GEUTENBEEK TfWlion*! RINGER ADVERTENTIËN FEEST VIEREN Orcjan WÊ Een PEDALION met 3 Klavieren en vr~ iiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiinmniminniimmrmiimiiiiiiuiQ VAN VLIET ƒ6.50 EEN ADMINISTRAT VRIJDAG 30 MEI 1941 De prijsbeheersching in de praktijk Sedert 13 Febr. 1324 overtreders beboet In de gistermiddag te Arnhem gehouden vergadering van de afdeeling Gelderland van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, onder voorzitterschap van den heer H. P. J. Bloemers. burgemeester van Arnhem, is tot bestuurslid gekozen in de vacature van den heer Arriens, burgemeester van Vorden, die niet herkiesbaar was, ir. J. M. IJzerman, burgemeester van Wageningen. Na afdoening van enkele huishoudelijke taken heeft de heer mr. J. A. M. Pott, hoofd van de afdeeling prijsbeheersching bij den ge machtigde voor de prijzen, een lezing gehou den over de prijsbeheersching, waarin hij o.m. zeide: Dat de prijsbeheersching aan den eisch van snelheid, welke door de omstandigheden ge steld wordt, heeft voldaan, blijkt uit de vol gende cijfers: Van het oogenblik van hun inwerkingtre ding, (13 Febr. tot en met 24 Mei jJ.) hebben de inspecties voor de prijsbeheersching ge zamenlijk 1324 tuchtbeschikkingen geveld, waarbij aan boete in totaal een bedrag van 639,109 werd opgelegd. Mr. Pott trad uitvoerig in de vraag, of de organisatie van de prijsbeheersching aan het individu voldoende rechtszekerheid biedt, welke vraag hij meende volmondig bevesti gend te kunnen beantwoorden. Elke straf oplegging wordt voorafgegaan door een zeer zorgvuldig onderzoek. Iedere verdachte wordt gehoord, waarbij hij zich door een raadsman kan laten bijstaan. Verder vindt getuigen verhoor plaats, zoo noodig wordt de meening van deskundigen gevraagd. In vele gevallen wordt bovendien een diep gaand accountantsonderzoek ingesteld. NIEUW TARIEVENSYSTEEM BIJ DE W.S.M. Een belangrijke wijziging in het systeem voor de autobustarieven zal de N. V. West- landsche Stoomtramweg Mij. te Loosduinen met ingang van 1 Juni gaan invoeren op haar lijnen. Dit betreft dus zoowel die in het ge- keele Westland, als op de lijnen in het Rijn streek-gebied rond Zoetermeer en Leiden be nevens de Citosa. De bedrijfschef der W.S.M. de heer J. Bieneman deelde ons mede dat, na een ampele bespreking met de autoriteiten, de goedkeuring is gehecht aan een tarievensys- teem, dat is gekoppeld aan de invoering van secties op alle lijnen. Hiervoor geldt dan vijf cent per sectie met een minimum van 10 cent. Hierbij is ook toegepast een retoursys teem op élk traject, waarbij de enkele reis- prijzen worden verdubbeld, en vervolgens verminderd met 10 procent, boven 24 cent naar boven, en daar beneden naar omlaag afgerond. Voorts worden nu ook dagkaarten inge voerd als afsluiting van de retourbiljetten. Maandabonnementen hebben een berekening gekregen naar vijftienmaal retourprijs, voor jongelieden tot 19 jaar, tienmaal, en week kaarten respectievelijk zes en vier maal en kelen reis prijs. Sinds de W.S.M., mede door opname van enkele andere autobus-ondernemingen, een uitgebreid busnet in Zuid-Holland te verzor gen heeft gekregen, is getracht de vaste rege ling in het tar ie vensysteem te verkrijgen, welke dan nu door de medewerking der auto riteiten is verkregen. Lugubere vondst Een pleiziervaarder, die met zijn open bootje in het Merwedekanaal voer en tegen den regen een schuilplaats zocht onder de brug bu de keersluis even voorbij het gemeentelijk zwem bad. bemerkte aan zijn bootshaak iets zwaars. De haak bleek verward te zijn in het touw van een pakket, dat op den bodem moet heb ben gelegen. Bij opening bleek dit pakket een menscnen- hoofd te bevatten. Aan de bemanning van een juist passeerende politieboot deelde de man