ZATERDAG 2 SEPTEMBER i939 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Chr. Militair Tehuis jubileert Vijf. en-zeventig jaar mooie arbeid In een tijd van oorlogsrumoer, waarin do betcekenis en de noodzakelijkheid van leger en vloot ons eens te meer door de feiten worden duidelijk gemaakt, viert het Tehuis voor Militairen, gevestigd Morschweg 34, een jubileum. In October a.s. zal het zijn vijf-en-zeventig-jarig bestaan herdenken. Het werd n.l. opgericht in 1864, was eerst gevestigd aaq den Oude Singel, later aan de Vliet en heeft sinds 1903 de beschikking over het eigen gebouw aan den Morschweg. De bedoeling van het Chr. Militair Tehuis kent men": aan allen, die voor de vervulling van hun plicht tegenover het vaderland, tijdelijk in Leiden vertoeven, een vergoe- haar wij vernemen, is sedert gisteren door V.V.H. hulp aangeboden bij de admini stratie der Gemeente teneinde bij de telling der distributiekaarten behulpzaam te zijn. Een zestal dames werken afwisselend bij het sorteeren der duizendtallen kaarten. h V.V.H.-huis is geopend voor hulp-aan oiedingen, aanmelding voor het lidmaat schap en alle gewenschte inlichtingen iede- werkdag van 105 's morgens en van 7.308.30 uur des avonds. ding te schenken voor het gemis aan het ouderlijk huis. Honderden en nog eens honderden solda ten uit het gansche land zijn gedurende "korteren of langeren tijd in dit huis in- en uitgegaan, hebben daar gezelligheid gevon- dcn. kameraadschap, vertrouwelijkheid, goede raad en moreele bijstand. Men kan het getal dergenen, wien het Tehuis tot zegen is geweest, niet tellen. Het is zeker niet in de laatste plaats aan de Chr. Mili taire Tehuizen, ook aan dit Tehuis, te dan ken, dat de geest in het leger er in den loop der jaren zoo op verbeterd is. En nu gaat het Tehuis een jubileum vie ren. Het komt weer eens voor het voetlicht En dat is goed. Want nog maar al te wei-' nigcn zijn met het prachtige werk, dat hie» verricht wordt, op de hoogte. Wij h bber tegenover de jubileerendo instelling eer plicht der dankbaarheid te vervuil' n. Me haar financiën is het droevig gesteld ei daarom stelt een comité uit de burgerij ee ieder in staat mee te werken aan de bijeen- brenging van het feestgeschenk, een som gelds, die de tekorten moet wegwerken en de bnognoodige restauratie van het gebouw mogelijk maken. Wij hopen, dat dit ge schenk een royaal karakter zal kunnen dragen. De penningmeester van het Comité is T. Peerenboom, v. d. Valk Boumanweg 5, Leiderdorp, girono. 360544. Vrijwillige Vrouwelijke Hulp Moeders, leest dit! Nu de leerlingen van vele scholen de les sen niet kunnen volgen door de militaire bezetting der schoollokalen, zitten de moe ders weer met de kinderen om zich heep. Vooral de klein behuisden zullen deze ver lenging der vacantie maar matig op prijs stellen! De V.V.H. heeft besloten, vanaf Maandag 4 September de gelegenheid te bieden, kin deren van 6—10 jaar bezig te houden, hetzij door met hen te wandelen, hetzij door be zigheden en spel in het V.V.H.-huis, Grave- steen, Gerecht. De kinderen worden verwacht aan het V.V.H.-huis om 9 en om 2 uur, de gewone schooltijden dus. Geen boterhammen, fles- schen water of speelgoed meegeven! Hulp van onderwijzend personeel of jonge meis jes der Middelbare scholen wordt gaarne verwacht. Wij herinneren eraan, dat Maandagavond om 8 uur bij genoegzame deelname in het. V.V.H.-huis een lezing zal worden gehouden door den heer D. Kok over „Luchtbescher- ming". Aanmelding tot Maandagmorgen 11 uur, Gravesteen, Gerecht. Geen kosten. Bij niet doorgaan wordt dit op de deur van het V.V.H.