Sleepboot „Zwarte Zee" na 5 jaar weer thuis Reeks landverraders voor de viprschaar Vernieuwing van ons Concertleven Stadsnieuws Vrijdag weer gas en dus de vlaggen uit! De gaslevering zal Vrijdag a.s. beginnen en plaats hebben tusschen 11 en 1 uur. Deze tijding zal als feestmuziek in de ooren der huisvrouwen klinken, daar de noodkacheltjes thans de deur uit kunnen. Maar zuinig aan, want anders.... Leiden gaat weer feestvieren Hoewel de moffen al het geld. het geheele archief en de ledenlijsten hebben gestolen, meent het bestuur van de Ver. Koninginne dag haar taak weer te moeten aanvatten, in het vertrouwen dat de leden van voor 1940, doch bovendien vele stadgenooten die nog geen lid waren, zich als lid zullen melden. De eerste verjaardag van H.M. de Koningin in een bevrijd lang mag en kan in onze Sleutelstad niet onopgemerkt voorbijgaan. Enkele plannen zijn reeds gemaakt, o.a. des morgens voor de kinderen van het 6e leer jaar in de Stadsgehoorzaal. 's middags groote sportdemonstraties en een avondfeest in de Stadsgehoorzaal. Het bestuur heeft dezer dagen vertegenwoordigers' van alle buurtcommissies opgeroepen tot een samen- spreking ten einde verder plannen te be spreken, w.o. kinderfeesten, enz., ten .einde te geraken tot een waardige viering van Koninginnedag. GOED VOORBEELD. De oudercommissie van een der O.L. scholen was in het bezit van een groot thee servies, dat werd gebruikt op ouderavonden. Omdat er echter toch voorloopig van het kopje thee op den ouderavond nog geen sprake zal zijn, terwijl onze landgenooten in de geteisterde gebieden aan koppen, schotels, enz. natuurlijk groote behoefte hebben, heeft de commissie spontaan het heele servies ter beschikking van „Leiden Helpt" gesteld. Een voorbeeld ter navolging! Dir. lichtfabrieken gaat heen Tegen 1 Oct. zal ir G. A. van Klinkenberg op diens verzoek wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ont slag worden verleend als directeur der Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit. Tot me de-directeur dezer bedrijven is tijdelijk benoemd ir M. C. de Jong, Jhans werkzaam bij de Kon. Grofsmederij.v BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Adriaan z. van M. v. d. Hoogt en M. C. Brands; Jacob, z van M. Overduin en J. A. Zweegman; Alida, d van J. Coert en A. de Zwijger: Bernard P. J. z van K. C. Jansen en W. C. Gróen; Antonie z van C. P. A. Kamphues en J. C. Bijleveld;Rudolf z van D. J. J. Verhoeven en A. E. van der Pot; Rosa L. d van M. v. West en R. v. d. Bergh; Adriaan J. z van H. van Leeuwen en M. Ver- straaten; Theodora A. E. d van P. B. Stik- voort en L. Vonk. OVERLEDEN: H. W. Knetsch, 1 j.; C. H. de GrootCordes 78 j.; J. D. Slijkhuis 83 j.: G. van Eijk 64 j. ONDERTROUWD: J. W. van den Wall Bake 30 j. en J. C. Gijsbrechts 26 j.; W. F. Stouten 20 j. en G. Pelt 19 j.; W. J. van Buijtenen 30 j. en S. E. C. M. Castelein 30 jJ. Suvaal 21 j. en M. Spatschenko 22 j. NOORDWIJKERHOUT. Dr H. J. Postel gaat heen. Naar wij ver nemen, gaat dr H. J. Postel Noordwijkerhout verlaten. 1 Aug. a.s. vestigt hij zich te Leiden, waar hij de practijk overneemt van dr Flim,. die in de Meidagen van dit jaar door 's vijands geweld nog om het leven is gekomen. De practijk van dr Postel zal per 1 Aug. a.s. worden overgenomen door dr v. Praag uit Amsterdam. Wijlen burg. G. Hermans. Alle 18 koppen brachten het er goed af Heel Maasoluis was Zondagavond uitge- loopen, toen na een afwezigheid van ruim vijf jaar de „Zwarte Zee" binnenstoomde, een van de beroemde zeesleepers, welke reeds jarenlang Hollandsch glorie over de wereldzee uitdraagt. Onmiddellijk na den verraderlijken inval