4 Rad ioprogram ma DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT SDAG 25 FEBRUARI 1941 >AG. 5 ^financieele moeilijkheden bij den wederopbouw vjdrage a fonds perdu geinig draagkrachtigen wy vernemen zijn de secre- (eraal van financiën en de gemachtigde voor den we- r tot overeenstemming ge- izake een regeling, welke het maakt aan degenen, die op an de hypotheekregeling 1940 j met een bouwpremie van 10 'niet in die mate geholpen zijn, bouw van hun verwoeste pan- lelijkerwijze kan worden ge- ip een bijzondere wijze worden Voor hen namelijk, die een ige financieele draagkracht Idat zij niet in staat zijn zonder jt herbouw over te gaan, is de d thans geopend dezen rijkswege te krijgen, ten den vorm van een bijdrage k irdu. ^gelijkheid van financiering van jw op andere wijze, bijvoorbeeld ■ragende en rentelooze voorschot- fcig, dan zal deze uiteraard aange kden Is zij niet aanwezig dan kan J van de bouwkosten door een 7fonds perdu worden opgevangen, "ze stijging geen rem meer zal te zijn tegen daadwerkelijken cieele toelichting egeling geldt niet in vol- voor Rotterdam en u rg. In deze beide gemeenten e bepaling identiek zijn met die j plaatsen. Dat betreft dus zoo _i de toelichting bij gezegd ge- elke zoo sober mogelijk ontworpen het ontworpen plan van weder- kinnen warden gemist. Voor van andere grooter opgezette lillen de betrokkenen zeiven de liddelei moeten zien te Vinden. j strekking van deze regeling moet rersitanc bestaan. Het is de duide- iling, (at zij met de uiterste zorg i gehaiteerd en werkelijk niet een left erop te rekenen, dat hy er van proiteeren. Eerst dan als de fcemacltigde tot de overtuiging j herbciw van bepaalde plannen 4jk is, loch het redelijkerwijs niet inzien van de financiering met belanghebbenden tot raming te komen, zal deze nieuwe i werkng kunnen treden. In alle algemeen-gemachtigde r j|jk voostel doet dat niet boven de en vermogenspositie van den be- ligt, bij ft de plicht tot herbouw ertgers za, zoo werd ons gezegd, met filing gevapend, niet rusten, voordat jtjje stuk materiaal dat in ons land is, vexverkt is en voordat de laatste het wek is. rnfband net het vorenstaande nog tek^merkinen. N ksbijdraje in de materieels oorlogs- M indt, zoals bekend is, haar basis in eerde vrkoopwaarde op 9 Mei 1940. J is gebaken dat er op dien datum grote afstand bestond tusschen arde o bouwkosten, voor verschil lende panden. Deze afstand is inmiddels nog zeer aanzienlijk toegenomen, daar de gesig naleerde prijsstijging zich sedert in een zeei snel tempo heeft voortgezet. Tengevolge hier van is de verhouding tusschen schadebedrag en herbouwkosten nog veel ongunstiger ge worden. Dit is een probleem waarmee men op het oogenblik in tal van gevallen zit. Men kan niet gaan herbouwen omdat men met het bedrag van de schadevergoeding er niet komt en ook nog niet met de verdere tegemoetko mingen, die er in verband met den weder opbouw eventueel worden toegestaan, zooals de premie va nlO pet., een hypotheek tegen lage rente uit 's rijks kas enz. Tegen de keuze van den datum van 9 Mei als basis voor de schadevergoeding is veel verzet gerezen, niemand zal beweren, dat de gekozen methode in alle opzichten ideaal is. Er zijn er zeer velen in Nederland, die het rechtvaardiger en socialer zouden vinden, zoo de belanghebbenden die huizen op een be paalden stand en in een bepaalde omgeving hebben verloren, soortgelijke huizen op der gelijke omgeving terugkregen, onverschillig o. de kosten daarvan hooger oi lager zijn dan de verkoopwaarde op 9 Mei 1940. Waarom geen vergoeding volgens de reconstructie- waarde wordt verstrekt Deze gedachtengang zoo werd ons ter persconferentie gezegd, die op vergoeding voor de reconstructiewaarde neerkomt s c h ij n t inderdaad logisch en rechtvaardig maar ook hier zal men door den schijn heen moeten zien. Om