Radioprogramma I*!DERDAG 30 JANUARI 194t PAG. 5 Innenlandsch Nieuws HET HOOGE WATER achtste hoogwaterberieht van 29 j betreffende Rijn en Maas, mede- j door den alg. dienst Rijkswaterstaat, I waterstanden op den Rijn boven Irt en op alle zijrivieren zijn thans tóe. In DuitschLand is de hoogwater- Sgeving stopgezet. Op de Nederland- rijntakken is er nog langzame was. De Ss Maastricht is gestegen tot 44.93+, .ertoont reeds weder eenigen vaL [neer geen ongunstige wijziging in fcstand intreedt, zullen geen hoogwater- Een meer worden medegedeeld. •jEen gefingeerde overval slachtoffer" wilde als held poseeren. i uitgebreid onderzoek van bijna drie j de politie van Princenhage er in J klaarheid te brengen in den overval, Zondagavond jL op den Gageldonkschen- I Beek onder begunstiging van de dichte •5 op den 22-jarigen hovenierszoon j. s uit Princenhage is gepleegd De op- zoo vreemd, dat zij aan middeleeuw- jnantiek doet denken, g bekend kwam Klcemans Zondagavond "1 uur het politiebureau te Princen- ïstrompelen met de mededeeling fop den Gageldonkschenweg zou zijn 1 door drie mannen van wie een hem inig met een knuppel op het hoofd hij van zijn rijwiel vieL De twee k zouden hem daarna hebben vastgehou- kwijl de eerste de knoopen van zijn sneed en hem beroofde van zijn arm- 1 beurs. Ten slotte zou hij van mannen gezamenlijk een pak slaag heb- Jfregen. ken in het nachtelijk duister ingesteld lek met den politiehond Alex van den «wachter Hagenaars uit Breda werden Spel, eenige geldstukken, het armband- .1 de leege beurs opgespoord, doch een ■spoor van de daders kon de hond niet Achteraf bleek dit geen wonder te jest, want wel meende de politie aan- uit het korte spoor dat Alex volgde s in een bepaalde richting te kunnen hand daarmede werden in twee dagen fa minder dan vijftien verdachten aan ïjevoeld doch achteraf is gebleken dat u het geheele verhaal van den overval tonnen om zich bij zijn verloofde in ktte maken. Deze verloofde is een dorps- t, iie zooveel aanbidders telt, dat Klee- '1 haar niet geheel en al zeker ge- fcnurenlang verhoor heeft hij gisteravond d èt hij zijn verloofde en zichzelf in de •Jf manden verschillende anonieme brieven ■deigingen heeft gezonden. De gefingeer- ferial moest nu de coup de théatre zijn |n meisje te bewijzen hoe flink hij wel u «aarom Zondagavond, terugkeerend van mêg van zijn meisje eerst moedwillig in vart met zijn rijwiel tegen een boom pryvaardoor hij kneuzingen aan de borst- blip. Vervolgens heeft hij zichzelf met likhout een slag op het hoofd gegeven, t- —>n paar builen het gevolg waren, zelf met een schaar zijn leeren horloge heeft vernield. Eenige geld- j de beurs en het armbandhorloge weggeworpen en zich daarna in deplo- toestand naar het politiebureau te begeven. De schaar is na de be- Die GRIEP-aanval wordt gestuit? Duiienden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoest-stillende werking, haar ziektekiem- doodende eigenschappen, haar gunstigen invloed op de borst, keel en ademhalings organen is de bekende, vanouds geprezen akker's Abdijsiroop het beproefde hoest-geneesmiddell Ut flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe groeier flacon, hoe voordeeliger hef gebruik. Een mislukte poging tot berooving In den laten Dinsdagavond is de 66-jarige landbouwer J. van Overveld te Lepelstraat (N.B.), toen hij thuis kwam en zijn fiets in het berghokje wilde plaatsen, door twee per sonen overvallen. Een hunner sloeg met een vlaszeis naar hem, echter zonder hem te ra ken. Op het hulpgeroep van den landbouwer kwam zijn zoon toeloopen. De aanvallers wis ten daarop in het duister te ontkomen. Inmiddels werd de gemeentepolitie gewaar schuwd. Op aanwijzing van van Overveld, die een der daders meende herkend te hebben, poogde de politie dezen te achterhalen, doch dit leverde geen resultaat op. Vanochtend ech ter werd hij gearresteerd. Het