Radioprogram ma D. HERV. GEM. VAN ZEIST t A. Langbroek; i P. W. Blom. Vrije Universit» ek Roelofs te C m Nederlandsche taal- tesink te den Haag. icamen in de theologie: Geesteren en ds. W. laude). leuweroord en Onderwijs HULPPREDIKER jprediker bij de Ned. Herv. Gem. lam is benoemd cand. J. D. S t o p- uldaar. Tot hulpprediker bij de rk van Schermerhom cand. R. a te Haarlemmermeer. L. Moesker, hulpprediker bij Kerk te Oostterbeek, voor den Heveadorp en Doorwerth, heeft ing tot hulpprediker bij de Geref. Ihenen aangenomen. leniging van kerkvoogdijen. jeniging van kerkvoogdijen in de Kerk heeft te Utrecht haar alge- prlijksche vergadering gehouden. [ningswoord wees de voorzitter, de Bakker te Menaldum, op den »ei der vereeniging. Dit jaar tra- iinder dan 50 kerkvoogdijen tot de 5 toe. Spreker sprak de hoop uit, kort alle kerkvoogdijen zich zullen In het vervolg der bijeenkomst ir. M. Ch. de Jong te 's-Graven- ieuwe wijzigingen in het reglement likantstractementen, welke onlangs synode werden aangenomen. Ten- jndelde de heer mr. A. de Jong lererüand de werkzaamheden, wel- tot een betere regeling in de ver- tusschen bestuur en beheer te DEPINGSWERK DEN HAAG. icature van wijlen dr. H. Schokking Herv. gemeente te den Haag, die door het bedanken van ds. J. J. rt te Vriezenveen, heeft de kerke- nieuwe groslijst opgemaakt, lag 26 Juni a.s. zal- hij een beroep de vac. van ds. K. H. E. Gra- die is opgetreden als secr. van de l de der Ned. Herv. Kerk. welke vac. L aangezien ds. J. v. Woerden te op zijn aanvankelijke beslissing is men en alsnog bedankte voor het ar Den Haag. IERKELIJKE BIJEENKOMSTEN atief van eerstgenoemde heeft te jrst den Berg een samenspreking inden tusschen ds. J. J. v. Z o r g e, ends. I. Groenenberg, Geref. ras ter plaatse. Met instemming van ■keraden zullen enkele interkerke- ïkomsten worden gehouden. Woens- jli a.s. zal de eerste plaats vinden 1 Herv. kerk, waarin ds. v. Zorge Ml over: „De prediking in dezen tijd". ^Menberg zal e enslotwoord spreken. i-Ooza*- de tweede bijeenkomst in de votfrk gehouden worden, waarin ds. erg refereeren en ds. v. Zorge een van spreken zal. De Herv. en Geref. jvereenigingen ter plaatse werken P len en houden om de twee maanden Jenschappelijke vergadering. an Aeraad van de Ned. Herv. Gem. van ncft een voorstel tot vermindering van il algemeene kerkeraadsvergaderin- t vi's regel vier per jaar aangenomen. vofreiding van het aantal ouderlingen aantal leden- van den kerkeraad Terooter, waardoor de kans op lange ™"1ngen vermeerdert. De algemeene n nu meestal niet zooveel, zoodat zij """lijk in een kleiner aantal vergade- unnen worden afgedaan. £-JJJd de uiteenzetting die ds. F. M. a n, secr. van den Herv. Jeugdraad, hb door -de Algemeene Synode Com- verzoek van den kerkeraad in zijn heeft gegeven, besloot de kerkeraad Zeist naar synodaal model een Herv. -jj.d in te stellen. De jeugdorganisaties der gemeente, die op een nau- i tot VAN SCHOOL TOT KERK Reeds eenige jaren worden er vanwege ae Ned. Herv. Gemeente te Oud-Beijerland in de buurtschap Zinkweg des Zondags Gods dienstoefeningen gehouden in één der scho len. Zooveel mogelijk gaan hierbij de plaat selijke predikanten voor. Nu door concentratie juist deze school leeg kwam te staan, heeft de Herv. Gemeente dit gebouw aangekocht en voor volledig kerke lijk gebruik ingericht. Aan het uitwendige van het gebouw is niets veranderd. Alleen het werd gerestaureerd. Maar het inwendige werd geheel veran derd. Een lokaal werd ingericht voor catechi saties en vergaderingen. De