Engeland's nationale held verslagen door zijn eigen volk Leidsche Schouwburg was arsenaal van „Ondergrondsche" GODS WET IN EEN BEVRIJD VOLK Buitenlandsch Weekoverzicht Churchill vergat zelfs z'n kop thee. Engere samenwerking met Rusland. Politieke paardensport. Amerik. lof voor Nederland. Het drama-Pétain. Labours sensationeele overwinning zal nog Wel eenige dagen de bron blijven van be schouwingen. Geen wonder. Men viel van de eene verrassing in de andere. De eene minis ter na den andere uit het oorlogskabinet werd verslagen. Mannen, die jarenlang in het parlement hadden gezeteld, vielen uit. Zelfs Winston Churchill, die de nationale held van Engeland is en tegenover zich een onbeken den onafhankelijken candidaat gesteld kreeg, zag nog ruim 10.000 stemmen tegen zich uit gebracht. hoewel Churchill nog met een aan zienlijke meerderheid werd herkozen. Sinclair, de leider van de Liberale partij, werd zelfs niet herkozen: op de eindstreep leed hii de nederlaag. De conservatieve can didaat behaalde 5570 stemmen, de Labourman 5504 en Sinclair 5503. Over het algemeen heeft Labour in de groote steden een zeer sterke meerderheid behaald. In Londen won Labour 21 zetels, vrijwel alle ten koste van de Conservatie ven. Van de 62 Londensche zetels ziin er 41 behaald door Labour. 19 door de Conserva tieven. 1 door een onafhankelijke en 1 door de communisten. Labour won ook in de mid denstandsdistricten. In Hull. Manchester en Liverpool leed de regiering onverwachte nederlagen. In Manchester verwierf Labour 9 van de 10 zetels, in Liverpool 6 van de 11. In Glasgow behield de regeerine<=coalitie slechts 5 van de 15 zetels.. Ook in Birming ham maakte Labour winst. zaken van Frankrijks nederlaag trachtte dui delijk te maken. Ongeloofelijke fouten waren gemaakt, zeide hij. Twee mannen, die het recht hadden op hun lauweren te gaan rus ten, Weygand en Pétain, hebben zich toen ter beschikking van het vaderland gesteld: Weygand op het slagveld. Aan het einde van deze rede werd dank gebracht aan de Brit- sche luchtmacht: de senatoren waren daarbij opgestaan De paniekstemming was algemeen, men sprak niet meer over ..het wonder van de Marne". Drie dagen later werden 15 Fran- sche generaals, commandanten van legers, legercornsen en divisies ontslagen. Reynaud deelde 23 Mei niet zonder bitterheid mede, dat Koning Leopold met het Belgische leger had gecapituleerd, maar.... wij zullen de li nies aan Somme en Aisne houden. Deze li nies konden echter niet worden gehouden. Op 5 Juni trokken de Duitschers over de Somme en nadat ook Italië op 11 Juni het ziel togende Frankrijk de" oorlog had verklaard, naderde voor de repi'büek de catastrofe. Op 13 Juli confereerden Revnaud en Churchill. De Engelsche minister-president weigerde toestemming te geven om met de Duitschers. tenzij de Fransche vloot naar F.ngeland ging. over wapenstilstand te onderhandelen. Den volgenden dag viel Pariis. Twee dagen later vormt Pétain een nieuwe regeering. Te Bor deaux. waarheen de Regeering zich verplaatst had. heerscht onbe=chriifel"ke verwarring: ook Amerika kon niet heioen. Op 17 Juni kondigt Pétain door de radio aan: ..Frankriik moet thans de wapens neen- léggen." Churchill verklaart, dat Engeland de zaak van de wereld verder alleen zal ver dedigen. Oo 24 Juni wordt te Comniègrie de ■"•aoenstilstand geteekend. Frankriik rouwt. De Liberale partij is wel zeer zwaar ge- p>t parlement betuigde den volgenden dag ha vend. De bekende liberale leiders werden allen verslagen. Sportief zijn de Engelschen bri een verkie zingsstrijd wel. Dat bewust de verklaring van prof. Laski. den voorzitter van het Dag. bestuur der Labourpartii. 