-huis vanaf 5 uur bekend gemaakt. met het totaal inwonenden kan de afgifte I der kaarten niet plaats vinden, vooraleer' dit verschil is opgelost. De aandacht wordt er op gevestigd, dat dagdienstboc en de kaarten ontvangen aan de woningen hun ner ouders. &LFEN AAN DEN RIJN Waar het geld blijft voor luchtbescherming Aanvullend crediet gevraagjd Over den Luchtbeschermingsdienst schrij ven B. en W. o.m. het volgende aan den Raad: Bij het gekozen systeem, hetwelk uit fi- nancieele overwegingen de voorkeur ver diende en waarvan toch vast staat, dat de betrouwbaarheid niet geringer is dan van een ander meer kostbaar systeem, is er van uitgegaan, dat op een drietal punten in de gemeente, te weten in de kweekerij van de firma Lemkes, op de gemeentelijke vuilnis belt aan den Steekterweg en op de voor malige openbare school te Aarlanderveen, oen el ctrisch gedreven sirene wordt op gesteld. Het gekozen systeem werkt voorts zoo, lat de alarmeering van genoemde drie punten uit. onmiddellijk wordt ondersteund door andere electrische- en stoomsirenes, geplaatst op de volgende fabrieken: 1. N.V. Oosthoek (Hoorn) electrische sirene, fa. Van der Kloot Meijburg ('s Molenaars- buur') electrische sirene, 3. N.V. Nederland- 9che Asphaltfabriek (Prins Hendrikstraat) stoomfluit, 4. Gasfabriek (Gaslaan) stoom- sirene, en 5. N.V. Leerhoeve (Hooftstraat) ONE HOUR Cursus E.H.B.O. voor de reddingsploegen De heer H. K. W. Wrede, arts, zal Dim dagavond a.s. 8 uur beginnen met een cur sus in E.H.B.O. voor de reddingsploegen eer Luchtbescherming. De deelnemers zul len schriftelijk worden opgeroepen. Aangif ten worden nog ingewacht bij den secreta ris der Vereen, voor Luchtbescherming, den heer D. C. Kok, Rapenburg 9, Leiden. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 21 gr. C BURGERLIJKE STAND dNDERTROUWD: J v Staden 22 jr en A nlng 22 jr A J D Vonfc 24 Jr en S M Delfo» 23 jr R v d Bos 21 jr en A M Puntlgam 23 Jr N Ober 30 Jr en C S Winterkamp 27 Jr M H H v d Hurk 23 Jr en P G v Wouw 39 Jr. BEVAILLEN: A HoogeveenDevilee zn J StolMaas dr A v Stlgtv Beelen zn Q SchUffLeeflang dr EC Oofltrom—Knook MA Hoekv Du venvoorde dr. UIT DEN OMTREK ALKEMADE DISTRIRUTIE In deze gemeente zal de uitreiking van de nooddistributie-kaarten langs de huizen der inwoners plaats vinden op Maandag 4 Sep tember e.k. Ten einde een vlotte afwikke ling van zaken te bevorderen wordt drin gend verzocht om de ontvangst-bewijzen, welke reeds in den loop dezer week zijr ontvangen, geteekend gereed te leggen. In dien het getal kaarten niet overeenkomt stoomsirene. Daar in oorlogstijd niet gerekend kan worden od een normale functioneering van het telefoonbedrijf, wordt door de P.T.T. de bi. fiikking gegeven over een afzonderlijke adei in de telefoonkabels, zulks uiteraard tegen betaling van het daarvoor geldend tarief. De gemeente moet dan voorts nog zorgen voor beschikbaarstelling van een zwakstroominstallatie. De in Aarlanderveen op te stellen ge meentelijke sirene zal, zoolang voor de te lefonische verbinding met. die plaats nog niet van een kabel wordt gebruik gemaakt hetgeen eerst bij d§ automatiseering der telefoon het geval zal zijn ter plaatse ..elf moeten worden in werking gesteld. Voorts zijn er nog voorzieningen getrof fen voor aanschaffing van een drietal slan genwagens met toebehooren en het inrich ten van de noodige bergruimten daarvoor, ter completeering zooveel mogelijk van de brandweer, met het oog op de te verleenen diensten voor de luchtbescherming. Deze slangenwagens zullen worden ge- stationneerd in de omgeving Hazeveld, Hor tensiastraat en in het z.g. „Oosthoekdorp". Verder zijn aangeschait de noodige medi