Levensmiddelen en prijzen Het giroverkeer kan zonder beperking geschieden Strafrechtelijke bepalingen Wat de Opperbevelhebbt bekend maakt ZATERDAG 25 MEI 1940 PA Normaal gebruik De opperbevelhebber der legergroep heeft de volgende verordening uitge vaardigd over den verkoop en het be trekken van levensmiddelen en ge bruiksartikelen van allen aard in het bezette gebied. Bij machtiging van den opperbevel hebber van het Duitsche leger bepalen wij, in het belang van de geordende en rechtvaardige verdeeling van levens middelen over het bezette gebied als volgt: 1. Levensmiddelen en gebruiks artikelen mogen slechts in een, met het normale gebruik gelijk staande hoeveelheid, verkocht of betrokken worden. 2. Hamsteren (d.i. ongewoon hooge inkoopen of bovenmatige bevoorrading) is verboden. 3. De Duitsche soldaten en rijksbur gers zijn gehouden deze bepalingen in acht te nemen. Zij mogen slechts voor hun eigen onmiddellijke behoeften koo- pen en dit tegen contante betaling. Slechts bij grootere bestellingen (hooger dan R.M. 500.kan door den bevel hebber der koopende eenheid een leve- ringsbewijs worden afgegeven. 4. Elk vergrijp tegen deze bepalingen zal gestraft worden. Betaling met Rijksmarknoten Verplichting tot inlichting over deviezen. Naar ons van bevoegde Duitsche zijde wordt meegedeeld, is zeer spoedig de af kondiging te verwachten van een nieuwe door het Ministerie van Financiën in overleg met de Duitsche autoriteiten vastgestelde verordening in zake het be talen met Rijksmarknoten. Deze ver ordening zal mede een zekere verplich ting tot het verstrekken van inlichtin gen over deviezen inhouden, en tevens voorschriften op deviezenrechtelijk ge bied. Geen berichten via 't Roode Kruis Met personen buiten de grenzen. Naar aanleiding van tallooze verzoe ken die bij het Roode Kruis binnenko men om bemiddeling te verleenen voor mededeelingen aan of correspondentie met personen in buitenland of in over- zeesche gewesten, vestigt het Nederland- sche Roode Kruis er de aandacht op dat het tot nader bericht aan geen van deze verzoeken gehoor vermag te geven. In aansluiting aan hetgeen daarom trent reeds eerder werd medegedeeld, vestigt de directeur van den Postchèque- en Girodienst er nogmaals de aandacht op. dat het eigenlijke giro-verkeer, d.w.z. het doen van overschrijvingen tusschen de postrekeningen, zonder eenlge beper king kan geschieden. Met uitzondering van de rekeningen, welke daarvoor vanwege het Departe ment van Financiën zijn vrijgesteld, gel den voor het beschikken door middel van chèques de bepalingen van het bankmoratorium. met dien verstande, dat de bij deze bepalingen voorgeschre ven beperkingen voor zoover den post- chèque- en girodienst betreft, ook van toepassing zijn voor het opnemen van bedragen voor loonen, huren, e.d.m. In verband met de laatste wijziging van de bepalingen van het moratorium, welke dezer dagen in de dagbladen te alge- meener kennis zijn gebracht, kan thans echter in contanten worden opgenomen: a. 6 procent van het op 10 Mei jl. bij den aanvang van den dienst aanwezige tegoed, of b. ten hoogste 100 per week. Hierdoor is in vergelijking met de aanvankelijke bepalingen te dezer zake, het bedrag, waarvoor chèques kunnen worden afgegeven, derhalve verdubbeld. Voor zooveel noodig wordt voorts medegedeeld, dat de dienstuitvoering op het centraal girokantoor normaal func- tlonneert. Alle