Nieuws uit de Sleutelstad Wie meldt zich? Het hoofd van het Centraal Vrijwilligers Bureau van de Dep. van Marine en Oorlog, maakt bekend, dat alle verzoeken om inlich tingen omtrent dienstneming als oorlogsvrij williger moeten worden gericht aan het dichtstbijzijde Aanmeldingsbureau voor Oor logsvrijwilligers. Voor Leiden en omstreken is dit gevestigd Noordeinde 5. Zij. die zich voor 18 Juli reeds in Den Haag hadden opgegeven, moeten zich thans op nieuw melden bij het bureau te Leiden. Op Maandag 23 Juli zal een aanvang gemaakt worden met de dagelijksche uitgifte van volg nummers voor de aangifte als oorlogsvrijwil liger. MARVA. V.H.K. en Koopvaardij. Men dient zich tijdig voor de inschrijving af te vragen, of men alle vragen van het in schrijvingsformulier vlot kan beantwoorden. Voor dit doel is een aanvraagformulier aan het bureau aangeplakt. Van een „verlof" en nog iets Het corps van de beroepsinbrekers heeft in de afgeloopen jaren van de zijde der amateurs" geen versterking ontvangen, en het aantal inbraken is dan ook beduidend afgenomen, zoo verklaarde de inspecteur van politie. Hofstede, ons dezer dagen. Alhoewel de „heeren" in den bezettingstijd niet zooveel kans hadden hun slag te slaan door het verbod tot verblijf in de open lucht, zijn er wel behoorlijke kraken gepleegd, maar dit aantal is zienderoögen minder geworden. Aanvankelijk vreesde men. dat het weer zou toenemen, nu men 's nachts vrij op straat mag. doch dat valt erg mee. De zware jon gens. die nog op het politiebureau ingesloten zaten, worden thans naar het Huis van Be waring te Den Haag overgebracht, zoodat er weder ruimte vrijkomt voor andere lieden. De opgeslagen goederen van de talrijke eva cués vormden den laatsten tijd vooral het ope ratieterrein. Zoo werd b.v. een groote partij porcelein en glaswerk ter waarde van f 60.000 ontvreemd, welke slechts voor een deel werd teruggevonden in een pakhuis aan de Hooge- woerd. Op -het politiebureau liggen nog vele arti kelen. welke zijn opgespoord, doch waarvan de herkomst niet bekend is. vermoedelijk alles gestolen van menschen, die moesten evacueeren. Onder degenen, die uit Duitschland terug keerden, bevonden zich ooTc nog wel enkele leden van het gilde der beroepsinbrekers. Eén van hen. die bij de politie goed bekend staat, repatrieerde 12 Junt, maar kon zijn handen blijkbaar niet van andermans goed afhouden en werd reeds 15 Juni weer ge knipt bij een inbraak en 17 Juni verhuisde hij naar het Huis van Bewaring in de Residentie. Het werd dus slechts eerw. kort .verlof" voor hem. Men moet maar willen.. WAAR IS DE KOFFER GEBLEVEN? De Comm. van politie te Gorinchem ver zoekt opsporing en inbeslagneming van een koffer, welke 1 Juli jl. op den Dordtschendijk te Gorinchem is ontvreemd en waarin zich militaire kleeding en belangrijke militaire do cumenten bevinden. Voor het verstrekken van inlichtingen, welke kunnen leiden tot opsporing en inbeslagneming van den koffer, wordt een belooning van f 500 uitgeloofd. WIE NIET HOOREN WIL - De politie heeft de laatste dagen tegen ver scheidene personen proces-verbaal opge maakt. die clandestien electrische stroom betrokken. De gevolgen zullen niet mis zijn. Veni, VidiFoetsie! Militair Gezag heeft onderstaande perso nen in de uitoefening van hun werkzaam heden geschorst: J. J. Aalbersberg, mej. L. H. Duval. F. Kaa- paan, P. H. Kwaadgras. P. W. Kwaadgras, B. W. Lambrechts, J. G. P. Meijers, P. Pellicaan, allen werkzaam ter Gem.