AAN ONZE ABONNÉ'S KIEMKRACHT ZADEN WOENSDAG 26-MAART 1941 Weekabonné's betalen 19 ct, per Week. Kwartaalabonné's f 2.47 per kwar taal, verhoogd met 15 ets. incasso kosten. Diengenen onder onze abonné's, die er de voorkeur aan geven deze incasso-kosten te vermijden, verzoe ken wij vriendelijk het abonnements geld aan ons kantoor te betalen, dar 'wel over te schrijven of te storter op onze girorekening 58936. Wilt U zoo vriendelijk zijn di uiterlijk 3 April te doen Daarna gaan de kwitanties in zee STADSNIEUWS Doodelijk ongeval op de Botermarkt Loopjongen door auto overreden Gistermiddag te zes uur heeft op de Bo termarkt een aanrijding plaats gehad met doo- delijken afloop. De 15-jarige loopjongen A. Verhagen, in dienst van de fa. Birnsen en wonende op de Nieuwe Rijn, kwam met vrij groote snelheid uit de Mosterdsteeg fietsen op het oogenblik toen op de Botermarkt een auto passeerde van de fa. Vollebregt, be stuurd door M. P. uit Oegstgeest. Hoewel zoowel de jongen als de chauffei*. probeer den een aanrijding nog te vc: komen was deze onvermijdelijk. De jongen kreeg een wiel van de auto over de borst en werd 3 ernstig gewond, dat hü tijdens het verv<| naar het Ziekenhuis is overleden. I>ï auto kwam half over het water van de Rijn te hangen. De chauffeur sprong uit de cabine in 't water en bereikte zonder letsel de wal kant. RESIDENTIE ORKEST 5e Abonnemenls Concert 5Iaterdag 29 Maart as. 's middags 3 uur zal het 5e AbonnSnentsconcert van Residentie Orkest plaats hebben. Dirigent is Carl Schuricht; Solist: Fernando Zepparoni, violist," die zal spelen het viool concert a dur van Mozart. Orkestwerken zijn: Carlo Pizzini Dolomie ten (symphonische Dichtung) en 4e symphonie van Schumann. ARRESTATIES Op last van den officier van justitie is door de politie aangehouden de 31-jarige P. C., die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting, n.l. aan het verkoopen van een vat boter, dal grootend eels zand bleek te bevatten. Voorts is aangehouden de 28-jarige D. S. die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van rijwielen hier en in Voorhout. Wegens diefstal van lood, meermalen ge pleegd is op verzoek van den commissaris van politie alhier door de Rotterdamsche recherche aangehouden de 40-jarige J. B., die in Leiden een rijwiel heeft verduisterd. De plaatselijke Chr. Middenstandsvereeni- ging hield gisteravond een vergadering over de omzetbelasting 1941. Spreker was dhr Otterspeer, surnumerair bij de belastingen, die in een causerie de hoofdzaken der vele bepalingen en onderscheidingen van deze wet uiteenzette en met vele voorbeelden toelichtte Er was gelegenheid om vragen op allerlei terein te stellen. De heer Otterspeer was vergezeld van enkele commiezen die de op hun terrein gestelde vragen op de meest uit voerige wijze beantwoordden. De voorzitter, dhr. C. Schout- sprak dan ook met instemming van de talrijke aanwezigen toen hij dhr. Otterspeer en zijn staf hartelijk dankte voor hetgeen zij dezen avond geboden hadden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jansje Sophia, d. v. F. P. A Breedeveld en S. J. van der Veer; Cornelis Jacobus, z. v. J. J. Zandbergen en M. C. Zwetsloot; Frederik, z. v. K. J. Nagtegeller en C. W. Klever: Cornelis, z. v. A. Rooda en J. Rietveld, Heigard Gerda Lore, d. v. A. A. G. Sohns en L. A. E. M. Weier. Overleden: J. J. Kapteijn. m., 63 j.j H. Looyestein, vr. v. J. Westerbeek, 76 j. Ondertrouwd: A. E. Bleijs, jm. 33 J. en M. Penseel jd. 20 j. Alphen a/d. Riin ALPHENSCHE SCHAAKCLUB Het eerste tiental van de Alphensche Schaakclub