beide andere lokalen werden tot één mooie kerkzaal ge maakt, die ruimte kan bieden aan ongeveer 200 personen. Bovendien werd nog een klein kamertje ingericht als consistorie. Het geheel maakt een keurige indruk en is zeer geschikt voor het doel. Deze kerkzaal, die voortaan den naam Bethel dragen zal. zal Donderdag 3 Juli 's av. 8 uur officieel geopend worden. EXEGESE EN PREEK Het door Prof. Dr. Joh. de Groot op de 80e Ned. Herv. predikantenvergadering te Utrecht gehouden referaat over Exegese en preek is onveranderd in druk verschenen bij H. Veenman Zonen te Wageningen. De harmonische eenheid van die twee wordt hier als ideaal gesteld en de beletselen om dit te bereiken, worden helder aangetoond, daarna wordt een beeld van den exegeet- prediker geschetst en derdens uiteengezet, hoe deze te maken heeft met God, de Kerk en zijn tekst. Prof. de Groot geeft in dit referaat een ernstige opwekking tot systeema- tische beoefening van de exegese, waaraan elke tijd, en stellig de onze met zijn velerlei verlokking tot tijdpreeken, behoefte heeft. Op geestig* wijze trekt Prof. de Groot tegen de kajistok- of ballonpreeken te velde en poneert ziji zeer klare opvatting over de goede preek, dal is er een van den man, die zich „schat zoeker, schatvinder, schatbewaarder en schai- uitieeler weet een distributie-ambtenaar var hooge allure". VRIENDEN UIT DEN MAMMON lij denzelfden uitgever verscheen een tijd- woird van H. H. Breukerman over „Vrienden maken uit den Mammon", een reels ernstige en rake opmerkingen over het geviar van de overheersching van 't goud in hetgebled van het geloof en over den hoog- mod t.o.v. andersdenkenden binnen kerkelijk verland. De schrij-ver beschikt over de zeg- ginpkracht, om bekende waarheden in nieuw lich en vlak voor het geweten te zetten. Voo diakenen inzonderheid een sterkend wood. GIFTEN EN LEGATEN D diaconie der Ned. Herv. Gem. te Kam- p e ontving van een bejaard gemeentelid eenjift van 1000. D diaconie der Ned. Herv. Gem. te Lei der ontving van wijlen jkvr. v. d. B. een legat van 1000. D< gemeentecommissie der Ned. Herv. Gem te Leiden ontving eveneens en legaat van 1000. ONDERWIJSBENOEMINGEN. Bïendrecht. School m. d. Bijbel, 2e Baredr.weg. Tot onderwijzeres: mej. F. C. de Ka n i n g te Dordrecht. Diiren. Chr. School, Julianastraat. Tot tijdel.onderwijzer, de heer J. A. van Koe ver hg e. A11 e 1 o. Chr. U.L.O.-school. Tot tijdel onder-ijzer: de heeren A. W. G. Schrier te Uticht en L. J. G op man te Steenwijk. EmnatiL Chr. school. Tot onderwijzer: de heren J. H. Visser te Aduard en J. Strij: te Bedum. Zomemaire. School m. d. Bijbel. Tot kw. ma.: de heer H. Naber te Sassen. Examens ilum. J. H. van Halsema H. C. van Herksen en P. R. Kamphorst, allen te Ermelo C. Niemantsverdriet. Harderwijk. Kampen. Uitslag eind-examen Geref. Gym nasium. Geslaagd voor diploma B: H. Beine- ma. Dordrecht: N. J. de Groot, Veenwouden (Fr): A. Klapwijk, Den Haag; J. W. Kruithof, Kampen; H. Pot, Delfzijl; D. Rietman, IJssel- muiden; H. Zondervan, Oppenhuizen (Fr.). Geslaagd voor diploma A: H. J. Doorn, Kam pen; A. v. d. Kouwe, Kampen; D. Los, Voor burg; A. v. d. Sluis, Kampen. Allen zijn geslaagd. •s-Gravenhage. