WesfM's ASBEST RUBBER ZEEVAARTSCHOOL DELFZIJL INTERNAAT„ABEL TASMAN" Een ambtenaar van het departement van sociale zaken, de 40-jarige M., die belast was met de behandeling van aangelegenheden van de ge subsidieerde instellingen, had bij een ambtelijk bezoek aan een kleuterhuis nabij Breda in October jl. een in de Duitsche taal gesteld ge dicht bij zich, dat een voor de Duitsche weer macht in hooge mate beleedigende strekking had. Hij liet de directrice van het kleuterhuis het gedicht zien en deze vroeg, nadat zy het gelezen had, er afschrift van te mogen nemen, hetgeen M. goed vond. De directrice droeg toen haar assistente op, vier doorslagen ervan op de schrijfmachine te maken ten behoeve van eenige aan de inrichting verbonden personen. Een dezer, een boekhouder, die van tijd tot tijd de administratie van het kleuterhuis kwam nazien die tegelijk met den heer M. daar aanwezig as, nam het afschrift mee naar huis en toonde het daar o.a. aan zijn 17-jarigen zoon. Met genoemden ambtenaar hebben gisteren de directrice, de assistente en de boekhouder zich __x het landgerecht te verantwoorden gehad wegens verspreiding van het lied in kwestie. M. erkende een groote fout te hebben gemaakt door het anti-Duitsche lied aan de directrice van de instelling, bij welke hij uit hoofde van zijn ambt op bezoek was, te laten lezen, doch hij voegde er aan toe, niet de bedoeling te hebben gehad het te verspreiden en het dan ook niet aan anderen te hebben gegeven. De directrice gaf toe, dat .zij de afschriften had laten maken ten behoeve van eenige aan de inrichting verbonden heeren en van de vrouw van den dokter. Zij hield overigens alle poli tiek buiten het huis. De assistente bevestigde, dat zij het lied had overgetikt in vier exemplaren en dat zij wel bewust van den inhoud had kennis genomen. De boekhouder had, zoo zeide hij, het gedicht aan enkele personen, o.w. zijn zoon, laten lezen, omdat hij het zoo goed gesteld vond, doch wat den inhoud betreft, deze was in strijd met de realiteit en daarom hechtte hij geen geloof aan den inhoud van het vers. In zijn eisch deed de Staatsanwalt uitkomen, dat het zeer verkeerd is geschriften met een voor Duitschland beleedigenden inhoud te ver spreiden en dat dit vooral een ambtenaar als M. ernstig moet worden aangerekend, wijl hij als vertegenwoordiger van het departement het be zoek aan de inrichting kwam brengen. De eisch luidde 16 maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis. Tegen de directrice eischte spreker 500 boete fin verband met haar gezondheidstoestand werd in dit geval geen vrijheidsstraf gevorderd), tegen de assistente een maand met aftrek van preven tief (eveneens een maand) en tegen den boek- NUTSSPAARBANK TE BREDA Met Bijkantoor te Bergen op Zoom Hoofdkantoor: Catharinastraat 15 Rentevergoeding 2,7 s jaars. VAN DER IIMDEMELDHUIS AMSTERDAM ROTTERDAM •GRONINGEN VOOR AlLE DOELEINDEN I TECHNISCHE ARTIKELEN N.V. FABRIEK TOT HOUT BEREIDING TEGEN BEDERF C. MIRANDOLLE GECREOSOTEERDE PALEN GEZAAGD HOUT PERKOENEN. DWARSLIGGERS Plekttraai «3—45. TeL 71732. Rotterdam COUDSIIOOf Opleiding tot Stuurmansleerling Toel. A-afd.i M.U.L.O. A« 2 Jar. H.B.S. ToeL B-afd.: M.U.L.O. B: 3 .Jar. H.B.S. VRAAGT PROSPECTUS Nederlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap Onder leiding van prof. dr. G. A. S. Snij der, voorzitter van den Nederlandschen Kui tuurkring, heeft in kasteel Oud-Wassenaar bij Den Haag, de oprichting plaats gehad van de stichting de Nederlandsch-Duitsche Kui tuurgemeenschap. Prof. Snijder heeft hierbij eén openingsrede uitgesproken, waarin hij be toogde, dat er meer onderling algemeen con tact tusschen Nederlandsche