-secretarie van Lei den; W. J. van Benten, Jac. Boekhoud. W. C. van Bommel, L. O. uit den Boogaard, H. J. v. d. Broek. C. B. Cramer, J. Cramer van Britsum, F. J. M. Damave, J. B. de Jong- Wenting, F. E. v. d. Kaav, G. D. J. Oude El ferink. A. M. Riebeek, H. Schoo, M. Sjerp, E. H. Smolders, L. v. d. Staay', G. A. van Ve netien, B. J. Verdoorn. A. L. F. Voss, allen werkzaam op het distributiekantoor te Lei den: J. Berendse. C. S. Blonk. R. v. d. Bos, J. v. d. Broek, D. A. Cooijman, J. U. Dieck- mann, J. Dijs, J. van Egmond, W. F. Hoog kamer, J. J. Nouben. J. B. de Jong. H. Jonge- dijk, H. Kruizinga. J. B. ter Laak, S. F. Lo- dema, W. Mark, C. v. d. Plas. W. Rosie. W. G. Schnetz, J. R. Straathof, H. J. A. Visser. K. W. Wijk. J. Snijders. J. v. Teeuwen, allen leden van het politiekorps te Leiden: mej. G. Bergers, mej. M J. IJ. van Berkel, F. A. J. Bierman, mej. W. A. M. Bremmer, mej. M. J. Fasotte, J. W. v. Hees, mej. J. de Jong, N. Kwestroo. E. T. F. Lohmann, T. Oenstra, mej. B. Rijnaarts. A. W. Scheffer de Jong, P. Schild. J. VerlintBronsgeest, mej. C. M.Vos. D. de Vos. mei. G. J. K. v. d. Wakker. J. J. v. d. Weide, allen van het Gew. Arbeidsbu reau te Leiden: C. van der Bijl, J. W. Colla, A. Coret. W. H. den Dopper. P. H. van der Heijden. J. Holl. mej. A. H Hilhorst. A. van Kalkeren. N. Leeflang. G. Nievaart, C. S. Poot. H Ravensbergen, H. A. Ruben, K. P. Scheps. A. J. M. Sepers. M. A. van Ulden, F. Westerbeek. J. Westerbeek en ir J. C. de Wilde, allen werkzaam bij de Gem. Gas- en Lichtfabrieken te Leiden: J. A. Kranenveld, dir. Gem. Volks Crediet Bank: J. de Roode, portier Hoogheemraadschap Rijnland; C. B. H. Bliileven, J van Jaarsveld, beiden werk zaam Distributiekantoor Oegstgeest; dr A. W. Borgerhoff-Mulder. 1ste geneesheer San. „Rhiin-geest* en dir. .Endegeest" te Oegst geest. J. J. van Bavel. van de Gem. Secretarie. J. H. H. Braakhuis, ambt. Distr.kant., C. J. de Haas. onderw. R.K. Jongensschool. J. W. Minck. hoofdwachtmeester van politie. D. H. Tolle, dir. Gas- en Waterl.bedr. allen te Lisse A. J. Boekee, opperluit. Marechaussee te Leiderdorp. J. C. Ceelen en W. L. van der Ham, beide van het distr.kant. te Vorschoten. A. Kleinman en K. Vermeulen, wacht meester Gem. politie te Katwijk a/Zee. J. W. Muvzer en A. N. van Went. werkz. bii de Gem.bedr. en F. J. Wassenaar, coros- commandant van politie allen te Noordwijk. B. C. C. Wösten,. Gem. geneeskundige te Noord wi j kerhout. Dr W. E. Steur, Gem.-arts te Zoetermeer. ONGELUKKEN De 83-jarige A. H. is op de Aalmarkt in el kaar gezacht, tengevolge waarvan hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Twee dames van resp. 76 en 80 jaar zijn op de Breestraat door een bakfiets aange reden. Zij liepen dusdanige verwondingen op, dat zij in het Ac. Ziekenhuis moesten wor den verbonden. In aansluiting oo ons bericht van 19 Juli inzake de diefstallen op de Touwfabrieken, kunnen wij mededeelen. dat de leiding van, zoowel als de controle op den levensmidde- lenopslag van het C.N.V. geheel buiten ver antwoordelijkheid en toezicht van de directie der N.V. Vereenigde Touwfabrieken Leider dorp geschiedt. Voor de week van 27 Juli t/m 2 Aug. vindt de uitreiking der Voedingskaarten plaats oo Maandag 23 Juli van 912.30 en van 13.3015 uur. Ingeleverd moeten worden de bonnen 147, 148 en 160 van de M.G.