zijn bevindingen mede. Naar de resten van het lyk is gedregd, doch zonder resultaat Bij de gisteren in het Binnen-Gasthuis ver richte schouw bleek, dat het gevonden hoofd moet hebben toebehoord aan een vrouw van vermoedelijk middelbaren leeftijd middelmatig lang, donkerblond, grijzend haar, kleine ooren. bruine oogen, kleine mond met kunstgebit. De gevonden sporen wijzen er on, dat de vrouw op gewelddadige wijze om het leven is gebracht. De commissaris van politie bureau Linnaeus- straat 121, verzoekt ieder, die meent inlichtin gen te kunnen verschaffen omtrent de identi teit van de vermoorde vtouw, of omtrent de wijze waaroD dit hoofd daar te water is ge raakt zich met voornoemd politiebureau in verbinding te stellen. Wetenschappen Huwelijksregisters van Amsterdam van 1578—1748 Dank zij den financieelen steun van enkele zijner leden, mocht het het Nederlandsch Ver bond van Sibbekunde gelukken de hand te leggen op een uiterst merkwaardig handschrift dat deze dagen te Utrecht is geveild. Dit 18de- eeuwsche manuscript, vermoedelijk samenge steld voor een Amsterdamschen burgemeester uit dien tijd, bevat een afschrift der huwelijks registers dezer stad, van 15781748. Oorspron kelijk bestaande uit zes deelen, werd het later voorzien van een naamklapper in twee deelen, waarna nog twee deelen, bevattende aanvul lingen van 1578—1613 en 1614—1642 werden samengesteld, alles tezamen 7 zware folio banden, in bazijnleder gebonden, vormend. Hierbij behoort tevens een afschrift van de zoo genaamde ..puiboeken" van Amsterdam over hetzelfde tijdvak. In deze puiboeken staan de huwelijken vermeld van de Amsterdammers, die niet tot de Neder-Duitsch-Hervormde, of zoogenaamde staatskerk behoorden, dus katho lieken. remonstranten, doopsgezinden, enz. Het geheel biedt dus een vrijwel volledig overzicht van alle huwelijken te Amsterdam over een tijdvak van 170 jaar gesloten. Hoewel deze registers de in het stedelijk archief te Amsterdam berustende origineelen natuurlijk niet geheel en al kunnen vervangen, bieden zij ongetwijfeld een schat van hulp en materiaal voor sibbekun-Jig onderzoek. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond en bovengenoemde leden meenden dan ook niet te mogen aarzelen, hunner- zerk te stellen om deze belang- kend feit, dat het'Amsterdamsch archief dermate met werk overladen is. dat het verscheidene maan den duurt, eer aanvragers antwoord ontvangen, welk antwoord cok meestal met zeer hooge en voor velen nauwelijks te betalen legeskosten ge paard gaat. Het Nederlandsch Verbond voor sibbe kunde is voornemens inlichtingen uit de thans verworven registers voor haar leden geheel gratis en voor niet-leden-beïangstellenden. tegen een zeer bescheiden vergoeding beschikbaar te stellen Met de in de eerstvolgende weken geheel gereed komende kartotheek van alle huwelijksinschrijvin gen van Europeanen in Nederlandsch-Indie tus- fchen 1812 en 1923. vormen deze handschriften voor de nog jonge organisatie een kostbaar bezit. Kunst Directeur P. v. d. Kerkhof! Rotterdam, 30 Mei. Het is een heele prestatie, om twee koorwerken van twee ver schillende componisten en van zoo geheel uit eenloopenden aard op één avcnd uit te voeren zóó, dat beide werken ten volle recht weder vaart en het laatste werk er met door een moe gezongen koor het onvoordeeligst afkomt. Deze prestatie heeft de Christelijke Ora- toriumvereeniging „Rotterdam-Zuid" onder Het echtpaar G. Lemmenj-Herwijnen te Lexmond vierde onder groote belangstelling zijn 60-jarig Huwelijksfeest- De Heer temmens die ook al zijn 60-jarig jubileum als organist der Ned. Herv. kerk te Lexmond vierde Is evenals zijn ecbtgenoote nog goed ter been. (Foto: J. van Rhijn). leiding van haar bekwamen dirigent P. v. d. Kerkhoff gisteravond