er zeker van zijn. dat alles in het werk wordt'gesteld, om luisterrijk voor den dag te komen. Het avondfeest in de Stadsgehoorzaal en het vuurwerk zullen niet op het programma ont breken. terwijl helaas de kermis ver moedelijk ook doorgang zal vinden. Het be stuur werd gemachtigd de plannen nader uit te werken. Aan het einde der vergadering heeft de heer De Wilde de bestuursleden E. W. Wichers Bollandet, B. de Koning. P. Boot en W. v. d. Laan nog even „in het zonnetje" gezet, aangezien deze heeren hun zilveren jubileum als bestuurslid mochten vieren. Chr. Boeren en Tuinders waren biieen Chr. van den Heuvel over het eenheidsstreven. De Christen Boeren en Tuinders uit Zuid- Holland. Noord-Holland en Brabant kwamen Donderdag te Leiden in vergdering bijeen. De bijeenkomst, welke werd gehouden in de Stadsgehoorzaal, stond onder leiding van den voorzitter van de Holl. Brabantsche afd. van den C.B.T.B.. den heer Chr. van den Heuvel Ie Leiden.'die in zijn openingswoord de gevallenen in den strijd voor vrijheid en recht herdacht, waarna hij een rede hield, getiteld „Niets nieuws onder de zon". Spr. wees erop, dat het eenheidsstreven, hetwelk zich in dezen tijd openbaart, niet nieuw is Ook wij verlangen naar eenheid op elk ter rein, doch dan een eenheid, die vrucht is van overeenstemming naar het beginsel, en niet die van beginselloosheid. Sprekend over de Overheid en de publieke opinie, liet spr. een protest hooren tegen het feit dat de wandaden van een aantal boeren en tuinders op het debet van den geheelen boerenstand worden geschreven. Tegenover hen. die verkeerd hebben gehandeld, staan velen, die voortreffelijk werk gedaan hebben, .tienduizenden opgejaagden is onderdak ver leend en zeer velen zijn daadwerkelijk op goede wijze geholpen. Onder de zon is geen nieuws, maar buiten den kringloop der aardsche dingen echter wel en dit nieuwe van boven, aldus spr., moet ons inspireeren tot een nieuwe gehoorzaam heid om het leven te vernieuwen door de eenige kracht, welke dit vermag, het Chris tendom. De heer v. d. Heuvel besloot met een krach tige opwekking om te midden van de toene mende verwarring de Chr. organisatie hecht en sterk te maken. ^Alhoewel over enkele punten verschil van meening bleek te bestaan, werd het bestuurs-' beleid der afgeloopen jaren met groote meer-, derheid goedgekeurd. De gemaakte opmer kingen werden door den voorzitter en Mr T Rip beantwoord. Vervolgens werd uitvoerig de wenschelijk- heid besproken tot het vormen van een oubliek-rechtelijk land en tuinbouworgaan, Op algemeen verzoek werd besloten binnen kort opnieuw bijeen te komen om de land bouw- en sociale vragen te bespreken. PSYCHOLOGISCH ONDERZOEK VAN WERKNEMERS. Op initiatief van N.V.H. is de stichting „Het Leidsch Psychologisch Instituut" tot stand gekomen. Dit instituut zal zich voor- loopig beperken tot het psychologisch selectie onderzoek van werknemers en werkzoeken- ken. Het ziet zijn taak in de eerste plaats als een sociale, nl. om door wetenschappelijke keuringsmethoden mede te werken tot een juiste beoordeeling van capaciteiten en karaktereigenschappen, zoodat men voor eiken werknemer of werkzoekende afzonder lijk het voor hem (haar) geschikte werk kan vaststellen. Tot directeur is benoemd de heer H. A. Rutte. psychologisch drs, met een staf van academisch gevormde werkers. Het Instituut zal worden gevestigd Rijnsburger- weg 3. ALPHEN