-kaart, alsmede een bedrag van f 0.70. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr Van Bockel, de Greeff, Kors en Meijboom. NAAR DE APOTHEEK De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door Apo theek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Examens krankzinnigenverpleging Voor de examens, welke in de inrichtingen Endegeest c.a. te Oegstgeest werden afgeno men slaagden voor het le overgangsexamen de zusters: J. H. Duvzend. P. J. de Kruif. J. Lagas. S. M. L. Lagendijk. A. M. Landwehr, C. Oudshoorn, M. C. Pardon, B. Peeters, F. Potgieser. C. C. Priem. W. L. Renee, A. Roe- lofs. A. Schellingerhoud, R. Slobbé. T Sterk. Q. W. Straver, M. Vergunst, N. Volger. S. Wiepjes. J. van Wingerden en de broeders: E. H. M. van der Horst, F. Keus en P. J. Wierks. 2e Overgangsexamen: K. Goedknegt. M. Geijteman. J. J. van der Knaap. W. H. M. Moonen. J. I. Schrijver, E. J. A. Vonk en G. A. van Meel: en voor het Staatsexamen di ploma B: R. W. H. van der Boog. M. Cramer, A. J. Duivenvoorden, A. Dijkstra. H. P. Go- rissen. A. L. Gottmer. C. T. de Haas, M. G. van Immerseel, S. Jonkman. M. C. v. Maarle, A. T. Philippo. A. van der Staaij. J. Tekelen- burg. M. J. de Vos. D. E. Wendels. A. van de Werke. A. E. Wouterloot, C. M. Wijtenburg, G. V. van Gaaien en broeder A. Francken. Afgewezen voor het le overgangsex. 1. voor het tweede overgangsex. 5 en voor het exa men voor diploma B, 2 cand. Vü de Omstreken ALPHEN 1.1. RIJN. GEBOREN: Weeke G„ dr van K. T. Sleeuwenhoek en G. Leentvaar; Hugo B., zn van F. Hardewijn en G. Wehrmeijer; Johan nes, zn van J. Dirckx en J. C. van Winkel; Huibert, zn van W. Bek en D. Jongejan; Willem, zn van W. Bek en D. Jongejan; Arie, zn van M. Pasma en M van Doorn. ONDERTROUWD: R Kooiman. 34 j. te 's Gravenhage, en W. Kentie. 30 j.; P. Bijl. 28 j., en I. A. Domburg, 28 j.; A. Verhoeff, 23 j en N. C. Kelderman, 20 j. GEHUWD: J. van Duijn. 28 j. en C. M. van Geen. 30 j.; P. Bouthoorn. 26 j., en E. C. £osteris, 34 j.; J. Ruardy. 22 j., en H. Wortman, 22 j.; K. Breeveld, 25 j.. en D. van Leeuwen, 23 j.; H. J. Geertman, 51 j., en M. van der Meer, 41 j.; C. Paling, 30 j., en N. van Wieringen. 27 j. OVERLEDEN: A. v. Gemeren-Zuidervaart, 66 j.; M. van Tol. 80 j.; A. A. de Vries, 8 j. LEZING PROF. C. W. DE VRIES In tegenstelling met onjuiste berichten in de pers. deelen wij op verzoek mede. dat. de lezing van prof. C. W. de Vries Maandag avond a.s. 7.30 uur in de Stadsgehoorzaal wordt gehouden. Afscheid en installatie. In een bijeenkomst, waarbij tegenwoordig was het geheele per soneel van den dienst van Sociale Zaken, heeft de heer J. Prins afscheid genomen als hoofd van het Gemeent. Tehuis voor Ouden van Dagen, waarna de installatie plaats had van den heer A. van Hoorn. De tijdelijk voorz. van Sociale Zaken, de heer A. J. Dekker, sprak woorden van dank tot den heer Prins en