binnenkomende opdrach ten worden zonder vertraging uitgevoerd en de daarop betrekking hebbende af rekeningen worden dagelijks verzonden, zoodat zonder eenig bezwaar van den dienst kan worden gebruik gemaakt Het verkeer op de rekeningen, dat uit den aard der zaak door de omstandigheden sterk was ingekrompen, heeft zich in middels reeds in belangrijke mate her steld. KON. NED. LANDBOUW-COMITé. Ook het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft zijn werkzaamheden weder aange vangen in een zoodanigen vorm als de gewijzigde omstandigheden toelaten. Zoo goed mogelijk zal het comité in het be lang van den Nederlandschen landbouw zijn taak vervullen. Tot dit doel heeft het onmiddellijk na het staken van den strijd contact ge zocht met overheidsinstanties en heeft het zijn diensten ter beschikking gesteld om ten behoeve van den wederopbouw van het platteland werkzaam te zijn. In samenwerking met de aangesloten organisaties hoopt men in staat te zijn in deze nuttig werk te doen.' CANDIDAAT-INDISCHE AMBTENAREN. Geen aanwijzing in 1940 in Nederland. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Kolo niën. brengt ter kennis van belangheb benden, dat aanwijzing van candidaat- Indische ambtenaren in 1940 in Neder land niet zal plaats vinden. Het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat, in verband met de groote behoefte aan en de voorloopige beperkte leveringsmo gelijkheid van deze installaties, voorloo- pig de aflevering van gasgeneratoren en persgas-installaties ten behoeve van mo torrijtuigen zonder vergunning is ver boden. Vergunning tot aflevering kan worden verstrekt door het centraal instituut voor industrialisatie, Bezuidenhoutsche- weg 64 te 's-Gravenhage. Deze Instantie verschaft desgevraagd tevens aan fabri kanten, die de fabricage en levering van gasgeneratoren ter hand willen nemen, de noodige voorlichting. Uitzondering op het verbod. Het rijksbureau voedselvoorziening maakt het volgende bekend: In afwijking van het bericht, waarbij alle aflevering van veevoeder aan vee houders werd verboden, wordt bepaald, dat in zeer uitzonderlijke gevallen, n.l. wanneer dit verbod de Instandhouding der betreffende dieren ernstig in gevaar brengt, het met IV genummerde deel van den bestelbon, hetwelk geldig was voor de week van 19 tot 26 Mei, wederom geldig verklaard kan worden. De geldigverklaring kan geschieden door den provincialen voedselcommlssa- ris of den plaatselijken bureauhouder door op het evengenoemde deel van den bon met rooden inkt te vermelden: „gel dig tot 26 Mei" en deze woorden met zijn stempel te waarmerken. Over de invoering van het Duitsche strafrecht en van de strafrechtelijke be palingen in de door de Duitsche troepen bezette gebieden van België, Nederland en Luxemburg, werd het volgende ver ordend: Bij machtiging van den opperbevelheb ber van het Duitsche leger bepalen wij als volgt: 5 1. Inzooverre een handling, die vol gens het Duitsche recht strafbaar is, aan het oordeel van krijgsraden of bijzondere rechtbanken onderworpen wordt, geldt het Duitsche strafrecht. 2. Het reizen uit de door de Duitsche troepen bezette gebieden van Nederland, België of Luxemburg kan slechts toege laten worden door de plaatselijk-verant woordelijke Orts- of Feldkommandanten. Dieper ingrijpende landsrechtelijke be perkingen blijven geldig. 