in de Geref. kerk aan het Breeplein geleverd, waar de uitvoe ring plaats vond van Schubert's Messe in Er en M o z a r t's Vesperae Solonnes de Confessore Al is Schubert in de eerste plaats de com ponist van het lied, toch meenen we in deze, Augustus 1828, drie maanden voor zijn dood voltooide Mis een hoogtepunt, zoo niet het hoogtepunt in zijn compositorisch kunnen, waar te nemen. Het is bekend, dat Schubert zich in zijn laatste levensjaren bijzonder voor contrapunctiek interesseerde, iets dat in de drie groote fuga's van zijn Mis duidelijk uit komt Veertien dagen voor zijn dood, toen hij zich reeds ziek voelde, ging hij zich nog stel len onder de leiding van den leeraar aan het Weensche conservatorium Sechter voor de studie in het strenge contrapunct. Veel heeft hij dus van de lessen van Sechter, die even eens Anton Bruckner's leeraar was, niet kun nen profiteeren. Schubert's Mis onderging zoowel door het koor als door het solistenkwartet: T o v. d. Sluvs, Annie Hermes. Louis van Tulder en Theo Baylé. waarbij tevens medewerkte de tenor Ary Rooden- b u r g, een alleszins lofwaardige vertolking. Ook het Nederlandsch Kamerorkest, dat de begeleiding verzorgde, dient in dezen lof be trokken te worden, al \varen er voor de strij kers wel eens minder gelukkige oogenblikken. Hetzelfde kan gezegd worden van het tweede werk, de uit vijf Psalmen en Maria's Lofzang bestaande Vesperae Solonnes de Con. fessore van Mozart. Deze objectieve mu ziek, waarbij de tekst een min of meer onder geschikte rol schijnt te spelen, in tegenstelling met de Mis van Schubert, componeerde Mo zart tijdens zijn kapelmeesterschap aan de Aartsbisschoppelijke Kapel te Salzburg (1780). Ze is van het begin tot het eind bekoorlijk, zooals we bij Mozart gewend zijn. Bij de uitvoering van dit werk verleende Koos Bons zijn medewerking aan het or gel. op een welverzorgde manier. „Rotterdam- Zuid" en de dirigent hebben alle reden om met groote voldoening op dezen avond terug te zien. De belangstelling was groot W. P. V. Rechtszaken RECHTBANK TE ROTTERDAM. AANRIJDING De 47-jarige bankier J. H. van H. uit Over- schie was door den kantonrechter te Rotterdam veroordeeld tot 50 boete subs. 10 dagen hechtenis, tegen welk vonnis de ambtenaar van het O.M. in appèl was gegaan. Hij zou op 22 Augustus 1940 met zijn auto in de Oranjeboomstraat hoek Roentgenstraat alhier een verkeersongeluk hebben veroorzaakt. Onmiddellijk daarna was hij doorgereden. Op de Koninginnebrug is hij door een agent aan gehouden, omdat de auto, welken verd. be stuurde, vreemde bewegingen maakte. De agent als getuige gehoord, verklaarde den indruk te hebben, dat verd. sterken drank had gebruikt hetgeen door verd. werd toegegeven. Volgens den agent verkeerde hij niet in ken- nelijken staat van dronkenschap. De voerman van het voertuig C. B. B., waar mee verd. in aanrijding was gekomen, ver klaarde dat hij na de aanrijding onmiddellijk was doorgereden. N. H. Zoetelief Norman, als getuige-deskun- dig'e a décharge gehoord, gaf inlichtingen om trent de werking van het type Ford, dat appel lant heeft bestuurd, toen de aanrijding plaats vond. Het O.M., achtte overtreding van de motor en rijwielwet bewezen en vroeg bevestiging van het vonnis. Dronkenschap achtte spr. niet aanwezig. De officier betreurde het, dat verd. was doorgereden na de aanrijding. De verdediger, mr. G. J. de Ruyter, sloot zich aan bij het requisitoir en wees nog op het on voldoende functionneeren van de remmen van den auto van zijn cliënt Uitspraak 10 Juni. OPLICHTING De 42-jarige chauffeur A. J. A. M.. alhier, heeft terecht gestaan terzake van oplichting. Op 14 Februari j.l. had hij een inwoner te dezer stede bewogen tot afgifte van 25, waarvoor hij vet zou leveren. Onder