27 NOVEMBER 1940 PAG. 5 ,sschen Amstel en IJ Jftrgelen, doch nuttige functie. Hoe de Unverordening" wordt uitgevoerd. torfose der schillenboeren. Zorg voo: dieren. j onzen Amsterdamschen redacteur;. ivordt een huiselijk praatje over eer ldelijk onderwerp, waaraan in dc goed als nimmer aandacht ge in wordt. jraat er nu over een schillenboer? Een en meestal ijverig mensch, daar niet verder iemand in wiens arbeid et geneigd is zich te .verdiepen. Onze uwen voelen er heel weinig voor itentie aan den schillenboer te beste- noodig is Zij zijn blij, als de man al uit de keuken komt weghalen; r vinden ze het als hij, om welke reden k, een dag overslaat, want waar de huisvrouwen in vaak kleine en met'den rommel heen? is de Amsterdamsche schillenboer een 6proken personaadje geworden. Eigen- i we een beetje trotsch op hem, want i, die in veler oog zulk een armzalig uitoefent, draagt werkelijk by tot den •an Amsterdam. hoort nog al eens de uitdrukking: or moet je in Amsterdam wezen", ten of ten goede dat laat ik in het doch dat dagelijks een legertje schillenboeren op onze stad af komt, Ik geval een zeer nuttige demonstra- bemerken we daarvan zoo goed als leze menschen helpen mee de hygiëne groote stad bevorderen, vrijwaren lingen voor ongewenschte luchtjes en de Amsterdammers van allerlei din- waarmee men, eerlijk gezegd, in het ergestelde geval verlegen zou zitten, lom een „afvallenverordening" wordt idigd, is het gebleken, dat het beroep lillenboer lang niet algemeen is. Je nders zeggen, dat zoo iemand overal •enschte verschijning is, want overal ai aardappelen en houdt men dus over, tenzij men de tegenwoordig ngeprezen methode volgt om de aard- i in de schil te koken. Men houdt dan óók schillen over. n me voorstellen, dat op het platteland, waar veeteelt beoefend wordt, een boer geen emplooi vindt. Keukenafval laar bestemd voor veevoeder, en in het in weet men in minder bevolkte stre et etensresten beter raad dan in de ilkte groote stad. Schillenboeren trouwens den inhoud hunner voer de veehouders in den omtrek van of zij voederen er hun eigen thans van overheidswege zorg besteed datgene waarmee de schillenboer zoovele jaren bezig hield, blijkt ir onze vermaarde vooruitstrevendheid, j voortaan bij verordening voorgeschre. piding tusschen vuilnis en keukenafval f de hoofdstad al jaren achtereen prac- iefend te zijn, dank zij den onder- fczin der schillenboeren, die overal in I heentrokken om klanten te vinden. de „afvallenverordening" ook in de tad is aangenomen, wordt het schillen- bedrijf geordend. De beoefenaren van beroep zullen hier voortaan een soort atieve gemeenschap vormen. Het mag an niet meer voorkomen, dat vier buren huis elk hun eigen schillenboer er op aden. Vele huisvrouwen zullen moeten nen van den jarenlang gehoorden schel - 2et van den man onder aan de trap, die 1 gevallen, zijn klompen beneden laat >m op kousenvoeten naar boven te en teneinde den traplooper ongerept te Dat was een eerste voorwaarde van do jinge afspraak, indertijd gemaakt toen gratis klandizie kwam. [schillenboer krijgt voortaan zijn eigen klanten buiten deze wijk moet hij •pen, maar daartegenover staat, dat de vaste wijk zijn klant wordt, dus die het keukenafval gemakshalve V. in den vuilnisemmer kieperden om er i spoedig van af te wezen. De schillenboer wordt voortaan vertegen woordiger van het gemeentebestuur. Hij ont vangt een vergunning van den Dienst der Stadsreiniging. Voortaan mag hij er niet bij loopen, zooals hij wil: „het is noodig, dat de schillenophaler eenige zorg aan zijn uiterlijk besteedt". Aldus is de wensch van den Direc teur van de stadsreiniging. Hij moet natuurlijk zijn klanten geregeld en goed blijven bedienen, mag de straat niet met afval verontreinigen, paard en wagen moeten aan redelijke