was de 24-jarige aangifte een vervolging worden ingesteld, tachtig meter van de plaats van den beweer- S. van L. uit Lepelstraat, die tijdens zijn ver hoor een bekentenis afkgde. Naar den twee den dader wordt nog gezocht Omtrent de aanleiding vernamen wij, dat Van Overveld Dinsdag eenige koeien nad verkocht De opbrengst daarvan, een som van ongeveer 1500 had hij in zijn zak. Voordat hij huiswaarts keerde, had hij zich in een ge zelschap, waartoe ook de gearresteerde be hoorde, hierover uitgelaten. Overval te Amsterdam Gisteravond omstreeks zes uur zijn twee mannen de schoenenzaak van Huf.aan den Nieuwendijk te Amsterdam binnengedrongen. Zij hielden den chef met een revolver In be dwang en verdwenen met medeneming van ongeveer honderd gulden uit het kasregister Uitgesloten slagers Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt het A.N.P. mee, dat 14 slagers zich hebben schuldig gemaakt aan het frauduleus slachten van vee of het voor handen hebben van vleesch, afkomstig van frauduleus geslacht vee. Tegen alle betrokkenen ls proces-verbaal opgemaakt, terwijl zij bovendien door de Nederlandsche veehouderijcentrale van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch voor geruimen tijd zijn uitgesloten AFSCHRIFTEN AKTEN BURGERLIJKE STAND VOOR ONDERZOEK NAAR DE AFSTAMMING De secretaris-generaal van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen mede gedeeld, dat van Duitsche zijde is aangedron gen op verlaging van de leges, verschuldigd voor afschriften van akten van den burger lijken stand, aangevraagd ten behoeve van het onderzoek naar de afstamming. In verband hiermede zal binnenkort een besluit worden genomen, waarbij in afwij king van de wet van 23 April 1879 (Staats blad No. 72) de leges voor afschriften van of uittreksels uit de akten van den burgerlijken stand, waarvan aannemelijk is, dat zij voor bovenvermeld doel worden aangevraagd, worden bepaald op 0.40. Het ligt in de bedoeling, aan deze verorde ning terugwerkende kracht te verleenen en de mogelijkheid te openen voor terugvorde ring van reeds betaalde leges. Teneinde deze terugvordering te beperken en in overeenstemming met den daartoe ge- uiten wensch het afstammingsonderzoek te vergemakkelijken, stelt de secretaris-generaal het op prijs, indien reeds thans door de ge meentebesturen wordt volstaan met een hef fing van 0.40 in gevallen, als hierboven bedoeld. TEXTIELDISTRIBUTIE. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den han del (D.T.N.) deelt in overleg met het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart mede, dat met ingang van 1 Februari de huidige illen. de textieldistributie komt te ver- regeling is opgenomen in hand leiding 5. Het rijksbureau heeft uitgebreide maatregelen getroffen, teneinde te bewerkstel ligen, dat alle ingeschrevenen bij dat rijks bureau de handleiding tijdig en vrijwel gelijk tijdig ontvangen. De nieuwe regeling zal tevens in de dagbla den bekend worden gemaakt BEGRAFENIS W. WIJK Het A.N.P. meldt: Onder zeer groote belangstelling is gisteren het stoffelijk overschot van den heer W. Wijk, oud-president van de onderofficiersvereeniging Ons Belang, op de algemeene begraafplaats Rusthof te Amersfoort ter aarde besteld. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich alle leden van het hoofdbestuur. Zoowel van het gebouw van Ons Belang aan den Utrechtscheweg, alsmede van den toren van drukkerij Patria woeien de vlaggen half stok. De kist was gedekt met de groenwitte vlag van Ons Belang. Op de krans van bet hoofdbestuur stond vermeld: „President wij danken u" Op de begraafplaats waren de instellingen van Ons Belang vertegenwoordigd door de resp voorzitters. Vele leden en oud-leden van deze onderofficiersvereeniging waren naar Amers foort gekomen om hun overleden leider de laatste eer te bewijzen. Verder merkten wij op de heeren W. J. Vaatstra, hoofdambtenaar