dezelfde voorwendselen had hij op 7 Maart j.l. een ander bewogen tot afgifte van 70. Levering van vet is evenwel nimmer geschied. Verd. bekende. Hij is reeds tienmaal veroor deeld wegens vermogensdelicten. Het O.M., waargenomen door mr. H. J. Reu- mer, eischte één jaar gevangenisstraf. Uitspraak 12 Juni. De 31-jarige losse werkman A. S. alhier had samengewerkt met RL uit de vorige zaak. Hij had een bakker te dezer stede voorgespiegeld, dat hij hem vet kon leveren. Hij had een bedrag bij vooruitbetaling opgenomen. Vet was evenwel niet geleverd. Het geld had verd. opgemaakt. Het O.M. eischte acht maanden gevangenis straf terzake van oplichting. Uitspraak 12 Juni. DIEFSTAL UIT SPOORWEGWAGONS De 36-jarige timmerman E. T. de G., de 22- jarige mastieker J. W. G. L., dia 24-jarige mas- 'ieker C. L., de 27-jarige wegenbouwer Th. N. L., de 32-jarige schoenmaker S. K en de 25- jarige grondwerker J. A. H. J., allen alhier, die terecht hebben gestaan terzake van diefstal zij hadd enin Maart goederen gestolen uit spoorwegwagons, staande aan den Linker- Maasover, alhier zijn veroordeeld: de G., T. N. L., S. K. en J. A. H. J. elk tot tien maan den gevangenisstraf, J. W. G. L. tot zeven maanden gevangenisstraf en C. L. tot zes maan den gevangenisstraf, allen met aftrek van de voorloopige hechtenis. Terzake van diefstal is nog veroordeeld de 21-jarige expeditieknecht H. P. alhier tot vier maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De 20-jarige varensgezel H. L. v. d. K. is terzake van heling veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van de vporloopige hechtenis. De 22-jarige bleekersknecht C. v. R. en de 31-jarige constructiewerker M. F., beiden uit Gouda, die terecht hebben gestaan terzake van diefstal zij hadden ongeveer 450 kilo erwten uit een pakhuis te Gouda gestolen zijn elk veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De 19-jarige timmerman G. T. H. uit Woer den, die terecht heeft gestaan terzake van dief stal hii had geld gestolen uit een geldkistje van een buurman is veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Financieele Berichten Houthandel G. Alberts Nadere gegevens uil het jaarverslag. i 9 Mei hebben y I van de av. Hol v./h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg gepubliceerd. Aan het jaarverslag is thans nog het volgende ontleend: De gang van zaken in het afgeloopen jaar werd geheel beheerscht door de gebeurtenissen van 10 Mei en de maatregelen welke door de overheid tengevolge hierv an werden getroffen. Terwijl vóór dien datum aanvoer van hout, hoe zeer ook door de oorlogsomstandigheden be moeilijkt, uit alle landen ook buiten Europa mogelijk was en aan het persoonlijk initiatief werd overgelaten, werd né dien datum de import met uitzondering van dien uit de Oost zeelanden en Duitschland afgesneden. Dit laat ste kon bovendien slechts volgens bepaalde door de overheid vastgestelde richtlijnen ge schieden. Deze geringe mogelijkheid van aanvoer maakt het noodzakelijk reeds nu rekening te houden met het beschikbaar hebben van gelden ter betaling van salarissen en loonen bü tijdeüjken stilstand van het bedrijf. Daarom hebben com missarissen en directie 25,000 in het fonds voor wachtgeld en bedrijfsstilstand gestort Het gevolg van de gebeurtenissen van 10 Mei was bovendien, dat partijen, die onderweg waren over zee, met uitzondering van die uit de Oostzee, haar bestemming niet konden be reiken, en deze voorraden aanzienlijk lager moesten worden gewaardeerd. De schade door het bombardement ven Mid delburg op 17 Mei 1940 beperkte zich tot een deel der voorraden, welke tegen molest waren verzekerd. Waar deze verzekering was geloten bij een onderlinge maatschappij, is de onder neming voor maximaal 53,460 aansprake