y> D. VAN DEN BOSCH SAMBO, DE OLIFANT iG 7 JANUARI 1941 PAG. 5 Shen Amstel en IJ H^Vin. Nieuwjaarsdag vroeger toestand der Kerk- Week der pen kan niet doorgaan. (Amsterdamschen redacteur.) oude gewoonte hebben vele begiet nieuwe jaar ingezet met een heid tot-er het algemeen zijn de kerken smorgen niet druk bgzet. De waardcen Oudejaarsavond gaf vanzelf laat naar bed gaan, en zoo inig gezin, dat anders trouw ter den eersten dag des jaars niet in den bezoek aan het bedehuis. s dit wel even anders. De ker- ;ler dan gewoonlijk. In de eerste n" toegeschreven worden aan een 5 I tl Dg des harten bij menigeen om sprekende onzekere begin in [J I aan te vangen. Vervolgens is Li l\l eid, dat geen diensten op den avond van 31 December zijn van invloed. De meeste kerke- ïappen hebben den Oudejaars- ,het godsdienstig besluit des epen. Vele kerkgangers waren }t in de gelegenheid te komen. R heeft, m.i. ten onrechte, op |n het geheel niet de gemeente ich Oud-en-Nieuw op Nieuw- icombineerd. de m moet, n oorzaken was het kerkbezoek heen. In van ,1 Januari grooter en >ederen (tot op zekere hoogte een oude pnieuw ^ïhoud gegeven, i moeilijty vroeger, krachtens stedelijke eigen tijjgt geoorloofd vóór 12 uur met ischen te beginnen, teneinde der bevolking niet te storen, ivas afkomstig uit den tijd, toen algemeen in zwang waren, zich op dien dag voor een tak geplaatst, want niemand, irmitage" was, mocht worden was toen ook de gewoonte kas" of bij „den patroon" thuis den oudsten knecht af tot het en ieder stak naar eigen ■MMtch vol zegenwenschen af of jnverstaanbaar, doch goed ge- hel mijnheer en mevrouw de Un hand. In sommige kringen dan c*i luidruchtig toe. Men dronk 1, en zoo werd het in de kamer, A^P(ts, in de fabriekszaal of waar w I Ipjes begonnen gesprek vaak ochten Jrsc^ stemgeluid en wat dies leester jezet- Vóór twaalven mocht dat althans niet in het publiek, we Piel® „het godsdienstig begin des 1 voortreffelijke bepaling inder- J VRI stellig aanleiding was. Intus- stedelijke keur haar natuur- ooie ge^orveri) want er was voor de Dokten reden meer. Het is echter Eng geleden, dat telken jare wjaarsdag de officieele publi ter. gegeven en in de dagbladen s, te Ooi ter Voo^uwjaarsmorgen meestal stil op van Saiviel de stilte bepaald op. Het roren, dat was nummer een. —rfnigeen den Oudejaarsavond bij I P* vrienden met eenige uren I hgen, omdat men tot 4 uur binnenblijven. Het was in den JUWElht tegen half vijf dan ook bij huis. 1 ander is de plechtige rust op Nfyrfgen veridaard. Het was nog ^■Igs den weg dan op Zondag- daarentegen zag men groote COllectij)delaars schier overal en „afge- Je_ met feestgangers, want met het erduistering moest ieder weer VAN, tverkoeft. tijdig thuis zijn. Het was toch een prettige ge waarwording al die drukte te kunnen gade slaan en er zelf aan deel te nemen. Het zwart gallige spreekwoord, dat den Nieuwjaarsdag misprijst als de dag waarop het meest wordt gelogen, is onbillijk voor de massa, want de menschen meenen het wel goed. 't Is alleen jammer, dat menige traditie op dien dag niet herleeft. Zucht naar macht en het kille-geld- alleen hebben op sociaal erf beiderzijds veel bedorven. Met de kerk begon ik, thans nog een en ander over den kerkelijken toestand hier ter stede. Deze is bij den aanvang des jaars niet ongunstig, naar het uiterlijke gemeten. Geen enkel kerkgebouw werd in het afgeloopen jaar door oorlogsgeweld getroffen. Na de rampspoedige Meidagen nam het kerkbezoek toe en het is beter op peil gebleven. De offer vaardigheid was groot, hetgeen vooral aan het einde des jaars uitkwam. Wie zou kunnen optellen wat in 1939 aan kerk, armen, zen ding en zoo menig ander Christelijk doel is geschonken, 's Zondags en in de week, zou tot een kapitale som komen. Het schoonste hiervan is, dat dit alles is geofferd op het altaar der vrijwilligheid. Deze kerkelijke opleving is een verblijdend verschijnsel. .Of zij gezien mag worden als