speelde voor de competitie tegen de Schaakclub 2 Koningen I te Leiden. Ónze plaatsgenooten wisten een 62 voorsprong te behalen, zoodat de overwinning reeds vast staat. Twee partijen werden afgebroken. Van de 6 te spefen wedstrijden heeft Alphen er reeds 5 gewonnen, zoodat de kans groot is dat het kampioenschap behaald zal worden. BEVOLKING INGEKOMEN VAN: Rotterdam. Coolhaven- straat 47b, Margaretha H. van Rijn (vr. v. J. Goderie) en gezin. Zuideinde 73; Coolhaven- straat 47b, Marinus B. v. d. Boogaart (en echt- gen timmermansknecht. Zuideinde 73; 's-Her- togenbosch. Koningsweg 49, Mathilde Mosheim wed. F. Neuwahl), Emmalaan 2. VERTROKKEN NAAR: 's-Gravenhage, Noor derbeek Dwarsstraat 166. Charles Smit (en gezin). Trompstraat 10; Uithoorn, Thamerpol- der, p.a. W. Konst, Catharina P. Konst, dienst bode, Oranjes'raat 52; Hilversum. Luitgarde- weg 29, Cornelis P A Kanters, rijksveldwach ter. Prins Hendrikstraat 53; Bodegraven, Em- makade 77, Jan van Iperen, boerenknecht, Steekterweg 27; Weert, Provinciaat Minne broeders, Johannes Loogman, Gouwsluische- weg 25; Hazerswoude, Gemeeneweg F 22, Gem. Radio-distributie Donderdag 27 Maart. Ie programma: 6.4522.00 Hollandsch pro gramma; 22.00—24.00 Duitsch programma. He programma: 6.4522.15 Hollandsch programma; 28.>523.00 Hollandsch pro gramma, uitsluitend voor Radio Centrales; 23.0024.00 Duitsch programma. Ille en IVe programma: 6.4524.00 Duitsch programma. Zooals we enkele weken geleden gertield hebben, heeft de heer C. van Riet, Hie ge- durend bijna 20 jaar zitting ha. den Raad onzer gemeente, voor deze func bedank:. De heer Van 't Riet werd afge\ ligd door het kiezerskorps te Aarlanderveen, ons ge- meentedeel dat thans ruim 20 jaar deel uit maakt van de gemeente Alphen a. d. Rijn. De Raadhuisstraat met zijstraten behoorde des tijds ook bij Aarlanderveen, maar doordat deze straten tegen Alphen aangebouwd wa ren, was er practiseh geen onderscheid. Ge heel anders is het echter met liet deel dat nog steeds den ouden naam draagt. Alphen is uitgestrekt, wat wel hieruit blijkt, dat het van Alphen naar het Aarlanderveen, dat de heer van 't Riet afvaardigde, nog al tijd een goed half uur fietsen is. Verwacht mag worden dat deze afstand binnen afzien- baren tijd ingekort wordt, door aanleg van wegen, maar het zal toch moeilijk gaan om weg te werken zooals het thans is: Aarlan derveen en Alphen zijn aparte dorpsgemeen schappen, en men voelt zich in onze achter gemeente wel eens wat stiefmoederlijk be deelt. Hiervoor hebben te waken de drie Aarlan- derveensche afgevaardigden, van de drie groote partijen, A.R., C.H. en R.K. elk één. En van deze taak heeft de heer van 't Riet zich steeds naar zijn beste kunnen gekweten- Hij was geen vlot spreker, geen debater, hij sprak alleen als het naar zijn meening noodig was en dan stelde hij dit vooraf op papier. Zoo is hij geweest de kampvechter voor het behoud van ae Haarlemmermeer-spoorlijn, die immers voor Aarlanderveen een vlotte ver binding beteekende met Alphen. Zijn strijden hiervoor werd niet met het door hem en vele Aarlanderveeners gewenschte succes bekroond. Maar des te meer begrijpelijk was het dat zijn interesse uitging naar de aanleg van een weg event, over de voormalige spoorbaan, of, zooals er ook plannen zijn, door de Aarlan- derveensche polder naar de Westkanaalweg Aan definitieve besluiten hierover, zal hij echter niet meer medewerken. Voorts waren er nog verschillende dingen, als b.v. de electrieiteitsvoorziening van de buitenwijken, waarvoor hij het pleidooi ge voerd heeft en bij de behandeling