der Duitschers in ons land had het schip zich in dienst van de Geallieerde oorlog voerenden gesteld, en zijn bemanning heeft daarbij een moed en onverschrokkenheid getoond als nooit te voren. In de eerste drie jaren van den oorlog slaagde de „Zwarte Zee" er in 228.000 ton aan scheepsruimte voor de geallieerden te behouden. Reeds op 11 Mei 1940 maakten de Duit schers jacht op 't .schip, maar 't gelukte kapitein T. Vet zijn boot behouden naar Falmouth te brengen, waar 't schip feestelijk werd binnengehaald. Op 20 Augustus d.a.v. zonk het schip ten gevolge van 't ontploffen van een vliegtuig bom. De geheele 18-koppige bemanning bracht er 't leven af en na 7 dagen was de boot weer zeeklaar. De „Zwarte -Zee" had ook aandeel aan de invasie in Normandië. Niet alleen bracht hij zinkstukken bestemd voor de kunstmatige havens naar het strand, maar ook sleepte hij .een groot- Engelsch oorlogsschip zoo ver, dat het in een geschikte positie kwam te liggen om Le Havre te beschieten. Spoedig brandde rondom hem de hel los want het Engelsche vuur werd van de kust af niet onbeant woord gelaten en voor zoowel als achter de „Zwarte Zee" sloegen series granaten in. Kapitein Vet, wien H.M. de Koningin destijds zelf het kruis van verdienste op de borst spelde en die ook zijn verdienste door Het eerewoord van den officier Een toelichting van bevoegde zijde Naar aanleiding van een in een blad ver schenen bericht over „Het eerewoord van een officier", waarin is gezegd, da't een met name genoemde zuiveringscommissie voor het Nederlandsche officierskorps geweigerd zou hebben, een bewijs van zuiverheid af te geven, omdat officieren hun aan de Duit schers gegeven eerewoord zouden hebben gebroken, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat adviezen ter zake worden uit gebracht door een commissie bestaande uit de generaals J. J. G. Baron v. Voorst tot Voorst, v. d. Bent en Kool; een commissie onder generaal Kool adviseert over officie ren, die niet in krijgsgevangenschap zijn ge weest. De eerstbedoelde commissie maakt gebruik van sub-commissies, die geen be voegdheid hebben om „bewijzen van zui verheid" af te geven. De eindbeslissing ligt bij den minister van Oorlog, waarna nog beroepsmogelijkheid bestaat. RIJNSBURG Burgemeester G. Hermans f De vlag halfstok! Na weken van spanning is thans de zeker heid verkregen, dat burgemeester G. Her mans als slachtoffer van de Duitsche tyran- nie is overleden. Slechts kort is hij burgemeester geweest, ruim 2 jaar. waarvan iy2 jaar in Rijnsburg. maar hij heeft zich in dien korten tijd een ruime plaats verworven in de harten der Rijnsburgers,die hem eerden om zijn flinkheid en doortastend heid, maar ook om zijn bemin nelijkheid en vaderlandslief de. Geboren den 24 Aug. 1910, werd hij met ingang van 1 Jan. 1942 benoemd tot burgemeester van Ouddorp. Aangezien hij door de Duit schers in Oud- dorp niet 'langer werd vertrouwd, werd hij in Aug. 1942 te Rijnsburg benoemd. Veel werk heeft hij hier verzet. Voor de gemeente, de verfraaiing van den Vliet spreekt er nog van, maar ook in 't illegale werk was hij actief. Dit was menschelijker - wijs gesproken ook de oorzaak van zijn vroe gen dood. De bezettér kreeg argwaan tegen hem en door provocatie wist men de bewij zen in handen te krijgen, dat hij persoons bewijzen vervalschte en ongeoorloofd gebruik maakte van een gemeentestempel. 26 Febr. 1944 werd hij gevangen genomen. En toen begon zijn lijdensweg. Eerst werd hij naar Scheveningen gevoerd, 6 Juni naar Vught en 24 Juli naar Utrecht, waar hij tot levens lange gevangenisstraf werd veroordeeld. De beschuldiging was, dat hij meegedaan had aan den overval op het Gemeentehuis van Leiderdorp. Dat was niet zoo, maar toch werd hij veroordeeld, want hij wilde zijn ondergrondsche medestrijders niet verraden. 