5 3. Elk verkeer van onbevoegden met krijgs- of burgerlijke gevangenen, die zich in de macht en onder de hoede van de Duitsche weermacht of beambten bevin den, wordt gestraft. 5 4. Samenscholingen op straten of openbare pleinen, het beleggen, houden van, of deelnemen aan openbare verga deringen of optochten, het verspreiden en drukken van vlugschriften zal gestraft worden. Uitzonderingen hierop kunnen door den plaatselijk-verantwoordelijken bevelhebber toegelaten worden. Elke uiting van vijandelijkheid tegen over de bezettende macht zal gestraft worden. 5. Wie het werk neerlegt, met de be doeling hierdoor de belangen der Duit sche bezetting te schaden, wie anderen dwingt het werk te staken of hen bij het werken tracht te hinderen, zal gestraft wórden. 6. Wie in dagbladen of tijdschriften berichten openbaar maakt, die voor het Duitsche Rijk schadelijk kunnen zijn, of welker openbaarmaking door het mili tair-bestuur verboden is, wordt gestraft. 7. Wie niet-Duitsche radio-uitzen dingen beluistert, hetzij in het openbaar hetzij gemeenschappelijk, of wie de mo gelijkheid hiertoe schept, wordt ge straft. Uitzondering hierop maken de niet- Duitsche zenders, die door het Duitsche militair bestuur door openbare bekend making toegelaten zijn. 5 8. Wie Duitschvijandige radio-be richten, of welke Duitschvijandlge be richten ook, verspreidt, wordt gestraft. 9. Deze verordening treedt met hare afkendlging in werking. Tegen verhooging van de prijzen Dezelfde autoriteit gaf voorts de vol gende verordening over het verbod be treffende de verhooging der prijzen: I 1. De op het oogenbllk der bezetting geldende prijzen en vergoedingen voor alle levensnoodwendige artikelen, voor den ganschen landbouw als voor de nij verheidsvoortbrengselen, evenzeer voor het goederenverkeer van eiken aard in de door het Duitsche leger bezette gebie den, en in het verkeer van deze gebieden met het Duitsche Rijksgebied mogen niet verhoogd worden. Verdragen, die door de beide verdrag- sluitenden vervuld zijn, vallen niet onder deze bepaling. 2. Het is verboden handelingen te verrichten door dewelke, rechtstreeks of onrechtstreeks, de voorschriften, vastge legd in 5 1, ontdoken worden, of kunnen ontdoken worden. Als verhooging van prijs of vergoeding wordt ook beschouwd elke rechtstreek- sche vermindering der tegenprestatie, in het bijzonder voor wat betreft de beta- llngs- of leveringsvoorwaarden, evenals de ongerechtvaardigde weigering, waren te fabriceeren of te leveren. 3. Voorzoover, uit gerechtvaardig den oeconomischen grond, of teneinde onbillijke hardheid te vermijden, bevor derlijk is, kan de plaatselijk-verant- woordelijke „Oberfeldkommandant" of het door mij aangestelde bureel uitzon deringen toelaten of verordenen. 4. Wie handelt tegen de voorschrif ten dezer verordening, of tegen de tot hare doorvoering uitgevaardigde voor schriften en aanwijzingen, zal bestraft worden met geldboeten tot 30.000 R.M. en met gevangenisstraffen tot 6 weken of met een dezer, inzooverre niet andere wetteksten met hoogere straffen bedrei gen. Ook kunnen de tegen de voorschrif ten in prijs verhoogde artikelen in be slag genomen worden. Brand in een pakhuis te Schiedam Gedistilleerd door bluschwatcr onbruikbaar geworden SCHIEDAM, 25 Mei. Gistermiddag te ongeveer half vijf is brand uitgebroken in een pakhuis van de distilleerderij N.V. J. J. Melchers W.Zn. aan den Noordsche- singel. Het vuur ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak op den zolder van het pakhuis, waar een groote partij boek- weltdoppen lag opgeslagen. Deze doppen worden gebruikt voor vulling in kisten, waarin de kruiken gedistilleerd verzon den worden. Dit zeer brandbare materiaal veroor zaakte een enorme vuur- en rookontwik keling, zoodat groot alarm werd gegeven, waarop twee motorspuiten en twee lad derwagens uitrukten. Onder leiding van den onder-commandant van de brand weer, ir. C. E. Alexander, werd het vuur met tien stralen aangegrepen. Van drie zijden werden groote massa's water ge worpen in dezen feilen, uitslaanden brand, welke op verscheidene plaatsen het dak van den zolder vernielde. Door het krachtig ingrijpen van de brandweer gelukte het, het vuur binnen een half uur onder de knie te krijgen, zoodat te vijf uur alle gevaar geweken was en met twee stralen aan de nablusschlng kon worden begonnen. De zolder bleek geheel uitgebrand. Het pakhuis, waarin zich de expeditie-afdee- ling bevond, heeft groote waterschade geleden. Bovendien bevonden zich in het pakhuis nog twee z.g. grondvaten met ongeveer 25 hectoliter gedistilleerd, dat door het bluschwater waardeloos werd gemaakt. Omtrent de schade, welke door verzekering wordt gedekt, kon nog geen mededeeling gedaan worden. Enkele ambtenaren van de invoerrech ten en accijnzen waren onder leiding van den chef-verificateur, den heer J. W. Ris, aanwezig ter bewaking van het gedistil leerd. CENTRAAL BUREAU VOOR ORGANISATIE EN EFFICIENCY. Coördinatie adviesbureaux. Teneinde overheidslichamen en bedrijfsleven op zoo doelmatig mo gelijke wijze bij het wederopbou- wen, organiseeren en rationali- seeren van het economische leven ter zijde te kunnen staan, heeft een groep vooraanstaande deskun digen op het gebied van bedrijfs organisatie en efficiency het initiatief genomen tot oprichting van een centraal bureau voor or ganisatie en efficiency. Tot nog toe bestonden hier te lande verschillende adviesbureaux, die vrijwel geheel los van elkaar hun functie ten behoeve van het bedrijfsleven uitoefen den. Het doel van het opgerichte cen trale bureau is, den arbeid van deze particuliere bureaux te coördineeren, teneinde het bedrijfsleven in deze dagen op zoo efficient mogelijke wijze tot hulp en voorlichting te kunnen dienen. Tot de adviseurs, welke zich reeds hebben aangesloten, behooren o.a. ver schillende deskundigen op het gebied van fabrieksorganisatie, transportorga nisatie, verkooporganisatie, administra tieve organisatie, algemeene bestuur- organisatle, psychotechniek e.d. Het streven is er op gericht zooveel mogelijk alle praktizeerende organisatie- en efflciency-deskundigen van erkende reputatie in dit centrale bureau bijeen te brengen. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren ir. B. W. Berenschot, ir. V. W. van Gogh, dr. T. Kuiper, R. W. Starre- veld (acc. niva en ir. L. C. Vervooren. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het secretariaat, Vijgendam 26, Amsterdam-C. VEILIG VERKEER. De algemeene vergadering van het verbond van vereenlgingen voor veilig verkeer, welke was vastgesteld op heden, is in verband met de tijdsomstandig heden* uitgesteld tot een nader te be palen datum. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE HAARLEM. Gistermiddag wilde de 79-jarige heer J. P. van den Brug, uit Zaandam, die tijdelijk in Haarlem vertoefde, den Wa genweg oversteken. Hij weifelde echter, waardoor hij werd aangereden door een militaire motorfiets, bestuurd door een luitenant uit Driebergen. Voetganger en motorrijder werden over den weg ge slingerd. Een toevallig passeerende mi litaire arts constateerde, dat de voet ganger, tengevolge van een schedelbreuk, reeds was overleden. De luitenant, die een zeer zware hersenschudding had op- geloopen, werd in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis St. Joan- nis de Deo overgebracht. AFLEVERINGSVERBOD TEER EN TEERPRODUCTEN. Het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat het zonder toestemming van den direc teur van de sectie koolteer van het rijksbureau voor chemische producten is verboden, teer van alle soorten, als mede geheel of gedeeltelijk uit of met teer bereide producten en residu's daar van, af te leveren behoudens op ver langen van het Duitsche militaire ge zag met uitzondering van motorben zol, welk product valt onder de regelin gen voor aardolieproducten. Dit afleveringsverbod geldt niet voor zoover betreft afleveringen van koolteer door gasfabrieken en de centrale ammo- nlakfabrlek te Weesperkarspel aan de teerverwerkende bedrijven. Aflevering van koolteer door genoemde fabrieken aan handelaren is tot nader order ver boden. Het afleveringsverbod geldt ook niet voor: mastiek, asfaltpapler, daklak, naphtaline, vruchtboomcarbolineum, cre- oline en cresolproducten waaronder lysol. Verboden gebieden In de Staatscourant treffen wfj aan de algemeene bekendmaking No. 42 van den opperbevelhebber van land- en zee macht, inhoudende de volgende ver ordening: Artikel 1. De toegang tot en het verkeer binnen de volgende gebieden is verboden: a. die, waar op door de Nederlandsche Weer macht stellingen, in welken vorm ook, zijn aangelegd: b. die, waar in als gevolg van oorlogshandelin gen verwoestingen zijn aangericht. Artikel 2. Onder stellingen, be doeld in artikel 1, wordt onder meer ver staan de strook grond, gelegen binnen een afstand van 300 m rondom: a. ge- vechtsopstelllngen Voor alle wapens, b. schuilplaatsen, hindernissen waaron der begrepen mijnenvelden c. muni- tieberg- en opslagplaatsen, alsmede de bijbehoorende d. legeringsruimte, e. ba rakken, f. naderingsloopgraven. Het ge deelte van het verwoeste gebied, dat als verboden geldt, wordt door den burge meester van de betrokken gemeente aangeduid. Artikel 3. Van het verbod, bedoeld In artikel 1, kan door den opperbevel hebber van land- en zeemacht of, na mens dezen, door den militairen com mandant, belast met de opruiming in eenig gebied, op daartoe gedaan verzoek schriftelijk ontheffing worden verleend; aan een ontheffing kunnen voorwaar den worden verbonden. Een verleende ontheffing kan zonder opgave van redenen worden ingetrok ken. Artikel 4. Ontheffing, bedoeld in artikel 3, wordt geacht van rechtswege te zijn verleend aan: a. personen, die zich uit hoofde van hun ambt, beroep of bedrijf in meerbedoelde gebieden moeten ophouden of zich moeten begeven naar de sub b. bedoelde personen; b. perso nen. die hun woonplaats hebben in de gebieden, bedoeld in artikel 1 en nader omschreven in artikel 2. Artikel 5. Overtreding van eenige bepaling dezer verordening waar onder mede te verstaan eenig handelen of nalaten in strijd met eenige aan een eventueelq ontheffing verbonden voor waarde wordt overeenkomstig het bepaalde in artikel 49 van de Wet van 23 Mei 1899. Staatsblad