te beginnen is er tengevolge van den oorlog veel meer schade geleden dan is belichamend in de vernieling van roerende en onroerende goederen- Voor deze, niet al tijd zichtbare schade, waarvan de omvang niet te overzien is, wordt geen regeling getroffen en geen enkele vergoeding gegeven. Dat er voor de vernieling van huizen en onroerende eigendommen een aanzienlijk rijksbijdrage wordt gegeven vindt dan ook voor een niet gering deel zyn oorsprong in de overweging dat deze schade psychologisch zoo sterk tot de bevolking in haar geheel spreekt, zoo „schreeuwend" is, dat een ieder het als een moreele plicht voelt een bijdrage in deze schade door de gemeenschap te laten betalen. De billijkheid tegenover de andere gedu peerden verbiedt echter verder te gaan dan een bijdrage. Consequente toepassing van het beginsel der reconstructiewaarde is ook om andere redenen bezwaarlijk aanvaardbaar. Zij zij tot groote onbillijkheden leiden. Men denke zich het geval van een incourant gebouw dat nochtans hooge reconstructriekosten zou vor deren. Door in zoo'n geval de reconstructie- kosten uit te keeren, zou men den eigenaar een voordeel in den schoot werpen, waarop hij, het geval in bilijkheid bezien, allerminst recht kan laten gelden. De mogelijkheid bestaat hierbij, dat het ge bouw in kwestie slechts korten tijd voor het uitbreken van den oorlog is verworven en te gen een lagen prijs. Dan is de onbillijkheid nog des te frappanter. Ook de doelmatigheid zou vanzelf met een dergelijke methode niet gebaat zijn, want het is niet om den herbouw van incourante panden te doen. Men kan ten aanzien van dit, hypothetische geval de ojmierking maken, dat het incourante karakter van een pand in aanmerking te ne men ware en in zekere afschrijving op de toe te kennen schadevergoeding tot uitdrukking gebracht zou kunnen worden. Laat men echter het stelsel van vergoeding van de reconstructiewaarde weer los en komt men automatisch terug bij het andere, het aanvaarde stelsel van vergoeding op een be paalden datum en als meest logische dringt zich dan de datum van 9 Mei 1940 op. Aan dezen datum is dan ook vastgehouden, ech ter met de mogelijkheid van de hierboven aangegeven correctie. Jacht op dolfijnen in de Maas Een gevaarlijke poging zonder resultaat Een zeer uitzonderlijke visseherij heeft dezer dagen plaats gehad op de Maas bij Lith, en wel het visschen mei de zegen op dolfijnen. Reeds eenige dagen waren in de Maas ter plaatse twee reusachtige visschen gesignaleerd, welke een lengte hadden van naar schalling zes meter, en een diameter van 1 meter. Zij kwamen om de vijf minuten aan de oppervlakte om lucht te happen, zoodat men vermoedde met zoogdieren te doen te hebben en wel met bruinvisschen. Dit is in vroeger jaren ook al eens voorgekomen en eens is visscher v. d. Zanden uit Lith er in geslaagd zulk een bruinvisch in een zegen te vangen. De oude visscher heeft thans zijn drie zoons aangespoord te trachten ook deze beide visschen te verschalken. De kolossen waren de Maas ópgezwommen, doch bij het stuw- complex te Lith werd hun de weg versperd, omdat zij door hun enormen omvang niet in staat waren gebruik te maken van de z.g. zalmtrappen, welke daar gemaakt zijn om de visschen bezijden de stuw te laten pas- seeren naar het hoogere gedeelte van de Maas. Er zat voor de beesten dus niets anders op dan rechtsomkeert te maken, waarna zij zich verscheidene dagen ophielden in de on middellijke nabijheid van Lith. De drie ge broeders v. d. Zanden besloten een poging te wagen om de visschen te vangen, eenerzijds uit een sportief oogpunt, en anderzijds om dat dergelijke beesten misschien wel veel vraten zouden zijn, die de beste visch weg kaapten. Men trok er op uit met een motor boot en een roeiboot, gezamenlijk bemand met twintig koppen. Na den omtrek te heb ben afgezocht, kreeg