6 Sept. 1944 werd hij naar Amersfoort over gebracht en vandaar in Febr. 1945 naar Duitschland. Daar is htj van uitputting ge storven. Langs officieusen weg. door middel van een medegevangene, die terug kwam, bereikte mevr. Hermans dezer dagen het zoo smartelijk bericht, dat een diepen indruk maakte op alle inwoners der gemeente. NED. KRIJGSGEVANGENEN IN JAPAN Het Ned. Roode Kruis ontving uit Tokio bericht omtrent de volgende Ned. krijgsge vangenen in Japansche kampen: B. D. van Achterberg, M. E. Albinus, A. A. Altheer, S. Bark. T. G. C. Belloc. Th. P. H. van Bemmel, K. H. W. Bingel, O. Birnie, C. J. van den Boom, P. Brinkman, Ph. Bruns, W. C. C. van Casand, R. Clark, J. H. Cor- relje, P. G. W. Craweurd. G. K. S. Deetman, J. B. Doornweerd. J. F. Douwer, J. F. Esser, J. C. van de Goorberg, W. de Groot, 'A. Hef- kenscheid, E. L. Heijne, D. Hollander, A. J. Jung, J. Katers. B. van Kempen, H. Knoop, E. J. Kohier, J. Leyfeldt, A. Limbosch, C. L. Matthey van der Hoeven, J. D. Mispel blom Beijer. P. A. M. van Munster. Chr. G. Mustamu, G. E. Portier, H. Regouin, J. A. Rondeau, van Rooyen, geboren in 1912. M. Schalkwijk, J. E. Schram, L. A. Schuld. F'. G. H. Seiferth, R. Shamier, B. R. Sommer, A. A. Stikkel, F. H. G. van Suchtelen van de Haare. J. I. Tyau. L. E. H. Vogt. O. J. van Waeterschoodt, P. Wiemans. J. H. A. Wittop Koning, B. Zeelenberg, B. Koster. Zij, die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent bovenstaande personen, gelieven zich te wenden tot de afdeeling A, van het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis. gebouw,.Petrolea", Benoordenhoutscheweg 7 te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens, zooals naam, volledige voornamen, geboortedatum en -jaar, stamboeknummer, rang enz., zoomede den naam en het adres der naaste familie. De Oranjevereeniging van den Maasdijk heeft het plan om tweedaagsche 'feesten te organiseeren, nl. op 30 en 31 Aug. De eerste dag is voornamelijk voor de jeugd bestemd, de tweede voor het houden van een allego- rischen optocht. Engeland en Amerika zag erkend, bltjft niet langer dan tien dagen thuis. Opnieuw is er zwaar werk dat hem wacht en de geheele bemanning gaat weer mee, want niemand van hen wil aanspraak maken ep zijn twee maanden verlof, want Nederland moet in de sleepvaart blijven wat net was: de pri mus inter pares. Er is namelijk concurren tie in het zicht omdat zoowel Engeland als Amerika booten lieten bouwen gelijk aan de „Zwarte Zee" en de buitenlanders nu ook in het bergen van schepen ervaring hebben opgedaan. Maar men despereert niet, daar er voor dit werk zoowel vakkennis als ge duld noodig is en men daarbij vooral opge wassen moet zijn tegen teleurstellingen. In ieder geval: Holland laat zich ook hier niet de kaas van het brood eten. VERBINDING DEN BOSCBUTRECHT. In zake bovenstaande verbinding meldt men ons. dat momenteel bij Hedel een schip brug is geslagen. Men behoeft daar dme niet meer met de pont over te varen. De brug bri Zaltbommel is beschadigd, maar berijdbaar. De brug over de Linge hersteld. Bij Vianen moet nog van een pont gebruik worden ge maakt. Over de spoorbrug bij Kuilemburg wordt alleen militair verkeer doorgelaten. EX-BURGEMEESTER VAN HEUSDEN GEARRESTEERD De voormalige N.S.B. burgemeester van Heusden, Thomaes, is in Lichtenvoorde ge arresteerd. PENICILLINE TEGEN POKKEN Een 38-jarige zeeman, die vermoedelijk In een Noordafrikaansche haven pokken had opgeloopen, is door