Inteekenbiljet MAANDAG 13 JANUARI 1941 =3- STADSNIEUWS Officieels publicatie Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met in gang van heden de kas van den Gemeente- Ontvanger als volgt voor het publiek zal zijn geopend: Maandag tot en met Donderdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15 uur. Vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en Zaterdag van 9.30 tot 11 uur. Op Vrijdag en Zaterdag zal er geen ge legenheid zijn voor het betalen van belas tingen. Leiden, 13 Januari 1941. VAN STRVEN, Secretaris. Warm voedsel voor weinig geld Ook In Leiden centrale keukens Zooals dat reeds in verschillende andere plaatsen geschiedt, zal ook hier, met ingang van Maandag a.s.. een aan vang gemaakt worden met de verstrek king van warm voedsel door middel van centrale keukens. Dit voedsel zal van prima kwaliteit zijn en uitgereikt worden tegen lagen prijs, n.l. 13 cent per portie voor houders van vetkaar ten en 25 cent per portie voor houders van boterkaarten. Verschillende bekende firma's zullen aan de bereiding meewerken. Iedereen kan van deze uitreiking, die voorloopig op drie plaatsen in de stad zal geschieden, ge bruik maken. Nadere bijzonderheden zullen spoedig worden bekend gemaakt. Aanbesteding fabrieksgebouw Voor de textielfabrieken Gebrs. r. Wijk 8c Co. Door het Bouwkundig Ingenieursbureau Beltman te Enschede werd voor rekening van de Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. te Leiden, in café-restaurant „Zomerzorg" aanbesteed: het bouwen van een fabrieksgebouw, met ketelhuis, woonhuis, enz., in twee perceelen. A. het bouwwerk (bebouwd oppervlak pl.m. 7700 M2.). B. het glas- en schilderwerk. Er waren 70. inschrijvingen ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven. Perc. A: fa. Gesman, H. Oudenes en Tur kenburg, Alphen a. d. Rijn 383,000, H. J. Klein Haneveld, Vorden 377,500, N.V. Wer- ninks Beton Mij., Leiden 404,000, N.V. W. Geels, Aerdenhout 387,000, G. Onder de Linden, Hillegerberg 384,500, J. Bontenbal, Zevenhuizen 388,994, fa. Gesman en Zoete- meyer, Alphen 359,890, Gebrs. Struicken, Tilburg 345,600, Gebrs. de Vries, Haarlem 379,400, S. Kuyt, Driehuis-Velsen 384,000, H. Root, Deventer 381,000, Gebrs. Breuring, Apeldoorn 347,000, fa. Schipper en Zn., Wierden 345,000, S. Woudstra, Arnhem 384,400, Y. Steenbeek, A'dam 356,000, Philips Bouwbedr. Haarlem 370,630, C. v. d. Wiel, Gzn., Noordwijk 365,000, N.V. Pana- gro. Warmond 368,000, fa. Boele en v. Eesteren, Den Haag 360,000, A. en J. den Ouden, Alphen a. d. Rijn 351,400, N.V. v. h. Strijland, Uithoorn 352,000, J. M. Kranen burg, Delft f 342,000, H. Korswagen, Leiden 417,500, A. B. J. ten Dam, Deventer 382,000, Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude 368,000, Gebrs. v. d. Putten, Heemstede 397,400, fa. v. Duyn, Noordwijk aan Zee 390,000, H. te Lintelo, Enschede 347,400, P. J. Croese, Enschede 348,000, Holl. Beton Mij., Amsterdam 410,000, C. J. Maas, Win terswijk 379,000, fa. Doedes en Schilder, Alkmaar 393,393, C. F. Sluymer, Enschede 347,700, J. v. Echteren en Zoon, Enschede 339,200, H. J. Kempers, Enschede 364,700, fa. H. W. te Pas, Enschede f 374,000, fa. J. Duyster en Zn., Enschede 372,200, H. J. Lammers en L. Kok, Enschede 334,200, A. Buur, Alkmaar 405,500, H. C. Geveke, Leeuwarden 385,700, A. J. H. Ludden, Enschede 375,400, W. H. Kemper, Enschede 370,600, Ensch. Beton en Bouw-men. 342,000, C. Feijen, Heiloo 406,666, C. Spee, Sommelsdijk 381,600, J. Sandman, Coevor- den 348,000, D. Kaay en Zn., Leiden 72,000, N.V. Erica Aann. Bedr., Noordwijk 428,000, Vreeman Aann.bedr., Aalten 378,200, B. Vos, Hello 398,800, A. N. v. Reekum, Haeften 399,800, fa. Nederhorst, Gouda 403,750, C. Boel, Voorburg 417,700, J. Rijn, Waddinxveen 381,850, G. Kuypers, Hoogwoud, 384,000, J. A. Niemer, Zwolle 346,100, T. Bakker, Naaldwijk, 384,100, Gebrs. Trebbe, Enschede 385,300, H. G. I. Fox, Hengelo 387,000, fa. Gebrs. Horsten 365,200, fa. Haddink, Enschede 343,900, G. J. Jeunink, Enschede 368,300, N.V. Be- tonmij. Monorit, Amsterdam 