'Namens de Brit- sche arbeidersbeweging bracht hij Churchill dank voor de groote diensten, die hii de na tie heeft bewezen. Het Britsche volk heeft gekozen en wij danken het Britsche volk voor dit bewijs van de volkomen rijpheid der Britsche democratie. Eden verklaarde: Ik ben nog steeds ver langend om miin best te doen om onze natie te helpen het hoofd hoog te houden, zoo als het het recht en den trots heeft om te doen Over den uitslag der verkiezingen zeide hii: Ik betreur diep dit besluit der natie, maar aanvaard het omdat ik in de democratie ge loof. Churchill zelf kreeg de uitslagen bmnen m zijn officieele ambtswoning Downingstreet no. 10. waar hii als minister-president ruim viif jaren heeft gewoond. Hii verliet het ver trek zelfs niet om een kop thee te drmken. Er werden toen maatregelen ge~>o-yon om hem ververschingen en ziin marl+;iden te serveeren op zijn bureau naast de yerre- schrüfmachines waarop de uitslagen binnen kwamen. Aan Attlee werd het nieuws van de groote Labourwinsten gebracht in het gebouw van de Labourpartii. ..Ik verlang geen senertie" zoo merkte hii oo. ..Deze uitslag js de wil van het volk". Tot een juichende mem «te arbeiders zeide Ernest Bevin..De landsche politiek zooals door de coa>itiereffee- ring opgesteld, zal. nu Labour aan het be wind is-, worden uitgevoerd. Tn de omgeving van leidende figuren der Labourpartij verwacht men nog al wat ver anderingen onder het personeel van den di- plomatieken dienst. Zoo zal lord Halifax in Amerika vervangen worden en de gezant in Athene, wiens houding ten aanzien van de Grieksche binnenlandsche politiek indertijd door Labour sterk werd aangevallen, loont eveneens gevaar. Naar Ernest Bevin. de ver moedelijke a.s. minister van Buitenl. zaken, heeft verklaard, zal ook het personeel van de consulaten worden herzien. Vooral echter zal de wiiziging van de buitenlandsche poli tiek merkbaar ziin ten aanzien van de reac- tionnaire machten in het buitenland. Tn het biizonder zal het verschil zichtbaar zün ten aanzien van de constitutioneel crisis in Bel gië en in de Poolsche kwestie. Labourkrin- gen leggen er echter den nadruk op. dat de F-crpicrbp politiek ook voortaan gebaseerd zal zün op een harmonieuze samenwerking met America en Rusland. A He krachten zullen worden ingesr~nnen in den oorlog tegen Ja pan. Op de Conferentie te Potsdam zal men trachten voor de Unrr^ grotere macht te verkrijgen, naast de hulpmiddelen voor het bieden van onmiddelliiken steun. Men legt verder den nadruk op de mogelükheden tot samenwerking tusschen de socialistische re geeringen van Europa. De enorme overwinning, die veel heeft van een „politieke grondverschuiving", waarbij zelfs de liberaal Beveridee. de man van een grootsch sociaal plan. het onderspit dolf tegenover.... een conservatief heeft ook wel iets tragisch in zich ten opzichte van Chur chill. zou men on het eerste gezicht kunnen zeggen. Is er bii het Engelsche volk geen er- kcntelfikheid meer voor hetgeen deze gróote staatsman, de volhouder r-?r excellence, voor ziin land en volk deed? 7.ii zal er ongetwij feld wèl ziin, maar men beziet bij de Britten een verkiezir.<Tcctriid iets anders, meenen wij. dan hij ons. Een match, een wedren, waarb'i 2 clubs. 2 paarden tegen elkaar kaïrmen is misschien een beeld geschikt om de rituatie te verduideliiken. Men volgt den striid met alle spanning, maar is de uitslag, er. dan schudt men elkaar de hand. Tot de volgende maal! Eneeland is, nu weer practisch terugge keerd tot den ouden twee-oartijen-toestand. die historisch te verklaren is en niet te ver gelijken valt met wat wij kennen. De scheids lijn looot horizontaal door het volk heen en verplaatst zich herhaaldelijk op zakelijke gronden als de middenstof in beweging komt. We hebben dat meermalen gezien en ook. dat na een oorlog één zeker radicalisme een volk aangrünt. al is het alleen maar om te trach ten ontstanen socialen achterstand in te ha len. Zoo was het ook 25 jaar geleden. Dit verschijnsel heeft zich herhaald op grnnte