lijk. Hiermede is echter bij het vaststellen der balans rekening gehouden. Het jaar 1940 leverde na reserveering van 25,000 als fonds voor wachtgeld en bedrijfs stilstand en toevoeging van 30,000 aan de reserve voor diverse doeleinden een overschot op van 82,758 (vor. j. 67,743). Voorgesteld wordt hiervan 10,000 te bestemmen voor af schrijving op de vaste goederen, waarna aan aandeelhouders een dividend van 7 (vor. j 6> pet kan worden uitgekeerd. De houtvoorraden zijn op de gebruikelijke voorzichtige wijze gewaardeerd. Wat de toe komst betreft deze hangt geheel af van den COöP. CENTRALE RAIFFEISENBANK De statutenwijziging goedgekeurd Coöperatieve Centrale Raiïfeisenbank, onder voorzitterschap van den heer K. Eriks, uit Leeuwarden, die in zijn openingswoord consta teerde, dat de coöperatieve gedachte onwankel baar is blijven staan te midden van de stormen dezer tijden. De Nederlandsche landbouw heeft de laatste jaren in velerlei opzicht profijt ge had van de boerenleenbanken. Nadat de jaarstukken waren goedgekeurd, kwam aan de orde een wijziging van de sta tuten en het huishoudelijke reglement, welke werd toegelicht door den heer G. W. Stroink, voorzitter van het bestuur. De voorgestelde wijzigingen, die alle van internen aard waren, werden vervolgens goed gekeurd. De heer Stroink huldigde prof. C. Westrate, uit Leiden, die zich t.a.v. deze statutenwijzi ging zeer verdienstelijk had gemaakt Mr. A. van der Deure, uit Bennekom. werd als lid van het bestuur herkozen. Ook werden herkozen de aftredende leden van den raad van toezicht, de heeren prof. dr. G. Minder- houd en C. S. van Beuningen. Tot plaatsver vangende leden van het bestuur werden ge kozen de heeren C. S. van Beuningen en K. Eriks. POLMANSHUIS Het jaarverslag van de Mij tot Expl. van het Restaurant Polmanshuis te Amsterdam ver meldt o.m. het volgende: Een gunstiger resultaat is bereikt dank zij de per 1 Januari 1940 toegepaste reorganisatie. De vooruitzichten voor het loopende jaar zijn tot heden bevredigend, al wordt de exploitatie door de sterk verhoogde grondlasten zeer na- deelig geïnfluenceerd. De huuropbrengst over 1942 zal in staat zijn wederom een niet onbelangrijk bedrag te be steden voor aflossing van leeningen en betaling van crediteuren. Over het boekjaar 1940 werd een winst be haald van 8419 (v.j. verlies 25,545), hetgeen in mindering wordt gebracht van het in vorige jaren geleden verlies ad 91,463. Residentie Hypotheekbank Her verslag over 1940 van de Residentie Hypotheekbank voor Nederland te 's-Graven- hage vermeldt onder meer het volgende: Behalve de koerswinst op hypotheekbrieven ad 100,465, is een bedrijfswinst verkre gen van 107,566, makende met het saldo winst 1939 ad 14,813 tezamen 222,845 (vor. j. 251,160). De opstallen van onderpanden voor 41 lee ningen ad 884.305 werden geheel of gedeelte lijk verwoest De grondwaarde van deze on derpanden werd getaxeerd per 9 Mei 1940 op 288,480. Op 11 van deze leeningen ad 338,050 werd nog rente, verschenen, na Mei 1940, be taald. Voorgesteld zal worden uit de winst 100,000 aan de reserve voor bijzondere doeleinden toe te voegen. Voorts werden nog verwoest de opstallen van eenige ingekochte onderpanden met een balanswaarde van 221,500. Hiervoor behoeft naar het oordeel der directie, geen voorziening te worden getroffen. De per 31 December 1940 achterstallige hy potheekrente bedraagt, na afschrijving van 15,948, per saldo 30,089, waarvan inmiddels 27.170 was ontvangen. De opbrengst der ver kochte perceelen bedroeg 9706 meer dan de in 1937 getaxeerde waarde van die perceelen. De ingekochte onderpanden stonden, na afschrijving van 250,000, in de balans per 31 December 1939 voor 1,318,345 bijgeboekt wegens verbeteringen enz. 34,464, tezamen 