camenten. materiaal voor den geneeskundi gen dienst, benevens een partij zandzakken, opdat van deze laatste althans een zekere hoeveelheid in voorraad is. Tenslotte moeten enkele veranderingen worden aangebracht in het gebouw van den luchtbeschermingsdienst, bestaande in het vergrooten van de cursuskamer door bij trekken van het voormalig lijkenhuisje; het inrichten van de werkplaats van den met selaar tot nfagazijn voor het opbergen van de aangeschafte medicamenten en materi alen gn het scherfvrij maken van een ge deelte van het gebouw, benevens diverse kleinere voorzieningen. Voorts moest te Aarlanderveen een gas- kame/ worden gebouwd, welke tevens be nut kan worden voor den dienst van pu blieke werken voor berging van gereed- schapDen enz. Ter.olotte moer i een groot gedeelte van el nieuwe raanhuis zóó worden voorzien dat verduistering der ramen afdoende moge lijk is, opdat de werkzaamheden ook bij kunstlicht ongehinderd kunnen worden voortgezet. In totaal wordt voor een en an der een crediet gevraagd van f 12.500. ZILVEREN JUBILEUM Gister herdacht de heer J. Baas Ambte- lar aan het P.T.T. kantoor alhier dat hij vóór 25 jaar bij de P.T.T. in dienst trad. Het heeft den algemeen bekenden en ge- achten jubilaris niet aan belangstelling ontbroken, 's Morgens heeft de directeur van het kantoor hem aan zijn woning ge complimenteerd en mede namens de colle t's een geschenk aangeboden. In den loop van den dag ontving de heer Baas nog vele bewijzen van belangstelling. OPBRENGST COLLECTE De gehouden speldjesverkoop ten bate van hei Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies heeft f 129.17 opgebracht. DE BIOSCOOPVOORSTELLING IN DE STILLE WEEK Voor den Kantonrechter alhier diende gistermorgen opnieuw de zaak tegen den heer W. den Hertog als exploitant van de Luxor-bioscoop en den heer Zaal, concierge van het Nutsgebouw. Zooals men weet was door den loco-bur gemeester, Weth. Herngreen, den heer Zaal een vergunning onthouden voor het doen geven van bioscoopvoorstellingen in het Nutsgebouw in de Stille Week voor Paschen De lieer W. den Hertog die sinds jaren ver gunning had volgens de Bioscoopwet, leende, dat hij zich aan dat verbod niet loefde te storen en liet de voorstelling door gaan. Daarop is zoowel tegen hem als tegen den concierge van het Nutsgebouw proces verbaal opgemaakt. In de zitting gistermorgen was de ambte naar van Jiet O.M. van oordeel, dat de po litieverordening terzake niet bindend moest worden verklaard en dat het verbod van het gemeentebestuur tot het houden van een Bioscoop-voorstelling in de Stille Week in strijd moest worden geacht met het be paalde in de Bioscoopwet, volgens welke den heer Den Hertog vergunning was ver leend. Spr. eischte daarom voor beide verdachte l ontslag van rechtsvervolging. ZWERVER DOOR STEEN GETROFFEN Een tot nu toe onbekend gebleven knaap wierp een steen naar den zwerver J. E. T. die aan den Steekterweg in het gras lag te slapen. De man werd aan een oog getroffen dat ernstig werd gekwetst. Op het politie bureau verleende Dr M. eerste hulp waarna de man naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den is vervoerd. De politie onderzoekt wie de schuldige is i Indrukwekkende Oranje-avond In de Ned. Herv. Kerk Julianaslraat is gisteravond een drukbezocht wijdingsdienst gehouden in verhand met den verjaardag van H.M. de Koningin. Ingevolge den wensch van H.M. heeft de Chr. Oranje-Vereeniging onverwacht nog deze samenkomst belegd en de talrijke aan wezigen bleken dit op prijs te stellen. De avond werd geoppnd door den heer W. J. v. d. B r i n k, die eerst de vergelij king trok met 31 Augustus 