schaal. Maar daarom is de verantwoordelijk heid te grooter. En als die verwachtingen eens worden teleurgesteld? Zou die mogelijkheid werke lijkheid worden, dan zou zich kunnen her halen hetgeen Labour al eens reeds eerder heeft ervaren. ..Het Fransche vaderland is in gevaar". Met deze woorden begon de Fransche minister president Reynaud op Dinsdag 21 Mei 1940 fcijn rede in den Senaat, waarin hij de oor Pétain ziin vertrouwennu men het land toch niet had kunnen redden door te vluchten overzee. Dinsdag 25 Juni heeft Churchill^ ziin beleid in het parlement verklaard en Pétain deed hetzelfde voor de radio. Hij zeide: eer en verstand maakten een aanvaardbaren wa penstilstand tot een plicht en Frankrijk blijft door Franschen bestuurd. Op 4 Juli werden de diplomatieke betrek kingen met den vroeeeren bondgenoot ver broken na den Engelschen aanval op een deel van de Fransche vloot te Oran. Frankrijk heeft daarna allerlei politieke evoluties doorgemaakt. In het kleine Vichy. waarheen de regeering zich verplaatst had. speelde zich dit snel af. Lebrun trad af als president, nadat Pétain hem had meegedeeld te zullen optreden als minister-president en deze functie te vereenigen met die van chef van den Franschen staat met uitgebreide be voegdheden. Laval zou ziin plaatsvervanger ziin. De ..Fransche republiek" werd .Fran sche staat", de oude leus „vrijheid, gelijkheid en broederschap" werd vervangen door „ar beid. gezin, vaderland": Laval kwam gelei delijk in de positie, waarin hij ziin pro-Duit- sche politiek poogde te volvoeren en Frank riik raakte zijn koloniën, behalve in het Verre Oosten kwijt en werd ten slotte weer door Fnfeland en Amerika bevrijd. Ziehier in groote trekken den gang van de gebeurtenissen, binnen welker kader het pro ces Pétain soeelt. In Parijs gaat het proces voort. De eerste critici zijn druk bezig, gelijk ook een Ameri kaan sch blad opmerkte, in hun aanvallen meteen eigen verantwoordelijkheid te ver kleinen voor het gebeurde in de Juni-dagen van 1940. Niemand van hen heeft men toen of later gehoord in den toon, die nu wordt aangeslagen. Potsdam rust en Madrid is min of meer geschrokken. Want de gebeurtenissen in Engeland konden wel eens een minder gunstigen invloed hebben op de tegenwoor dige betrekkingen tusschen Londen en de Spaansche republiek met haar phalanx- regeering. Pétain nog sleeds in de beklaagdenbank Sluiten van wapenstilstand hem aeer kwalijk genomen. Twee politici hebben gisteren hun verkla ringen tegen Pétain afgelegd. Vooraf was een verklaring van Pétain voorgelezen, waarin deze zei. dat hij na de gebeurtenissen bij Dieppe geen telegram ver zonden heeft Daarna kreeg Jeanneney, voor zitter van den Senaat in 1940 en thans minis ter van Staat, het woord. Hij was in 1940 voorstander van het plan. den zetel der regeering naar Noord-Afrika te verplaatsen. Zijn verklaringen liepen vrijwel parallel met die van Reynaud en Daladier. De volgende getuige was Louis Marin, voorzitter van de Fédération R-epublicaine, die vooral heftig stelling nam tegen liet sluiten van den wapenstilstand. „Nederland, België, Polen. Griekenland hebben geen wapenstilstand gesloten". Weygand had van geen overgave willen hooren, omdat dit in strijd was met de eer van het leger. Marin achtte het verder onjuist, dat de parlements leden zich te Viehy hadden laten overbluffen of bedriegen door wie dan ook. De .zitting werd hierop verdaagd. Léon Blum heeft gisteren zijn getuigenis afgelegd. Hij zeide weinig met Pétain in aan raking te zijn geweest en zijn naam niet te hebben hooren noemen in verband met een fascistisch getinte beweging, die door een van zijn vrienden in haar gangen werd na gegaan. In September 1940 ben ik, aldus Blum, doPr Pétain zonder verhoor en ver dediging veroordeeld tot levenslange opslui ting. Dat was misbruik van de macht, grooter dan