der laat ste begrooting uitte hij nog zijn leedwezen over het feit dat electrificatie van den Kort- steekterweg niet mogelijk was, doordat de financieele offers voor de betrokkenen te groot moesten zijn. Zoo had hij ongetwijfeld zijn verdiensten voor het gemeentedeel dat hij vertegenwoor digde, hii had ook zijn verdienste voor de A.R. partij. Een principieel man van den ouden stempel, die als vanzelfsprekend in zijn kleine dorspdeel tal van functies had op het terrein van kerk en school. In zijn dagelijksch werk is de heer van 't Riet mede-direeteur van de in ons land uit stekend bekend staande fabriek van Zuivel bereidingswerktuigen. Nogmaals, door de ligging van Alphen en Aarlanderveen moge hii dan voor velén uit onzen gemeente een onbekende persoonlijk heid geweest zijn, voor het gemeentedeel waar hij leeft en wérkt is hij ongetwijfeld een man groote verdienste. De gemeente ruilt grond Zooals we reeds gemeld hebben, bestaan er plannen om ook het laatste gedeelte van de Verlengde Aarkade te verbreeden, welk werk in werkverschaffing uitgevoerd zal worden. Hiervoor moet de gemeente echter beschik ken over een strook grond van ongeveer 6500 m* liggende tusschen de boerderij „Flora hoeve" en den Westkanaalweg. De strook maakt deel uit vap de landerijen van den heer M. C. Oosthoek alhier. De onderhande lingen met dezen eigenaar hebben er toe ge leid dat deze onder bepaalde voorwaarden be reid is mede te werken in dien zin. dat hij aan de gemeente afstaat de genoemde grond, in ruil voor een perceel weiland, deel uit makende van de boerderij „Florahoeve". Het stuk dat de heer Oosthoek terugkrijgt is van mindere kwaliteit waarom dit perceel dan ook grooter is. n.l. plm. 2.11.40 H.A. Een ander motief om genoegen te nemen met de door den heer Oosthoek gestelde voor waarden. is gelegen in de omstandigheid, dat de eigendommen der gemeente, behoorende tot de boerderij „Florahoeve", verpacht zijn aan den heer D. Binnendijk alhier. Deze stelde zoodanige eischen bij in het werk gestelde pogingen van de bij de ruiling betrokken grond uit de pacht te nemen, dat daarop niet kon worden ingegaan. De heer Oosthoek neemt er thans genoegen mede, dat hij eiffe- van den grond wordt, zonder dat deze van pacht is. Ingevolge de bepalingen de pachtwet bestaat eerst na tien paeht- jarenpin dit geval na 1949, de mogelijkheid de pacht te beëindigen. Wil het bewuste werkverruimingsobject tot uitvoering kunnen komen, dan liikt het B. W. noodzffkelijk een regeling in den boven- aangegeven zin met den heer Oosthoek aan te gaan. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria. d. van Johannes Marinus Moerings en Maria Cornelia Vermeu len: Petrus Jozeph, z. van Johannes Marinus Moerings en Maria Cornelia Vermeulen; Maria Johanna, d. van Cornelis van Muiswinkel en Janna van Dieiien: Hillegonda. d van Jan Bolding en Hillegonda Soer: Cornelis, z. van Jan Jacobus van Dam en Johanna Schoemaker OVERLEDEN: Marrigje Groenevelt, 72 jaar. eduwe van Johannes den Ouden: Johannes in der Post, 83 jaar, weduwnaar van Lena Suzan. Hazerswoude HAZERSWOUDSCHE SCHAAKCLUB De stand der gehouden onderlinge compe titiewedstrijden van „H.S.C." is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt N. Cok 19 1® 1 1® M J Ravensberg 15 11 I 3 11tt M. Kroon 24 11 J *2 11.. J P Cok 11 7 1 3 7 J v Gorkum 3 10 7». P. v Veen1® 7 0 9 7 G Ru vs 6 6 0 0 6 Jac Harkes 9 4 1 4 4V4 C Buitenhuis I7 2 12 4 A Ravensberg 8 2 2 4 3 Jac Raaphort 2 0 2 2 A. C Hoogendoorn .5 11 3 1H ARBEIDSBEMIDDELING Bij de A.B. stonden 23 werkloozen ingeschre ven, waarvan er 18 ondersteund werden.