Rad iopr DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT 5DAG 18 FEBRUARI 1941 ommen op en bij het St. Fronciscus gasthuis te Rotterdam /^•n dooden, waarbij vijf jonge verpleegsters bommen, die Zater- /jond terecht zijn gekomen op een van Rotterdam's binnenstad l-^Schiekade en omgeving heb- '/Veertien burgers gedood. i>4iet St. Franciscusgasthuis wer- ijjf jonge verpleegsters gedood in i-teugel van dit ziekenhuis, die in \iiin is aangebouwd. Dit zijn de ^ig-verpleegsters J. E. T. Swee- jaar, J. C. M. Ooms, 20 jaar, van Son, 22 jaar, haar zus- m. van Son, 20 jaar en E. C. M. 21 jaar. pand Provenierssingel 21 werd door ÏClcherf gedood de 38-jarige mevr. L. ;rgen-v. d. Tooien. In het pand Mo- veg 12 werd door een scherf gedood ige mevr. J. M. G. Kuyk-Verhoogh, Schepenstraat heeft gewoond. In het lenwaterweg 16 werd de bewoner N. J. C. v. d. Broeck, 40 jaar, door ■f gedood. In het pand Molenwater- werd de bewoonster, de 32-jarige C. Booms-Ditters gedood door een het pand Provenierssingel 16 werd scherf gedood de 48-jarige mevr. C. haar zoon, de 21-ja- ■■Sardenier werd zeer zwaar gewond Zondagimddag in een hospitaal- I het pand Provenierssingel 18 kwa- »e kinderen van de familie Koenen even, evenals de 19-jarige dienstbode d. Starre. Dit pand werd door een I Koffen en stortte in. ^htpaar Koenen was 's avonds afwe- J;n man en vrouw bij hun woning vonden zij deze geheel vernield i bom en door den brand, die na den s ontstaan en vernamen zij, dat hun ges van 5 jaar en van 8 maanden, de dienstbode, waren omgekomen, ehoeven na de sobere vermelding in zinnen niet nader te beschrijven er in dit laatste gezin alleen al is jht. En zoo zijn er zoovele gezinnen het gebeurde op dezen rampzaligen smart zijn gedompeld. s de slachtoffers, die gedood werden, log zes burgers zeer zwaar gewond, >r zijn voor wier leven wordt ge- ,roorts zijn vele tientallen menschen wond, zij werden ter plaatse verbon- vele begaven zich ook op eigen gele naar een geneesheer. ïtaire doelen zijn door de Engelsche ten, die om 10 minuten voor elven zeer groote hoogte werden neer- rpen, niet geraakt. In de omgeving iet St Franciscusgasthuis en het be- ;an den Provenierssingel, waar de te bommen terecht kwamen, zijn ook niet te vinden. Opnieuw moet vastgesteld, dat wel op hoogst wijze door de Engelsche is opgetreden. aan ziekenhuis trof,, zooals reeds gezegd, van het ziekenhuis en wel dien zusterhuis is gevestigd. De vijl werden hier in haar op slag gedood. De vleugel werd groot gedeelte vernield. Voorts drie zware bommen in den tuin van en een voor het gebouw in van de Schiekade in het zand. scherven van deze bommen werd het gebouw aan voor- en achterzijde op tal van plaatsen beschadigd. Een bom kwam terecht in aen tuin van pand 83 aan de Schiekade, waardoor de achterzijde van de panden 83, 85 en 87 ge heel vernield werden. De achtergevels sloegeD vrijwel totaal weg. Ook het pand Proveniers singel 3, dat grenst aan den tuin op den hoek van de Schiekade is zeer zwaar gehavend Volle treffers raakten de panden 16. 18, 20 en 22 aan den Provenierssingel, welke grootendeels instortten om door den brand, die na den inslag uitbrak, tenslotte geheel verloren te gaan. Groote schade is aangericht aan de pander aan de Schiekade tegenover het ziekenhui' tot aan het Ungerplein toe, aan de panden terzijde van het ziekenhuis en aan rijen woon huizen op den Provenierssingel. Direct na het bekend worden van de bom inslagen rukten de politie, de Drandweer eD hulpdiensten uit. In het St Franciscus gasthuis was toen nog geen brand te be speuren. De panden 16 tot en met 22 aan den Provenierssingel waren wel dadelijk in brand geraakt, zoodat de brandweer hier met veel materiaal aan het werk moest gaan. Auto spuiten van de