van eenig Oostersch despoot, die hij zich had aangematigd. Hij eindigde met Pétain van verraad te beschuldigen. Een der advocaten stelde de vraag, waarom Parijs .niet verdedigd was. Paul Reynaud. premier ten tijde van de Duitsche doorbraak in 1940, antwoordde: .,Om dit wereld wonder niet te laten verwoesten". Vervolgens betreedt de oud-ambassadeur van Frankrijk in Rome, Charles Roux. de ge tuigenbank, die een overzicht geeft van de gebeurtenissen tusschen 1 en 10 Juli 1940. Pétain vertoonde tijdens het laatste deel van de zitting teekenen van groote vermoeidheid. De Japanners zijn aan de rivier Sitang in. Birma verslagen. De Radio-omroep n overgangstijd Radio-toespraak van minister Schermerhorn. Minister Schermerhorn heeft gisteravond voor de radio gesproken over den „radio- omroep in overgangstijd". Hij zette uiteen, dat ten slotte het parle ment over de radioregeling behoort te be slissen. Er moet een nationale regeling ko men. waarin de geestelijke en maatschappe lijke stroomingen behoorlijk tot haar recht behooren te komen met groote onafhanke lijkheid tegenover de overheid. In. de overgangsperiode zal, nu de staats radio van ..Herrijzend Nederland" gaat ver dwijnen. de beste wijze moeten worden ge zocht hoe de radio moet werken voor de de finitieve regeling tot stand komt. In de. Herv. Kerk wil men ten aanzien van de godsdienstuitzendingen iets anders. Met de bestaande organisaties moet evenzeer re kening worden gehouden. In ieder geval moet er een nationale manifestatie van ons ge- heele geestelijke en cultureele leven komen, vooral ook tegenover het buitenland. Daar toe moet de tijdelijke stichting dienen, waar in de aanwezige krachten worden gebundeld. Iedere omroepvefeeniging wijst een bestuurs lid aan, verder worden benoemd een katho liek, de voorzitter van de interkerkelijke radiocommissie, een vooraanstaand soc.-de mocraat en de voorzitter van de federatie van kunstenaars vereenig in gen. Met Prof. Oranje is er alleen verschil van inzicht geweest ten aanzien van practische beleidskwesties ten aanzien van de bestaan de omroepvereenigingen. We moeten dus niet hebben een staats omroep en geen integralen terugkeer naar 1940. maar herstel en vernieuwing. De gees telijke vrijheid moet blijven. De nu gevorm de stichting kan hierover in vrijheid advi- seeren en bijdragen tot terugkeer van de rust in de omroepwereld. Meer dan een millioen u tnekeerd Tijdens het gisteravond gehouden Bevrij dingsfeest van het personeel van de groep Leiden der N.Z.H.T.M. heeft een huldiging plaats gehad van de leden van het N.S.F., afd. Leiden, de heeren Joop Siebelt, beter bekend als „Joop van A.C.", Everstein en Tesselaar, die tijdens de staking der N.S. en N.Z.H. gezorgd hebben, dat de loonen kon den worden uitbetaald. De voorzitter van de feestcommissie, de heer A. Hollinga. heeft de heeren in harte lijke bewoordingen toegesproken en dank gebracht voor hun uitnemenden arbeid Spr zeide. dat het N.S.F. alleen in Leiden voor loonen. hulp aan Joden enz. meer dan een millioen gulden heeft uitgekeerd. Ook zorgde men voor de gezinnen van politieke gevan genen, voeding voor kinderen en valsche papieren, waarbij de heer Hollinga mede deelde, dat het N.S.F. 56.000 z.g „bevesti- gingskaarten" uitreikte en de Duitschers maar 45.000. In den Leidschen Schouwburg was een compleet arsenaal ingericht, waar de plannen om de Duitschers te misleiden op meesterlijke wijze werden uitgewerkt. De heer Hollinga besloot zijn toespraak met aan Officieele publicaties VISSCHERIJ. Van 30 Juli t/m 3 Augustus en van 6 t/m 10 Augustus a.s. van 2.15 tot 4.30 uur bestaat ten Stadhuize (ingang Stadhuisplein) gele genheid tot het in ontvangst nemen van be wijzen van bijdrage tot verbetering var. der, vischstand, voor het visschen met één hengel, welke bijdrage voor het tijdvak van 1 Juli 194530 