eischen voldoen. Hij expedieert voortaan ook beenderen, want deze moeten afzonderlijk gehouden wor den en belanden via de stadsreiniging in een beendermeelfabriek. Voor deze beenderen worden den schillenboerén bepaalde stort plaatsen aangewezen. Wat zij aan schillen en etensresten ophalen kunnen zij als vroeger i#r eigen inzicht verkoopen. De totale verkoopwaarde van dit afval over de geheele stad wordt op een half millioen gulden geschat. Dat is de macht van het klei- het onaanzienlijke, het verachte, waarvoor iedereen behalve de schilenboer den neus ophaalt. Wat in het vervolg met lompen, papier, leder (oude schoenen bijv.) en metaal moet gebeuren, wordt nader bij verordening be paald, die te Amsterdam anders zal luiden, in steden waar een vuilverbranding ont breekt. Voorloopig mag een en ander nog in den vuilnisemmer verdwijnen bij den ande- rommel. Wat daarin niet meer mag te recht komen zijn: le aardappelschillen, groenten- en fruitafval; 2e beenderen; 3e overige etensresten. In drie afzonderlijke bakjes moet dit bijeengehouden worden. Het geen de sterk Vermeerderde zorg der huis- w al weer vergroot Ook de zorg der Overheid voor honden of katten is ietwat gewijzigd. In den goeden ouden tijd hield Amsterdam een „gasthuis-karretje" voor zieke men schen op na. Men beefde by de gedachte ooit in zulk een naar vehikel terecht te ko- om dan op een holletje over hobbelige keien naar het gasthuis te worden getrans porteerd. Destijds was men ook niet zachtzinnig tegenover honden zonder belastingpenning. Deze dieren, waarvoor geen belasting betaald werd en die dus naar het oordeel van den toenmaligen magistraat onnut een plaats op den aardbodem innamen, werden door een „hondenmepper" in de „hondenkar" gestopt i vervoerd naar een plaats waar een hond mmer vandaan kwam. Aan dit officieel verdonkeremanen van honden is reeds lang een einde gekomen. Voortaan mag een burger zulks ook niet meer doen. Niemand mag een hond q| een kat verdrinken, doode dieren mag men niet begraven. Wordt een hond of een kat zóó ziek, dat men het beest niet langer hou den kan, dan kan men het zieke of doode dier naar het Dieren-Asyl aan den Polder weg in Oost brengen, waar het kosteloos in ontvangst genomen wordt. Laat men het ran huis halen, dan zijn de kosten 75 cents. Tegen hetzelfde tarief verricht ook de Stadsreiniging dezen dienst. Ook deze bepalingen hebben een nuttigen achtergrond, waarover ik maar het zwijgen bewaren zal. Een mensch behoeft niet alies te weten en „wat niet weet, wat niet deert." Wel zou ik graag zien, dat de bepalingen in de Politieverordening omtrent het uitlaten van honden werden nageleefd. FRISO. Losse berichten Ongelukken Op het emplacement der Nederlandscht Spoorwegen te Tilburg is gistermiddag de ongeveer 45-jarige wegwerker J. C. de Jong, afkomstig uit BerRel-Enschot, die werkzaam heden aan de spoorlijn verrichtte, door een rangeerende locomotief, welker machinist den arbeider niet had opgemerkt, overreden. In ernstigen toestand is de man naar het zieken huis vervoerd, waar bleek, dat het rechter been en dt linkervoet moesten worden geam puteerd. De textieldistributie en de instel lingen van weldadigheid Voor de instellingen van weldadigheid heeft het rijksbureau voor de distributie van tex tielproducten door den handel de volgende re geling getroffen inzake textielgoederen. In de eerste plaats wordt een onderscheid gemaakt tusschen instellingen, welke afge werkte textielgoederen plachten te koopen om deze aan behoeftigen uit te deelen, en in stellingen, die textielgrondstoffen of altnans met-afgewerkte producten koopen, deze ver werken er, dan de aldus vervaardigde pro ducten aan de behoeftigen uitdeelen. Wat de eerste categorie betreft, deze instel lingen zullen in den vervolge niet