Rotterdamsche brandweer er van de Duitsche werkten tezamen en na een klein uur had men de vlammen gebluscht De brand in het gasthuis Op dat moment bespeurde men ineens, dat het dak van het St. Franciscusgasthuis was gaan branden. Zeer snel breidden de vlammen zich uit, hoewel toch veel bluschmateriaal in de onmiddellijke nabijheid was en. men dade lijk aan het werk gan gaan. Het was een zeer angstaanjagend gezicht den brand zoo snel in omvang te zien toenemen, zoodat weldra hel geheele dak en de zolderverdieping in lichter laaie stonden. Van alle kanten werd hulp in geroepen om het ziekenhuis te ontruimen. Ei bevonden zich een kleine vierhonderd patiënten in het gebouw en voorts een perso neel, bestaande uit ongeveer 150 menschen. meest vrouwen uiteraard. Zoo om en de bij zeshonderd menschen zijn in een goed uur uit het gasthuis verwijderd Hoe dat in zijn werk is gegaan, kan eigenlijk niemand meer precies na vertellen. De G.G.D. verscheen met ziekenauto's en vele verplegers en doktoren, o.w. de directeur dr. J. E. Feisser, bewoners uit de omgeving kwamen helpen, padvinders, brandweer mannen, personeel van de posterijen en van de tram. Met ziekenauto's, postauto's, bussen van de R.E.T, en andere personen- en vracht auto's werden de patiënten vervoerd. Wonder boven wonder is men bij het snelle reddings werk gespaard gebleven voor ongelukken, die toch tijdens de transporten zoo licht hadden kunnen geschieden. In omliggende woningen werden ernstige zieken voor korter of langer tfjd liefderijk opgenomen, maar de meesten werden toch dadelijk gebracht naar Eudokia aan den Bergweg, het gem. ziekenhuis aan den Berg weg en andere ziekenhuizen hier ter stede, zooals het Diaconessenhuis en o.a. ook de hospitaalschepen. Later zijn de meeste zusters van het gasthuis met auto's naar een r.k. tehuis te Delft vervoerd, om daar voorloopig haar intrek te nemen. V E R D 0 0 R N'S DEURENFABRIEK Alle modellen Binnen deuren. Buitendeuren. Teakdeuren en Fineerdeuren. SCHIEBROEK, Tel. 42039 Achterweg 102103. Toen Zondag de tijd aanbrak om de rappor ten over het gebeurde op te stellen, kon tot groote voldoening geconstateerd worden, dat het reddingswerk na het uitbreken van den brand in het ziekenhuis, wel zeer goed was verloopen. Geen enkele patiënt bleek te zijn omgekomen, allen had men in eenige uren tijds weer goed onderdak gebracht. Behalve de vijf* zusters, die bij den inslag van de bom in het zusterhuis werden gedood, is dan ook in het gasthuis niemand getroffen. Niettemin hebben tal van patiënten door de emoties en door het nachtelijke, haastige transport, hoe goed zij ook werden verzorgd, veel geleden en het moet dan ook wel worden aangenomen, dat genezingsprocessen door het gebeurde veelal een eind achteruit zijn gezet. Het valt uiteraard niet te overzien wat de lichamelijke en geestelijke schade is, die de patiënten hebben geleden. Dit zal de toekomst moeten uitwijzen. Bommen op een ziekenhuis zijn,dat behoeft waarlijk niet nader betoogd te worden, wel het ergste, wat er bij een aanval van de lucht uit kan geschieden. De hoogst onbekommerde wijze, waarop de Engelsche vliegtuigen Zaterdagavond hun bommen lieten vallen, heeft dus wel uit zonderlijk groot leed teweeg gebracht. Met ontzetting heeft de burgerij de aangerichte schade aanschouwd en groot is alom de ver ontwaardiging. De blussching Wat het blusschingswerk betreft kan nog worden gezegd, dat direct na het werpen var. de bommen in het gasthuis een klein brandje snel is gebluscht Daarna heeft de brandweer de branden in de panden aan den Provenierssingel gebluscht. Toen om ongeveer 12 uur het dak van het gasthuis in vlam was geraakt, bleek, dat in het ziekenhuis een waterleiding was gesprongen, hetgeen het blusschingswerk nog