Juli 1946 is vastgesteld op f 0.50. De bewijzen worden slechts uitgereikt op vertoon van persoonsbewijs of stamkaart. Gepast geld meebrengen. Groote en kleine vischakten en hengel- akten, geldig tot 30 Juni 1946 kunnen vanaf heden worden aangevraagd. Aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar bij den bode aan den ingang Stadhuisplein. M. G. VERWEY, Weth. Loco-Burgemeester. de dames-medewerksters bloemen aan te bieden. Joop van A.C. heeft in enkele woorden be dankt voor deze huldiging en daarbij hulde gebracht aan den heer Hollinga. die als stakingsleider zooveel goed werk heeft ge daan ten behoeve van het personeel. De feestavond, welke werd gehouden in de op sublieme wijze versierde groote zaa] van de Stadsgehoorzaal, werd bijgewoond door leden van de directie der N.Z.H., hoofden van dienst, vertegenwoordigers van den Ver- trouwensraad en andere genoodigden. In zijn openingswoord heeft de heer Hol linga de gevallenen herdacht, waarbij de aanwezigen staande eenige oogenblikken stilte betrachtten. Spr zeide. dat men in Sept. '44 in staking was gegaan omdat het personeel overtuigd was, dat hiermede een offer werd gebracht voor de vrijheid van het Vaderland. De feestavond is uitnemend geslaagd en een bont programma werd op vlotte wijze afgewerkt, terwijl de inwen dige mensch niet vergeten werd. DISTRIBUTIEKANTOOR-LEIDEN. Uitreiking noodkaarten 5de serie en nieuwe inlegvellen Onder verwijzing naar het persbericht en de aanplakbiljetten van Zaterdag 14 Juli 1945 wordt medegedeeld, dat in de week van 30 Juli t/m 3 Aug. 1945 de nieuwe bescheiden dienen af te halen, zij wier familienaam be gint met de letter: S van Saar t/m Soupart op Maand. 30 Juli. S van Spa t/m einde en T op Dinsdag 31 Juli. U en V op Woensdag 1 Augustus. W op Donderdag 2 Augustus. X. Y en Z op Vrijdag 3 Augstus. Aan zelfverzorgers worden de nieuwe be scheiden uitgereikt bij de eerstvolgende in levering van in te nemen bonnen over de afgeloopen periode. Zij kunnen in de week van 30 Juli t/m 3 Aug. 1945 de nieuwe be scheiden op normale wijze in ontvangst ne men. (ongeacht met welke letter hun fami lienaam aanvangt. Het distributiekantoor is voor het publiek geopend van 9 tot 12 en van 14.15 tot 16 uur, 's Zaterdags van 9 tot 11.30 uur. De wnd. Directeur van den Distributiedienst. Th. J. v. HUMMEL. Zoo verzamelde zich al het volk als een éénig man op de straat vóór de Water poort. en zij zeiden tot Ezra den Schrift geleerde. dat hij het boek der wet van Mazes zoude halen, die de Heere Israël geboden had. Nehemia 8 2. De ware eenheid van eéh bevrijd volk wordt niet vanzelf geboren. Zoolang wij leefden onder den druk van den vreemden overweldiger, heeft de span ning ons naar elkaar toegedreven en waren onze wenschen gemeenschappelijk gericht op dat ééne punt: de. bevrijding. Thans is dat ideaal bereikt tot onze groote vreugde, maar ons volkskarakter toont zich ook weer in den doorgevoerden zin voor onafhankelijkheid. Toch is de eenheid zoo noodig, wil het volksleven rustig en door gemeenschappelijke inspanning zich kunnen herstellen. Ieder meent, dat zijn gedachten de juiste en de beste zijn en wij mogen er niet aan twijfelen, of de wil om het welzijn voor land en volk is bij allen aanwezig. Maar de moeilijkheden zullen blijven, wanneer de velen van -oordeel zijn, dat volks- opbouw en welvaart buiten God omgaan, wanneer zij uit het oog verliezen, dat aan 's Heeren zegen alles gelegen is. Het woord, dat hierboven staat, vermeldt iets uit de geschiedenis van den weder opbouw van de stad Jeruzalem en van het volksleven onder Israël. Na de herkregen vrijheid uit de balling schap, waarin het volk Israël zeventig jaar moest zuchten, zijn velen gerepatrieerd onder de leiding van den priester Ezra. Het werk van wederopbouw der stad en de sociale herziening vond plaats onder het be