inspuiting met het nieuwe middel penicilline, in zeven dagen genezen. De ziekte dreigde aanvankelijk een ernstig verloop te nemen. Dit geval werd be handeld in het Roybrosston hulpziekenhuis te Glasgow. Hardzeil week te Sn eek. De Sneeker hard- zeilweek zal op de gebruikelijke manier doorgaan en is vastgesteld van 16 tot en met 23 Augustus. Zesduusru! neodwsni.igen ■toor het Zuiden De dienst vooc Wederopbouw stelt aH-es in btt werk t«vn Zeeland, Brabant a» Limburg, wastr le zasnen 209.COG Luizen ge» hee: of gedeelte&ijk zijn verwoe-i-t vóór 1 aan 6090 noodwoningen te helpen. Ze v.v>r» den verdeeld over de gemeenten öj-e meer dan 20 pet der huizen verloren hebben In TerheiLï-ïv bij Breda, wordt een aantal noodwoningen van beton vervaardigd voor West-CBrahari t. Het worden eenvoudige woningen met spouwmuren en platte daken. Zij bevatten een woon-keukenkame: van 3.90 bij 5.30 meter, drie slaapkamers elk van 2.90 bij 2.75 meter en een bergruimte, die dezelfde afmeting heeft als de slaapkamers. De woonkeukenkamer bevat een verdiepte kel derkast. In twee slaapkamers zijn vaste kasten ontworpen. Het toilet is ondergebracht in de bergruimte. Ter nagedachtenis a«n Ned. Oost-Compact De Nederlandsche verbindingsofficier van, den dienst der repatrieering te Lübeck heeft door energiek optreden reeds tal van goede vangsten gedaan. Te Lübeok zijn tal van vermomde S.S.'ers gearresteerd, alsook vele zich onschuldig voordoende Nederlandsche dames. Tot hen behooren o.m. de vrouw en dochter va oen N.S.B.-burgemeester van Hilversum J. H. Fijn. Bovendien gelukte het eenige 'verantwoor delijke figuren van de voormalige Neder landsche Oostcompagnie, alsmede een groot gedeelte van het archief van deze droevige onderneming in handen te krijgen Kortebaandraverij te Stompwijk. Niettegen staande de verkeers- en vervoersmoeilijkhe- den overtreft het aantal inschrijvingen verre de verwachting. De volgende 24 dravers zijn dan ook ingeschreven. Bobichon. Fred1. M. Clyo K., Dictator Spears, Prinses Juliana, Gonny D. Allouez, Douglas H, Anzolor, Greta Scott. David O, Caid, Lutin Sans Suite. Nor- bert Guy. Absurus, Welkom, Ipi Gregor, Xiphias, Nomator, Quagro, Frits, Bovke Nor ton. Doctor Scott, Integrity Scott, Fille de ^Jpandre. Beslissingen van het Tribunaal te Breda Nu er al verschillende uitspraken van door het Bredasohe Tribunaal behandelde zaken gevallen zijn, krijgt men zoo langzamerhand een inzicht in de straffen die de verschil lende collaborateurs toegediend krijgen. Om met de „zware" jongens te beginnen, dezer dagen heeft het Tribunaal o.a. uitspraak ge daan in de zaak tegen een lid van het roem ruchte Landwacht-Corps, een 28-jarigen Bredanaar, die natuurlijk ook N.S.B.-er was geweest. Hij had het Ned. volk op zijn ma nier gediend door mee te helpen aan huis zoekingen etc. en had er voor gez-orgd dat een van zijn medeburgers in een der be ruchte Duitsche kampen belandde. Het Tri bunaal vond de hoogste straf voor hem op z'n plaats n.l. interneering voor 10 jaar en verbeurdverklaring van alle goederen van verdachte. Deze straf komt overeen met een reeds eerder genomen beslissing van het Tri bunaal. Iemand die zich ook „verdienstelijk" had gemaakt als landwachter (hij was te vens een N.S.B.-er en N.S.N.A.P.-er geweest) kréég eveneens 10 jaar plus verbeurdverkla ring van alles. 10 Jaar kreeg ook een 37-jarige transport arbeider die eerst bij de landwacht was geweest en daarna bij de S.S. was gegaan in welke „functie" hij gevangenbewaarder te Vught was geweest, en een 47-jarige arbei der, die zwaar N.S.B.-er en N.A.F.-er was. Eerstgenoemde zal denkelijk voor zijn S.S.