en Duitsche cul tuurkringen moet komen en zulks op basis van wederzijdsheid en uitwisseling op voet van gelijkheid. Rede van den heer H. C. van Maasdijk. De Nederlandsche voorzitter der stichting de Nederlandsch-Duitsche Kuituurgemeen schap, de heer H. C. van Maasdijk, sprak daar na van de overwegingen, welke geleid hebben tot de oprichting van deze gemeenschap en over de verhouding tusschen de beide landen. Het is misschien wel de grootste revolutie van alle tijden, die Europa thans doormaakt. De volkeren, die door de ongelooflijk kort zichtige vredesdictaten terneer werden ge drukt, hebben hun ketenen gebioken en af geschud. De jonge en krachtige volken op het vasteland maken een innerlijken omkeer door, die waarschijnlijk slechts met de geweldige innerlijke verandering van de menschheid tijdens de Renaissance is te vergelijken. Het Nederlandsche volk moet nu zijn houding bepalen ten aanzien van de gewel dige problemen van dezen tijd. Het is niet de tijd om af te wachten, als wij tenminste de rol willen blijven spelen, waarop wij recht hebben en waartoe wij geroepen zijn: n.l. om een Germaansch, Nederlandscli, gezond en krachtig volk van pioniers te zijn, dat denkt en handelt en leeft als voorpost van het vasteland van Europa en dat brugger slaat van Europa naar de rest vaan de wereld Vrij te zijn, met eigen verantwoordelijkheid, bij de ontplooiing van de positieve krachten van het Nederlandsche volk, vrij binnen de gebondenheid van een Germaansche volke rengemeenschap, dat is in wezen de inhoud van devraagstukken, waarvoor de Neder landers van de twintigste eeuw zich ge plaatst zien. Rede van den Duitschen voorzitter. De Duitsche voorzitter van de stichting, prof. dr. F. Wehofsich, zeide vervolgens a.m.: Vooraanstaande dichters en geschiedschrij vers in Duitschland hebben de helden der Nederlandsche geschiedenis met gelijke liefde behandeld als de Duitsche. Men herinnere zich slechts Schiller's historische en dramati sche werken. De bevrijding van het Napo leontische juk werd in de Nederlanden ge vierd gelijk in Pruisen of Oostenrijk. Een Duitsch onderzoeker der 19e eeuw, die door diep doordringen in het wezen van zijn volk diens vurig verlangen kende, voorvoelde ook de komende volksche eenheid van Duitschland en bereidde haar voor. Ik bedoel Wilhelm Heinrich Riehl, den belangrijken folkorist en cultuur-historicus. Het is geen toeval, dat juist ook Riehl zich met de Neder landsche geschiedenis bezig hield. Hij schil derde hoe uit de verhuizingen van Duitsche stammen, neder-Saksers, Friezen en Franken, en uit hun samensmelten het Nederlandsche volk ontstond en waar de gemeenschappelijke wortels en de banden van verbondenheid nu liggen. Ik vermeld dit voorbeeld van Wilhelm Heinrich Riehl en wil daarmede even weinig als hij de zelfontwikkeling en zelfstandigheid van het Nederlandsche volk ontkennen. Ik wil slechts aanduiden dat het voor ons werk zeer van belang is, ons van dat gemeenschap pelijke bewust te zijn. De Nederlandsch-Duitsche kultuurgemeen- sohap is, zoo besloot spr., niet een kunstmatige instelling, want er ligt in haar arbeid te veel, dat aan het leven bindt. Het doel is ook niet het uitwisschen van alle kenmerkende ver schillen, die in Nederland zelf tusschen Hol landers in engeren zin en bijv. Friezen be- HJENSDAG 19 FEBRUARI 194T 1 TUSSCHEN AMSTEL EN IJ houder zeven maanden gevangenisstraf, onder aftrek van de drie in voorloopige hechtenis door gebrachte maanden. De rechter veroordeelde M, tot een jaar ge vangenisstraf. de directrice tot 500 (waarvan in verrekening met voorarrest 180 wordt afge trokken), de assistente overeenkomstig den eisch tot