een versterkt geloofsleven in breederen om vang? Wie zal hier de statistiek kunnen bij houden? Zij is er niet, want God is de Kenner der harten. Wel mag dankbaar gewezen wor den op grootere onderlinge saamhoorigheid, op warmer belangstelling voor de diepste levensvragen, en de offervaardigheid, waar van ik zoo juist gewag maakte, staat hier mede stellig in nauw verband. Ondanks den nood der tijden staat de Kerk in haar uiterlijke gestalte dus niet achteraan. Dit komt ook uit in enkele speciale acties. Voor de meubileering en verdere betere ver zorging van het interieur der Nieuwe Kerk kwam tot heden bijna 13,000 in. De bouw som voor de Zuiderkapel der Ned. Herv. ge meente steeg tot' ongeveer 50,000. Ds. w. van Limburgh verzamelde in enkele maanden tijds voor de Classicale Zending dier gemeente circa 20,000. De Geref. Kerk van Amsterdam Zuid spaart ook nog steeds voor een nieuw kerk gebouw in het Westelijk deel dezer rand gemeente. De restauratie van het orgel in de Westerkerk der Hervormden kwam gereed. Teleurstellend is het bericht, dat de Eilands- kerk wegens te ver voortgeschreden ouder domsgebreken niet kan worden gerestaureerd en dus voor den eeredienst gesloten blijft. Overigens behoefde geen enkel kerkgebouw in het afgeloopen jaar buiten gebruik te worden gesteld, ook de Haarlemmerpoortkerk der Gereformeerden niet, hoewel hiervan aanvankelijk sprake was. Slechts één kerkeraad liet een minder op gewekt geluid hooren, die van de Hersteld- Evangelisch-Luthersche gemeente. De finan- cieele zorgen dezer kleine kerkformatie wor den te groot. Vandaar dat de kerkeraad moest overgaan tot invoering van hoofdgeld. De eerste volle week in Januari is van ouds de Week der Gebeden van de Evangelische Alliantie. Deze eerbiedwaardige instelling, ge sticht in 1846, staat speciaal de Una Sancta voor. „De Evangelische Alliantie bedoelt de be vordering van de eenheid in geloof en liefde van allen, die den Naam des Heeren Jezus Christus belijden. Hare leden zijn vrij om in ondergeschikte punten van kerkinrechting en kerkregeering hunne eigen overtuiging te be houden met waarachtige verdraagzaamheid en broederlijke liefde. De Alliantie vereenigt de Protestantsche Christenen tot de jaar- lijksche Week der Gebeden en in samenkom sten, die het hooge f '■-•sterlijke gebed des Zaligmakers (Joh. 17 wenschen vervuld te zien. Zij houdt het fejzag van het Woord Gods hoog, bevordert de godsdienstvrijheid ln alle landen en ondersteunt Evangelisatie werk". MET ZIJN VARKEN AAN DEN WANDEL (Historisch.) Een gemoedelijke boer uit de Wijde- wormer dreef een vet, orrfvangrijk varken voor zich uit langs den Züider- weg. Luid knorrend bewoog het dier zich over straat. Een heer liep met vlugge schreden achter dit tweetal aan en sprak toen hij den boer had ingehaald: „Weet u wel, dat u een varken aan het vervoeren bent?" „Ja", antwoordde de eigenaar, die meende, dat deze vraag gerust achter wege had kunnen blijven. „Mag u dat?". „Ja zeker". „Még u dat?". „Natuurlijk, het dier loopt op zijn eigen pooten en mag ook zoo loopen". „Weet u dat wel zeker?", vroeg de heer, misprijzend de wenkbrauwen fronsend. „Ja hoor, dat weet ik heel beslist". ,,U moet daarvoor een vervoerbewijs hebben'', deelde de heer, die zich nu bekend maakte als een ambtenaar van de crisiswet, mede. „Dat heb ik niet, en dat doet er ook niets toe. Ik mag zoo docr heel Neder land met dat varken loopen". „Nou, dat weet ik nog zoo net niet". „Er is wel mee., dat jullie niet weten", leeraarde de boer, „maar er staat in de verordening, dat men een varken van meer dan 40 kilogram niet per as mag vervoeren en dit beest loopt 3p zijn ïig-n pooten". De man had gelijk! De ambtenaar was spoedig ver dwenen Aldus las ik in een oud geschrift der Alliantie. Wegens de verduisterihg kunnen de tra- ditioneele gebedssamenkomsten thans niet doorgaan. Het bestuur van de afdeeling Amsterdam herinnerde er aan ,dat „een vaste