1914. Toen was echter het oorlogsgeweld reeds losgebarsten, nu dreunen de straten nog slechts van de strijders die uittrekken. We kunnen nog bidden voor bewaring van den vrede. En de wijdingsure zou overeenkomstig het verlan gen v^n H.M. dan ook staan in het teeken van het gebed, maar ook van dank voor ont vangen zegen. Als eerste spreker trad op Ds J. Hart- kamp. Geref. predikant. Deze schetste de donkere omstandigheden waaronder deze verjaardag gevierd werd en wekte op tot ernst en bezinning. In schrille kleuren teekende spr. het dreigend gevaar van een oorlog die, naar algemeen aange nomen wordt, nog verschrikkelijker zal zijn dan die van 1914. We vieren nu geen feest. Ieder is ernstig. Maar die ernst moet een ondergrond heb ben. Is morgen het gevaar gekeerd en zijn we alles weer vergeten dan is die ernst niet oprecht maar slechts oppervlakkig geweest. Bezinning moet er daarom zijn onder het Nederlandsche volk, dat ook zoo zeer zwaar CLEANING SERVICE gezondigd heeft. Als een eendrachtig Chris tendom, als een Calvinistisch volk moeten we terug naar den tijd, toen onze vaderen goed en bloed over hebben gehad voor de zaak van God. Spr. wees er op hoe het Godsvertrouwen van H.M. de Koningin ons hier een voorbeeld i3, om hierna in een in drukwekkende peroratie opnieuw de trouw van ons Christenvolk aan het Oranjehuis te betuigen. Na het citeeren van „Bescherm, o God, bewaar den grond" en „Oorlof, mijn arme schapen" werden deze twee verzen staande gezongen. Een fantasie over ons Wilhelmus werd vervolgens ten gehoor© ge bracht, waarna nog enkele Vaderlandsche liederen gezongen werden. Hierna was het woord aan Ds Joh. S te- houwer, Ned. Herv. Pred. die de figuur van H.M. Koningin Wilhelmina in het licht stelde. Wel is er heden, 31 Augustus, oor logsgevaar. maar toch is het de verjaardag an H.M. de Koningin. Er is geen feest, naar toch mogen wij gedenken, wat God ons volk in haar schonk. Spr. wilde niet haar overbekende levens geschiedenis vertellen, maar stilstaan bij de rede door H.M. Maandag jl. gehouden. Drie dingen spraken hierin tot ons: ten eerste, de koninklijke waardigheid welke o.a. tot uiting kwam in de verzekering, dat we onze zelfstandigheid willen handhaven; ten tweede, haar menschelijk medeleven be toond in de deernis met gezinnen waar vader, man of zoon uit moest trekken; ten slotte, haar geloofsvertrouwen en berusting, die zij ook uitsprak en die ons ten voorbeeld Bij deze drie dingen stond spr. stil om zijn indrukwekkende rede te besluiten met de bede: Bewaar, o God, onze Vorstin voor Volk en VaderlanÖ. De bijeenkomst, die lang in de herinne ring: zal voortleven, werd op spr.'s verzoek, na jjankgebed, beëindigd met onze nationale psalm, de twee bekende Wilhelmus-cou- pletten. HILLEGOM BLOEMBOLLENBEURS De beurs werd deze week door 227 perso nen bezocht. De handel bepaalde zich tot het koopen van aanvullingsartikelen. De fa J. H. Th. Dorresteijn toonde schitterende Dahlia's. BEKNELD GERAAKT Bij het aankoppelen van een aai wagen aan een vrachtauto ii tusschen deze voertuigen bekneld geral Dr Versluijs die de eerste hulp verleende, constateerde vermoedelijke beschadiging van een rib. PRIJSOPDRIJVING De politie heeft wegens prijsopdrijving tegen een tweetal winkeliers moeten optre den. Zoowel tegen het opdrijven van prijzen als tegen hamsteren, zal streng worden op getreden. RAADSVERGADERING De Raad hoopt te vergaderen op Dinsdag a.s. des nam. 2 uur. In deze vergadering zul len de nieuwe Raadsleden beëedigd worden, terwijl er tevens twee wethouders en twee plaatsvervangende wethouders zullen be noemd worden, benevens verschillende com missies. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag waargenomen door Dr v. d. Kaaden. KATWIJK a. d. RIJN NOODHULP Nu de Herv. en R.K. school voor mili tairen in gebruik zijn genomen, zullen de kinderen dezer scholen worden onderwe- resp. in de zaal op het Kerkplein en in bollenschuur van den heer V. aan de Voorstraat. AANRIJDING Een 14-jarige zoon van den heer C begaf zich op de Roversbrug tusschen een rijden de militaire colonnq. De gevolgen van deze roekelooze daad bleven niet uit. De jongen raakte bekneld en liep schaafwonden an het been, terwijl de fiets gehavend werd. zoodat het ongeluk nog betrekkelijk »ed afliep. Een waarschuwitig om op deze smalle brug toch vooral de noodige voorzichtig heid in acht te nemen. KATWIJK AAN ZEE HOOG WATER Zondag 3 Sept. v.m. 6.05, n.m. 18.30 uur. Maandag 4 Sept. v.m. 6.40 uur, n.m, 19.05 u. geraakt. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A .Bakhuizen, burgemeester. 't Hoogheemraadschap Rijnland heeft be richt, dat een bijdrage ad f 2500 wordt ver leend in de kosten van vernieuwing der brug te Bilderdam. De provincie zegt een bijdrage toe van f 2700. De voorzitter deelt mede dat de ten laste der gemeente komende kosten thans zullen bedragen f S200, dus f 700 meer dan oorspronkelijk werd gerekend. Hier tegen over staat, dat de gemeente thans een ge heel nieuwe brug krijgt, die heel wat ge riefelijker zal zijn voor de scheepvaart en het verkeer te land. Op voorstel van B. en W. wordt daarna aan het Oranje-comité een subsidie ver leend van f 50, in de overige kosten der feestviering, ter gelegenheid van de geboor te van Prinses Irene. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Al phen aan den Rijn, over 193S een bijdrage te verleenen ad f 10.28. Crisis-maatregelen Besloten wordt met de leiding der dis tributiewerkzaamheden te belasten den heer J. P. Straathof tegen een toelage van f 400 per jaar. Aan de beide andere volontairs ter s_ecretarie zal een gratificatie worden toegekend voor de vele werkzaamheden die reeds zijn gedaan en die in de eerste vo] gende weken waarschijnlijk nog zullen plaats hebben. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad er tqe om het bovenste gedeelte van het Raadhuis in te richten als uitkijkpost voor BREESTRAAT TEL. 25885 den luchtbeschermingsdienst. De heer Rietdijk vindt het jammer dat de gemeentetoren ongeschikt voor dit doel is. De Voorzitter zegt dat daar alle uitzicht door hooge boomen belemmerd wordt. Aan het einde van de vergadering richt de Burgemeester zich tot de beide scheiden de leden van den Raad, de heeren J. v. Dam en H. Heenk. De heer v. Dam is sedert einde 1922 on afgebroken, wethouder geweest. Wij heb ben heel goed samen gewerkt, aldus spr., al zijn er dan wel eens momenten geweest dat wij scherp tegen over elkaar hebben gestaan. Het mooiste is echter dat ondanks alles de goede harmonie is bewaard geble ven. De heer Heenk was ook reeds lid van den Raad toen spr. in 1922 hier kwam. De heer Heenk is een goed raadslid geweest die op uitstekende wijze de belangen der gemeente heeft voorgestaan. Spr. wenscht de scheidende leden voor hen zelf en hunne gezinnen Gods besten. zegen toe. Beide heeren danken voor de woorden tot hen gesproken. LISSE COOP. VEILINGVEREEN. H3.G. Niettegenstaande de Internationale om standigheden gaat de verkoop bij boven genoemde veiling nog steeds door. Dit blijkt wel uit het feit, dat alleen Woensdagmor gen uit de hand werden verkocht 250 nos. zijnde ruim 250.000 Tulpen en Narcissen en 300.000 Irissen en Crocussen. Den kweekers wordt daarom aangeraden hun bollen naar de Veiling H.B.G. te zen