een maand'met aftrek en den boekhouder tot zes maanden met aftrek. AUTO TEGEN MELKWAGEN GEREDEN Gistermorgen om half acht heeft in de Toren- sche allee tusschen Brummen en Dieren bij een der oprijlaanen naar den Gelderschen toren een aanrijding plaats gehad. Een personenauto, bestuur door den heer M-, welke uit de richting Brummen kwam, reed in volle vaart tegen een met paard bespannen wagen geladen met melkbussen. De zestienjarige voerman B., die naast zijn wagen liep, werd enkele meters weggeslingerd. Hij kreeg zware inwendige kneuzingen en een hersenschudding en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het paard werd op slag gedood. De auto kreeg van voren zeer groote schade; de bestuurder kwam met den schrik vrij. LEEKEN-PREDIKERS. In Duitschland vervullen thans veel gemeenteleden den predik dienst. Het reeds vóór den oorlog in Duitschland bestaande gebrek aan predikanten, terwijl bovendien een groot percentage predikanten bij het uitbreken van den oorlog gemobili seerd werd, heeft tot gevolg, dat vele ge meenten thans verstoken zijn van den amb telijken dienst der predikanten. In tal van gemeenten hebben daartoe ge schikte gemeenteleden de ledige plaats zoo goed mogelijk ingenomen en doen thans dienst als „Lektoren" in zgn. Leesdiensten. Het bestuur van de Landskerk van Hannover heeft thans een verordening uitgevaardigd, waardoor aan deze „Lektoren" een officieele aanstelling gegeven kan worden, waardoor zij ook tot de vrije prediking geschikt worden verklaard. In andere landskerken wordt op verzoek der gemeente de predikdienst vervuld door gemeenteleden zonder dat deze daarvoor een bijzondere aanstelling hebben. Zoo is er een kerkelijk district, waarin een staats-secreta- ris, een leeraar, een privaat-docent geregeld de godsdienstoefeningen leiden. Ir. twee plaatsen in Thuringen hadden ge- ruimen tijd geen godsdienstoefeningen plaats gevonden, twee jonge mannen, een beambte en een arbeider, voelden zich gedrongen in dit gebrek te voorzien en leiden nu bij toer beurt in deze twee gemeenten den dienst. In een ander kerkelijk district werd een bijeen komst gehouden, waaraan ongeveer 150 per sonen delenamen uit allerlei rang en stand, die reeds leesdiensten gehouden hadden. Zij zullen thans enkele leergangen volgen om voor den predikdienst geschikt gemaakt te worden! Uit verschillende plaatsen in Duitschland wordt bericht, dat de gemeenten zoowel in de godsdienstoefeningen als in het herderlijk werk en gemeentelijke samenkomsten gehol pen worden door belangstellende gemeente leden, waarbij als een verblijdend teeken wordt opgemerkt, dat onder deze gemeente leden behalve de predikantsvrouwen, die reeds aanstonds een deel van het werk van hun mannen overgenomen hebben zeer veel jonge mannen zijn uit zeer eenvoudige kringen, welke hun taak op loffelijke wijze volbrengen. nieuwe woonwijken, betere havens, betere watervoorziening, kraohtiger industrie, inten siever handel, grootere bloei van kunsten en wetenschappen en zooveel meer wat den mo dernen mensch bekoort, staan op het luxueuse programma, dat het hart van den echten Am sterdammer sneller doet kloppen. Wie zou zioh niet bij voorbaat verheugen in de wel vaart van het Amsterdam onzer kindskinde ren, die, volgens de berekening der deskun digen, in een stad met een millioen inwoners zullen wonen. Oök in deze donkere tijden blijven wij optimisten. De man, die in het uitwerken der toekomst plannen een overheerschend aandeel heeft, is de ingenieuze directeur van Publieke Wer ken, Ir. W. A. de Graaf. Van dezen bekwamen hoofdambtenaar zijn drie belangrijke studies verschenen: o-ver de haven, over den tunnel en