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen van het Haagsch genootschap de dames: E. C. Bouman, E. Schenck de Jong en J. A. Wemelsfelder. Met een. candldaat wordt het -ogrtgez( Vereeniging voor gemeentebe- an den Aardweg. Haarlem, C. H. ^nhage. J. Benjamin. Haarlem. A. rsum. L. A. Verburg, Colijnsplaat, ïnhoorn, A. Volgers. Enkhudzen, C. Ie. J. P. Vreeken, Amstelveen, D. H. IJzerman, Paipen- Vecht, Has- P. J. M. Veltman, Kaatsheuvel, H. W. Vigours. Hoeven. L. J. L van de Vliert, Helmond, - "-rstenbosch, Waalre, D. Wessels, Rijs- ...jk, Enschede. G. G. J. van der Wie- F. de Wplf, Zoutelande, H. Kellner. Tesfelschade diplopia ndidaten geëxamineerd. T. Kuipers en J. M. H. W. de Bruijn te Hulzen, G. J. Koster te Blaricum. J. Haag en B. Allis. T. Dijk- IIulp der Moeder Verdrinkingsdood loert weer! ONGEVALLEN AAN DEN WATERKANT TE ROTTERDAM, DIE GELUKKIG VRIJ GOED ZIJN AFGELOOPEN Als de zomerscbe dagen oud en jong naar den waterkant drijven, om daar eenige verkoeling op te doen, dan is ook het gevaar van den dood door verdrinking weer urgent geworden en wordt men ern stig gewaarschuwd tegen onachtzaamheid, vooral onder de jeugd, wanneer men de zwemkunst niet machtig is. Te Rotterdam zijn aan den Kralingscheplas weer eenige ongevallen gebeurd, gelukkig niet met doodelijken afloop. Zaterdagnamiddag tegen zes uur bevonden de 10-jarige G. van Binsbergen, wonende in de Schoonoordstraat en de 4-jarige H. de Munnik, wonende in de Vinkenstraat, beiden jongens, zich in het strandbad aan den Kra lingscheplas. De jongens plasten wat in het water rond, maar hielden daarbij de afschei ding niet in het oog. Toen zij hierbuiten ge raakten, was het te laat. Zij raakten in levens gevaar, maar gelukkig merkten de 23-jarige J. C. de Groen, wonende aan de Zaagmolen kade en de 23-jarige A. J. Hofman, wonende in de Frederikstraat, het gebeurde op. Beiden begaven zich onmiddellijk te water. Groen bracht de Munnik aan den wal en Hofman van Binsbergen. Tezamen met een oud-lid van de E.H.B.O., den heer A. G. Asselé, werd ge tracht de levensgeesten van beide reeds be- wustelooze knapen weer op te wekken. Per soneel van den G.G.D., dat korten tijd later met zuurstofapparaten arriveerde, verleende eveneens zijn medewerking. De Munnik kwam al spoedig tot bewustzijn en kon eenigen tijd later naar huis worden gebracht, maar Binsbergen bleek er iets ernstiger aan toe te zijn: met een auto van den G.G.D. is de knaap ter observatie naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. In dezelfde omgeving-speelde een jeugdige knaap op een in het water liggende balk, ver- loor het evenwicht en ging kopje onder. Ge lukkig kon deze jongen onmiddellijk door handreiking op den vasten wal worden ge trokken. Tenslotte heeft de Rotterdamsche politie nog eenigen tijd gedregd naar een knaap, die vermist werd en waarvan men dacht, dat hij verdronken was. Dit bleek gelukkig loos alarm te zijn: de jongen was een eindweegs met een melkboer medegereden, zonder zijn ouders in kennis te stellen! Gisteravond is ook de 16-jarige knaap A. F. Toonsen bij het zwemmen in het strandbad aan den Kralingscheplas te Rotterdam te v^r uit den wal geraakt. Hij verkeerde in gevaar, maar de heer Hofman, die zich ook Zaterdag bij de redding van een jongen had verdien stelijk gemaakt, wist ook dezen drenkeling op het droge te brengen Ofschoon hij wat water had binnengekregen, kon hij na eenigen tijd naar huis worden gebracht. Onoplettend oversteken had dood tengevolge Op het Hofplein te Rotterdam raakte een 67-jarige voetganger onder een auto Op het Hofplein te Rotterdam is Zaterdag middag om kwart voor twee een ernstig ongeval gebeurd door onoplettendheid van een voetganger, die den rijweg overstak. De 67-jarige C. van der Groep, gewoond heb bende in de Oudaenstraat, overtuigde zich er niet van, of verkeer naderde, met het gevolg, dat hij aangereden werd