a.d. RIJN. Streekvergadering C. H. Unie. In het Nutsgebouw is een streekvergadering gehou den van de Chr. Hist. Unie. Als sprekers traden op Mr. J. J. R. Schmal te Voorburg en de voorz. van de Unie, de heer H. W. Tilanus. Beide sprekers voerden het pleidooi voor een Chr. Nationale Partij hoewel M". Schmal ook wel veel voelde voor de eigen C. H. Partij in nauwe samenwerking met de A. R. Mr. Schmal betoogde dat een sterk Christe lijk bolwerk noodig is tegenover den toe nemen den invloed van Rome en de S.D.A.P. Inzake principieele kwesties als bijv. de Chr. School, de Chr. Vakbeweging etc. kan men steeds bouwen op de A. R.-partij. Een nadeel is dat de laatste veel vraagstukken beziet in het licht van de anti-these en geschermd wordt met; God wil het. Uit de anti-these, aldus spr.. vloeit niet persé voort, dat er op alle terrein zelfstandige Christelijke organi saties moeten zijn. Toch mag dit de toenade ring niet verhinderen. Spr. besloot dan ook met er op te wijzen, dat snel handelen, drin gend noodzakelijk is, een eisch van de ge meenschappelijke beginselen. De heer Tilanus wees op den drang naar eenheid, die sedert eeuwen na eiken oorlog ontstaat. Thans dient zich als gevolg hiervan de Ned. Volksbeweging aan. Maar elke be weging die zich aandient, moet door den Christen uit het beginsel benaderd worden. Pas is het Duitsche volk door de eenheid in een poel van ellende gestort, of men stuurt ook hier aan op een eenheidsbeweging. Houdt vast aan de erkenning van Christus, ook op staatkundig terrein, dan zal dit een kracht beteekenen in de duistere toekomst", aldus de heer Tilanus. Feestviering 31 Augustus. Op initiatief van den w-nd burgemeester, rnr Helmstrijd, is in het Raadhuis een bijeenkomst gehouden, waarin besprekingen zijn gevoerd over de feestviering op 31 Augustus a.s. Mr. Helm- strijd wensohte niet langer te wachten, aan gezien naar zijn meening een plaatselijke algemeene feestviering gehouden moet wor den op 31 Aug. en de tijd van voorbereiding kort is. De feestviering moet een sober en waardig karakter dragen. Na de besprekin gen weiden verschillende comité's samenge steld. Het hoofd-comifé bestaat uit de heeren Jac. Sprey, voorz.; W. J. v. d. Brink, secr.; J. van Emmerik en G. Zoetemeler. terwijl nog uitg.enoodigd zal worden de heer B. Knaapen. Verscheidene aanwezigen dringen aan den feestdag te doen aanvangen met een korten dankdienst in een of meerdere ker ken. Voor de afsluiting van het feest wordt gedacht aan een filmvoorstelling, als er goede films beschikbaar zijn. WAAROM WACHTEN WIJT M een drukbezochte vergadering van fcrui- d-ewiers uit Leiden en omgeving heeft de heer P. van de Linde, dir. van ..Enkabé" te Rot terdam, een causerie gehouden, getiteld: „Waarom wachten wij?", waarin spr. een krachtig pleidooi voerde tot vorming van een coöp. inkoopcentrale. Spr schetste aan de hand van cijfermateriaal, de ontwikkeling van de coöperatie en betoogde, dat wanneer de middenstand op den duur niet in een moeilijke positie wilde geraken, een krach tige organisatie noodzakelijk is. WEER BISCUITS BIJ DEN KRUIDENIER. In zijn rede voor de kruideniers heeft de heer P. v. d. Linde. dir. van ..Enkabé" me degedeeld. dat de verkoop van biscuits met ingang van 5 Aug. a.s. weder zal plaatsvinden via den kruidenierswinkel. „LEIDEN HELPT." Waar eens het vriendelijke huisje stond met den vroolijken tuin en de vruchtbare velden