kwam bemoeilijken. Met vijf Rotterdamsche autospuiten, één van de Duitsche brandweer en twee machinale ladderwagens is het blusschingswerk ver richt, waarbij met dertien stralen water is gegeven. Het personeel van slangenwagens en van babyspuiten assisteerde. De autospuit uit Hillegersberg werd gerequireerd en hielp later ook mee bij de blussching. Verscheidene blokbrandweren waren aanwezig en de men schen daarvan hielpen op nuttige wijze. De zolderverdieping aan de Schiekade tot aan den toren bij den hoofdingang is geheel vernield. De étages daaronder hebben water schade gekregen. Ir. Govers, de commandant van de beroeps brandweer, leidde het blusschingswerk, waarbij de samenwerking van de vrijwillige brandweer, de beroepsbrandweer en de Duit sche brandweer niets te wenschen overliet. Met zekerheid kon niet worden vastgesteld, wat precies de oorzaak is geweest van het in brand raken van het dak een uur na den bominslag. Het is mogelijk, dat bij den vollen treffer in het zusterhuis de electrische leiding schade heeft gekregen, welke later kortslui ting deed ontstaan. Ook bestaat het moeden, dat tusschen een dakschot en een houten kamerwand in het door de bom ge troffen gedeelte een klein brandje is ontstaan, dat niet kon worden opgemerkt en dat een uur verborgen is blijven smeulen voordat de vlammen zich aan het dak mededeelden. De schade, die het ziekenhuis en de in taris hebben gekregen is van dien aard, dat de herstellingswerkzaamheden geruimen tijd in beslag zullen nemen. Noodlottige val De 58-jarige veehouders Jos. Buizer had gister ochtend het ongeluk met zijn rijwiel op den Dorpsweg te Hoornaar te vallen. Hij kwam met het hoofd tegen een paal en is dientengevolge na enkele oogenblikken overleden. DE BEGEERDE ARTIKELEN. In een café aan de Beethovenstraat te Am sterdam hebben ongenoode gasten zich door keukenraampje toegang verschaft tot den J. Oosterhoff t Zondagochtend is den den ouderdom van 70 jaar overleden de heer J. Oosterhoff, oud- directeur van de Algemeene Friesche Levens verzekering Mij. te Leeuwarden. kelder, waaruit zij zes pond boter, 7 pond vet en een rauwe ham van 8 pond ontvreemden. gemeentelijk levensmiddelendepot huizerplantsoen in de hoc*J~'~J !- 0„l Er zijn 108 halve por I veertig halve ponden boter gestole Ergerlijke kinderverwaarloozing Vijf vervuilde kinderen in een houten bak Een zeer ernstig geval van kinderverwaar loozing is dezer dagen te Ochten, gemeente Echteld, bekend geworden. Het betreft hier vijf zeer jeugdige kinderen uit het gezin den veertigjarigen steenfabrieksarbeider A. J. A. v. d. H., wonende in het Eldiksche Veld onder Ochten. Menschen, die geruimen tijd van nabij het ellendige bestaan der kleintjes hadden gade geslagen, konden dit tenslotte niet langer a zien en stelden den burgemeester van Echteld in kennis met den allertreurigsten toestand, die in het gezin heerschte. De burgemeester gaf terstond aan de gemeentepolitie opdracht de klachten te onderzoeken. Het gezin Van der H., bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, van het oudste vijf jaar en het jongste n welijks een jaar oud is, woont in een bekrompen houten noodwoning in het 1 laten Eldiksche Veld. De man werkt overdag op de steenfabriek. Zün 27-jarige vic verlaat dikwijls haar woning om urenlang weg te blijven. Haar vijf kleuters laat zij dan onverzorgd en zonder toezicht achter Naar de politie rapporteerde, moesten de vijf kindertjes bij elkaar in een als ledikant diens1 doend houten getimmerte slapen. Zij lagen op stroo, vier naast elkander en een o' dwars aan het voeteneinde. Dekking hadden de stumperds haast niet. Met wat oude zak ken en een beetje hooi waren zij toegedekt. Lakens en dekens ontbraken ten eenenmale. Onder het geïmproviseerde