door een auto, be stuurd door den chauffeur J. H van B., wo nende te Rotterdam, v. d. Groep werd tegen de straat geslingerd, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij is met een auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar hij dien avond om zes uur aan de bekomen kwetsuren is overleden. HILVERSUM I 416.5 METER 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Schriftlezing en Medi tatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting) 8.25 Gramofoonmuz. (9.15 9.25 Voor de huis vrouw) 11,00 Declamatie 11.20 Zang met pianobege leiding en gramofoon muziek 12.00 Gramofoonmuziek 12.25 Het kwartier van den arbeid 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en oeconomische berich- 1.00 Viool en piano 1.30 Sprankelende middag- klanken 3.00 Orgelconcert 3.30 Gramofoonmuziek 4.00. Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 4.20 Dansmuziek (gr.pl.) 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, oeco- Dinsdag 24 Juni nomische en beursbe richten 5.30 Arkest Eloward 6.00 Cyclus „Onze eigen taal" 6.15 Cabaretprogramma 6.45 Gevarieerd programm. 7 00 BNO: Vragen van den dag 1.15 Zang met pianobege leiding en gramofoon- 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Omroeporkest en so liste 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Politiek weekpraatje (opn.) 10 00—10.15 BNO: Engelsche uitzending: „Economie news from Holland" HILVERSUM II 301.5 METER 6.4.5 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.40 Declamatie 11.00 Molto Cantabile en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 D, Ramblers 12.45 BNO: Nieuws- en oeconomische berich ten 1.00 Omroepórk. met piano intermezzo 2.00 Gramofoonmuziek 3.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 3.30 Zonnestralen in zie kenzalen 4 00 „Richard Strauss' Don Quichote, op. 35", cau serie met gramofoon- platen 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, oeco nomische en beursbe richten 5.30 Russische orkest „Sla- wa", solisten en gra mofoonmuziek 6.15 U hebt 't gehad op de lagere school 6.30 Gramofoonmuziek 6,45 De Jeugdsportclub 7.00 BNO: Vragen van den dag 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Radiotooneel 9.10 Gramofoonmuziek 9.40 Voor den boer 9.55 Avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité 10.00 BNO: Nieuwsberich ten; sluiting Journalistenkamp Het eerste is geëeindigd. Uit Vaassen van het kasteel „De Cannen- hurgh", wordt gemeld, dat de eerste lichting journalisten, welke op initiatilef van den Raad van Voorlichting van de Nederlandsche Pers een week op dit oude kasteel op de Veluwe heeft doorgebracht Zaterdagmorgen is afgezwaaid Men was aldus het A.N.P. gekomen als collega's en wist niet wat deze vacantie- week in dit romantisch oord zou brengen, het kwam zelfs dezen heeren, die toch wel iets gewend zijn, nog wat vreemd voor. Nimmer werden journalisten op deze wijze bijeenge roepen. Anderzijds werd dit afscheid geken merkt door een sfeer van voldoening en dankbaarheid. De organisator van deze kam penreeks zei het aan het slot zoo terecht; „gij kwaamt als mijnheeren en gij gaat heen als kameraden". Woensdag heeft de heer Nachenius gespro ken over „volk en ras". Hij zette uiteen, dat volgens de rassentheorie het Noordras, waar van de Germanen een onderdeel vormen, ten onder dreigt te gaan, deze ondergang dient in het belang van ons volk te worden voor komen. Het Noordras word thans afgesloten in een belachelijk klecn gebied en juist daar door dreigen er allerlei gevaren voor