1 376,400, A. J. Hartman, Den Haag 385,000, H. C. Heems kerk, Leiden I 386,400, W. Oudshoorn en Zn., Leiden 388,333, D. Serlijn, Amsterdam 403,800, fa. Tepas, Naarden" 374,200, P. Bos, Heer-Hugowaard 402,000, N.V. Flatge bouw Duinrande, Den Haag 314,700. Voor perc. A. was dus hoogste inschrijfster de N.V. Aannemingsbedrijf Erica te Noord wijk aan Zee met f 428,000, de laagste N.V. Flatgebouw Duinrande, Den Haag met 314,700. Perceel B: H. P. Jansen, Leiden 26,975, N.V. Bleys en Zn., Leiden 25,475, Fred. A. v. Kleef, Leiden 33,900, fa. Vogtheer, En schede 31,800, J. Heenincks, Enschede 32,200, Jac. Hofstra, Enschede f 26,775, M. Ziegelaar, Leiden 24,440, A. v. d. Steen, Twello 22,800, W. v. Diest, Alphen aan den Rijn 27,770, J. A. deTerver, Leiden 29,190, fa. Kwekkeboom en Bol, Enschede 33,333, A. Frijda, Utrecht f 29,344, Bimak, Enschede 32,117. Voor beide inschrijvingen is de gunning aangehouden. Heel wat op hun kerfstok Vier zeventienjarige jongens zijn door de politie gehoord en blijken zich aan een heele serie kruimeldiefstallen en dergelijke euvel daden te hebben schuldig gemaakt. Het zijn W. F- W. en W. F., die de vorige week reeds naar Voorschoten moesten worden gebracht, omdat de brigade-commandant van de Rijks- veldwacht daar een appeltje met hen te schil len had, en twee andere jongens, genaamd v. M. en M. Öp hun misdadenlijstje bleken o.a. vor te komen: diefstal van sigaren en sigaretten van een vrachtwagen, diefstal van doozen kauwgom, eveneens /an een vracht wagen, een inbraak in een school, waaruit zij linnen en wollen garens bestemd voor het hand werkonder wijs hadden ontvreemd en later verkocht, een poging tot ladelichting, terwijl zij vorig jaar ook diefstallen van konijnen hebben gepleegd. Na verhoor zijn zij aan de ouders teruggegeven. Met dit ge val blijkt opuieuw dat de jeugdcriminaliteit op onrustbarende wijze stijgende is. Ook de 10- en 11-jarige jongens, waarvan wü reeds eerder vertelden dat zij een soort „bende" vormden, zetten hun operaties onverdroten voort en kwamen reeds meer eenige malen met de poutie in aanrak'ng- Ingezonden Stukken WARM ETEN VOOR IEDEREEN De Stichting „Jeruel" mag door de sym pathieke medewerking van de directie van dit blad met blijdschap melden, dat op haar vorig stuk hartelijk gereageerd werd, zoodat we voor de aanschaffing van nog een ketel, waar door we meer menschen een warmen maai tijd konden verstrekken, de navolgende giften ontvingen: van de dames K. 20, K. 5, Th. H. 1. A. M. de M. 1. Wed. D. v. D. 1, J. J. M. N. 1. L. B. 2.50, Prof. J. M. D. 5. Prof. J. de Z. 2.50 en van P. J. L. 2.50, N. N. 5. totaal dus 46.50. Dus aan het benoodigde bedrag ontbreekt nog 60. We vertrouwen, dat dit er nog wel komen zal en hebben inmiddels de ketel aangeschaft en geplaatst, 't Is zeer pijnlijk, menschen mei te kunnen helpen aan een warmen maaltijd. Er kwamen er, die in geen veertien dagen warm eten hadden gebruikt. We verstrekken het nu elk endag tegen de kostprijs (14 cent). Blijft het aantal deelnemers oploopen. dan wordt het 13 cent, want we beoogen absoluut geen winstgevend doel, doch we voelen rte smartelijke toestanden, waarin honderden medemenschen verkeeren in zorg, koude en smart F. M. v. d. Hori t. Gironummer 150753. NED. HERV. GEMEENTE De commissie uit den Kerkeraad der Ned. Hem'. Gem. heeft de Gemeentecommissie toegestaande om dit jaar in plaats twee, zes sohaalcollecten te houden. Toen eenigen tijd geleden de Gemeentecommissie voor de vraag stond, hoe aan de noodige middelen te komen om in de twee vacante predikantsplaatsen te voorzien, werd door haar verhooging van den kerkelijken hoofdelijken omslag overwogen. Ze zag zich daartoe genoodzaakt, omdat reeds alle bronnen van inkomsten waren aange sproken en alle uitgaven tot het uiterste waren beperkt. Door vereschillende omstan digheden kwam deze verhooging niet tot stand; ook niet vrijwillig, hoewel verschil lende lidmaten hun omslag met 25 pet. ver hoogden. Na rijp beraad werd daarom thans besloten het aantal