reeks belangen in den gebede voor Gods troon werd herdacht; er werd gebeden voor de algemeene Christelijke kerk, voor volken en overheden, in- en uitwendige zending, zen ding onder Israël, huisgezin en opvoeding". Dat dit thans niet kan geschieden doet het bestuur leed. „Immers in de verscheurde wereld van heden is de openbaring van de eenheid der geloovigen een waarachtig geestelijk belang". Zondagmorgen is daarom in vele kerken het gebed om de eenheid in Christus het doel der Evangelische Alliantie opgegaan. FRISO. KALENDERS slechts gedeeltelijk k-unnen wei ken, is toch de bekende kantooragenda verschenei De agenda, op goed papier gedrukt, is lypogra ftsch weer uitstekend afgewerkt. Elke week besla: twee bladzijden, voor ifederen datum is veel notit-'e ruimte beschikbaar. Achterin vindt men gegeven betreffende posterijen, telegrafie, telefonie en tele: bladzijdi richting is dene agenda n d. Dit imfoTmatie-, recher- lakvol uitgevoerd en DeD Haag, zendt 11 I en keurig gebonden boekje in handig Behalve de gewone agenda geeft 't boekje gegevens betreffende verkeer, eerste hulp, posterijen enz. De gelukkigen, die deze agenda toegezonden krijgen, n er ongetwijfeld zeer mee ingenomen zijn. schermen. Een weekkalender, uitstekend geschikt www kaïntoorgebruik. Achter elk dagoijfer veel In de laatste paar maanden is op verschillen de plaatsen in ons land een brutale oplichter aan het werk gewest, die zijn arbeidsterrein had gevonden bij rijwielhandelaren. Deze man geeft zich uit voor een inwoner van Amsterdam en toont ten overvloede een distributiekaart ten name van Wilhelmus Hogenes, geboren te Vinkeveen op 20 Mei 1881, wonende in een logement aan de Prins Hendrikkade. Inderdaad is bij nader onderzoek 'gebleken, dat aan het bewuste adres iemand van den naam woonach- tigis, doch hem is zijn distributieslamkaart des tijds ontstolen. Een onbevoegde heeft zich deze kaart toegeëigend Zoowel te Almelo, te St. Oedenrode, Zwolle, Oisterwijk, Boxtel en Tilburg als nog kort ge leden te Amsterdam, heeft deze man zich bij een rijwielhandelaar vervoegd om een fiets te huren. In alle gevallen werd het rijwiel echter niet teruggebracht en heeft de man ze vermoe delijk ten eigen bate te gelde gemaakt. Te Almelo gaf hij zich uit voor W Hogenes uit Woerden, toen hij op 25 November een rij wiel huurde. De buit bestond uit een zwart gelakt, goud gebiesd heerenrijwiel, merk Tors, framenummer 98343 Bijna een maand later dook hij op in St. Oedenrode, waar hij zich uitgaf voor controleur bij de veehouderij cen trale, en ook daar keerde hij na een fiets te hebben gehuurd, niet meer terug. Het signalement, in deze plaats verstrekt, luidt als volgt: lang ongeveer 1.7Ó meter, nor maal postuur, rood gelaat, scheeve neus, ge kleed met beige regenjas, beigé slappen hoed. donker colbertcostuum en wollen das. Aanhouding en voorgeleiding wordt ver zocht, door de burgemeesters van Almelo en St. Oedenrode en door den commissaris van politie in de 6e sectie te Amsterdam, bureau Warmoes straat, Zondagmiddag was van de ijsbanen op den vijver van het Westbroekpark in Den Haag een deel wegens gevaar afgezet, doch een 18-jarige schaatsenrijder stoorde zich daaraan niet en ging hier op zijn eentje aan de zwier. Zelfs toen een agent van politie hem aan maande om naar het ongevaarlijke deel van de banen te keeren, bleef de jongeman op de afgesloten strook en toén tenslotte de agent hem aanhield, verzette de «schaatsenrijder zich hiertegen en begon met 'den politieman een vechtpartij. Een agent in burger, die in zijn vrijen tijd op het veilige deel van de baan aan het schaatsen was, snelde zijn col lega te hulp en moest deze assistentie be- koopen met een trap van den jongeling tegen zijn rechter bovenbeen, dat daardoor werd verwond. De' weerbarstige werd nu ingere kend en naar' het politiebureau overgebracht, terwijl bovendien bleek, dat de jongeling niet in het bezit was van een