den, zoodat ze steeds voorradig zijn voor den handel. OEGSTGEEST TOEVLUCHTSOORDEN VOOR MILITAIREN Nu zoovellen onzer jonge mannen onder de wapenen werden geroepen, en, gescheiden van vrouwen, kinderen, broers, zusters of verloofden, hun dienstplicht moeten ver richten om ons land, onze huizen en haarden te hedpen verdedigen, zoo het noodig mocht blijken, zijn allen, die thuis mogen blijiven vervuld met de gedachte: „hoe zullen we het leven dier mannen en jongelingen eenigs- zins kunnen veraangenamen in de uren, dat ze tot werkeloosheid gedoemd zijn?" In Leiden is een Militair Tehuis, dat al sedert jaren in dit opzicht prachtig werk verricht. Oegstgeest herbergde vroeger nim mer soldaten. Nu van bevoegde zijde werd meegedeeld, dat thans nl.m. 2300 militairen dit dorp zijn gelegerd, wordt er algemeen behoefte aan gevoeld een dergelijke gelegen heid in Oegstgeest in het leven te roepen. Een inderhaast samengesteld comité uit di verse Protestantsohe kringen heeft reeds de beschikking gekregen over drie zalen, t w. achter de Pauluskerk (Warmonderweg), own eens achter de Gererf. Kerk Mauri ts- laan) en opeij van de W. de Ziwijgerkerk (W. de Zw.laan). Reeds hedenavond 7 uur worden deze te huizen opengesteld voor onze militairen. Ook na den morgendienst in deze diverse ker ken op Zondag zijn de soldaten welkom. leder, die iets te missen heeft in geld of natu^a wende zich tot deze commissie, waar van de heer Streefland voorzitter is (Rijnsb- weg 187). UITREIKING DISTRIBUTIEKAARTEN uitreiking der distributie-kaarten zal Maandag a.s. plaats hebben. Aan ieder hoofd van een gezin is een kennisgeving toegezonden, tegen overgave waarvan de distributie-kaarten in ontvangst genomen moeten worden op het tijdstip in de ken nisgeving aangegeven. Men gelieve er nota van te nemen dat: 1. Het ontvangbewijs thuis door het hoofd van het gezin moet worden ingevuld cn onderteek end: 2. Indien het hoofd van het gezin in militairen dienst verblijft, kan onderteeke- ning door de vrouw des huizes geschieden. 3. Aln aantal kaarten dient ingevuld te or„den het totaal aantal huisgenooten en inwonend personeel, ingeschreven in het bevolkingsregister dezer gemeente, met in begrip van kamerbewoners met of zon der pereion alsmede van de huisgenoo ten, welke zidh in militairen dienst be vinden. 4. Niet medegeteld moeten worden mili tairen, welke thans tijdelijk mochten zijn ingekwartierd. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf ZONDAG 8 SEPTEMBER Programma 3; 3.40 Keulen. 9.35 Brussel Fr.. 10.20 ParUs R.. 11.50 Keulen, 2.50 Brussel VI.. 4.20 Keulen. 6.20 Radio PTT N. of div., 6.50 Brussel Fr., 7.20 Londen R., 7.50 Keulen. 8.35 Parijs R.. 9.50 Brussel VI., 10.30 Brussel Fr., 11.20 FarUs Radio Programma 4: 8.30 Brussel VL. 10.05 dlvtrsen. 10.20 Brussel VI., 11.05 Droltwlch. 12.30 Brussel VI.. 1.50 Parijs R., 2.35 Droltwlch, 5.20 Londen R.. 5.40 DToltwilch, 925 Londen R„ 10-05 Droit wich, 10.35 Straatsburg of div., 1050 Droltwich* 11— Keulen MAANDAG 4 SEPTEMBER Programma 3: 8— Keulen 10.20 Parijs R-, 10.50 Radio PTT N.. 12.20 Brussel VL. 2.20 Keu len. 3*20 Londen R, 4.20 Keulen, 5.20 Bius-ti VI.. 6.05 Radio PTT N.. 6.20 Londen R., 7.20 B~us sel VI., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., lo.20 id. VL, 10.30 id. Fr, 11.20 Parüu PTT (Esp uitz Programma 4: 8.— Brussel VI., 9.20 Radio PTT N.. 10.35 Londen R., 11.50 Droltwlch, 4.50 Londen R.. 5.20 Droltwlch. 6.50 Brussel VL. 7.10 Droitwich, 9.50 Londen R., 10.05 Droitwich. Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Meijboom, Renaud, Starck Loeber en Hart- De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt waargenomen door Dr Hugen- holtz, telef. 