van Ons Belang, D. F. Brandwijk, voorzitter van den Algemeenen Pensioenbond en oud-presi dent van Ons Belang, H. Schuurmans en W. Klooster, oud-hoofdbestuursleden van deze organisatie. De belangstelling was zoo groot, dat de aula niet allen kon bevatten. Uit naam van de vereeniging Ons Belang werd het woord gevoerd door den heer J. Th M. Piederiet, voorzitter, uit Kampen, den heer W. J. Vaatstra, namens de instellingen en den heer H. R. Krul uit naam van de vrienden in Ons Belang. Aan de groeve heeft de oudste der overledene dank gezega Giften Winterhulp Nederland Het totaal van de giften bij Winterhulp- Nederland binnengekomen gedurende de preiode van 16 t.m. 21 December 1940 be draagt 89,995.82. DE TRAM RIJDT LATER Men meldt ons uit Amsterdam: Ook hier ter stede rijdt de tram in de avond uren voortaan langer. In plaats van te half acht trokken de wagens voor den laatsten gewonen rit om 9 uur. Dat was gisteravond voor het eerst en dit beteekende voor menigeen een •groote vooruitgang, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat het publiek tot onge veer half tien van de remiseritten van uit het centrum naar de buitenwijken kan gebruik maken. In bepaalde toonaangevende kringen meent men, dat alleen bezoekers van schouwburgen, bioscopen en restaurants met deze verbetering gebaat zijn. Er zijn evenwel nog andere men- schen, die hierop prijs stellen. Men kan weer meer bezoeken afleggen, het familieleven onderhouden, terwijl uit zakelijk oogpunt de nieuwe maatregel ook van beteekenis is Dat het Haagsche maximum tien uur den laat sten gewonen rit te Amsterdam niet is toe gestaan, ligt aan bijzondere omstandigheden. Vermelding verdient nog, dat voor vier tram lijnen het eindpunt na half acht 's avonds voor- loopig is gewijzigd. Lijn 1 rijdt na dit uur niet naar het Hoofddorpplein, doch naar het eind punt van lijn 2 op den Koninginneweg. Het eindpunt van de lijnen 5 en 14 wordt na ge noemd uur Zoutkeetsgracht, terwijl lijn 23 vooreerst niet verder rijdt dan het Fred. Hen drikplantsoen. Buslijn H vervalt Voor de bewoners van den Amstelveenschen- weg en met name voor de tallooze forenzen in Nieuwer-Amstel Noord en Amstelveen staat het er niet zoo gunstig voor. Buslijn H, die de verbinding onderhoudt van het Haarlemmer meerstation en de Kalfjeslaan. de uiterste grens der stad, is opgeheven. Oorzaak: besparing op gasolie, waardoor ook het bestaan van andere buslijnen wordt bedreigd, zooals in Nr>ord. De directie van de tram is met de Spoorwegen overeengekomen, dat tramreizigers met hun overstapkaartje in het treintje naar Aalsmeer kunnen plaats nemen met een toeslagprijs van 5 cents. Het treintje stopt dan aan de Koenen- kade en aan het eind van den Amstelveenschen weg, waar de perrons worden verlengd. Aan beide halten zal trampersoneel dienst doen, dat ook de reizigers van Amstelveen en Nieuwer- Amstel Noord naar de stad met kaartjes zal gerieven. Op deze wijze wordt het ongerief zoo goed mogelijk ondervangen. Het laat zich aanzien, dat het Aalsmeertrein- tje het aanmerkelijk drukker zal krijgen. In de spitsuren vervoerde de bus 500 passagiers per uur, die nu kunnen worden verdeeld over drie treinen. Om de twintig minuten kan men dus vertrekken. Verder op den dag zal de ver binding niet zoo goed zijn. Amsterdammers, die over de stedelijke grens in het Zuiden indertijd zijn verhuisd weten nu dat zij „buiten" wo Meer trampersoneel. Ondanks de minder gunstige omstandigheden, waaronder de tram rijdt, wordt het personeel met 150 man uitgebreid. Losse berichten Verkeersongelukken. Op de Maaskade te Venlo is het 7-jarig a tertje van de familie Theuerzeit tegen vrachtauto geloopen. De bestuurder van vrachtauto kon een aanrijding niet voorkomen, zoodat het kind tegen den grond werd gesmakt Het meisje is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht. HILVERSUM 415 M Nederlandsch Programma. A.VJt.O. 8.00 Gramofoonmuz. (8.30 8.45 Nieuwsber. ANP) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.25 Voor de vrouw 10.30 Ensemble Jack der Kinderen (10.00—11.20 Boekbespreking) 12.15 De Jonge Acht 12.45 Nieuws- en oeoonom. berichten ANP 1.00 Dulcitone-ensemble en solisten 1.45 Gramofoonmuziek 2.16 Omroeporkest 3.00 „Positieve factoren", lezing 3.20 De Romanc. en soliste 4.15 Disco-causerie 5.00 Gramofoonmuziek 5.10 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", progr. de Duitsche weerm. Vrijdag 31 Januari 6.00 Amusem.