schaalcollecten van twee tot zes op te voeren. Men hoopt langs dezen weg een even groot bedrag bijeen te krijgen als een verhooging van 50 pet. van den hoofdelijken omslag zou opgebracht hebben. DIRECTE BELASTINGEN Met ingang van 1 Januari IJ. zijn afge scheiden van de inspectie der directe belas tingen te Leiden le ofd., de gemeenten Oegst- geest. Leiderdorp en Zoeterwode en van ae inspectie der directe belastingen te Leiden 2e afd., de gemeente Noordwijk. Deze vier gemeenten zijn ingedeeld bij de inspectie der registratie te Leiden, stations weg 8a, welke derhalve de behandeling van de zaken van alle Rijksbelastingen betreffen de genoemde gemeenten heeft overgenomen. Nieuwe inschrijving. Katwijksche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen. N.V. Katwijk a/Zee, van Meiskade 79 Afkomstig uit Haarlem. D. Louwerse. Leiden, Mariënpoelstraat 17a. Agenturen en commissiehandel in ijzer, koper waren, bouwartikelen, enz. E.: D. Louwerse, Leiden. De Haan Goddijn. (B.P.) Leiden, Lange Vrouwensteeg 14. Reparatie-inrichting van kan toormachines. copiëerinrichting. Venn.: G. W. de Haan, Leiden en N. J. J. Goddijn, Lelden W ij z i g i n g. Tieleman Dros. Leiden, Mid delstegracht 107117. Fabrieken van verduur zaamde levensmiddelen. N. Comm.: Ir. J. H. Hoog, 's-Gravenhage. Gowa N.V. Leiden, Langegracht 95/99. Fabri cage en handel van chemische producten, techn. producten en aanverwante artikelen. Het kan toor is verplaatst naar Alphen a/d Rijn, Emma- laan 2 Uitbr. E.: C. M. Bahlmarm, Alphen a/d. Rijn. Wijz. handelsn. in: A. E. C. Bahlman. N. E.: A. E. C. Bahlmann, Alphen a/d. Rijn. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. Heemskerk 24 j. 4 j en M. Kroesemeijer G®BORlBNT: Boudewijn Petrus, zn. v. B. P. Kra Johanna, dr. v. J. L. H. Sch-ramp en J. W. G. Tet- tero: Adrianus Hendrik Leonard Gerarckis, zn. v. L, F. M. Timmerman en J. F Bentz; Gerrit Jan. zn. v. H. Dekker en G A. Prins; Cornelia, dr. v. M. de Wit en D. Stravers; Johanna Maria, dr. v. Q. J. v. Niekerk en C. Snelderwaard; Ekas Thomas, zn rr j. M. Stikkelorum en S. Vermond, n 43 j Wagema. 84 j.; S. la Rooy, wedln., 77 j. Alphen a/d. Rijn DE MAN DIE RUITEN^ INGOOIDE De zwerver K. uit Waddinxveen, die op 3 5 December alhier een tweetal etalage ruiten stukgooide, stond terecht voor de Haag- sche politierechter. Zooals we gemeld hebben gaf de man als motief voor zijn daden op, dat hij de wintermaanden naar de rijkswerk inrichting te Veenhuizen wilde. De officier eischte twee maanden gevangenisstraf, daar hij de methode van K. zeer ongewenscht vond. De poltierechter veroordeelde hem tot twee weken gevangenisstraf. CLANDESTIEN GESLACHT Ook stond terecht de slager M. uit onze ge meente, die voor een landbouwer een varken had geslacht Hij verklaarde gemeend te heb ben dat het hier een gewone huisslachting be trof, waarvoor een vergunning was afge geven. De officier eischte 14 dagen gevange nisstraf. De verdediger meende dat de politie rechter hier niet bevoegd was, daar dit eigen lijk een kantongerecht-zaak zou zijn. De politierechter was het hiermede niet eens en veroordeelde tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis en voorwaardelijk 14 dagen gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en verbeurdverklaring van het varken. DE AANRIJDING IN WIJK HOORN Voor de Haagsche rechtbank heeft terecht gestaan de 33-jarige expediteur M. L. uit onze gemeente. Op 22 October des morgens was hij met zijn auto van den weg geraakt in wijk Hoorn en op het linkerrijwielpad geko men, waar hij de wielrijders K. B. en J. A. uit Leiden heeft aangereden, die later aan de bekomen verwondingen zijn overleden. De getuige H. v. d. V. verklaarde, dat het dien ochtend, omstreeks 7 uur, tamelijk mis tig op den weg was. De auto-expert J. Rom- bouts verklaarde dat de bocht, waarin het ongeluk geschiedde, zeer onoverzichtelijk is en de scheidingslijn in het midden van den weg vrijwel niet te zien was. De officier van justitie achtte de schuld var verdachte bewezen en eischte een