men de visschen in het oog. Twee booten, waartusschen een extra sterke zegen was gespannen, voeren om de visschen heen, zoodat zij zich in het net moesten bevinden. Toen de zegen werd op gehaald, waren er echter geen bruinvisschen te bekennen, maar wel twee groote gaten van ongeveer twee meter in het vierkant, waardoor de visschen dus waren heen ge zwommen. Op ongeveer een kilometer afstand zagen de visschers de kolossen weer opdui ken- Tot driemaal toe werd de poging her haald, doch telkens was het resultaat negatief. Drie zegens werden zwaar beschadigd; de visschen wisten steeds te ontsnap pen. Toevallig passeerde in een motorboot de inspecteur der visseherij, de heer v- Brakel uit Dordrecht. Deze constateerde, dat de visschers niet gevischt hadden op bruin visschen, maar op dolfijnen. Volgens den heer van Brakel mag het een geluk genoemd worden, dat met een dergelijke primitieve visseherij geen ongelukken zijn gebeurd. Het had gemakkelijk kunnen voorkomen, dat de dolfijnen, die naar schatting een gewicht heb ben van 1500 pond, de booten met hun be manning met hun staart hadden weggeslagen. Dergelijke enorme visschen kunnen alleen met een harpoen door deskundigen worden gevangen. De visschen houden zich thans in den om trek van Maarn op. Sedert menschen- heugenis heeft zich nimmer een dolfijn in de Maas opgehouden. Het is dan ook niet te verwonderen, dat velen langs den oever turen om de zeldzame beesten te zien opduiken. Het feit, dat zich Zaterdag nog een derde dolfijn bij het paar heeft gevoegd, heeft de .belang stelling nog doen toenemen. Men vermoedt, dat de dolfijnen in de Maas verdwaald zijn geraakt, doordat zij in den paartijd een rus tig plekje hebben willen opzoeken. Het autobus-ongeluk bij Nieuwer kerk a. d. IJssel Ooi; het laatste slachtoffer geïdentificeerd Het nog niet geïdentificeerde slachtoffer van het autobusongeluk bij Nieuwerkerk a.d. IJssel is thans herkend als de 54-jarige Adriana Stam, huishoudster te 's-Gravenhage. Mr. A. A. van Schuylenburg t Te Vught is op 68-jarigen leeftijd over leden mr. A. A. van Schuylenburg, raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. "r. van Schuylenburg werd op 16 Februari 1873 te Benkoelen in Nederlandsch Oost- Indië geboren. Hij promoveerde te Amster dam op 30 October 1900 tot meester in de rechten en op 28 Augustus 1902 volgde zijn benoeming tot rechterlijk ambtenaar in Nederlandsch Oost-Indië. Op lateren leeftijd keerde hij naar Nederland terug en op 3 April 1925 werd hij rechter in de arrondissements rechtbank te 's Hertogenbosch. In Juli 1934 werd hij benoemd tot raadsheer in het ge rechtshof aldaar. De begrafenis geschiedt Woensdag a.s. om half een te Vught. Slagers uitgesloten Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat 17 slagers wegens het frauduleus sla-hten van varkens of het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderijcentrale zijn uit gesloten. Tegen de betrokkenen is proces verbaal opgemaakt. Voor 3700 bont gestolen Zaterdagmorgen kwam het personeel van het pelterijen- en bontmagazijn van de firma van Hattum aan de Nobelstraat te Utrecht bij den aanvang van zijn dagtaak tot de ontdek king dat in den voorgaanaen nacht dieven hun slag hadden geslagen. Een groote hoeveelheid bont wordt vermist o.a. eenige persianer- en andere bontmantels, verschillende zilver- en blauwvossen, kalfs- moffen, bonthoeden en bontshawls, ter ge zamenlijke waarde van ongeveer 3700. Men vermoedt, dat de dieven in de Ambachtsstraat over de schutting van het in aanbouw zijnde perceel zijn geklommen en vandaar de deur hebben geforceerd, welke slechts met een hangslot was afgesloten. Het forceeren van dit slot leverde niet veel moeite op en op vrij gemakkelijke wijze hebben de dieven hun slag kunnen slaan. Van de daders ontbreekt elk spoor. Goede vangst van de