No. 128, gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden. Artikel 6. Met de handhaving en met de zorg voor de naleving van deze verordening, alsmede met de opsporing van de strafbare feiten, bedoeld in arti kel 5, zijn belast: a. de ambtenaren, ge noemd en bedoeld in artikel 141 van het Wetboek van Strafvordering;!;, soneel der Koninklijke mart c. het personeel der politietip het personeel der rijks- en bi politie; e. de met wacht- en dienst belaste militaren. n Artikel 7. Deze verordtg worden afgekondigd per radlij door plaatsing in de Staatscoijj Artikel 8. Deze verordenrt in werking onmiddellijk na h;,t dlging. li re Inlevering militaire eigeivu De Opperbevelhebber van Zeemacht, in overleg met denj( bevelhebber in Nederland, een ieder, die eenig elgendonft Nederlandsche of van het Duiti t dan wel particuliere eigendom Nederlandsche of Duitsche mF van particulieren, tot zich heeft, die terstond te bezorge politie ter plaatse. Is de hoe* groot om te bezorgen, dan m van kennis gegeven worden autoriteiten. Voor zooveel zulke; blijken te zijn geschied, zal sti® lijke vervolging plaats hebben!' Politieberichten op zaki Omroepzender Op verzoek van het Departeji Justitie wordt medegedeeld, g heden af wederom op de nornl over den zakelijken omroepzenftl venlngen, golflengte 1205 meteM ten en instructies, bestemd vo?; en gemeentepolitie, zullen wa gezonden. Berichten van legerondt, De commandant van het eerP korps verzoekt militairen, bG tot het derde bataljon van het® jagers zich te melden Naaldff 383. J Het personeel van de eerste cc van het derde bataljon van hetg grenadiers bevindt zich. behour gesneuvelden en acht gewonden* mille bericht is gezonden, in go-:e stand, evenals het personeel va.®' ste zelfstandige sectie zoeklicht luchtdoelen te Anna Paulowna. Sergeant van Oosten, commaiT tachement Ypenburg, 1ste comf bataljon luchtvaartgroepen, de dat allen zich in goeden welsta: den. Het stadhuis van Middelburg Zwaar beschadigd. Het eiland Walcheren heeft zwaar van den oorlog te lijden ge had. Het is inzonderheid de hoofdstad Middelburg, die het ergst getroffen is. Er waren in Zeeland Fransche troe pen, die bij hun aftocht meenden ver nieling als dekkingsaatregel te moeten aanwenden. Daarvan is Middelburg het slachctoffer geworden. Op verscchillen- de plaatsen werd brand gesticht bij den aftocht, waardoor, nadat de strijd met de wapenen ook reeds sporen had na gelaten, nog veel meer stadsschoon is verloren gegaan. Van het wereldberoemde oude stad huis staan slechts enkele brokstukken meer. De „Lange Jan", die het stadsbeeld beheerschte, ligt in puin. De prachtige Abdijgebouwen zijn een ruïne geworden en ook de op de markt uitkomende win kelstraten hebben zeer geleden. Er zijn ook slachtoffers onder de be volking, al hadden velen de stad ver laten. Vlissingen heeft minder geleden en Goes nog weer belangrijk minder. VERPLICHTING TOT OPGEVEN VOORRAAD JUTEZAKKEN. Het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat een ieder, die niet is ingeschreven bij de sectie jute van het rijkstextielbureau te Arnhem en meer dan 250 jutezakken in voorraad heeft, onverwijld de groot te van zijn voorraad dient op te geven aan de sectie jute van het rijks-textiel- bureau, Willemsplein 5 te Arnhem. HAVENVERKEER GESLOTEN. Naar aanleiding van het feit, dat er tusschen de Westgeul en de Noordgeul in de Nieuwe Maas twee schepen, de