dit ras. Het dient weer te sterk te worden, opdat het weer een sterke politieke macht in de wereld zal gaan vormen. Voorwaarde hiertoe ')s ech ter, dat het gezond blijft, en dat de leidende figuren, die in alle lagen van het volk wor den aangetroffen, naar voren «zullen treden. Zij vooral mogen niet uitsterven. Denzelfden dag sprak de heer Wouter Hul- steyn over „het schrijven voor de krant" en betoogde dat de krant vooral gezag moet heb ben en moreel op hoog peil moet staan. Het hoogtepunt van dit eerste kamp vormde een voetbalwedstrijd met de Vaassensche jeugd, waarbij, de dorpsgenooten "Hun elftal aanvuurden met den uitroep: „Laat je niet kisten door die journalisten" een wedstrijd die met 75 in het voordeel van Vaassen eindigde. Mr. dr. R. van Genechten hield, dien dag een voordracht over „de levenshouding van den mensch. die dezen tijd verstaat". Donderdag werd een groot afscheidsfeest gehouden, waarbij Jan van Riemsdijk optrad en Vrijdag volgde een tournooi in bootjes op de slotgracht. Nadat het gezelschap opgravingen nabij het kasteel onder leiding van dr. Bursch had be zichtigd is deze eerste lichting afgezwaaid. Vanmorgen reeds is de tweede lichting aan getreden. )aM -l« V I. 1 bePud Eik •n Duin t* Den Haag heeft onder groot belangstelling de begrafenis plaats gehad van mponist dr. Joh. Wagenaar. [e stoet op weg naar het graf (Schimmelpennmgh) fZ a .-w Permanente bewaking van de eerste groenten in Neerlai.u< twaalfde provincie. - De vogelverschrikker is ook in den D* ,raaie toegangspoort met ophaalbrug van het kasteel Door- Noord Oostoolder zijn preventieven arbeid begonnen ^erth te Arnhem, waar.n het Legermuseum is gevestigd, dat (Pax-Holland) binnenkort naar Leiden zal worden overgebracht (Pax-Holland) parade der ruiters op het concours hippique, dat te £}ne gehouden werd en groote belangstelling trok lch (He* Zuiden) Een pracht-collectie op het land van Vlijmen, waar de asperge oogst in vollen gang is (Pax-Holland) De kleine bewonderaar van den fotograaf, cfie er meer van wilde Weten (Pax-Holland) Sfreng optreden tegen frauduleus slachten Een geheele veestapel in beslag genomen. Als verdacht van frauduleuze slachting van vee is te Rosmalen gearresteerd de landbou wer Van C. aldaar. Nog slechts kort geleden was Van D. door den kantonrechter te 's-Hertogenbosch wegens het zelfde feit veroordeeld tot een paar hon derd gulden boete In verband met de herhaling van deze over treding is bij hem thans de geheele veestapel, bestaande uit veertien koeien, op last van de justitie in beslag genomen en verkocht. GESTOLEN KOE GESLACHT. Gevoelige straffen. De economische rechter, te 's-Gravenhage, mr. C. J. de Vries, heeft opnieuw een aantal zeer gevoelige straffen gegeven aan over treders van de distributiewetten. Zoo stond er een groepje lieden uit Delft en omgeving terecht, beschuldigd van een clandestiene slachting van een koe, die nota bene te voren gestolen was. De officier, Mr. Zaayer, %jschte tegen ieder van het viertal knoeiers maanden gevan genisstraf met onmiddellijke gevangenneming. Conform dezen eisch wees Mr. de Vries vonnis, behalve ten aanzien van den hoofd dader, die de eigenlijke slachting bedreven had. Deze werd tot 1 jaar veroordeeld. Al deze verdachten werden onmiddelllijk overgebracht naar het huis van bewaring. Mr. de Vries maakte nog de opmerking, dat 't het beste zou zijn, deze menschen op te bergen voor den tijd, dat de distributiewetten gelden. Daartoe had hij echter niet de be voegdheid. Maar vandaar deze hooge straffen. Rooiverbod