rondom, is nu de verschroeide aarde. Vee en voorraad zijn verbrand. En het gezin, getroffen misschien in zijn liefste leden, staat bij den puinhoop. Geen rouwbeklag! Daden!! Leiden helpt. U helpt!! Nederlands Volksherstel. N.V.H. HEEFT HET DRUK. De Directie van N.V.H. deelt mede, dat voor- loopig schriftelijke noch mondelinge aanvra gen van kleeding en schoeisel in behandeling kunnen worden 'genomen. UITREIKING VOEDINGSKAARTEN. Voor de week van 3 t/m* 9 Aug. 1945 vindt de uitreiking der voedingskaarten p'i'aats op Maandag 30 Juli 1945 van 912.30 en van 13.3015 uur. Op de posten 3, 6, 8 en 12 vindt de uitreiking plaats van 911.15 en van 1315 uur. Ingeleverd moeten worden de bonnen 169. 170, 171 en een bedrag va f 0.70. Van af 3 Aug. worden de posten 13. en 18 opgeheven. Van af Maandag 30 Juli is het kantoor der Massavoeding verplaatst naar Hooigracht 14/16. OPENING RESTAURANT SAVOY". Bij het bombardement in Dec. 1944 werd ook het bekende restaurant „Zomerzorg" zwaar gehavend. Het was echter één van de gebouwen te midden van de ruïnes in de omgeving van het station, da-t weer hersteld kon worden en zoo is thans een gedeelte ervan in orde gebracht, waarin het restau rant .Savoy" gevestigd werd. Gistermiddag heeft dit zijn poorten geopend en wij heb ben kunnen constateeren. dat hier ondanks gebrek aan nieuw materiaal, toch een smaak vol interieur is geschapen, hetgeen zeer zeker te danken is aan den ondernemingsgeest en het initiatief van den nieuwen eigenaar, den heer H. V. Kanis, die den heer A. B. Baten burg is opgevolgd. Binnenkort zal ook „Zomerzorg" onder deze directie in gebruik worden genomen. GEBOREN: Anna M. G„ dr van J. J. Moerings en E. P. van Kersbergen; Johanna F. A., dr van G. J. Wijfje en A. Klijn; Maria, dr van B. de Rijk en A. van Egmond; Grietje, dr van C. Fuijkschot en H. M. Haasakker: Wilhelmus J., zn van J. C. Vernooij en C. M. Blonk; Maria, dr van W. van Dolder en M. Keijzer; Petronella. dr van B. Vergeer en A. Boon; Gerhard A., zn van G. A. Lourens en J. Wansinck; Daniëlle, dr van D. Remkes en S. Klement; Wouter, zn van W. Groene- scheij en J. Bloos; Jannie C., dr van J. M. Haasbeek en C. van Rijn. ONDERTROUWD: J. Habermehl. 28 j.. te Nieuwveen. en G. M. Raaphorst, 27 j.; N. v. d. Akker, 22 j.. en M. W. Goebel. 21 j.; D. v. Harskamp, 25 j.. en M. v. d. Berg, 23 j. GEHUWD: J. I. S. Zonneveld, 26 j., en B. J. Lablans. 25 j.; A. de Lange. 42 j., en J. A. Zoet. 46 j.; J. Ederveen. 26 j.. en C. J. v. d. Bos. 25 j.; H. Tabernée, 62 j en J. Dekker. 63 j.; G. Bos, 28 j., en G. Bate laan. 25 jaar. OVERLEDEN: H. van Egmond, 43 j. De pont te Velsen zal, als er geen kink in den kabel komt. weer op 1 Aug. gaan varen. Eenige dagen later zal ook de pont aan de Hembrug volgen. Uitzending naar Denemarken. Uit onze gemeente zullen 16 kinderen 2 a 3 maanden van de Deensche gastvrijheid gaan genieten. Chr. Boeren en Tuinders. In een druk bezochte vergadering van de pl. afd. van den C. B. T. B. sprak het hoofd van de Chr. Lagere Landbouwschool, de heer» Joh. de Jong. over de mogelijkheden om tot het op richten van één Landelijke landbouworgani satie te komen. De spr. behandelde allereerst de plaats van den C.B.T.B. voor en tijdens den oorlog, waarbij gewezen werd op de ac tiviteit van de C.B.T.B. Vervolgens stond spr. stil bij het principieel verzet tegenover de Duitsche maatregelen als Landstand, weg voering naar Duitschland