^ BURGERLIJKE STAND Hillegom LOOP DER BEVOLKING Gevestigd: G. M. Hogervorst, v. d. Ende laan 13a; P. C. Keijzer en echtg., Stations weg 218; M. Onos, Sixlaan lb; G. Rijsdijk en echtg., Wilhelminalaan 40; C. C. v. d. Zande, Haven 122. Vertrokken oaar: Meppel, D. Bentinck, Alkmaar M. E. Hart, Enschede J. J. Kok; Druten A. A. M. van Leeuwen; Bovenkerk G. Meijer; 's-Gravenhage O. Slingerland Nij megen A. G. Strijbosch; Haarlem W. G. Trcmp en gezin; Anna-Pauwlona C. P. Weyns en gezin; Lisse J. P. Zandvliet. BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. van TolHarting, dr.; W. M. Ruigrokvan Kessel, zn.; J. H. B. de Groot Assendelft, dr; A. C. HeemskerkBubee, dr.; J. M. v. d. LubbeSchreurs, zn.; J. C. Slij- kermanGigengack, zn. Ondertrouwd: G. Bon en L. J. van Maris. Overleden: H. Woltemath, m., 73 j. Katwijk a/d. Rijn IN DE KNEL Sinds de ver-betering van de Voorstraat- Noord komt het meermalen voor dat voer tuigen en fietsen tegen het trottoir geplaatsl worden door zakenmenschen die even bij hun klanten iets moeten afgeven. Dat kan voor de tram wel eens oponthoud veroorzaken Bestuurders van auto's en wagens hebber hier weinig last van. Anders is het met fietsers. Zooals meerdere malen, gebeurde het ook gisteren weer dat het rijwiel met bakkersmand van bakker K. aan de aandacht van den bestuurder van de tram ontsnapte, in de knel geraakte en vernield werd. Van het geval is aangifte gedaan aangezien bakker K. van oordeel is, dat wat in den weg staal toch maar niet vernietigd mag worden, ook niet door de tram. CURSUSAVOND VOOR TUINDERS Op initiatief van de Commissie voor steun- verleening aan kleine tuinders- van welke commissie de Burgemeester voorzitter is, had een ontwikkelingsavond plaats waarop de hoofdassistent van den Rijkstuinbouwconsu- lent, de heer P. Balkenende te Lisse een causerie hield met als onderwerp „Het nut en de beteekenis van grondonderzoek". Spr. behandelde de vraag „Wat moet ik doen om aan de eischen der planten ten opzichte der gronden te voldoen, vervolgens de vraag „In hoeverre voldoet mijn grond aan die voor- voorwaarden", om vervolgen-, uiteen te zetten hoe men een doelmatige bemesting kan toe passen. Een groot aantal tuinders woonde deze avond bij. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. De heer G. Varkevisser dankte ten slotte de docent voor dezen leerzamen avond. Lisse DAMKAMPIOENSCHAP VAN LISSE De heer J. Algera kampioen voor 1941 De wedstrijden om het damkampioenschap van Lisse zijn weer ten einde met het resul taat, dat de heer J. Algera den titel van Kampioen Dammen voor Lisse heeft weten In een daartoe belegde afscheidsavond van het wintertournooi wees de Voorzitter, de heer A. van Rossen, op het groote succes van dit tournooi om het kampioenschap van Lisse. De wedstrijden zijn goed geslaagd. Alle medewerkenden werd dank gebracht, in het bijzonder Graaf van Lijnden. De heer B. Duivenvoord enbracht als Secretaris een verslag uit van het gehouden tournooi. De wedstrijd was spannend te noe men. De animo onder de spelers was groot. Aan het bestuur van P.D.L.V. werd dank ge bracht .voor het beschikbaar stellen van het materiaal. De Penningmeester, de heer J. G. Snel maakte melding van een klein voordeelig saldo. Bij de prijsuitreiking werd aan den Kam pioen den heer Algera, een wisselbeker met lauwerkrans overhandigd; 2e pr. A. v. Rossen (een beker), 3e pr. J. G. Snel (een beker), terwijl troostprijzen werden uitgereikt aan de heeren A. Balkenende en C. Baartman. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren A. v. Rossen en B. Duivenvoorden resp. als Voorzitter en Secretaris herkozen terwijl als Penningmeester werd gekozen de heer A. v. Dijk. Hot list in het voornemen een "volgend sei zoen vroeger te gaan spelen en te overwegen om een hofdklasse te vormen. Tot slot gaf de Kampioen een simultaan seance welke VA uur duurde. De uitslag was, dat de kampioen van de 9 partijen er slechts 1 verloor en 2 partijen in remise werden geëindigd, hetgeen een mooi succes is! PASTORIE GEREF. GEMEENTE Wij vernemen dat het Heerenhuis aan den Heereweg (vroeger bewoond door wijlen den heer C. Segérs Sr.) wordt ingericht als pas torie der Geref. Gemeente, aangezien de pastorie der Kerk bezet is. DE NIEUWE BOSCHWEG De werkzaamheden aan den nieuwen Bosch- weg vorderen goed. Wij vernemen dat het een verharde weg zal worden met een teerdek. Ook aan het aan te leggen wandelpad langs den Stationsweg wordt hard gewerkt. VERKOOP VAN VERSCHE ZEEVISCH Wij vernemen, dat te beginnen a.s. Don derdagmorgen alhier een aanvang zal wor den gemaakt met den verkoop van versche zeevisch (wijting). Deze verkoop zal plaats hebben onder de waranda achter het ge bouw van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs al hier. Medegedeeld wordt, dat van deze aan bieding niet alleen werkloozen doch alle ingezetenen kunnen profiteeren. De verkoop zal plaats hebben van 10 tot 12 uur v.m. Noordwijk DOODELIJK ONGEVAL Het zoontje van den heer W. alhier, pro beerde gistermiddag op een in beweging zijnde wagen te klimmen, met het ongelukkig gevolg dat hij viel en onder de wielen terecht kwam. Het knaapje is aan de gevolgen over leden. Oegstgeest IK ZAAI HIJ ZAAIT ZIJ ZAAIT WIJ ZAAIEN ALLEN HET ZIJN DE BESTE ZAADHANDEL, 6EVERSSTR. 65. TEL. 25494 Voorschoten DE GAANDE EN KOMENDE MAN Gevestigd: B. v. d. Wiel, Papelaan 42, van Amsterdam; R. E. A. Marckman. Wijngaarden laan 23. van Capelle a/d IJssel; J. A. M. van Tol, Leidsche weg 404, van Amsterdam: C. J. M. van Tol-geb. Fokken. Leidsche weg 404, van Amsterdam; H. J. C. Kalverboer, Willem de Zwijgerlaan 78, van Rotterdam; C. van Dijk, Oranjekade 55, van Rotterdam; A. N. Mol-gob. Musch, WUngaardenlaan 121, van Bloemendaal; W. Schipper, Willebrordstraat 6, van Maas tricht: H. R. Mol, Wijngaardenlaan 121, van Wassenaar: I. Romijn, Papelaan 9, van Eind hoven: J. C. Visser, Veurscheweg 236, van Rozenburg C 82. Sassenheim MOTTIGERPOLDER Dq ingelanden van genoemden polder hiel den hun jaarlijksche ingelandenvergadering Dinsdagmorgen in hotel „Het Bruine Paard", onder leiding van den voorzitter, den heer J. C. Verdegaal. De rekening over 1940 werd vastgesteld aan inkomsten op 1512,17 en aan uitgaven op 1685.52. Het nadeelig saldo bedraagt derhalve 173,35. Aan polderlasten is nog te vorderen over 1940 332,82, zoodat het batig saldo na in vordering dezer polderlasten zal bedragen 159,47. De omslag bedroeg over 1940 12 per h a. De omslagplichtige grootte bedraagt 89,97,46 h.a. De begrooting voor 1941 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op 2418,52. De post „onvoorzien", zijnde het batig saldo, werd geraamd op 315,14. De omslag werd in deze begronting voor 1941 opnieuw uitge trokken op 12 per h.a. Onze plaatsgenoot Aart Vliem behaalde het diploma van de 2-jarige Algemeene Tuinbouw Wintercursus te Leiden. Rechtszaken RECHTBANK TE ROTTERDAM, Clandestien geslacht koopi- veekoopman C. J. Z. uit Maassluis. Eerstge noemde heeft in December één varken, laatst genoemde in November en December één of meer varkens clandestien geslacht. Het vleesch hebben zij aan andere