-ork. en soL 6.46 „Van rechtsgemeen schap naar volksge meenschap" 7.00 Oeconomische vragen van den dag ANP 7.16 Gramofoonmuz. (7.30— 7.46 Berichten Eng.) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Hoorspel ten bate van de 4.N. V._ Berichten (Engelsch) 8.45 Omroepork. en solisten 9.35 Gramofoonmuziek 9.45 Engelsche ber. ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting HILVERSUM II 301.5 M N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en Medit. 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 9.45 Orgelconcert 10.30 Morgendienst 1/1.00 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Reportage of muziek? 12.46 Nieuws- en oeconom. berichten ANP 1.00 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek 2.20 Gramofoonmuziek 3.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 3.26 Vrouwenhalfuur 3.45 Bijbellezing 4.16 Gramofoonmuziek 5.00 VPRO: Gesprekken m. luisteraars 5.15 Nieuws-, oeconom.- en beursberichten ANP 5.30 Berichten 5.36 Cello, piano en gram. 6.10 NCRV-Vrouwenk. en -orkest 6.46 „Van rechtsgemeen schap naar volksge meenschap", lezing 7.007.16 Oeconom. vragen van den dag ANP en Sluiting Rechtszaken HAAGSCHE GERECHTSHOF EEN HARDNEKKIGE „Het gaat om een jaar gevangenisstraf," zoo herinnerde A. J. B. V. uit Dordrecht, die thans is gedetineerd in het Huis van Bewaring er den president van het Haagsche Hof aan, die hem in zijn breedsprakigheid wat wilde be perken. Maar V. wilde het volle pond hebben, en stelde zijn vragen in volle ruimte. V. zou in Delft een fiets hebben opgelicht, die eigendom was van een caféhouder. Het oplichten gebeurde dan in juridische be teekenis, want V. had er een jaar gevange nisstraf voor gekregen, waarmee hij geen ge noegen had genomen. Want hij betoogde on schuldig te zijn. Hij was van Dordrecht naar Klundert gegaan, en was niet in Delft gewéést. Maar, er waren twee getuigen die beiden be nadeeld waren en in V. den persoon herken den die hen het koopje had geleverd. Nu pro- beerede V. een alibi te geven, door twee café houders uit Klundert te laten vertellen dat hij op den bewusten avond in die plaats was. „Best mogelijk", zei de Proc. Generaal, maar dtn kan hij des middags wel in Delft zijn geweest, want toen is het feit gepleegd. Maar verdachte probeerde te berekenen dat zulks onmogelijk kon. Ook de vader van V. moest komen getuigen, teneinde aan te toonen dat de inlichtingen die over zijn zoon waren gegeven, onjuist waren. Heeleemaal slaagde V. er niet in daarvan den Proc. Genneraal te overtuigen, want zelfs de vader moest b.v. toegeven, dat zijn zoon vaak dronken was. De Proc. Generaal wees erop dat verdachte thuis ook al niet zoo prettig was, en hij ook al diverse straffen heeft ondergaan. Gezien de pertinente herkenning door de getuigen, meende spr. dat het bewijs wel geleverd was, zoodat hij tegen V. opnieuw een jaar gevange nisstraf eischte. De verdediger was het daar niet mee eens, en pleitte vrijspraak subs, clementie. 