maand ge vangenisstraf. De verdediger bepleitte uiterste clementie voornamelijk om het feit dat verdachte be- kend staat als een voorzichtig rijder. Uit spraak 23 Januari. WEEKDIENSTEN Chr. Geref. kerk Van Reedestraat. Dinsdag 7 uur ds. Laman van Haarlem. Gebouw Jonathan Woensdag 7.30 uur dr. G. Ph. Scheers, Bijbellezing. DE UITVOERING VAN ARTI Zooals we gemeld hebben, hoopt de Chr. muziekvereeniging Arti et Religioni in de a.s. week een uitvoering te geven in het Nuts- gebouw. Deze avond is ec' ter niet op Don derdag, doch op Woensdag aa. DE NED. UNIE Aan de afdeeling Alphen a. d. Rijn de Ned. Unie is thans verbonden een bureau voor sociale voorlichting. Het doel van dit bu reau zal zijn het kosteloos geven van doel treffende raad en voorlichting in alle vraag stukken die in het dagelijksche leven voor komen. LOOP DER BEVOLKING. INGEKOMEN van: Voorschoten, Leidsche- weg 35, J. P. Smit, onderwijzer, Stationsstr. 4; Rijswijk, D. S. van 't Wout, dienstb. Wil- lemstr. 32; Sappemeer, A. Bijker, z. ber., Lin- denhovestr. 45; Ouderkerk a. d. IJssel, Corns, L. Molenaar, tuinderskn. Oostkanaalweg 7; Den Haag, Adranus Penders, slagerskn. Brug- gestraat 16. VERTROKKEN naar: Nijmegen, E. J. Bar- ben, dienstb., Hoorn 17; Hazerswoude, West einde D. 203. P. de Kruijf, bakker, Steekterweg 122; Boskoop, Reijerskoop 349, C. A. Verleun, dienstb. Hooftstr. 269; Utrecht, Maliesingel 41, I. v. d. Bijl, hulp i. d. huish., Toussaintplein 2; Den Haag, Fuchsiastr. 31, J. Chr. Veerman, Jongk. Coninckstr. 5. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Maria Margaretha C., d. van Corn. Th. v. Holstein en W. H. van der Voort; Hendrik Jan, z. van H. Bloos en E. C, Tops- HUWELIJKSAANGIFTE: Th. C. Kaptein 26 j.. te Boskoop en J. Tuinenburg 24 j. GEHUWD: P. de Kruijf 28 j. en M. C. v. d. Bijl 25 j., te Hazerswoude. OVERLEDEN: B. Ververs 69 j. geh. m. P. de Grêef; K. Doeland 27 j., overl. te Oegst- geest. Hazerswoude GEREF. KERK Door den kerkeraad der Geref. Kerk zijn candidaat gesteld de heeren J. Pels en M. Slappendel, in de vacature ontstaan door het overlijden van den diaken, den heer Jozef Pels. JAARVERGADERING .FILADELPHIA" De Geref. Jongelingsvereen. „Filadelphia" hield Vrijdagavond onder leiding van den voorzitter dhr. H. v. Velden haar jaarverga dering. Door den heer A. Haasefras werd een inleiding gehouden over Geloofsbelijdenis Art. 10 en dhr. C. Slootweg behandelde een Maatschappelijk onderwerp „De zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde". Op beide onderwerpen volgde een breed voerige en leerzame bespreking. Door enkele leden werd ter afwisseling iets geïmprovi seerd. Ds. Heuzeveldt sprak een slotwoord. ARBEIDSBEMIDDELING Bij de arbeidsbemiddeling stonden in de afgeloopen week ingeschreven 126 werk- loozen, waarvan er 26 ondersteund werden. IJSVERMAAK In de afgeloopen week is in onze gemeente ook volop genoten van de ijssport. Door de Hazerswoudsche IJsclub werd een afval-wedstrijd uitgeschreven op de Poel. le prens werd behaald door dhr. G. Arends, 2e pr. D. v. Staveren, 3e pr. J. Timmerman, 4e pr. P. Bol. Verder werden kinderwedstrijden georganiseerd. Zaterdagmiddag werd door de IJsclub „De Watergang" een afvalwedstrijd georganiseerd waarbij de prijzen behaald werd door de heeren: le pr.G. Arends, 2e pr. D. van Sta veren, 3e pr. Abr. Dorsman. OP 'T IJS GEVALLEN De 17-jarige J. P. had Zaterdagavond het ongeluk op het ijs te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dr. J. C. K. Zoete verleende eerste hulp. BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. v. Goozen, geb. Loos, z.; G. Vente, geb. Hassefras, d.; P. v. Aalst geb. Beek, d.; A. M. H. Verdegaal, geb. Lelie veld, d. P. Vermeulen, geb. Voorwnden, z.; A. K. M. Heyker geb. v. Vliet, z. Overleden: Gerritje Burggraaf, 79 j., wed. van S. Vonk. Katwijk aan Zee DRAAGT ELKANDERS LASTEN. De leden van bovengenoemde vereeniging kwamen in „Casa Cara" onder voorzitterschap van den heer L. van Beilen bijeen. In zijn openingswoord herdacht deze de overleden leden: Maarten van Duijn, Arend v d Oever, Corn. Remmelswaal en Corn, van Duijn. De boekhouder A. de Kort bracht het financieel verslag uit. De inkomsten bedroe gen 1960 44, waarvan 1614.50 aan contri butie, de uitgaven bedroegen 3088.15 nadee- lig saldo 1127.51. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren L. van Beilen, H. de Best en C. Plug herkozen. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen Jac, v. Duijn. Koudekerk a/d. Rijn EEN BEKERWEDSTRIJD Zaterdagmiddag werd op den Rijn bij „Meerwyck" door de leden van de beide ijsvereenigingen alhier een wedstrijd op schaatsen gehouden om den wisselbeker welke door de Koudekerksche IJsvereeni- ging hiervoor beschjjcbaar was gesteld. Tevens waren aan deze wedstrijd nog een viertal geldprijzen verbonden, welke voor het meerendeel welwillend beschikbaar wa ren gesteld door de heeren C. Mv Oppelaan en G. J. Corts. Voor dezen wedstrijd hadden zich 25 deelnemers opgegeven. Er werd een vinnige kamp om den beker gestreden. De uitslag was 1 pr. M. van Hartskamp; 2e pr. H. van Vegten; 3e pr. R. Dorrepaal Wzn.; 4e pr. Jac. Bijleveld. De prijzen werd door Burgemeester Ver heul uitgereikt. Oegstgeest KOPPELWEDSTRIJD Op de ijsbaan in Poelgeest .is Zaterdag middag een koppelwedstrijd gehouden, uit gaande van de IJsclub Oegstgeest. In totaal is afgelegd een afstand van 25 kilometer waaronder momenten dat de baan bij felle strijd werd gereden in 25 seconden. Ter aanmoediging werd tijdens den strijd een drietal extra geldprijzen beschikbaar ge steld. De prijzen werden na afloop uitge reikt door den voorzitter met een toepasse lijk woord aan: le prijs: M. H. Scholten en E. Binsbergen; 2e pr.: Th. Milikan en J. v. d. Luyt; 3e pr.: H. Kortmann en A. Molenkamp. AANRIJDING Zaterdag is de groentehandelaar J. K. uit Rijnsburg, toen hij voor een wielrijdster op de Rijnsburgerweg moest uitwijken, door een auto aangereden. Een der wielen werd af gerukt terwijl de bakfiets op de trambaan werd geworpen juist toen een tram uit de richting Leiden naderde. Deze kon ook niet meer tijdig stoppen en vernielde de bakfiets. Het geheel liep zonder persoonlijke ongeval- len af. JEUGDIGE LADELICHTERS Een tweetal minderjarige jongens, genaamd A. v. S. en B. K., wonende te Leiden, zijn door de Leidsche politie aangehouden en aan de politie alhier overgeleverd. Zij hadden kans gezien om by een sigarenwinkelier de lade te lichten en daaruit een bedrag van 8 mede te nemen. Het geld hebben zij in den Haag opgemaakt. Het tweetal is aan de ouders teruggegeven na verhoor alhier. BENOEMING Tot gemeenteveldwachter is in de vacature Wesheer bencemd G. Huiskamp, sergeant bij de politietroepen te Loenen a. d. Vecht. Rijnsburg HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Onder voorzitterschap van mevr. dr. A. A. S. HöwelerWielen, is alhier opgericht een comm. ter bevordering van het houden van cursussen voor Huishoudelijke Voorlichting. Het ligt in het voornemen aanstonds te be ginnen met knip- en naaicursussen en zoo mogelijk later kookcursussen te organiseeren. Een leerares van de Stichting voor Huish. Voorl. ten Plattelande, zal, in het Ver.gebouw Brouwerstraat, een cursus geven in het knip pen, vermaken en verstellen van kleeding etc. De lessen zijn gratis toegankelijk voor huisvrouwen en volwassen meisjes, en vangen aan Donderdagavond a.s. Zij, die zich alsnog voor deze cursussen willen aanmelden, kunnen dat doen bij de dames: Zr. v. Wijk, mevr. Höweler, mevr. v. d. Loo, mevr. v. d. Vijver, of Donderdag avond aan het Gebouw, tusschen 6 en 7 uur. Sassenheim GEDWONGEN VACANTIE. Doordat de centrale verwarmings-installatie in de „School met den Bijbel" onklaar is geraakt is de school voor enkele dagen ge- Hedenavond zal de Gereformeerde mannen- vereeniging „Uw Naam worde geheiligd" haar jaarvergadering houden in één der lokalen achter de Ger. Kerk. GEREF. KERK. De kerkeraad der Ger. Kerk heeft besloten de middagdiensten om 4 uur te laten aan vangen. Onze plaatsgenoot de heer J. A. Bontje is tijdelijk benoemd als agent van politie te Almelo. JUBILEUM IJSCLUB. De Sassenheimsche IJsclub bestaat heden 50 jaar. Dit feit zal voor de leden feestelijk worden herdacht op Maandag 20 Januari in de zaal van Het Bruine Paard. INGEKOMEN PERSONEN A. P. Berg, Molenstraat 17, van Haarlem, Gr. Markt 9; J. J. W. Lange veld en gezin, Meidoornlaan 7, van Leiden, Oude Vest 255a; an der Zwet en gezin, Tijloosstraat 14, Voorhout, Akervoorderlaan 1; J. J. Sohols en echtg.. Hoofdstraat 310, van Noord wijk, Egb. de Grootstr. 