over het kanaal om de Noord. De twee laatste onderwerpen zul'len morgen meer in het bij zonder worden besproken. Volgens Ir. de Graaf en naar het oordeel van B. en W., dat zich aan de rapporten van genoemden des kundige aansluit, moeten twee tunnels wor den gebouwd: een voor het personenverkeer en een voor auto's, rijwielen enz. Volgens hen dient venier een boogkanaal om de Noord te worden gegraven d.wz. benoorden de woonwijken van Noord dat de verbinding tot stand kan -brengen tusschen het in aan leg zijnde Rijnkanaal en het Noordzeekayaal. Tegen beide plannen is verzet gerezen uit de kringen der industrieelen van Noord. Him algemeen bezwaar is, dat in het Uitbreidings plan de ontwikkeling der woongelegenheid in Noord wordt geknot. Wat de tunnel aangaat, de heer T. C. Groot, die zich tot tolk der bezwaarden heeft ge maakt, meent dat met een tonnel kan wor den volstaan. Verder is hij van oordeel, dat het boogkanaal om de Noord onnoodig en on- gewenscht is. Onnoodig, omdat het tegen woordige Johan van Hasselt-kanaal als ver- bindingswater tussohen Rijn en Noordzee z.i. kan dienst doen en het IJ vóór het Centraal Station èn Oost- en Westwaarts met 100 meter zou kunnen worden verbreed. Ongewenscht, aangezien de ontwikkeling van het in 1920 geannexeerde Noord in industrieel opzicht èn voor de woningvoorziening zou worden be lemmerd. De heer Groot kenmerkt zioh in zijn plan- niet door bondigheid en klaarheid van voor stelling. Het Raadslid J. H. Meewesen, die in Oud-Watergraafsmeer woont, bezit deze gaven wel. Van hem is bij den Raad een dui delijk omlijnd voorstel ingekomen om het IJ met 100 meter te verbreeden en alzoo het scheepvaartverkeer te verbeteren. Tevens stelt hij voor om bij het uitwerken van het tunnelplan rekening te houden met het onder zoek naar de mogelijkheid der verbreeding van het IJ. Het spreekt vanzelf dat het een met het ander nauw verband houdt. FRISO. Uw HOEST zal snel verdwijnen als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nóg meer dan vroeger, nu AKKER'S Abdijsiroop het beproefde hoest-geneesmiddel I staan, of die inderdaad tussohen Duitscherè en Nederlanders op te merken zijn. Wij strd- ven niet naar dorre nivelleering, doch naar de kennis van het gemeenschappelijke ea samenbindende. Wij aanvaarden den psychi- schen rijkdom, de diepe en geestelijke span ning van den germaanschen mensch, maar wij wijzen beslist elke eigenzinnige betweterij af. Wij willen boven het veelvormige echtet in geen geval onze nauwe samenbinding ver geten. BURGEMEESTER Te rekenen van 1 November 1940 af is op nieuw tot burgemeester van de gemeenten Harenkarspel en Warmenhuizen benoemd de heer H. Nol et. P.T.T. Met ingang van 1 Maart zijn aangewezen als adjunct-hoofd van den administratieven dienst van het telefoondistrict te Zwolle, de referendaris der P.T.T.H. W. J. Verberne; als adjunct-hoOfd van den administratieven dienst van het telefoon district te Hengelo, de referendaris der P.T.T., P. K.i.k.k ert en als adjunct-hoofd van den tech- nischen dienst van het telefoondistrict te Zwolle, de hoofdingenieur der telegrafie en telefonie, ir W. C. de Vries, thans aangewezen als adjunct-hoofd van het telefoondistrict aldaar. Met ingang van 1 Maart 1941 is aan J. R ask er, electrolechnisch hoofdambtenaar der telegrafie en telefonie, aangewezen als adjunct-hoofd tec hnischfn dienst van het telefoondistrict te Gron;ngen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de door hem aan den lande bewe- DIRECTE BELASTINGEN De ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen D. P. L e m s is verplaatst van het kantoor dier middelen te Maassluis naar de inspectie