1 **Mw*ek werd we gaven er reeds uitvoerig verslag van het feit herdacht, dat de Gerei. Kerk van Hoofddorp 75 jaar geleden tot openbaring Ter gelegenheid van deze herdenking werd bovenstaande groepsfoto van kerkeraadsleden en genoodigden genomen. Op den kansel zien we V hks rtair rechts: Ds. L. E. Smilde van Nieuw-Vennep, Dr. C. Bouma van Den Haag-Oost, (vroeger te Hoofddorp), Ds. N. Willemse van Charlois «we tens vroeger te Hoofddorp), Ds. J. C. Salverda, Ned. Herv. pred. te Hoofddorp, Ds. C. G. Bos van Haarlemmermeer-Oostzijde, Ds. H. W. ia van Vijfhuizen en Ds. J. v. d. Leek van Badhoevedorp. Op de tweede rij van voren staan uiterst links en uiterst rechts: de wethouders ^^^werkerk en P. C. de Zeeuw. Op de voorste rij. de derde en vierde van links, zijn gezeten: het schoolhoofd J. J. Dengerink, dfe wegens eldheid van den pastor-loci, Ds. R. Oosterhoff, de feestvergadering leidde, en de heer S. Zijp, scriba van den kerkeraad, die een uitvoerig overzicht gaf van de Institueering en de geschiedenis van de Geref. Kerk te Hoofddorp. (Foto Ned. Chr. Persfotobureau.) De restauratie ven den St Jacobstoren te Den Haag in vollen gang. 1% hoofdingang met de omlijsting van het raem worden onder handen (Foto Schimmelpenningh) •ind«'Ps'"^rer Hühijlein bestudeert aan u# va.n sla"<aart «rgens aan w«stelijk front het operatiegebied van net Duitsche luchtwapen (Foto Weltbild) Aan boord van een Italiaan- schan onderzeeër tijdens de vaart in da Middelland- scha Zaa (Foto Waltbild) Het is maar een weet De timmerman P. Wester te Heerhugowaard heeft een verplaatsbaar watermolentje geconstru eerd ten dienste van het leegmalen van slooten. die uitgediept moeten worden (Foto Pax-Holland) DUITSCH LANDGERECHT Naar verboden xender geluisterd Voor het Duitsche landgerecht, dat vandaag te 's-Gravenhage zitting hield, stond allereerst terecht een echtpaar, wonende te 's-Graven hage, dat er van beschuldigd werd in September van het vorige jaar geluisterd te hebben naar een verboden zender. De man en de vrouw hebben een dienstbetrekking bij een Haagsche familie, resp. als huisknecht en als dienstbode. Als getuige werd in deze zaak gehoord een vrouw, die 14 jaar lang bij dezelfde familie in betrekking is geweest, doch er sinds November van het vorige jaar niet meer is. Zij verklaarde, dat het echtpaar dikwijls naar een Engelschen zender had geluisterd. Bovendien had de vrouw zich tegenover haar meermalen beleedigend over de Duitsche bezettingsmacht in Neder land uitgelaten. In September had getuige on- eenigheid met de verdachten gekregen. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat zij in No vember haar dienstbetrekking heeft verlaten. Het echtpaar bekende eenige malen naar een Engelschen zender geluisterd te hebben. De man zoowel als de vrouw betoogden met nadruk, dat zij het alleen hadden gedaan uit nieuwsgierig heid. Zij waren Duitschland en de Duitschers niet vijandig gezind, hetgeen de man illustreerde door te vertellen, dat toen een Nederlandsche officier zich tijdens de oorlogsdagen ten huize van de familie vervoegde met de vraag of er menschen in huis waren van Duitsche natio naliteit, hij ontkennend had geantwoord, boe- wel hij wist, dat getuige Duitsche was. De Staatsanwalt, dr. Koblitz, eischte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf voor den tijd va% drie maanden. Tegen den man bovendien nog een geldboete van 60 en in beslagneming van het radiotoestel. De Staats anwalt hield hierbij rekening met de vrijmoe dige bekentenis der verdachten, alsmede met den indruk, die hij van hen heeft gekregen en waaruit hij concludeerde, dat zij niet hebben gehandeld uit anti-Duitsche motieven. De rechter, de heer Joppich, hierna vonnis wijzende, veroordeelde ieder der verdachten tot drie maanden gevangenisstraf met inbeslag neming van het radiotoestel. Een echtpaar uit Voorburg stond eveneens terecht wegens het luisteren naar een verboden zender. De man zou zich tegenover derden dikwijls beleedigend over de Duitsche weer macht hebben uitgelaten. Het eerste feit werd door de vrouw toege geven. Haar man ontkende het en verklaarde bovendien, dat hij zijn vrouw herhaalde malen had verboden naar verboden zenders te luis teren. De vrouw