ledikant trof de politie een waren mesthoop aan. Bovendien waren de kinderen zeer onvoldoende gekleed en hun lichaampjes waren erg vervuild. Waar vooral de moeder den indruk vestigde zich van het lot van haar kinderen weinig of niets aan te trekken en verbetering in den hopeloozen toestand niet kon worden 1 wacht, heeft de burgemeester direct den Voogdijraad te Arnhem van een en ander in kennis gesteld en er op aangedrongen maat regelen te nemen, opdat de ouders uit de ouderlijke macht worden ontzet en de kin deren uit deze omgeving worden verwijderd. De Voogdijraad heeft deze zaak aanstonds aangepakt en, naar wij vernemen, aldus het N. v. d. D., heeft de officier van justitie te Arnhem reeds machtiging verleend de kin deren aan de ouders te onttrokken. Zater dag zijn zij weggehaald en naar de w inrichting te Neerbosch bij Nijmegen o gebracht, waar den armen kleinen een liefde rijke verpleging wacht. De Nederlandsche scheepvaart in de Zuidzee Domei meldt uit Manilla: Het Nederlandsche stoomschip Tjitjalenka, metende 10.972 ton, eigendom van de Java- China-Japanlijn, is 15 dezer uit Manilla naar Hongkong vertrokken. Het schip was op 13 dezer naar Manilla teruggekeerd, volgens instructie van de Nederlandsche autoriteiten ten einde een neutrale haven op te zoeken. Intusschen heeft de Nederlandsche regeering te Londen ontkend, dat bevel was gegeven aan Nederlandsche schepen om neutrale havens op te zoeken. Jongen overreden i vrachtauto Op den Wijkerstraatweg te Velsen wilde de 8-jarige knaap J. B. uit IJmuiden op den bak van een vrachtwagen klimmen. Hij kwam te vallen en kreeg de wielen van den zwaar laden wagen over het hoofd, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Daar voor dezen wagen nog een andere wagen gespannen was, had de bestuurder der wagens niets van het ongeval gemerkt. Nederlandsch Programma. N.C.R.V. 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 Scr.r 'tlezing en Medit. .gelconcert (opn.) 3.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Kamermuz, en gramof. 12.15 Gramofoonmuziek 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en oeconom. berichten ANP 1.00 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek 2.20 Zang met pianobegel en gramofoonmuziek 3.00 Christelijke lectuur 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Christelijk kinderkoor Lenteleven" en gram. 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, oeconom.- en beursberichten ANP 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taal les en lezing over me teorologie Woensdag 6.00 Bericli 6.05 Orgels 6.42 Alman 6.45 Actue< gramo 7.00 Brabai ANF 7.15 Gramo —7.45 Engels 8.00 Nieuw. 8.15 Gramo 8.30 Berich 8.45 Utrech orchest 9.10 Goed 9.30 Gramo na: Sc 9.45 Engels ANP 10.00 Nieuw Vrachtauto met arbeiders tegen een boom gereden Twee dooden, drie ernstig gewonden Eerst thans wordit bekend, dat Zondagavon< op den weg tusschen Norg en de Punt on ongeveer half zeven een ernstig auto-ongelul heeft plaats gehad. Jiit de richting Norg naderde een vrachtauto met zeventien arbeiders uit de stad Gronin gen. Zij kwamen van hun werk te Norg er. de chauffeur van den vrachtauto had deze Lieden meegenomen achter in zijn auto. Onder de gemeente Vries moest de vrachtwagen uit wijken voor een snel naderende personenauto, die aan- den linkerkant van den weg reed. Hierop ging de chauffeur van den vracht wagen, G. van D., op den berm rijden aan den rechterkant van den weg. Aangezien ook deze wagen een behoorlijke snelheid had en de berm zacht w^as, gelukte het den chauffeur niet op den weg terug te komen en de wagen botste tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk. Het houten geraamte van den vrachtauto, me» een dekzeil overtrokk.n, werd versplinterd