der directe belastingen te Rotterdam, de ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen mr. P. Iweraa van de inspectie der directe belastingen te Amster dam naar de inspectie dier middelen te Dor drecht en de ontvanger der registratie en domei nen H. Wil hel mij van de inspjetie der directe belastingen te Rotterdam naar de In spectie dier middelen te Hengelo. RIJKSUNIVERSITEIT TE GRONINGEN Tijdelijk is benoemd tot conservator bij de -pharmacie aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen: O F. Uffelie, thans militair apothekér 2e klasse te Amersfoort Limonadefabriek afgebrand Gistermorgen om tien uur is een felle brand uitgebroken bij de firma T. de Haas, wijn handel en distilleerderij te Stadskanaal (ge meente Onstwedde). De fabriek vormt met woonhuis, kantoren en werkplaatsen een ge heel en is gelegen aan het kanaal. De brand was ontstaan in het achterste gedeelte van de limonadefabriek en verspreidde zich zeer snel. De brandweer verscheen spoedig met twee brandspuiten en bestreed het vuur met vijf stralen, doch kon niet verhinderen, dat de limonadefabriek grootendeels werd verwoest. Het voorste gedeelte van de distilleerderij werd eveneens een prooi'der vlammen. Het woonhuis en de kantoren konden worden be houden. De oorzaak moet worden toegeschre ven aan kortsluiting. De schade, welke vrij groot is, wordt door verzekering gedekt. De burgemeester van Onstwedde, de heer P. Gerrits, was bij het blusschingswerk aan wezig. Er bestond groote belangstelling van de zijde van het publiek. Om elf uur was gevaar voor uitbreiding geweken, doch het blusschingswerk nam nog geruimen tijd in beslag. NED. VERBOND VAN CHR. JONGE VROUWEN- EN MEISJES VEREEN. De algemeene vergadering. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche alge meene vergadering van bovengenoemde orga nisatie ook dit jaar slechts één dag duren en plaats vinden op 18 Juni a.s. te Utrecht. ►at ,rt IJ vroeger - Amsterdams breidingsplan - Tunnel en boog- *Diaal om de Noord - Bezwaren hier tegen a DiVan onzen Amsterdamschen redacteur.) tvc fie in een der musea hier of elders schilde- oi teekeningen ziet, voorstellende het Ifen daarna de situatie waarneemt, zooals in den loop der jaren zioh heeft ontwik- wordt getroffen door een soherp con- an de imposante reede van Amsterdam ™^ar weinig overgebleven. Het interessante Ij^uwspel van het wijde watervlak met de ihtige vloot van de Heeren Staten of van z/mastbosch van schepen, dat voor een deel der Republiek uitmaakte, is tipelf alleen nog maar in een verzameling historische schilderstukken te bewonde- Onze vermaarde admiraal de Ruyter kon Ljn hart nog aan ophalen, als hij een enke- «dkeer thuis was in zijn woning aan de ±s Hendrikkade. Tot in de vorige eeuw toe de Amsterdammer zich verpoozen met [wandeling naar den IJ-kant om daar in- van de eindelooze golven van den wen stroom in zich op te nemen. De ïuwe Stadsherberg", die men in de verte waarnemen, gaf aan het waterbeeld iets èlijks. Tdert zyn IJ en omgeving radikaal ver- j' Jrd. Verknoeid, redeneerde men honderd r. fi de kranten, in de sociëteiten en in Ie woonkamers van de handelslieden -■feeks de zeventiger jaren van de vorige l. Stuk na stuk is toen, ondanks allerlei iblisten, aangeplempt of „aan de golven (oekerd', zooals men met een fraaie histo- Je term kan beweren. Het Centraal Sta- Cis gebouwd, een aantal kaden aangelegd, JLe.g. Stations-eiland ontstond, kortom de it van den eertijds vermaarden IJ-stroom tnzienlijk ingeperkt. anneer het borstbeeld van Prins Hendrik —en zee^prins, zooals men hem noemde Ehthuld, weet ik momenteel niet. Zeker is, "de grootschheid van het rimpelende dan bet onstuimige watervlak, waarvan hij in lang en welbesteed leven zooveel hield, Zijn starenden blik is onttrokken. Hij zou bezig houden met de zwermen die nu en dan in het geboomte van Prins Hendriksplantsoentje zou de tramwagens kunnen ?t standbeeld op het IJ is Station belemmert dat nog is overgebleven. Rad ioprogram ma Donderdag 20 Februari 7 30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7 55 Gramofoonmuziek 8.00 Wij beginnen den dag 8 20 Ochtendgymnastiek 3.