meer zelve de textielproducten kunnen verdeelen, doch aan de daarvoor in aanmerking komende be hoeftigen zg n waardebonnen ter hand kun nen stellen Op dezen waardebon moeten wor den aangegeven, het distributiestamkaartrum- mer van den betrokkene, zijn naam en adres en een korte omschrijving van de artikelen, welke op dezen bon gekocht mogen «orden Tegen inlevering van dezen waardebon «.an de betrokkene bij de winkeliers, waarmede de instelling zich tevoren hieromtrent heeft Rheumati schep ij nen Door hun pijnuitdrijvende werking helpen hierbij altijd veilig en vlug als geen verstaan, de op den bon aangegeven artikelen verkrijgen. De winkelier zal tegen overlegging van den waardebon,, bij de Instelling het hem toekomende bedrag kunnen declareeren. Iedere mogelijkheid van fraude met de waardebonnen is uitgesloten, wanneer de instelling tevoren met den winkelier afspreekt dat bij het koopen overlegging van de distri- butiestamkaart ter verificatie moet worden verlangd. Tevens moet de bedeelde zijn textielkaart in den betrokken winkelier afgeven, opdat deze het voor den aankoop bepaalde aantal punten daarvan kan innemen. De instelling heeft dus met textielkaarten geen bemoeiing. Wat betreft de instellingen* die grondstof- n verwerken, is het volgende bepaald: Voorzoover deze winkels bezitten, zooals b.v. Tesselschade en Arbeid Adelt, komen in aanmerking voor een bedrijfsvergunning. Op grond van deze bedrijfsvergunning kan de benoodigde grondstof worden betrokken, vol gens een door het rijksbureau voor de dis tributie van textielproducten vastgestelde quotaregeling. Veel grooter is echter het aantal instellin gen van deze categorie, die niet over een win kel beschikken, zooals b.v. de vele Dorcasver- eenigingen. Deze kunnen ter verkrijging van de noodige grondstof bij den plaatselijken distributiedienst een speciale vergunning aan vragen. Blijkens mededeeling van het rijks bureau zal deze vergunning zooveel mogelijk verleend worden. Bij de uitdeeling van de vervaardigde goederen moet het voor het arti kel bepaalde aantal punten der textielkaart worden ingenomen. Betreffende de herbe voorrading op punten zal binnenkort een de finitieve regeling door het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel bekend worden gemaakt. Distributie van vaste brandstoffen Het is gebleken, dat in enkele gevallen op het aanvraagformulier voor vaste brand stoffen de aanvragers slechts die vertrekken hebben vermeld, welke inderdaad verwarmd kunnen worden, of die, welke zij in vorige jaren hebben verwarmd. Het was echter de bedoeling, dat voor de vaststelling van het aantal uit te reiken brandstoffenbonnen het totaal aantal ver trekken werd opgegeven. Ten gevolge van dit misverstand zijn som mige brandstofverbruikers in de groepen van 1 tot en met 4 vertrekken (voor haarden en kachels) of in de groep 1 tot en met 6 ver trekken (voor centrale verwarming) gerang schikt, terwijl zij in de betreffende hoogere groep thuis behooren. Aan hen wordt nog tot uiterlijk 7 December as. de gelegenheid gegeven een nieuw z.g A-formulier bij den plaatselijken distributie- dienst aan te vragen en na invulling bij dezer. dienst in te leveren. Verbond van Nederlandsche Journalisten Het A.N.P. geeft een verslag van de rede, die de heer P. J. van Megchelen voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Journa listen, Zaterdag jl. gehouden heeft op de eerste groote algemeene vergadering van dit verbond, in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag, een vergadering die belegd werd dadelijk na de algemeene vergadering van leden van den Ned. Journalistenkring, welke, Is slot-akte van maandenlang durende be sprekingen en onderhandelingen, besloten had tot opheffing van dien kring. De heer Van Megchelen zeide volgens het A.N.P.