van den wagen gerukt. De arbei ders werden door elkander gegooid. Twee hunner, de gehuwde arbeiders J. Elzenga en L Sanders waren onmiddellijk dood, terwijl drie arbeiders zwaar gewond werden. Hulp was direct ter plaatse en de gewonden J. 1 outwijk, J. van der Molen en A. Hofman zijn naar zijn het academisch ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. De lijken zijn op last van de politie te Vries in beslag genomen, even als de auto. Naar het A.N.P. thans verneemt is de toe stand van den gewonde J. Woutwijk hoogst ernstig en van de anderen naar omstandig heden goed. ■/feu, Griep Neem dadelijk 'n "AKKERTJE" (tot 4 per dag) en kruip onder de wol. Ze bekorten de ziekte, verdrijven koorts en pijnenl «slampampen» deden destijds van alles, zooals schepen assis- teeren en ook beloodsen als het r.oodig was). I Reeds op 28-jarigen lef tijd kocht een e±ea. 1 scheepje en voer ter visscherij. Zijn tijd als redder is betrekkelijk kort ge weest. Vader van Noord was schipper op de zeilreddingboot Prins Hendrik, die te Maassluis gestationneerd was. Bij een noodsein uit Den Hoek werd de boot dan den Waterweg afge- sleept. Van zijn 12e tot 32e jaar was Bote van Noord matroos op de reddingboot. Ongeveer 80 schipbreukelingen wist hij te redden. Van *de bark Lodewijk in 1876 haalde hij 16 man in 3 loodsen af: van de Duitsche kof Woden in 1876 6 man: van het s.s. Stelling ni 1879 18 man; ongerekend de kléinere reddingen. De redding van de bemanning van het Engelsche s.s. Luna in 1)879 was de mooiste redding uit het werk van den overledene. Ég jwaar stormweer op de m den Waterweg gewaaid. Van Noord is het toen te a veel moeite 18 man be- i de masten van het ge- treddingboot konden sprin gen. Van het Engelsche gouvernement kreeg hij de gouden medaille ..For gallantry and huma nity". terwijl de Nederlandsche regeering hem de bronzen reddingsmedaille uitreikte. Nadat hem in 1929 een ongeluk bij de uit>- oefening van zijn kustvisscherij had getroffen, leefde hij, evenals zooveel helden der zee, van een klein pensioentje een rustig bestaan, totdat de dood hem overviel. KOFFIE EN THEE GEHAMSTERD Te Apeldoorn heeft de politie maatregelen getroffen tegen eenige ingezetenen, die in een pakhuis een vrij groote partij thee, koffie en andere levensmiddelen hadden opgeslagen en daarmee clandestienen handel dreven. De Luna droogten ten Westen v Aan het optreden van danken geweest, dat r nevens de loodsen kapseisde schip Rechtszaken door G. TH. ROTMAN (Nadruk verboden.) Een loupe onder de loupe tijdens een kijkdag voor de veiling van medische instrumenten uit het bezit van verschillende vooraanstaande geneesheeren, welke door de makelaars G. Th. Bom Zn. te Amsterdam is gehouden. (Foto Pax-Holland) TI. (4-6). Nu heb je allemaal wel gehoord van de „raketten-auto", die zich heel snel voortbeweegt, wanneer men de „raketten" ol vuurpijlen, die zich achteraan bevinden, af schiet. Welnu, zo'n paar raketten had ook de „Pulex". Professor Spuyt had 'n grote lading springstof meegenomen, waarmee de raket ten geladen werden. Vervolgens pakte hij een handle beet, trok, en.boemm! Terwijl Flip en Flop door de schok van hun stoel vielen, schoot de Pulex snel schuins omhoog Velden, wegen, bergen en rivieren snelden beneden .voorbij. Nog eens werden de raket ten afgeschoten, en nog eens, en nog eens. tot, eindelijk, Professor door een druk op een knopje de grote paraplu open liet springen, die boven op het toestel stond. Ze bevonden zich boven een Duits dorpje, en de Pulex daalde langzaam, met de paraplu als val scherm. Helaas, de professor had zich een klein beetje verrekend: ze kwamen precies midden in een meer terecht. Smokkelhandel en verkoop van koffie en thee tegen te hooge prijzen Het A.N.P. meldt: Het