20390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 t/m Vrijdag S Sept. a.s. waargenomen door de apotheek: Tot hulp der menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Bovendien zal de dienst Zondag 3 Sept. van 8 uur v.m. tot S uur n.m. worden waar genomen door aptoheek de Metz, Lammer- schansweg 4, telef. 23553. OEGSTGEEST U KUNT EROP WACHTEN door J. G. te Leiden, bij het te kort nemen van de bocht DorpstraatAlmondeweg te gen het woonhuis van C. do W., waardoor, een geheel raamkozijn werd uitgerukt. De bestuurder bleef ongedeerd en dé scha de is onderling geregeld. OP STILSTAANDE AUTO GEREDEN Op den hoek GeversstraatEndegeester- laan is een auto bestuurd door B. J. M. uit Leiden tegen een stilstaande auto van T. M, B. gereden, waardoor deze auto van ach teren gehgel in elkander werd gedrukt. Do schade wordt door verzekering gedekt. RIJNSBURG LUCHTBERSCHERMING Het zal niet ondienstig zijn nu de tijdefl _jo ernstig zijn iets over de luchtbescher- ming te zeggen, waarvan thans eindelijk de organisatie voltooid is. Maandagavond zal een eerste algemeene oefening gehouden worden evenwel zonder luchtalarm en verduistering. Het is dan de bedoeling, dat voorgesteld wordt, dat vijandelijke %liegtuigen bom men hebben laten vallen, waarbij de politie dienst de brandweer, de geneeskundige dienst, de technische dienst en de ontsmet- tingsdienst optreden, alsmede de meldings- dienst en de gasverkenners. De meeste van deze diensten zijn thans ingericht en van voldoende personeel voorzien, evenwel is er nog plaats voor reserve-personeel, dat ook geoefend zal worden. Vooral wekken we dringend oudere Rijnsburgers en vrouwen op om zich aan te melden bij 't hoofd van de Luchtbescherming, den heer de Jong of bij 't hoofd van den administratieven dienst den wnd gemeente-secretaris den heer v. Es sen (gemeentehuis). Personen met een goed reukorgaan worden dringend uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk aan te melden, om gekeurd en opgeleid te worden tot gas verkenners. BASSENHEIM GEMEENTERAAD Dinsdag 5 Sept. a.s. zal de Raad bijeen komen des avonds te half acht ter behan deling der volgende agenda: 1. B^éediging Raadsleden. 2. Verkiezing Wethouders. 3. Notulen, Ingekomen stukken en Mede- deelingen. 4. Aanbieding Gemeenterekening. 5. Benoeming commissie van Onderzoek Gemeenterekening over 1938. 6. Aanschaffing „Sabrulec"-kolenstoker. 7. Wijziging Begrooting 1939. AUTOBOTSING Vrijdagmiddag had nabij de Warmonder- dam een botsing plaats tusschen twee auto's welke uit de richting Lisse kwamen. De luxe auto, welke bestuurd werd door den heer Z. uit Den Haag, wilde den War- monderdam oprijden maar werd door de achter hem komende auto aangereden. Het gevolg was dat deze over den kop sloeg en totaal vernield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet jor. De schade zal onderling worden ge regeld. VOORSCHOTEN ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst der plaatselijke dokto ren wordt a.s. Zondag waargenomen door de doktoren: M. v. d. Stoel, telef. 56; H. J. Keegstra, telef. 120. AANRIJDING Gisteravond heeft op de Papelaan een aanrijding plaats gehad. De motorijder W. P. genaamd wonende alhier, reed aldaar met een meisje naast hem. Van den tegen- overgestelden kant passeerde hem een auto, en achter hem wilde ook nog een auto pas- seeren. Door de achter hem aankomende auto, welke bestuurd werd door M. H. uit Rotterdam is hij daar aangereden, waarbij zijn motor werd beschadigd. De politie maakte proces-yerbaal op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6