- erschap ook nog voor een andere gerechte lijke instantie moeten verschijnen. Om nu eenige „lichtere" gevallen te noe men, als men diverse Tribunaalzaken bijge woond heeft, valt het op, dat vele verdach ten nogal gaarne tot hun verweer aanvoeren, dat zij vanwege een baantje bij de N.S.B. ge gaan zijn. dat zij uit dank en uit tegenpresta tie voor 'n verkregen betrekking sympathisee- HARING AANGEVOERD TE SCHEVENINGEN Gisteren is aangevoerd te Scheveningen 13.000 kg zeevisch. Na een reis van enkele dagen is te Sche veningen binnengekomen de haringlogger Sch. 245, schipper C. den Heyer, van de ree- derij A. van der Zwan en Zonen, met een vangst van 30 last, haring, waarvan 18 last steurharing. I. Het zou eigenlijk heel logisch zijn. wan neer het uitsluitend van de muzikale waarde van een compositie afhing, of deze vaak, zelden of heelemaal nooit deel uitmaakt van een concertprogramma. In werkelijkheid spe len bij de samenstelling der concertprogram ma's factoren een rol, die met deze muzi kale waarde niet in de eerste plaats te ma ken hebben. Ons concertleven topnt een een zijdige voorkeur voor de muziek der 19de en, in iets mindere mate, voor die uit de tweede helft der 18e eeuw. Haydn, Mozart, Beet hoven, Schubert, Schumann, Chopin, Men delssohn, Liszt, Wagner, Strauss en Tschai- kowsky behooren tot de goede bekenden van het concertpubliek; aan de muziek vóór 1750 wordt echter veel te weinig aandacht ge schonken. Het overgroote deel van het oeuvre van Bach wordt stelselmatig verwaarloosd. De Brandenburgsche concerten voor orkest hoort men zelden; terwijl alle orkesten periodiek Beethovenavonden geven, is er nooit ge legenheid om op een Bachavond eens enkele Brandenburgsche concerten te beluisteren. De prachtige sonates voor viool en clavecim- bel worden zelden of nooit in het openbaar gespeeld, de fluitsonates evenmin. En de groote orgelwerken zijn alleen in den klei nen kring van orgelenthousiasten bekend. De belangstelling van het publiek voor Bach strekt zich helaas niet heel veel verder uit dan tot de Mattheüspassie. Aan de componisten vóór Bach wordt nog veel minder aandacht geschonken. Men kan dan ook onmogelijk beweren, dat een deel van het oeuvre van componisten als Josquin des Prés, Lassus. Palestrina. Vittoria, Swee- linck, Pachelbel, Buxtehude, Couperin, Ra- meau, Clérambault, Purcell, Frescobaldi ge meengoed van het concertpubliek is gewor den. De muziek van onze eeuw wordt niet min der verwaarloosd. Weliswaar wordt aan De bussy wel eenige aandacht geschonken, maar de Préludes en Etudes van den Frarschen meester halen op geen stukken na het aantol uitvoeringen van de gelijknamige werken van Chopin. En baanbrekende orkestwerker, als „Prélude a l'après-midi d'un faune" en „La Mer" genieten bij het muzieklievenri pu bliek wel zeer veel mihder bekendheid dan de ouverture „Oberon" of het pianoconcert van Schumann. Wordt aan de muziek van Debussy en Ravel in ons concertleven nog een zekere plaats toegekend, de namen van meer geavanceerde componisten als Alban Eerg, Malipiero. Pijper verschijnen zoo zel den op de programma's, dat men gerust van een stelselmatige verwaarloozing kan spre ken. Een buitenstaander, die zich rekenschap geeft van het groote aantal Chopinavonden, zou gemakkelijk tot de conclusie kunnen ko men. dat Chopin tot de allergrootste compo nisten behoort. Chopin was echter een com ponist van heel wat minder importantie dan Couperin, Bach, Mozart cf Debussy. En men meene vooral niet, dat Tschaikowsky, wiens symphonie pathétique tot de veel gespeelde orkestwerken behoort, tot de groote sym- phonici gerekend mag worden. Neen. zooals in het begin van dit artikel reeds opgemerkt werd, wordt de samenstelling der program ma's in ons concertleven beïnvloed door tal van buitenmuzikale factoren. Welke die fac toren zijn hopen wij in een 'volgend artikel uiteen te zetten. HENN1X SCHOUTEN. rend lid van de N.SB. werden, of dat zij op fabriek of werkplaats omgepraat werden lid van het N.A.F. te worden. Deze „brood- N.S.B.