Pieternella, groot 45 ton en de Gode- fried, groot 522 ton, welke beide in de Waalhaven hebben gelegen, op magne tische mijnen zijn geloopen, hebben de Rotterdamsche autoriteiten het geheele havenverkeer, omvattende Nieuwe Maas en den Nieuwen Waterweg, in hun ge heel verboden. De twee schippers zijn om het leven gekomen; de bemanning is gered. De schepen hielden weinig rekening met de gevaarlijke gebieden, die men wist, dat er waren. Marktberichten WISSELMARKT TE BERLIJN. BERLIJN, 24 Mei. Kopenhagen 48.26-48.31, Londen 9.84-9.86, Parijs 5.574 -5.586, Athene 2.353-2.357, Amsterdam 132.57-132.83, Italië 13.09-13.11, Japan 0.585-0.587, Oslo 56.44-56.46, Lissabon 8.492-8.508, Stockholm 59.46-59.58, Zwit serland 56.00-56.02, Madrid 23.56-23.60, Praag 8.591-8.609, New-York 2.498-2.502. Metalen. BERLIJN, 24 Mei. Metalen slot. Alumi nium 133, idem 99 pet 137, Zilver baren 35.5038.50. LONDEN, 24 Mei. Metalen slot. Tin Standard Cash 268 bet. en waard; tin Standard 3 mnd. 265 lA koop. LEEUWARDEN, 24 Mei. Ut noteering voor Friesche kaas» heden te Leeuwarden als volgt steld (in centen per kg): Goudi 24—25, idem 40+ 38—40, ides 4850; Edammer 20+ 2425, i 3840; broodkaas 40 3840; 20+ 24—25. DELFT, 23 Mei. Eierveiling, 24.716 stuks. Prijs kippeneierei 4.20, eendeneieren 3.703.85, c eieren 5.50 per 100 stuks. 1 LEEUWARDEN, 24 Mei. Ai i beurs. Roode star ƒ4ƒ4.20 per LOOSDUINEN, 24 Mei. Coópjj tenveiling. Bloemkool le soor. d ƒ14, id. 2e soort ƒ7 a ƒ9.50, kasj. mers 3e soort ƒ8.40 a ƒ8.60, id e ƒ7.40, komkommers 3e soort Jl~, soort ƒ8.40 a ƒ8.50, Gele koul! 7.60 a ƒ8.20, Perziken le soe f 16. id. 2e soort ƒ11.30, id. 3e sv a ƒ8.60, Eieren ƒ4.80 a fïM, stuks; Meloenen groote ƒ0.90 ij^. stuk; Stamprinc i sen 56 a 6(T nen f43 a 52, Boonenstek f* Komkommerstek 5 a 12.30, a ƒ5.20 Tomaten A ƒ31 a ƒ31 8| ƒ31.80 a ƒ34.60, id. C ƒ30.20 a .i]f CC ƒ20 a ƒ22.80. Bonken ƒ31.4! per 100 kg; Postelein ƒ0.24 aj!u, kg; Spinazie ƒ0.12 a ƒ0 29 per4 Zj lade le soort ƒ1.40 a ƒ1.70, id.! a ƒ1.10 per 100 krop; Peen lTf ƒ10.80 a ƒ13.40, Radijs ƒ1.60 is' Kervel ƒ1.20, Rabarber ƒ1 a derij ƒ3.80 a ƒ4.20, Peterselie ee f6.80 per 100 bos; Andijvie ƒ2 ifc- 100 struik; id. ƒ0.18 ƒ0.43 ?G, Stoofsla ƒ0.30 a ƒ0.31 per 6 feha LEIDSCHENDAM. Het Blesje 6177 kipeieren ƒ3.40 4 ƒ4.05, ren ƒ3 a 3.25, ganseieren stuks. I LEIDSCHENDAM. Vrije VtiJ™ kipeleren ƒ3.60 a ƒ4.35, eendelig, a ƒ3.40 per 100 stuks; kippetje ƒ1 25. duiven ƒ0.08 a ƒ0.18 periwaJ LEIDSCHENDAM, 23 Mei. komkommers le soort ƒ8.40 a s Bloemkool le soort ƒ10.70 k soort ƒ8 a ƒ10.50, Andijvie a ƒ5.50, id. per kg ƒ0.04 a ƒ0.1 yü per 4 kg ƒ0.12 a ƒ0.26. Posted ƒ8, Rabarber per 100 bos U h0 Radijs ƒ1 a ƒ3, Prei ƒ3.50 a fi ou LEIDSCHENDAM, 24 Mei. Ha! komkommers le soort ƒ8.40 a, 2e soort ƒ7.40 a ƒ8.40, id. 3e ga a ƒ7.40. Gele komkomkommeS Wi ƒ7.60 a ƒ9.10, id. 2e soort id. 3e soort ƒ4 a ƒ4.60, id. stë ƒ5.30. Kropsla le soort ƒ1.1' *s>, Stoofsla ƒ5 a ƒ5.50, Peen ƒ0.11 1 Bloemkool le soort ƒ10.70 a J hii 2e soort ƒ7.80 a ƒ9.50, id. uitwon a 5.70, Tomaten midd. ƒ30 iBiji groote ronde ƒ30 a ƒ33, id. 2e J k ƒ36, id. 3e soort ƒ12.50 a ƒ14* "a ken ƒ14.60 a ƒ17.20, Andijvie wo. ƒ2.60 a ƒ4.40, 'id. per kg ƒ0.08 na Spinazie per 8 kg ƒ0.24 a ƒ6.50 a ƒ8.10. Raapstelen /O-Shij Rabarber per 100 bos ƒ2.60 azal boonen ƒ36 a ƒ41, Radijs fWgeb Prei ƒ6.50 a ƒ7.30, Selderij ƒ6.1

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6