1,352,809. Opbrengst van verkoopen in 1940 80.916, blijft 1.271,893, af te sqhrijven uit winst 1940 50,000, zoodat per 31 December 1940 resteert 1.221,893. De huuropbrengst per 31 December 1940 be draagt 108.432 's jaars. Het netto rendement van de panden in exploitatie bedraagt 6,06 pet der balanswaarde. De winst van de Nieuwe Rotterdamsche Hyp. Bank in liq. ad 7273 is aan de reserve toegevoegd. Op 31 December 1939 stond uit op hypo theek 11,658,060; dit bedrag vermeerderde in 1940' wegens sluiting en o versluiting van 9 leeningen, met 105,600 en verminderde met 468,930, zoodat op ultimo December 1940 op hypotheek uitstond 11,294,730. De gemiddelde rente dezer leeningen be draagt 4.435 pet. Op 31 December 1939 was aan h y p o t he e k- b r i ev e n in omloop voor 12,394,800. Inge kocht in 1940 143,950, ingetrokken na inkoop bij inschrijving in 1940 435,750, zoodat in circulatie was op 31 December 1940 11,805,100. Van de winst ad 222,845, wordt voorge steld te reserveeren op de reserve voor bij zondere doeleinden 100,000, op de nieuw te vormen pensioenreserve 30,000 en een reser ve voor belastingen 39,000, af te schrijven op kantoorgebouw 's-Gravenhage en op ingekochte onderpanden 50,000 en het restant ad 1930 over te brengen naar nieuwe rekening, waar uit zal worden voldaan de verschuldige rente over het bedrag der onverplichte stortingen op aandeelen. De jaarlpksche algemeene vergadering van De familieberichten worden op genomen in „De Rotterdammer", De Nieuwe Haagsche Courant, De Nieuwe Utrechtsche Courant, De Nieuwe Leidsche Courant en Dordtsch Dagblad. Met dankbaarheid geven wij kennis dat onze geliefde Ouders K. KORPERSHOEK P. A. KORPERSHOEK— Figee D.V. 13 Juni a.s. hun 40-jarlge Echtvereniging hopen te herdenken. Hun Kinderen en Kleinkinderen. Vlaardingen, 30 Mei 1941. Prins Hendrikstraat 57. boorte van onze Dochter, die WILHELMINA JULIANA BEATRIX IRENE noemden. D. DE KLERK. A. DE KLERK—Blom. H. I. Ambacht, Ambachtschesteeg 73. 28 Mei 1941. Na een ziekte van enkele dagen is tot de vreugde zijns Heeren ingegaan, onze geliefde Man, Vader en Behuwd-Vader CORNELIS PIETER VAN RENSSEN, bijna G. VAN RENSSEN— Nomes. C. P VAN RENSSEN Jr. J. VAN RENSSEN. Rotterdam, M W. VAN RENSSEN— van Renssen A. VAN RENSSEN. Overschie, 28 Mei 1941. Pr. Mauritssingel 87 a. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats heb ben a.s" Zaterdag op de Algem. Begraafplaats Crooswijk. Ver trek van het sterfhuis om 12 uur. Vereen, voor Chr. Nijverheidsonderwijs te Groningen. Gevraagd met ingang van September 1941 aan de Christ. Industrie- en Huishoudschool „Prinses Juliana" Hoendiepskade 23, een Directrice van Gereformeerde beginselen, tevens Hoofd van het leerlingen- internaat Sollicitaties met volledige in lichtingen in te zenden vóói 12 Juni 1941 aan het adres van den Secretaris. Namens het Bestuur: SAltf BOELENS, Voorzitter. W. C. D. v. d. VELDE, Secr., van Speykstraat 7a. Geen persoonlijk bezoek dan na oproeping. Tot onze diepe droefheid .verleed plotseling door een ernstig ongeval, ons trouwe 'd Mej. J. LINDENBURG. Namens het Herv. Zangkoor KNIPCURSUS Wij openen v. d. Ab v. d. Blad weer een nieuwe Schriftelijke Knip- en Naaicursus. Lesgeld 1.25 per maand, (alles inbegr. ook porto» 2 lessen p w. Inschr. t. 3 Juni, onder motto „Knippen", Bur. v. dit Blad. met mutsen vanaf 3 ets., leuke liedjes en de nieuwste voordrachten. Slingers met vlaggetjes 7 M. lang 30 ets.. serpentines, confetti, bruids zakjes. servetten, tafelklee- den, schertsartikelen ens. Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 267 Vergeet mü niet zegt Uw fototoestel. Op al Uw uitstapjes moet Uw fototoestel Uw trouwe vriend zijn. Laai Uw foto's vakkundig ontwikkelen, afdrukken en vergrooten door FOTO EN KINO Breestraal 79, Tel. 21851 Wij exposeeren in ons magazijn, uiterlijk tot en BEVATTENDE 17 SPEL TONGEN. VERDEELD J| MANUAAL I. C-a'". 