-ers" krijgen er op de zittingen stevig van 1::.gs. Sommigen dezer lieden blijven even brutaal als ze vroeger waren en kijken lachend om naar de publieke tribune. An deren daarentegen, waaronder mannen met grijze baren, leggen hun bekentenissen hui lend af. Officieels Publico*:~s INLEVERING LEGER-BENZINEB* De Burgemeester van Leiden; Brengt ter openbare kennis, dat het onbe voegd gebruik en het bezit van leger-ben- zinebussen in strijd is met de reglementen van de 21 st. Army Group en strafbaar is gesteld. Degenen, die deze busse.: onbevoegd onde* zich hebben, dienen deze ten spoedigste bfj de Politie in te leveren. De Burgemeester voornoemd» M. G. VERWEY, Weth. loco-Burgemeeste»w Leiden, 24 Juli 1945. VERORDENING BAD- EN ZWr De Burgemeester van Leiden; Brengt hierbij op verzoek van den Militai ren Commissaris voor Leiden e.o. in herinne ring de verordening Bad- en Zwemverbod (Zuid-Holland), volgens welke het verboden is te baden of te zwemmen in grachten, ka- halen en andere open wateren of plaatsen, gelegen binnen de bebouwde kommen of op r, Inder dan 2 km van de grens daarvan. Op de naleving van deze verlening wordt nauwlettend toegezien. "•">0 Burgemeester voornoemd, M. G. VERWEY, Weth loco-Bur??emeeste*. Leiden, 24 Juli 1945 BENZINETOEWIJZING VOOR AUGUSTUS. De rijksinspecteur van het Verkeer in het district Zuid-Holland maakt bekend, dat aanvragen tot het verkrijgen van een hoe veelheid benzine voor de maand Augustus a.s. voor het personenvervoer dienen te ge schieden met gebruikmaking van een daar toe bestemd formulier, hetwelk door de rijks verkeersinspectie te 's-Gravenhage en te Rotterdam, benevens ten kantoie van de A.B.D.-agenten wordt verstrekt. Bedoeld formulier moet door belangheb bende v<_or 1 Augustus worden ingezonden ten kantore van de Rijksverkeersinspectie Personenvervoer, Sophialaan 11 te 's-Gra venhage. Na toewijzing worden machtigingen, tot het betrekken van een hoeveelheid voor de maand Augustus aan de aanvragers toe gezonden. zoodat persoonlijke bezoeken ach terwege kunnen blijven. OPHEFFING ROOI VERBOD AARDAPPELEN Het rooiverbod voor aardappelen, dat voor de op tuinbouwteelt, vergunning geteelde aardappelen reeds was opgeheven, is 20 Juli geheel opgeheven, behalve in N.-Holland. Z.» Holland en Utrecht, waar algeheele ophef fing eerst 1 Augustus volgt. Dit houdt niet in, dat alle gerooide aardappelen door de V.B.N.A. zullen wórden afgenomen. Er zal naar worden gestreefd de afname zooveel mogelijk gelijkelijk over de productiegebie den te verdeel en DE HANDEL IN SCHAPEN EN LAMMEREN. Het is noodzakelijk m.i.v 22 Juli a.s het vervoervenbod van lammeren, geboren i® 1946, weer strikt toe te passen, zoodat van dien datum af de vrije markten niet meer gehouden worden. Idem voor de overige schapen. Gel eidebtl jettin worden niet afge geven. behalve a.: afl verweiden tusschen perceelen van hetzelfde bedrijf als de af stand meer dan 2 km bedraagt; b voor ver voer neer slacht veemark ten en noodslacht- plaatsen; voor het vervoer van stamboelo- schnpea en stam boeklamme ren tussche» stamboekJeden onderling, indien men een schriftelijk gunstig advies van het betrokfccis stamboek bezit

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3