legitimatiebewijs. Nadat van een en ander proces-verbaal was opgemaakt is de slecht gedisciplineerde schaatsenrijder, de schilder G. K., in den loop van den avond ter beschikking van zijn ouders gesteld. Kortsluiting vermoedelijk de oorzaak Vanmorgen is te Apeldoorn vermoedelijk door kortsluiting brand ontstaan op den zolder van het gebouw van de gemepnte- gasfabriek, waar de compressoren voor de persleidingen ondergebracht zijn. De zolder brandde uit en de kap werd ernstig bescha digd. Voor eenige buitenbuurten heeft deze brand stagnatie in de gaslevering veroorzaakt. BRAND OP EEN -SCHIP. Op het voor de papierfabriek te Velsen lig gende motorschip Presto uit Terneuzen onb stond brand in de roef. De houten betimmering vatte snel vlam en de voorruimte stond weldra geheel in brand. Het vrijwillige brandweercorps en arbeiders der papierfabriek hadden de brand spoedig gebluscht. De woonruimte en de stuur hut zijn geheel uitgebrand, de scheepsmotor kreeg schade door het bluschwater. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De brand is door oververhitting van den kachel in een kleer kast ontstaan. Brand Ie Utrecht De benedeneiage van hel bij hel Wilhelmina kinderziekenhuis behoorende zusterhuis door hel vuur verwoest. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de orandweer gewaarschuwd voor een feller brand in het zusterhuis van het Wilhelrpina kinderziekenhuis aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. Daar de eerste berichten nogal alar- meerend waren, rukte de brandweer met groot materiaal uit. In het gelijkstraatsche gedeelte van zusterhuis woedde het Vuur. Groote voo; den linnengoed en ander materiaal voor kinderziekenhuis lagen daar opgestapeld vormden een maar al te grage prooi voor vlammen. De brandweer hakte bijten in ijs en met een groot aanatal stralen ving men den strijd aan. Onder leiding van commandant Priester tastte de brandweer het vuur op radi cale wijze in zijn haard aan. In de vloeren van de eerste verdieping werden gaten ge hakt, zoodat men van boven bij den brand kon. komen, en het duurde niet lang, of de vlammen verloren terrein. Dank zij de gunstige windrichting en krachtige ingrijpen van de brandweer bleef de brand beperkt tot het zusterhuis. Hiervan is echter het geheele gelijkstraatsche gedeel' met bedden en andere inventaris volkomen uitgebrand. Weliswaar heeft de eerste verdie ping vee] waterschade opgeloo^en, doch voor brandschade kon het verdere gedeelte var het zusterhuis en het kinderziekenhuis ge spaard blijven. De nablussching, welke nog geruimen tijd vorderde, veroorzaakte groote rookontwikke ling. Omstreeks zeven uur rukte de brand weer in. Land- en Tuinbouw De uitvoer van groenten De percentages tengevolge van den geringer aanvoer gewijzigd De Ned. Groenten, en Fruitcentrale heeft in verband met de vorst met ingang van gisteren een gewijzigde regeling afgekondigd. Tot dusverre moest van alle exportproducten 50pet. voor den export worden afgestaan, de overige 50 pet. was voor het binnenland beschikbaar. Indien de export zijn quantum niet geheel afnam, kon het binnenland ook het overblijvende deel van den aanvoer afnemen. Deze exportpercentages zijn thans als gevolg van den geringen aanvoer gewijzigd, en wel zoodanig, dat van ongeschoonde spruiten, schorseneeren, knolselderij en veldsla slechts 25 pet. voor export behoeft te worden be stemd. Voor roodekool en breekpeen is het percentage gehandhaafd op 50, en van witte en savoyekool, welke ruimschoots voorhanden zijn, is het percentage op 60 gebracht. Tege lijkertijd zijn de maximumprijzen zoowel-voor den export als voor den binnenlandschen han del verhoogd. Voor appels (goudreinettén en bellefleuren) is een maximumprijs van resp. 23 en 19 vastgesteld, doch deze mogen uit sluitend voor export worden verkocht. UW ADRES Voor de behandeling van boekhouding en belastingzaken is: A. BERGHOUT, Belastingconsulent Lid N. L t Kerkstraat 