lieden verkocht, zoodat deze slachtingen een completen kettinghandel hebben veroorzaakt. De officier, mr. Wilbren- ninck, heeft gewezen op het veelvuldige voor komen van het euvel der clandestiene slachtin gen: hij eischte tegen beide verdachten een ge vangenisstraf van 3 maanden. Vervolgens hebben wegens overtreding van de vleeschdistribuliebeschikking 'erecht gestaan A. C., een 20-jarige reiziger te Maassluis, J J. K., een 58-jarige havenarbeider aldaar, en A. D., een 34-jarige monteur, eveneens woonachtig te Maassluis. Deze drie verdachten hebben var- kensvleesch gekocht van de beide vorige ver dachten, gedeeltelijk met de bedoeling om dit vleesch op hun beurt te verkoopen. De officier heeft geëischi: tegen C. en K, ieder 50 boete, subs. 50 dagen hechtenis, tegen D. 40 boete, subs. 40 dagen hechtenis. A. J. v. d. L., een 35-jarige landbouwer en veehouder te Maasland, heeft zich te verant woorden gehad wegens overtreding van het varkensbesluit. Deze verdachte heeft varkens doen vervoeren van meer dan 15 kg. hetgeen volgens de bepalingen van ha' besluit is ver boden. Verdachte heeft de varkens verkocht aan den eerste der vorige verdachten, D. Tegen hem neeft de officier een boe'e van 25, subs. 25 dagen hechtenis geëischt In strijd met het slachtverbod van varkens hebben ook terecht gea'aan de 45-jarige slager M. v. d. W., de 40-jarige scheepskok C. J. v. G. en de 30-jarige slagersknecht F. de R., alle drie gedomicilieerd te Schiedam. De twee laatstge noemden zouden van den slager drie varkens hebben gekocht en die in een ouden molen te Schiedam hebben geslacht. In den loop van het proces bleek evenwel, dat het aandeel van den slager in deze frauduleuze slachting wat grooter is geweest dan deze aanvankelijk wilde laten voorkomen. De officier beschouwde hem zelfs als den leider van het gezelschap en eischte tegen hem een gevangenisstraf van 3 maanden. Tegen elk der beide anderen eischte de officier 2 maanden gevangenisstraf. Varken» gestolen, geslacht an verkocht. P. A. M., een 19-jarige tuindersknecht te Zoetermeer heeft zich te verantwoorden gehad ter zake van overtreding van het voedselvoor- zieningsbesluit en van de vleeschdistributiebe- schikking. Op 3 Januari heeft hij volgens de dagvaarding ten nadeele van J. v. d. Wel te Ze venhuizen twee varkens gestolen; hij heeft de dieren vervoerd, ofschoon dit bij een gewicht van meer dan 15 kg niet is toegestaan. Te Berkel heeft hij de varkens clandestien geslacht en in dezelfde gemeente heeft hij den volgenden dag het varkensvleesch ten verkoop aangeboden. Verdachte ontkende den diefstal gepleegd te hebben: volgens hem heeft hij de varkens, zoo als ze in reeds dooden staat op het erf van v. d. Wel lagen, gekocht van een hem onbekenden man. Het andere hem ten laste gelegde gaf hij toe. De officier was van meening, dat de jonge man wel degelijk de varkens heeft gestolen; en waar ook de overtredingen van de distributiebe palingen wareh komen vast te staan, eischte de officier een gevangenisstraf van 2 jaar. De verdediger, mr. M.J. Pool, pleitte clementie. Voorts heeft de officier tegen P. B. A. v. d. B., een 39-jarige verhuurder van luxe auto's te Zoetermeer, die den vorigen verdachte heeft geholpen bij het vervoeren van de varkens, wegens overtreding van het varkensbesluit een boete van 25, subs. 25 dagen hechtenis ge- Op 8 April zal de rechtbank in al deze zaken uitspraak doen. Sluikhandel in yleesch De koopman H. S., 46 jaar oud en woonachtig te Capelle a. d. IJssel, heeft terecht gestaan wegens overtreding van de