-verslag, dat er een mooi stuk werk ver richt is door den Raad van Voorlichting en de gezamenlijke journalisten die zijn initiatief begrepen hebben. De brandende salaris kwestie is reeds vóór de opheffing van den Kring besproken en de zaak is in handen van zeer bevoegde mannen uit het Verbond. Thans kan de inwendige organisatie van het Verbond snel worden geregeld. Er zal een aantal gewestelijke kringen worden ingesteld, waarin vakbelangen en journalistieke of poli tieke vraagstukken van algemeen aard zullen besproken worden. In het verbond zullen drie hoofdgroepen zijn: de eigenlijke journalisten, de publicisten en de leerling-journalisten. Tegen begin December zal het Verbond tezamen met den Raad van Voorlichting over een eigen gebouw in Den Haag beschikken. De R.V.V. is in grondvorm als corporatie georganiseerd: alle krachten, die de geestelijke en materieele structuur der pers beheerschen, komen er in samen. De heer Van Megchelen zette vervolgens de moeilijkheden uiteen, waarvoor de journalis ten staan, in verband met datgene wat uit de bezetting van ons land voortvloeit en hun ken nis van de mentaliteit van een deel van het publiek. Eén ding staat vast: het kan nooit de taak van een journalist zijn achteraan te loopen of af te wachten. Hij moet een voortrekker zijn. Algemeene regels hiervoor kunnen niet gegeven worden. Ieder moet zulks voor zich, zijn eigen blad, zijn eigen milieu nagaan Wel kan men op grond van zijn ervaringen in gemeenschappelijk overleg wenschen te ken- geven aan bevoegde autoriteiten over de wijze waarop men van bovenaf onze taak ver gemakkelijken kan. Dergelijke wenschen, aldus de lieer Van Megchelen, vinden steeds ;n willig oor. Op de journalisten rust de taak elk naar zijn krachten mee te werken aan het bouwen van de brug die het ons volk mogelijk zal maken in de nieuwe wereld te komen en daar een eigen, volwaardige taak te verkrijgen. Wij zullen geen tijd van rustige beschouwing meer kennen, we zijn strijders geworden tegen vooroordeelen en wanbegrip, bouwers aan een nieuwe toekomst. De heer Van Megchelen werkte deze ge dachten nog verder uitvoerig uit, erop wij zend, dat wij onverbiddelijk in de Europee- sche revolutie zijn betrokken en er geen terug naar den negenden Mei meer mogelijk is. Het oude keert nooit terug. Wij zijn allen meer dan vroeger gemeenschapsmenschen gewor den en talloozen achten den naam „socialis ten" thans een eeretitel. Wij zijn er van door drongen, dat ons land deel zal uitmaken van een of andere grootere Europeesche gemeen schap en dat in het deel van Europa, waar wij wonen, Duitschland de leiding zal hebben bij de groote politiek en bij de hoofdorde ning van het economische leven. Wij aanvaar den dat. Wij weten, dat aan onze taal, dat aan den Nederlandschen eigen aard niet geraakt zal worden. Dit maakt het velen onzer ge makkelijker voortrekkers te zijn van een volk, dat uit zijn eeuwenlange beslóten rust ir. de ruimte is gestooten. /an de wet gebruik vervoermiddelen 1939 van overeenkomstige toepassing. Dit besluit treedt in werking met ingang van den zevenden dag na dien zijner afkon- Met ingang van dien dag vervalt het besluit no 10b van den opperbevelhebber van land en zeemacht van 2"l Mei 1940 (Nederlandsche Staatscourant 1940, no. 97). N.V FABRIEK TOT HOUT BEREIDING TEGEN BEDERF C. MIRANDOLLE GÉCREOSOTEERDE PALEN GEZAAGD HOUT PERKOENEN DWARSLIGGERS Piekstraai 43—45. Tel. 71732. Rotterdam r ]flPeSlM"S GOUDSIROOP ZUIVERE RIETSUIKERSIROOP IN FRAAIE BUSSEN VAN Va-1 en 2'/* K.G. NETTO De internationale binnenvaart Het Verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van waterstaat betreffende de interna tionale binnenvaart Daarin wordt bepaald: Het vervoeren van personen of goederen en het verrichten van sleepdiensten