etc. Tenslotte wees spr er op. dat iedere boer die steunt op den grondslag van Go-ds Woord dit dient te zijn ook in den C.B.T.B., terwijl samenwerking tus schen de verschillende organisaties op ver schillend gebied niet alleen mogelijk, maar ook geweoscht is. Tachtig nieuwe l-eden gaven zich op. waarom het aantal bestuursleden werd gebracht van 5 op 7. De voorzitter, de heer J. Voets, stelde zich wegens hoogen leeftijd, niet meer beschik baar en werd als eere-voorz. benoemd. De andere bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, n.l J. D. v. d. Akker. C. Doel man E. Megchelse en Joh. de Jong: gekozen werden de heeren J. van Leeuwen, C. van Vliet en C. Voets Enthousiast menschenmateriaal. Op een goed bezocht jeugdappèl in de Geref. kerk sprak ds C. Gilhuis van Leimuiden over bovengenoemd onderwerp. Spr wees er op hoe er in onzen tijd dringend behoefte is aan enthousiaste menschen 6r op politiek, sociaal en kerkelijk terrein doet men al zijn best om dat enthousiasme te kweeken. Onze jonge menschen voelen daarvoor, aldus spr, want bij ons is het zoo hopeloos. Politiek op den achtergrond gedrongen, op sociaal terrein wil men hetzelfde doen, en de Kerk kwam meer dan ooit verscheurd uit den oorlog te voorschijn. Spr betoogde ten slotte, dat het enthousiasme dat b 1 ij f t alleen gekweekt kan worden als er een deugdelijke grondslag is; ni. het Woord van God. Oud Geref. Gem.: 9.45 en 4 uur ds. van 't Hoog van Utrecht. GEBOREN. Wilhelmus, zn. v. A. Bouw man en C. v. d. Linden; Leonardus M. J„ zn. v. T. C Dekkers en J. A. C. v. d. Hoeven; Pieter. zn v. P. Onderwater en J. Honders; Cornaiia H. A. dr. v. J. C. Hoojimans en M. J. v. Werkhoven; Clemens M. Th. J.. zn. van J C. Aartman en J. G. J. Lampe; Con.ny, dr. v.' A. de Wolf en J. Verlind; Raoul, zn. v. J. Lichte en G. Smit. OVERLEDEN. S. van der Meer. m.. 57 3. ONDERTROUWD. F. D. Teljeur, 26 j en H. E C. Raat. 22 j.; H. J. Heijmans, 27 j. en A Kraaij, 25 j: H. A. de Groot. 25 j. en S. M Bergman, 24 jaar. HAZERSWOUM. GEBOREN: Adrian us C., zn van H. C. Binnendijk en G. Muilwijk; Sofia C.. dr tmh C. H. Slootweg en C. van Wi erin gen. ONDERTROUWD. W. H. Kwa kernaak te Woubrugge en N. van Pijlen; W. G. Luijten te Alkemade en C. M. Kaptein; A. M. Stol wijk en M. H. Boere. LISSE. Gaslevering in zicht. De geruchten, welke de ronde deden als zou er voorloopig van gaslevering nog geen sprake zijn. blijken on juist te zijn. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat inderdaad binnen niet al te langen tijd de gaslevering een aanvang kan nemen, zij het voorloopig natuurlijk op beperkte wijze. Momenteel liggen een drietal scheper» met kolen voor de gasfabriek. Men hoopt ongeveer tusschen 10 en 15 Augustus gas te kunnen leveren. Maar het publiek wordt er nogmaals voor gewaarschuwd om de gas kranen gesloten te houden en niets te „pro- beeren". Er zal tijdig kennis gegeven worden var» d'e gaslevering. Samenwerking tusschen politieke partijen. De besturen der Chr. Hist. Kuesver.. de A- R. Kiesver. en de Staatk. Geref. Partij hebben na ampele bespreking in. beginsel tot federa tieve samenwerking besloten. Een commissie u„f genoemde vereenigingen zal deze zaak verder uitwerken. Lezing Ds. W. E. den Hertog. In het meer dan volle kerkgebouw der Geref. Ge meente trad Ds. W. E. den Hertog van Noord- wijkerhout op. zulks op uitnoodiging van de vier pl. Protest, kerken. Ds den