vleeschdistributie- beschikking. Verdachte heeft een hoeveelheid varkensvleesch gekocht, naar. zijn zeggen van een onbekenden man, en daarvan 206 pond voor 288 verkocht aan den volgenden verdachte A. L. De officier, mr. Wilbrenninck, heeft ver dachte S die al eenige malen is veroordeeld wegens het verkoopen van ondeugdelijk vleesch, een waren vleeschknoeicr genoemd. Spr. eischte een gevangenis9'raf van 2 maanden. A. L„ 65 jaar en houder van een cafetaria te dezer stede, heeft de genoemde hoeveelheid vleesch gekocht van den vorigen verdachte zonder bonnen af te geven. Ook hij heeft zich dus aan overtreding van de vleeschdistributie- beschikking schuldig gemaakt. Tegen hem heeft de officier een gevangenisstraf van 1 maand geëischt. Eveneens wegens overtreding van de vleesch- distributiebeschikking heeft terecht gestaan S. M., een 34-jarige manufacturenhandelaar. die op 4 Januari te Rotterdam een hoeveelheid varkensvleesch van tien pond heeft afgeleverd, zonder de daarvoor vereischte bonnen in ont vangst 'e nemen. De officier heeft een boete van 25, subs. 25 dagen hechtenis tegen hem geëischt Uitspraak 8 April. JONGEN IN HET WATER GEDUWD Op 27 November reed de 27-jarige J. B., een losse werkman te Capelle a.d. IJssel, met zijn fiets op den dijk tusschen Gouda en Krimpen. Tijdens dezen rit werd hij eenige malen op tamelijk hinderlijke manier gepasseerd door eenige fietsende knapen. Toen dezen hem weer eens voorbijreden heeft hij een der jongens, den 14-jarigen R. A. Buitelaar, een duw gegeven, tengevolge waarvan de jongen van den dijk af viel en in den IJssel terecht kwam. Het liep echter goed voor hem af, want hij wist den wal weer te bereiken en hij bleek alleen maar een bloeduitstorting aan een der beenen te hebben opgeloopen. Voor deze handelwijze, die de officier hoogst roekeloos noemde, heeft B. te recht moeten staan. De officier eischte wegens mishandeling, subs, baldadigheid, een boete van 25, subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. RECHTBANK TE ROTTERDAM Kettinghandel in slaolie en spijsvet Wegens overtreding van de prijzenbeschikking en van de boter- en vetdistributiebeschikking heeft terecht gestaan de 34-jarigé koopman H. P. J. W. te Rotterdam. Hij bleek de eerste van een reeks kettinghandelaren in slaolie en spijs- In October heeft verdachte aan een zekeren K. te Gouda honderd flesschen slaolie en 125 kg vet verkocht tegen prijzen van resp. 1.25 per flesch en 1.15 per pond. Hij overtrad daarmee de prijzenbeschikking, want de officieel goed gekeurde prijs voor slaolie is 75 a 80 ct. per flesch, voor spijsvet 55 a 60 ct. per pond. En daar de geleverde goederen in de bewuste periode niet verhandeld mochten worden, heeft hij tegelijkertijd de boter- en vetdistributiebe schikking overtreden. De officier, mr, Wilbrenninck, wees er in zijn requisitoir op, dat toentertijd de kettinghandel in slaolie en spijsvet nog niet zoo'n omvang had aangenomen als tegenwoordig. Dat blijkt ook uit de prijzen, die betrekkelijk laag zijn. Deze zaak houdt dan ook een waarschuwing in aan alle kettinghandelaren. Beide ten laste gelegde feiten bewezen ach'end, heeft de officier een boete van 500, subs. 50 dagen hechtenis, ge- eischt. Mr. S. de Waard pleitte clementie. J. G. K., een 38-jarige vertegenwoordiger te Gouda, heeft eveneens in strijd met de Doter en vetdistribu'iebeschikking gehandeld door van den vorigen verdachte de reeds genoemde hoeveelheid 'slaolie en spijsvet te koopen. Bovendien heeft hij de goederen op zijn beurt weer aan anderen verkocht. Tegen hem heeft de officier een boete