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 11.30 Religieuze muziek (gr. pl.) 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest (12.30- 12.33 Almanak) 12.45 Nieuws- en oecono- berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Orgelconcert en zang 2.45 Reportage 3.00 De Kamermuziekspe lers (3.304.15 Gramo foonmuziek) 4.35 Gramofoonmuziek 5.16 Nieuws-, oeconom. en beursberichten ANP 5.30 Cyclus „Vorming van rijpere jeugd" 5.45 Gramofoonmuziek 6.20 Eugen Wolff en zijn solisten 6.42 Almanak 6.45 Reportage 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Gramofoonmuziek 7 30 Berichten (Engelsch) 7.45 Eugen Wolff en zijn solisten 8 00 Nieuwsberichten ANP 8.16 Eugen Wolff en zijn solisten 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Radiotooneel 9.25 Rococo-octet (opn.) 9.40 Wij sluiten den dag 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting HILVERSUM II SOI.8 M AVRO 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8 45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelconcert 11.00 Declamatie 11.20 Gramofoonmuziek 11.30 Viool en piano 12.00 Berichten, eventueel gramofoonmuziek 12.15 Gramofoonmuziek 12.45 Nieuws- en opcono- mische berichten ANP 1.00 Omroeporkest en gra mofoonmuziek 2.00 Cyclus „In den schijn werper" 2.15 Philharmonisch kwart 3.00 Voor de vrouw 3.10 Orgelspel 3.30 Omroeporkest 4.15 Disco-causerie 5.00 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel" 5.15 Nieuws-, oeconom. en beursberichten ANP 5.30 Puszta-orkest 6.00 Cyclus „Sport en licha melijke opvoeding" 6.20 De Speellieden 6.45 Gramofoonmuziek 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen- en buitenland ANP en sluiting Alvorens de oWanten van den Haagschen Dierentuin naar bulten mogen, moet er tollet gemaakt worden. (Foto Schimmelpenntngh) 'Op den Havelterberg tusschen Meppel en Steenwijk heelt het van de bouwlanden door de dool afkomende water veel schade aan de landwegen veroorzaakt, In een ervan werd zelfs een groot gat geslagen. (Foto Pax-Holland) In een Nederlandschekoffieplantage. Widolbollen, die voorheen als veevoeder werden gebruikt, zijn nu geschikt bevonden voor de bereiding van koffie-surrogaat. In de kassen heerschl groote bedrijvigheid bij het oogsten van de immiiatie-koffieplanten. (Foto Pax-Holland) de Raadsvergadering van morgenmid- g komt het LJ ter sprake. Twee belangrijke drachten van het College van B. en W. eene betreffende den tunnel in het LJ, nopens het Kanaal om de Noord - hiertoe aanleiding houdt zich bezig met bepein- over zijn toekomst. Prachtige plannen in dikke dossiers van het Prinsen- verband houdende met de uitbrei- van onze aloude stad en alle min of gebaseerd op het in den zomer van 1935 gesteld en later door hoogere instanties j gekeurd Algemeen Uitbreidingsplan van iterdam. Het vernuftige project vergunt „TwÊen wijden blik op de verre toekomst. Tot jaar 2000 kunnen we in perspectief Als de tijden zich ook voor Amsterdam keeren, zullen onze kinderen en oons, [i omroeper, die iedere belangrijke mededeellng of aankondiging merkwaardige wijze bekend maakt. (Foto Pax-Holland)

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5