Hertog heeft in een met groote aandacht gevolgd betoog den aanwezigen een indruk gegeven van het verschrikkelijke kampleven voor geïnterneer den in Dachau. Aan het einde van zijn rede zeide spr. dat het de bedoeling van de Duit- schers is geweest om al het menschelijke in de veroordeelden tot het kampleven te doocien. doch d-at uiteindelijk niet het ver- nietigingssysteem van het Nazi-regiem heeft gezegevierd, maar het Kruis van Jezus Chris tus. Het Duitsche volk heeft moeten onder vinden dat wie van den hoogen God afvalt, vallen moet? Prachtig resultaat. Wij vernemen dat de geldinzameling in deze gemeente voor N.V.H. heeft opgebracht de mooie som van f 26243. Deze foto toont,|Miss Marie J. Capanear uit de Franklmstreet té Belleville en den heer C. P. van de Zwan uit Lefderdorp, onderofficier bij den onderzeeboot dienst. V. d. Zwan. die in Vlissingen dienst deed toen de Duitsoher» in 1940 ons land binnenrukten, stak naar Engeland over en opereerde daarna voor de kust van Noorwegen, in de Middelland- sche Zee en het Verre Oosten. Hij ontving diverse onderscheidingen, de laatste in Schot land in April 1944 uit de hand van Prins Bernhard. De eerste ontmoeting met Miss Capanear had plaats in de Roode Kruis» afdeeling van het Marinehospitaal te Phila delphia. waar v. d. Zwan voor een operatie werd binnengebracht. Miss Capanear bezocht toen een'vriend, die daar werkte. 3 Sept. 1944 zijn zij in Nieuw York in het huwelijk ge treden. Mevr. v. d. Zwari, Sparrenlaan 3 te Leiderdorp, lezeres van ons blad, smaakte Vrijdag 11. het genoegen de stem van haar zoon, voor het eerst na 5 jaar. weer voor de radio te hooren. Op de foto ziet u het echt paar op de trappen van het ouderlijk huis te Belleville. NOORDWIJK. GEBOREN: Wilhelmina C„ dr van J. V, Beelen en M. J. Pnenen; Maria, dr van W. v. d. Niet en J. van Duin; Johanna P., dr van W. P. G. v. d. Zalm en B. van Gerven; Antonia W.. dr van K. Verkade en A. C. Wijnands: Maria M. A., dr van P. C. v Doorn en J. C. Steenvoorden; Jacob, zn van J. van Duin en N. Korbee; Agatha M. A. W.. dr van P. H. van Eeden en J. Kooimans. De terugkomst van burg. v. d. Mortel, wel ke bepaald is op Donderdag a.s. zal een offi cieel karakter dragen. Na ontvangst aan de grens der gemeente vindt bij gunstig weer de plechtige herinstallatie plaats op het plein voor het raadhuis. Na afloop hiervan zal iedereen in .de gelegenheid worden gesteld den burgemeester te complimenteeren. Des avonds hoopt de burgemeester met zijn gade een rondrit door beide dorpen te mfcken, waarbij op het Lindeplein en te Noordwijk aan Zee toespraken zullen worden gehouden. OEGSTGEEST. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark 8, telefoon 26274. VOORHOUT. Onder het motto ..Voorhout leed geen scha. daarom f 10.000 voor het N.V.H." werd een straatcollecte gehouden. Met grooten dank maakt de penningmeester bekend, dat de geldinzameling heeft opgebracht f 4496.li1,» Degenen die niet in de gelegenheid waren hun bijdrage te geven, kunne bun offers bren gen bij de commissieleden of den- penning meester, H. J. Renee, Heerenstraat 114. GEBOREN: Jacoba A. M.. d. van J. W. Zwartjes en C. J. M. v. d. Ploeg. Beroepingswerk. De Kerk era ad der Vrij gem. Geref. Kerk te Voorschoten heeft in overleg met de ge meente in principe besloten over te gaan tot het beroepen van een eigen predik—

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3