Amsterdamsche politie. Gisternacht om half drie ontmoetten surveil- leerende agenten van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam op den Floraweg twee mannen. Aangezien zij zich op dit uur niet in de open lucht mochten bevinden werden zij meegeno men naar het politiebureau. Toen hier de zakken van de heeren werden nagekeken, kwamen vijf broodkaarten te voorschijn, waarvan de namen niet dezelfde waren als die van de aangehou denen. Op de vraag van de politie, hoe zij aan deze kaarten kwamen, gaven zij ten antwoord bij een vriend op bezoek te zijn geweest en daar deze kaarten te hebben gekregen. Een rechercheur trok daarop naar de woning van den vriend en rook daar een lucht van bandend papier Hij verschafte zich toegang tot deze woning en trof daar drie mannen aan, die bezig waren een boekhouding te verbran den. Deze behoorde aan een manufacturenzaak aan den overkant van het IJ, waar onlangs 46 japonnen bij inbraak waren gestolen. De re chercheur slaagde erin nog een gedeelte van de boekhouding te redden. De drie mannen werden overgebracht naar het politiebureau waar al spoedig aan het licht kwam, dat het vijftal, dat men nu compleet had, debet moest zijn aan een serie kleinere inbra ken in Amsterdam Noord. ERSUM I 415 M erlandsch Programma VARA Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek Nieuwsberichten ANP Gramofoonmuziek VPRO: Morgenwijding VARA-orkest Declamatie Gramofoonmuziek Viool en piano VARA-orkest Almanak Nieuws- en oeconom berichten ANP. De Ramblers Esmeralda en solisten Naai- en knipcursus Gramofoonmuziek Voor de vrouwen Instrumentaal- en vocaal programma Orgelspel Gramofoonmuziek beursberichten ANP Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Tech- Esmeralda en solisten Woensdag 26 Februari fi.42 Almanak 6.45 Actueel e reportage of gramofoonmuziek 7.00 Brabantsch praatje ANP 7.15 Volkszang 7.30 Berichten (Engelsch) 7.4-5 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.1-5 Gramofoonmuziek 8 30 Berichten (Engelsch) 8.45 Utrechtsch Stedelijk Orchest en solist 9.30 Vroolijke voordracht 935 Gramofoonmuziek 9.45 Engelsche berichten ANP 10,00 Nieuwsberichten ANP en sluiting HILVERSUM II 301.5 M NCRV 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.5-5 Gramofoonmuziek 8.00 Schriftlezing en medi tatie. 8.16 Gewijde muziek (opn.) 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek Marcando-ensemble en gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 1-1.00 NCRV-Harmonie orkest (opn.) 11.15 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.45 Nieuws- en oecor. berichten ANP 1.00 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Solisienconcert 3 20 Bijbellezing 4.00 Christelijk kinderkoor „Zangvogeltjes'met pianobegel. en gramo foonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk 5.15 Nieuws-, oeconom. en beursberichten ANP 5.30 Viool,piano en gramo foonmuziek 6.00 Berichten 6.05 Orgelconcert 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00—7.15 Oeconom. vragen den dag ANP en sluiting. .J De herbouw van boerderijen Zooals ree^s eerder is medegedeeld zijn tengevolge van den oorlog 527 boerderijen in ons land verwoest, weLke door het bureau wederopbouw boerderijen, dat te Amersfoort gevestigd is, worden herbouwd. Een indruk van de vordering van dezen her bouw wordt gegeven door een vergelijking van het aantal boerderijen, dat op 31 Decem ber en op 31 Januari in uitvoering was of aanbesteed was. Dit aantal bedroeg op 31 De cember 160 en op 31 Januari 217. De eerste herbouwde boerderij te Hoogland is in den loop van Januari gereed gekomen en door den boer betrokken. FABRIEK - SOESTERBERG TeL Huls ter Heide 444 (2 lijnen) K 3403 Mechanische l-rrl Transportinrichtingen Rolbanen Hangbanen Prospect! op aanvraag. Land- en Tuinbouw CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND Jaarvergadering afd. Alblasserwaard. Donderdag a.s. 