diens echtgenoote, bij wie de belangen van de oudjes meer dan 20 jaar in veilige handen geweest zijn. Spr bood den heer Prins een tweetal boek werken aan. De heer Prins dankte voor deze huldiging en wendde zich voorts tot de verpleegden, wien hij verder een gezegenden dag toe- wenschte. Hierna sprak de heer Dekker een hartelijk welkomstwoord tot den heer van Hoorn, het nieuwe hoofd van de inrichting. Vervolgens sprak de heer D. v. d. Waals namens het personeel van Sociale Zaken woorden van afscheid tot den heer van Hoorn, die bij den dienst van Soc. Zaken een zeer gewaardeera collega was en bood hem eveneens twee boeken aan. De heer Van Hoorn dankte ten slotte voor het in hem gestelde vertrouwen. Knaapje aangereden. Door onvoorzichtig spel op den Rijksstraatweg geraakte het 2-jarig zoontje van L. uit de Brittenruststr. onder een fiets. Het knaapje kwam hierbij zoo ongelukkig te vallen, dat hij een gecom pliceerde bêenbreuk bekwam. Jubileum. 22 Maart herdacht de heer W. Verkerk zijn 25-jarig dienstverband bij de N.V. Stoomhoutzagerij en Schaverij De Vlijt. De viering werd uitgesteld in verband met de tijdsomstandigheden en heeft nu dezer dagen plaats gehad. De directeur, de heer D. v. d. Bijl, sprak den jubilaris in waar- deerende woorden toe en overhandigde hem een enveloppe met inhoud, terwijl het per soneel bloemen aanbood. Kruideniersvereeniging. In deze gemee»te is een kruideniersvereen. opgericht, waar van het bestuur bestaat uit de heeren H. A. Overbeek, voorz.; J. Brouwer, secr.; Th. A. van Leeuwen, penn.; C. Vonk en C. W. v. d. Wijngaard. HAZERSWOUDE. „Schrift en Historie." De A.R. Studie- en Prop.-club ..Schrift en Historie" hield haar eerste vergadering na de bevrijding. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer G. Drexhage, aan den bezettingstijd en het in dien tijd door de A.R. partij verrichte werk. Voorts wees spr. op het loslaten van de antithesegedachte en het optreden van de N.V.B. Bij de bestuursverkiezing werden ge kozen de heeren G. Drexhage, voorz.; H. Veld, secr., en K. Matze. penn. Op de Septembervergadering zal worden gesproken over de Ned. Volksbeweging. GEBOREN: Bernhard, .zn van G. Weyen- berg en H. Boterman; Weit K. S., zn van K. Hamersma en B. Verburg; Theodorus, zn van J. M. Schoonderwoerd en H. v. Gerven; Adrianus C., zn van H. C. Binnendijk en G. Muilwijk. ONDERTROUWD: K. P. van Tol, 21 j., en C. B. Lindhout, 17 j. OVERLEDEN: J. C. J. Vreeburg. 38 j.; J. Ammerlaan. 1 mnd; P. Ammerlaan, 1 mnd; J. Bogaards, 81 j. KOUDEKERK a.d. RIJN. GEBOREN: Willem, zn van C. Kloet en J. Schellingerhout. OVERLEDEN: L. v. d. Hoven, 2 mnd. GEHUWD: P. van Dam, 32 j., en A. E. v. Rurik, 31 j. Tijdens afwezigheid van de bewoners is des nachts ingebroken in de notariswoning van mevr. wed. Engelberts. Een Perzisch tapijt, alsmede eenige zilveren voorwerpen worden vermist. Van de daders geen spoor. Het overlijden van Burgemeester K. Brug Omtrent het overlijden van burgemeester K. Brug van Leiderdorp, kunnen wij nog melden, dat hij reeds geruimen tijd lijdende was aan een galaandoening, welke tenslotte operatief ingrijpen noodzakelijk maakte. Deze zware operatie heeft de krachten snel doen afnemen, waardoor spoedig het einde kwam. De heer Brug werd 29 Oct. 1885 te Meppel geboren en was aanvankelijk bij het Chr. onderwijs werkzaam. Als hoofd van de school te Marken heeft hij tijdens den watersnood in 1916 als secr.