14; W. M. Hendriks, Hoofdstraat 82, van Hengelo, Oldenzaalsche- straat 117; J. Welboren en echtg., Hoofdstr. 82, van Leidschendam, Westeinderweg 1. W. Mosseveld, Lindenlaan 27, van Voorhout, Teijlingerlaan 76; P. van dei- Lans, Linden- laan 27, van Lisse, Stationsweg 90; J. Mes kers, Oosthaven 31, van Warmond, B 59; J. J. M. Hoogervorst, Zuiderstraat 4, van Oegst geest, Endegeesterstraatweg 5; C. J. Détere, Tijloosstraat 26, van Leiden, Haarlemmer straat 213; M. C. Driessen, geb. Buijs, Iepen- laan 32, van Korst, America E 115a. VERTROKKEN PERSONEN M. Smit, Zandslootkade 49, naar Amers foort, Utrechtscheweg 327; J. van de Kamp, Teijlingerlaan 43, naar Sedalia (U.S.A.) 516 West 3 rd.; D. A. vaa Leeuwen, Kerklaan 44, naar Haarl.meer, Lisserdijk 57; J. P. Gouver neur en echtg., Hoofdstr. 80, naar Soestdijk, Vredehofstraat 20: G. J. van Dillen en gezin, Tijloosstraat 14, naar Lisse, Wilhelminastr. 40; M. Ch. W. Buijzen, Hoofdstraat 188,. naar Doetinchem, Pr. Hendrikstr. 38; J. Z. de Vries, Kooilaan 1, naar Venraay-Gastenraay, Jagershuis; H. J. Venneman, Hoofdstraat 82, naar Boxmeer, Veerstraat 49; J. E. van der Geest, Zandslootkade 14, naar Amsterdam, Joseph Israëlskade 23II; J. Griekspoor, Hoofdstraat 370, naar Wassenaar, Papenweg 13; T. Kulk en gezin, Hoofdstraat 370, naar Wassenaar, Papenweg 13. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikus Petrus Bernard us Antonius, z. van J. F. A. Hulsbosch en M. P. Th. Kerkvliet; Janny Margaretha, d. van A. Stemfoort en M. van der Heiden; Petrus Johannes, z. van G. J Huijts en C. van der Plas; Nicolaas Maria Petrus, z. van C. G. Booij en P. J. Mathot. Overleden: A, F. Witteman, 67 j.; Cath. P. Ideffering, 47 j., echtg. van G. Haver. Getrouwd: A. van Houten, 25 j, en M. Hoogkamer, 21 j.; C. J. Verhoog, 33 j. en J. Molenaar, 29 j. Valkenburg GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemester. Afwezig: de heer de Vries, en wegens ziek te de heer v. Dijk. Na opening, wijdt de voorzitter enkele woorden aan het feit dat we pas een nieuw jaar zijn ingetreden en spreekt de hoop uit dat 1941 gelukkiger moge zijn als 1940. Na afhandeling der ingekomen stukken, stelt de voorzitter aan de orde de begrooting voor 1941. Algemeene beschouwingen worden niet ge houden. Bij de post Onderhoud Monumenten vraagt de heer van Duijn enkele inlichtingen. De voorzitter zegt dat deze post betrekking heeft op het plaatsen van een gedenktee- ken op de graven der oorlogsslachtoffers. Bij het hoofdstuk Lager onderwijs stelt de heer Sohoneveld -enkele vragen. Ten eerste, hoe het moet gaan met de rente der gestorte waarborgsom, nu de school is vernield. Verder vraagt spr. of door het schoolbe stuur de medewerking der gemeente al is gevraagd om te komen tot spoedige herbouw der school. Wel is waar heeft hier de gemeente niet de eerste taak, maar het mag ons toch niet onverschillig zijn dat binnen de gemeente geen enkele gelegenheid is voor onderwijs. Spr. vraagt zich af, waarom wel schuren kun nen verrijzen met een heerlijkheid grooter dan de eerste, terwijl de school nog precies in de zelfde toestand verkeert als op 15 Mei. Meerdere leden blijken deze opvatting te deelen. De voorzitter zegt in antwoord op de ste vraag, dat het noodig zal zijn met het schoolbesuur overleg te plegen. Wat de twee de vraag betreft, éénmaal hebben B. en W met het bestuur een vergadering gehad, Verder heeft spr. niets meer gehoord. Een verzoek is niet ingekomen. De begrooting wordt tenslotte voorloopig vastgesteld met een tekort groot 6041.49. De voorzitter wijst er nog op dat we al een vry hooge straatbelasting hebben en ook de opcenten niet hooger kunnen worden opge voerd, zoodat we zullen moeten afwachten wat Ged. Staten zullen beslissen. De vergoe ding voor het bijzonder onderwijs wordt ver volgens vastgesteld over 1941 op 9.50' per kind. Op verlangen van hooger hand wordt een verlaging aangebracht in de verordening be treffende de precariorechten. Evenzoo wordt een kinderbijslagverorde ning in het leven geroepen. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd. De voorzitter deelt nog mede dat door de bekende omstandigheden het zielental der gemeente in 1940 met honderd is verminderd. Daarna sluiting. NED. HERV. KERK De collecten hebben over de maand Decem ber het volgende bedragen: Kerk 163.92, Diaconie 95.85, Bussen 46.50. Oudejaars avondcollecte 60. De verjaringsbus bracht in 1940 op de som van f 80.74. Tot ouderling is herkozen de heer J. F. G. Sierat, en tot diaken de heer Jac. v. d. Meij. Voorschoten SCHOONRIJDEN VOOR PAREN De ijsvoreeniging „Rijndijk-Morsch" heeft een wedstrijd georganiseerd in het schoon- rijden voor paren. De wedstrijd had plaats op de Schenk. Er werd gereden in twee klassen. De prijzen werden toegekend aan de navol gende paren: Klasse A: le prys: de heer en mevrouw Knijnenburg; 2e prijs, de heer en mevr. Bakker; 3e prijs, de heer M. Meijn en mej. L. van Noort; 4e prijs, de heer E. van Eg- mond en mej. J. A. Verboon. Klasse B: le prijs, de heer J. Rijsdam en mej. M. van Noort; 2e prijs, de heer J. Jonge- neel en mej. J. Valk; 3e prijs, J. Noort Jr. en mej. M. Plas. DE GLADHEID VAN DEN WEG Zaterdagochtend, omstreeks 10 uur, is tengevolge van de gladheid van den weg, op den Leidschenweg, ter hoogte van het instituut „Beresteijn" een fietsende jongeman aange reden door een vrachtauto. De jongeman, die op weg was naar zijn woonplaats op één der Zuid-Hpllandsehe eilanden, is met een ge broken been naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. Nu met de verbreeding van den Leidschen weg, den Veurschen weg, de Schoolstraat, en de aanleg van een parallelweg in het komende voorjaar een aanvang zal worden gemaakt, stellen B. en W. den raad voor den aankoop buizen en kabels noodig voor deze wer ken aan te koopen door middel van de Coö peratieve inkoopvereeniging van metaal- industrieëlen G. A. te Rotterdam. Op deze wijze is de gemeente in de gelegenheid op de voordeeligste wijze de benoodigde materia- an te koopen. Een bedrag van 100,000 zal noodig zijn voor dezen aankoop GUNNING B. en W. onzer gemeente hebben het rooien .un 5 perceelen boomen, staande op diverse plaatsen in de gemeente gegund aan den hoogsten inschrijver W. Hennipman te Lei derdorp voor een bedrag van 500. Woubrugge NATIONALE HARDRIJDERIJ Op de baan bij de brug werd een nationale wedstrijd in het hardrijden op de schaats gehouden, waarvoor zeer groote deelname en belangstelling bestond. De uitslag is als volgt: le pr. de heer Douwe de Jong van Alphen aan den Rijn; 2e pr. de heer J. Vol- water van Hoogmade; 3e pr. de heer A. van den Akker van Boskoop en 4e pr. de heer P. Roseboom van Leiderdorp. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha, d. van L. Donker en M. Jansze. t Getrouwd: Jurrianus Windhorst, 21 jaar en Gerarda van Arkel, 21 jaar; Gijsbertus Cornel is Baak, 25 jaar en Johanna Paula Witlak, 24 jaar. Overleden: Johannes Vlasveld, wed. van A. van Schaik, 80 jaar; Johanna Hoogenboom, echtgenoote van S. de ong, 67 jaar. Binnenlandsch Nieuws Diphterie te Etten Te Etten hebben zich de laatste dagen verscheidene gevallen van diphterie voorge daan, waaronder twee met doodelijken af loop. Verschillende patiënten zijn naar de barakken van het St. Elisabethziekenhuis te Oudenbosch vervoerd. Ook te St. Willebrord, dat gedeeltelijk onder de gemeente Etten be hoort, hebben zich eenige gevallen voorge daan, w.o, eveneens twee met doodelijken af loop. In verband hiermede zfjn de bewaar scholen te Etten - "T:1,~uJ gesloterw 6t. Willebrord