stuur van Nehemia. Doch. hoezeer goede leiders noodig zijn om een ontwricht volksleven weer in goede banen te voeren, zonder den wil en de medewerking van het volk zelf, zal alle in spanning daarvoor niet gelukken. Daarom is de vraag: hoe zal het volksleven, zich ont wikkelen? Zie. daar in het ontredderde land van Juda heeft men een les getrokken uit de ge schiedenis van vernedering en verdrukking. Men heefj daar begrepen, dat de kastijding der ballingschap niet zonder oorzaak was ontvangen, doch het gevolg was geweest van het verlaten van God en Zijn Wet. Nu stonden ze in Jeruzalem bij een nieuw begin en erkende het volk zijn schuld jegens den Allerhoogste en komt daarom als één man samen met de vraag, het boek der wet van Mozes, die God gegeven had, te halen. Die wet moest in het leven weer haar plaats ontvangen. Want Israël had ingezien waar het gekomen was door het verlaten der wet en door het steunen op eigen politiék en kracht. Hier hoort gij iets van: Vraag naar den Heer en Zijne sterkte. Is die houding niet de juiste, ook buiten den kring van het oude volk Israël? Inderdaad heeft God een woord mede te soreken bij den wederopbouw van het leven. Hij. die de wereld geschapen heeft en alle dingen als koning der koningen regeert, kan alleen den chaos doen plaats maken voor de orde in de schepping. ^Vij menschen staan eigenlijk zoo machte loos tegenover de groote verwarring, die de geweldige strijd der laatste jaren heeft gesticht. De kalm-eering en redding kunnen alleen van boven komen. Heel duidelijk heeft God laten gevoelen, dat Hij niet met Zich laat spotten, wanneer de volken Hem praktisch willen uitschakelen uit de wereldorde. Zoo kwamen op Zijn tijd en Zijn wijze de vreeselijke oordeelen. En nu d-at oordeel van den oorlog voor ons land is weggenomen, hoe zullen wij nu den nieuwen weg zoeken en betreden? In tijden van voorspoed was er voor God en Zijn dienst weinig plaats in het Dublieke leven. Maar al loochenen de velen het recht van God om gehoorzaamheid van ieder men- schenkind te vragen, het blijft toch: de Heere is onze Wetgever, de Heere is onze Koning, Hij zal ons behouden. Dat woord is maar voor den enkeling, maar behoudt zijn kracht ook voor een geheel volk. Door Christus Jezus schenkt God den irinerlijken vrede des harten, en door Jezus Christus vervult Hij het leven met Zijn licht. D:e Gods Naam kennen, zullen zich voor Hem willen buigen en hier ook wandelen in gemeenschap met Hem Die in volmaakte ge hoorzaamheid geleefd heeft bij -het Woord van Zijn Vader. De rechte hoop der toekomst wordt geboren en ve-vuld. warneer wil ons leven zien in Goeie hand en wij von- elk levensterrein ons laten leiden door het Woord van Gods_wet. Gezegeld het volk. dat niet w>l leven bij mer>=che!iik licht en van menscheliike kracht alleen, doch vóór alles vraagt: Heere, wat wilt Gij dat ik doen zal? Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Benoemd Tot dir. der Herv. Stadszen der g te Utrecht dr A. v. d. Hoeven te Warns- veld. Aangenomen- Naar Ruisen (vac. wij len A. v. Willigen) W. L. Mulder te Veen en daal. Geref. Kerken Drietal: Te Zeist (4e pred.plaats) J. C. Gilhuis te Katwijk a. Zee. P. Kuijper te Aal ten en dr P. Prins te Dordrecht. Tweetal: Te Hilversum (vac. G. Laar man) dr P. G. Kunst te Amsterdam en G. R. Visser te Oudewater. Beroepen: Te Leens D. de Boer te Mun- nekezijl. Benoemd: Tot hulrmred. te Overschie R. J. Nijhuis. cand. en hulppred. te Sliedrecht. Aangenomen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Zaandam D. Henstra te Haarlem-N. Geref. Gemeente Beroepen: Te Kampen, W. G. Lamain, te Rijssen. Oud-Geref. Gem. Beroepe Te Terneuzen, A. de Reuver, te Kralingscheveer. Dr H. C. SCHAMHARDT Te Zeist is overleden dr H. C. Schamhardt, rector van het Chr. Lyceum aldaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2