3, Telef. kantoor 262 woonhuis BERKEL EN RODENRIJS. ip'zubiH® ^et gouden jubileum der serum-therapie. Meisjes aan den in i9ilde verzending van het diphteria-antitoxin (Foto J.P.L—-Holland N.V. RAAMLIJSTENFABRIEK v/h. BAK EN DE JONG te H. I. AMBACHT, heeft nog af te geven voor zoover de voor raad strekt. RAAMLIJSTEN TELEFOON 28 NAALDWIJK TUINBOUW-GER EEDSCHAPPEN KASSENBOUW IN IJZER VERWARMING WATERLEIDING STALEN WAGENS en BURRIES Het afgeloopen jaar blijkt voor de Westland- sche tomatenteelt goede resultaten te hebben geleverd, en in dat feit wordt ook de stijging der omzetten aan de veilingen begrepen. Het dreigde met de tomatenteelten het West- land volkomen mis te gaan, en reeds dachten verschillende kweekers er over wijziging in hun teelt te gaan brengen toen Engeland als afzetgebied goeddeels uitviel. Want, de groote afzet van tomaten ging over zee. Toch was in 1939 hierin reeds wijziging gekomen, toen Duitschland bijna 19 millioen kilo tomaten afnam, tegen plm. 12 millioen door Engeland. Deze cijfers zijn in het afgeloopen jaar wel radicaal gewijzigd, want vrijwel onze geheele tomatenexport was nu op Duitschland gericht. En, waar het Westland ongeveer 35 .nillioen kilo tomaten produceert, had dit in den uit slag der cultures in het afgeloopen jaar wel eenig gewicht. Van de 30 millioen kilo tomaten die het Westland levert, komt ongeveer 5 millioen kilo uit de gestookte kassen, en de resultaten daar van hebben door de eerste oorlogsomstandig heden nogal te wenschen over gelaten. Anders blijkt het te zijn met de producten uit de koude kassen, en geraamd wordt dat het Westland aan deze cultuur een meer op brengst van rond twee millioen gulden heeft vergeleken bij het vorig jaar. Een andere gunstige factor in de cultures is geweest de vlotte afzet van de aardappelen, waarvan het Westland en in hoofdzaak 's-Gra- venzande een twintig millioen kilo levert. Men raamt voor dit product een hooger opbrengst van twee millioen gulden. Ook de. druiven- cultuur heeft gunstiger resultaten gegeven, en al die factoren hebben de Weslandsche vei lingen een verhoogde omzet met plm. 5^ mil lioen gulden gebracht Kunst en Wetenschap M. J. Brusse t Een referendum over het meest gelezen, meest gehoorde en meest geziene boek zou in ons land zonder twijfel „Boefje" aanwijzen. Daarmee is de populariteit van den journa list Brusse zuiver getypeerd. Doch er was nog een andere Brusse: de menschenkenner, of wil men de zeer gevoelige plaat, waarop net leven in al z'n maten en ruimten en qualilei- ten werd vastgelegd met een hand zóó fijn en raak, als weinigen bezitten. En hierin was Brusse' meer dan journalist: literator 'van voornaam gehalte. Voor de wereld van onze dagen was Brusse, die op 67-jarigen leeftijd te Schoorl is gestor ven, al eenigen tijd een zwijgende figuur ge worden. Zijn prachtige schetsen „Onder de menschen" in de N.R.C., die tientallen jaren een sieraad en een attractie van dit dagblad waren, zag men zelden meer; haast zou men zeggen; voor dezen speurder was ee letterlijk geen vierkante meter meer over. Het merkwaardige van Brusse's pen is ge weest, dat zij even zuiver teekende op het hooge als op het lage levensniveau. Toch heeft het laatste hem nader gelegen, want èn in de kueze èn in de warmte van zijn schetsen - over den zelfkant (Nachtleven van Rotter dam, Zeemansleven, verwaarloosde jeugd) kwam duidelijk de achtergrond van zijn schrijfkunst uit: een zeer bewogen hart mét de onterfden. Menigmaal kwam dit nóg klaar der uit in het schitteren bedelen, dat hij voor bepaalde doelen al schrijvende deed. Boven dit alles uit echter dreef hem het moeten van den kunstenaar, voor wien het leven in al zijn schakeeringen object is van reproduceeren. En in deze kunst was Brusse een meester op alle, den journalist ter beschikking staan de wapenen. Hoewel de breedheid van zijn talent hem ook in vele landen copy deed zoeken en vin den, is Brusse vóór alles auteur