-penningmeester van het Wa tersnoodcomité veel in het belang der bevol king gedaan, terwijl hij tevens het x.^arker- Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond. Voor de plaatselijke afd. van dezen bond sprak de heer Moll, hoofdbestuurder van den bond. die een overzicht gaf van het werk in de oorlogsperiode, illegaal verricht. Het ver heugde spr dat ook in Alphen de zaak zoo flink was aangepakt, waardoor de afdeeling thans reeds 80 leden telt Dit is van zeer groot belang, want daardoor alleen is het mogelijk de Chr. beginselen in dezen tijd van her- en nieuwbouw met kracht te doen gelden. Benoeming. Mej. S. Hoogteijling is be noemd tot zuster van het Gemeentel. Tehuis voor Ouden van Dagen. Visschersfonds heeft opgericht. Deze werk zaamheden trokken zeer de aandacht der Regeering en in 1918 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Marken. In April 1928 kwam hij als burgemeester naar Leiderdorp, welke gemeente tijdens zijn bewind zich sterk ontwikkeld heeft. Vooral de volkshuisvesting had zijn aan dacht en een groot uitbreidingsplan kwam tot stand, waardoor de bevolking toenam van 2600 tot 4400 inwoners. In 1934 mocht bur gemeester Brug een nieuw raadhuis in ge bruik nemen, terwijl ook de aanleg van sport terreinen en wegen door hem sterk bevor derd zijn. De oorlog heeft de uitbreiding der ge meente geremd en diverse plannen, welke de overledene nog heeft mogen uitwerken,wach ten op. uitvoering, o.a. het rioleeringsplan. de bouw van een nieuwe openbare school en den aanleg van een nieuwe begraafplaats. In 1943 mocht burgemeester Brug. die bij de burgerij in hoog aanzien stond, doch wiens werk niet altijd werd gewaardeerd, zijn zil veren ambtsjubileum vieren. NOORDWIJK AAN ZEE. Nieuwe politiechef. De chef M.G. heeft met ingang van 1 Aug. a.s. benoemd tot wnd hoofd van de gemeentepolitie de heer A. M. Merkelbach, inspecteur van politie te 's Gra venhage. De nieuwe politiechef werd 18 Febr. 1914 te Tjepoe op Java geboren en is sinds 6 jaar aan het politiecorps te Den Haag verbonden. Burg. v. d. Mortel keert terug. Naar wij vernemen zal burgemeester drs J. B. V. M. J. v. d. Mortel Donderdag 2 Aug. a.s. in onze gemeente terugkeeren. De ontvangst, welke een feestelijk karakter zal dragen, vindt plaats 's middags 3 uur, waarbij de loco burgemeester. weth. G. Vogelaar, het ambt aan burgemeester v. d. Mortel zal overdragen. Ingebruikname Ned. Herv. kerk. Donder dagavond is het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, dat precies een jaar door ver plichte evacuatie buiten gebruik is geweest, weder in gebruik genomen. Ds N. J. Cupedo hield een gedachtenisrede, terwijl de Chr. zan.gver. Soli Deo Gloria" enkele koralen ten gehoore bracht. Zondagsdienst doktoren. Morgen wordt de dienst waargenomen door dr de Ruijter. OEGSTGEEST. Verdronken. Het 2-jarig zoontje van de fam. B. is in den vijver aan de Willem de Zwij gerlaan te water geraakt en verdronken. In de afgeloopen week zijn tal van per sonen geverbaliseerd wegens het