tijdelijk Het oentrale comité tot instaryj waai noodbeurzen in Noord- en Zuid-H Per het A.N.P. o.m.: Doordat het zeer moeilijk is vo tegenwoordiger, die gewend was m en met een groote collectie mon» den winkelier te bezoeken, heeft"cr thans den fabrikant de gelegenhi zijn vertegenwoordigers naar n,** te zenden om daar zijn monsters l de©11 Dit zijn geen tentoonstellingen, g rei zakelijke beurzen. De eerste beu gehouden in Den Haag en Amj vervolgens te Alkmaar, HaarU Hilversum, Rotterdam en DordreclprÜ! Opgelegde auto's en pei B( belasting De aanvraag tot restitutie mye al 20 Januari worden ingedijpbea Bezitters van buiten gebruik gejpid c worden er, aldus de K.N.A.C. opnjin c gemaakt, dat zy weliswaar verpli4stai voertuigen voor de Personeele K te geven, maar tevens een aanvrf Inspecteur der Directe belastingenfKte dienen tot restitutie van de over lt te wagens te betalen Personeele Belal Deze aanvraag dient in ieder L 20 Januari te geschieden. Het bovenstaande geldt ook vtf of bielen, welke het geheele jaar Jklco gebruik zijn geweest, en waarvdot A band daarmede, reeds vroeger erf tot restitutie is ingediend. p In den desbetreffenden briefen inspecteur zal men tevens kunnen maatregelen te doen treffen, demontage van onderdeelen rijtuig kan worden afgezien; en bij een eventueele beslissing van h| ment, dat de aanslag van den opgciat voorloopig buiten invordering kan q 1.1» .1AMI# !M tAAnqeclna IA hfj iope Smokkelhandel in k< Clandestiene „invoer" uit Nu ook in België het aantal onder de distributie valt, aanzi gebreid, is het arbeidsveld der wel belangrijk ingekrompen e~ lijkheden van de grenshandel De laatste weken is, na de disti va textielgoederen in België, voor steenkolen de „conjunctuur" w stigst. Bij de heerschende koude meeste gezinnen met de hun toegei veelheid niet uit, en aangezien d« in België niet op den bon is kan worden ingevoerd tegen een ij m van slechts 25 ets per 100 kilo (i y uitvoer in België niets is toegesa" zich een min of meer levendige srPs 6 del in kolen ontwikkeld. In verbaiend feit, dat steenkolen zich door hun go, h- WOLLEN DEKENS GESTo' jij het Hagespraakterrein op den l bij Lunteren een 16-tal wollen dé= ontvreemd. V1S1 Het onderzoek heeft nog geert ds gehad. *lde Rechtszaken en DUITSCH LANDGERECH BELEEDIGING die Voor het Duitsche landgerecht haer teren de 46-jarige handelsagent A. I v venhage te verantwoorden wegens r van den Führer en wegens verspr bc valsche geruchten betreffende de» luchtmacht. Bij zijn verhoor zeide beklaagde, «en in de vier oorlogsdagen eens wat kon van Duitschland had gesproken, iri zou hij zich niet meer met de poli*15 bemoeid en zelfs in de zaak, de leiding had, het spreken o\.. ben verboden. Overigens ontkende a ligste Duitschland vijandig gezind tt Volgens eenige daarna gehoord heeft beklaagde wel degelijk zeer 1 tingen gebezigd, welke in hooge digend waren voor den Fuhrer en weermacht, terwijl een getuige a de" de, eenige malen gehoord te heb») klaagde het spreken over politiek 1, had verboden. l:pl Genefalstaatsanwalt dr. KoblitzJiej ten laste gelegde volkomen bewezfco' derde deswege een gevangenisstraf en 6 maanden. De verdediger, mr. van Royen dat beklaagde, al zou_hy den:Fuhil onaangename dingen hebben toegew- meermalen zeer waardeerend over heeft uitgelaten. Volgens pleiter klacht een gevolg zijn van ontstane f in de leiding der zaak. De rechter, de heer Joppich, klaagde schuldig aan ernstige belet den Führer en aan lasterpraat ten I Duitschland en veroordeelde hem lilt vangenisstraf van 1 jaar en 3 ma aftrek van twee maanden voorloop nis, in welk vonnis beklaagde heeftln Marktberichtei; Hierbij verzoek Ut, naar aanleiding van Uw oproep om medewerking bij de uitbreiding van het lezersaantal, neven staande nieuwe abonné ln te schrij ven op Nieuwe Leidsche Courant De toezending moet direct plaats hebben terwijl de betaling per week/per 3 maanden zal ge schieden. Naam nieuwe abonné Woonplaats, enz. De aanbrenger:

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6