's voormiddags half elf hoopt de af deeling Alblasserwaard van den Chr. Boeren- en Tuindersbond haar jaarlijk- sche vergadering te houden in de landbouw school te Ottoland. De agenda bevat jaarverslag van den secre taris, verslag van den penningmeester, van de rekening-commissie en van de landbouw school enz. door het hoofd der school, bene vens mededeelingen van de commissie van toezicht. Verder is er verkiezing van bestuursleden wegens gewone aftreding van de heeren C. Korevaar Czn. te Brandwijk, A. Eijkelen- boom Jz. te Oud-Alblas en B. Voorsluijs te Nieuw-Lekkerland. Door het bedanken van den heer J. Jonge- neel Rz. te Oud-Alblas om gezondheidsrede nen is er een vacature in de commissie van toezicht. Het bestuur vestigt ter vervulling hiervan de aandacht op de heeren G. C. van Dobben de Bruijn en J. A. Jongeneel Cz., bei den te Oud-Alblas. Een der bestuursleden hoopt in te leiden: „De collectieve arbeidsovereenkomst voor de Alblasserwaard". Uitvoerige inlichtingen hoopt men ter ver gadering te geven over de nieuwe verorde ningen inzake verpakking, gebruik, koop ën verkoop van landbouwgronden. Ds. Samson, Ned. Herv. predikant te Hoor naar hoopt ten slotte een opwekkend woord te spreken. In het laboratorium voor bodemkundig onderzoek te Kampen, ten behoeve van het In cultuur brengen van den Noord-Oostpolder, worden de de binnengebrachte monsters der grondsoorten zorgvuldig gedroogd en gestampt, om daarna geregistreerd te worden.^ door G. TH. ROTMAN IJselmeer is hersteld en aan de De Ruyterkade te Amsterdam heerscht •an de steigers weer de gewone bedrijvigheid. (foto Pzx-HoliajdJ V. (1213) Gelukkig bemerkten de boeren het water lieten weglopen. Vervolgens ging logeren; dan kon de Pulex intussen goed gauw, wat er gebeurde. Ze vierden het touw, het in optocht naar den burgemeester van drogen, en ze konden dan de volgende dag tot dé Pulex weer op z'n poten stond en Flip het dorp; voorop de boeren met emmers vol de reis vervolgen, maakte het touw nu meer naar voren vast. vis, daarachter de Professor en zijn kleinzoons. Aldus geschiedde. De volgende morgen Ziezo, nu ging het prachtig; binnen een half De burgemeester wilde het wonderlijke reeds vroeg stond alles in gereedheid. De uur stond de Pulex veilig en wel aan de wal. toestel dadelijk zien en liet het naar zijn tuin burgemeester en de hele gemeenteraad ston- Als dank voor de hulp gaf Professor den vervoeren. Hij zeide daarop, dat het hem den netjes in 't gelid. Ach, nad de burge- boeren alle vis cadeau, die in de Pulex ge- een eer zou zijn, wanneer de uitvinder en meester er maar erg in gehad, dat de Pulex vangen was en die er nog uitkwam, toen ze zün reisgezellen die na dit bij hem wilden zo dicht bij zijn knolletjes stond.... Teeltuitbreiding voor de tuinbouw Ten behoeve van de conserven-industrie. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche tuinbouw dit jaar de mogelijkheid ont vangen, om ten behoeve van de Duitsche conserven-industrie een extra oppervlakte van vijf en twintig honderd H.A. met ver schillende producten te betelen, die dan op contract geleverd zullen worden. Deze mededeeling, welke dezer dagen aan de veilingen is gedaan, zal ongetwijfeld door onzen tuinbouw met instemming worden ontvangen, omdat hierdoor de •«nogelijkheid wordt geopend tot een vol benutten van de beschikbare gronden. Het is n.l. de bedoeling, aan de tuinbou wers die hiertoe een aanvraag indienen, een bepaalde oppervlakte voor het betelen toe te wijzen, buiten de gewone teeltvergunning om. Gevraagd wordt het kweeken van prei, knolselderij met lof, doperwten, peen van het soort Nantes, dubbele stamboonen zonder draad. De kweekers verbinden zich dan bij con tract een bepaald aantal Aren met genoemde producten te telen. De aflevering