bevestigde dat en op een vraag van den rechter waarom zij het toch had ge daan, antwoordde de vrouw, dat zij het alleen had gedaan om haar man te plagen. Andere motieven had zij niet Uit het verhoor van den man bleek verder, dat hij een praatjesmaker is. Een echtpaar, dat als getuige werd gehoord, verklaarde, dat de verdachte zich tegenover hen beleedigend over de Duitsche weermacht had uitgelaten. O.m. had hij beweerd, dat Duitsche soldaten in Nederlandsche uniformen aan den Moerdijk hadden gevochten. Voorts had hij gezegd, dat Duitsche soldaten er verhongerd uitzagen. Ook had hij Goebbels beleedigd. Verdachte ontken de in zooverre, dat hij ten aanzien van de Nederlandsche uniformen niets meer en niets minder had gezegd, dat hetgeen daaromtrent in de kranten had gestaan. Hetgeen hij ge zegd had omtrent de mager uitziende Duitsche soldaten en omtrent Goebbels hadden de ge tuigen verkeerd uitgelegd. De Staatsanwalt achtte bewezen, dat de man naar een verboden zender heeft geluisterd en dat hij de getuigen door beleediging van da Duitsche weermacht heeft geërgerd. Voor bei de feiten tezamen vroeg hij een half jaar ge vangenisstraf. Wegens het luisteren naar een verboden zen der eischte hij tegen de vrouw vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bakker, betoogde, dat be klaagde tegenover de getuigen meer heeft ge zegd. dan hij kon verantwoorden. Hij deed dit om de getuigen te ergeren. Iedere gedachte aan hetze of propaganda waren den verdachten vreemd. Zij hebben uit domheid gehandeld. Spr. vroeg voor den man een milde straf, zoo moge lijk een geldboete. Ook ten aanzien van de vrouw bepleitte spreker de uiterste clementie. De rechter veroordeelde den man tot een ge vangenisstraf voor den tijd van vier maanden, met aftrek van de voorloopige hechtenis en de vrouw tot drie maanden gevangenisstraf, even eens met aftrek en betaling van een boete van 300. Voorts beval hij de inbeslagneming van het radiotoesteL PAMFLET OP HET HUIS VAN EEN DORPS GENOOT GEPLAKT. Een 21-jarige jongeman uit Koudekerke stond vervolgens terecht, omdat hij op 16 December op een gevel van het huis van een dorps genoot een pamfletje heeft gemakt betreffende Oranjezender. Hij hac dit gedaan om den desbetreffenden dorpsgenoot te ergeren. Verd. tuinde berouw over zijn daad, waarmede de Staatsanwalt re kening wilde houden en daarom een gevange nisstraf vroeg voor den tijd van drie maanden met aftrek. De rechter veroordeelde den jongeman over eenkomstig dezen eisch met betaling van de proceskosten. Luchtvaart Evert van Dijk vliegt weer De K.L.M.-vlieger Evert van Dijk is thans in dienst bij de K.N.I.L.M. en vliegt op de Australische lijm, aldus lezen wij in het Vlieg veld. Twee der door de K.L.M. bjj Douglas ge» kochte DC-5 verkeersvliegtuigen zijn in ge bruik genomen op de lyn Batavia—Lydda in Palestina, welke verbinding thans eenmaal per week wordt onde^nouden Te Moskou had op 10 Januari de ondérteekening plaats van het verdrag betreffende de Duitsch-Russische grens vei» de Igorka tot de Oostxee. - Volkscommissaris Molotow zet zijn handteekening (Foto Waltbild) Lichamelijke Oefening Schaatsenrijden. WEDSTRIJDEN Te Appelscha is gisteren een rijderij ge houden waaraan 13 rijders deelnamen. Er werd m de series zeer fel gereden en in de finale nam A. Lemstra revanche op D. Hielkema waarvan hij eergisteren te Oudehorne had ver loren. De uitslag luidt: 1ste prijs A. Lemstra, Heerenveen: 2de prijs, D Hielkema. Bontebok: 3de prijs H. Hoven, Eelde; 4de prijs J. de Boer, Ureterp: 5de prijs P. Dijkstra, Bakkeveen: •de-prys R. Bosscha, Heerenveen. Te Oudekerk werd een rij dér ij gehoudem voor mannen waaraan 34 der snelste rijdeit deelnamen. De uitslag luidt: 1. P. Hof, Gastmeer: 2. B. van Veen, Warga; 3. A. Adema, Grouw, 4. P. Eyzinga, Grouw; 5. A. Koning, Munniko» buren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5