van Neder land en van Rotterdam (de stad die hij moest liefhebben omdat hii Brusse was) ge weest. Zijn land kende hij van uit ziin obser vatieposten: bosch en hei, zee en duin, rivie ren en dorpen, steden en stegen. Daarbij had hij een enorm geheugen (notities ten hoogste op de manchet) en een ongeremden werklust. Inzoover er in zijn vak van rangen sprake kan zijn, had Brusse den hoogsten bereikt. Mee zal hem wel lang missen! KAREL VAN MANDER Karei van Mander's Schilder-Boeck is bij de uitgeverij Ickoestwo gedeeltelijk in Rus sische vertaling verschenen: de levens beschrijvingen van honderd Nederlandsche schilders met een biographie van Karei van Mander door W. Minorski. De uitgave is ver zorgd door prof. M. Fabrikant. JOACHIM PATINIER In Feest voor oud-strijders. De bejaarde bewoners van Bronbeek te Arnhem hebben veel pret beleefd, toen hun dezer dagen een vroolijke middag bereid werd (Foto Pax-Holland) Engeli bij de"1 w»< oojodig, eeliede'en uit den bevroren modder en deen (Foto Het Zuiden) tegen t-Bri Aan het perceel te Maastricht, waar, naar men zegt, in het begin der n»gende eeuw Karei de Groote verblijf lield. is door den Maastrichtschen edelsrrid Cor Sandifort een kunstzinnig uithargbord met een voorstelling van .Charlenugne" aangebracht (Foto Het Ziiden) 295. Niet lang daarna was het ogenblik van afscheidne- men gekomen. De kisten met cadeaux werden op de trein gezet en een kamerdienaar moest met de jongens meereizen, tot de plaats waar een vliegtuig hen wachtte om hen naar hun land te brengen. Het viel de jongens zwaar van den sultan afscheid te nemen. Maar eindelijk zaten ze in de auto, die hen tot vlak bij het vliegtuig bracht. 296. Op het vliegveld kwam dadelijk een van de piloten toegelopen en maakte een praatje met de jongens. Hij was van de hele geschiedenis op de hoogte. De sultan had het personeel van het vliegveld doen inlichten, maar ook de kran ten hadden er vol over gestaan, vertelde de piloot. Oekraïensche staatsmuseum te Charkow is een schilderij van den 16e eeu-w- schen schilder Joachim Patinier ontdekt, een voorstelling van den H. Joachim. Het ge signeerde werk verkeert in goeden staat. Radioprogramma WOENSDAG 8 JANUARI. IV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gewijde :iek (opn.). 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.40 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 1.00 Gramo- foonmuziek. 11.35 Cello met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en oeconomische berichten ANP. 1.00 En semble „Romantique" en eramofoonmuziek. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur'. 3.30 De Vedelaars en gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, oeconomische- en beursberichten ANP 530 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart Causerie „Meteorologie voor den binnenschipper" en taalles. 6.00 Berichten. 6.05 De Postillons. 6.45 Actueele reportage of gramofoon muziek. 7.00 Oeconomische vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten (En- geJsch). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberich ten ANP. 8.15 Orgelspel (opn.) b.30 Berichten (En- gelsch)8.45 Gramofoonmuziek. 9.20 Zang met Rianobegeleiding. Hierna' Schriftlezing 10.00—10.15 'ieuwsberichten ANP. sluiting. HILVERSUM n. 301 m. VARA. 8 00 Gramofoon muziek. 8.28 VARA-Almanak 8.30 Nieuwsberichten ANP. gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwij ding. 10.20 Esmei 10.50 Orgelspel. 12.00 Beri. VARA-Almanak. 12.45 Nie richten ANP. 100 Gramofoonmuziek. 1.15 VARA- orkest. 2.00 Voor de vrouwen. 2.25 Gramofoonmu ziek. 3.15 Vocaal en instrumentaal programma. 4.10 Declamatie. 4.30 Orgelspel. 5.00 VPRO. Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk 5.15 Nieuws-, oeconomische- en beursberichten ANP. 5.30 Esme ralda en soliste 6.00 Boekbespreking. 6.15 Gra mofoonmuziek. 6.40 VARA-Almanak. 6 45 Ach

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5