berijden van den snelverkeersw'eg. Men houde zich streng aan de verkeersvoorschriften. Oegstgeest. De avond-', nacht- en Zondags dienst der apotheken wordt waargenomen door op Oegstgecstsche Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Weekstaat Nederlandsche Bank Behoorlijke bedragen schatkistpapier geplaatst. De inlevering van de bankbiljetten doet haar uitwerking reeds gevoelen. Het blijkt dat het publiek zich van zijn bezit aan op gepot bankpapier gaat ontdoen en bij de banken en niet het minst de spaarbanken, komen groote bedragen binnen. De agent van het ministerie van Financiën kon in verband hiermede in de afgeloopen week behoorlijke bedragen aan schatkistpapier plaatsen. Het rechtstreeks bij de bank onderge brachte schatkistpapier is met f 86.000.000 teruggeloopen tot f 509.000.000, welke ver mindering blijkt uit den achteruitgang van de binnenlandsche wisselportefeuille tot een zelfde bedrag In weerwil van de groote aankoopen van schatkistpapier door de groote instellingen zijn de saldo's van derden bij de bank met niet minde- dan bijna f 154.000.000 aangegroeid tot f 666.832.953. welke vermeerdering een sprekend voorbeeld vormt van de ©ogen blikkelijke stroomingen. Dat de beleeningen met circa f 6.500.000 zijn opgeloopen, houdt klaarblijkelijk verband met de spanningen, ontstaan door de inleve ring der bankbiljetten van f 100 en teven* met de gebruikelijke stroomingen omstreeks de medio. Het bedrag der in omloop zijnde bankbil jetten is met niet minder dan ongeveer f 225.000.000 geslonken tot f4.676.465.860. Burgerlijke^tand. GEBOREN: Johannes G. J., zn van H. P. Ober en H. H. J. Peeters: Cornelia. D.. dr van J. Treur en A. Bos; Aaltje, dr van F. van Duijn en C H. Koele- wijn; Willem, zn van J. A. H. Groeneveld en M. W. Wunnenberg. OVERLEDEN: M. van der Meij-Sosef. 72 j.; G. J. Lubbe, 68 j.; P. Grootendorst. 79 j.; F. G. Rosier, 51 j. Vertoefde u ook in 't Praniehofel? Neem dan uw pen en laat wat. weten De gevangenis te Scheven in gen was tij dens de bezetting een berucht oord. Achter haar muren vierde de Duitsche terreur in al haar verschrikkingen hoogtij. Ten einde een volledig beeld van deze wandaden te bewaren, zal met medewerking van de B.S., daarover een boek worden samengesteld en uitgegeven. Voor dit doel worden allen, die in het ..Oranjehotel" als gevangenen verbleven of inlichtingen over gevangenen ki.nnen ver schaffen, uitgenoodigd schriftelijk hun uit voerige gegevens in te zenden aan het hoofd kwartier G.C.B.S. 13a, Sophialaan la. den Haag. In den linker-benedenhoek van de adreszijde gelieve men op de enveloppen te vermelden „Oranjehotel". Inzending vóór 1 Augustus wordt op prijs gesteld. Hoe de oorlogsslachtoffers venargd worden Op Te Werve hebben ze het uitstekend Majoor drs B. V. M. J. van de Mortel, bur gemeester van Noordwijk en directeur van het Centraal bureau voor de verzorging van Oorlogsslachtoffers (C.B.V.O.). heeft hierover een en ander aan persvertegenwoordigers verteld. Spr. zette uiteen, welke groepen er onder ressorteeren, nl. die evacués, die niet naar hun woning kunnen terugkeeren en zij die door oorlogshandelingen of handelingen van den bezetter niet in eigen levensonder houd kunnen