58 toetsen Bourdon 16'. Diapason 8'. Dolce a MANUAAL II, C-a"' L Gamba 8'. Salicional 8', Flute 4\etlen MANUAAL XII. C-a Viola 8', Aeolian harp 8', Clarion 4'. OP mei 8', Quint 2'/«. Tercia l*/«, Sexqunl) PEDAAL. C-f, 30 toetsen Subbas 16'. Octave 8'. Principal 4', Quin' MECHANISCHE REGISTERS: Octave-coupler Man. I. Manualcoupler III/I, III/H. II/I. Treden voor Tutti Man. I. II. III. Zweltreden voor Man I. II, III Tremolo Man. II en Man III. r Belangstellenden noodigen wij beleefd uit dit zes instrument te komen hooren. GEOPEND VAN 8.30 TOT 12 EN VAN 13.30 Tl Firma R. VAN DEN BIJ Arnhemschestraat 8 Amersfoort Te Het nieutve alt""' Bottende T«p^ Nu kan jong en oui prettigste wijze zijn van Neerlands Boscl daarin leeft verrijk^ Ki. c Spaar dus Ringeir plan 5 JAAR GARANTIE Groote 14 kar. gouden pen onbreekbare houder moderne kleuren 't is haast ongeloofelijk in dezen tijd I Onze ARISTOS VULPEN Gratis Cs graveeren VULPENKLINIEK BREESTRAAT 145 - TEL. 23211 0FFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. DISTRIBUTIE VAN VLEESCH EN VLEESCHWAREN WAARSCHUWING AAN DE DETAILLISTEN. De aandacht van de detaillisten wordt er op gevestigd, dat destijds de met „17", „18", „19" en „20" genummerde bonnen van de oude vleeschkaart vervallen zijn verklaard. Aangezien deze bonnen gelijkenis toonen met de bonnen van de thans geldige vleeschkaart. dienen de winkeliers er nauwkeurig op toe te zien. dat er geen ongeldige bonnen worden ingeleverd. Het onderscheid tusschen de oude en nieuwe bonnen is, dat de oude bonnen rose met zwarten opdruk zijn en de bonnen van de thans in gebruik zijnde vleeschkaart rose met groenen opdruk. FOTO'S OP ELK GEB°7' TELEFOON 21555 - L •P HAARLEMMERSTRAAT- DE KANTOREN DER HAV BANK Levensverzekerii NIEUWE HAV BA IS— Ongevallen-. Brand-, Inbraak-, Glas-, Auto-verzekering ZULLEN a.s. ZATERDAG 31 MEI GESLOT GEVRAAGD BIJ GROOTE CHRISTELIJKE INSTELLING TE RO Ned. Herv. Leeftijd 3040 jaar extern. Dinloma Boekhoi Aanvangssalaris 1800.per jaar. Sollicitaties met uit tingen omtrent vroegeren werkkring, genoten oplei referenties, onder No. R. 1170, aan het Bureau van dit BI Studeer voor een vak, dat aan flinke personen eei kan bieden. Vraag zonder verplichting inlichtingen goedkope, schriftelijke opleiding RADIOMONTEUR RADIOTECH Voor hen, die de lagere school bezochten en v Cursus onder leiding van bevoegde en ervaren iechi gratis. Hulp bij sollicitatie A.S S.O., Nieuwe Plein 31, aandeelhouders heeft de jaarstukken goedge keurd. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd besloten geen dividend uit te keeren over het bedrag der verplichte stor ting op aandeelen. De rente over het bedrag der onverplichte stortingen op aandeelen be draagt 34 pet (als v.j.). Als commissarissen werden herkozen de heeren W. N. Bakker W.Nzn. en mr. C. W. Schlingemann. De vergadering van hypotheekbriefhouders heeft den heer M J. N. Wakkie als commissa ris en den heer C. Th. M. Laatsman al9 lid der commissie van hypotheekbriefhouders herko- Marktberichten VEE EN PAARDEN LEIDEN, 30 Me:. Aanvoer 9 stieren; 11* kalf- n melkkoeien f 230—540t 37 50. 3957 lammeren f 17—28 46 156 mestwarkens f 34—50. 505 biggen f 1-4—20, 85 bokken en geiten f 30—70 per stuk. GOUDA, 29 Mei. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1286 stuks, waarvan: 43 magere varkens, f 2636; 653 biggen, f 16—20 per stuk: 8 runderen, over genomen door de Veehouderij Centrale; 50 nuchtere kalveren overgenomen door de Veehouderij Cen trale. 407 lammeren, f 20—26. 44 bokken en geiten f 25—55 per stuk. Handel redelijk. 's-HERTOGENBOSCH. 