van 250, subs. 50 dagen hechtenis, geëischt. De verdediger, mr. A. R. Henkemans, drong aan op een lichtere straf. Züidslavië toege tot het pact var£ Het D.N.B. meldt uit Wei j™ Züidslavië is als vijf» tot het drie-mogendheden-j vo getreden. De onderteekenir£)ec' evenals bij de toetreding vairsc rije en Bulgarije, weer op on< wijze verricht in het kasteel I n te Weenen. Behalve de rijk s 1 van buitenlandsche zaken, *»e bentrop, en de Zuidslavische e president Tswetkowitsj, alsvai Zuidslavische minister van bufeP sche zaken, Cincar Markowifc als vertegenwoordigers der la6*10 het drie-mogendheden-pact p5 de Italiaansche minister var landsche zaken, graaf Ciano.q sche ambassadeur, generaal C Slowaaksche gezant, Cernaltj gaarsche gezant, von Sztoja; meensche gezant, Bossy, gaarsche gezant, Draganoff| vertegenwoordigers van de t buitenlandsche pers waren P bij de plechtigheid aanwezig! küg overtreding van de boter- en schikking en aan overtreding bepalingen. Deze verdachte heef£, partij slaolie en spijsvet van kocht dus meer dan hij in eer bruiken. Hij heeft de olie en hel verkocht. De officier heeft er dat verdachte al eens eerder ding van de distributiebepaling» deeld; thans luidde de eisen: 2 50 dagen hechtenis. te v C. M., een 27-jarige garagehou» 'd heeft van den vorigen verdachte slaolie en van een zekeren V. 4 en 5 kg margarine gekocht. Hij wegens overtreding van de boter- butiebeschikking terecht gestaan.r de garage van verdachte zoo'n bf^® trum van den kettinghandel gew eer geheele partij olie en vet is da: geweest. De officier heeft M. eei tinghandelaar genoemd; eenigerJor 1 heeft hij zich te verantwoorden overtreding van de textieldistii king, thans moet hij terecht s destienen handel in vet en bin er hem nog iets te wachten wegen van de vleeschdistributiebeschikki e rekening houdende heeft de offip's gevangenisstraf geëischt. H. C. V., een 29-jarige kanto» Gouda, heeft een partijtje spijsv g rine aan den vorigen verdachte dachte was niet verschenen; er tegen hem verleend. De officier laste gelegde op grond van de g ringen bewezen geacht en een bo subs. 25 dagen hechtenis, geëischt J. J. v. D., een 36-jarige koopi 1"e producten te Waddinxveen, heeft rings- en hamsterwet overtreden». H. tien flesschen slaolie tegen te^ te verkoopen. De officier heeft h ch i genoemd, dat een bonafide hande beu producten heeft deelgenomen aan handel in zijn eigen bedrijfstak d^ersC 250 boete, suhs. 50 dagen hechl ech De laatste verdachte in deze r tinghandelaren, de 35-jarige G. L vertegenwoordiger van beroep, he£s vet en 5 kg margarine aan V. v» ids hem heeft de officier een boete 25 dagen hechtenis geëischt. DIEFSTALLEN ve: iomc In den avond van 13 FebruaT11 s eldwachters van IJsselmonde dSche landschedijk onder deze gemeen nen op de fiets rijden, waarvan, zak vervoerde. Dit kwam den bedi 'szins verdacht voor; ze den zak aan, de andere i«« door en is nog altijd niet met zei^ h kunnen worden. de De zak bleek zestien dood:,, haan te bevatten, die, zooa er vast te staan, aan een landbou^ gele felman, 6 maanden gevangenisstri G. Belzer pleitte clementie. 'eit Wegens diefstal van een armbs» nadeele van haar huisgenoote, rr heeft terecht gestaan de 24-jarige v. L. Het meisje beweerde, dat had weggenomen om er bij wijze geschenk een nieuw bandje voorlfcU aan te laten maken. De officie verhaal niet: hij eischte een gevajno 3 maanden. Mr. W. C. L. v. d. C vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. >gang DE KER van alle goede rec%

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6