voorzien, 't N.V.H. heeft op zich genomen alle particuliere instellingen, die eenzelfde doel nastreven, te overkoeoelen en werkt met het C.B.V.O., dat f 10 millioen per week uitgeeft, samen. Een ieder, die door bovengenoemde hande lingen hulp behoeft, kan zich tot het dis trictsbureau of den burgemeester zijner ge meente wenden, 't C.B.V.O. heeft de beschik king over een staf van 2000 geschoolde amb tenaren. die een goede, noodzakelijke con trole uitoefenen. Het landgoed „Te Werve" bij Den Haag. is een prachtig oord voor dit doel: er is plaats voor 50 personen en 16 bed den zijn bezet. De verzorging der zieken is uitstekend en ook het eten is prima verzorgd. Hoe alles in het teeken van dienen staat, blijkt wel uit het feit, dat er in 't geheele ge bouw slechts één betaalde kracht is. DEENÖCHE STEUN VOOR NEDERLAND Een bedrag ter waarde van ruim een mil lioen pond sterling is door de Deensche par lementaire financieele commissie uitgetrok ken voor steunverleening aan Nederland, België en Noorwegen. Officieele publicatie. REÉVACUATIE VAN PERSONEN UIT DE PROVINCIE GELDERLAND. De Burgemeester van Leiden maakt be kend. dat voor de geëvacueeröen uit de provincie Gelderland door de betrokken ge meentebesturen een spoedi.ge terugkeer wordt bevorderd met die voortvarendheid, welke de omstandigheden slechts even toe laten. Er zijn evenwel vele en groote moeilijk» heden te overwinnen orn deze gemeentec weer eenigszins bewoonbaar te maken. Derhalve wordt er met nadruk op dat men in geen geval op eigen initiatief naar deze gemeenten terug dient te keerea. Men wachte rustig een oproep door pers of anderszins af en bedenke, dat eigenmach tig optreden niet alleen leidt tot moeilijk heden en gevaren voor de betrokkenen zelf, maar ook. dat de voorbereidingen, die de gemeentebesturen voor den terugkeer treffen, door een dergelijk optreden ernstig belem merd worden. „De in deze rubriek opgenomen mede- deelingen kunnen uitsluitend worden opge geven via den Recognitiedienst, Parkstraat 25. Den Haag. tel. 116220, dan wel via con tactcommissarissen van den Recognitie- dienst." ONDERTROUWD: C. v. Velzen, 30 j., en N. A. Hoogerdijk. 28 j.: R. C. de Borst, 26 j.. en C. v. d Velde. 26 j. GEHUWD: E. Bridié en Th. M. Versleijen. RIJNSBURG Distributienieuws. De uitreiking van de 5e serie noodkaarten en nieuwe inlegvellen zal voor Rijnsburg plaats hebben in "t distribu tiekantoor en wel Maandag 30 Juli voor de letters A t/m H, Dinsdag 31 Juli I t/m N en Woensdag 1 Aug. O t/m Z. VALKENBURG. Ds C. Jongeboer heeft een beroep ontvan gen van de Ned. Herv. Ge-rr,. te Wijk bij Duurstede Ds Jongeboer werd in 1918 ge boren en in 1941 candidaat. Hij arbeidde als hulpprediker te Wieringermeer en Katwijk aan Zee. waarna hij 29 Maart 1942 in deze gemeente zijn intrede deed. VOORHOUT. GEBOREN: Henricus G. M. zn van A. W. Bots en D. M B Wijtenburg; Theodora A., dr van C H. Koster en A W. v. d Lans; Jacobu- M., zn van C. J. v d. Laan en J. M. J. Brouwer: -Martinus B F., zn van H. L. Schrama en W. M van Ruiter; Cornelia G., dr van J. Floor en J. Hogervorst; Arend H.. A., zn van A. Eel en J. H Gaasenbeek. GEHUWD: C. J. Ramak en G. Marijt. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3