28 Mei. Veemarkt. Op de markt van heden waren aangevoerd 2690 stuks: lammeren f 19—30 per stuk. kalmen handel handel, niet hooger. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN LUBDEN 30 Mei. Noteerirug in guldens per 50 kg. partijen Goudsöhe kaas le -"u partijen Leid— stuks. Prijs henneneieren f 5.60—6 10. kippen leren f 6.60—8.10, eendeneieren f 6—6.50 p. 100 st GOUDA. 29 Mei Aangevoerd 2000 eieren Kip- neren tot regeeringsprijzen Handel vlug. Aan roer 140,000 kippeneieren tot regeeringsprijzen. GOUDA 29 Mei 139 partyen kaas Prijzen le AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT f 34, komk. f 8.50—17 per 100 stuks; postelein f 10—12. andijvie f 8—14, prei i 3542. spinazie f 1—4. rabarber f 6.40—8. stoofsla f 10—18, raap stelen f 1—9, Peulen l 75 per 100 kg; selderij f 10—28, peterselie f 15—36, kervel f 1—6. bospeen f 11—14, radijs f 0.50-1.20. sjalotten f 20—28 per 103, bos. ROTTERDAM, 29 Mei. De prijzen heden besteed aan de Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Om streken GA., waren als volgt; Platglaskommers le srt. f 17, ld. 2 srt. I 13. id. 3e srt. f 8.50, p. 100 kg, sla f 3—4 p. 100 krop. slavellen 4—10 ct. p. kg, spin.- - •-» - 100 s C' 48 ct., CC 48 ct.. postelein tomaten 20,500 kg. Warmoeziersvereeniging •eiling" GA. Bloemkool I II 6.00—13 00, groene komkommers 13.00—17.00. idem II 5 00—12.00. idem witte I 13 00 —17.00 idem II 8.50. sla I 3.00—4.00. idem H 0.50— andijvie 2 00—5.00. „De Delltsche Grc ■6.00. indijvi postel» raapstelen i.w— 11.00, p. 100 bos; HW 100 stuks: stoofsla 5.0O—13.00. spinazie 3 00—6.00. 5 p. 100 kg; peen 11.20—14.00. .50—18.00. idem II 6.00—11.00. komko mers rijen J 17 00. idem U I 13 00 p. 100 stu rabarber 6.40—6.50. komkommerstek 8—11. maten A B en C 1 48. CC I 44. bonken 48. al p. 100 kg; postelein 52—66 ct. p. 6 kg. spina 12—19 ct. p. 4 kg; sla 34. idem II I 1—1 p. 100 krop: 1 MIDDELHARNIS. 28 Mei. Centrale veiling Doeree en Overflakkee Glassla I A 3.90—4.0C •sla IA 3.203.P kool I 14,40—18.00. III 5.80—10.70. alles p. 1 jmkool ituks: spinazie 2 307.00, afwijkend 0.10—1.70. postelein 17.70—17.90, 1 «g.10, rabarber_5.40 OUD-BEIJERLAND, 28 Mei. Coööp. Fruit- en ïroentenveiling „Hoeksche Waard en omstr De >rijzen waren, spinazie 2',27. rabarber 6',i8. beien le s. 2734, kool 4,70—18.—, sla 3—4 p. j.00 siuks. POELDIJK. 28 Mei. Fruit- en Groentenveilings- ver. Fruitveiling. Druiven bl; Royal 4.60 aalbes - -«-■—«- „Wlc dito poters 60—74, dito kleine poters 34—66 p. 100 kg snijboonen 0.90—1.15. pnncesse- boonen 1.05—1.25 p. kg asperges blauwe 34 p. bos. Exportveiling Bloemkool le soort 13.50—18. dito 2e soort 6 —14.40. komkommers 13—17. sla le soort 3—i. dito 2e soort 60—2.20 p 100 stuks 7 70—8 40. peterseli r14. dito 9^1120, radijs 1.60 p. 100 bos: rabarb» MO—8 p. 100 kg; tomater 1 A 48, dito B 48, dito C 48, dito CC 48 p. kg prei 44 p. 11 10—14, spinazie 1—51/2 p. kg 1 Visscherij ENKHUIZEN. 29 Mei. Pos stij? Aangevoerd gisteravond door waarbij 23 korders en 2 fuiker koraal. 370 jond fuikaal, 2350 po 2750 pond pos. Pos gold 6 61' HUIZEN, 28 Mei. Via den pond zeeaal 31—^77 d» del tarbot f 4.50. griet f 180—3. f 1.702.50 alles p. kg. middel s« kleine schol f 20—44, bot f 301 f 6 50—22.40. alles per kist van 40 Aanvoer uit lJmuiden: wijting f kist van 25 kg. SPAKENBURG. 28 Mei. Door ki aangevoerd 660 pond aöl van 31 ct e; 51 ct., pos: 280 manden f 1—1.20 1 215 manden 27 ct. p. mand van URK. 28 Mei. 80 vaartuigen voeri den Gemeentelijken Vischafslag alhié aal en paling, van 26-400 kg per 62—1.54, 106 kg spiering 39—50 ct p den possen t 1.90—2.10 en 150 man( 20—24 c... aal 31—77 ct. alles p pond, 86 kg i 1410 kg gekookte garnalen 2342 Scheepvaarf ROTTERDAM 29 Maasbracht waterstanden!

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 4