met een ir Nederland thuisbehoorend schip, respectieve lijk het tegen betaling opslaan van goederen in zoodanig schip op de binnenwateren, Europa buiten de grenzen van Nederland, is slechts dan geoorloofd, indjen de eigenaar van het schip is aangesloten bij de stichting Nederlandsohe particuliere Rijnvaartcentrale of de vereeniging Centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart en de verrichtingen ge schieden in overeenstemming met de door den secretaris-generaal van het departement van waterstaat of door genoemde organisaties, dan wel door beide gezamenlijk gegeven voor schriften en richtlijnen. De eigenaars der bovengenoemde schepen zijn er voor verantwoordelijk, dat de transpor ten, welke hun schepen door de genoemde organisaties worden toegewezen, ten uitvoer worden gebracht. Bovenstaande bepalingen zijn niet van toe passing op Nederlandsche kustvaartuigen, welke de vaart uitoefenen op-de binnenwate ren in Europa buiten de grenzen van Neder land en uitsluitend beladen zijn met recht streeks van overzee aangevoerde of recht streeks naar overzee bestemde goederen. Ter behartiging van aangelegenheden, de internationale binnenvaart betreffende, wordt een commissie ingesteld. De secretaris-generaal benoemt de leden dezer commissie en regelt hun bevoegdheden. De secretaris-generaal kan de regelen, bij of krachtens dit besluit gegeven, op bepaalde vaarwegen of op bepaalde categorieën van schepen niet van toepassing verklaren. Met betrekking tot overtreding van de voor schriften, bij of krachtens dit besluit gegeven, is het bepaalde in de artikelen 3, 4, 5 den Duitschen Rijksarbeidsdienst in Elzas Lotharingen - Bij de wederopbou inresten gebruikt voor het vullen van granaattrechters (F< Het hooge water van de Maas heeft de stuw bij Lith in een woesten stroom veranderd (Foto Het Zuiden) eur generaal voor de Wmterhuip in Nederland, dr. Pieck, sprak i Dermond voor vijftig burgemeesters uit Zuid Limburg over de groote i l het slagen der actie Voor het komende Kerstfeest. - In den Haag is men begonnen met het kappen van denneboomen achter de Boschjes van Poot. De toekomstige Kerstboomen worden naar de plaats van verzending gebracht (foto Schimmelpenningh) WELKE BONNEN? Bloem. Van 4 Nov t/m. 1 Dec. bon 1 van de bloemkaart: 60 65 gram roggebrood öf 50 gram ander brood óf rantsoen gebak óf 35 gram meel of bloem. Boter. Margarine en Vet. Van 23 Nov. t/m. 29 Nov. bon 18 voor pond boter 0 f margarine .ook bon 18 van de vet kaar! Bon 18 blijft geldig t/m. 1 Dec. Brandstoffen. Gedurende November Haarden, kachels, bonnen 04 t/m. 07 een eenheid vaste brandstof; 08 t/m. 11 een eenheid turf (later steenkolen ed.). Cen trale verwarming, bonnen 07 t/m. 14 be nevens bonnen Brandstoffen of cokes, één eenheid 2de periode, één eenheid vaste brandstol Brood. Van 25 November t/m. 1 Decem ber bon 16 van de broodkaart (geldig t/m. 8 December, doch in deze laatste week mag bon 16 niet worden gebruikt in hotels, restaurants enz.) Bon 15 blijft geldig t/m. 1 December. Bon 1 van de bloemkaart geeft t/m. 1 December boven dien recht op 60 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood. Eieren. Van 25 November t/m. 1 Decem ber bon 37 (algemeen). Ook geldig t/m. 8 December, doch niet voor hotels en restaurants. Bon 64 blyft geldig t/m. 1 December. Gebak. Bon 16 van de broodkaart voor 1 rantsoen gebak t/m 24 Nov. en bon 15 t/m. 1 December. Ook geldig tot 8 Dec. en bon 15 t/m 1 Dec. en bon 1 van de bloemkaart een li rantsoen gebak t/m. 1 December. Grutterswaren. Van 2 Nov. t/m. 29 Nov. bon 82 (algemeen) rijst, rijstemeel, -bloem of gruttemeel (gemengd meel) pond); van 2 Nov. t/m. 27 Dec. bon 83 (algem.) havermout, havervlokken, haverbloetfi, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten pond); van 2 Nov. t/m. 27 Dec. bon 88 (algem.) uitsluitend gort, gortmout of grutten pond); van 2 Nov. t/m. 27 Dec. bon 93 (algem.), sago, aardappelmeel, maizena, pudding poeder, puddingsauspoeder of griesmeel twee bonnen 93 voor 225 gr verpakte maizena Peulvruchten. Van 19 Nov. t/m 16 Dec. bon 56 van het algemeen distributie bonboekje. voor Vi kg peulvruchten. Honden- en kattenbrood. Van 1 t/m. 30 Nov. Bon 6 (honden) groep I en II 10 kg; groep III: 8 kg; groep IV: 5 kg; groep V: 4 kg; groep VI; 3 kg honden brood. Bon 6 (katten) 1% kg kattenbrood Kaas. Van 25 t/m. 1 December bon 24 (algemeen) voor 100 gram (eventueel gel dig t/m. 8 December, doch niet in hotels en restaurants). Bon 51 nog geldig t/m. 1 December. Levertraan. Slechts op recept van i arts, ten hoogste 200 cc per hoofd per week; niet meer dan voor 2 weken tege lijk. Petroleum. Van 4 Nov. t/m. 29 Dec. zegel periode 7. Van 11 Nov. t/m. 15 Dec. periode B 2 liter petroleum1 voor lichting. Vleesch en vleeschwaren. Van 25 Nov. t/m. 4 Dec. (ook geldig t/m. 8 Dec.) Vleeschkaart bonnen „10" vleesch voor vleesch of vleeschwaren. „10" worst. Zeep. Van 13 Nov. t/m. 6 Dec. bon 29 (algemeen) 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 g. huishoudzeep, óf 200 g. zachte zeep óf 250 gr. zeeppoeder óf 125 gr zeepvlokken óf 250 gr zelfwer kende waschmiddelen óf 200 gr vloeibare zeep. Wasscherijen krijgen één bon per 8 kg droog waschgóed. De bonnen voor een extra-rantsoen toilet zeep geven van 31 Aug. 1940 tot en i 24 Januari 1941 recht op toiletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. (Dit geldt dus niet voor alle extra-zeep- rantsoenen, gelijk sommigen abusievelijk begrijpen.) Van 31 Aug. tot en met 31 December bon 116 (tegelijk met de textielkaart uitge reikt) 50 gr. scheerzeep of een. tube scheercrême. Radioprogramma DONDERDAG 28 NOVEMBER I, 415 m: Nederlandsch programma: KRO: 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8 15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 10.15 Rococo-octet. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.00 KRO-orkest. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek 115 Musiquette. 2.00 Nederlandsch Kamerorkest. 2 40 Gramofoonmuziek. 3.00 Nederlandsch Kamerorkest. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.00 KRO-Melodisten. 4.30 Ziekenpraatje. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische, en beursberichten ANP. 5.30 Causerie „Vorming van de rijpere jeugd". 5.45 Gramofoon muziek. 6.00 Radiotooneel met muziek. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7 00—7.15 Vragen 015 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Stefar 1 00 Causerie „St Nicolnassurprises voor lalle beurs". 1.20 Ensemble Stefanescu 12.15 3.00 1 3.10 Gramofoonmuziek. 3.2& Omroep! •k. 5 00 VPRO- Cyclus „Lezeri berichten ANP. 5.30 Puszta'-orkest. 6.00 Gramofoon! muziek. 6.25 Boekbespreking 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 700—7.15 Persoverzicht voor sluiting. ANP. 1875 m- VARA. 7.00 Berichten ïnfnnnnuirek. 7 30 Berichten izick. 8 00 Nieuwsbe- tiek. 9.00 Berichten 10.30 Orgelspel. mofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12 45 Nieuws- en economische berichten ANP. l.oo Gra mofoonmuziek. 1.30 Berichten (Engelsch). 1.45 Gra mofoonmuziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gra mofoonmuziek. 2 30 Berichten (Engelsch). 2.45 Gra- Berichten (Engelsch). 3.40 2e. e bedruf van de opera „La Bohème" (gr.pl.) 5,00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische, en beursberichten ANP. 5.30 Orgelspel. 6.00 Gramo foonmuziek, 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Persoverzicht oor binnen- en buitenland en nieuwsberichten voor binnen- e 1 ANP. sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5