hiervan geschiedt dan wel via de veilingen, doch niet volgens de gewone verkoop-regeling, daar later een vaste prijs zal worden gesteld. Hierby is de garantie gegeven dat deze prijs in elk geval behoorlijk zal zijn. Wel zal aan de veiling de gebruikelijke controle plaats vinden op de kwaliteit van het geleverde product, dat moet voldoen aan de normale export-eis chen. Het is de bedoeling dat bij deze teeltuit breiding voorkeur wordt gegeven aan de kleine bedrijven en kweekers die om bij zondere redenen daarvoor in aanmerking kómen. In verband hiermede heeft Donderdag j.L te Den Haag een bespreking plaats gevon den met de diverse veilingbesturen, die bij de toewijzingen enz. advies zullen verstrek ken. In deze vergadering zijn ook de ver schalende voorwaarden voor de teelt nader toegelicht. De tuinders die hiervoor in aan merking wenschen te komen, kunnen nu aan hun veilingen een ontwerp-contract aan vragen waarop kan worden aangegeven welke oppervlakte zij met de genoemde pro ducten willen betelen, waarna later een eventueele toewijzing volgt. Hoewel onze tuinbouw reeds een belang rijke uitbreidingsmogelijkheid heeft ont vangen, gezien het feit dat in het afgeloo- pen jaar al onze producten vlot verkocht konden worden, is de thans geschapen mogelijkheid voor verruimen der cultuur een goede kans, die ook voor de werkgelegen heid in de bedrijven van beteekenis mag worden geacht, en dan ook dankbaar aan vaard zal wordenl WIJZIGING IN DEN BLOEMENHANDEL Ongeveer een week is nu in den bloemen handel een belangrijke wijziging gekomen, doordat ook hier de maximumprijzen voor den export zijn ingevoerd. Dit heeft wel een bijzondere werking gehad, daar vooral voor de rozen en anjers veel vraag bestond, waar van de prijzen nu binnen de perken werden gehouden. Voor de seringen wordt een goede prijs besteed, doch men meent in vakkringen, dat voor verschillende andere soorten de prij zen hooger zouden kunnen zijn. De export van bloemen naar Duitschland is momenteel van beteekenis, ook als gevolg van de om standigheid, dat voor dit kwartaal een ruim contingent beschikbaar is gesteld. Voor de tulpen is een uitzondering gemaakt, en hier van kan helaas geen export plaats vinden. Toch zijn de prijzen nog wel bevredigend, als gevolg van een goede vraag in het binnen land. De aanvoer van bloemen is in de laatste dagen flink toegenomen, vooral nu de vorst een einde heeft genomen. PRIJS VOOR TUINBOUWPRODUCTEN VERHOOGD Gelijke tred houdend met de ruime vraag die er momenteel bestaat naar onze tuin bouwproducten, is met ingang van deze week door de autoriteiten een verhoogmg toegepast in' de maximumprijzen aan de vei lingen voor verschillende tuinbouwproducten. Zoo is de prijs voor roode kool gebracht van 6.50 op 7, sav. kool van 5.20 op ƒ6; witte kool 4.70 op 5.10, spruitkool onge- schoond van 17 op 18, breekpeen onge- wasschen van 3.90 op 4.20 en gewasschen van 4.90 op 5.20, veldsla van 30 op 33, knolselderij van 12 op 13, voor goud- reinetten is de prijs bepaald op 30 en belle fleurs 26, voor prei 8.50 en rabarber 30; voor export wordt 50 van de roode en 60 pet. van de aangevoerde witte kool beschikbaar gesteld. PARTIJ KOFFIE GESTOLEN. Te Deventer is ingebroken in een pakhuis in de Papenstraat, waarin zich o.a. een partij koffie bevond. Nadat de dief eerst een ruit had uitgesneden, waardoor hij de deur kon onbekende driemaal het pakhuis laten en weder binnen'reden. Achteraf bleek, dat vier balen gebrande koffie, elk inhoudend ongeveer 30 kilo, worden vermist De politie is onmiddellijk gewaarschuwd en een onderzoek heeft uitgewezen dat een spoor was nagelaten, dat naar een huis van zekeren van H leidde. Bij hem vond men wel de koffie, echter niet den vermoedelijken dader, naar wiens verblijf plaats thans gezocht wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5