Duitsche Sondergericht heeft 23 hande laren uit verschillende deelen des lands ter ver antwoording geroepen in een speciale zitting, welke op 14 en 15 dezer te "s-Gravenhage is gehouden, ter zake van in den tijd tusschen 5 Juni en de maand October 1940 doen verdwij nen of opzettelijk achterhouden van waren, die tot de levensbehoeften van de bevolking moes ten worden gerekend. In hoofdzaak betrof het partijen koffie en thee, die zonder vergunning van de meelcentrale waren verkocht en waarbij prijzen werden gemaakt, die 25 procent of meer uitgingen boven de wettelijk geoorloofde. Da partijen varieerden van enkele honderden kilo gram tot 15,000 kg. In enkele gevallen waren partijen van deze goederen tegen te hooge prij zen aan onderdeelen van de Duitsche weermacht geleverd. De Staatsanwalt zeide, nadat het uitvoerig verhoor van alle beklaagden was geschied, dat dezen zeer wel hebben begrepen, dat zij onge oorloofde transacties deden en dat het niet aan gaat van artikelen, die ter voorziening in de levensbehoeften der bevolking onder overheids controle zijn gesteld, partijen clandestien te ver handelen, of tegen veel hoogere prijzen dan voor de burgerij gelden, aan onderdeelen van de weermacht te verkoopen. De Nederlandsche be volking moet zich beschermd weten tegen der gelijke vormen van uitbuiting of prijsopdrijving Rekening houdende met de periode, waarin deze transacties tot stand kwamen, toen de draag wijdte van de bepalingen in zake prijsopdrijving nog niet zoo ernstig werd geacht, wilde spreker afzien van het eischen van tuchthuisstraffen en niet hooger gaan dan tot een vierde van de maxima voor gevangenisstraf, die tot vijf jaren zou kunnen gaan, weshalve hij straffen eischte. welke varieeren van twee maanden tot een jaar en drie maanden, en voor enkele der betrok kenen geldboeten van 5000. Van de zijde der verdediging werd o.a. aan gevoerd, dat koffie en thee niet als levensmid delen, doch als genotmiddelen dienen te worden beschouwd, al hebben deze een groote populari teit. Voorts, dat men in Nederland in een over gangstijd leeft van vrijen handel naar geleide oeconomie, waaraan velen zich nog niet hebben weten aan te passen. Bovendien was een deel van de handelingen, waarover het hier gaat, reeds geschied toen de rijksverordeing van 17 Juli werd afgekondigd. Het gerecht heeft drie verdachten veroor deeld tot tien maanden, een tot acht maanden, twee hunner tot zeven maanden en een tot vier maanden gevangenisstraf, terwijl aan elf ver dachten geldboeten van 300 tot 4000 werden opgelegd. De overigen werden vrijgesproken. In zijn toelichting heeft de president erop ge wezen, dat de veroordeelden bewuste handelin gen hadden gepleegd, die de voedselvoorziening benadeelden, nl. want al behoeven koffie en thee niet als voedingsmiddelen zooals graan en meel te worden beschouwd, toch zijn dit levens behoeften, aan het gebruik waarvan de Neder landsche bevolking gewend is en die als nood zakelijk dienen te worden opgevat Hoogere prijzen zijn alleen dan gerechtvaardigd, indien voor nieuwe aanschaffing van de betreffende artikelen evenredig hoogere inkoopprijzen zou den moeten worden betaald, doch hier ging het om artikelen, waarvan practisch in het geheel geen toevoer kon worden verwacht en die daar om zijn gerantsoeneerd. Daarbij komt, dat de hooge prijzen alleen door een klein gedeelte van de bevolking kunnen worden betaald, dat over de middelen daartoe beschikt en dat door han delingen als d.e gepleegde in e ertonjuiste positie van bevoorrechting zou verkeeren. Dergelijke handelingen zijn naar Duitsche opvatting niet met goede koopmanschap overeen te brengen en ook in Nederland dient men die opvatting t« huldigen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5