van vroege aardappelen opgeheven De Nederlandsche Groenten, en Fruitcen- trale maakt bekend, dat met ingang van 20 Juni 1941 het rooiverbod voor vroege aard appelen wordt opgeheven, voorzoover deze aardappelen geteeld zijn op een tuinbouw teelt-vergunning of op een tijdelijke tuin- bouw-teeltvergunning zonder opdruk van het woord .Pootaardappelbedrijf". De gerooide aardappelen zullen eerst op Maandag 23 Juni 1941 ter veiling mogen wor den aangeboden- De veilplicht voor vroege aardappelen geldt voor alle telers dus ook voor hen, die in het bezit zijn van een door de centrale uitgegeven vergunning voor markttuinder of groot- of kleinhandelaar. Het vervoeren van vroege aardappelen van den teler naar de veiling in de productie centra kan vrij geschieden. Bij vervoer naar een veiling in een comsumptiegebied, of wan neer de teelt plaats Vindt in een consumptie- gebied, moet het vervoer gedekt zijn door een vervoerbewijs, afgegeven door den plaatselij- ken bureauhouder, onder wien de teler ressor teert. Hiervoor zijn de provincies verdeeld in productie- en consumptiecentra. Voor inlich tingen kiinnen de telers zich wenden tot de veilingen, waar zij hun vroege aardappelen moeten veilen. Verbodsbepalingen voor joden te Scheveningen en Kijkduin Bij ambtelijke bekendmaking van 31 Mei heeft de commissaris-generaal voor openbare veiligheid o.a. bepaald, dat den Joden het betreden van voor het publiek toegankelijke parken (waaronder mede begrepen strandbou- levards, plantsoenen e.d.) en het huren van kamers in hotels, pensions enz. is verboden in zee- en strandbadplaatsen. De wnd. burge meester van 's-Gravenhage heeft nu voor de toepassing van deze bepaling bepaald, dat als badplaats ScheveningenKijkduin zal gelden: het duinterrein van de grens der ge meente Monster af, met inbegrip van het gemeentelijk kampeerterrein te Kijkduin en voorts het gedeelte der gemeente 's-Graven hage tusschen de kust der Noordzee en de navolgende grenslijn: Duinlaan, Beek tot aan de brug over het Ververschingskanaal bij Houtrust, Houtrustweg, brug over het Ver verschingskanaal bij den Nieboerweg, West duinweg, Statenlaan, Doornstraat, Johan van Oldenbarnevelllaan, Frankenslag, Scheve- ningscheweg, Van Stolkweg, Hoogeweg, Dwarsweg, Cremerweg (Nieuwe Parklaan oversteken), Badhuisweg, Pompstationsweg en verder langs de hoofdsprank van de Duin waterleiding tot de grens der gemeente Was senaar en langs deze grens tot de Noordzee. In dit gedeelte der gemeente 's-Gravenhage mogen Joden dus niet in hotels, pensions en derg. kamers huren of parken enz. betreden. Onder parken en plantsoenen zijn mede te verstaan: het Oostduinpark, de Boulevard te Scheveningen (Strandweg), de Nieuwe Sche- veningsche Boschjes, het Westbroekpark, de directe omstreken van de Waterpartij en het Belvedère-terrein in de Scheveningsche Boschjes, de Boschjes van Poot en het West- duinpark. Tenslotle wordt in herinnering gebracht, dat voor het bovenstaande als Jood geldt: een ieder, die uit ten minste drie naar ras voljoodsche grootouders stamt, alsmede een ieder, die uit twee voljoodsche grootouders stamt en hetzij zelf op den negenden Mei 1940 tot de Joodsch-kerkelijke gemeente heeft be hoord of na dien datum daarin wordt opge nomen, hetzij op den negenden Mei 1940 met een Jood was gehuwd of na dat oogenblik met een Jood in het huwelijk treedt. Edn groot ouder wordt als vol-Joodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelijke ge meenschap heeft behoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5